Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

@Nantinaki πως είσαι ; Έχω καιρό να σου γράψω ❤️❤️❤️ Πως περνάς την μέρα σου;;; 
 

@Διόνη κ εγώ είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη τ ίδιο με την προεκλαμψία αλλά όλα πήγαν καλά μην αγχώνεσαι προκαταβολικά είναι κάτι που βελτιώνεται με τον σωστό χειρισμό ❤️
 

@Marakiii πως είσαι κοπέλα μου ; Τα είδες τ μωράκια σου; Ποτε έχεις ξανά υπέρηχο ; ❤️

Έχω σήμερα το απόγευμα ραντεβού!Θα του πω να μου αλλάξει κ το σίδηρο γιατί μου προκαλεί εμετό κ μου χαλάει όλη την διάθεση! Κ την Δευτέρα έχουμε την αυχενική μας! Εσύ όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!!!

Μόλις τελείωσα τις δουλειές στο σπίτι, με βοηθάει ευτυχώς ο άνδρας μου και μία στις 10 μέρες περίπου βάζουμε τα μεγάλα μέσα, έρχεται η μαμά μου και κάνουμε καλή γενική!

@Xrisa95 όλα καλά! έχω αρκετές δουλίτσες που πρέπει να κάνω και επίσης άδραξα της ευκαιρίας και τώρα που έχω αναρρωτικη κάνω ένα update στα skills μου😆. Δίνω proficiency και ξεκίνησα να διαβάζω και ισπανικά με σκοπό να πάρω και εκεί το πτυχίο! Μαζεύω χαρτουρα για ΑΣΕΠ!

Κατά τα άλλα κορίτσια μου, μιλάω τραγουδάω και παίζω πιάνο στο μωράκι μου♥️♥️♥️, τώρα που λένε ότι ακούει θα το ταράξω η τρελη😄😄. Κορίτσια να βιάζεται μουσικούλα να ακούτε, ιδιαίτερα κλασική, Μότσαρτ Μπετόβεν. Αν θέλετε όσο προχωράει ο καιρός μπορώ να σας προτείνω πράγματα.

Τέλος νομίζω ότι κατάλαβα το μωράκι! Δεν είμαι σίγουρη.. αλλά έχω κάτι περίεργα σκιρτήματα στην κοιλιά μου! Περιμένω να επιβεβαιώσω τις υποψίες μου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Έχω σήμερα το απόγευμα ραντεβού!Θα του πω να μου αλλάξει κ το σίδηρο γιατί μου προκαλεί εμετό κ μου χαλάει όλη την διάθεση! Κ την Δευτέρα έχουμε την αυχενική μας! Εσύ όλα καλά;

Να μας γράψεις τα νέα σου!!! Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

 

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Αναστασία31 30/03 κορίτσι 👶💜

@Maria mariaa 31/03

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜

@Princess28 01/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 01/04 κορίτσι👶💜

@Διόνη 03/04 κορίτσι 👶💜

@Riaa   06/04

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04

@Xrisa95αν μπορείς βάλε κοριτσάκι στο όνομα μου 💜 Στην εξέταση της αυχενικής διαφανειας ο γιατρός μου είπε 70% πως είναι κοριτσάκι.Αρα ας πορευτούμε με αυτό και αν αλλάξει κάτι το αλλάζουμε🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;εγώ όλα καλά όσο πάνε οι εμετοί γίνονται πιο λίγοι αλλά οι καούρες και οι αναγούλες δεν σταματάνε με τίποτα!!επισης αν φαω κάτι σε γλυκό θα με χαλάσει όλη την υπόλοιπη μέρα!🥲 να ρωτήσω έχει κάνει καμία από εσάς κάποια αγορά για το μωρακι αν όχι ακόμα ποτέ λέτε να ξεκινήσετε τις αγορές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αναστασία μου πως είσαι ;;; 
 

διαβασα τ νέα σου δν ξέρω τι σκέφτεσαι πως είναι τ πράγματα 

Θέλω να σου γράψω κάτι από την εμπειρία μου αλλά θα ήθελα πρώτα να μας πεις τ τελευταία νέα σου ❤️

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Αναστασία μου, γλυκό μου κορίτσι. Εγώ θα ευχηθώ αυτή η ψυχούλα να ανατρέψει τα ποσοστά και να είναι μια χαρά. Πέρυσι τον Μάϊο στην 21η εβδομάδα πέρασα αυτή τη "κανονική" γέννα που σου είπε ο γιατρός σου. Αν χρειάζεσαι να μιλήσεις κάπου, εγώ θα είμαι εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και Θεός να προστατεύσει αυτή τη ψυχούλα και να μη χρειαστεί να μπεις σε τέτοια διαδικασία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Κορίτσι μου ευχομαι να έχεις πετύχει αυτό το ένα και να είναι καλά το μωρακι σας!εγω πιστεύω ότι η τύχη θα είναι και πάλι με το μέρος σας απλά θα σας παιδέψει λίγο όπως σας έκανε μέχρι να τα καταφέρετε!ευχομαι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Είναι πολύ δύσκολο αυτό που βιώνεις, λυπάμαι πολύ! 

Εύχομαι και εγώ να γίνει το θαύμα και να είναι όλα καλά. 

Κουράγιο κοπελα μου.

Όλα είναι ανθρώπινα και δυστυχώς μερικές φορές συμβαίνουν πράγματα που δοκιμάζουν τις αντοχές μας. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Να μας γράψεις τα νέα σου!!! Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου!

Όλα καλά με τον υπέρηχο!..το 1 πάλευε δεν καθόταν ήσυχο με τίποτα, το άλλο ήταν ξαπλωμενο λες και αραζε στην παραλία Θεσσαλονίκης και το 3 ήταν το "καλό παιδί " 🤣 γελάγαμε πόση ώρα με τον άντρα μου σαν χαζοί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Αναστασία μου μακάρι να πάνε όλα καλά!

Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να γίνει το θαύμα και να πάνε όλα καλά!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Όλα καλά με τον υπέρηχο!..το 1 πάλευε δεν καθόταν ήσυχο με τίποτα, το άλλο ήταν ξαπλωμενο λες και αραζε στην παραλία Θεσσαλονίκης και το 3 ήταν το "καλό παιδί " 🤣 γελάγαμε πόση ώρα με τον άντρα μου σαν χαζοί!

Με το καλό τα μωράκια σας!!!είναι όλα στον ίδιο σάκο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Όλα καλά με τον υπέρηχο!..το 1 πάλευε δεν καθόταν ήσυχο με τίποτα, το άλλο ήταν ξαπλωμενο λες και αραζε στην παραλία Θεσσαλονίκης και το 3 ήταν το "καλό παιδί " 🤣 γελάγαμε πόση ώρα με τον άντρα μου σαν χαζοί!

Πωπω ρε κορίτσι χαμουλης μέσα στη κοιλίτσα με τα ζουζουνακια σου!! 😄

Μια πολύ πολύ καλή αυχενική να έρθει τη Δευτέρα☺️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Με το καλό τα μωράκια σας!!!είναι όλα στον ίδιο σάκο;;;;

Ναιι ένας σάκος κ ένας πλακούντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Πωπω ρε κορίτσι χαμουλης μέσα στη κοιλίτσα με τα ζουζουνακια σου!! 😄

Μια πολύ πολύ καλή αυχενική να έρθει τη Δευτέρα☺️✌️

Ναι ναι έπαθα σοκ όταν το είδα!ήταν τέλεια!...μακάρι να πάνε όλα καλά! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ναιι ένας σάκος κ ένας πλακούντας!

 Με το καλό να σου πάνε όλα κορίτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε;;;εγώ όλα καλά όσο πάνε οι εμετοί γίνονται πιο λίγοι αλλά οι καούρες και οι αναγούλες δεν σταματάνε με τίποτα!!επισης αν φαω κάτι σε γλυκό θα με χαλάσει όλη την υπόλοιπη μέρα!🥲 να ρωτήσω έχει κάνει καμία από εσάς κάποια αγορά για το μωρακι αν όχι ακόμα ποτέ λέτε να ξεκινήσετε τις αγορές;

Αχ εγώ θέλω τόσο πολύ να αρχίσω να αγοράζω ροζ αλλά λέω να περιμένω μέχρι τη β’ επιπέδου μην αλλάξει κάτι…κατά τα άλλα έχω ήδη κάποια ουδέτερα από τον μικρό μου και έχω και μία καλή μου φίλη που γέννησε πριν 3 μήνες κοριτσάκι οπότε έχει τα πάντα να μου δώσει💗 Καρότσι, αυγό, πορτ μπεμπέ, λίκνο κλπ έχω ήδη από το πρώτο. Εσύ έχεις αρχίσει να ψωνίζεις;; 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Γλυκιά μου, γιατί είναι τόσο απαισιόδοξος ο γιατρός; Επειδή είδατε και στην αυχενική το ρινικό οστό λίγο μικρότερο; Αχ, μακάρι να είναι καλά το μωράκι σου!! Μα οι πιθανότητες σου δεν είναι και τόσο κακές..πότε θα βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης; Εύχομαι μέσα απ’την ψυχή μου να είναι όλα καλά..🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Όλα καλά με τον υπέρηχο!..το 1 πάλευε δεν καθόταν ήσυχο με τίποτα, το άλλο ήταν ξαπλωμενο λες και αραζε στην παραλία Θεσσαλονίκης και το 3 ήταν το "καλό παιδί " 🤣 γελάγαμε πόση ώρα με τον άντρα μου σαν χαζοί!

Αχ, πρέπει να ‘ναι τρέλα να βλέπεις 3 μωράκια στον υπέρηχο!! Το κάνω εικόνα τώρα που το λες😄 Μπράβο τα μικρούλια σου!🌸 Πότε έχετε την αυχενική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πήγα στο γιατρό σήμερα να μιλήσουμε. Οι πιθανότητες είναι λίγες για να είναι καλά το μωρό μου. Αύριο θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Τον ρώτησα ποια η διαδικασία κ μ είπε ότι θα κάνω κανονική γέννα μετά. 

Δεν γνωριζόμαστε με καμία κοπέλα κ δν θα ήθελα να παρεξηγηθώ εγώ θα γράψω ως εκπαιδευτικός με ειδίκευση στην ειδική αγωγή 

θα γράψω κάτι που δν το λέω με στόχο η σκοπό αλλά πάνω απ όλα ανθρώπινα κ με βάση την δικιά μου εμπειρία 

Κ ελπίζω να μην σου φανεί κάπως συγχώρεσε με εκ των προτέρων 

έχω συνεργαστεί με παιδιά με σύνδρομο down και για μένα ήταν ευλογία να σου πω την αλήθεια μου 

Με το χέρι στην καρδιά αυτά τ παιδιά είναι άγγελοι επι της γης 

εχοντας έρθει σε επαφή με γονείς τέτοιων παιδιών έχω ακούσει τις δυσκολίες, τα άγχη, την στεναχώρια αλλά επίσης κ τον θαυμασμό, κ την ζωντάνια  γ αυτά τ παιδιά κ το έχω δει με τα μάτια μου 

πραγματικά σου λέω συνειδητοποιημένα ότι από τα τόσα παιδιά με τόσες δυσκολίες που έχω συνεργαστεί αυτά τ παιδιά έχω συνέχεια στο μυαλό μου κ δν θα τα ξεχάσω ποτε! 
 

θα μου πεις αλλιώς η δουλειά αλλιώς η καθημερινότητα όμως εγώ από αυτήν την εμπειρία μου θα αποφάσιζα τι θα έκανα σε περίπτωση που ήμουν στην θέση σου (αν φυσικά έρθει αυτή η ώρα γιατί προς τ παρόν όλα είναι πιθανότητες κ τίποτα παραπάνω κ μπορεί στο τέλος κ το εύχομαι ολόψυχα  να μην χρειαστεί να ζήσεις κάτι τέτοιο) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Riaa είπε:

@Xrisa95αν μπορείς βάλε κοριτσάκι στο όνομα μου 💜 Στην εξέταση της αυχενικής διαφανειας ο γιατρός μου είπε 70% πως είναι κοριτσάκι.Αρα ας πορευτούμε με αυτό και αν αλλάξει κάτι το αλλάζουμε🙂

Εγινε 💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Μπράβο αγαπακιιιιιι συγχαρητήρια!!!!! 💓💓💓💓💓💓💓 

Ευχαριστώωωωωω 💗💗💗🌸🌸🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Αναστασία μου, γλυκό μου κορίτσι. Εγώ θα ευχηθώ αυτή η ψυχούλα να ανατρέψει τα ποσοστά και να είναι μια χαρά. Πέρυσι τον Μάϊο στην 21η εβδομάδα πέρασα αυτή τη "κανονική" γέννα που σου είπε ο γιατρός σου. Αν χρειάζεσαι να μιλήσεις κάπου, εγώ θα είμαι εδώ.

Πόσο πολύ λυπάμαι, δεν μπορώ να διανοηθώ κάτι τέτοιο αλήθεια. Μακάρι να μη το περάσει ποτέ καμιά. Δε μπορώ να το συνειδητοποίησω κ ακόμη αναρωτιέμαι βασικά γτ ήξερα ότι μέχρι 19 μπορεί να γίνει αποξεση. Έχω τσαντιστεί πολύ με τον γιατρό μου γτ δεν μ έδωσε ελπίδα. Απ την αρχή της εγκυμοσύνης δε μου είπε ούτε μια φορά ότι όλα θα πάνε καλά. Αλήθεια λυπάμαι πάρα πολύ γι αυτό που πέρασες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...