Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Πολυ λογικη η σκεψη σου!! Ευχαριστω γ τη βοηθεια!! 🤗💖

Ευχομαι να πανε ολα καλα κ να ερθει η πολυποθητη καθυστερηση!! 

Και σ εσενα κοριτσι μου ευχομαι συντομα θετικη χοριακη κ ευχαριστα νεα!!!! 🤞💋💋

Το σκέφτηκα γιατί εγώ λογω θεματων με ωορηξια εκανα παραπανω τεστ οχι μονο ενα κι ετσι έκανα τεστ το πρωί 2 μερες πριν απο ωορηξια και ήταν αρνητικό και το μεσημέρι ξαναεκανα και ηταν θετικο😉 Εαν ειχα κανει ομως την επομενη θα θεωρουσα οτι ξεκινησε επομενη. Τωρα δεν ξερω ανσυμβαινει το ιδιο και σενα αυτο απλα ειπα να μοιραστω δικη μου εμπειρια🥰

Θα σημειωσω και μια αρνητικη εμπειρια ομως, αυτο το μηνα εκανα τεστ ωορηξιας βγηκε θετικο και σιγουρα δεν ειχα ωορηξια με βαση την εξεταση στο μικροβιολογικο της προγεστερονης... και με βαση τον υπερηχο (ολα αυτα τα τσεκαρω συνεχεια γιατι ξερω οτι εχω θεμα ). Σαν να πηγε να γινει ωορηξια αυξηθηκε η LH αλλα δεν εγινε κατι τετοιο.

Σου ευχομαι συντομα θετικη χοριακηι, μακαρι να μεινουμε και οι δυο συντομα και να τα λεμε στην εγκυμοσυνη🙏🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Επίσης να συμπληρώσω ότι από ότι είχε δει η γιατρός μου, κ φάνηκε κάπως κ από την μεγάλη χοριακή.... μάλλον είχα πιάσει δύο σποράκια κ το ένα απορροφήθηκε. Οπότε να έχετε ελπίδες κ για διδυμάκια 

σε ευχαριστω πολυ😊, παντα ηθελα διδυμακια αντε να δουμε🙏🙏 Αυτο με τις κυστες που εγραψες ειναι ανησυχια για ενεσεις η για χαπια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Εύχομαι όλες να είστε καλά.

Αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω εδώ, καθώς τελικά δεν πρόκειται να δώσω αδελφάκι στο παιδάκι μου.

Με τον σύζυγο θα χωρίσουμε. Η σχέση ήταν γενικά προβληματική, όμως μετά τη γέννηση του παιδιού έγινε χειρότερος. Δεν θέλω να περιγράψω αυτά που έχω ζήσει, ούτε να περιγράψω τώρα τι έγινε, το μόνο που θα καταφέρω είναι να τα ανασύρω όλα πάλι και δεν μπορώ ήταν πολύ τραυματικά.

Δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι για το μέλλον, καθώς εγώ ήμουν εκείνη που τα έκανε όλα ειδικά σε σχέση με το μωρό. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι θα είμαι μία χωρισμένη γυναίκα και το παιδί μου χωρισμένων γονιών. Απόλυτα σύνηθες στην εποχή μας, όμως με στενοχωρεί γιατί δεν πίστευα ποτέ ότι θα παντρευτώ και θα χωρίσω.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Πολλές ευχές για πολλά μωρά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

σε ευχαριστω πολυ😊, παντα ηθελα διδυμακια αντε να δουμε🙏🙏 Αυτο με τις κυστες που εγραψες ειναι ανησυχια για ενεσεις η για χαπια;

Μου είχε πει η γιατρός ότι τα χάπια αυτά μπορεί να κάνουν κύστες σε περίπτωση που δεν σκάσουν κάποια από τα ωάρια, βέβαια δεν είναι κάτι που συμβαίνει συχνά, ούτε κ με το παραμικρό, γι'αυτό είπα "αν κάποια έχει ευαισθησία". Όταν κάνεις την ένεση είναι δεδομένο ότι θα σκάσουν όλα κ έτσι αποφεύγεις σίγουρα αυτήν την εξέλιξη 

Να συμπληρώσω κάτι ακόμα... επειδή αυτό το φάρμακο έχει την τάση να λεπτένει το ενδομήτριο δεν είναι για πολλούς κύκλους, γιατί μετά δυσκολεύει την εμφύτευση οπότε είναι φαύλος κύκλος. Γι'αυτό μου είχε πει πως αν δεν γινόταν θα τα σταματούσα κ θα μου έδινε κάποια άλλα 

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Μου είχε πει η γιατρός ότι τα χάπια αυτά μπορεί να κάνουν κύστες σε περίπτωση που δεν σκάσουν κάποια από τα ωάρια, βέβαια δεν είναι κάτι που συμβαίνει συχνά, ούτε κ με το παραμικρό, γι'αυτό είπα "αν κάποια έχει ευαισθησία". Όταν κάνεις την ένεση είναι δεδομένο ότι θα σκάσουν όλα κ έτσι αποφεύγεις σίγουρα αυτήν την εξέλιξη 

Να συμπληρώσω κάτι ακόμα... επειδή αυτό το φάρμακο έχει την τάση να λεπτένει το ενδομήτριο δεν είναι για πολλούς κύκλους, γιατί μετά δυσκολεύει την εμφύτευση οπότε είναι φαύλος κύκλος. Γι'αυτό μου είχε πει πως αν δεν γινόταν θα τα σταματούσα κ θα μου έδινε κάποια άλλα 

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ, με βοηθησες πολυ 😀 Καλό σου βράδυ🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εύχομαι όλες να είστε καλά.

Αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω εδώ, καθώς τελικά δεν πρόκειται να δώσω αδελφάκι στο παιδάκι μου.

Με τον σύζυγο θα χωρίσουμε. Η σχέση ήταν γενικά προβληματική, όμως μετά τη γέννηση του παιδιού έγινε χειρότερος. Δεν θέλω να περιγράψω αυτά που έχω ζήσει, ούτε να περιγράψω τώρα τι έγινε, το μόνο που θα καταφέρω είναι να τα ανασύρω όλα πάλι και δεν μπορώ ήταν πολύ τραυματικά.

Δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι για το μέλλον, καθώς εγώ ήμουν εκείνη που τα έκανε όλα ειδικά σε σχέση με το μωρό. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι θα είμαι μία χωρισμένη γυναίκα και το παιδί μου χωρισμένων γονιών. Απόλυτα σύνηθες στην εποχή μας, όμως με στενοχωρεί γιατί δεν πίστευα ποτέ ότι θα παντρευτώ και θα χωρίσω.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Πολλές ευχές για πολλά μωρά.

 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Εσείς ξέρετε φυσικά τι είναι καλύτερο. Δεν χρειάζεται όμως να απομακρυνθείς από εδώ.... Είσαι μανούλα κ είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε όλες τις ανησυχίες για τα παιδάκια μας κ να στηρίζουμε ψυχολογικά η μια την άλλη!! Να είσαι πάντα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εύχομαι όλες να είστε καλά.

Αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω εδώ, καθώς τελικά δεν πρόκειται να δώσω αδελφάκι στο παιδάκι μου.

Με τον σύζυγο θα χωρίσουμε. Η σχέση ήταν γενικά προβληματική, όμως μετά τη γέννηση του παιδιού έγινε χειρότερος. Δεν θέλω να περιγράψω αυτά που έχω ζήσει, ούτε να περιγράψω τώρα τι έγινε, το μόνο που θα καταφέρω είναι να τα ανασύρω όλα πάλι και δεν μπορώ ήταν πολύ τραυματικά.

Δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι για το μέλλον, καθώς εγώ ήμουν εκείνη που τα έκανε όλα ειδικά σε σχέση με το μωρό. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι θα είμαι μία χωρισμένη γυναίκα και το παιδί μου χωρισμένων γονιών. Απόλυτα σύνηθες στην εποχή μας, όμως με στενοχωρεί γιατί δεν πίστευα ποτέ ότι θα παντρευτώ και θα χωρίσω.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Πολλές ευχές για πολλά μωρά.

 

Καλησπέρα. Σε καταλαβαίνω πολύ. Χωρισμένη εδώ και πολλά χρόνια με δυο παιδιά τότε ηλικίας 2 ετών και 4 ετών. Μου φαινόταν τότε βουνό και ήμουν  χάλια. Είναι λογικό να νιώθεις έτσι.Αλλα πίστεψε με αν πραγματικά πιστεύεις ότι δεν σώνεται η κατάσταση μεταξύ σας τότε προχωρά με όλες τις δυσκολίες που θα υπάρχουν.Εγώ  μετά από χρονιά ξανά έφτιαξα την ζωή μου με έναν υπέροχο άνθρωπο και τώρα αύριο πάω για χοριακη και εύχομαι να είναι θετικη!!!
Σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και αν θες  να μιλήσεις είμαι εδω να σε ακούσω.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ, με βοηθησες πολυ 😀 Καλό σου βράδυ🧡

Τα ίδια ακριβώς είχε πει και σε εμένα ο γιατρός...θα σε ενημερώσω για την εξέλιξη αν και εύχομαι να μην τα χρειαστείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Εσείς ξέρετε φυσικά τι είναι καλύτερο. Δεν χρειάζεται όμως να απομακρυνθείς από εδώ.... Είσαι μανούλα κ είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε όλες τις ανησυχίες για τα παιδάκια μας κ να στηρίζουμε ψυχολογικά η μια την άλλη!! Να είσαι πάντα καλά!!!!

Συμφωνώ απόλυτα! Εδώ μπορούμε να μοιραζόμαστε διάφορες ανησυχίες... Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εύχομαι όλες να είστε καλά.

Αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω εδώ, καθώς τελικά δεν πρόκειται να δώσω αδελφάκι στο παιδάκι μου.

Με τον σύζυγο θα χωρίσουμε. Η σχέση ήταν γενικά προβληματική, όμως μετά τη γέννηση του παιδιού έγινε χειρότερος. Δεν θέλω να περιγράψω αυτά που έχω ζήσει, ούτε να περιγράψω τώρα τι έγινε, το μόνο που θα καταφέρω είναι να τα ανασύρω όλα πάλι και δεν μπορώ ήταν πολύ τραυματικά.

Δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι για το μέλλον, καθώς εγώ ήμουν εκείνη που τα έκανε όλα ειδικά σε σχέση με το μωρό. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι θα είμαι μία χωρισμένη γυναίκα και το παιδί μου χωρισμένων γονιών. Απόλυτα σύνηθες στην εποχή μας, όμως με στενοχωρεί γιατί δεν πίστευα ποτέ ότι θα παντρευτώ και θα χωρίσω.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Πολλές ευχές για πολλά μωρά.

 

Όχι κορίτσι μου μην το παίρνεις έτσι δεν θα είσαι μια χωρισμένη γυναίκα θα είσαι μια γυναίκα ή μάλλον μια μάνα που έχει το θαρρος να παλέψει μόνη της και να μην αφήσει το παιδί της να μεγαλώσει σε προβληματικες καταστάσεις και πίστεψε με επειδή μεγάλωσα σε τέτοιες καταστάσεις είναι ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις για το παιδί σου!!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εύχομαι όλες να είστε καλά.

Αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω εδώ, καθώς τελικά δεν πρόκειται να δώσω αδελφάκι στο παιδάκι μου.

Με τον σύζυγο θα χωρίσουμε. Η σχέση ήταν γενικά προβληματική, όμως μετά τη γέννηση του παιδιού έγινε χειρότερος. Δεν θέλω να περιγράψω αυτά που έχω ζήσει, ούτε να περιγράψω τώρα τι έγινε, το μόνο που θα καταφέρω είναι να τα ανασύρω όλα πάλι και δεν μπορώ ήταν πολύ τραυματικά.

Δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι για το μέλλον, καθώς εγώ ήμουν εκείνη που τα έκανε όλα ειδικά σε σχέση με το μωρό. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι θα είμαι μία χωρισμένη γυναίκα και το παιδί μου χωρισμένων γονιών. Απόλυτα σύνηθες στην εποχή μας, όμως με στενοχωρεί γιατί δεν πίστευα ποτέ ότι θα παντρευτώ και θα χωρίσω.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Πολλές ευχές για πολλά μωρά.

 

Καλημερα κοριτσι μου! Δεν εχουμε μιλησει πολυ γιατι ειμαι πολυ καινουρια αλλα λυπαμαι. Μπορεις να μπαινεις να μας λες ενα γεια που και που αν θες :) Σου ευχομαι μεσα απ' την καρδια μου οτι καλυτερο για σενα και το παιδακι σου!🧡🧡🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου.

Δυστυχώς, δεν είναι ωραία πράγματα αυτά, αλλά πολύ περισσότερο, ήταν πολύ άσχημα όλα όσα ζούσα και κατόπιν ζούσαμε μαζί με το μωρό που σε λίγο θα καταλάβαινε πλήρως γιατί ήδη καταλάβαινε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου.

Δυστυχώς, δεν είναι ωραία πράγματα αυτά, αλλά πολύ περισσότερο, ήταν πολύ άσχημα όλα όσα ζούσα και κατόπιν ζούσαμε μαζί με το μωρό που σε λίγο θα καταλάβαινε πλήρως γιατί ήδη καταλάβαινε.

 

Η απόφαση για διαζύγιο είναι δύσκολη αλλά και γενναία όταν τα πράγματα δε γίνεται να λυθούν με άλλο τρόπο. Να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να βρεις τις "σταθερές" σου για να συνεχίσεις τη ζωή σου. Εύχομαι ολόψυχα καλή δύναμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου.

Δυστυχώς, δεν είναι ωραία πράγματα αυτά, αλλά πολύ περισσότερο, ήταν πολύ άσχημα όλα όσα ζούσα και κατόπιν ζούσαμε μαζί με το μωρό που σε λίγο θα καταλάβαινε πλήρως γιατί ήδη καταλάβαινε.

 

Φυσικά κ να μην απομακρυνθείς.. Είσαι μαμά κ θα συνεχίζεις να γράφεις .. Έφυγες από μια κατάσταση που μόνο καλό θα σου κανει τώρα. Τι να το κάνεις να μην εισαι χωρισμένη κ να είσαι δυστυχισμένη? Κ θα διαφωνήσω σ αυτό που λες οτι το παιδακι σου δε θα αποκτήσει αδελφάκι... όλη η ζωή μπροστά σου είναι!!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Heart είπε:

Τα ίδια ακριβώς είχε πει και σε εμένα ο γιατρός...θα σε ενημερώσω για την εξέλιξη αν και εύχομαι να μην τα χρειαστείς....

Κορίτσι μου πως είσαι σήμερα, πονάς ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@αννι μου τι κάνεις? Σε τι φάση βρίσκεσαι? Έχεις ψαχτεί με τις εξετάσεις που έλεγες? Μια που λέγαμε για αυτά τα χάπια με τις κοπέλες σκέφτηκα κ εσένα... έχεις κάνει κάποια δοκιμή με κλομιφαινη, ή το έχεις συζητήσει καθόλου με τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εύχομαι όλες να είστε καλά.

Αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω εδώ, καθώς τελικά δεν πρόκειται να δώσω αδελφάκι στο παιδάκι μου.

Με τον σύζυγο θα χωρίσουμε. Η σχέση ήταν γενικά προβληματική, όμως μετά τη γέννηση του παιδιού έγινε χειρότερος. Δεν θέλω να περιγράψω αυτά που έχω ζήσει, ούτε να περιγράψω τώρα τι έγινε, το μόνο που θα καταφέρω είναι να τα ανασύρω όλα πάλι και δεν μπορώ ήταν πολύ τραυματικά.

Δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι για το μέλλον, καθώς εγώ ήμουν εκείνη που τα έκανε όλα ειδικά σε σχέση με το μωρό. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι θα είμαι μία χωρισμένη γυναίκα και το παιδί μου χωρισμένων γονιών. Απόλυτα σύνηθες στην εποχή μας, όμως με στενοχωρεί γιατί δεν πίστευα ποτέ ότι θα παντρευτώ και θα χωρίσω.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Πολλές ευχές για πολλά μωρά.

 

κοριτσι μου γλυκο ευχομαι ολες αυτες οι πληγες να κλεισουν μεσα σου και να εισαι ευτυχισμενη με το μωρακι σου!!απο δω και περα να εχεις μονο χαρες στη ζωη σου!!καμια μας δεν παντρεύτηκε για να χωρισει αλλα καποιες φορες  ειναι καλυτερο να απομακρυνομαστε απο ασχημες καταστασεις!!και στο λεει ενα ατομο που μεγαλωσε σε ασχημες καταστασεις οπως και ο αντρας μου και αυτο μας εχει σημαδεψει!!οτι καλυτερο μεσα απο τη ψυχη μου κοπελα μου σε σενα και το παιδακι σου!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro πως είσαι έκανες χοριακη τελικά?? Δε ξερω αν έχασα κπ μήνυμα κορίτσια... 

Επίσης θέλω να κάνω tag την @Kostef.. Ευχομαι να είναι καλά κ να μας γράψει νέα της συντομα❤❤😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!🥰

Καλό μήνα να έχουμε! Ας είναι αυτοί οι τελευταίοι μήνες του χρόνου τυχεροί για όλες μας και να μας φέρουν αυτό που επιθυμούμε!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις αναρτήσεις  και δεν είδα κάτι για το κορίτσι μας το @misofeggaro . Είχαμε κάποιο νέο;

@Eiffel μου κι εγώ παιδί χωρισμένων γονιών είμαι όπως χιλιάδες άλλα παιδιά. Η μητέρα μου κάποτε μου είπε ότι ποτέ δεν θα άφηνε τα παιδιά της να μεγαλώσουν σε ένα τέτοιο αρρωστημένο περιβάλλον. Γιατί αν μεγαλώναμε έτσι μόνο προβλήματα θα αποκτουσαμε στην ψυχολογία μας! Ήθελε μόνο να μας προστατέψει και να μας προσφέρει αγάπη. Θα σου πω μόνο ότι χαιρόμαστε που πήρε  την απόφαση να χωρίσει . Εξάλλου η μητέρα μας είναι τα πάντα για εμάς και είμαστε περήφανοι για αυτήν γιατί ότι έκανε το έκανε για το καλό μας!

Το ίδιο θα συμβεί και με εσένα! Τίποτα δεν μπορεί να χαλάσει την σχέση σας. Και το παιδί σου θα μεγαλώσει πιο ευτυχισμένο έτσι. Θα έχει αγάπη και ένα ήρεμο περιβάλλον. 

Και φυσικά μην απομακρυνθείς από το σάιτ. Ότι χρειαστείς και για ότι έχεις ανάγκη να μιλήσεις να σκέφτεσαι ότι εμείς θα είμαστε πάντα εδώ για εσένα! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι σήμερα, πονάς ακόμα?

Σήμερα πολύ καλύτερα!!Νιώθω που και που πονάκια αλλά στο συνηθισμένο επίπεδο... Εχθές είχαμε επαφή...αλλά μέχρι αύριο τίποτα για να δω τι θα μου πει ο γιατρός!!! Να έχουμε και λίγες μέρες αποχή...τουλάχιστον έτσι μου είχε πει ο γιατρός όταν το πρωτοειχαμε συζητήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Σήμερα πολύ καλύτερα!!Νιώθω που και που πονάκια αλλά στο συνηθισμένο επίπεδο... Εχθές είχαμε επαφή...αλλά μέχρι αύριο τίποτα για να δω τι θα μου πει ο γιατρός!!! Να έχουμε και λίγες μέρες αποχή...τουλάχιστον έτσι μου είχε πει ο γιατρός όταν το πρωτοειχαμε συζητήσει...

😊 Τέλεια! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Σήμερα πολύ καλύτερα!!Νιώθω που και που πονάκια αλλά στο συνηθισμένο επίπεδο... Εχθές είχαμε επαφή...αλλά μέχρι αύριο τίποτα για να δω τι θα μου πει ο γιατρός!!! Να έχουμε και λίγες μέρες αποχή...τουλάχιστον έτσι μου είχε πει ο γιατρός όταν το πρωτοειχαμε συζητήσει...

Πολυ χαιρομαι, καλη σου επιτυχια🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Εύχομαι όλες να είστε καλά.

Αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα που γράφω εδώ, καθώς τελικά δεν πρόκειται να δώσω αδελφάκι στο παιδάκι μου.

Με τον σύζυγο θα χωρίσουμε. Η σχέση ήταν γενικά προβληματική, όμως μετά τη γέννηση του παιδιού έγινε χειρότερος. Δεν θέλω να περιγράψω αυτά που έχω ζήσει, ούτε να περιγράψω τώρα τι έγινε, το μόνο που θα καταφέρω είναι να τα ανασύρω όλα πάλι και δεν μπορώ ήταν πολύ τραυματικά.

Δεν μπορώ να πω ότι φοβάμαι για το μέλλον, καθώς εγώ ήμουν εκείνη που τα έκανε όλα ειδικά σε σχέση με το μωρό. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι θα είμαι μία χωρισμένη γυναίκα και το παιδί μου χωρισμένων γονιών. Απόλυτα σύνηθες στην εποχή μας, όμως με στενοχωρεί γιατί δεν πίστευα ποτέ ότι θα παντρευτώ και θα χωρίσω.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα. Πολλές ευχές για πολλά μωρά.

 

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Θα ήθελα να σου πω ότι τα περισσότερα ζευγάρια μετά τη γέννηση του παιδιού περνάνε κάποια κρίση….ειδικά αν η σχέση είχε προβλήματα από πριν, ένα παιδί δεν τα λύνει, αντίθετα τα επιδεινώνει…χαλάνε οι ισορροπίες και έρχεται πίεση στο ζευγάρι..είναι πολύ σύνηθες τον πρώτο χρόνο μετά τη γέννα τα ζευγάρια να περνάνε κρίση…αν υπάρχει αγάπη και θέληση όμως μπορείτε να τα βρείτε! Και να μεγαλώσει και το παιδάκι σου και με τους δύο γονείς του όπως λες…είναι κρίμα να χωρίσετε τώρα που σας ήρθε αυτό το δώρο! Δε ξέρω τι έγινε και πόσο σοβαρό ήταν, αλλά πιστεύω πραγματικά ότι αν υπάρχει αγάπη και θέληση μπορείτε να τα βρείτε και να ξεπεραστούν όλα! Αν όχι, πάλι να κάνεις το καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Εμείς εδώ θα είμαστε για ό,τι θες! Μπορείς να γράφεις για κάθε σκέψη και προβληματισμό σου!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και όπως τα θέλεις..🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου.

Η σχέση ήταν προβληματική και με το παιδί εντάθηκε από μέρους του. Δεν ξέρω σε τι αποσκοπούσε εξαρχής. Τρίτα πρόσωπα από την πλευρά του υπήρχαν πάντα ανάμεσά μας διεκδικώντας τα πρωτεία, όμως σίγουρα αυτός είναι εκείνος που φταίει καθώς δεν διέκρινε το σωστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

@misofeggaro πως είσαι έκανες χοριακη τελικά?? Δε ξερω αν έχασα κπ μήνυμα κορίτσια... 

Επίσης θέλω να κάνω tag την @Kostef.. Ευχομαι να είναι καλά κ να μας γράψει νέα της συντομα❤❤😉

Καλησπερα κορίτσι μου, με συγκινεί που δεν με ξεχνάς. Είμαι καλά δεν έχω νέα ιδιαίτερα, ασχολουμαι με τη καθημερινότητα μου το οποίο δεν είναι κ τόσο κακό! Ψυχολογικά είμαι καλά σχετικά αλλά δεν έχω διάθεση να συμμετέχω σε συζήτηση νιώθω ότι δεν έχω κάτι να πω. Σας διαβάζω βέβαια ανά τακτά διαστήματα να βλέπω τα νέα από τα κορίτσια που μιλάγαμε. 

Καλο μηνα σε όλες σας και τα καλυτερα σας ευχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ε δεν νομίζω να μην είναι αξιόπιστο. Βέβαια αν νιώθεις καλύτερα να πας κάπου αλλού, να το κάνεις. Κ συνδύασε το κ λίγο σαν εκδρομή, αν βέβαια έχεις το κουραγιο😁
    • @Elk @Katiana1987 τέλεια τα νέα σας με την β επιπέδου.  Να πάνε όλα καλά τώρα για όλες μας μέχρι το τέλος εύχομαι. Εγώ κοριτσια θα έλεγα να μην αγχωνομαστε για τίποτα άλλο παρά μόνο να είμαστε καλά κ εμείς κ τα παιδάκια μας την ώρα της γέννας κ μετά φυσικά! Όλα τα υπόλοιπα όπως κ να γίνουν χαλάλι! 
    • Καλά αποτελέσματα να έχεις με την εξέταση 😊 εγω σκέφτομαι λίγο σε πιο μικροβιολογικό να πάω φοβαμαι αυτό εδώ που έχουμε στο χωριό δεν βγάζει και πολύ καλά αποτελέσματα και λέω μήπως πάω αλλου αλλά θα είναι ταλαιπωρία να κάνω ταξίδι για να πάω στο μικροβιολογικό να κάτσω δυο ώρες εκεί και άντε ξανά πίσω 
    • Κορίτσι μου ότι θέλεις να πας πεις εμεις είμαστε εδώ για να τα συζητάμε όλα να τα βγάζουμε από μέσα μας.. 😊
    • Καλημέρα κορίτσια! Εχθές είχα ραντεβού με την νεα γυναικολόγο..είναι ολα οκ μετα τη βιοχημική και προχωράμε.. Όμως θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο ρε κορίτσια..η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα τα τελευταία 4 χρόνια μου έλεγε ότι η μια μου ωοθήκη έχει πολυκυστική μορφή..να σημειώσω ότι δεν έβλεπα ποτέ τι έβλεπε στον υπέρηχο και φυσικά δεν τον πήρα εκτυπωμένο καμία φορά αυτά τα 4 χρόνια. Εχθές λοιπόν η νεα γυναικολόγος μου είπε ότι δεν υπάρχει καμία εικόνα πολυκυστικών υπερηχογραφικά..μου έδειξε αναλυτικά στον υπέρηχο τον οποίο πήρα και για το αρχείο μου.. ούτε από τις ορμονολογικές μου προκύπτει ότι έχω σύνδρομο πολυκυστικών και ας είναι λίγο πιο ανεβασμένα τα ανδρογόνα μου.. το άλλο θέμα που με βασάνιζε ήταν η προλακτίνη..ο ενδοκρινολόγος μου έλεγε ότι μετά απ όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει φαίνεται ότι ειναι ιδιοπαθής..δηλ ειναι ανεβασμένη χωρίς κάποιον λόγο και δεν με επηρεάζει πουθενα και φυσικά ουτε στην σύλληψη και δεν χρειάζομαι αγωγή..η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει οτι εμποδίζει για σύλληψη και να ξεκινήσω αγωγή..χθες η αλλη γυναικολόγος μου είπε ακριβώς ότι και ο ενδοκρινολόγος μου..να τονίσω σε αυτο το σημείο ότι πέτυχα εγκυμοσύνη σε κύκλο που δεν είχα ξεκινήσει την αγωγή για την προλακτίνη... Συγγνώμη για το σεντόνι..θέλω να σας πω να ψάχνεστε όσο μπορείτε και να ακούτε το ένστικτο σας! Αν κάτι δεν σας πηγαίνει καλά με τον γιατρό σας να παίρνετε κι άλλη γνώμη! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...