Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Dreamer1 και @Κουνελακι36 σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου φέτος η χρονιά να σας φέρει τα υγιέστατα.μωρακια στην αγκαλιά σας! Μόνο χαρές και χαμόγελα και πολλά μωρουδιακα κλαματακια να γεμίσουν τα σπίτια σας!! 

Κουνελάκι μου... Άσε κι εμάς τα ίδια μας έκανε! Ήταν σκυφτή και δεν μας αφήνει να δούμε πρόσωπο....είδαμε μόνο το μισό κεφάλι χαχαχαχα δεν πειράζει!!! Στο Doppler....σημασια έχει να είναι καλά!!! Όσο για τον άντρα σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Κρατά μας ενήμερες μάτια μου!!! 

Dreamer μου αχ τι θα κάνουμε με τα φορμακια!! Δεν ξέρω μερικές φορές λέω μην είμαι εγώ αυτή η περιεργη που ψάχνω το τέλειο!! αν βρεις κάτι καλό στείλε...! Πφφφφ 

Κορίτσια μου...για την κλέω και εγώ στεναχωρέθηκα...και θαυμάζω τη δύναμή της...δυστυχώς η απώλεια είναι μεγάλη... Μια φίλη μου έχασε το μωράκι της και από τότε προσπαθεί με εξωσωματικες γιατί περνάνε τα χρόνια...όμως θαυμάζω το χαμόγελο της και τη δύναμη της...δεν ξέρω εάν εγώ θα το άντεχα!!

 

@Διόνη μου Χρόνια Πολλάααα!!!!! ❤️❤️

Δε σου εύχομαι κάτι, γιατί θα πάρεις φέτος το πιο όμορφο δώρο!!!!🍼🥰 Μόνο αυτό και υγεία σε εσένα και τους αγαπημένους σου εύχομαι!!!!!🤗💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Τέλεια! αυτο είναι πολύ καλό! Λογικό ψυχούλα μου να σου έφυγε ένα τεράστιο βάρος. Η αντρουλιδες μας είναι η ζωή μας όλη... 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου από εδώ και πέρα η κάθε μέρα να είναι γιορτή. Ο παίδαρος να σας φέρει τόση τύχη και ευτυχία που κανένα κακό να μην μπορεί να σας ακουμπήσει. Είναι ευχή μου για όλες μας αυτό! 💗💗💗

Εγώ τα τελευταία χρόνια μέχρι και το πρωτοτ τρίμηνο αυτής της εγκυμοσύνης πάθαινα συχνά κρίσεις πανικού. Δόξα τω θεώ δεν με έχουν ξαναπιάσει εδώ και καιρό. Σκεφτόμουν λοιπόν κι εγώ να ξεκινήσω συνεδρίες με ψυχολόγο, αλλά πιο πολύ για να μπορέσω να ανταπεξέλθω στο ρόλο της μαμας. Γιατί το έχω πολύ άγχος /φόβο αυτό, δεν θα ήθελα να βγουν δικά μου απωθημένα πάνω στο παιδί μου.

Να σας ρωτήσω έχετε αρχίσει να σκέφτεστε την γέννα; Ή μόνο εγώ νομίζω ότι πλησιάζει επικίνδυνα; 😁😁😁

Ευχαριστούμε για την όμορφη ευχή❤️❤️❤️

Εμένα καναδυο φορές μου έχει περάσει σαν σκέψη η γέννα, γιατί θυμάμαι την περσινή γέννα, κ τρομάζω λίγο..αλλά λένε ότι τα δεύτερα βγαίνουν πιο εύκολα, οπότε ελπίζω σ αυτό..όταν πλησιάζει η ώρα όμως ξέρω ότι θα αγχωθώ πολύ ξανά κ θα φοβάμαι😥😰

Αλλά έχουμε ακόμα..την άλλη εβδομάδα μπαίνω στον 7ο..κ προς το παρόν εστιάζω στα καλά..💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κοίταξε, τη γέννα σαν γεγονός δεν έχω αρχίσει να τη σκέφτομαι τόσο έντονα όσο το τι θα κάνω μετά με 2 μωρά κ πως θα είναι η ζωή μου. Δε θέλω με τπτ να είμαι η νευρική κ κουρασμένη μαμά γιατί αυτά τα μωρα τα θέλω πιο πολύ από οτιδήποτε στη ζωή μου κ κοπιασαμε πολύ με τον άντρα μου να τα καταφέρουμε. Όπως νομίζω πως κ τώρα δεν είμαι η γκρινιάρα έγκυος που της φταίνε όλα, είμαι αρκετά βολική κ πολύ χαρούμενη!! Εννοειται ότι αγχώνομαι να είναι τα μωρά καλά αλλά ως εκεί. Πιστεύω να καταφέρω να βρω την ισορροπία ανάμεσα στα 2 μωρά κ τις υποχρεώσεις που θα προκύψουν κ να μη χάσω κ τον εαυτό μου,που νομίζω είναι κ το πιο σημαντικό για να είναι χαρούμενοι κ οι 2 γονείς αλλά κ τα μωρά.. Αυτα σκέφτομαι εγώ κ λέω αυτές τις μέρες να πάω κ σε κανένα public να πάρω κανένα βιβλίο για μαμάδες κ δίδυμα να διαβάσω κ εγώ αλλα κ ο άντρας μου γιατί μια καθοδήγηση τη χρειαζόμαστε σίγουρα!! Εμένα ίσως δε με αγχώνει κ η γέννα γιατί θεωρώ κατά μεγάλο ποσοστό πως θα γεννήσω καισαρική οπότε λέω θα κοιμηθώ κ θα ξυπνήσω 😜ή κάπως έτσι τέλος πάντων!! 

Τι όμορφα που τα σκέφτεσαι! Σίγουρα θα βρεις τις ισορροπίες σου, η αρχή θα ‘ναι λίγο ζόρικη γιατί θα ‘ναι κάτι καινούργιο κ θα χεις κ 2 μωράκια..αλλά υπομονή κι εσύ κ ο άντρας σου κ θα τα βρείτε όλα💕 Πάρε κ βιβλία που λες, θα σε βοηθήσουν!

Ολική νάρκωση σου είπε θα κάνετε;; Όχι επισκληρίδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες υγιείς και ήρεμες! 

Δε μπαίνω συχνά γιατί δυστυχώς το μονο που μου έμεινε από τα συμπτώματα του 1ου 3μηνου είναι ναυτία όποτε διαβάζω κάτι στο κινητό. 

Ο Μπόμπος μου χορευει 24/7 στη κοιλιά μου (κ τώρα χτυπιεται! Άρχισα μάλιστα να τον νιώθω κ πάνω απ'τον αφαλό. Στις 20/12 εχω κ γω τη β επιπέδου κ μετά θα βάλω τη 3η δόση του εμβολίου κ ο Θεός βοηθός. 

Απ'τα σχόλια σας βλέπω, ότι μόνο εγώ έχω απ'το 2ο 3μηνο απέχθεια για οτιδήποτε γλυκό!! Κατέβαζα με το κουτάλι τη μαρμελάδα κ τώρα με αηδιάζει! Μελομακάρονα? στη 1η μπουκιά σταμάτησα, μου έφερε αηδία! Ήταν σοκαριστικη η αίσθηση! Τπτ άλλο δε με πειράζει εκτός των γλυκών! Αντιθέτως επιθυμώ αλμυρά, έχω συνέχεια όρεξη για πατατάκια, τουλάχιστον παίρνω αυτά 0 αλάτι ή 50% αλάτι. 

Τέλος, "τα έχω δει όλα" με την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο ποσιμος σίδηρος! Απ'την υπερπροσπάθεια φοβάμαι μη βγάλω τον μπέμπη αντί αυτό που πρέπει!!!! 

Σας φιλώ!

 

 

 

Γεια σου Ευάκι!

Λένε ότι στα αγοράκια θέλεις αλμυρά, ενώ στα κοριτσάκια γλυκά…μάλλον επιβεβαιώνεται σε σένα😝

Εμένα πάλι όλα με ανακατεύουν, αλλά έτσι 1-2 μελομακάρονα τη φορά τρώω, κ μετά ξαπλώνω για να μην τα βγάλω..μου αρέσουν πολύ όμως τα μελομακάρονα😍 είναι το γλυκάκι που τρώω, μαζί με ζεστή σοκολάτα..κ ας με ανακατεύει το ζητάω

Χαχαχααχ γέλασα με αυτό που είπε στο τέλος🤣🤣🤣 έχεις δοκιμάσει χάπι; Όχι ότι δε φέρνει δυσκοιλιότητα κ αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Με γειά σας, με γειά σας! Καλοφορετα... Πολύ ωραία!!! 💗💗💗💗💗💗💗

Σ ευχαριστώωω🥰💗 ήθελα αυτό το σετ φορμάκια από next, αλλά είχαν εξαντληθεί όλα τα μεγέθη οπότε πήρα τα άλλα..ελπίζω να το ξαναφέρουν😊

 

48198F98-8227-476A-81D0-AF0B31874BE6.png

B7CA8ED9-13F8-4F3E-AD99-A1AB45873B28.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι μου είδα ότι όλα καλά με τον άντρα σου..να μην αγχώνεσαι🙏🙏

Τι ωραία με τη β’ επιπέδου!! Με το καλό ο παίδαρος!!💙💙 Δεν ξέρατε φύλο μέχρι τώρα;;

Κι εγώ έχω στεναχωρεθεί πολύ με την Kleo..τ σκεφτόμουν πάλι σήμερα…κ με αγχώνει κ όλας λίγο να σ πω…εκεί που πάνε όλα καλά κ έχουν περάσει τόσοι μήνες, κ οι πιο επικίνδυνοι μήνες κι όλας, να γίνεται ξαφνικά αυτό….😞😞😞

Καλά αποτελέσματα κ στην nipt..όλα καλά θα είναι..!🙏

Πότε σκέφτεσαι να κάνεις τα πρώτα ψώνια; Εγώ όπως είδες όλο κ κάτι έχω πάρει από ρουχαλάκια δεν άντεξα..💕

Καλοφορετα κορίτσι μου!!!! Τέλεια ρουχαλακια!!! Τα είδα όλα!!! Εγώ από Γενναρη-Φλεβαρη πρώτα ο Θεός, θα ξεκινήσω να περνώ ρουχαλακια και γενικά πραγματακια.. έτσι κι αλλιως εγώ είμαι προς το τέλος Απριλίου.. όχι δεν ξέραμε φύλο.. δεν καθόταν με τίποτα, να δούμε, αλλά δεν επιμείναμε κιόλας, δεν μας ένοιαζε.. εν τω μεταξύ κάποια στιγμή ο γιατρός είχε πει πως επειδή δεν κάθεται μάλλον κορίτσι είναι και ήρθε η β επιπέδου και μου λέει η εμβρυολογος, "ποπό ένα πουλιιι.. αγοραρος είναι" χαχαχαχαχ  Γερά να είναι τα μωράκια μας και εμείς και τιποτα άλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Διόνη μου Χρόνια Πολλάααα!!!!! ❤️❤️

Δε σου εύχομαι κάτι, γιατί θα πάρεις φέτος το πιο όμορφο δώρο!!!!🍼🥰 Μόνο αυτό και υγεία σε εσένα και τους αγαπημένους σου εύχομαι!!!!!🤗💞💞

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου και σε εσάς εύχομαι να έρθει με το καλό η κορούλα!!! 💓💓🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tvz κορίτσι μου είναι μεγάλο θέμα με τα δίδυμα αλλά το θετικό είναι ότι δεν το έχεις πάρει άσχημα από τώρα ! Εννοώ δεν το έχεις πάρει με φόβο για να το πω πιο σωστά. Εγώ είμαι υπέρ του βιΒλιου πιστεύω θα σας βοηθήσει....

Εγώ κορίτσια πιστεύω ότι κάποια πράγματα για μετά τη γέννα θα βγουν έμφυτα. Το μόνο που λέω στον άντρα μου γιατί είμαι λίγο η φωνακλου κι αυτός το πειραχτηρι να με πηγαίνει με τα νερά μου γιατί οι μεταπτώσεις μας θα είναι πολλές....σε καμία περίπτωση δε θα ηθελα να μου το γυρίσει σε καμία επιλοχειο..έχω προετοιμασει και τη μαμά σου που όσο να ναι θα με βοηθάει και θα το τονίσω και στην πεθερά αν και αυτή δεν έχει τα ίδια θαρρετά με τη μαμά μου ώστε να μου πει κάτι....

Σχετικά με το μωρακι όμως....δεν έχω αλλάξει ποτέ ούτε μια πάνα από τα ανίψια μου δεν έχω πραγματικά καμία ιδέα...κι επίσης δεν έχω πιάσει νεογέννητο για κανέναν να κανέναν λόγο γιατί φοβάμαι. Όμως δεν ξέρω νιώθω ότι από την πρώτη στιγμή που θα τη δω θα μου βγει έμφυτο. Το ίδιο νομίζω ισχύει για όλες μας! 

Για τον τοκετό φοβάμαι...δε φοβάμαι την καισαρική ( με τόσα χειρουργεία στην πλάτη μου σιγά αυτό θα είναι το πιο ευχάριστο)...φοβάμαι γιατί κατεβαίνει ο τράχηλος μου ....φοβάμαι μηπως τρομάξουν οι γιατροί από το ιστορικό μου.... Φοβάμαι πολλά... Αλλά τι να κάνω;;; Να σας πω την αλήθεια κάνω μόνο προσευχουλα...και λέω θα πάνε όλα καλά....αν και μου είχε αναφέρει τον φυσιολογικό μάλλον δεν θα πάω με φυσιολογικό νομίζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλά εννοείται εδώ το σκέφτομαι εγώ που θα έχω ένα μωρό, εσύ με τα διδυμακια δεν θα το σκέφτεσαι; Ούτε εγώ θα ήθελα να είμαι αυτή η μαμά. Και όπως λες και τώρα που είμαι έγκυος είμαι πολύ κουλ, το μόνο που με τρελαίνει ώρες ώρες και είμαι μέσα στα νεύρα είναι ότι παίρνω κιλά χωρίς να το καταλάβω, δεν ξέρω γιατί ίσως φταίνε τα βιώματα που έχω με τα κιλά, αλλά το διαχειρίζομαι μόνη μου.

Όταν με πιάνει το άγχος αν θα τα καταφέρω μετά σκέφτομαι ότι τα κατάφεραν πάρα πολλοί γονείς χωρίς βοήθεια και στήριξη. Εμείς που θα έχουμε τις μαμάδες μας δίπλα μας δεν θα τα καταφέρουμε;

Η γέννα με αγχωνει παρα πολύ δεν έχω καταλάβει ακόμα τον λόγο, παρόλο που οι γυναίκες της οικογένειας μου την περιγράφουν σαν μια πολύ ωραία εμπειρία.

Το έχω σκεφτεί και εγώ να πάρω κάποιο βιβλίο, αλλά σκέφτομαι μήπως κάνω κάποια κακή επιλογή και με μπερδέψει περισσότερο και επίσης σκέφτομαι ότι η θεωρία από την πράξη απέχει πολύ! 

Αγαπακι μου πολλά κιλά θα φύγουν να μην αγχώνεσαι για τα κιλά!!! Θα το δεις...και αυτά που θα μείνουν θα κάνεις μια διατροφουλα! Κι εγώ είχα θέματα απλά βρήκα μια εξαιρετική διατροφολόγο που με κοιτάζει και τώρα στην εγκυμοσύνη με ελέγχει αρκετά.... Κοίταξε και αυτό το κομμάτι μετά...ίσως σε βοηθήσει...και καλό είναι να ξεκινήσεις από το θηλασμό εάν φυσικά θηλασεις...γιατί θα σε κατευθύνει στις σωστές τροφές για μια γυναίκα που θηλάζει. Μπορείς να πεις ότι αργότερα θα κάνεις αυτό για τον εαυτό σου...!! Κάποιες πανε γυμναστήριο!! 

Ώστε κι εσύ φοβάσαι !! Χμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες υγιείς και ήρεμες! 

Δε μπαίνω συχνά γιατί δυστυχώς το μονο που μου έμεινε από τα συμπτώματα του 1ου 3μηνου είναι ναυτία όποτε διαβάζω κάτι στο κινητό. 

Ο Μπόμπος μου χορευει 24/7 στη κοιλιά μου (κ τώρα χτυπιεται! Άρχισα μάλιστα να τον νιώθω κ πάνω απ'τον αφαλό. Στις 20/12 εχω κ γω τη β επιπέδου κ μετά θα βάλω τη 3η δόση του εμβολίου κ ο Θεός βοηθός. 

Απ'τα σχόλια σας βλέπω, ότι μόνο εγώ έχω απ'το 2ο 3μηνο απέχθεια για οτιδήποτε γλυκό!! Κατέβαζα με το κουτάλι τη μαρμελάδα κ τώρα με αηδιάζει! Μελομακάρονα? στη 1η μπουκιά σταμάτησα, μου έφερε αηδία! Ήταν σοκαριστικη η αίσθηση! Τπτ άλλο δε με πειράζει εκτός των γλυκών! Αντιθέτως επιθυμώ αλμυρά, έχω συνέχεια όρεξη για πατατάκια, τουλάχιστον παίρνω αυτά 0 αλάτι ή 50% αλάτι. 

Τέλος, "τα έχω δει όλα" με την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο ποσιμος σίδηρος! Απ'την υπερπροσπάθεια φοβάμαι μη βγάλω τον μπέμπη αντί αυτό που πρέπει!!!! 

Σας φιλώ!

 

 

 

Κοριτσι μου!!! Δεν είναι κακή η απέχθεια για γλυκά μακάρι να την είχαμε όλες που βασανιζομαστε 🤣🤣🤣🤣 πιστεύω η καθεμία έχει διαφορετικό οργανισμό ο οποίος θέλει διαφορετικά πράγματα οπότε δεν βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό!!! Αχ αυτά τα πατατάκια τα είχα πάρει και εγώ κάποια στιγμή αλλά δεν τα ευχαριστιόμουν και δεν τα ξαναπήρα!!! Χαχαχαχ 

Πόσο χαίρομαι που ακούς τον μικρούλη σου !!!! 😃😃😃😃

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αυτό για το φορμάκι που θα βγει από το μαιευτήριο το είχα ξεχάσει! Και μόλις είπες mayoral μου θύμισες να μπω κι εκεί γιατί δεν είχα κοιτάξει καθόλου, και βρήκα ένα τέλειοο φορμάκι για το μαιευτήριο💗💗το οποίο όμως υπήρχε μόνο σε 12-18 μηνών όλα τα άλλα ήταν εξαντλημένα, οπότε πήρα τηλ την εταιρεία μου είπε δε θα το ξαναφέρουν εκτός αν το επιστρέψει κανείς, με τα πολλά μετά από πολύ ψάξιμο στα μαγαζιά που πουλάνε αυτή τη μάρκα βρήκα ένα 1-2 μηνών δηλαδή μέχρι 60εκ, ακριβώς αυτό που ήθελα και πήγα και το πήρα σήμερα κι όλας😊😊 Οπότε έκλεισα κι από αυτό! 💗💗 Μου ήρθαν κ οι 3 πάνες αγκαλιάς που πήρα!! Σας βάζω φωτο απόλα🥰

Εγώ πάλι έχω ενθουσιαστεί με τα ρουχαλάκια!! Σας βάζω φωτο κ μία 3αδα που πήρα από next🤗

Αγάπη δε νομίζω βελουτέ για τότε..είναι ανάλογα κ τι καιρό θα έχει εκείνες τις μέρες..αν έχει πολύ κρύο θα θέλει κ κανένα βελουτέ, αλλιώς αν έχει ανέβει η θερμοκρασία κ τα βαμβακερά είναι οκ..θα της φοράς κ άλλο από μέσα ούτως ή άλλως..δε θυμάμαι πέρσι τι καιρό είχε εκείνη την εποχή…εγώ δε νομίζω να πάρω βελουτέ πάντως..κ αν τύχει κ έχει τόσο κρύο θα της βάλω κανα ουδέτερο του μικρού μου..

Μελομακάρονα με στέβια έχει ο φούρνος δίπλα μου κ είναι πολύ ωραία ευτυχώς!!😊

A08E83B7-DBBF-435E-9A7A-7A9F194C206C.jpeg

D14080ED-AAED-4AAF-ADB5-7E632A5525BC.png

DDD74B2D-FE01-49E9-BCF8-D1E73E0254BC.png

C564C1BA-91D1-401D-95B8-789474438008.png

Λοιπόν!!!!!! Είναι οοοολα φανταστικά!! Πόσο τρελαίνομαι με τα φορμακια!! Με γεια σας!!! Ένα έχω να σου πω αυτό το σετακι το είδα κι εγώ από το Μαγιοραλ με το φουστάκι και θέλω να το πάρω!!!! Θα παραγγείλω κι εγω σήμερα από το mayoral μην το χάσουμε γιατί μου άρεσε πάρα πολύ!!! Μου πήρε ένα βελουτέ ήδη η συννυφάδα μου το οποίο είναι μαγιοραλ και είναι πάρα πολύ ωραίο! Και είναι 1-2 δηλαδή 60 εκ για αυτό ξέρω και το νούμερο!!! Ναι δεν ξέρω πόσο θα της το βάλω αλλά η συννυφαδα μου γέννησε την μικρή μας ίδια εποχή και μου είπε ότι της τα φόρεσε λίγο και τα βελουτέ αλλά πολύ λιγο...Θα σας στείλω και αυτό και θα σας στείλω αυτό που θέλω να πάρω για να είναι το πρώτο της. 

Screenshot_2021-12-17-21-33-37-087_com.android.chrome.jpg

IMG_20211218_091057.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ αλήθεια..❤️

Σε καταλαβαίνω κι εγώ θέλω να τη δω💗💗 εγώ είχα ραντεβού 9 Δεκεμβρίου, και τώρα έχω πάλι αμέσως μετά τα Χριστούγεννα, στις 27 Δεκεμβρίου..ανυπομονώ🙏💞

Κορίτσια αχ μόνο εγώ ενθουσιάζομαι έτσι με τα κοριτσίστικα;; 🎀💕💞

Κάτσε να σου δείξω κ τα υπόλοιπα που της έχω πάρει..σου βάζω φωτό

Είναι 4 σετάκια, 3 από shein κ το τελευταίο με τον bambi από h&m..κ ένα φορμάκι από τα jumbo

Έχω ψωνίσει από παντού όπως βλέπετε😆

Τα 2 μακρυμάνικα τα πήρα για φθινόπωρο βέβαια, να’χει μεγαλώσει λίγο..κ τα 2 καλοκαιρινά για το καλοκαίρι..κ το φορμάκι από τα jumbo για την άνοιξη που θα γεννηθεί.

Κ πήρα κ μια μπλούζα που λέει "big brother” από shein για να την φοράει ο μικρός μου όταν γεννηθεί η αδερφούλα του☺️

2B0B6CC3-1887-4E39-8F40-7CE56ACB727D.jpeg

2704BA77-4899-4EAE-869D-FCB1BF23579D.jpeg

C279C984-94F6-4C3D-99BB-98D983C9FE5A.jpeg

F50FE79C-5053-4F57-873E-5A5ADE33A80B.jpeg

6FB934BF-215D-4F3E-A1D8-FB9DF1AC4E35.png

8D65D888-1044-40E4-8769-58135DA21A53.jpeg

Εντάξει τρελάθηκα με όλα!!! Τι τέλεια!!!!!με γεια αγαπάκι μου!! Σου ήρθαν αυτά; Είναι καλά;;;

Αχ εγώ δεν της έχω πάρει ούτε φόρεμα ούτε φουστακι!!!κάτσε θα δω σήμερα!!! Πάει το δώρο Χριστουγέννων του άντρα μου χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες υγιείς και ήρεμες! 

Δε μπαίνω συχνά γιατί δυστυχώς το μονο που μου έμεινε από τα συμπτώματα του 1ου 3μηνου είναι ναυτία όποτε διαβάζω κάτι στο κινητό. 

Ο Μπόμπος μου χορευει 24/7 στη κοιλιά μου (κ τώρα χτυπιεται! Άρχισα μάλιστα να τον νιώθω κ πάνω απ'τον αφαλό. Στις 20/12 εχω κ γω τη β επιπέδου κ μετά θα βάλω τη 3η δόση του εμβολίου κ ο Θεός βοηθός. 

Απ'τα σχόλια σας βλέπω, ότι μόνο εγώ έχω απ'το 2ο 3μηνο απέχθεια για οτιδήποτε γλυκό!! Κατέβαζα με το κουτάλι τη μαρμελάδα κ τώρα με αηδιάζει! Μελομακάρονα? στη 1η μπουκιά σταμάτησα, μου έφερε αηδία! Ήταν σοκαριστικη η αίσθηση! Τπτ άλλο δε με πειράζει εκτός των γλυκών! Αντιθέτως επιθυμώ αλμυρά, έχω συνέχεια όρεξη για πατατάκια, τουλάχιστον παίρνω αυτά 0 αλάτι ή 50% αλάτι. 

Τέλος, "τα έχω δει όλα" με την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο ποσιμος σίδηρος! Απ'την υπερπροσπάθεια φοβάμαι μη βγάλω τον μπέμπη αντί αυτό που πρέπει!!!! 

Σας φιλώ!

 

 

 

Καλημέρα κορίτσι.. σου εμεινε ναυτία ε? Δύσκολο αυτό.. εμενα οι ναυτίες γύρισαν σε καούρες από όταν μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο.. για τη δυσκοιλιότητα σου έδωσε κάτι ο γιατρός να βοηθηθείς? Ταλαιπωρουμαι και εγώ λίγο, και φαντάσου ακόμα δεν έχω ξεκινήσει σίδηρο.. μου εδωσε Duphalac να παίρνω όταν δεν παλεύεται με διατροφή και αργότερα αν δεν με πιάνει αυτό θα μου δώσει υπόθετα γλυκερίνης. Το μόνο σίγουρο που μου είπε ήταν σε καμία περίπτωση να μην αφήσω μέρες χωρίς τουαλέτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλοφορετα κορίτσι μου!!!! Τέλεια ρουχαλακια!!! Τα είδα όλα!!! Εγώ από Γενναρη-Φλεβαρη πρώτα ο Θεός, θα ξεκινήσω να περνώ ρουχαλακια και γενικά πραγματακια.. έτσι κι αλλιως εγώ είμαι προς το τέλος Απριλίου.. όχι δεν ξέραμε φύλο.. δεν καθόταν με τίποτα, να δούμε, αλλά δεν επιμείναμε κιόλας, δεν μας ένοιαζε.. εν τω μεταξύ κάποια στιγμή ο γιατρός είχε πει πως επειδή δεν κάθεται μάλλον κορίτσι είναι και ήρθε η β επιπέδου και μου λέει η εμβρυολογος, "ποπό ένα πουλιιι.. αγοραρος είναι" χαχαχαχαχ  Γερά να είναι τα μωράκια μας και εμείς και τιποτα άλλο!!!

Με το καλό ο αγοραρος κουνελάκι μου!! Πάει και η β επιπέδου λοιπόν.. μεγάλη ανάσα και αυτή!!  Γέροι και ευτυχισμένοι να είστε όλοι σας!! Διάβασα και για τις εξετάσεις του άντρα σου, αφού είναι όλα καλά και τιποτα σοβαρο μην αγχώνεστε καθόλου, όλα τα άλλα περνάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Tvz κορίτσι μου είναι μεγάλο θέμα με τα δίδυμα αλλά το θετικό είναι ότι δεν το έχεις πάρει άσχημα από τώρα ! Εννοώ δεν το έχεις πάρει με φόβο για να το πω πιο σωστά. Εγώ είμαι υπέρ του βιΒλιου πιστεύω θα σας βοηθήσει....

Εγώ κορίτσια πιστεύω ότι κάποια πράγματα για μετά τη γέννα θα βγουν έμφυτα. Το μόνο που λέω στον άντρα μου γιατί είμαι λίγο η φωνακλου κι αυτός το πειραχτηρι να με πηγαίνει με τα νερά μου γιατί οι μεταπτώσεις μας θα είναι πολλές....σε καμία περίπτωση δε θα ηθελα να μου το γυρίσει σε καμία επιλοχειο..έχω προετοιμασει και τη μαμά σου που όσο να ναι θα με βοηθάει και θα το τονίσω και στην πεθερά αν και αυτή δεν έχει τα ίδια θαρρετά με τη μαμά μου ώστε να μου πει κάτι....

Σχετικά με το μωρακι όμως....δεν έχω αλλάξει ποτέ ούτε μια πάνα από τα ανίψια μου δεν έχω πραγματικά καμία ιδέα...κι επίσης δεν έχω πιάσει νεογέννητο για κανέναν να κανέναν λόγο γιατί φοβάμαι. Όμως δεν ξέρω νιώθω ότι από την πρώτη στιγμή που θα τη δω θα μου βγει έμφυτο. Το ίδιο νομίζω ισχύει για όλες μας! 

Για τον τοκετό φοβάμαι...δε φοβάμαι την καισαρική ( με τόσα χειρουργεία στην πλάτη μου σιγά αυτό θα είναι το πιο ευχάριστο)...φοβάμαι γιατί κατεβαίνει ο τράχηλος μου ....φοβάμαι μηπως τρομάξουν οι γιατροί από το ιστορικό μου.... Φοβάμαι πολλά... Αλλά τι να κάνω;;; Να σας πω την αλήθεια κάνω μόνο προσευχουλα...και λέω θα πάνε όλα καλά....αν και μου είχε αναφέρει τον φυσιολογικό μάλλον δεν θα πάω με φυσιολογικό νομίζω!!

Διονη μου χρονια πολλα για χτες κορίτσι μου!! Γερή και ευτυχισμένη να είσαι με όλα τα καλά του κόσμου!! Πως τα περάσατε στη γιορτουλα σου? Μην σκέφτεσαι βρε έτσι για τη γέννα γιατί να τρομάξουν οι γιατροί? Αν και διάβασα που εγραψες ότι αυτό με τον τραχηλο ειναι κάτι πολύ σπάνιο εκ γενετής, μην σκέφτεσαι έτσι οι γιατροί που σε παρακολουθούν και θα είναι μαζί σου στο τοκετό ξέρουν το ιστορικό σου και θα το αντιμετωπίσουν.. όπως λες προσευχουλα και όλα θα πάνε καλά για όλες μας!! Εγώ για να πω την αλήθεια τη γέννα ούτε που τη σκέφτομαι, μου φαίνεται ακόμα κάτι τόσο μακρινό!! Έχω αλλα βήματα πρώτα να σκεφτώ και να διανύσω!! Πάντως κανένα βιβλίο λέω να πάρω και εγώ σε κάποια φάση.. το μόνο που φοβάμαι είναι πως να το διαλεξω μην πάρω κανένα και με μπερδέψει περισσότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Με το καλό ο αγοραρος κουνελάκι μου!! Πάει και η β επιπέδου λοιπόν.. μεγάλη ανάσα και αυτή!!  Γέροι και ευτυχισμένοι να είστε όλοι σας!! Διάβασα και για τις εξετάσεις του άντρα σου, αφού είναι όλα καλά και τιποτα σοβαρο μην αγχώνεστε καθόλου, όλα τα άλλα περνάνε..

Καλημερούδια!! Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου!!! Ελπίζουμε πως όλα θα είναι καλά και είμαστε αισιόδοξοι.. εσύ πως είσαι? Γεροί και ευτυχισμένοι να είμαστε όλοι μας κορίτσι μου..  Έπιασαν τα κρύα σήμερα!! Ξύπνησα με αρκετή διάθεση και λέω να βάλω το τζάκι να καίει όλη μέρα!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημερούδια!! Ευχαριστώ πολύ αγάπη μου!!! Ελπίζουμε πως όλα θα είναι καλά και είμαστε αισιόδοξοι.. εσύ πως είσαι? Γεροί και ευτυχισμένοι να είμαστε όλοι μας κορίτσι μου..  Έπιασαν τα κρύα σήμερα!! Ξύπνησα με αρκετή διάθεση και λέω να βάλω το τζάκι να καίει όλη μέρα!!! ❤️❤️❤️

Τελειο το τζακι με αυτο τον καιρό!! Πολύ κρύο!! Εγώ καλά είμαι, τα ίδια!! Αναμένω την Τετάρτη να δω το μωράκι μου στη β επιπέδου και προσέχω τον αντρουλη μου που είναι σπίτι και αναρρώνει αργά και σταθερά!! Α και χαζεύω στο ίντερνετ πραγματακια για τον μπέμπη γιατί θέλω να αρχίσω να του αγοράζω και τίποτα επιτέλους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Διονη μου χρονια πολλα για χτες κορίτσι μου!! Γερή και ευτυχισμένη να είσαι με όλα τα καλά του κόσμου!! Πως τα περάσατε στη γιορτουλα σου? Μην σκέφτεσαι βρε έτσι για τη γέννα γιατί να τρομάξουν οι γιατροί? Αν και διάβασα που εγραψες ότι αυτό με τον τραχηλο ειναι κάτι πολύ σπάνιο εκ γενετής, μην σκέφτεσαι έτσι οι γιατροί που σε παρακολουθούν και θα είναι μαζί σου στο τοκετό ξέρουν το ιστορικό σου και θα το αντιμετωπίσουν.. όπως λες προσευχουλα και όλα θα πάνε καλά για όλες μας!! Εγώ για να πω την αλήθεια τη γέννα ούτε που τη σκέφτομαι, μου φαίνεται ακόμα κάτι τόσο μακρινό!! Έχω αλλα βήματα πρώτα να σκεφτώ και να διανύσω!! Πάντως κανένα βιβλίο λέω να πάρω και εγώ σε κάποια φάση.. το μόνο που φοβάμαι είναι πως να το διαλεξω μην πάρω κανένα και με μπερδέψει περισσότερο!!

Όλα θα πάνε καλά κορίτσια!!! Καμία γυναίκα δεν ήξερε όταν έγινε πρώτη φορά μαμά.. εγώ έχω εκπαιδευτεί λίγο με τα αμηχανία μου, και ειδικά με το δεύτερο είχαμε τρελό δέσιμο, το έπλενα, το άλλαζα, το τάιζα, το έβαζα για ύπνο και το βάφτισα κιόλας.. τώρα με το δικό μου έχω πολύ άγχος αλλά προσπαθώ να μην το σκευτομαι.. προσευχουλα όπως είπατε και όλα θα έρθουν σιγά σιγά.. όλα θα τα μάθουμε!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Τελειο το τζακι με αυτο τον καιρό!! Πολύ κρύο!! Εγώ καλά είμαι, τα ίδια!! Αναμένω την Τετάρτη να δω το μωράκι μου στη β επιπέδου και προσέχω τον αντρουλη μου που είναι σπίτι και αναρρώνει αργά και σταθερά!! Α και χαζεύω στο ίντερνετ πραγματακια για τον μπέμπη γιατί θέλω να αρχίσω να του αγοράζω και τίποτα επιτέλους!! 

Τετάρτη ε?? Ποπό περιμένουμε τα όμορφα νεακιά και από εσένα!! Το καλό είναι πως ο αντρουλης σου αναρρώνει και όλα θα πάνε τέλεια σιγά σιγά.. και εγώ τίποτα δεν έχω ψωνίσει.. το άλλο μήνα να είμαστε καλά.. ούτε για καρότσι έχω παει.. μόνο ένα μπιμπερο και μια πιπίλα από το box gift που μου έδωσαν από το μαιευτήριο κάθομαι και τα χαζεύω, τα κρατάω.. αχχχχ.. είναι τόσο όμορφα!! Σιγά σιγά, όλα θα τα πάρουμε.. δεν αγχώνομαι για αυτά.. πάντως όλοι μου λένε από φορμακια και τέτοια μην πάρω πολλά γιατί μεγαλώνουν πάρα πολύ γρήγορα, και δεν προλαβαίνουν να τα φορέσουν.. οπότε δεν θα κάνω υπερβολές, αν και το λέω για να το πιστέψω γιατί θέλω να του πάρω οοοτι υπάρχει!! Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Τετάρτη ε?? Ποπό περιμένουμε τα όμορφα νεακιά και από εσένα!! Το καλό είναι πως ο αντρουλης σου αναρρώνει και όλα θα πάνε τέλεια σιγά σιγά.. και εγώ τίποτα δεν έχω ψωνίσει.. το άλλο μήνα να είμαστε καλά.. ούτε για καρότσι έχω παει.. μόνο ένα μπιμπερο και μια πιπίλα από το box gift που μου έδωσαν από το μαιευτήριο κάθομαι και τα χαζεύω, τα κρατάω.. αχχχχ.. είναι τόσο όμορφα!! Σιγά σιγά, όλα θα τα πάρουμε.. δεν αγχώνομαι για αυτά.. πάντως όλοι μου λένε από φορμακια και τέτοια μην πάρω πολλά γιατί μεγαλώνουν πάρα πολύ γρήγορα, και δεν προλαβαίνουν να τα φορέσουν.. οπότε δεν θα κάνω υπερβολές, αν και το λέω για να το πιστέψω γιατί θέλω να του πάρω οοοτι υπάρχει!! Χαχαχαχ

Ναι θα σας πω και τα δικά μου νέα, χριστουγεννιάτικα νέα!! Αχ δωράκι από το μαιευτήριο? Τέλειο!! Ναι μωρέ χρόνος υπάρχει απλά κάνω καμιά λίστα με αυτά που θέλω να δω από κοντά γιατί αλλιώς και εγώ πιθανόν θα τα πάρω όλα.. και μένα για ρουχαλακια όλες οι μανουλες που μιλάμε αυτό μου λένε ότι πολλά τα έχουν ακόμα με καρτελακια καινούρια, δεν πρόλαβαν να τα φορέσουν.. οπότε ναι δεν θέλει υπερβολες, βάλε και τα δωράκια χαμός!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Διονη μου χρονια πολλα για χτες κορίτσι μου!! Γερή και ευτυχισμένη να είσαι με όλα τα καλά του κόσμου!! Πως τα περάσατε στη γιορτουλα σου? Μην σκέφτεσαι βρε έτσι για τη γέννα γιατί να τρομάξουν οι γιατροί? Αν και διάβασα που εγραψες ότι αυτό με τον τραχηλο ειναι κάτι πολύ σπάνιο εκ γενετής, μην σκέφτεσαι έτσι οι γιατροί που σε παρακολουθούν και θα είναι μαζί σου στο τοκετό ξέρουν το ιστορικό σου και θα το αντιμετωπίσουν.. όπως λες προσευχουλα και όλα θα πάνε καλά για όλες μας!! Εγώ για να πω την αλήθεια τη γέννα ούτε που τη σκέφτομαι, μου φαίνεται ακόμα κάτι τόσο μακρινό!! Έχω αλλα βήματα πρώτα να σκεφτώ και να διανύσω!! Πάντως κανένα βιβλίο λέω να πάρω και εγώ σε κάποια φάση.. το μόνο που φοβάμαι είναι πως να το διαλεξω μην πάρω κανένα και με μπερδέψει περισσότερο!!

Ωραία περάσαμε! Ήρθαν όλοι οι συγγενείς...και ο κουμπάρος μας...φίλοι δεν ήρθαν λόγω κοβιντ. Ήταν πολύ ωραία....η πλάκα ήταν το γλυκό που το έφτιαξε ο άντρας μου...πολύ γέλιο! 

Έχεις δίκιο Σαντουλι μου! Το ξέρω...αλλά με πιάνουν φοβίες...τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι ....ντάξει ας βγει το παιδί καλά μόνο αυτό λέω!!! 

Να πάρεις! Κοίταξε δε νομίζω να βρεθεί βιβλίο που θα σε μπερδέψει....κάνε μια αναζήτηση στο ίντερνετ...κάποια σάιτ σε αφήνουν να διαβάσεις κάποιες σελίδες...εγώ είχα μια εγκυκλοπαίδεια από μια φίλη της μαμάς μου και με βοήθησε αρκετά. Οι περισσότερες τα λένε και κατανοητά...εγώ προτείνω και κάποια διαδικτυακά σεμινάρια η αλήθεια είναι. Δες μήπως κανείς και κάτι τέτοιο.

Αχ άντε να δούμε και τη β επιπέδου!!!! 💓💓🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Τετάρτη ε?? Ποπό περιμένουμε τα όμορφα νεακιά και από εσένα!! Το καλό είναι πως ο αντρουλης σου αναρρώνει και όλα θα πάνε τέλεια σιγά σιγά.. και εγώ τίποτα δεν έχω ψωνίσει.. το άλλο μήνα να είμαστε καλά.. ούτε για καρότσι έχω παει.. μόνο ένα μπιμπερο και μια πιπίλα από το box gift που μου έδωσαν από το μαιευτήριο κάθομαι και τα χαζεύω, τα κρατάω.. αχχχχ.. είναι τόσο όμορφα!! Σιγά σιγά, όλα θα τα πάρουμε.. δεν αγχώνομαι για αυτά.. πάντως όλοι μου λένε από φορμακια και τέτοια μην πάρω πολλά γιατί μεγαλώνουν πάρα πολύ γρήγορα, και δεν προλαβαίνουν να τα φορέσουν.. οπότε δεν θα κάνω υπερβολές, αν και το λέω για να το πιστέψω γιατί θέλω να του πάρω οοοτι υπάρχει!! Χαχαχαχ

Όχι δε θέλει υπερβολές...χτες η συννυφαδα μου μου έφερε της μικρής της ρούχα και κάποια που Μ έδειχνε δεν τα είχε βάλει καθόλου η μικρή της!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώωω🥰💗 ήθελα αυτό το σετ φορμάκια από next, αλλά είχαν εξαντληθεί όλα τα μεγέθη οπότε πήρα τα άλλα..ελπίζω να το ξαναφέρουν😊

 

48198F98-8227-476A-81D0-AF0B31874BE6.png

B7CA8ED9-13F8-4F3E-AD99-A1AB45873B28.png

Αχ είναι πολύ όμορφα και αυτά!!! 💗💗💗 Σα να καραμελιτσα θα είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλά εννοείται εδώ το σκέφτομαι εγώ που θα έχω ένα μωρό, εσύ με τα διδυμακια δεν θα το σκέφτεσαι; Ούτε εγώ θα ήθελα να είμαι αυτή η μαμά. Και όπως λες και τώρα που είμαι έγκυος είμαι πολύ κουλ, το μόνο που με τρελαίνει ώρες ώρες και είμαι μέσα στα νεύρα είναι ότι παίρνω κιλά χωρίς να το καταλάβω, δεν ξέρω γιατί ίσως φταίνε τα βιώματα που έχω με τα κιλά, αλλά το διαχειρίζομαι μόνη μου.

Όταν με πιάνει το άγχος αν θα τα καταφέρω μετά σκέφτομαι ότι τα κατάφεραν πάρα πολλοί γονείς χωρίς βοήθεια και στήριξη. Εμείς που θα έχουμε τις μαμάδες μας δίπλα μας δεν θα τα καταφέρουμε;

Η γέννα με αγχωνει παρα πολύ δεν έχω καταλάβει ακόμα τον λόγο, παρόλο που οι γυναίκες της οικογένειας μου την περιγράφουν σαν μια πολύ ωραία εμπειρία.

Το έχω σκεφτεί και εγώ να πάρω κάποιο βιβλίο, αλλά σκέφτομαι μήπως κάνω κάποια κακή επιλογή και με μπερδέψει περισσότερο και επίσης σκέφτομαι ότι η θεωρία από την πράξη απέχει πολύ! 

Κ εγώ με τα κιλά το έχω το θέματακι μου, σκέφτομαι που θα σταματήσει σε 13 εβδομάδες αυτή η ζυγαριά ήδη γράφει +10!! Αλλά μόνο την ώρα που ζυγιζομαι να πω την αλήθεια το σκέφτομαι γιατί κατά τ άλλα δε θεωρώ ότι τρώω πολύ, με σταματάει κ το στομάχι μου σχετικά γρήγορα που πονάει. Εγώ κατά πάσα πιθανότητα δε θα έχω κανέναν για βοήθεια, η πεθερά μου μένει 500χλμ μακριά κ ούτε που ενδιαφέρεται να έρθει για βοήθεια κ η μαμά μου δουλεύει κ δε νομίζω να έρθει για παραπάνω από 1 εβδομάδα. Αλλά να σας πω κ την αλήθεια τώρα θεωρώ πως καλύτερα θα είμαι μόνη μου από το να ανακατεύονται πολλοί. Εγώ κ ο άντρας μου θα τα καταφέρουμε κ θα βρούμε τους ρυθμούς μας με τα μωρά. Μένω πολλά χρόνια χωρίς γονείς κ δεν μπορώ να συμβιβαστώ στην ιδέα να ξανά μείνω, προτιμώ μόνη μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Τι όμορφα που τα σκέφτεσαι! Σίγουρα θα βρεις τις ισορροπίες σου, η αρχή θα ‘ναι λίγο ζόρικη γιατί θα ‘ναι κάτι καινούργιο κ θα χεις κ 2 μωράκια..αλλά υπομονή κι εσύ κ ο άντρας σου κ θα τα βρείτε όλα💕 Πάρε κ βιβλία που λες, θα σε βοηθήσουν!

Ολική νάρκωση σου είπε θα κάνετε;; Όχι επισκληρίδιο;

Δεν έχουμε συζητήσει ακόμα με το γιατρό τι ακριβώς θα κάνουμε. Κ εγώ δεν έχω αποφασίσει τι θέλω απλώς σκέφτομαι πως αν ειμαι ξύπνια, θα αγχωθώ μέχρι να τελειώσει η διαδικασία κ να δω ή να ακουσω τα μωρά. Κ δεν ξέρω αν αυτό κάνει καλό στην όλη επέμβαση, θα δούμε νομίζω όταν θα πλησιάζει η ώρα ποιο είναι το καλύτερο. Καλά κ εγώ με τα κοριτσίστικα ρούχα ψείρας είμαι,τα αγορίστικα μου αρέσουν όλα. Αλλά αυτά εδώ που ανεβάσατε είναι υπέροχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...