Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη μετά από αποξεση


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Η @kk88 φταίει αλλά θα την φτιάξω εγώ  χαχαχαχαχ

26.10 θα πάμε για να μιλήσουμε πλάνο κτλ και κάτι μου λέει τότε θα κάνει την εμφάνιση της και η περίοδος.  

Καλά τώρα και να θέλω ποιες γόνιμες χαχαχα με βλέπω και μετά τον μήνα να τις χάνω να μην ξέρω πότε είναι.. ερε γλέντια... 

 

Παρούσα τι θες??????? Κανόνισε να στείλω τσόκαρο πάλι.... σε παρακαλουθω και βλέπω πάλι να είσαι ανυπόμονη......κανόνισε την πορεία σου Μαθουσάλα🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ  κοπέλα μου. .μου φαίνεται βουνό ο μήνας. Μου είπε πρώτα να αφήσω μια περίοδο (φυσικά δεν ξέρουμε πότε θα έρθει. 4 με 6 εβδομάδες υπολογίζουμε.  Ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης οπότε νομίζω για αυτό μου είπε 1 μήνα μόνο..  6 μήνες μου είπε για εξωσωματική και ένα σοκ το έπαθα 😕 6 μήνες βουνόοοο αλλά δεν το βάζω κάτω ίσως έτσι γλυτώσω τα λεφτά αν έρθει από μόνο του... 

Να δούμε τι κάνουν οι βιταμίνες.  .🤭🤭🤭🤭 

Αστα να πανε εμμονή γίνεται και δεν περνάνε οι ημέρες. Ελπίζω να ερθει σύντομα από μόνο του και να πανε όλα καλά αυτή τη φορά! Χαχα τι βιταμίνες σου εδωσαν; 

Εγώ σίδηρο παίρνω μόνο που έχει και λίγο φιλικό 😀 Ελπίζω να βοηθάνε καπως 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2021 at 12:40 ΜΜ, ο/η Nandia- είπε:
 

Καλημέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Διάβασα τυχαία το θέμα σου και αποφάσισα να σου απαντήσω στέλνοντας σου όλη τη θετική μου ενέργεια!! 

Λοιπόν.. Εγώ είχα μια αποβολη τον Φεβρουάριο! Ενδεχομένως επειδή ο σακος έφυγε μόνος του και απλά στην αποξεση μου καθάρισαν τα υπολείμματα, ο γιατρός μας είπε να ξεκινήσουμε προσπάθεια από τον επόμενο μήνα! Σε εμένα προσωπικά η περίοδος έκανε να έρθει 50 μέρες και ήταν πολύ ελαφριά (σχεδόν όσο ήταν και η αιμορραγία που είχα μετά την αποξεση) και κράτησε 3 μέρες ενώ κανονικά μου κρατούσε 5 με 6!! Τον Μάιο έκανα επανεξέταση και ο γιατρός μου συνέστησε φυλλικο! Για να είμαι ειλικρινής δεν το έπαιρνα κάθε μέρα γιατί μου είχε πει να το παίρνω μια συγκεκριμένη ώρα (μια ώρα περίπου μετά το μεσημεριανό) οπότε αν και όταν έτρωγα μεσημέρι το έπαιρνα!! Δεν ξέρω εάν έπαιξε κάποιο ρόλο τελικά το φυλλικο όμως τον Ιούνιο έμεινα ξανά έγκυος 4 μήνες δηλαδή μετά την αποξεση και πλέον βρίσκομαι στον 4ο μήνα και όλα φαίνονται να κυλάνε φυσιολογικα!! Για οτιδήποτε θελήσεις είμαι στη διάθεσή σου!! Εύχομαι το καλύτερο και σε σένα και σε όσα κορίτσια προσπαθούν μετά από τέτοια δύσκολη εμπειρία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2021 at 7:32 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ κορίτσια  εγω έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αποξεση ... και λέω ποτε θα περάσουν οι μέρες. Σε εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε μόνο ένα μήνα να περιμένω, ίσως γτ δεν ήταν τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη.  Ήμουν από εξωσωματική στην 6 εβδομάδα.  

Να ρωτήσω στις ποσεε μέρες σας ήρθε η πρώτη περίοδος? 

Καλημέρα κορίτσι μου! Αν μου επιτρέπεις θέλω να σε ρωτήσω κάτι που με προβλημάτισε.... Για ποιον λόγο έκανες απόξεση??? Σε ρωτάω γιατί 6η βδομάδα μου φαίνεται αρκετά νωρίς για κάτι τέτοιο. Εγώ όταν καταλάβαμε στην 6η βδομάδα πως δεν προχωράει η εγκυμοσύνη το αφήσαμε μέχρι την 9η ώστε να είμαστε βέβαιοι 100%. Τι ήταν αυτό που οδήγησε σε αυτή την εξέλιξη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Διάβασα τυχαία το θέμα σου και αποφάσισα να σου απαντήσω στέλνοντας σου όλη τη θετική μου ενέργεια!! 

Λοιπόν.. Εγώ είχα μια αποβολη τον Φεβρουάριο! Ενδεχομένως επειδή ο σακος έφυγε μόνος του και απλά στην αποξεση μου καθάρισαν τα υπολείμματα, ο γιατρός μας είπε να ξεκινήσουμε προσπάθεια από τον επόμενο μήνα! Σε εμένα προσωπικά η περίοδος έκανε να έρθει 50 μέρες και ήταν πολύ ελαφριά (σχεδόν όσο ήταν και η αιμορραγία που είχα μετά την αποξεση) και κράτησε 3 μέρες ενώ κανονικά μου κρατούσε 5 με 6!! Τον Μάιο έκανα επανεξέταση και ο γιατρός μου συνέστησε φυλλικο! Για να είμαι ειλικρινής δεν το έπαιρνα κάθε μέρα γιατί μου είχε πει να το παίρνω μια συγκεκριμένη ώρα (μια ώρα περίπου μετά το μεσημεριανό) οπότε αν και όταν έτρωγα μεσημέρι το έπαιρνα!! Δεν ξέρω εάν έπαιξε κάποιο ρόλο τελικά το φυλλικο όμως τον Ιούνιο έμεινα ξανά έγκυος 4 μήνες δηλαδή μετά την αποξεση και πλέον βρίσκομαι στον 4ο μήνα και όλα φαίνονται να κυλάνε φυσιολογικα!! Για οτιδήποτε θελήσεις είμαι στη διάθεσή σου!! Εύχομαι το καλύτερο και σε σένα και σε όσα κορίτσια προσπαθούν μετά από τέτοια δύσκολη εμπειρία!! 

Σε ευχαριστω πολυ.. σου ευχομαι να πανε ολα τελεια και να εχεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου.. εγω οπως ειπε και η γιατρος μου για καποιο λογο το παω εναλλαξ.. δλδ ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη στον μεγαλο μου γιο.. μετα αποβολη.. μετα ξανα εγκυμοσυνη χωρις προβληματα στον 2ο μου γιο και τωρα παλι αποβολη ( με τον νεο συντροφο μου..χωρισα απο τον πρωην αντρα μου) ειχα μεινει σχετικα ευκολα αν και σε λιγες μερες κλεινω τα 38.. καναμε προσπαθεια για 4-5 μηνες αλλα τπτ ομως ειμουν μεσα στην ενταση απο αλλα θεματα.. σταματησαμε και ξαναρχισαμε τον μαρτιο οπου και εμεινα με την πρωτη εγκυος αλλα δυστυχως το χασαμε.. εγω πινω φυλλικο απο τον φεβρουαριο και δεν το σταματησα με τις οδηγειες του γιατρου βεβαια.. μας ειπε η γιατρος να προσπαθησουμε μετα απο 3 μηνες και η αληθεια ειναι οτι ο οργανισμος μου τους χρειαστηκε.. ηταν ο πρωτος μηνας προσπαθειας αυτος και οταν αδιαθετησα απογοητευτηκα γιατι ειχα ακουσει οτι μενεις πολυ πιο ευκολα εγκυος και λεω αφου ειχα μεινει με την πρωτη πριν θα μεινω και τωρα.. ο συντροφος μου μου ειπε αφου εισουν μεσα στα νευρα την μερα της ωορρηξιας και ειχαμε τσακωθει κιολας (τον λογο ουτε τον θυμαμαι ΄ :) ) πως θα μεινεις εγκυος... δεν ξερω αν επαιξε ρολο και αυτο.. προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα πως γινεταί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.. σου ευχομαι να πανε ολα τελεια και να εχεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου.. εγω οπως ειπε και η γιατρος μου για καποιο λογο το παω εναλλαξ.. δλδ ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη στον μεγαλο μου γιο.. μετα αποβολη.. μετα ξανα εγκυμοσυνη χωρις προβληματα στον 2ο μου γιο και τωρα παλι αποβολη ( με τον νεο συντροφο μου..χωρισα απο τον πρωην αντρα μου) ειχα μεινει σχετικα ευκολα αν και σε λιγες μερες κλεινω τα 38.. καναμε προσπαθεια για 4-5 μηνες αλλα τπτ ομως ειμουν μεσα στην ενταση απο αλλα θεματα.. σταματησαμε και ξαναρχισαμε τον μαρτιο οπου και εμεινα με την πρωτη εγκυος αλλα δυστυχως το χασαμε.. εγω πινω φυλλικο απο τον φεβρουαριο και δεν το σταματησα με τις οδηγειες του γιατρου βεβαια.. μας ειπε η γιατρος να προσπαθησουμε μετα απο 3 μηνες και η αληθεια ειναι οτι ο οργανισμος μου τους χρειαστηκε.. ηταν ο πρωτος μηνας προσπαθειας αυτος και οταν αδιαθετησα απογοητευτηκα γιατι ειχα ακουσει οτι μενεις πολυ πιο ευκολα εγκυος και λεω αφου ειχα μεινει με την πρωτη πριν θα μεινω και τωρα.. ο συντροφος μου μου ειπε αφου εισουν μεσα στα νευρα την μερα της ωορρηξιας και ειχαμε τσακωθει κιολας (τον λογο ουτε τον θυμαμαι ΄ :) ) πως θα μεινεις εγκυος... δεν ξερω αν επαιξε ρολο και αυτο.. προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα πως γινεταί?

Αχ κ εγώ τα ίδια έχω πάθει!!! Πρώτη εγκυμοσύνη τέλεια, δεύτερη παλίνδρομη, μετά μία βιοχημική κ μετά ξανά μια τέλεια εγκυμοσύνη, ξανά παλίνδρομη κ τώρα επιτέλους πάλι φαίνονται όλα καλά, είμαι 23 εβδομάδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Αχ κ εγώ τα ίδια έχω πάθει!!! Πρώτη εγκυμοσύνη τέλεια, δεύτερη παλίνδρομη, μετά μία βιοχημική κ μετά ξανά μια τέλεια εγκυμοσύνη, ξανά παλίνδρομη κ τώρα επιτέλους πάλι φαίνονται όλα καλά, είμαι 23 εβδομάδων!

Ευχομαι να σου παει τελεια.. εμενες ευκολα εγκυος μετα τις αποβολες; πως  μπορει μια γυναικα να μην το εχει καθολου στο μυαλο της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Αν μου επιτρέπεις θέλω να σε ρωτήσω κάτι που με προβλημάτισε.... Για ποιον λόγο έκανες απόξεση??? Σε ρωτάω γιατί 6η βδομάδα μου φαίνεται αρκετά νωρίς για κάτι τέτοιο. Εγώ όταν καταλάβαμε στην 6η βδομάδα πως δεν προχωράει η εγκυμοσύνη το αφήσαμε μέχρι την 9η ώστε να είμαστε βέβαιοι 100%. Τι ήταν αυτό που οδήγησε σε αυτή την εξέλιξη? 

Στην 5 εβδομάδα είχαμε δει σακο ,

Και μετά δεν μπορούσαμε να δούμε σακο η χοριακη ανέβαινε κανονικά με τέλειους διπλασιασμους έφτασε 1142 και ξαφνικά την επόμενη πήγε στο 400 !!! φοβόταν για εξωμητριο κιόλας οπότε εγινε αποξεση για να δούμε τι γινόταν και λαπαροσκοπηση.  Ευτυχώς δεν ήταν εξωμητριο.  Το έμβρυο ήταν με χρωμοσωμικη ανωμαλία 80% με αποτέλεσμα να είχε μεγαλώσει στην 4 εβδομάδα κανονικα και μετά να μικραίνει.  Αλλά η χοριακη να ανεβαίνει. Τώρα θα μου πεις αν το άφηνα να φύγει τελείως αν ήταν καλύτερα... χμ δεν ξέρω.. όταν άκουσα την χοριακη 400 δεν ήθελα να μιλήσω σε κανέναν. Οπότε δεν ρώτησα πολλά:-( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Παρούσα τι θες??????? Κανόνισε να στείλω τσόκαρο πάλι.... σε παρακαλουθω και βλέπω πάλι να είσαι ανυπόμονη......κανόνισε την πορεία σου Μαθουσάλα🤣🤣🤣🤣

Εμα.. σοβατς τωρα ργω θέλω Χριστούγεννα φουσκωμένη κοιλίτσα..  όχι να γεννήσω Χριστούγεννα πάλι χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Στην 5 εβδομάδα είχαμε δει σακο ,

Και μετά δεν μπορούσαμε να δούμε σακο η χοριακη ανέβαινε κανονικά με τέλειους διπλασιασμους έφτασε 1142 και ξαφνικά την επόμενη πήγε στο 400 !!! φοβόταν για εξωμητριο κιόλας οπότε εγινε αποξεση για να δούμε τι γινόταν και λαπαροσκοπηση.  Ευτυχώς δεν ήταν εξωμητριο.  Το έμβρυο ήταν με χρωμοσωμικη ανωμαλία 80% με αποτέλεσμα να είχε μεγαλώσει στην 4 εβδομάδα κανονικα και μετά να μικραίνει.  Αλλά η χοριακη να ανεβαίνει. Τώρα θα μου πεις αν το άφηνα να φύγει τελείως αν ήταν καλύτερα... χμ δεν ξέρω.. όταν άκουσα την χοριακη 400 δεν ήθελα να μιλήσω σε κανέναν. Οπότε δεν ρώτησα πολλά:-( 

Κατάλαβα κορίτσι μου.... λυπάμαι πολύ. Απλά μου έκανε εντύπωση η μικρή ηλικία της εγκυμοσύνης. Εγώ είχα σάκο που μεγάλωνε χωρίς να μεγαλώνει το έμβρυο.... Περαστικά εύχομαι κ σύντομα μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.. σου ευχομαι να πανε ολα τελεια και να εχεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου.. εγω οπως ειπε και η γιατρος μου για καποιο λογο το παω εναλλαξ.. δλδ ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη στον μεγαλο μου γιο.. μετα αποβολη.. μετα ξανα εγκυμοσυνη χωρις προβληματα στον 2ο μου γιο και τωρα παλι αποβολη ( με τον νεο συντροφο μου..χωρισα απο τον πρωην αντρα μου) ειχα μεινει σχετικα ευκολα αν και σε λιγες μερες κλεινω τα 38.. καναμε προσπαθεια για 4-5 μηνες αλλα τπτ ομως ειμουν μεσα στην ενταση απο αλλα θεματα.. σταματησαμε και ξαναρχισαμε τον μαρτιο οπου και εμεινα με την πρωτη εγκυος αλλα δυστυχως το χασαμε.. εγω πινω φυλλικο απο τον φεβρουαριο και δεν το σταματησα με τις οδηγειες του γιατρου βεβαια.. μας ειπε η γιατρος να προσπαθησουμε μετα απο 3 μηνες και η αληθεια ειναι οτι ο οργανισμος μου τους χρειαστηκε.. ηταν ο πρωτος μηνας προσπαθειας αυτος και οταν αδιαθετησα απογοητευτηκα γιατι ειχα ακουσει οτι μενεις πολυ πιο ευκολα εγκυος και λεω αφου ειχα μεινει με την πρωτη πριν θα μεινω και τωρα.. ο συντροφος μου μου ειπε αφου εισουν μεσα στα νευρα την μερα της ωορρηξιας και ειχαμε τσακωθει κιολας (τον λογο ουτε τον θυμαμαι ΄ :) ) πως θα μεινεις εγκυος... δεν ξερω αν επαιξε ρολο και αυτο.. προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα πως γινεταί?

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ πιστεύω ότι ο οργανισμός το χρειάζεται!! Σε μένα δηλαδή μέχρι τον Ιούνιο που ήταν και η τελευταία μου περίοδος ήταν κάπως άστατος ο κύκλος! Δηλαδή έκανα την αποξεση μέσα Φεβρουαρίου η πρώτη μου περίοδος ήταν 4/4 η δεύτερη 11/5 και η τελευταία 12/6! Έχω ακούσει και εγώ ότι μετά από αποξεση μπορείς να μείνεις πιο εύκολα αλλά αν δεν κάνω λάθος είχα διαβάσει ότι ισχύει περισσότερο για το πρώτο εξάμηνο!! Μην σε παίρνει λοιπόν από κάτω και να είσαι σίγουρη θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις!! Εγώ πίστευα ότι χάσαμε και τον Ιούνιο γιατί όπως υπολόγιζα εγώ, η επαφή ήταν ή την τελευταία γόνιμη ή μια μέρα μετά! Κι όμως μου ήρθε εκεί που έλεγα εντάξει άλλος ένας μήνας χαμένος!! Σίγουρα δεν γίνεται να μην το σκέφτεσαι το καταλαβαίνω, αλλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κατάλαβα κορίτσι μου.... λυπάμαι πολύ. Απλά μου έκανε εντύπωση η μικρή ηλικία της εγκυμοσύνης. Εγώ είχα σάκο που μεγάλωνε χωρίς να μεγαλώνει το έμβρυο.... Περαστικά εύχομαι κ σύντομα μανούλα!

Σε ευχαριστώ πολύ... 

Θα σας τρελανωωωω η χοριακη  ανέβηκε πάλι 400 πήγε και ψάχνουν που μπορεί να είναι το έμβρυο!!! Εφόσον έκανα αποξεση έκανα λαπαροσκοπηση τι γίνεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαο να σκάσω σας το λέω παρακαλάς να κατέβει και αυτη ανέβηκε 😭😭😭 δεν αντέχω 😭😭😭😭συγκεκριμένα πήγε 485 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ειμαο να σκάσω σας το λέω παρακαλάς να κατέβει και αυτη ανέβηκε 😭😭😭 δεν αντέχω 😭😭😭😭συγκεκριμένα πήγε 485 

Τι λές φίλη μου; ωχ ταλαιπωρία ρε συ!!! Μα καλά όντως γίνεται να ανεβαίνει; Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... 

Θα σας τρελανωωωω η χοριακη  ανέβηκε πάλι 400 πήγε και ψάχνουν που μπορεί να είναι το έμβρυο!!! Εφόσον έκανα αποξεση έκανα λαπαροσκοπηση τι γίνεται;;;

Τι να πω βρε κορίτσι μου... παίρνεις μήπως κάποια αγωγή που θα μπορούσε να έχει επηρεάσει την ορμόνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι τίποτα ένα χάπι του θυρεοειδή παίρνω.  

Κάναμε υπέρηχο κτλ και όλα δείχνουν καθαρά. Περιμένω τα αποτελέσματα απ το εργαστήριο με πήραν πάλι αιμα ...άμα έχει ανέβει πάλι τότε θα πρέπει να μείνω νοσοκομείο και αύριο να κάμω πάλι λαπαροσκοπηση 😭😭😭😭😭 δεν θέλω δεν είναι και εύκολο πράγμα.  

Με ρώτησε αν είχα επαφές.. πράγμα που δεν είχαμε λογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οχι τίποτα ένα χάπι του θυρεοειδή παίρνω.  

Κάναμε υπέρηχο κτλ και όλα δείχνουν καθαρά. Περιμένω τα αποτελέσματα απ το εργαστήριο με πήραν πάλι αιμα ...άμα έχει ανέβει πάλι τότε θα πρέπει να μείνω νοσοκομείο και αύριο να κάμω πάλι λαπαροσκοπηση 😭😭😭😭😭 δεν θέλω δεν είναι και εύκολο πράγμα.  

Με ρώτησε αν είχα επαφές.. πράγμα που δεν είχαμε λογικό 

Ρε Παρασκευαιδακι τι λες τώρα;

Δεν το έχω ξανακούσει αυτό εκτός και αν λέω αν τελικά υπήρχαν δυο σάκοι κ δεν έχει καθαριστεί καλά!Που το απεύχομαι κοριτσάκι μου για να μην ταλαιπωρηθείς πάλι!

Μηπβς να κανείς χοριακη πάλι σε άλλο μικροβιολογικό;μήπως έγινε λάθος;Δεν ξέρω τι να σκεφτώ ειλικρινα

Ευχομαι να τελειώσει γρήγορα η ταλαιπωρία σου 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ρε Παρασκευαιδακι τι λες τώρα;

Δεν το έχω ξανακούσει αυτό εκτός και αν λέω αν τελικά υπήρχαν δυο σάκοι κ δεν έχει καθαριστεί καλά!Που το απεύχομαι κοριτσάκι μου για να μην ταλαιπωρηθείς πάλι!

Μηπβς να κανείς χοριακη πάλι σε άλλο μικροβιολογικό;μήπως έγινε λάθος;Δεν ξέρω τι να σκεφτώ ειλικρινα

Ευχομαι να τελειώσει γρήγορα η ταλαιπωρία σου 🤞

Έκανα και εδώ στο νοσοκομείο μήπως ήταν λάθος και εδώ η χοριακη 450 😭  με κράτησαν μέσα..

Δεν το έχουν ξανά δει αυτό το πράγμα.  

Είμαι να σκάσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έκανα και εδώ στο νοσοκομείο μήπως ήταν λάθος και εδώ η χοριακη 450 😭  με κράτησαν μέσα..

Δεν το έχουν ξανά δει αυτό το πράγμα.  

Είμαι να σκάσω... 

Αλήθεια τώρα????? Μακάρι κορίτσι μου να έχει γίνει λάθος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ πιστεύω ότι ο οργανισμός το χρειάζεται!! Σε μένα δηλαδή μέχρι τον Ιούνιο που ήταν και η τελευταία μου περίοδος ήταν κάπως άστατος ο κύκλος! Δηλαδή έκανα την αποξεση μέσα Φεβρουαρίου η πρώτη μου περίοδος ήταν 4/4 η δεύτερη 11/5 και η τελευταία 12/6! Έχω ακούσει και εγώ ότι μετά από αποξεση μπορείς να μείνεις πιο εύκολα αλλά αν δεν κάνω λάθος είχα διαβάσει ότι ισχύει περισσότερο για το πρώτο εξάμηνο!! Μην σε παίρνει λοιπόν από κάτω και να είσαι σίγουρη θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις!! Εγώ πίστευα ότι χάσαμε και τον Ιούνιο γιατί όπως υπολόγιζα εγώ, η επαφή ήταν ή την τελευταία γόνιμη ή μια μέρα μετά! Κι όμως μου ήρθε εκεί που έλεγα εντάξει άλλος ένας μήνας χαμένος!! Σίγουρα δεν γίνεται να μην το σκέφτεσαι το καταλαβαίνω, αλλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι!! 

Δεν αγχωνομαι αλλα το εχω στο μυαλο και το περιμενω πως και πως.. ευχομαι αυτο το μηνα να ειμαι τυχερη.. θα παω και στη γιατρο για το παπ τεστ γιατι ηταν αρρωστη τον σεπτεμβριο και το μετεφερα οκτωβριο αν και θεωρω ολα καλα ειναι... καθαρη ειμαι αφου εγινε και αποξεση... αντε να δουμε μεχρι τον δεκεμβριο αν τα καταφερω.. παντως στον μικρο ειχα μεινει εγκυος νοεμβριο και ο οργανισμος μου ειχε επανελθη απο την αποβολη χωρις αποξεση τον ιουλιο.. αυγουστο αρχισαμε χαλαρα τις προσπαθειες και τελευταια περιοδο ειχα τον οκτωβριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλουν να με βάλουν πάλι για αποξεση.... 😭😭 με χοριακη 400!!!! Με 400 με βάλανε τότε... θέλουν να με βάλουν τώρα πάλι λέγοντας ότι κάτι μεγαλώνει αλλιώς δεν γίνεται να αυξάνεται!!!! 

Θα αρνηθώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θέλουν να με βάλουν πάλι για αποξεση.... 😭😭 με χοριακη 400!!!! Με 400 με βάλανε τότε... θέλουν να με βάλουν τώρα πάλι λέγοντας ότι κάτι μεγαλώνει αλλιώς δεν γίνεται να αυξάνεται!!!! 

Θα αρνηθώ!!! 

Αγάπη πρέπει να γίνει μη το ρισκάρεις 

Αν υπάρχει εξωμητριο που δεν εντοπίστηκε πρέπει να αποβληθεί αλλιώς πας σε αλλά μονοπάτια επικίνδυνα 

Δεν θέλω να σε φοβήσω αλλά μην αρνηθείς αληθεια

Δεν έχεις κάποιον γιατρό Ελλάδα να τον συμβουλευτεις για δεύτερη γνώμη έστω κ τηλεφωνικά ;

Μακαρι να τελειώσει γρήγορα το μαρτύριο σου.Να πάνε όλα καλά♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Το βοηθήσαμε λιγάκι το θέμα με κλομιφαίνη.... χάνουμε αρκετούς κύκλους λόγω του ότι ο άντρας μου είναι ναυτικός, οπότε το σπρώξαμε 🥰

Eμενα μου ειχε δοσει η γιατρος κατι βιταμινες που δυναμωνουν το ωαριο αλλα δεν προλαβα να πιω και πολλες.. εμεινα εγκυος.. μετα βεβαια το εχασα και τωρα που θα παω για παπ τεστ θα την ρωτησω αν μπορω να ξαναπιω.. βεβαια απο τον φεβρουαριο που αποφασισα οτι θα αρχισω προσπαθεια για μωρο πινω φυλλικο οξυ.. δεν ξερω βεβαια αν βοηθαει στην συλληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θέλουν να με βάλουν πάλι για αποξεση.... 😭😭 με χοριακη 400!!!! Με 400 με βάλανε τότε... θέλουν να με βάλουν τώρα πάλι λέγοντας ότι κάτι μεγαλώνει αλλιώς δεν γίνεται να αυξάνεται!!!! 

Θα αρνηθώ!!! 

Δεν φαινεται κατι στον υπερηχό.. τι κατι μεγαλωνει; τι θα αφαιρεσουν αφου δεν ξερουν τι είναι; νομιζω να παρεις και 2η γνωμη.. σου ευχομαι ολα να τελειωσουν συντομα και να ηρεμησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θέλουν να με βάλουν πάλι για αποξεση.... 😭😭 με χοριακη 400!!!! Με 400 με βάλανε τότε... θέλουν να με βάλουν τώρα πάλι λέγοντας ότι κάτι μεγαλώνει αλλιώς δεν γίνεται να αυξάνεται!!!! 

Θα αρνηθώ!!! 

Ωχ ρε κορίτσι μου τι λες τώρα!!! Απίστευτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...