Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η danceroce είπε:

Έχουν ξεκινήσει τα συμπτώματα σας??εγώ έχω αναγουλες. υπνιλια σχεδόν συνέχεια...

Υπνηλία ναι, αναγουλες ευτυχώς δεν εχω συχνά, αλλά όταν με πιάνουν είναι χάλια. Το στήθος μου πονάει αρκετά τόσο που όταν ξυπνάω για τουαλέτα πρέπει να τα πιάνω 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 😊 Από συμπτώματα το μόνο που έχω είναι ναυτία όλη μέρα σχεδόν και πρησμένο στήθος χωρίς πόνο!..Σήμερα παρατήρησα όμως ότι δεν είχα καθόλου ναυτιες μέχρι τώρα τουλάχιστον και αγχώθηκα λίγο..Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;..Είμαι 5η εβδομάδα κ την άλλη Τρίτη θα παμε πρώτη φορά στον γυναικολόγο..

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις ναυτία μέχρι στιγμής οι πρώτες μανουλες της παρέας μου δεν είχαν κανένα σύμπτωμα κανένα... 😲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Όλα καλά;

Καλημέρα!Καλά τώρα είδα ότι μου είχες απαντήσει στο σχόλιο που είχα κάνει...Δυστυχώς εδώ κ 2 εβδομάδες έχω ναυτιες φουλ αλλά προσπαθώ να την παλέψω!..Αύριο έχουμε και τον πρώτο μας υπέρηχο! 😊 Εσυ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα!Καλά τώρα είδα ότι μου είχες απαντήσει στο σχόλιο που είχα κάνει...Δυστυχώς εδώ κ 2 εβδομάδες έχω ναυτιες φουλ αλλά προσπαθώ να την παλέψω!..Αύριο έχουμε και τον πρώτο μας υπέρηχο! 😊 Εσυ πως είσαι;

Κάνεις και εμετούς; Έχω ακούσει για το τζίντζερ ότι βοηθάει. εγώ είμαι 8ε και 5ημ και μου είπε η γιατρός αν δεν με πιάσουν οι ναυτίες αυτή ή την επόμενη εβδομάδα μάλλον θα είμαι από τις τυχερές που δεν θα έχουν. 

Αχ τέλεια, εμείς πήγαμε το Σάββατο και το είδαμε το μικρακι. ❤️ Και από τοτε έχω τρελαθεί. Φαινόταν καθαρά αυτή την φορά, χεράκια, ποδαράκια.😍 Κουνιόταν, ακούσαμε και την καρδούλα του ξανά πιο δυνατά και καθαρά αυτή την φορά. Τώρα ξανά έχω ραντεβού σε δύο εβδομάδες και μου φαίνεται πολύς καιρος. 😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κάνεις και εμετούς; Έχω ακούσει για το τζίντζερ ότι βοηθάει. εγώ είμαι 8ε και 5ημ και μου είπε η γιατρός αν δεν με πιάσουν οι ναυτίες αυτή ή την επόμενη εβδομάδα μάλλον θα είμαι από τις τυχερές που δεν θα έχουν. 

Αχ τέλεια, εμείς πήγαμε το Σάββατο και το είδαμε το μικρακι. ❤️ Και από τοτε έχω τρελαθεί. Φαινόταν καθαρά αυτή την φορά, χεράκια, ποδαράκια.😍 Κουνιόταν, ακούσαμε και την καρδούλα του ξανά πιο δυνατά και καθαρά αυτή την φορά. Τώρα ξανά έχω ραντεβού σε δύο εβδομάδες και μου φαίνεται πολύς καιρος. 😁

 

Ευτυχώς δεν κάνω εμετούς!..Μακάρι να μην σε πιάσουν! Πω πω φαντάζομαι, θα είναι υπέροχο συναίσθημα! Αντε να περάσουν οι μέρες να το ξαναδείς το μωράκι σου!

Εγω να σου πω την αλήθεια αγχώνομαι!Έχω διαβάσει πολλά και θέλω να δω ότι όλα είναι καλά!..Αισθάνομαι ότι είμαστε καλά αλλά ξέρεις..να το πει ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ευτυχώς δεν κάνω εμετούς!..Μακάρι να μην σε πιάσουν! Πω πω φαντάζομαι, θα είναι υπέροχο συναίσθημα! Αντε να περάσουν οι μέρες να το ξαναδείς το μωράκι σου!

Εγω να σου πω την αλήθεια αγχώνομαι!Έχω διαβάσει πολλά και θέλω να δω ότι όλα είναι καλά!..Αισθάνομαι ότι είμαστε καλά αλλά ξέρεις..να το πει ο γιατρός!

Φοβερό συναίσθημα όντως. ❤️Από το Σάββατο μόνο για αυτό μιλάμε. Είμαστε τόσο χαρούμενοι. Μέχρι να το δούμε έτσι δεν το είχαμε συνειδητοποιήσει καλά από ότι κατάλαβα. Και λόγω της προηγούμενης αποβολης ήμασταν αρκετά συγκρατημένοι. Αλλά από κείνη την στιγμή γίναμε άλλοι άνθρωποι... 😁

Ναι κι εγώ έτσι ακριβώς ήμουν. Είχα διαβάσει κι εγώ όπως λες πολλα και είμαι από τους ανθρώπους που ότι διαβάζω μετά από λίγο το έχω. 😁 Αλλά αποφάσισα να προσπαθησω να μην επηρεάζομαι γιατί δεν κάνει καλό σε κανένα και πολύ περισσότερο στο μωράκι μου. Και εσυ προσπάθησε να είσαι χαλαρή. Η γιατρός μου αυτό μου λέει συνέχεια όσο πιο χαλαρή και χαρούμενη είμαι εγώ τόσο καλύτερα περνάει το μωράκι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Φοβερό συναίσθημα όντως. ❤️Από το Σάββατο μόνο για αυτό μιλάμε. Είμαστε τόσο χαρούμενοι. Μέχρι να το δούμε έτσι δεν το είχαμε συνειδητοποιήσει καλά από ότι κατάλαβα. Και λόγω της προηγούμενης αποβολης ήμασταν αρκετά συγκρατημένοι. Αλλά από κείνη την στιγμή γίναμε άλλοι άνθρωποι... 😁

Ναι κι εγώ έτσι ακριβώς ήμουν. Είχα διαβάσει κι εγώ όπως λες πολλα και είμαι από τους ανθρώπους που ότι διαβάζω μετά από λίγο το έχω. 😁 Αλλά αποφάσισα να προσπαθησω να μην επηρεάζομαι γιατί δεν κάνει καλό σε κανένα και πολύ περισσότερο στο μωράκι μου. Και εσυ προσπάθησε να είσαι χαλαρή. Η γιατρός μου αυτό μου λέει συνέχεια όσο πιο χαλαρή και χαρούμενη είμαι εγώ τόσο καλύτερα περνάει το μωράκι μου. 

Έχεις δίκιο! Ναι πρέπει να χαλαρώσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 1:16 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

@MrsD πήγες για τον υπέρηχο; Πως είναι το ζουζούνι;

Καλημέρα!!! Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά είναι η εβδομάδα διακοπών μας!! 

Φυσικά, πήγαμε το Σάββατο, μεγαλώσαμε και δυνάμωσε και ο χτύπος μας!! Μας έδωσε και ο γιατρός μας το πρόγραμμα με τις εξετάσεις μας και επόμενο ραντεβού τέλη Σεπτέμβρη!! 

Εσείς πως πάτε; Εγώ σήμερα είμαι 7η εβδομάδα και από συμπτώματα ευτυχώς μόνο κούραση και αυτό όχι κάτι τραγικό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 5:38 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Υπνηλία ναι, αναγουλες ευτυχώς δεν εχω συχνά, αλλά όταν με πιάνουν είναι χάλια. Το στήθος μου πονάει αρκετά τόσο που όταν ξυπνάω για τουαλέτα πρέπει να τα πιάνω 😂 

Πω και εγώ έχω συνέχεια αναγουλες....έχω τη παρασκευή γιατρό και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!αν μπορούσα θα πήγαινα και κάθε εβδομάδα...πόσο είσαι εσύ??εγώ 8 εβδομάδων και 5 μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Καλημέρα!!! Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά είναι η εβδομάδα διακοπών μας!! 

Φυσικά, πήγαμε το Σάββατο, μεγαλώσαμε και δυνάμωσε και ο χτύπος μας!! Μας έδωσε και ο γιατρός μας το πρόγραμμα με τις εξετάσεις μας και επόμενο ραντεβού τέλη Σεπτέμβρη!! 

Εσείς πως πάτε; Εγώ σήμερα είμαι 7η εβδομάδα και από συμπτώματα ευτυχώς μόνο κούραση και αυτό όχι κάτι τραγικό!! 

Τέλεια ελπίζω να περνάτε καλά στις διακοπές σας!!! Εμείς δυστυχώς λόγω των εργασιών μας τα τελευταία τρία χρόνια δεν έχουμε πάει διακοπές. 😢 Ελπίζω να αλλάξει αυτό...

Αχ τέλεια πολύ χαίρομαι κι εμείς μια αοντα ίδια μεγάλωσε και δυνάμωσε ο χτύπος της καρδιάς του πολύ!!! ❤️ 

εγώ τον τελευταίο καιρό φουσκώματα έχω, κούραση όχι τόσο, αλλά αν πάει δέκα το βράδυ όπου και να είμαι κοιμάμαι. 😂 Δεν αντέχω καθόλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η danceroce είπε:

Πω και εγώ έχω συνέχεια αναγουλες....έχω τη παρασκευή γιατρό και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!αν μπορούσα θα πήγαινα και κάθε εβδομάδα...πόσο είσαι εσύ??εγώ 8 εβδομάδων και 5 μέρες

Εμείς είμαστε σήμερα στις 8ε και 6ημ. Αχ ναι αυτή αναμονή ανάμεσα στα Ραντεβού δεν παλεύεται... 

Τώρα ξεκίνησα σιγά σιγά να ψάχνω που θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Μου έδωσε κάποια ονόματα η γυναικολόγος αλλά θέλω να τους ψάξω λίγο βιογραφικα κλπ. Και μου είπε να κλείσω δύο εβδομάδες πριν το ραντεβού. Εσείς το έχετε συζητήσει καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Εμείς είμαστε σήμερα στις 8ε και 6ημ. Αχ ναι αυτή αναμονή ανάμεσα στα Ραντεβού δεν παλεύεται... 

Τώρα ξεκίνησα σιγά σιγά να ψάχνω που θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Μου έδωσε κάποια ονόματα η γυναικολόγος αλλά θέλω να τους ψάξω λίγο βιογραφικα κλπ. Και μου είπε να κλείσω δύο εβδομάδες πριν το ραντεβού. Εσείς το έχετε συζητήσει καθόλου;

Όχι .. λογικά τη παρασκευή..είμαστε το ίδιο!!!δεν έχουμε πει κάτι ακόμα...εμείς έτσι και αλλιώς στη πόλη μας. Έχουμε μόνο 2 ..είναι πολύ καλοί και οι δύο...αλλά.αυτες οι αναγουλες πότε θα σταματησουν δ ξέρω...έχω χάσει τον ύπνο μου..τουλάχιστον 23/24ωρο έχω αυτό το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

@Marakiii πως πήγε σήμερα; 

Καλησπέρα!..Δεν έχει πολύ ώρα που γυρίσαμε από τον γιατρό!Όλα πήγαν τέλεια! Υπήρξε όμως ένα θέμα που δεν το είχαμε φανταστεί ποτέ...Ακούσαμε 3 καρδιές!

Εγω αγχωνομουν αν θα ακούσω 1! Και τελικά προέκυψαν 3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα!..Δεν έχει πολύ ώρα που γυρίσαμε από τον γιατρό!Όλα πήγαν τέλεια! Υπήρξε όμως ένα θέμα που δεν το είχαμε φανταστεί ποτέ...Ακούσαμε 3 καρδιές!

Εγω αγχωνομουν αν θα ακούσω 1! Και τελικά προέκυψαν 3!

Καλησπέρα!!τι εννοείς?? Περιμένεις δίδυμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα!..Δεν έχει πολύ ώρα που γυρίσαμε από τον γιατρό!Όλα πήγαν τέλεια! Υπήρξε όμως ένα θέμα που δεν το είχαμε φανταστεί ποτέ...Ακούσαμε 3 καρδιές!

Εγω αγχωνομουν αν θα ακούσω 1! Και τελικά προέκυψαν 3!

Πλάκα κάνεις! Απίστευτο! Μπράβο ρε παιδιά!!! Ο άντρας μου λέει να στείλεις αγωνιστικούς χαιρετισμούς στον δικό σου... 

Πως νιώθετε; Το συνειδητοποιήσατε;

Θα ρωτήσω κάτι που ελπίζω να μην προσβάλλω κάποιον γιατι δεν γνωρίζω αν είναι σωστό να ρωτάμε κάτι τέτοιο. Η σύλληψη έγινε με εξωσωματική ή κανονικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Πλάκα κάνεις! Απίστευτο! Μπράβο ρε παιδιά!!! Ο άντρας μου λέει να στείλεις αγωνιστικούς χαιρετισμούς στον δικό σου... 

Πως νιώθετε; Το συνειδητοποιήσατε;

Θα ρωτήσω κάτι που ελπίζω να μην προσβάλλω κάποιον γιατι δεν γνωρίζω αν είναι σωστό να ρωτάμε κάτι τέτοιο. Η σύλληψη έγινε με εξωσωματική ή κανονικά;

Έχουμε πάθει σοκ..θέλω να κλάψω και να γελάσω μαζι!Μας ήρθε κεραμιδα!Και στον γιατρό!..

Χαχαχ ευχαριστεί!..Οχι εμένα δεν με προσβάλει η ερώτηση σου..φυσιολογική σύλληψη..Γιαυτό και το σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Έχουμε πάθει σοκ..θέλω να κλάψω και να γελάσω μαζι!Μας ήρθε κεραμιδα!Και στον γιατρό!..

Χαχαχ ευχαριστεί!..Οχι εμένα δεν με προσβάλει η ερώτηση σου..φυσιολογική σύλληψη..Γιαυτό και το σοκ!

Τι τέλεια!!!με το κάλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Έχουμε πάθει σοκ..θέλω να κλάψω και να γελάσω μαζι!Μας ήρθε κεραμιδα!Και στον γιατρό!..

Χαχαχ ευχαριστεί!..Οχι εμένα δεν με προσβάλει η ερώτηση σου..φυσιολογική σύλληψη..Γιαυτό και το σοκ!

Φαντάζομαι. Έχω πάθει σοκ κι εγώ μαζί σας!!! 😁😁😁

Πρέπει να μας πείτε το μυστικό!! 😂😂😁 

Είναι στον ίδιο σάκο ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Φαντάζομαι. Έχω πάθει σοκ κι εγώ μαζί σας!!! 😁😁😁

Πρέπει να μας πείτε το μυστικό!! 😂😂😁 

Είναι στον ίδιο σάκο ή όχι;

Αχ ποιο μυστικό;;Αν το ήξερα θα το έλεγα στον κόσμο όλο!..ναι στον ίδιο σάκο είναι κα σε 2 εβδομάδας θα έχουμε πιο ξεκάθαρη εικόνα! Ακούσαμε τις καρδούλες τους κ ο γιατρός είπε ότι πέσαμε ήδη στο 3% για το καθένα να πάθουν κάτι!.βέβαια η φύση και ο Θεός προνοει για όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Αχ ποιο μυστικό;;Αν το ήξερα θα το έλεγα στον κόσμο όλο!..ναι στον ίδιο σάκο είναι κα σε 2 εβδομάδας θα έχουμε πιο ξεκάθαρη εικόνα! Ακούσαμε τις καρδούλες τους κ ο γιατρός είπε ότι πέσαμε ήδη στο 3% για το καθένα να πάθουν κάτι!.βέβαια η φύση και ο Θεός προνοει για όλα!

Αχ με το καλό κορίτσι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά x3!❤️❤️

Ο Θεός και η Παναγίτσα μαζί μας εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Αχ με το καλό κορίτσι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά x3!❤️❤️

Ο Θεός και η Παναγίτσα μαζί μας εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!

Ευχαριστούμε πολύ!Να είσαι καλά!Και σε σένα!Να μας έχει όλες καλά ο Θεός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...