Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακή;; Να ανησυχήσω;;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι στην 6η μέρα καθυστέρησης, με δύο θετικά τεστ εγκυμοσύνης. Τελευταία περίοδος 14/8. Χθες έκανα πρώτη χοριακή και μου βγήκε 650 και προγεστερόνη 23. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα φανεί ακόμα κάτι στον υπέρηχο και να κάνω ακόμα μια χοριακή μετά από 3 μέρες η οποία κανονικά θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί. Αυτό που με αγχωνει είναι μήπως η τιμή μου για την 5η βδομάδα στην οποία βρίσκομαι, είναι χαμηλή, ενώ έπρεπε να είναι ήδη παραπάνω και να φανεί κάτι στον υπέρηχο. Ανησυχώ μήπως δεν διπλάσιαστει ή αργεί να διπλασιαστεί και μήπως δεν πάει κάτι καλά και πρόκειται για παλυνδρομή ή εξωμήτριο. Εσάς πως σας φαίνεται η τιμή; Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι στην 6η μέρα καθυστέρησης, με δύο θετικά τεστ εγκυμοσύνης. Τελευταία περίοδος 14/8. Χθες έκανα πρώτη χοριακή και μου βγήκε 650 και προγεστερόνη 23. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα φανεί ακόμα κάτι στον υπέρηχο και να κάνω ακόμα μια χοριακή μετά από 3 μέρες η οποία κανονικά θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί. Αυτό που με αγχωνει είναι μήπως η τιμή μου για την 5η βδομάδα στην οποία βρίσκομαι, είναι χαμηλή, ενώ έπρεπε να είναι ήδη παραπάνω και να φανεί κάτι στον υπέρηχο. Ανησυχώ μήπως δεν διπλάσιαστει ή αργεί να διπλασιαστεί και μήπως δεν πάει κάτι καλά και πρόκειται για παλυνδρομή ή εξωμήτριο. Εσάς πως σας φαίνεται η τιμή; Ευχαριστώ! 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Με το καλό το μωράκι σου! Μεγαλύτερη σημασία έχει ο ρυθμός αύξησης της χοριακής παρά η πρώτη τιμή που θα πάρεις, εγώ σε αυτή τη βδομάδα είχα 813 (που δεν είναι κ καμία τρελή διαφορά από εσένα) κ είμαι 20 εβδομάδων σήμερα, κάθε οργανισμός διαφέρει γι'αυτό κ έχει τόσο μεγάλη απόκλιση από γυναίκα σε γυναίκα.... στην 5η βδομάδα που είσαι έτσι κ αλλιώς δεν θα φαινόταν κάτι γι'αυτό δεν σου είπε ο γιατρός να πας ακόμα. Κάνε μια υπομονή να κάνεις επαναληπτική σε τρεις μέρες όπως σου είπε ο γιατρός κ τότε βλέπεις..... Σου εύχομαι ολόψυχα να έχει υπερδιπλασιαστεί στην επόμενη εξέταση κ να μας πεις τα καλά νέα! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Με το καλό το μωράκι σου! Μεγαλύτερη σημασία έχει ο ρυθμός αύξησης της χοριακής παρά η πρώτη τιμή που θα πάρεις, εγώ σε αυτή τη βδομάδα είχα 813 (που δεν είναι κ καμία τρελή διαφορά από εσένα) κ είμαι 20 εβδομάδων σήμερα, κάθε οργανισμός διαφέρει γι'αυτό κ έχει τόσο μεγάλη απόκλιση από γυναίκα σε γυναίκα.... στην 5η βδομάδα που είσαι έτσι κ αλλιώς δεν θα φαινόταν κάτι γι'αυτό δεν σου είπε ο γιατρός να πας ακόμα. Κάνε μια υπομονή να κάνεις επαναληπτική σε τρεις μέρες όπως σου είπε ο γιατρός κ τότε βλέπεις..... Σου εύχομαι ολόψυχα να έχει υπερδιπλασιαστεί στην επόμενη εξέταση κ να μας πεις τα καλά νέα! ❤

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!! 🥰 Η αλήθεια είναι ότι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, προσπάθησα αρκετό καιρό μέχρι να συμβεί και τώρα είμαι ΦΟΥΛ αγχωμενη μέχρι να μου πουν ότι ειναι όλα καλά...Κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία μου..πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι στην 6η μέρα καθυστέρησης, με δύο θετικά τεστ εγκυμοσύνης. Τελευταία περίοδος 14/8. Χθες έκανα πρώτη χοριακή και μου βγήκε 650 και προγεστερόνη 23. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα φανεί ακόμα κάτι στον υπέρηχο και να κάνω ακόμα μια χοριακή μετά από 3 μέρες η οποία κανονικά θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί. Αυτό που με αγχωνει είναι μήπως η τιμή μου για την 5η βδομάδα στην οποία βρίσκομαι, είναι χαμηλή, ενώ έπρεπε να είναι ήδη παραπάνω και να φανεί κάτι στον υπέρηχο. Ανησυχώ μήπως δεν διπλάσιαστει ή αργεί να διπλασιαστεί και μήπως δεν πάει κάτι καλά και πρόκειται για παλυνδρομή ή εξωμήτριο. Εσάς πως σας φαίνεται η τιμή; Ευχαριστώ! 

Μια χαρα καλέ είναι η χοριακη σου είσαι τέλεια κάνε και μια δεύτερη χοριακη να δεις πως θα είναι και τέρμα μετά με τις χοριακες δεν εχει ουσία να ξανακάνεις γιατί αγχώνεσαι τζάμπα και μετά τις 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος οπότε όλα οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2021 at 12:40 ΜΜ, ο/η Lizaki49 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι στην 6η μέρα καθυστέρησης, με δύο θετικά τεστ εγκυμοσύνης. Τελευταία περίοδος 14/8. Χθες έκανα πρώτη χοριακή και μου βγήκε 650 και προγεστερόνη 23. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα φανεί ακόμα κάτι στον υπέρηχο και να κάνω ακόμα μια χοριακή μετά από 3 μέρες η οποία κανονικά θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί. Αυτό που με αγχωνει είναι μήπως η τιμή μου για την 5η βδομάδα στην οποία βρίσκομαι, είναι χαμηλή, ενώ έπρεπε να είναι ήδη παραπάνω και να φανεί κάτι στον υπέρηχο. Ανησυχώ μήπως δεν διπλάσιαστει ή αργεί να διπλασιαστεί και μήπως δεν πάει κάτι καλά και πρόκειται για παλυνδρομή ή εξωμήτριο. Εσάς πως σας φαίνεται η τιμή; Ευχαριστώ! 

Καταλαβαίνω την αγωνία σου και γω τις πρώτες μέρες έτσι ήμουν!Μια χαρά είναι η τιμή σου! Δεν ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη ακριβώς. Μπορεί πχ να έγινε αντί για 14 μέρα 17 και για αυτό! Εμένα για παράδειγμα η σύλληψη έγινε στην 11η μέρα ( ποιο νωρίς απ' ότι υπολόγιζε ο γιατρός). Είναι απλά ένα νούμερο και σημασία έχει απλά να ανεβαίνει😉. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, αν δεις εδώ στο φόρουμ παίζουν τιμές για πρώτη χοριακη από 50 έως 2000 ( είχα διαβάσει όλα τα τοπικ όταν έκανα την δική μου🤣🤣🤣). 

Σου εύχομαι όλα να πάνε κατά ευχήν κοπέλα μου! Να μας ενημερώσεις για τα ευχάριστα μόλις πας στον γιατρό σου❤️❤️❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Μια χαρα καλέ είναι η χοριακη σου είσαι τέλεια κάνε και μια δεύτερη χοριακη να δεις πως θα είναι και τέρμα μετά με τις χοριακες δεν εχει ουσία να ξανακάνεις γιατί αγχώνεσαι τζάμπα και μετά τις 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος οπότε όλα οκ

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εύχομαι αύριο να είναι ανεβασμένη η χοριακή μπας και ηρεμήσω λίγο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Καταλαβαίνω την αγωνία σου και γω τις πρώτες μέρες έτσι ήμουν!Μια χαρά είναι η τιμή σου! Δεν ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη ακριβώς. Μπορεί πχ να έγινε αντί για 14 μέρα 17 και για αυτό! Εμένα για παράδειγμα η σύλληψη έγινε στην 11η μέρα ( ποιο νωρίς απ' ότι υπολόγιζε ο γιατρός). Είναι απλά ένα νούμερο και σημασία έχει απλά να ανεβαίνει😉. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, αν δεις εδώ στο φόρουμ παίζουν τιμές για πρώτη χοριακη από 50 έως 2000 ( είχα διαβάσει όλα τα τοπικ όταν έκανα την δική μου🤣🤣🤣). 

Σου εύχομαι όλα να πάνε κατά ευχήν κοπέλα μου! Να μας ενημερώσεις για τα ευχάριστα μόλις πας στον γιατρό σου❤️❤️❤️.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ειλικρινά με έχετε ηρεμήσει! Απλώς διαβάζω τόσα πολλά στο ίντερνετ και με αγχωνουν ακόμα περισσότερο κ δεν ξέρω τι να πιστέψω!! Ελπίζω αύριο με τη δεύτερη χοριακή να έχει ανέβει και να μου πει να πάω για υπέρηχο γιατί μόνο τότε με βλέπω να ησυχάζω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις? Έκανες χοριακή σήμερα?

Την έκανα το πρωί, το απόγευμα θα πάρω αποτελέσματα και έχω τρομερό άγχος!! Θα σας ενημερώσω!! 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2021 at 12:40 ΜΜ, ο/η Lizaki49 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Βρίσκομαι στην 6η μέρα καθυστέρησης, με δύο θετικά τεστ εγκυμοσύνης. Τελευταία περίοδος 14/8. Χθες έκανα πρώτη χοριακή και μου βγήκε 650 και προγεστερόνη 23. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα φανεί ακόμα κάτι στον υπέρηχο και να κάνω ακόμα μια χοριακή μετά από 3 μέρες η οποία κανονικά θα πρέπει να έχει διπλασιαστεί. Αυτό που με αγχωνει είναι μήπως η τιμή μου για την 5η βδομάδα στην οποία βρίσκομαι, είναι χαμηλή, ενώ έπρεπε να είναι ήδη παραπάνω και να φανεί κάτι στον υπέρηχο. Ανησυχώ μήπως δεν διπλάσιαστει ή αργεί να διπλασιαστεί και μήπως δεν πάει κάτι καλά και πρόκειται για παλυνδρομή ή εξωμήτριο. Εσάς πως σας φαίνεται η τιμή; Ευχαριστώ! 

Καλησπέρα!! Μια χαρά είναι η χοριακή σου!! Δεν είναι χαμηλή καθόλου..με πόσες μέρες καθυστέρηση την έκανες; Το σημαντικό είναι να διπλασιάζεται σωστά, που είμαι σίγουρη ότι μια χαρά θα είναι! Κάνε κι άλλη μία να δείτε ότι ανεβαίνει σωστά και μετά κανόνισε ραντεβού να δείτε και σάκο! Με το καλό μια υγιή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2021 at 1:50 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Καταλαβαίνω την αγωνία σου και γω τις πρώτες μέρες έτσι ήμουν!Μια χαρά είναι η τιμή σου! Δεν ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη ακριβώς. Μπορεί πχ να έγινε αντί για 14 μέρα 17 και για αυτό! Εμένα για παράδειγμα η σύλληψη έγινε στην 11η μέρα ( ποιο νωρίς απ' ότι υπολόγιζε ο γιατρός). Είναι απλά ένα νούμερο και σημασία έχει απλά να ανεβαίνει😉. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, αν δεις εδώ στο φόρουμ παίζουν τιμές για πρώτη χοριακη από 50 έως 2000 ( είχα διαβάσει όλα τα τοπικ όταν έκανα την δική μου🤣🤣🤣). 

Σου εύχομαι όλα να πάνε κατά ευχήν κοπέλα μου! Να μας ενημερώσεις για τα ευχάριστα μόλις πας στον γιατρό σου❤️❤️❤️.

Χαχαχα έτσι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα χοριακή 1700 ενώ στη δεύτερη 65..όπως καταλαβαίνεις στο δεύτερο αγχώθηκα κι έκανα κι άλλη να δω ότι ανεβαίνει😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! Μια χαρά είναι η χοριακή σου!! Δεν είναι χαμηλή καθόλου..με πόσες μέρες καθυστέρηση την έκανες; Το σημαντικό είναι να διπλασιάζεται σωστά, που είμαι σίγουρη ότι μια χαρά θα είναι! Κάνε κι άλλη μία να δείτε ότι ανεβαίνει σωστά και μετά κανόνισε ραντεβού να δείτε και σάκο! Με το καλό μια υγιή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!💞

Την έκανα στις 5 μέρες καθυστέρησης...Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, πήρα την δεύτερη χοριακή και πήγε στο 1970..Οπότε κλείσαμε ραντεβού για υπέρηχο! Ελπίζω να πάνε όλα καλά να ηρεμήσω και εγώ! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας ❤️ Εύχομαι όλα τα καλά σε όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια, πήρα την δεύτερη χοριακή και πήγε στο 1970..Οπότε κλείσαμε ραντεβού για υπέρηχο! Ελπίζω να πάνε όλα καλά να ηρεμήσω και εγώ! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας ❤️ Εύχομαι όλα τα καλά σε όλες μας! 

Είδες κορίτσι μου 😊😊😊😊😊

Όλα καλά θα πάνε, με το καλό να δεις το μικρούλι σου κ να ακούσεις τον μαγικό ήχο της καρδούλας που χτυπάει εκεί μέσα! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια, πήρα την δεύτερη χοριακή και πήγε στο 1970..Οπότε κλείσαμε ραντεβού για υπέρηχο! Ελπίζω να πάνε όλα καλά να ηρεμήσω και εγώ! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας ❤️ Εύχομαι όλα τα καλά σε όλες μας! 

Μπραβο! Τέλεια η τιμή σου! Με το καλό να δεις το μωράκι σου! Σου εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Είδες κορίτσι μου 😊😊😊😊😊

Όλα καλά θα πάνε, με το καλό να δεις το μικρούλι σου κ να ακούσεις τον μαγικό ήχο της καρδούλας που χτυπάει εκεί μέσα! ❤

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Με το καλό και εσύ, ότι καλύτερο εύχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Μπραβο! Τέλεια η τιμή σου! Με το καλό να δεις το μωράκι σου! Σου εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!! Όλα τα καλά και σε σένα!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...