Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη μετά από αποξεση


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θέλουν να με βάλουν πάλι για αποξεση.... 😭😭 με χοριακη 400!!!! Με 400 με βάλανε τότε... θέλουν να με βάλουν τώρα πάλι λέγοντας ότι κάτι μεγαλώνει αλλιώς δεν γίνεται να αυξάνεται!!!! 

Θα αρνηθώ!!! 

Πιστεύω πριν παρθεί η τελική απόφαση να ξανακάνεις κ χοριακή κ υπέρηχο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Πιστεύω πριν παρθεί η τελική απόφαση να ξανακάνεις κ χοριακή κ υπέρηχο.....

Αυτό αποφάσισα τελικά..  τους είπα έγινε τότε το λάθος και μου κάνατε αποξεση κατευθείαν..τωρα δεν κάνω κατευθείαν! 

παρακολουθώ τη χοριακη.  Πλέον Screenshot_20211008-111838_Gallery.thumb.jpg.7d4664e221b8fbc6f214bfb24a369c2a.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Eμενα μου ειχε δοσει η γιατρος κατι βιταμινες που δυναμωνουν το ωαριο αλλα δεν προλαβα να πιω και πολλες.. εμεινα εγκυος.. μετα βεβαια το εχασα και τωρα που θα παω για παπ τεστ θα την ρωτησω αν μπορω να ξαναπιω.. βεβαια απο τον φεβρουαριο που αποφασισα οτι θα αρχισω προσπαθεια για μωρο πινω φυλλικο οξυ.. δεν ξερω βεβαια αν βοηθαει στην συλληψη

Βοηθάει στη διαμόρφωση υγιές γενετικού συστήματος, γι'αυτό μας τα δίνουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Δεν φαινεται κατι στον υπερηχό.. τι κατι μεγαλωνει; τι θα αφαιρεσουν αφου δεν ξερουν τι είναι; νομιζω να παρεις και 2η γνωμη.. σου ευχομαι ολα να τελειωσουν συντομα και να ηρεμησεις

Δεν φαίνεται τίποτα.  🤔 θα με αποτελειωσουν για δεύτερη αποξεση . Ρώτησα γιατρό στην Ελλάδα και μου είπε μην τυχών κάνουμε ξανά κάνεις αποξεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν φαίνεται τίποτα.  🤔 θα με αποτελειωσουν για δεύτερη αποξεση . Ρώτησα γιατρό στην Ελλάδα και μου είπε μην τυχών κάνουμε ξανά κάνεις αποξεση. 

Ναι ρε κορίτσι μου.... πως θα κάνουν απόξεση χωρίς να βλέπουν τι είναι αυτό που  πρέπει να αφαιρεθεί? Πήγαινε αλλού αν μπορείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Δεν αγχωνομαι αλλα το εχω στο μυαλο και το περιμενω πως και πως.. ευχομαι αυτο το μηνα να ειμαι τυχερη.. θα παω και στη γιατρο για το παπ τεστ γιατι ηταν αρρωστη τον σεπτεμβριο και το μετεφερα οκτωβριο αν και θεωρω ολα καλα ειναι... καθαρη ειμαι αφου εγινε και αποξεση... αντε να δουμε μεχρι τον δεκεμβριο αν τα καταφερω.. παντως στον μικρο ειχα μεινει εγκυος νοεμβριο και ο οργανισμος μου ειχε επανελθη απο την αποβολη χωρις αποξεση τον ιουλιο.. αυγουστο αρχισαμε χαλαρα τις προσπαθειες και τελευταια περιοδο ειχα τον οκτωβριο..

Όταν λες αποβολη χωρίς αποξεση εννοείς με χάπια?? Γιατί είχα ρωτήσει και εγώ τότε το γιατρό αν είναι να μην την κάνω (αφού σε εμένα έφυγε ο σακος μονος του) και να πάρω χάπια για να καθαρίσουν τα υπολείμματα και μου είχε πει ότι είτε έτσι είτε αλλιώς αποξεση έπρεπε να γίνει και πως με χάπια θα παιδευόμουν για τουλάχιστον 6 μήνες! Μετά βέβαια που μου την έκανε αποδείχτηκε ότι καλά κάναμε τελικά που επιλέξαμε να την κάνουμε διότι ότι είχε μείνει είχε κολλήσει και ενδεχομένως να μου έπαιρνε πολύ περισσότερο καιρό ενώ τώρα 4 μήνες μετά έμεινα ξανά! 

ΠΑΠ εγώ δεν έχω κάνει ακόμα (και δεν ξέρω αν γίνεται να κάνω τώρα) γιατί τον Μάιο που είχα πάει για την επανεξέταση ο γιατρός μου μου είχε πει να κλείσω ραντεβού και μετά που έμεινα μου είπε πως οι εξετάσεις μου είναι μια χαρά και ότι μπορεί να περιμένει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το μαρτύριο μου δεν έχει σταματημό:-( χοριακη  σήμερα 620. :-( 😞 

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα??? Έχω τρελαθεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και το μαρτύριο μου δεν έχει σταματημό:-( χοριακη  σήμερα 620. :-( 😞 

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα??? Έχω τρελαθεί... 

Απίστευτο...! Ρε κορίτσι μου, δεν θέλω να σου γεννάω ψεύτικες ελπίδες αλλά εγώ θα ψαχνόμουν (αλλού!!!) Μήπως δεν έκαναν σωστή δουλειά κ μετά την απόξεση παρέμεινε το εμβρυάκι κ μεγαλώνει..... (Αυτό κ αν θα είναι θαύμα!!!) Τι να πω δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση!!! Πώς γίνεται να ανεβαίνει η χοριακή 🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Απίστευτο...! Ρε κορίτσι μου, δεν θέλω να σου γεννάω ψεύτικες ελπίδες αλλά εγώ θα ψαχνόμουν (αλλού!!!) Μήπως δεν έκαναν σωστή δουλειά κ μετά την απόξεση παρέμεινε το εμβρυάκι κ μεγαλώνει..... (Αυτό κ αν θα είναι θαύμα!!!) Τι να πω δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση!!! Πώς γίνεται να ανεβαίνει η χοριακή 🤯

Αμα δεν ειχα κάνει λαπαροσκοπηση θα έλεγα εξωμητριο αλλά χθες είδαν πάλι όλο το υλικό (όλα είναι καταγεραμμενα σε βίντεο) και δεν υπάρχει τίποτα εξωμητριο.  

Δεν ξέρω τι γίνεται  , δεν ξέρουν ούτε αυτοί πρώτη φορά έχουν να αντιμετωπίσουν τέτοιο περιστατικό.  

Οι χοριακες μετριούνται σε 2 εργαστήρια που έχουν μια μικρή απόκλιση αλλά είναι στα ίδια 620 - 600 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αμα δεν ειχα κάνει λαπαροσκοπηση θα έλεγα εξωμητριο αλλά χθες είδαν πάλι όλο το υλικό (όλα είναι καταγεραμμενα σε βίντεο) και δεν υπάρχει τίποτα εξωμητριο.  

Δεν ξέρω τι γίνεται  , δεν ξέρουν ούτε αυτοί πρώτη φορά έχουν να αντιμετωπίσουν τέτοιο περιστατικό.  

Οι χοριακες μετριούνται σε 2 εργαστήρια που έχουν μια μικρή απόκλιση αλλά είναι στα ίδια 620 - 600 

 

Αν θες άνοιξε ένα καινούργιο θεματάκι κ κάνε σαφές στον τίτλο το παράδοξο της υπόθεσης, μήπως μπορεί κάποια κοπέλα να σε βοηθήσει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Όταν λες αποβολη χωρίς αποξεση εννοείς με χάπια?? Γιατί είχα ρωτήσει και εγώ τότε το γιατρό αν είναι να μην την κάνω (αφού σε εμένα έφυγε ο σακος μονος του) και να πάρω χάπια για να καθαρίσουν τα υπολείμματα και μου είχε πει ότι είτε έτσι είτε αλλιώς αποξεση έπρεπε να γίνει και πως με χάπια θα παιδευόμουν για τουλάχιστον 6 μήνες! Μετά βέβαια που μου την έκανε αποδείχτηκε ότι καλά κάναμε τελικά που επιλέξαμε να την κάνουμε διότι ότι είχε μείνει είχε κολλήσει και ενδεχομένως να μου έπαιρνε πολύ περισσότερο καιρό ενώ τώρα 4 μήνες μετά έμεινα ξανά! 

ΠΑΠ εγώ δεν έχω κάνει ακόμα (και δεν ξέρω αν γίνεται να κάνω τώρα) γιατί τον Μάιο που είχα πάει για την επανεξέταση ο γιατρός μου μου είχε πει να κλείσω ραντεβού και μετά που έμεινα μου είπε πως οι εξετάσεις μου είναι μια χαρά και ότι μπορεί να περιμένει! 

Την πρώτη φορά απέβαλε ο οργανισμός μου το έμβρυο σχεδόν 8 βδομαδων και μου έβαλε κολπικά χάπια για να κάνει συσπασπασεις η μήτρα... 3 μήνες είχε συνέλθει εντελώς ο οργανισμός μου.. την 2η φορά έκανα αποξεση.. εγω έκανα επανεξέταση στις 2 βδομάδες που φάνηκε ότι σχεδόν είχα καθαρίσει εντελώς και ότι πήγε μισ χαρά η αποξεση .. απλά μου είπε να πήγαινα Σεπτέμβριο πριν αρχίσω προσπάθεια να κάνω και ένα παπ τεστ..έτυχε όμως να αρρωστήσει και μου το μετέφερε Οκτωβρίο το ραντεβού αλλά μου έδωσε το οκ να ξεκινήσω.. τελικά αφου δεν έμεινα έγκυος θα πάω κανονικά να κάνω το παπ τεστ και ελπίζω να είναι ο τυχερός μου μήνας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Την πρώτη φορά απέβαλε ο οργανισμός μου το έμβρυο σχεδόν 8 βδομαδων και μου έβαλε κολπικά χάπια για να κάνει συσπασπασεις η μήτρα... 3 μήνες είχε συνέλθει εντελώς ο οργανισμός μου.. την 2η φορά έκανα αποξεση.. εγω έκανα επανεξέταση στις 2 βδομάδες που φάνηκε ότι σχεδόν είχα καθαρίσει εντελώς και ότι πήγε μισ χαρά η αποξεση .. απλά μου είπε να πήγαινα Σεπτέμβριο πριν αρχίσω προσπάθεια να κάνω και ένα παπ τεστ..έτυχε όμως να αρρωστήσει και μου το μετέφερε Οκτωβρίο το ραντεβού αλλά μου έδωσε το οκ να ξεκινήσω.. τελικά αφου δεν έμεινα έγκυος θα πάω κανονικά να κάνω το παπ τεστ και ελπίζω να είναι ο τυχερός μου μήνας 

Ααα οκ!! Κατάλαβα!! Εμένα σου λέω μου είπε πως ούτως ή άλλως θα έπρεπε να την κάνω οπότε προτιμήσαμε να την κάνω κατευθείαν να "ξεμπερδέψω"! Για επανεξέταση εμένα στις οδηγίες έλεγε ενα μήνα μετά και για παπ τρεις μήνες μετά! Εγώ τον πήρα τηλέφωνο στον μήνα και μου είπε ότι καλύτερο θα ήταν η επανεξέταση να γίνει αφού πρώτα μου έρθει περίοδος αλλά επειδή σε μένα άργησε να έρθει (στις 50 μέρες) τον Απρίλιο που μου ήρθε είχα πάρα πολύ δουλειά που καλά καλά ούτε στο σπίτι μου δεν προλάβαινα να πάω πόσο μάλλον στον γιατρό, το άφησα για τον Μάιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maira29 είπε:

Ααα οκ!! Κατάλαβα!! Εμένα σου λέω μου είπε πως ούτως ή άλλως θα έπρεπε να την κάνω οπότε προτιμήσαμε να την κάνω κατευθείαν να "ξεμπερδέψω"! Για επανεξέταση εμένα στις οδηγίες έλεγε ενα μήνα μετά και για παπ τρεις μήνες μετά! Εγώ τον πήρα τηλέφωνο στον μήνα και μου είπε ότι καλύτερο θα ήταν η επανεξέταση να γίνει αφού πρώτα μου έρθει περίοδος αλλά επειδή σε μένα άργησε να έρθει (στις 50 μέρες) τον Απρίλιο που μου ήρθε είχα πάρα πολύ δουλειά που καλά καλά ούτε στο σπίτι μου δεν προλάβαινα να πάω πόσο μάλλον στον γιατρό, το άφησα για τον Μάιο!! 

Εμενα μου είχε πει πριν αρχίσω προσπάθειες αλλά θα πάω τελικά αυτό το μήνα..έτσι και αλλιώς δεν έμεινα έγκυος στην πρώτη προσπάθεια.. Άντε να δω αυτό τον μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Εμενα μου είχε πει πριν αρχίσω προσπάθειες αλλά θα πάω τελικά αυτό το μήνα..έτσι και αλλιώς δεν έμεινα έγκυος στην πρώτη προσπάθεια.. Άντε να δω αυτό τον μηνα

Υπομονή κορίτσι μου και όχι άγχος!! Να!! Σήμερα έμαθα για μια κοπέλα τα ευχάριστα!! Και αυτή έγκυος 5 περίπου μήνες μετά από αποξεση!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο (και σε όλα τα κορίτσια φυσικά!) και αν μπορώ να σε βοηθήσω κάτι είμαι εδώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2021 at 10:39 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και το μαρτύριο μου δεν έχει σταματημό:-( χοριακη  σήμερα 620. :-( 😞 

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα??? Έχω τρελαθεί... 

Καλημερα κοριτσι μου.. τι γινεταί.. επεσε η χοριακή; βρηκές ακρή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2021 at 12:46 ΠΜ, ο/η Maira29 είπε:

Υπομονή κορίτσι μου και όχι άγχος!! Να!! Σήμερα έμαθα για μια κοπέλα τα ευχάριστα!! Και αυτή έγκυος 5 περίπου μήνες μετά από αποξεση!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο (και σε όλα τα κορίτσια φυσικά!) και αν μπορώ να σε βοηθήσω κάτι είμαι εδώ!! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.. και σε εσενα και σε ολες μας φυσικα ευχομαι τα καλυτερα.. οποτε θελει η παναγια θα μου το στειλει.. εξαλλου της το εχω κανει ταμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Όπως έγραψα παραπάνω έκανα και εγω αποξεση τέλος Μαΐου και υστεροσκόπηση και βρίσκομαι στο 2ο μήνα προσπαθειών. Έκανα το τεστ σήμερα αυτό που γράφει και εβδομαδες 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ηταν αρνητικό 😭

Εχει τύχει σε κάποια να είναι αρνητικό 5 ημέρες πριν και έπειτα να ήταν τελικά εγκυος;

Μου χάλασε την ημέρα και ειχα ελπίδες αυτή τη φορά οως θα είμαι 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα! Κακώς απογοητεύεσαι! έκανες πολύ νωρίς το τεστ! Ακόμα και αυτά τα τεστ που γράφουν 5 μέρες πριν, πρέπει να βρουν την ύπαρξη χοριακής στα ούρα.. Ο οργανισμός σου μπορεί να μην έχει προλάβει ακόμα να παράξει αρκετή ποσότητα διότι μπορεί να έγινε αργά η εμφύτευση...!

Δεν σημαίνει κάτι το ότι έδειξε αρνητικό! Ξανά κάνε την ημέρα της περιόδου σου! Μην απογοητεύεσαι άδικα!

Καλημέρα κορίτσι μου, η αληθεια ειναι οτι ποτέ δεν έκανα δλδ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που απεβαλα προσπαθουσαμε 8 μήνες και πότε δεν έκανα πριν, αλλά τώρα δλδ αυτό το μήνα που προσπαθήσαμε μετά την αποβολη με έχει φάει η αγωνία και περίμενα πως και πως τις 5 ημέρες πριν νομίζω μου έχει γίνει εμμονή 😪😪😪 

Τι να πω μακαρι να είναι νωρίς και να μην ισχύει. Ήλπιζα όπως έλεγαν ότι μετά από απόξεση και υστεροσκόπηση μένεις κατευθείαν 😐

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου μακαρι να είναι νωρις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Σε καταλαβαίνω! Κι εγώ ξεκινάω από νωρίς τα τεστ! γιατί πάντα ελπίζω να χαρώ νωρίτερα! Αλλά και πάλι 5 μέρες πριν είναι πολύ νωρίς και μπορεί να είσαι έγκυος αλλά να μην έχει δείξει! Στη θέση σου θα έκανα σε 3 μέρες πάλι! Δεν έχει νόημα να κάνεις και αύριο, αφού κάθε 2 μέρες διπλασιάζεται η ορμόνη. 

Δε σου λέω να περιμένεις την πρώτη μέρα καθυστέρησης... δε θα το κάνεις... ούτε εγώ το κάνω χαχαχα

Απλά μην απογοητευέσαι! Να κρατάς πάντα μια ελπίδα ότι είναι πολύ χαμηλά ακόμα και δεν έχει φανεί!

Τι να πω θα μας φάει η αγωνία θα σκάσουμε! 😀

Τελικά είναι χειρότερο να κανεις νωρις γιαυι τωρα σκέφτομαι ότι πρέπει να περιμένω να μου έρθει 5 μέρες μετά να τελειώσει και μετα να προσπαθήσω και μετα άλλες ποσες ημερες 🤯🤯🤯🤯🤯

Πφφφ σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις καπως με ανακουφιζει το οτι μοορει να είναι νωρίς και να μην έχει δείξει ακόμη 🙄

Ελπίζω να μας έρθει σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δίκιο είχε το αρνητικό τεστ.

Ηρθε και μάλιστα 2 μέρες νωρίτερα 😪 και μετα σου λένε μετα απο αποξεση υστεροσκόπηση πιάνεις αμέσως. 2η προσπάθεια δεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα... ποσο σε καταλαβαινω... και εγω σε 12 μερες περιμενω περιοδο... αντε να δουμε τι καναμε και αυτο το μηνα.. πηγα και γυναικολογο και ευτυχως ειμαι πεντακαθαρη.. 2η προσπαθεια και σε μας.. αν δεν ουτε αυτο το μηνα παμε για τον επομενο.. καπου θα βρεθουν οι δρομοι μας με το σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2021 at 8:36 ΠΜ, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Τελικά δίκιο είχε το αρνητικό τεστ.

Ηρθε και μάλιστα 2 μέρες νωρίτερα 😪 και μετα σου λένε μετα απο αποξεση υστεροσκόπηση πιάνεις αμέσως. 2η προσπάθεια δεν....

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα... ποσο σε καταλαβαινω... και εγω σε 12 μερες περιμενω περιοδο... αντε να δουμε τι καναμε και αυτο το μηνα.. πηγα και γυναικολογο και ευτυχως ειμαι πεντακαθαρη.. 2η προσπαθεια και σε μας.. αν δεν ουτε αυτο το μηνα παμε για τον επομενο.. καπου θα βρεθουν οι δρομοι μας με το σπορακι

Κορίτσια μου μην στεναχωριέστε.... σας καταλαβαίνω απόλυτα, το εχω περάσει αυτό το άγχος, είναι πολύ ψυχοφθόρα περίοδος, αλλά μην χάνεται το κουράγιο σας... η ψυχολογία επηρεάζει πάρα πολύ κ εγώ άργησα κάποιο διάστημα μετά από την απόξεση να κάνω ξανά παιδάκι, αλλά μετά από τόσο καιρό που περασε είμαι σίγουρη πως η ψυχολογία μου επιβάρυνε την όλη κατάσταση. Να είστε σίγουρες ότι αφού καταφέρατε να μείνετε έγκυες θα συμβεί ξανά! Αν σας δίνει κουράγιο η δική μου πορεία να σας πω ότι μετά από απόξεση έκανα ένα παιδάκι, μετά πάλι είχα παλίνδρομη κ έκανα ξανά απόξεση κ τώρα είμαι έγκυος στην 25η βδομάδα.... Υπομονή κ θα έρθει το σποράκι που φτάσει γερό στην αγκαλίτσα σας!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Froufro είπε:

 

Κορίτσια μου μην στεναχωριέστε.... σας καταλαβαίνω απόλυτα, το εχω περάσει αυτό το άγχος, είναι πολύ ψυχοφθόρα περίοδος, αλλά μην χάνεται το κουράγιο σας... η ψυχολογία επηρεάζει πάρα πολύ κ εγώ άργησα κάποιο διάστημα μετά από την απόξεση να κάνω ξανά παιδάκι, αλλά μετά από τόσο καιρό που περασε είμαι σίγουρη πως η ψυχολογία μου επιβάρυνε την όλη κατάσταση. Να είστε σίγουρες ότι αφού καταφέρατε να μείνετε έγκυες θα συμβεί ξανά! Αν σας δίνει κουράγιο η δική μου πορεία να σας πω ότι μετά από απόξεση έκανα ένα παιδάκι, μετά πάλι είχα παλίνδρομη κ έκανα ξανά απόξεση κ τώρα είμαι έγκυος στην 25η βδομάδα.... Υπομονή κ θα έρθει το σποράκι που φτάσει γερό στην αγκαλίτσα σας!!! ❤

Εμενα το θεμα μου ειναι οτι ακομα 2 προσπαθειες εχω και μετα ξανα απο απριλη θα αρχισω προσπαθεια.. οταν πηγα γυναικολογο ειμουν στην ωορρηξια και ηταν ενα πολυ καλο ωαριο.. αν δεν εμεινα και τωρα δεν ξερω τι να πω.. ειμαι και μεγαλη (38 χρ) και αν και εμεινα με την πρωτη την προηγουμενη φορα ποτε δεν ξερεις τωρα ποτε θα μεινω.. η αληθεια ειναι στην προηγουμενη μου προσπαθεια ειχα μια ανησυχια αν ηταν ολα καλα.. αν ειχα καθαρισει καλα απο την αποξεση κτλ και σιγουρα αυτο επηρεασε γιατι οσο και να ελεγα δεν εχω αγχος ειχα την ανησυχια.. τωρα ειμαι πολυ πιο ηρεμη.. οπως και να εχει σε 10 μερες θα δειξει αν θα ερθει η περιοδος ή οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Froufro είπε:

 

Κορίτσια μου μην στεναχωριέστε.... σας καταλαβαίνω απόλυτα, το εχω περάσει αυτό το άγχος, είναι πολύ ψυχοφθόρα περίοδος, αλλά μην χάνεται το κουράγιο σας... η ψυχολογία επηρεάζει πάρα πολύ κ εγώ άργησα κάποιο διάστημα μετά από την απόξεση να κάνω ξανά παιδάκι, αλλά μετά από τόσο καιρό που περασε είμαι σίγουρη πως η ψυχολογία μου επιβάρυνε την όλη κατάσταση. Να είστε σίγουρες ότι αφού καταφέρατε να μείνετε έγκυες θα συμβεί ξανά! Αν σας δίνει κουράγιο η δική μου πορεία να σας πω ότι μετά από απόξεση έκανα ένα παιδάκι, μετά πάλι είχα παλίνδρομη κ έκανα ξανά απόξεση κ τώρα είμαι έγκυος στην 25η βδομάδα.... Υπομονή κ θα έρθει το σποράκι που φτάσει γερό στην αγκαλίτσα σας!!! ❤

Καλημέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μας δίνεις. Εύχομαι και σε σένα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και σύντομα να το έχεις αγκαλιτσα. 

Το καταλαβαίνω ότι η ψυχολογία επιβαρύνει αλλα πραγματικά μπυ έχει γίνει εμμονή κάθε μέρα κάνω υπολογισμούς τόσες μέρες μέχρι την περίοδο, τόσες μέχρι ωορηξια και ξανα τόσες μέρες μετράω αντίστροφα για περίοδο για τεστ πρόωρης ανίχνευσης κτλ. Είναι κουραστικό και πλέον και στις επαφές χάνεις την ουσία γίνονται μηχανικά με πρόγραμμα με έχει κουράσει και είμαι και σχετικά στην αρχή. 

Μπραβο σου παντως που το παλεψες παρολες τις δυσκολίες και τα κατάφερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μας δίνεις. Εύχομαι και σε σένα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και σύντομα να το έχεις αγκαλιτσα. 

Το καταλαβαίνω ότι η ψυχολογία επιβαρύνει αλλα πραγματικά μπυ έχει γίνει εμμονή κάθε μέρα κάνω υπολογισμούς τόσες μέρες μέχρι την περίοδο, τόσες μέχρι ωορηξια και ξανα τόσες μέρες μετράω αντίστροφα για περίοδο για τεστ πρόωρης ανίχνευσης κτλ. Είναι κουραστικό και πλέον και στις επαφές χάνεις την ουσία γίνονται μηχανικά με πρόγραμμα με έχει κουράσει και είμαι και σχετικά στην αρχή. 

Μπραβο σου παντως που το παλεψες παρολες τις δυσκολίες και τα κατάφερες.

Το ξέρω ότι γίνεται εμμονή..... ξέρεις πότε έμεινα έγκυος μετά από αυτά? Την μια φορά είχαμε πάει διακοπές, είχα πάρει τα φάρμακα μου κ τα πάντα, αλλά επειδή είμασταν λίγο στο τρέξιμο τις κρίσιμες μέρες πίστεψα ότι τον χάσαμε τον μήνα.... οπότε χαλάρωσα εντελώς αφού το είχα σίγουρο ότι δεν είμαι έγκυος κ λέω ας έρθει η περίοδος να πάμε για τον επόμενο μήνα... Κ τελικά δεν ήρθε!!!! Την επόμενη φορά επειδή έκανα βαριές δουλειές, λέω εντάξει θα συνεχίσουμε ελεύθερα φυσικά, αλλά δεν περιμένω απολύτως κανένα αποτέλεσμα, την επόμενη φορά.... κ να που πάλι όταν δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου ότι θα συμβεί τότε έγινε το θαύμα! Γι'αυτό το έχω πάρει απόφαση πόσο πολύ μετράει η άτιμη η ψυχολογία!!!! Βρείτε κάτι που θα σας κάνει να το ξεχάσετε..... ειλικρινά σας το λέω με πολύ αγάπη αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...