Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰


Mimi26

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καθόλου καλά στεναχωρεθηκα παρά πολύ! Χθες ήταν τα γενέθλια μιας φίλης μου, συγκεκριμένα είμαστε θα πω είμασταν κολλητές κάποτε, της πρότεινα να είναι και κουμπαρα μου στο γάμο, η αλήθεια είναι ότι χαθήκαμε αρκετά αλλά πάντα εγώ θα της στείλω μήνυμα να δω τι κάνει πως είναι να της πω να πάμε για καφέ άσχετο αν ποτέ δεν πήγαμε γιατί δεν μπορούσε ή δεν μπορούσα! Σίγουρα φταίω και εγώ που απομακρυνθήκαμε, γιατί με την προηγούμενη δουλεια δούλευα πολλες ώρες κ Σαββατα και πολλες φορες κανόνιζαν εξόδους Σαββατα που εγώ δουλευα και ποτέ δεν μπορούσα να πάω, τι να έκανα να έπαιρνα κάθε Σάββατο άδεια;; Ολες οι φιλες μου βρίσκονται σε αλλη πόλη δουλεύουν εκει και εντάξει βρίσκονται αλλά και εγώ δουλεύω εκεί πλέον πηγαινοέρχομαι, αλλά όποτε τους είπα να πάμε στο διάλειμμα μου για φαγητό έστω για καφέ δεν μπορούν γιατί δουλεύουν οκ το σεβάστηκα δεν μπορούν πχ να μου πούνε όταν σχολασεις έλα απο δω να πιούμε ένα καφέ; Ή όταν ήταν η καραντίνα κ αυτες δούλευαν απο σπίτι εγώ πήγαινα δουλεια πολλες φορες έκανα διάλειμμα 2-3 ώρες μέσα σε ένα αυτοκίνητο κ το ήξεραν γιατί όλα ήταν κλειστά… Να μη τα πολυλογώ έκανε χθες τα γενέθλια της και ενώ της ευχήθηκα από το πρωί δε με κάλεσε να πάω και σήμερα είδα φωτό με τις αλλες κοπελες! Ενώ θα μπορούσε γιατί χθες ήμουν εκει που μένει κ θα μπορούσα να πάω στον αδερφό μου να κάνω μπάνιο και να ετοιμαστώ κ να πάω… αλήθεια είμαι πολυ στεναχωρημένη μου απάντησε στο μήνυμα κ με ρωτάει και τι κάνω αλλά ουτε που θέλω να της απαντήσω… 

Κορίτσι μου από τη στιγμή που δεν θέλεις να μην της απαντήσεις απλά κάτσε και σκέψου είναι όντως φίλη σου ή καλύτερα αξίζει να είναι φίλη σου;; Το συμπέρασμα που έχω βγάλει εγώ στα 43 μου είναι ότι στη ζωή μας μένουν όσοι αξίζει να είναι σε αυτή οι υπόλοιποι με κάποιο τρόπο απομακρυνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καθόλου καλά στεναχωρεθηκα παρά πολύ! Χθες ήταν τα γενέθλια μιας φίλης μου, συγκεκριμένα είμαστε θα πω είμασταν κολλητές κάποτε, της πρότεινα να είναι και κουμπαρα μου στο γάμο, η αλήθεια είναι ότι χαθήκαμε αρκετά αλλά πάντα εγώ θα της στείλω μήνυμα να δω τι κάνει πως είναι να της πω να πάμε για καφέ άσχετο αν ποτέ δεν πήγαμε γιατί δεν μπορούσε ή δεν μπορούσα! Σίγουρα φταίω και εγώ που απομακρυνθήκαμε, γιατί με την προηγούμενη δουλεια δούλευα πολλες ώρες κ Σαββατα και πολλες φορες κανόνιζαν εξόδους Σαββατα που εγώ δουλευα και ποτέ δεν μπορούσα να πάω, τι να έκανα να έπαιρνα κάθε Σάββατο άδεια;; Ολες οι φιλες μου βρίσκονται σε αλλη πόλη δουλεύουν εκει και εντάξει βρίσκονται αλλά και εγώ δουλεύω εκεί πλέον πηγαινοέρχομαι, αλλά όποτε τους είπα να πάμε στο διάλειμμα μου για φαγητό έστω για καφέ δεν μπορούν γιατί δουλεύουν οκ το σεβάστηκα δεν μπορούν πχ να μου πούνε όταν σχολασεις έλα απο δω να πιούμε ένα καφέ; Ή όταν ήταν η καραντίνα κ αυτες δούλευαν απο σπίτι εγώ πήγαινα δουλεια πολλες φορες έκανα διάλειμμα 2-3 ώρες μέσα σε ένα αυτοκίνητο κ το ήξεραν γιατί όλα ήταν κλειστά… Να μη τα πολυλογώ έκανε χθες τα γενέθλια της και ενώ της ευχήθηκα από το πρωί δε με κάλεσε να πάω και σήμερα είδα φωτό με τις αλλες κοπελες! Ενώ θα μπορούσε γιατί χθες ήμουν εκει που μένει κ θα μπορούσα να πάω στον αδερφό μου να κάνω μπάνιο και να ετοιμαστώ κ να πάω… αλήθεια είμαι πολυ στεναχωρημένη μου απάντησε στο μήνυμα κ με ρωτάει και τι κάνω αλλά ουτε που θέλω να της απαντήσω… 

 

Συγγνωμη ήθελα κάπου να τα πω…

Πολλές φορές κάποιοι άνθρωποι δεν νιώθουν για εμάς το ίδιο που νιώθουμε για εκείνους..... Κ ίσως νομίζουμε μέχρι κάποια στιγμή ότι είναι αμοιβαία όλα αλλά δεν είναι! Όπως όταν έμενα Αθήνα συνάντησα στον δρόμο μια κοπέλα που είχαμε παρόμοια σχέση κ δεν περίμενα σε καμία περίπτωση ότι θα ερχόταν από το νησί κ δεν θα με ειδοποιούσε!!! Όταν την είδα έπαθα σοκ... Από τότε έχουμε αρκετά τυπικές σχέσεις γιατί πληγώθηκα πολύ, όπως είπε κ η @Lacostaki κάποια στιγμή στη ζωή μας με κάποιον τρόπο μένουν μόνον όσοι αξίζουν να είναι σε αυτήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πολλές φορές κάποιοι άνθρωποι δεν νιώθουν για εμάς το ίδιο που νιώθουμε για εκείνους..... Κ ίσως νομίζουμε μέχρι κάποια στιγμή ότι είναι αμοιβαία όλα αλλά δεν είναι! Όπως όταν έμενα Αθήνα συνάντησα στον δρόμο μια κοπέλα που είχαμε παρόμοια σχέση κ δεν περίμενα σε καμία περίπτωση ότι θα ερχόταν από το νησί κ δεν θα με ειδοποιούσε!!! Όταν την είδα έπαθα σοκ... Από τότε έχουμε αρκετά τυπικές σχέσεις γιατί πληγώθηκα πολύ, όπως είπε κ η @Lacostaki κάποια στιγμή στη ζωή μας με κάποιον τρόπο μένουν μόνον όσοι αξίζουν να είναι σε αυτήν 

Εχεις δίκιο και εσυ κ το Lacostaki αλλά πλέον είμαι μόνη μου δεν έχω καμία φίλη! Ο καλύτερος μου φιλος είναι ο άντρας μου! Το ξέρω ότι στο θέμα «φιλία» μάλλον απότυχα τι να πω…και πλέον στα 30 που μπορείς να κανεις φιλίες;; Εγώ προσωπικά θέλω χρόνο για να γίνω φίλη με κάποιον…έχω πει πολλες φορες στον άντρα μου ποσό ζηλεύω τις αντρικές παρέες! Να υπάρχει κατανόηση, να μη υπάρχει παρεξήγηση και ο άντρας μου δε βλέπει κάθε μέρα τους φιλους του ομως θα μιλήσουν στο γκρουπ που έχουν θα πούνε καμία βλακεία! Εγώ αν δεν στείλω μήνυμα είναι σαν να μην υπάρχω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου από τη στιγμή που δεν θέλεις να μην της απαντήσεις απλά κάτσε και σκέψου είναι όντως φίλη σου ή καλύτερα αξίζει να είναι φίλη σου;; Το συμπέρασμα που έχω βγάλει εγώ στα 43 μου είναι ότι στη ζωή μας μένουν όσοι αξίζει να είναι σε αυτή οι υπόλοιποι με κάποιο τρόπο απομακρυνονται

Τι να πω σίγουρα φταίω και εγώ που απομακρυνθήκαμε δεν βγάζω την ουρα μου απ έξω! Αλλά αν τους ενοχλούσε κάτι δεν θα έπρεπε να μου το πουν; Η να με ψάξουν έστω; Πλέον αν τις δω είναι πολύ τυπικά όλα! Όταν της ζήτησα της μιας πριν 2 χρόνια να γίνει κουμπαρα μου αρνήθηκε, έκλαιγα όλη μέρα, μετά είπα της άλλης δεν ήθελε με την καρδιά της το κατάλαβα και της λεω εγώ δεν θέλω τίποτα απλά να είσαι εκεί ούτε να πληρώσεις κάτι για εμένα ότι είναι έξοδο του γάμου θα το κάνω εγώ! Είπε ναι αλλά το κατάλαβα δεν ήταν από την καρδιά της! Της είπα να έρθει να πάμε να δούμε νυφικά μου λέει θα έρθω όταν σχολασω αν ήρθες εσυ ήρθε και αυτή…μου λέει ξέχασα νόμιζα ηταν αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις δίκιο και εσυ κ το Lacostaki αλλά πλέον είμαι μόνη μου δεν έχω καμία φίλη! Ο καλύτερος μου φιλος είναι ο άντρας μου! Το ξέρω ότι στο θέμα «φιλία» μάλλον απότυχα τι να πω…και πλέον στα 30 που μπορείς να κανεις φιλίες;; Εγώ προσωπικά θέλω χρόνο για να γίνω φίλη με κάποιον…έχω πει πολλες φορες στον άντρα μου ποσό ζηλεύω τις αντρικές παρέες! Να υπάρχει κατανόηση, να μη υπάρχει παρεξήγηση και ο άντρας μου δε βλέπει κάθε μέρα τους φιλους του ομως θα μιλήσουν στο γκρουπ που έχουν θα πούνε καμία βλακεία! Εγώ αν δεν στείλω μήνυμα είναι σαν να μην υπάρχω…

Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ ζούσα στο εξωτερικό, όταν ήρθα Ελλάδα έχασα όλες μου τις παρέες και τελικά βρήκα μια φίλη εδώ. Από το σχολείο αρχίσαμε να σπάμε όταν βρήκε αγόρι και πλέον μετά από τόσα χρόνια 27 πλέον εγώ, δυσκολο να κανεις παρέες. Ο καλύτερος φίλος μου είναι ο άντρας μου. Αλλά σίγουρα νιώθουμε την ανάγκη να είχαμε μια φίλη γυναίκα. Στην δουλειά γνώρισα μια κοπέλα που δεσαμε και κάνουμε παρέα 1μιση χρόνο τώρα. Αλλά κολλητή με την έννοια όπως είχα παλιά από το σχολείο δεν εχω. Πάλι καλά έχω μια ξαδέρφη που μπορώ να της μιλάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ ζούσα στο εξωτερικό, όταν ήρθα Ελλάδα έχασα όλες μου τις παρέες και τελικά βρήκα μια φίλη εδώ. Από το σχολείο αρχίσαμε να σπάμε όταν βρήκε αγόρι και πλέον μετά από τόσα χρόνια 27 πλέον εγώ, δυσκολο να κανεις παρέες. Ο καλύτερος φίλος μου είναι ο άντρας μου. Αλλά σίγουρα νιώθουμε την ανάγκη να είχαμε μια φίλη γυναίκα. Στην δουλειά γνώρισα μια κοπέλα που δεσαμε και κάνουμε παρέα 1μιση χρόνο τώρα. Αλλά κολλητή με την έννοια όπως είχα παλιά από το σχολείο δεν εχω. Πάλι καλά έχω μια ξαδέρφη που μπορώ να της μιλάω. 

Ακριβώς αυτό νιώθω και το άσχημο είναι ότι δεν έχω ούτε μια αδερφή ούτε μια ξαδέρφη δυστυχως όλα όλα μα όλα τα ακούει ο καημένος ο άντρας μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ακριβώς αυτό νιώθω και το άσχημο είναι ότι δεν έχω ούτε μια αδερφή ούτε μια ξαδέρφη δυστυχως όλα όλα μα όλα τα ακούει ο καημένος ο άντρας μου! 

Εντάξει ναι ισχύει. Και εμένα μου έλεγε πάντα. Εγώ ειμαι εδώ. Σε εμένα μπορείς να τα λες όλα. Αλλά και πάλι κάποιες φορές δεν μπορεί να καταλάβει. Θες μια γυναίκα. εντομεταξυ ούτε με την μάνα μου έχω επαφές για να μπορώ να μιλήσω. Οπότε σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα. 

Απο τα 20 μου η μάνα μου επέλεξε να κάνει νέα ζωουλα.και να ξεχάσει ότι έχει παιδιά . Και εγώ ενοχλήθηκα και με πόνεσε πολύ. Γιατί ακόμα παιδί ήμουν. Δεν σημαίνει κάτι επειδή ενηλικιώνεσαι. Την μαμά σου την θες συνέχεια. Αλλά αφού κατάλαβα ότι δεν έχει νόημα να ζηλεύω βλέποντας άλλες με την μαμά τους. Και εγώ μια ζωή μόνη μου πάω και για ψώνια και για τα πάντα. Δεν έχω μια μάνα να μου λέει αν κάτι μου πηγαίνει ή όχι ..... 

Αλλα έχω βάλει στόχο , να κανω μια κόρη και να έχω την πιο τέλεια σχέση. Να μην περάσει τα δικά μου. Να είμαι η φίλη της και να αποκτήσω ότι δεν είχα εγώ ως κόρη , να το έχω ως μάνα τουλάχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις δίκιο και εσυ κ το Lacostaki αλλά πλέον είμαι μόνη μου δεν έχω καμία φίλη! Ο καλύτερος μου φιλος είναι ο άντρας μου! Το ξέρω ότι στο θέμα «φιλία» μάλλον απότυχα τι να πω…και πλέον στα 30 που μπορείς να κανεις φιλίες;; Εγώ προσωπικά θέλω χρόνο για να γίνω φίλη με κάποιον…έχω πει πολλες φορες στον άντρα μου ποσό ζηλεύω τις αντρικές παρέες! Να υπάρχει κατανόηση, να μη υπάρχει παρεξήγηση και ο άντρας μου δε βλέπει κάθε μέρα τους φιλους του ομως θα μιλήσουν στο γκρουπ που έχουν θα πούνε καμία βλακεία! Εγώ αν δεν στείλω μήνυμα είναι σαν να μην υπάρχω…

Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ με μετακομίσεις από το ένα μέρος στο άλλο έχανα ανθρώπους κ όπως το λες θέλω τον χρόνο μου να δεθώ με κάποιον, κ είναι ανθρώπινη ανάγκη να έχεις ένα άλλο άτομο να μιλήσεις. Εγώ πλέων είμαι συμβιβασμένη με την ιδέα ότι είμαι παντρεμένη με τον κολλητό μου!!! Η καλύτερη μου φίλη (εκτός από εκείνον) έχει γίνει η ξαδέλφη του, την ξέρω από μικρό παιδάκι αλλά ποτέ δεν είχα φανταστεί ότι θα μπορούσαμε να είμαστε "κολλητές"... Μετά από τόσα χρόνια όμως βλέπω πως με έχει στηρίξει περισσότερο από κοντινή οικογένεια, φαντάσου πριν μέρες μιλούσαμε για την βάφτιση του μωρού όταν με το καλό γίνει κ την ώρα που της πρότεινα να είναι νονά ταυτόχρονα μου το ζήτησε κ η ίδια να γίνει. Θέλω να πω πως μπορεί να βρεις κάποια φίλη εκεί που δεν το περιμένεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ακριβώς αυτό νιώθω και το άσχημο είναι ότι δεν έχω ούτε μια αδερφή ούτε μια ξαδέρφη δυστυχως όλα όλα μα όλα τα ακούει ο καημένος ο άντρας μου! 

Το ίδιο ζω κι εγώ , απολύτως όμως!!! Ούτε μια φίλη....έχω καλή πεθερά ( αν πιάνει) τουλάχιστον είμαι τυχερή σ αυτο...κλαίω απ' τα γέλια και που το γράφω...εμεις πριν χρόνια ήμασταν το διάσημο ζευγάρι...εμείς κανονίζαμε ταξίδια , βόλτες κτλ και όλοι μας ήθελαν στην παρέα, με το που φτιάξαμε το σπίτι μας τελείωσαν όλα...ίσως να ήταν τυχαίο , ίσως να παίζει το ρόλο του...δεν Μ ενδιαφέρει όμως κορίτσια απ' την στιγμή που εγώ έχω την συνείδηση μου καθαρή και ήμουν κύρια στις σχέσεις μου ,στο καλό όλοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εντάξει ναι ισχύει. Και εμένα μου έλεγε πάντα. Εγώ ειμαι εδώ. Σε εμένα μπορείς να τα λες όλα. Αλλά και πάλι κάποιες φορές δεν μπορεί να καταλάβει. Θες μια γυναίκα. εντομεταξυ ούτε με την μάνα μου έχω επαφές για να μπορώ να μιλήσω. Οπότε σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα. 

Απο τα 20 μου η μάνα μου επέλεξε να κάνει νέα ζωουλα.και να ξεχάσει ότι έχει παιδιά . Και εγώ ενοχλήθηκα και με πόνεσε πολύ. Γιατί ακόμα παιδί ήμουν. Δεν σημαίνει κάτι επειδή ενηλικιώνεται. Την μαμά σου την θες συνέχεια. Αλλά αφού κατάλαβα ότι δεν έχει νόημα να ζηλεύω βλέποντας άλλες με την μαμά τους. Και εγώ μια ζωή μόνη μου πάω και για ψώνια και για τα πάντα. Δεν έχω μια μάνα να μου λέει αν κάτι μου πηγαίνει ή όχι ..... 

Αλλα έχω βάλει στόχο , να κανω μια κόρη και να έχω την πιο τέλεια σχέση. Να μην περάσει τα δικά μου. Να είμαι η φίλη της και να αποκτήσω ότι δεν είχα εγώ ως κόρη , να το έχω ως μάνα τουλάχιστον

Αχ κορίτσι μου εχεις δίκιο έχει και χειρότερα…και εγώ υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι αν κάνω κόρη δεν θα την αφήσω ποτέ χωρις αδερφή θα κάνω παιδιά ως να κάνω και 2η κόρη…συγκινήθηκα πολύ με αυτό που είπες είμαι ήδη πολύ χαλια το δάκρυ είναι πολύ εύκολο τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κορίτσι μου εχεις δίκιο έχει και χειρότερα…και εγώ υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι αν κάνω κόρη δεν θα την αφήσω ποτέ χωρις αδερφή θα κάνω παιδιά ως να κάνω και 2η κόρη…συγκινήθηκα πολύ με αυτό που είπες είμαι ήδη πολύ χαλια το δάκρυ είναι πολύ εύκολο τώρα! 

Γλυκούλα.... Τι να κανουμε δεν επιλέγουμε ούτε τους γονείς μας , ούτε την ζωή που είχαμε.

Αλλά επιλέγουμε σίγουρα την ζωή που θα έχουμε στο μέλλον μας και θέλω να κάνω μια ευτυχισμένη οικογενεια και όση αγάπη δεν έχω πάρει τόσα χρόνια εγώ την μαζεύω. Έχω ήδη να δώσω παααρα πολύ στα ζουζουνακια που θα έρθουν..μακάρι δηλαδή  ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εντάξει ναι ισχύει. Και εμένα μου έλεγε πάντα. Εγώ ειμαι εδώ. Σε εμένα μπορείς να τα λες όλα. Αλλά και πάλι κάποιες φορές δεν μπορεί να καταλάβει. Θες μια γυναίκα. εντομεταξυ ούτε με την μάνα μου έχω επαφές για να μπορώ να μιλήσω. Οπότε σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα. 

Απο τα 20 μου η μάνα μου επέλεξε να κάνει νέα ζωουλα.και να ξεχάσει ότι έχει παιδιά . Και εγώ ενοχλήθηκα και με πόνεσε πολύ. Γιατί ακόμα παιδί ήμουν. Δεν σημαίνει κάτι επειδή ενηλικιώνεσαι. Την μαμά σου την θες συνέχεια. Αλλά αφού κατάλαβα ότι δεν έχει νόημα να ζηλεύω βλέποντας άλλες με την μαμά τους. Και εγώ μια ζωή μόνη μου πάω και για ψώνια και για τα πάντα. Δεν έχω μια μάνα να μου λέει αν κάτι μου πηγαίνει ή όχι ..... 

Αλλα έχω βάλει στόχο , να κανω μια κόρη και να έχω την πιο τέλεια σχέση. Να μην περάσει τα δικά μου. Να είμαι η φίλη της και να αποκτήσω ότι δεν είχα εγώ ως κόρη , να το έχω ως μάνα τουλάχιστον

Δεν μπόρεσα να πω ούτε για την σχέση μου με τον άντρα μου στη μαμά μου 🙄 είναι παλαιών αρχών!!!!! Οπότε φαντάζεσαι αυτό το μανούλα-κόρη δεν υπάρχει... μας μεγάλωσε καλά αλλά αρκετά ψυχρά κ όπως το λες το κοριτσάκι μου σε αυτό το θέμα θα έχει πάντα μια φίλη στο σπίτι της όποτε την χρειάζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Το ίδιο ζω κι εγώ , απολύτως όμως!!! Ούτε μια φίλη....έχω καλή πεθερά ( αν πιάνει) τουλάχιστον είμαι τυχερή σ αυτο...κλαίω απ' τα γέλια και που το γράφω...εμεις πριν χρόνια ήμασταν το διάσημο ζευγάρι...εμείς κανονίζαμε ταξίδια , βόλτες κτλ και όλοι μας ήθελαν στην παρέα, με το που φτιάξαμε το σπίτι μας τελείωσαν όλα...ίσως να ήταν τυχαίο , ίσως να παίζει το ρόλο του...δεν Μ ενδιαφέρει όμως κορίτσια απ' την στιγμή που εγώ έχω την συνείδηση μου καθαρή και ήμουν κύρια στις σχέσεις μου ,στο καλό όλοι!!!

Τώρα που το λες και εγώ σε αυτό το σημείο τελείωσαν όλα όταν ανακαινίσαμε το διαμέρισμα και πλέον ζούμε εδώ…ισως τυχαία ισως να γινόταν έτσι… 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufro @babyblue94 @Lacostaki @Heart Σας ευχαριστώ παρά πολύ ήδη νιώθω πολύ καλύτερα έχετε δίκιο σε όλα!
 

Όσο και για την κουμπαριά (γιατί αυτή θα ήταν) θα πω στην νύφη μου αν θέλει να είναι και στην άλλη δε θα πω τίποτα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τώρα που το λες και εγώ σε αυτό το σημείο τελείωσαν όλα όταν ανακαινίσαμε το διαμέρισμα και πλέον ζούμε εδώ…ισως τυχαία ισως να γινόταν έτσι… 

 

Κορίτσια υπάρχει παααααρα πολύ ζήλια!!!! Κάποιοι δυστυχώς μας κρατάνε στην ζωή τους μέχρι να προοδεύσουμε σε κάτι περισσότερο απο εκείνους!!! Γιατί μετά νιώθουν πως φαίνονται υποβαθμισμένοι δίπλα μας, οπότε τους χαλάμε το πρόσωπο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια υπάρχει παααααρα πολύ ζήλια!!!! Κάποιοι δυστυχώς μας κρατάνε στην ζωή τους μέχρι να προοδεύσουμε σε κάτι περισσότερο απο εκείνους!!! Γιατί μετά νιώθουν πως φαίνονται υποβαθμισμένοι δίπλα μας, οπότε τους χαλάμε το πρόσωπο.... 

και γιατί να είναι υποβαθμισμενοι επειδή εγώ πήρα την απόφαση με τον άντρα μ να κάνουμε το επόμενο βήμα; Αλήθεια δε μπορώ να το καταλάβω! Και επίσης όταν πλέον είσαι με τον άνθρωπο τον οποίο θα τον παντρευτείς δεν μπορείς να τον αφήνεις κάθε τρεις και λίγο και να βγαίνεις με τις φιλες σου…και δεν ξέρω αν αυτό τους ενόχλησε… και αυτες ομως έχουν σχέση και θα παντρευτούν στον επόμενο χρόνο δεν μπορώ να καταλάβω τι έκανα λαθος αλήθεια…πάντως οι φίλοι του άντρα μου πολύ διακριτικοί πάντα θα του πούνε ρωτά κ την Ραφαελα αν θέλει να έρθει ή αν μπορείτε να έρθετε…ακόμα κ για ποδόσφαιρο με κάλεσαν οι άνθρωποι ενώ αυτες δεν ήθελαν να κουβαλώ τον άντρα μου μαζί μου κάθε φορά…δεν τον έπαιρνα πάντα αλλά δεν μπορείς κ να τον αφήνεις συνέχεια μόνο του…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια υπάρχει παααααρα πολύ ζήλια!!!! Κάποιοι δυστυχώς μας κρατάνε στην ζωή τους μέχρι να προοδεύσουμε σε κάτι περισσότερο απο εκείνους!!! Γιατί μετά νιώθουν πως φαίνονται υποβαθμισμένοι δίπλα μας, οπότε τους χαλάμε το πρόσωπο.... 

Θα συμφωνήσω απόλυτα, προσωπικά μέχρι τα 30 κάτι συναναστρεφομουν με ανθρώπους που πρόσφερα 1000 και έπαιρνα 10 πχ έκανα χωρίς πληρωμή μαθήματα Γαλλικών, Αγγλικων στα παιδιά τους για να βοηθήσω, αναλάμβανα νομικές τους υποθέσεις και πληρω νόμουν το κόστος μόνο χωρίς κέρδος, ξελασπωνα κόσμο χωρίς καμία απολαβή, κάηκε ένα κινητό στα χέρια μου επειδή έκανα τον ψυχολόγο ατελείωτες ώρες, στα 31 βρήκα μόνιμη δουλειά, και στα 32 παντρεύτηκα. Από τότε κόπηκαν όλα και η παρέα μου είναι ο άντρας μου, κάνα δυο φιλικά ζευγάρια και οι συγγενείς μας... Πλέον στα 33 αυτοί είναι ο κύκλος μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

και γιατί να είναι υποβαθμισμενοι επειδή εγώ πήρα την απόφαση με τον άντρα μ να κάνουμε το επόμενο βήμα; Αλήθεια δε μπορώ να το καταλάβω! Και επίσης όταν πλέον είσαι με τον άνθρωπο τον οποίο θα τον παντρευτείς δεν μπορείς να τον αφήνεις κάθε τρεις και λίγο και να βγαίνεις με τις φιλες σου…και δεν ξέρω αν αυτό τους ενόχλησε… και αυτες ομως έχουν σχέση και θα παντρευτούν στον επόμενο χρόνο δεν μπορώ να καταλάβω τι έκανα λαθος αλήθεια…πάντως οι φίλοι του άντρα μου πολύ διακριτικοί πάντα θα του πούνε ρωτά κ την Ραφαελα αν θέλει να έρθει ή αν μπορείτε να έρθετε…ακόμα κ για ποδόσφαιρο με κάλεσαν οι άνθρωποι ενώ αυτες δεν ήθελαν να κουβαλώ τον άντρα μου μαζί μου κάθε φορά…δεν τον έπαιρνα πάντα αλλά δεν μπορείς κ να τον αφήνεις συνέχεια μόνο του…

Κ όμως πολλές φορές αυτός είναι ο λόγος... Το κόμπλεξ!!! Είχα αναφέρει ξανά ότι ετοιμάζουμε μια δουλειά με τον αντρούλη μου που θα ασχοληθώ κυρίως εγώ, είναι κάτι μεγάλο που δεν έχει ξαναγίνει στο μέρος μας ΔΕΝ ΦΑΝΤΆΖΕΣΑΙ πόσοι απομακρύνθηκαν από τότε που το έμαθαν.... Δεν μπορώ να το αποδώσω σε κάτι άλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κ όμως πολλές φορές αυτός είναι ο λόγος... Το κόμπλεξ!!! Είχα αναφέρει ξανά ότι ετοιμάζουμε μια δουλειά με τον αντρούλη μου που θα ασχοληθώ κυρίως εγώ, είναι κάτι μεγάλο που δεν έχει ξαναγίνει στο μέρος μας ΔΕΝ ΦΑΝΤΆΖΕΣΑΙ πόσοι απομακρύνθηκαν από τότε που το έμαθαν.... Δεν μπορώ να το αποδώσω σε κάτι άλλο

Στη θέση @Froufro μου θα έβαζα και σκόρδα στην πορτα για το κακό το μάτι, εδώ έχω γνωρίσει συναδέρφους που ζήλεψαν γιατί παντρεύτηκα και τα παιδιά τους δεν έχουν παντρευτεί ακόμα... ΕΛΕΟΣ! Αν ήταν η ζήλια ψώρα θα την είχε όλη η χώρα... Δε θα σκάσουμε κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Στη θέση @Froufro μου θα έβαζα και σκόρδα στην πορτα για το κακό το μάτι, εδώ έχω γνωρίσει συναδέρφους που ζήλεψαν γιατί παντρεύτηκα και τα παιδιά τους δεν έχουν παντρευτεί ακόμα... ΕΛΕΟΣ! Αν ήταν η ζήλια ψώρα θα την είχε όλη η χώρα... Δε θα σκάσουμε κιόλας. 

Κάτι ξαδέρφια έχουν κόψει τα πολλά πολλά επειδή εμείς είμασταν μικρότεροι κ κάναμε οικογένεια πριν από εκείνους..... 🙄 Κ δεν τα λέω επειδή τα φαντάζομαι, έχω μάθει κουβέντες που έχουν πει!

Ξέρεις κάτι.... γι'αυτό μου αρέσει να συμμετέχω εδώ. Νιώθω ότι το 90% έχει ειλικρινή συναισθήματα! Γιατί η μια χαίρεται με την χαρά της άλλης. Ανακοινώνει κάποια ότι είναι έγκυος κ νιώθω ότι όλες εκφράζουν με ειλικρίνεια την χαρά τους ή στην αντίθετη περίπτωση νιώθουν όλες την απογοήτευση..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις δίκιο και εσυ κ το Lacostaki αλλά πλέον είμαι μόνη μου δεν έχω καμία φίλη! Ο καλύτερος μου φιλος είναι ο άντρας μου! Το ξέρω ότι στο θέμα «φιλία» μάλλον απότυχα τι να πω…και πλέον στα 30 που μπορείς να κανεις φιλίες;; Εγώ προσωπικά θέλω χρόνο για να γίνω φίλη με κάποιον…έχω πει πολλες φορες στον άντρα μου ποσό ζηλεύω τις αντρικές παρέες! Να υπάρχει κατανόηση, να μη υπάρχει παρεξήγηση και ο άντρας μου δε βλέπει κάθε μέρα τους φιλους του ομως θα μιλήσουν στο γκρουπ που έχουν θα πούνε καμία βλακεία! Εγώ αν δεν στείλω μήνυμα είναι σαν να μην υπάρχω…

Κι εμένα ο καλύτερος μου φίλος είναι ο άντρας μου πότε δεν είχα ιδιετερες φιλίες αν εξαιρέσεις τις αδελφές μου και τις ξαδελφες μου με τις οποίες μπορεί να μην βλεπόμαστε συχνά αλλά ξέρω ότι είναι εκεί για ότι χρειαστώ.. Είχα κάποτε μια υποτιθέμενη κολλητή η οποία έμεινε έγκυος κι εγώ το έμαθα κατά λάθος από μια θεία της καταλαβαίνεις ότι μετά από αυτό έκοψα επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

και γιατί να είναι υποβαθμισμενοι επειδή εγώ πήρα την απόφαση με τον άντρα μ να κάνουμε το επόμενο βήμα; Αλήθεια δε μπορώ να το καταλάβω! Και επίσης όταν πλέον είσαι με τον άνθρωπο τον οποίο θα τον παντρευτείς δεν μπορείς να τον αφήνεις κάθε τρεις και λίγο και να βγαίνεις με τις φιλες σου…και δεν ξέρω αν αυτό τους ενόχλησε… και αυτες ομως έχουν σχέση και θα παντρευτούν στον επόμενο χρόνο δεν μπορώ να καταλάβω τι έκανα λαθος αλήθεια…πάντως οι φίλοι του άντρα μου πολύ διακριτικοί πάντα θα του πούνε ρωτά κ την Ραφαελα αν θέλει να έρθει ή αν μπορείτε να έρθετε…ακόμα κ για ποδόσφαιρο με κάλεσαν οι άνθρωποι ενώ αυτες δεν ήθελαν να κουβαλώ τον άντρα μου μαζί μου κάθε φορά…δεν τον έπαιρνα πάντα αλλά δεν μπορείς κ να τον αφήνεις συνέχεια μόνο του…

Κάτσε μισό λεπτό καταλαβαίνω το να μην θέλει ο άντρας σου να έρθει μαζί γιατί μπορεί να βαριέται τις γυναικο-συζητησεις όπως υποθέτω και για σένα ότι δεν πετάς τη σκουφιά σου να πας να δεις ποδόσφαιρο με τους φίλους του άντρα σου.. Αλλά το να σου λένε έλα χωρίς τον άντρα σου αλήθεια δεν το καταλαβαίνω εκτός κι αν έχουν στο μυαλό τους να κάνετε κάτι που δεν πρέπει να ξέρει ο άντρας σου.. Συγνώμη αλλά εγώ αυτό καταλαβαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 μου όπως καταλαβαίνεις είναι συχνό φαινόμενο αυτό που ζεις!!!! Μην σε παίρνει από κάτω... Άσε τις τοξικές καταστάσεις μακρυά!!! Έχεις τον άνθρωπο σου που σε αγαπάει κ είμαστε κ εμείς εδώ για να σε "ακούμε" κ να ζαλίζεις εμάς όσο θεεεεεες 🥰 είμαι σίγουρη πως αυτοί χάνουν που δεν σε έχουν κοντά τους ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια καλά τα λέμε... Το θέματακι του Νοεμβρίου ποια θα το ανοίξει;; αύριο τελειώνει ο μήνας 

έχει καποιο κορίτσι καμιά καλή ιδέα; 

Εγώ λέω να ανοίξω του Δεκεμβρίου αν είναι. Όταν έρθει η ώρα. Μήπως μου φέρει τύχει ο μήνας 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...