Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Οκτώβρης κυλά και όλο ρούχα φορά 💃 μακρυά και χοντρά ... να καλύψει τις κοιλίτσες που θα μεγαλώσουν με καραμελιτσες 🤰🤰🤰

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα ελπίζω να αρχίσεις να μας βλέπεις και εμας όνειρο αλλά ολες μαζί όχι μια μια γιατί θα αργήσουμε 🤣🤣🤣

Χαχαχαχα ναι δίκιο έχεις. Αν είναι κάθε Δεκεμβρη να περιμένουμε θα τραβήξει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχαχαχαχχα!!!! απιστευτη!! 😮 σου στελνω φωτο στο inbox και περιμενω ονειρο το δεκεμβρη!!!!! 😉😉😉

εγω κοριτσια εκει που διαβαζα χθες μου εστειλε η αδερφη του αντρα μου να της πω ωρα και μερος που γεννηθηκα (ημερομηνια ξερει). μου εβγαλε τον αστρολογικο χαρτη μια ξαδερφη τους που εχει κανει και σεμιναρια... (σε υπουργειο δουλευει αλλα της αρεσει η αστρολογια...)

και μου λεει κτ γιαοικους κλπ.. ανιδεη εγω.... τεσπα μου λεει εχω σεληνη στον 5ο οικο που ειναι ο οικος των παιδιων (τα διαβαζω γτ δεν εχω ιδεα και ψαχνω τα μνματα της) και σεληνη στον σκορπιο. που ειναι λεει ζωδιο του νερου και σημαινει γονιμοτητα!!! λεει ειμαι πολυ γονιμη και θα κανω παιδια!!!!!

εκλαψααααααα!!! τις λεω και οι ορμονολογικες τα ιδια λενε 😂😂😂

😂😂😂😂 και οι γιατροί τα ίδια λένε... τα παιδιά που είναι??? 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τα χαπια σου μαρη!!!! βαλε ενα ξυπνητηρι η υπενθυμιση στο κινητο 😉😉

ακ ακ ακ (δεβορα)

😂😂😂😂😂 κλαιωωωω! πρέπει πρέπει να τα κρεμάσω στο λαιμό μου 😂😂

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα ελπίζω να αρχίσεις να μας βλέπεις και εμας όνειρο αλλά ολες μαζί όχι μια μια γιατί θα αργήσουμε 🤣🤣🤣

😂😂😂😂😂😂 κλαιωωω.. αχ ρε κορίτσια μου φτιάχνετε την μέρα!

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂 όντως! Αυτή την παρομοίωση δεν την σκέφτηκα! εύστοχη! 😂😂😂 Εντωμεταξύ εχθες ξέχασα να πάρω το χαπάκι για την προλακτινη 😂😂😂

Ευτυχως σε υπενθύμισα 😂😂😂 

ποσο χαίρομαι που σας βρήκα που λέμε τον πονο μας και καταλαβαινόμαστε 💕💕 σας ευχαριστώ  που τα κωμωδουμε και αλλάζει λίγο η ψυχολογία 

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ευτυχως σε υπενθύμισα 😂😂😂 

ποσο χαίρομαι που σας βρήκα που λέμε τον πονο μας και καταλαβαινόμαστε 💕💕 σας ευχαριστώ  που τα κωμωδουμε και αλλάζει λίγο η ψυχολογία 

Και εγώ κοριτσι μου χαίρομαι παααρα πολύ είστε η παρηγοριά μου 💗

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂😂😂 κλαιωωωω! πρέπει πρέπει να τα κρεμάσω στο λαιμό μου 😂😂

χαχαχχαχα!! βαλτα ηχο κλησης οπως η θεοπουλα!!!!!! 🤣🤣🤣 "το χαπι για την πιεση το βραδυ στις 9"

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχαχαχαχχα!!!! απιστευτη!! 😮 σου στελνω φωτο στο inbox και περιμενω ονειρο το δεκεμβρη!!!!! 😉😉😉

εγω κοριτσια εκει που διαβαζα χθες μου εστειλε η αδερφη του αντρα μου να της πω ωρα και μερος που γεννηθηκα (ημερομηνια ξερει). μου εβγαλε τον αστρολογικο χαρτη μια ξαδερφη τους που εχει κανει και σεμιναρια... (σε υπουργειο δουλευει αλλα της αρεσει η αστρολογια...)

και μου λεει κτ γιαοικους κλπ.. ανιδεη εγω.... τεσπα μου λεει εχω σεληνη στον 5ο οικο που ειναι ο οικος των παιδιων (τα διαβαζω γτ δεν εχω ιδεα και ψαχνω τα μνματα της) και σεληνη στον σκορπιο. που ειναι λεει ζωδιο του νερου και σημαινει γονιμοτητα!!! λεει ειμαι πολυ γονιμη και θα κανω παιδια!!!!!

εκλαψααααααα!!! τις λεω και οι ορμονολογικες τα ιδια λενε 😂😂😂

🤣🤣🤣 να της στείλουμε και εμεις να μας πει αν θα γίνουμε μάνες να μην ταλαιπωρούμαστε 🤣🤣

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

κλαιω ρεεεεεεε 😂😂😂😂 θα με απολυσουν!! θα ζησω κι αλλο δραμα!!! 🤣🤣

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

🤣🤣🤣 να της στείλουμε και εμεις να μας πει αν θα γίνουμε μάνες να μην ταλαιπωρούμαστε 🤣🤣

κι εμενα γονιμη με βλεπει αλλα που;;;;;;;;;; με τοση τσιτα εμποδιζω τα αστρα να κανουν τη δουλεια τους!!!!! 😂😂😂😂

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

χαχαχχαχα!! βαλτα ηχο κλησης οπως η θεοπουλα!!!!!! 🤣🤣🤣 "το χαπι για την πιεση το βραδυ στις 9"

😂😂😂😂😂😂 το δικό μου θα λέει το χάπι για την προλακτινη,  αν το ακούσει ο άντρας μου θα γελάει μέχρι αύριο 😂😂😉

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

❤️❤️❤️ θα ερθει και το δικο μας θαυματακι!!!!!! ❤️❤️❤️

απιστευτη ιστορια.... να το εχεις αποκλεισει και ξαφνικα εγκυος!!!!! 😍

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τι πρόβλημα είχε ξέρουμε? Το αναφέρει κάπου? 

Αχ κορίτσια εγω με τη μπομπα κοιμάμαι με τη μπομπα ξυπνάω.. Πόσο εγω η ερμηνεία της!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τι πρόβλημα είχε ξέρουμε? Το αναφέρει κάπου? 

Αχ κορίτσια εγω με τη μπομπα κοιμάμαι με τη μπομπα ξυπνάω.. Πόσο εγω η ερμηνεία της!!

Δεν λέει στη μελέτη γιατί αλλά είχε μιλήσει και στη Δαναη όποτε εκεί ισως λέει αν είχε κάποιο θέμα!! Θα το ψάξω!! 

Πάντως εγώ χαίρομαι που βγαίνουν διάσημες και λένε τις ιστορίες τους κάνουν ολες εμας να μην χάνουμε την ελπίδα μας…❤️

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Δεν λέει στη μελέτη γιατί αλλά είχε μιλήσει και στη Δαναη όποτε εκεί ισως λέει αν είχε κάποιο θέμα!! Θα το ψάξω!! 

Πάντως εγώ χαίρομαι που βγαίνουν διάσημες και λένε τις ιστορίες τους κάνουν ολες εμας να μην χάνουμε την ελπίδα μας…❤️

Κορίτσια καλημέρα έχω χάσει την μπάλα με τα μηνύματα δεν έχω προλάβει να διαβάσω ούτε ένα μήνυμα πραγματικά μπαίνω και σας γράφω τα νέα μου και δεν προλαβαίνω ούτε να διαβάσω συγνώμη ρε κορίτσια όταν μπορέσω θα τα διαβάσω όλα και θα απαντήσω σε όλες σας.

Λοιπόν είχα πάρει την προγεστερόνη και δεν μου ερχόταν περίοδος και είχα μείνει αν αυτή παίρνω τηλέφωνο λοιπόν το γιατρό μου χθες το απόγευμα γιατί είχα και είδα και νιώθω ότι έχω μύκητες που τελικά έχω μύκητες και μου έδωσε να βάλω πεβαριλ εν τέλει μου λέει για να μη σου έρθει περίοδος δεν μπορώ να καταλάβω κάτι έχει πάει πάλι στραβά οπότε θα πας μου λέει πρωί-πρωί αύριο να κάνεις εξετάσεις και μου έγραψε μία fsh οιστραδιόλη και μία β χοριακή και τι να δω κορίτσια μόλις μου ήρθανε.

Είμαι σε φάση ωορρηξίας νομίζω ή τουλάχιστον έχω κάνει ωορρηξία δεν κατάλαβα ακριβώς πάντως η οιστραδιόλη μου είναι 230 που εμένα δεν ήταν ποτέ τόσο και συνήθως από 200 και άνω είναι στη φάση της ωορρηξίας. Πείτε μου εσείς ρε κορίτσια πώς συνέβη αυτό τώρα αν όντως έχει συμβεί έτσι τι να σας πω εγώ περιμένω τώρα να με πάρει τηλέφωνο μόλις τους μόλις το έστειλα τις εξετάσεις 😱

Απο όσο καταλάβα βασικά η έχω κάνει οωρηξια πρόσφατα δηλαδή.... Κάτι τέτοιο.... Δηλαδή και μη χειρότερα 🙄🙄🙄

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα έχω χάσει την μπάλα με τα μηνύματα δεν έχω προλάβει να διαβάσω ούτε ένα μήνυμα πραγματικά μπαίνω και σας γράφω τα νέα μου και δεν προλαβαίνω ούτε να διαβάσω συγνώμη ρε κορίτσια όταν μπορέσω θα τα διαβάσω όλα και θα απαντήσω σε όλες σας.

Λοιπόν είχα πάρει την προγεστερόνη και δεν μου ερχόταν περίοδος και είχα μείνει αν αυτή παίρνω τηλέφωνο λοιπόν το γιατρό μου χθες το απόγευμα γιατί είχα και είδα και νιώθω ότι έχω μύκητες που τελικά έχω μύκητες και μου έδωσε να βάλω πεβαριλ εν τέλει μου λέει για να μη σου έρθει περίοδος δεν μπορώ να καταλάβω κάτι έχει πάει πάλι στραβά οπότε θα πας μου λέει πρωί-πρωί αύριο να κάνεις εξετάσεις και μου έγραψε μία fsh οιστραδιόλη και μία β χοριακή και τι να δω κορίτσια μόλις μου ήρθανε.

Είμαι σε φάση ωορρηξίας νομίζω ή τουλάχιστον έχω κάνει ωορρηξία δεν κατάλαβα ακριβώς πάντως η οιστραδιόλη μου είναι 230 που εμένα δεν ήταν ποτέ τόσο και συνήθως από 200 και άνω είναι στη φάση της ωορρηξίας. Πείτε μου εσείς ρε κορίτσια πώς συνέβη αυτό τώρα αν όντως έχει συμβεί έτσι τι να σας πω εγώ περιμένω τώρα να με πάρει τηλέφωνο μόλις τους μόλις το έστειλα τις εξετάσεις 😱

Απο όσο καταλάβα βασικά η έχω κάνει οωρηξια πρόσφατα δηλαδή.... Κάτι τέτοιο.... Δηλαδή και μη χειρότερα 🙄🙄🙄

Κοριτσάκι μου οποία υπόθεση και να κάνω θα πέσω έξω..  Κάνε λίγο υπομονή να μιλήσεις με τον γιατρό σου και σου λύσει τις απορίες σου.. Μην αγχώνεσαι πίστη και θετική σκέψη.. είσαι Στη τελική ευθεία!.💗💕💖

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αν μιλάει και αυτή για πολυκυστηκες θα παω στο γιατρό και θα τον πω Κάνε με έγκυος τώρα μη σου σπάσω το γραφειακι σου 😂😂😂

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αν μιλάει και αυτή για πολυκυστηκες θα παω στο γιατρό και θα τον πω Κάνε με έγκυος τώρα μη σου σπάσω το γραφειακι σου 😂😂😂

Χεχαχαχα 😂😂😂θεωρώ ότι οι πολυκιστικες είναι το πιο εύκολο γι αυτους σενάριο για την εξωσωματική…φαντάσου να εχεις χαλια ενδομήτριο νομίζω θα είναι πιο δύσκολο! 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Να του πεις κανε με σαν την μπομπα τώρα με δίδυμα   😂😂😂

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Τώρα σκεφτόμουν να σου στείλω να μας πεις τι έγινε τελικά… ουφ κορίτσι μου τι να πω δεν ξέρω και εγώ ότι και να σου πω γιατροί δεν είμαστε περίμενε τον γιατρο σου και ενημέρωσε μας 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

ρε κοριτσι μου τι να πω... σηκωνω τα χερια ψηλα... μηπως γνκ θα επρεπε να σκεφτεις το ενδεχομενο να περιμενεις λιγο για την εξωσωματικη; γτ ο οργανισμος δε δινει καλα μνματα.. καπως εχει μπερδευτει ο κυκλος, οι ορμονες... δεν ξερω...

μιλα με το γιατρο σου και στειλε μας! ❤️

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Να του πεις κανε με σαν την μπομπα τώρα με δίδυμα   😂😂😂

😂😂😂😂😂 και ταυτόχρονα θα τραβάω το μουστάκι του... (δεν ξέρω αν έχει) 😂😂😂

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 😆😆😆😆

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂😂😂 και ταυτόχρονα θα τραβάω το μουστάκι του... (δεν ξέρω αν έχει) 😂😂😂

Εχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να κανεις δίδυμα; 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Αχ ζηλεύω όλα αυτα που περιγράφεις γις τη δουλειά σου (φαντάζομαι βέβαια ότι δεν είναι όλα ρόδινα αλλά τουλάχιστον έχεις καλή αντιμετώπιση). Εγώ είμαι με σύμβαση έργου, κοινώς μπλοκάκι στο δημόσιο αλλά η κατάσταση είναι τραγική. Πέφτει τρελό κουτσομπολιό, αν το πω σε έναν έχει μαθευτεί, και επίσης λόγω  σύμβασης δεν υπάρχει ποτέ τπτ ξεκάθαρο. Πχ δεν ξέρουμε μετά από 4 χρόνια δουλειάς ποσες μέρες κανονικής άδειας δικαιούμαστε το χρόνο, κάθε φορά παίρνουμε άλλες μέρες. Επίσης δεν υπάρχουν αναρρωτικές αφού «δεν προβλέπεται στη σύμβαση» όπως έχουν πει. Εδώ μας είχαν πει στην αρχή της σύμβασης ότι αν κάποιος από μας πάθει κανενα τροχαίο ή σπάσει πόδι και χρειαστεί να μείνει σπίτι, μπορεί να απολυθεί κι ότι το έχουν ξανακάνει.  Για να μην πω το αμίμητο ότι όταν πρωτοξεκινησαμε πριν 4 χρόνια, είχαν παίξει κάτι ασύλληπτα «αστειάκια» του στυλ «και τώρα κορίτσια εδώ που ήρθατε για 3 χρόνια αντισύλληψη έτσι»; Το θέμα τους είναι ότι με τη σύμβαση έργου δεν μπορούν να σου κόψουν λεφτά, έχω υπογράψει για 4 χρόνια ότι θα παρω κάποια χιλιάρικα και δεν υπάρχει τρόπος μείωσης.  Οποτε όχι, δεν πιστεύω ότι κανεις θα χαρεί με την καρδιά του, ούτε ότι θα με πάρει να μου ευχηθεί φυσικά. Και επειδή ακριβώς δεν προβλέπεται και τπτ στη σύμβαση, ούτε η αναρρωτική θα μετρήσει. Στην προηγούμενη μεταφορά είχα πάρει την άδεια του γιατρού και όταν είχα πει στη διευθύντρια να τη στειλω στο ανθρώπινο δυναμικό μου είχε πει να μην τη στειλω γιατί για εμάς δεν προβλέπεται κάτι και απλά θα τους μπέρδευα. Τότε μου έκανε τη χαρη και έμεινα 14 μέρες σπίτι με τηλεργασια. Και τώρα το ίδιο θα κάνω, κάποια στιγμή θα πάω να της το ζητησω και αν επιμείνει ότι δε γίνεται εγώ θα το κάνω από μόνη μου. Αν θέλουν ας με απολύσουν και τότε θα σκεφτώ κι εγώ πως θα κινηθώ… Δεν πάω για χοριακη. Νομίζω θα αγχωθώ χειρότερα ποσο θα ναι το νούμερο κοκ..ότι είναι να γίνει ας γίνει. Κατά τα άλλα ναι, με κάλυψες, η προτεραιότητα μου είναι η εγκυμοσύνη εννοείται. Δουλειά θα βρω κι άλλη (ούτε αυτή στην οποία είμαι είναι κανενα κελεπούρι). Αν όμως κάτι πάει στραβά σε αυτο που συμβαινει τώρα, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα υπάρξει άλλη ευκαιρία για μένα.  Δε φτάνει που αντί να ζητησω άδεια θα τους προσφέρω κανονικότατη εργασία απ το σπίτι…
    • Ναι και εμένα με βάζει.😍 Και για τοξόπλασμα και όλα..  
    • Mati & Mavi  χίλια ευχαριστώ κορίτσια!!!Δεν φαντάζεστε ποσό με βοηθήσατε ❤️❤️❤️ Το πρωί με έπιασαν συσπάσεις από το άγχος μου. 
    • Σε ευχαριστώ. Το 79 είναι χρονολογία ναι🙂. Νομίζω πλέον υπάρχουν παρά πολλές διαγνωστικές εξετάσεις αλλά εξακολουθεί να με φοβίζει το ενδεχόμενο τρισωμιων κλπ και δεν ξέρω ποσο σίγουρος μπορεί να είναι κανεις. Στις δυο πρώτες μου προσπάθειες είχαμε κάνει προεμφυτευτικο (λόγω θέματος στον καρυοτυπο του συζύγου) και είχε προκύψει ότι από τις 8 βλαστοκυστες, οι 7 είχαν διάφορες τρισωμιες ή μονοσωμιες (που σύμφωνα με το γενετιστή δεν οφείλονταν στο θέμα του άντρα μου αλλά στη δική μου ηλικία), οπότε ξέρω ότι στατιστικά έχουμε πολλά έμβρυα με θέματα. Τώρα δεν κάναμε έλεγχο αλλά φυσικά έχω στα χέρια μου αυτό το δεδομένο που δε μπορώ να ξεχάσω ή να παρακαμψω, γι αυτό και φοβάμαι κάπως παραπάνω. Θα δω τι θα πει και ο γιατρός εννοείται.  Δεν έχει να κάνει. Πριν τη μεταφορά κάνεις ότι θες. 
    • Α μαλισταααα..είναι παντού δηλαδή αυτό..και εγώ νόμιζα ότι μόνο ο δικός μου ο γιατρός είναι φιλοχρήματος..έχει κ το καλύτερο όνομα στη Λάρισα..χθες μας είπε ένα "όλα είναι καλά" και μετά όταν επιασε το οικονομικό κομμάτι μας είχε μισή ώρα μας μιλούσε ..δεν είμαι ευχαριστημένη από τον γιατρό μου αλλά αναγκαστικά είμαι σε αυτόν!
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...