Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλώς μας βρήκες! Νομίζω δεν θα ξαναδιαμαρτυρηθεί καμία μας😄.

Κοπέλα μου λίγο υπομονή ακόμα είμαι σίγουρη ότι σε 1-2 βδομάδες θα υποχωρήσουν ολα. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια για να μπορέσει γρήγορα να συνέλθεις💓.

Ο γιατρός σου, σου έδωσε μήπως κάτι που μπορείς να πάρεις για την ναυτία και τους εμετούς; Είναι σημαντικό να ενυδατώσεις τον οργανισμό σου, να πίνεις όσο πιο πολλά υγρά μπορείς και να τρως στέρεες τροφές για να παίρνεις Δυνάμεις!

Σου εύχομαι με το καλό, αυτές οι 5 βδομάδες να είναι και οι μοναδικές που σε δυσκόλεψαν.

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλώς σας βρήκα 💗 Συνήθως εκεί μου σταματούν την 12-13η απλά αυτή τη φορά ίσως επειδή είναι καλοκαίρι μου φάνηκε αιώνας. Έχω καί θρόμβοφιλια και νερό δεν πίνω καθόλου. Μου φέρνει ανακατωσούρα. Από φάρμακα δεν ζήτησα να σου πω την αλήθεια αφού το έχω ξαναπεράσει και κανένα δεν με βοήθησε. Απλώς κάνω υπομονή 😊. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας🙏💞. Δεν ξέρω αν απαντώ καλά εδώ. Δεν έχω ξαναγράψει στο παρελθόν σε αυτό το φόρουμ, οπότε συγχωρήστε με🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Monica 92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλώς σας βρήκα 💗 Συνήθως εκεί μου σταματούν την 12-13η απλά αυτή τη φορά ίσως επειδή είναι καλοκαίρι μου φάνηκε αιώνας. Έχω καί θρόμβοφιλια και νερό δεν πίνω καθόλου. Μου φέρνει ανακατωσούρα. Από φάρμακα δεν ζήτησα να σου πω την αλήθεια αφού το έχω ξαναπεράσει και κανένα δεν με βοήθησε. Απλώς κάνω υπομονή 😊. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας🙏💞. Δεν ξέρω αν απαντώ καλά εδώ. Δεν έχω ξαναγράψει στο παρελθόν σε αυτό το φόρουμ, οπότε συγχωρήστε με🤗

Καλημερα κορίτσι!ετσι ήμουν κι εγώ,μέχρι και το νοσοκομείο έφτασα για όρους!σε καταλαβαίνω απόλυτα όμως τώρα που μπαίνω στην 13η εβδομάδα είμαι λίγο καλύτερα κάνω μόνο έναν εμετό την μέρα βεβαια καούρες πολλές και ναυτίες αλλά από όταν μπήκα στην 12η και μετά άρχισα να ηρεμώ!ελπιζω να ηρεμήσεις και εσυ σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλώς σας βρήκα 💗 Συνήθως εκεί μου σταματούν την 12-13η απλά αυτή τη φορά ίσως επειδή είναι καλοκαίρι μου φάνηκε αιώνας. Έχω καί θρόμβοφιλια και νερό δεν πίνω καθόλου. Μου φέρνει ανακατωσούρα. Από φάρμακα δεν ζήτησα να σου πω την αλήθεια αφού το έχω ξαναπεράσει και κανένα δεν με βοήθησε. Απλώς κάνω υπομονή 😊. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας🙏💞. Δεν ξέρω αν απαντώ καλά εδώ. Δεν έχω ξαναγράψει στο παρελθόν σε αυτό το φόρουμ, οπότε συγχωρήστε με🤗

Καλώς ήρθες! Εύχομαι σύντομα να αισθανθείς πολύ πολύ καλύτερα!

Με όλο το θάρρος, μήπως πρέπει να συμβουλευτείς τον γιατρό σου σχετικά με το ότι δε μπορείς να πιεις καθόλου νερό; Γιατί νομίζω πως είναι απαραίτητο να πίνουμε αυτή την περίοδο, και για το αμνιακό υγρό του μωρού. Βέβαια θα μου πεις με τόσους εμετούς πως να πίνεις..και έχεις δίκιο αλλά ρώτησε τον γιατρό σου μήπως μπορείς να πάρεις κάποιους ηλεκτρολύτες ή κάτι που θα σε βοηθούσε στο να μην αφυδατωθεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλημερα κορίτσι!ετσι ήμουν κι εγώ,μέχρι και το νοσοκομείο έφτασα για όρους!σε καταλαβαίνω απόλυτα όμως τώρα που μπαίνω στην 13η εβδομάδα είμαι λίγο καλύτερα κάνω μόνο έναν εμετό την μέρα βεβαια καούρες πολλές και ναυτίες αλλά από όταν μπήκα στην 12η και μετά άρχισα να ηρεμώ!ελπιζω να ηρεμήσεις και εσυ σύντομα!!

Αχ μακάρι. Σε ευχαριστώ πολύ. Μπαίνω αύριο στη 12 αλλά προς το παρόν μαύρα τα βλέπω.. Σε ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη. Ελπίζω και εσένα να σου σταματήσουν εντελώς.🙏🙏🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Riaa είπε:

Καλώς ήρθες! Εύχομαι σύντομα να αισθανθείς πολύ πολύ καλύτερα!

Με όλο το θάρρος, μήπως πρέπει να συμβουλευτείς τον γιατρό σου σχετικά με το ότι δε μπορείς να πιεις καθόλου νερό; Γιατί νομίζω πως είναι απαραίτητο να πίνουμε αυτή την περίοδο, και για το αμνιακό υγρό του μωρού. Βέβαια θα μου πεις με τόσους εμετούς πως να πίνεις..και έχεις δίκιο αλλά ρώτησε τον γιατρό σου μήπως μπορείς να πάρεις κάποιους ηλεκτρολύτες ή κάτι που θα σε βοηθούσε στο να μην αφυδατωθεις.

Καλησπέρα!!!!! Περιέργως δεν χρειάστηκα νοσηλεία αυτή τη φορά. Κατάφερα με γουλιτσες όλη μέρα να τη γλιτώσω. Πίνω περίπου 1 ποτήρι νερό την ημέρα. Πήγα στον αιματολογο μου να με δει λόγω θρόμβοφιλιας μήπως είναι πρόβλημα το νερό αλλά με τις αντιπηκτικες προς το παρόν όλα φαίνονται νορμάλ. Δεν υπάρχει και κάτι ρε κορίτσια που να το σκέφτομαι και να θέλω να το πιω. Όλα πια με ενοχλούν.. Κουράστηκα 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Ήμουν πολύ διστακτική να γράψω στο φόρουμ.  Μας έχουν τύχει διάφορα γι'αυτό. Ωστόσο είπα να γράψω γιατί μου αρέσει η αύρα σας. Είμαι λοιπόν σχεδόν 11 εβδομάδων. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ακρίβεια σε αυτό, βάση της ΤΕΡ είμαι 10w&5d. Μπήκα να διαβάσω γιατί ταλαιπωρούμαι απίστευτα από ναυτία και εμετούς από 6w&2d. Ελπίζω σε ένα θαύμα να σηκωθώ από το κρεβάτι επιτέλους. Έχω χάσει 5 κιλά. Είμαι 49 κιλά για την ακρίβεια. Δεν νιώθω πια το στομάχι μου. Και εδώ και 5 εβδομάδες τάβλα στο κρεβάτι. Όταν νιώθω λίγο καλά σηκώνομαι καθιστή. Ωστόσο αν δεν είμαι καλά και προσπαθώ να σηκωθώ καταλήγω σε εμετούς. Είπα λοιπόν να πω και εγώ τον πόνο μου😅😅

Καλώς ήρθες στο γκρουπ εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα! ❤️❤️❤️
 

σε νιώθω απόλυτα γιατί κ στις 2 εγκυμοσύνες μ παλεύω μ αυτά τ συμπτώματα αλλά όπου να ναι θα σταματήσουν 

λιγο υπομονή ακόμα! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς ήρθες στο γκρουπ εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα! ❤️❤️❤️
 

σε νιώθω απόλυτα γιατί κ στις 2 εγκυμοσύνες μ παλεύω μ αυτά τ συμπτώματα αλλά όπου να ναι θα σταματήσουν 

λιγο υπομονή ακόμα! 
 

Αχ είμαστε αρκετές λοιπόν κορίτσια. Καλώς σας βρήκα. Σας ευχαριστώ πολύ. Αύριο έχω ραντεβού και με τον γιατρό θα με δει σίγουρα πως έχω καταντήσει και ίσως μου δώσει και τίποτα. Τι να πω. Υπομονή σε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα!!!!! Περιέργως δεν χρειάστηκα νοσηλεία αυτή τη φορά. Κατάφερα με γουλιτσες όλη μέρα να τη γλιτώσω. Πίνω περίπου 1 ποτήρι νερό την ημέρα. Πήγα στον αιματολογο μου να με δει λόγω θρόμβοφιλιας μήπως είναι πρόβλημα το νερό αλλά με τις αντιπηκτικες προς το παρόν όλα φαίνονται νορμάλ. Δεν υπάρχει και κάτι ρε κορίτσια που να το σκέφτομαι και να θέλω να το πιω. Όλα πια με ενοχλούν.. Κουράστηκα 😤

Υπομονή και σε λιγάκι εύχομαι να αλλάξει τελείως αυτό!✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2021 at 3:27 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Χαχαχαχαα εσένα θα μεγαλώσει γρήγορα λόγω δίδυμης κύησης!!!εμενα μέρα με την μέρα μεγαλώνει που τρομάζω χαχαχαχαχα!και όντως θα γεννήσουμε και πιο νωρίς νομίζω δεν δε αφήνουν να φτάσεις μέχρι τέλος στα δίδυμα!

Για πες ρε κορίτσι! Εσύ από πότε είχες κοιλιά; Τρομάζω… 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Για πες ρε κορίτσι! Εσύ από πότε είχες κοιλιά; Τρομάζω… 😳

Καλησπέρα!!! Εγώ κορίτσια όταν ήμουν έγκυος με τα διδυμακια μου, 4.5 μηνών ήμουν όπως ήμουν 8 μηνών με την κόρη μου. Βέβαια ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη μου οπότε πιστεύω έπαιξε και αυτό το ρόλο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα!!! Εγώ κορίτσια όταν ήμουν έγκυος με τα διδυμακια μου, 4.5 μηνών ήμουν όπως ήμουν 8 μηνών με την κόρη μου. Βέβαια ήταν η δεύτερη εγκυμοσύνη μου οπότε πιστεύω έπαιξε και αυτό το ρόλο του. 

Κ 9 μηνών πώς ήσουν οέο;;; 🤪 Επίσης στα δίδυμα πόσα κιλά είχες βάλει;😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Για πες ρε κορίτσι! Εσύ από πότε είχες κοιλιά; Τρομάζω… 😳

Εγώ ενώ έχασα 3 κιλά κοιλιά έκανα 1,5εβδομαδα πριν την αυχενική και θυμάμαι μάλιστα εχε πάει στον γιατρό και του είχα πει γιατρέ έχω πρηστεί από τα χάπια και γέλασε και μου ειπα καλά και που είσαι ακόμα και του λέω και τι θα γίνει όταν θα αρχίσει να φουσκώνει η κοιλιά κανόνικα και μου είπε δεν κατάλαβες από εδώ και πέρα θα αρχίσεις να φουσκωνεις δεν είναι τα χάπια και όταν καθε μέρα νιώθω ακόμα πιο φουσκωμένη βασικά δεν μου κάνουν τα ρούχα που αγοράσα πριν 20 μέρες και τα πήρα νόμιζα και πιο μεγάλα πιέζουν στην κοιλιά!η γειτόνισα που με είδε μου είπε καλε εγώ έτσι ήμουν 5 μηνών άλλη μια κοπέλα μου είπε ότι 7 μηνών θα έχω κοιλιά λες και θα είμαι 9 μηνών! Χαχαχαχαχα να δω πως θα την κουβαλάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ ενώ έχασα 3 κιλά κοιλιά έκανα 1,5εβδομαδα πριν την αυχενική και θυμάμαι μάλιστα εχε πάει στον γιατρό και του είχα πει γιατρέ έχω πρηστεί από τα χάπια και γέλασε και μου ειπα καλά και που είσαι ακόμα και του λέω και τι θα γίνει όταν θα αρχίσει να φουσκώνει η κοιλιά κανόνικα και μου είπε δεν κατάλαβες από εδώ και πέρα θα αρχίσεις να φουσκωνεις δεν είναι τα χάπια και όταν καθε μέρα νιώθω ακόμα πιο φουσκωμένη βασικά δεν μου κάνουν τα ρούχα που αγοράσα πριν 20 μέρες και τα πήρα νόμιζα και πιο μεγάλα πιέζουν στην κοιλιά!η γειτόνισα που με είδε μου είπε καλε εγώ έτσι ήμουν 5 μηνών άλλη μια κοπέλα μου είπε ότι 7 μηνών θα έχω κοιλιά λες και θα είμαι 9 μηνών! Χαχαχαχαχα να δω πως θα την κουβαλάμε!

Ρε κορίτσι την νιώθεις κ εσύ τεντωμένη; Το βράδυ ο σύζυγος δυσκολεύεται πολύ να βάλει την ένεση… 😳 Εσύ κάνεις αντιπηκτικές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Ρε κορίτσι την νιώθεις κ εσύ τεντωμένη; Το βράδυ ο σύζυγος δυσκολεύεται πολύ να βάλει την ένεση… 😳 Εσύ κάνεις αντιπηκτικές;

Το βράδυ όχι μόνο είναι τεντωμένο ξαφνικά φουσκώνει και πιο πολύ!τις ενέσεις τώρα τις κάνω στα μπούτια μου είπε ο γιατρός γιατί η κοιλιά ήταν πολύ τσίτα στο σημείο αυτό από τις ενέσεις και μου είπε να την αφήσω να χαλαρώσει και όντως τώρα δεν με πονανε τα σημεία αυτά στην κοιλιά γιατί είχα κάνει και γρου μπαλάκια!σε καμία βδομάδα θα ξανακάνω στην κοιλιά να χαλαρώσουν τα πόδια γιατί άμα πάμε 7 μηνών δεν νομοζω να μπαίνει ένεση στην κοιλιά μετά χαχαχαχα όποτε να έχω τα μπούτια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Το βράδυ όχι μόνο είναι τεντωμένο ξαφνικά φουσκώνει και πιο πολύ!τις ενέσεις τώρα τις κάνω στα μπούτια μου είπε ο γιατρός γιατί η κοιλιά ήταν πολύ τσίτα στο σημείο αυτό από τις ενέσεις και μου είπε να την αφήσω να χαλαρώσει και όντως τώρα δεν με πονανε τα σημεία αυτά στην κοιλιά γιατί είχα κάνει και γρου μπαλάκια!σε καμία βδομάδα θα ξανακάνω στην κοιλιά να χαλαρώσουν τα πόδια γιατί άμα πάμε 7 μηνών δεν νομοζω να μπαίνει ένεση στην κοιλιά μετά χαχαχαχα όποτε να έχω τα μπούτια!

Στα μπούτια; Εσωτερικά δλδ; Πονάει κ εκεί; Κουβέντα να γίνεται γιατί πονάει ξεπονάει μας βλέπω να τις κάνουμε κ μετά την γέννα για κανά μήνα οπότε έχουμε πολύυυυυυ δρόμο ακόμη… Την Πέμπτη έχω κ εγώ ρνβ με την αιματολόγο κ θα την ρωτήσω να μου πει… Ποιες κάνεις; Εγώ τις clexane…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Στα μπούτια; Εσωτερικά δλδ; Πονάει κ εκεί; Κουβέντα να γίνεται γιατί πονάει ξεπονάει μας βλέπω να τις κάνουμε κ μετά την γέννα για κανά μήνα οπότε έχουμε πολύυυυυυ δρόμο ακόμη… Την Πέμπτη έχω κ εγώ ρνβ με την αιματολόγο κ θα την ρωτήσω να μου πει… Ποιες κάνεις; Εγώ τις clexane…

Innohep κάνω όχι εσωτερικά μπροστά κάνω στα μπούτια όχι δεν πονάει στα μπούτια καθόλου σήμερα την έκανα στην κοιλιά να δω να θυμηθώ πως είναι και δεν έμπαινε με τίποτα χαχαχααχα!ρωτα την αν μπορεί να κανείς στα μπούτια και να σου δείξει το σημείο να ηρεμίσει λίγο η κοιλιά!εγω τώρα θα ξαναπάω κοιλιά σιγά σιγά να αφήσω μπούτι για το τέλος που θα είναι τσίτα η κοιλιά χαχαχαχαχα!και μετά την γεννά θα κάνουμε σίγουρα κι πιστεύω για 20 μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε όλες ;;;;; 
 

ποτε έχετε ραντεβού οι υπόλοιπες; Είτε αυχενικη; Είτε απλή επίσκεψη;  ❤️ 
 

οσες έχετε συμπτώματα έχουν υποχωρήσει ;;; 
 

οσα κορίτσια παίρνετε προγεστερονη έχετε έντονα συμπτώματα η μόνο εγώ φαντάζομαι πράγματα; 
 

4 μέρες έχω στο κρεβάτι κ νομίζω θα τρελαθώ ήδη (είναι που δν κάθομαι κ ποτε.. στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι τον 7-8ο μήνα🤪, μετά με την κόρη μου τρέξιμο όλη μέρα.. έχω μάθει έτσι κ νομίζω δν αντέχω να κάθομαι.. βέβαια είναι απαραίτητο! Όμως μερικές φορές νιώθω σαν άρρωστη) 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε όλες ;;;;; 
 

ποτε έχετε ραντεβού οι υπόλοιπες; Είτε αυχενικη; Είτε απλή επίσκεψη;  ❤️ 
 

οσες έχετε συμπτώματα έχουν υποχωρήσει ;;; 
 

οσα κορίτσια παίρνετε προγεστερονη έχετε έντονα συμπτώματα η μόνο εγώ φαντάζομαι πράγματα; 
 

4 μέρες έχω στο κρεβάτι κ νομίζω θα τρελαθώ ήδη (είναι που δν κάθομαι κ ποτε.. στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι τον 7-8ο μήνα🤪, μετά με την κόρη μου τρέξιμο όλη μέρα.. έχω μάθει έτσι κ νομίζω δν αντέχω να κάθομαι.. βέβαια είναι απαραίτητο! Όμως μερικές φορές νιώθω σαν άρρωστη) 
 

Καλησπέρα!!!! Εμείς σήμερα είχαμε ραντεβού. Όλα καλά. Μεγάλωσε το σπορακι 😊😊 αυχενική έχω στις 10 του μήνα. Συζητήσαμε σήμερα με τον γιατρό να κάνω αυτή την αιματολογική εξέταση που σου δείχνει όλες τις τρισωμιες. Είναι ακριβή και κανονικά λόγω ηλικίας (είμαι 29) δεν πιστεύω ότι είναι απολύτως απαραίτητη, αλλά αφού μπορούμε να ξέρουμε, νιώθουμε ότι δε θέλουμε να πάρουμε ρίσκα. Την έχει κάνει καμιά σας; Εγώ από προγεστερόνη έπαιρνα 3 και σήμερα μου είπε 1 είναι υπέρ αρκετό. Από συμπτώματα ναυτία συνεχίζω αλλά ευτυχώς έχω να κάνω εμετό 2 μέρες. Για την ξάπλα σε νιώθω έχω βαρεθεί να είμαι στο κρεβάτι. 

Επίσης για πείτε για το εμβόλιο. Εγώ θα κλείσω ραντεβού απευθείας μετά την αυχενική. Δεν μπορώ να ρισκάρω και με παιδί σε σχολείο.. τρέμω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κ 9 μηνών πώς ήσουν οέο;;; 🤪 Επίσης στα δίδυμα πόσα κιλά είχες βάλει;😳

Καλησπέρα. Δε θέλω να φέρνω δυσάρεστα σε τόσο όμορφο θέμα που έχουμε ανοίξει και φυσικά ούτε να τρομάξω καμιά κοπέλα. Δυστυχώς είπα πόσο ήμουν 4.5 μηνών γιατί έφτασα μέχρι τον 5ο. Δυστυχώς τα αγοράκια μας ήταν μονοζυγωτικά μονοχοριακα και λόγω του ότι μοιράζονταν έναν πλακούντα απέκτησαν κάποια σύνδρομα που αποκτούν τα συγκεκριμένα δίδυμα και δυστυχώς είχα ενδομήτριο θάνατο. Εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα για τις δικές σας εγκυμοσύνες.. πάντως είναι δύσκολα με τα δίδυμα γενικά, όμως έχει ο Θεός 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Innohep κάνω όχι εσωτερικά μπροστά κάνω στα μπούτια όχι δεν πονάει στα μπούτια καθόλου σήμερα την έκανα στην κοιλιά να δω να θυμηθώ πως είναι και δεν έμπαινε με τίποτα χαχαχααχα!ρωτα την αν μπορεί να κανείς στα μπούτια και να σου δείξει το σημείο να ηρεμίσει λίγο η κοιλιά!εγω τώρα θα ξαναπάω κοιλιά σιγά σιγά να αφήσω μπούτι για το τέλος που θα είναι τσίτα η κοιλιά χαχαχαχαχα!και μετά την γεννά θα κάνουμε σίγουρα κι πιστεύω για 20 μέρες!

Ρε συ και εγώ κάνω innohep και μου είπε για μπούτι αλλά δεν τολμάω. Αλήθεια δεν πονάει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Monica 92 είπε:

Ρε συ και εγώ κάνω innohep και μου είπε για μπούτι αλλά δεν τολμάω. Αλήθεια δεν πονάει; 

Και εγώ δεν τολμούσα και τελικά για μένα είναι ότι καλύτερο δεν την καταλαβαίνω καν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Και εγώ δεν τολμούσα και τελικά για μένα είναι ότι καλύτερο δεν την καταλαβαίνω καν!

💗 Θα το δοκιμάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ανταπόκριση απ' τον εμβολιασμο! Σήμερα έκανα πρώτη δόση ( 14w&2 ) όλα καλά θερμομετρηθηκα να δω για δέκατα, τίποτα, γενικά μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα θέμα, με πονάει λίγο το χέρι στο σημείο του εμβολίου μέχρι εκεί! Θα σας γράψω και αύριο που θα είναι δεύτερη μέρα αλλά γενικά νιώθω πολύ καλά και ξαλαφρωμενη που το έκανα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε όλες ;;;;; 
 

ποτε έχετε ραντεβού οι υπόλοιπες; Είτε αυχενικη; Είτε απλή επίσκεψη;  ❤️ 
 

οσες έχετε συμπτώματα έχουν υποχωρήσει ;;; 
 

οσα κορίτσια παίρνετε προγεστερονη έχετε έντονα συμπτώματα η μόνο εγώ φαντάζομαι πράγματα; 
 

4 μέρες έχω στο κρεβάτι κ νομίζω θα τρελαθώ ήδη (είναι που δν κάθομαι κ ποτε.. στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι τον 7-8ο μήνα🤪, μετά με την κόρη μου τρέξιμο όλη μέρα.. έχω μάθει έτσι κ νομίζω δν αντέχω να κάθομαι.. βέβαια είναι απαραίτητο! Όμως μερικές φορές νιώθω σαν άρρωστη) 
 

Καλησπερα!! Εμείς έχουμε επίσκεψη στη γιατρό 6 Σεπτεμβρίου και ραντεβού για αυχενικη διαφάνεια, pap-A και κυστική ίνωση στις 14. Περιμένω πως και πως να δω εάν είναι καλά το μωρό μου γτ εχουμε να το δουμε απο τον Ιουλιο και μετράω μέρες. 

Μου εδωσε τα κολπικα υποθετα τα vasclor γτ είχα μικρή αποκόλληση και με τη δουλειά ήταν μονόδρομος. Προσωπικά αισθάνομαι μονιμος πρησμένη αν και μπορεί αν είναι απλά από την εγκυμοσύνη και εννοείτε δεν κουμπώνει παντελόνι😂😂 και θα μπορούσα να κοιμάμαι παντού όλη μέρα. 

Αυτό που έχω τώρα που μπήκα στην 11η εβδομάδα είναι μουδιασμα-καψιμο στα ποδια και ειδικά στο αριστερό όταν ξαπλώνω με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κοιμηθώ. Ξεκίνησα μαγνήσιο και βλέπουμε ευτυχώς έχουν μειωθεί κάπως οι αναγούλες κατά τη διάρκεια της μέρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε όλες ;;;;; 
 

ποτε έχετε ραντεβού οι υπόλοιπες; Είτε αυχενικη; Είτε απλή επίσκεψη;  ❤️ 
 

οσες έχετε συμπτώματα έχουν υποχωρήσει ;;; 
 

οσα κορίτσια παίρνετε προγεστερονη έχετε έντονα συμπτώματα η μόνο εγώ φαντάζομαι πράγματα; 
 

4 μέρες έχω στο κρεβάτι κ νομίζω θα τρελαθώ ήδη (είναι που δν κάθομαι κ ποτε.. στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι τον 7-8ο μήνα🤪, μετά με την κόρη μου τρέξιμο όλη μέρα.. έχω μάθει έτσι κ νομίζω δν αντέχω να κάθομαι.. βέβαια είναι απαραίτητο! Όμως μερικές φορές νιώθω σαν άρρωστη) 
 

Kαλημέρα, Εγώ έχω ξανά ραντεβού την Παρασκευή και το περιμένω πως και πως, την αυχενική νομίζω μου είχε πει θα την κάνουμε γύρω στις 14 του Σεπτέμβρη. Utrogestan παίρνω και εγώ και έπαιρνα και την προηγούμενη που ήμουν έγκυος, είναι ένα χάλι.... προσωπικά αρχικά είμαι σαν μεθυσμένη και παραπατάω, μετά μου φέρνει ύπνο και στην συνέχεια αυπνία .  Οσο για το κρεβάτι που λες σε καταλαβαίνω απόλυτα, 4μέρες έμεινα και εγώ και ήθελα να φάω τα ντουβάρια από την βαρεμάρα, δεν το έχω συνηθίσει και εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...