Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Διόνη είπε:

Υπομονή ναντινάκι μου!!! Θα βγει!!! Ναι ναι να μας γράψεις!!! 💗

Καλημερα! Πώς είσαι εσύ Διονη μου; Ελπίζω να έβγαλες άκρη με το ΙΚΑ, εγώ ακόμα περιμενω να πληρωθώ ( μου είπανε αύριο θα με πληρώσουν το επίδομα κύησης).

Ποτε έχεις γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 2/2/2022 at 2:51 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

Καλό μήνα! Να κάνεις αυτά που σου είπαν κ όλα θα πάνε καλά! Άντε κοντεύουμε, υπομονή! 

Σε ευχαριστώ πολύ,Ότι μου λένε δεν παρεκκλίνω καθόλου είμαι και φοβητσιάρα 😅.. Με το καλό και εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2022 at 7:51 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

 

Κορίτσι μου περαστικά να είναι!!!! 💗💗🙏🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολύ ότι καλύτερο και για εσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κατάλαβα. Σε ρωτάω γιατί ένιωθα κι εγώ πετρώματα ειδικά όταν κουραζόμουν κ πόναγε η κοιλιά μου χαμηλά..βέβαια όχι σαν να με έκοβαν με μαχαίρι, ούτε έχω πόνους στη μέση..

Στον 8ο είμαι κι εγώ βέβαια έκανα Doppler σήμερα και όλα τέλεια .

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι κι εσένα!❤️

Σε ευχαριστώ πολύ 😍😍 Και εγώ έκανα Ντομπλερ όλα καλά είπε ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κατάλαβα. Σε ρωτάω γιατί ένιωθα κι εγώ πετρώματα ειδικά όταν κουραζόμουν κ πόναγε η κοιλιά μου χαμηλά..βέβαια όχι σαν να με έκοβαν με μαχαίρι, ούτε έχω πόνους στη μέση..

Στον 8ο είμαι κι εγώ βέβαια έκανα Doppler σήμερα και όλα τέλεια .

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι κι εσένα!❤️

Να προσεχείς πολύ να μην κουράζεσαι ας και λίγο το σπίτι όχι τέλειο!!Και εγώ έκανα και είναι τέλειο άντε 1ς μήνας έμεινε 😍🥰🥰 μετά θα μιλάμε για ξενύχτια και ποσο έφαγαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!🌸☺️

Έκανα σήμερα το Doppler και έφυγα κατευθείαν μετά για Λονδίνο, έκλεισα πτήση χθες το απόγευμα εκτάκτως!

Οπότε σας στέλνω από Λονδίνο, όπου πάω τώρα να δω ένα μιούζικαλ που τα αγαπώ😊

Έκανα που λέτε το Doppler το πρωί, όλα τέλεια, η μπεμπούλα 1900γρ! Έφτασε τα 2 κιλά η πριγκίπισσα μου ολόκληρο κορίτσι💗💕💞

Εγώ αντί να χαρώ η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα λίγο όπως τους άκουγα να τα λένε όλα καλά και ωραία, γιατί έτσι ήταν και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και πέρασα τις 40εβδ, και λέω στο τέλος στην εμβρυολόγο δηλαδή πάλι δε θα γεννήσω νωρίτερα και θα περάσω τις 40; Μου λέει πάντως τώρα δε γεννάς😆 Εντάξει λέω δεν είπα να γεννήσω και τώρα στις 32, αλλά μη φτάσω και τις 42..

Απογοητεύτηκα λίγο αλλά όπως μου είπε μια φίλη μου σημασία έχει που είναι όλα καλά και αυτό πρέπει να θέλω, και έχει δίκιο, οπότε μην είμαι αχάριστη.🙏💓

Το κοριτσάκι μου με το κεφαλάκι προς τα κάτω ακόμα όπως πρέπει, αν και το περίμενα γιατί και την νιώθω , και είχε γυρίσει ήδη από τις 29 εβδ, και ο μικρός μου είχε γυρίσει κι αυτός από τις 29 εβδ κ είχε μείνει έτσι. Οπότε το είχα για γούρι!

Τι κάνετε εσείς;; Πότε έχετε ραντεβού να δείτε τα μπεμπάκια σας;;

Ελπίζω να είστε όλες καλά🤗💞

Μπράβο για την Ντομπλερ σου όταν είναι να έρθει θα έρθει στην ώρα του ας είναι και στς 42 εβδομάδες!!Να περάσεις όμορφα να προσεχείς!!Στο Λονδίνο μένουν τα αδέρφια μου γίνεται χαμός εσυ να βάζεις μάσκα και ας μν είναι υποχρεωτική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Οοοο ωραία! Καλά να περάσεις! Μου φαίνεται όλες θέλουμε να γεννησουμε νωρίτερα! Αντε ωραία! Μια χαρά τα πάτε και οι 2 😊😊😊

Εγω εκλεισα να πάω στο νοσοκομείο αύριο για έναν υπέρηχο! Μου έχουν μπει διάφορες ιδέες και ειπα να μην πάρω τον γιατρό τηλέφωνο κ εκλεισα στο νοσοκομείο ένα ραντεβού κ αν χρειαστεί θα τον παρω! Άσε που στο δικό μας νοσοκομείο δεν έχει κ κόσμο οπότε πιστεύω θα ξεμπερδέψω γρήγορα! 

Χαχα ναι άσε!! Την προηγούμενη φορά θυμάμαι εκεί που έφτανα τις 40 με είχε πιάσει απελπισία, μια μέρα με έπιασαν και τα κλάματα να φανταστείς, πάρτυ οι ορμόνες χαχαχα, και γι’αυτό μου’χει μείνει ο φόβος μη φτάσω πάλι μέχρι εκεί😆 αλλά θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να έρθει όταν θέλει!

Τι ιδέες σου έχουν μπει κορίτσι μου; Πήγες στο νοσοκομείο τελικά για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

@Princess28 τι ωραία που μπόρεσες να πας Λονδίνο και είναι όλα καλά! Αχ Τρελαίνομαι και γω για μιούζικαλ! Ποιο θα δεις;;; Να περάσεις τέλεια σου εύχομαι❤️

Σημασία έχει που μεγαλώνουν τα μωράκια μας καλά! Η αλήθεια είναι ότι και γω φοβάμαι μην φτάσω μέχρι 40 βδομάδες. θα ήθελα η αλήθεια λιγο πιο νωρίς αν είναι έτοιμος ο μπέμπης. Όχι μόνο από ανυπομονησία αλλά μπας και ηρεμήσει λίγο το στομάχι μου και οι καούρες μου 😄 γιατί κάποιες μέρες η κατάσταση είναι τραγική κάνω ακόμα εμετούς απ' την πίεση που νιώθω. Αν και τώρα τι σε 10 τι σε 20 μέρες τον φάγαμε τον γάιδαρο η ουρά μας έμεινε😂

Εγώ κορίτσια μου αύριο πρωί επιτέλους έχω γιατρό θα σας γράψω τα νέα μου μετά!

 

Ήρθα εκτάκτως τώρα, έχω να ξαναέρθω σε 2 εβδομάδες άσε😆

Το Dirty Dancing είδα..τέλειο ήταν!! 💃😍 Είναι τέλεια τα μιούζικαλ, θα ήθελα να συμμετέχω κι όλας χαχα💞💞💞

Ουφ σε καταλαβαίνω με το στομάχι! Κι εγώ στην εγκυμοσύνη δεν απολαμβάνω τίποτα, και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι τον άλλο μήνα γεννάω και θα τελειώσουν όλα αυτά!! Σε σένα ακόμα νωρίτερα☺️ Εύχομαι να μη μας παιδέψουν πολύ τα μωράκια μας και να έρθουν στην ώρα τους χαχα

Πήγες σήμερα γιατρό; Να μας πεις τα νέα σας☺️🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρα :) Χαίρομαι που ήταν όλα καλά με το doppler σου.... Άντε μπαίνουμε σιγά ,σιγά στην τελευταία πίστα 🤣

Εγώ έχω σήμερα ραντεβού με την Μαία να μου δείξει τις ασκήσεις και την Τετάρτη πάλι γιατρό να δούμε αν είναι ακόμα πεισματάρης ο μπέμπης και κάθεται με τον ποπό κάτω.....  

Να περάσεις τέλεια στο Λονδίνο!!! Ξέρω ότι το ήθελες πολύ να τα καταφέρεις να πας ❤️ 

Φιλιά πολλά!!!
 

❤️❤️❤️

Ήταν έκτακτο αυτό όπως είπα και στο Ναντινάκι. Αλλά όπως τα έκοψα με το Doppler και σε 2 εβδομάδες που είναι να ξαναέρθω δε θα έχω θέμα..καμία ελπίδα να γεννήσω νωρίτερα χαχα

Τέλεια ελπίζω να σε βοηθήσει η μαία και στο επόμενο ραντεβού να έχει γυρίσει ο μπέμπης σου!!💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Μπράβο πρινσενσακι μου! Τι ωραία νέα βρε κορίτσι μου είναι αυτά! Η μικρή κοριτσαρος τεράστιος! Βρε μην το σκέφτεσαι καθόλου έτσι! Θα δεις που θα βγει και πιο νωρίς απ' όσο πιστεύεις και θα πάνε και όλα καλά!!!!!!! Είμαι σίγουρη! Το ότι μια εγκυμοσύνη ήταν έτσι δε σημαίνει ότι θα είναι και η επόμενη!!!!

Αντε τώρα χαλαρώνεις και περιμένεις αφού φυσικά γυρίσεις από Λονδίνο 🤣🤣🤣 μιλάμε δε σε προλαβαίνω!!! Καλέ ποτε έφυγες;;;;τελικά θα ξαναφύγεις στις 34 εβδομάδες που έλεγες;

Αχ μακάρι Διονάκι μου!! Απ’το στόμα σου και στου Θεού τ’ αυτί!! Έτσι ελπίζω κι εγώ ότι θα βγει λίγο νωρίτερα έστω☺️

Χαχαχα άσε τη μία μέρα έκλεισα εισιτήρια την άλλη έφυγα…και σε 2 εβδομάδες πρέπει να ξαναέρθω ναι!! Ποιες 2 εβδομάδες, σε 10 μέρες..Ελπίζω να είναι η τελευταία φορά, γιατί μετά τις 36 ούτως ή άλλως απαγορεύεται να πετάξεις!!😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria mariaa είπε:

Να προσεχείς πολύ να μην κουράζεσαι ας και λίγο το σπίτι όχι τέλειο!!Και εγώ έκανα και είναι τέλειο άντε 1ς μήνας έμεινε 😍🥰🥰 μετά θα μιλάμε για ξενύχτια και ποσο έφαγαν!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria mariaa είπε:

Μπράβο για την Ντομπλερ σου όταν είναι να έρθει θα έρθει στην ώρα του ας είναι και στς 42 εβδομάδες!!Να περάσεις όμορφα να προσεχείς!!Στο Λονδίνο μένουν τα αδέρφια μου γίνεται χαμός εσυ να βάζεις μάσκα και ας μν είναι υποχρεωτική 

Τέλεια κορίτσι μου μπράβο για το Doppler που είναι όλα τέλεια!! 🤗 Άντε τον άλλο μήνα έρχονται τα μωράκια μας❤️❤️ Πόσα κιλά είναι σου είπε;

Η αλήθεια είναι ότι εγώ φοράω μάσκα, αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι υποχρεωτική, γιατί άλλοι φοράνε άλλοι όχι. Οπότε μου έλυσες την απορία😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα ναι άσε!! Την προηγούμενη φορά θυμάμαι εκεί που έφτανα τις 40 με είχε πιάσει απελπισία, μια μέρα με έπιασαν και τα κλάματα να φανταστείς, πάρτυ οι ορμόνες χαχαχα, και γι’αυτό μου’χει μείνει ο φόβος μη φτάσω πάλι μέχρι εκεί😆 αλλά θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να έρθει όταν θέλει!

Τι ιδέες σου έχουν μπει κορίτσι μου; Πήγες στο νοσοκομείο τελικά για υπέρηχο;

Ε με εχουν ψιλοπρηξει με τα ψώνια κλπ γιατί δεν αγοράζω τίποτα μόνο τα βασικά και αγχώθηκα...είμαι κ γενικά λίγο προκατειλημμενη κ λίγο νομίζω από τις ορμόνες όταν μου λένε άσχετοι ότι όλα θα πάνε καλά με σιγουριά ανεβάζω λαμπάκια κ αγχώνομαι...άστα να πάνε!

Πηγα ναι! Κ είχε μεγάλη επιτυχία! Γιατί το στρατιωτικό νοσοκομείο δεν έχει μαιευτική οπότε δεν μπορούσε να με δει ο γιατρός εκεί...Βέβαια αν είχα αυτόν για γιατρό θα με δεχόταν!

Και μ ειπε να παω σε δημόσιο! Απορώ τι ασφάλεια πληρώνουμε αφού δεν μας καλύπτουν τίποτα! Να φανταστείς όλες τις εξετάσεις τις έχω πληρώσει κανονικότατα γιατί δεν μπορώ να πάω με το αμκα μου σε ένα μικροβιολογικο πχ ...αλλα και το νοσοκομεία δεν μου τις κάνει γιατί δεν έχουν μηχανήματα! Και σου λέει αν θες πήγαινε σε δημόσιο κάνε ότι εξετάσεις κάνουν αυτοί κ αν κάτι δεν κάνουν έλα από εδώ να σου δώσουμε ένα χαρτί που λέει ότι δεν κάνουμε αυτήν την εξέταση να πας έξω να την κάνεις κ μετά να κάνεις αλλά χαρτιά για να πάρεις πίσω ένα ποσό...τρέχα γύρευε!

Ειπαμε με τον άντρα μου θα κάνουμε κάπου ιδιωτική ασφάλιση έστω για τις εξετάσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γύρισα από γιατρό όλα καλά! Ο μπέμπης συνεχίζει είναι με το κεφάλι κάτω αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη, οπότε λογικά έχουμε ακόμα μέλλον! 

Έφτασε 2900 οπότε όλα καλά και με το βάρος! Επίσης με έβαλε και στον καρδιοτοκογραφο πρώτη φορά και όλα καλά και με την καρδούλα του μωρού! Θα ξαναπάω σε ένα 10ημερο περίπου όταν θα είμαι 38&2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

 

Τέλεια κορίτσι μου μπράβο για το Doppler που είναι όλα τέλεια!! 🤗 Άντε τον άλλο μήνα έρχονται τα μωράκια μας❤️❤️ Πόσα κιλά είναι σου είπε;

Η αλήθεια είναι ότι εγώ φοράω μάσκα, αλλά δεν έχω καταλάβει αν είναι υποχρεωτική, γιατί άλλοι φοράνε άλλοι όχι. Οπότε μου έλυσες την απορία😅

Δεν είναι υποχρεωτική πλέον εκει!!Ειναι 1900 γρ 44 cm 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, σήμερα έκανα το ντομπλερ. Έχω αυξημενο υγρό οκ χωρίς άλλες ενδείξεις (ζάχαρο πχ ή κάτι) αυτό που με στεναχώρησε είναι ότι μου είπε ότι έχει ραιβοϊπποποδία αμφω. Ότι έχει λίγο στραβά ποδαράκια αλλά ότι δεν είναι τίποτα κ το πολύ πολύ να χρειαστεί να βάλει ναρθηκακι ή κάτι σαν μποτακι. Ενώ ο εμβρυολογος είπε δεν είναι κάτι, εγώ φοβήθηκα. Έχει τύχει σε κάποια? Έχετε ακούσεις κάτι??? Ευχαριστώ 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, σήμερα έκανα το ντομπλερ. Έχω αυξημενο υγρό οκ χωρίς άλλες ενδείξεις (ζάχαρο πχ ή κάτι) αυτό που με στεναχώρησε είναι ότι μου είπε ότι έχει ραιβοϊπποποδία αμφω. Ότι έχει λίγο στραβά ποδαράκια αλλά ότι δεν είναι τίποτα κ το πολύ πολύ να χρειαστεί να βάλει ναρθηκακι ή κάτι σαν μποτακι. Ενώ ο εμβρυολογος είπε δεν είναι κάτι, εγώ φοβήθηκα. Έχει τύχει σε κάποια? Έχετε ακούσεις κάτι??? Ευχαριστώ 😔

Έχει το μωράκι μιας φίλης μου…πριν λίγους μήνες έμαθα κι εγώ αυτή τη λέξη από εκείνη. Όντως το κοριτσάκι της έχει λίγο στραβό ποδαράκι, αλλά θα φτιάξει μεγαλώνοντας είπε…τώρα δε ξέρω παραπάνω πληροφορίες, ήθελα κι εγώ να τη ρωτήσω αν θα της βάλουν ναρθηκάκι γιατί το έψαξα λίγο τότε που μου το’πε και είδα ότι βάζουν νάρθηκα στα μωράκια που το έχουν αυτό..μέχρι τώρα που είναι 7 μηνών δεν της έχουν βάλει τίποτα πάντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95 διάβαζα χθες μια ιστορία και μου ήρθε μια φλασιά. Διάβαζα σε μία ξένη ομάδα για μια κοπέλα..3 Ιανουαρίου είχε κορονοιό και 21 Ιανουαρίου της έσπασαν τα νερά..ενώ ήταν 23 εβδ…και της είπαν οι γιατροί ότι έγινε γιατί πέρασε στο μωρό μια μόλυνση από εκείνη λόγω του κοβιντ που πέρασε..

Και θυμήθηκα που είχες περάσει κι εσύ και ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ πρώτα κόλλησες κ μετά σου βρήκαν αυξημένο αμνιακό; Ή πρώτα το βρήκαν και μετά; Δε ξέρω αν παίζει ρόλο σε σένα βέβαια, μπορεί να είναι τελείως άσχετο, απλά μου ήρθε σαν ιδέα, γιατί απ’ό,τι φάνηκε τελικά δεν είχες κάποιο άλλο πρόβλημα δηλαδή ούτε ζάχαρο ούτε κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess28 είπε:

Έχει το μωράκι μιας φίλης μου…πριν λίγους μήνες έμαθα κι εγώ αυτή τη λέξη από εκείνη. Όντως το κοριτσάκι της έχει λίγο στραβό ποδαράκι, αλλά θα φτιάξει μεγαλώνοντας είπε…τώρα δε ξέρω παραπάνω πληροφορίες, ήθελα κι εγώ να τη ρωτήσω αν θα της βάλουν ναρθηκάκι γιατί το έψαξα λίγο τότε που μου το’πε και είδα ότι βάζουν νάρθηκα στα μωράκια που το έχουν αυτό..μέχρι τώρα που είναι 7 μηνών δεν της έχουν βάλει τίποτα πάντως..

μίλησα σήμερα με τον παιδίατρο που θα έχω κ μου πε ότι μόλις γεννηθεί θα το αντιμετωπίσουμε άμεσα με όποιον τρόπο. Έχω φοβηθεί πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

μίλησα σήμερα με τον παιδίατρο που θα έχω κ μου πε ότι μόλις γεννηθεί θα το αντιμετωπίσουμε άμεσα με όποιον τρόπο. Έχω φοβηθεί πολύ. 

Μη φοβάσαι κορίτσι μου γλυκό. Το μωράκι της φίλης μου είναι μια χαρά και πριν μας το πει εκείνη δεν το είχαμε δει καν. Μετά που μας το’πε το είδαμε. Και μας είπε ότι θα φτιάξει ούτως ή άλλως. Δεν είναι κάτι που δεν περνάει είναι κάτι ανατομικό και έχουν τρόπους να το αντιμετωπίσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γύρισα από γιατρό όλα καλά! Ο μπέμπης συνεχίζει είναι με το κεφάλι κάτω αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη, οπότε λογικά έχουμε ακόμα μέλλον! 

Έφτασε 2900 οπότε όλα καλά και με το βάρος! Επίσης με έβαλε και στον καρδιοτοκογραφο πρώτη φορά και όλα καλά και με την καρδούλα του μωρού! Θα ξαναπάω σε ένα 10ημερο περίπου όταν θα είμαι 38&2!

Σουπερ ο μικρούλης!!Μπράβο👏👏 Και τέλεια τα κιλά του!!🥰

Έχεις ακόμα καιρό, να σκέφτεσαι ότι όσο κάτσει κέρδος γι’αυτό είναι! Θα βγει τελειόμηνο με μπουτάκια για δάγκωμα🥰🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Μη φοβάσαι κορίτσι μου γλυκό. Το μωράκι της φίλης μου είναι μια χαρά και πριν μας το πει εκείνη δεν το είχαμε δει καν. Μετά που μας το’πε το είδαμε. Και μας είπε ότι θα φτιάξει ούτως ή άλλως. Δεν είναι κάτι που δεν περνάει είναι κάτι ανατομικό και έχουν τρόπους να το αντιμετωπίσουν

Διαβάζω στο ίντερνετ για χειρουργεία για ειδικά παπουτσια για χίλια δυο. Δε θέλω να υποστεί το μωρό τέτοια ταλαιπωρία. Κ αν πονάει? Αυτά δε θέλω να σκέφτομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Διαβάζω στο ίντερνετ για χειρουργεία για ειδικά παπουτσια για χίλια δυο. Δε θέλω να υποστεί το μωρό τέτοια ταλαιπωρία. Κ αν πονάει? Αυτά δε θέλω να σκέφτομαι. 

Ξέρω τα είχα διαβάσει κι εγώ. Αλλά επέμβαση κάνουν λογικά όταν δεν φτιάχνει με το ναρθηκάκι. Εσείς θα βάλετε ναρθηκάκι και θα’ναι μια χαρά, αφού σας το’πε κι ο γιατρός! Δεν πονάει βρε, μην αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Xrisa95 διάβαζα χθες μια ιστορία και μου ήρθε μια φλασιά. Διάβαζα σε μία ξένη ομάδα για μια κοπέλα..3 Ιανουαρίου είχε κορονοιό και 21 Ιανουαρίου της έσπασαν τα νερά..ενώ ήταν 23 εβδ…και της είπαν οι γιατροί ότι έγινε γιατί πέρασε στο μωρό μια μόλυνση από εκείνη λόγω του κοβιντ που πέρασε..

Και θυμήθηκα που είχες περάσει κι εσύ και ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ πρώτα κόλλησες κ μετά σου βρήκαν αυξημένο αμνιακό; Ή πρώτα το βρήκαν και μετά; Δε ξέρω αν παίζει ρόλο σε σένα βέβαια, μπορεί να είναι τελείως άσχετο, απλά μου ήρθε σαν ιδέα, γιατί απ’ό,τι φάνηκε τελικά δεν είχες κάποιο άλλο πρόβλημα δηλαδή ούτε ζάχαρο ούτε κάτι

Γεια σου Αθήνα μου καλημέρα 😍

Είχα αυξημένο αμνιακό πριν τον κοβιντ ωστοσο δν είχα παθολογική εικόνα δλδ να έχει ξεπεράσει το όριο άρα κινούνταν οριακά μέσα στα ορια του φυσιολογικού 

το οποίο αμνιακό προχθές που πηγα στον γιατρό έχει επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα κ ευτυχώς ποτε δεν βγήκε εκτός Ορίων 

Είναι λόγω πλακούντα μου είπε γυναικολόγος/ εμβρυολογος.  Κ ότι συμβαίνει συχνά κ εφόσον δν ξεπερνάει τ όρια δν είναι ανησυχητικό 
 

αν ξεπερνούσε τ όρια κ δν ήταν ζάχαρο θα ήταν λόγω προβλήματος του μωρού (ατρησια  οισοφάγου λέγεται) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2022 at 8:28 ΠΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημερα! Πώς είσαι εσύ Διονη μου; Ελπίζω να έβγαλες άκρη με το ΙΚΑ, εγώ ακόμα περιμενω να πληρωθώ ( μου είπανε αύριο θα με πληρώσουν το επίδομα κύησης).

Ποτε έχεις γιατρό;

Ναντινάκι μου μίλησα με το εφκα μετά από πολλή προσπάθεια στο 1555 και μου είπαν ότι θα διακοπεί μόνη της η αναρρωτική και θα ξεκινήσει η κυοφορίας! Τι να σου πω ειλικρινά δεν ξέρω.την τρίτη έχω γιατρό οπότε Τετάρτη θα καταλάβω τι γίνεται. Όταν την κάνεις βλέπεις αν εγκρίνεται κατευθείαν;;;;

στις On 3/2/2022 at 2:39 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Αχ μακάρι Διονάκι μου!! Απ’το στόμα σου και στου Θεού τ’ αυτί!! Έτσι ελπίζω κι εγώ ότι θα βγει λίγο νωρίτερα έστω☺️

Χαχαχα άσε τη μία μέρα έκλεισα εισιτήρια την άλλη έφυγα…και σε 2 εβδομάδες πρέπει να ξαναέρθω ναι!! Ποιες 2 εβδομάδες, σε 10 μέρες..Ελπίζω να είναι η τελευταία φορά, γιατί μετά τις 36 ούτως ή άλλως απαγορεύεται να πετάξεις!!😕

Ποποοοοο εντάξει τουλάχιστον περάσει όμορφα ε;;;; Απ' ο,τι θυμάμαι είναι για δουλειά τωρα που θα ξαναπας οπότε δεν μπορείς να το αποφύγεις! Μην αγχώνεσαι θα είναι τελευταία! Απλά να προσέχεις κοριτσάκι μου οκ;;;  💗💗

Και μετά θα γυρίσεις για να φέρεις την μπουμπού στον κόσμο!!!

στις πριν 23 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γύρισα από γιατρό όλα καλά! Ο μπέμπης συνεχίζει είναι με το κεφάλι κάτω αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη, οπότε λογικά έχουμε ακόμα μέλλον! 

Έφτασε 2900 οπότε όλα καλά και με το βάρος! Επίσης με έβαλε και στον καρδιοτοκογραφο πρώτη φορά και όλα καλά και με την καρδούλα του μωρού! Θα ξαναπάω σε ένα 10ημερο περίπου όταν θα είμαι 38&2!

Ουαουυυυυ το παιδί είναι θηρίο ε;;;; Σε δέκα μέρες θα δεις θα είναι τελείως!!!! Αχ δεν ξέρω ! Να πέσουν τα στοιχήματα;;πιστεύω κάπου εκεί στο τέλος 39ης θα γεννήσεις κιόλας!!!!!!!! Κάπως έτσι νιώθω!!!!  Χαίρομαι που είναι όλα καλά ναντινάκι μου! Τώρα απλά κάθεσαι και περιμένεις!!!

στις πριν 14 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, σήμερα έκανα το ντομπλερ. Έχω αυξημενο υγρό οκ χωρίς άλλες ενδείξεις (ζάχαρο πχ ή κάτι) αυτό που με στεναχώρησε είναι ότι μου είπε ότι έχει ραιβοϊπποποδία αμφω. Ότι έχει λίγο στραβά ποδαράκια αλλά ότι δεν είναι τίποτα κ το πολύ πολύ να χρειαστεί να βάλει ναρθηκακι ή κάτι σαν μποτακι. Ενώ ο εμβρυολογος είπε δεν είναι κάτι, εγώ φοβήθηκα. Έχει τύχει σε κάποια? Έχετε ακούσεις κάτι??? Ευχαριστώ 😔

Αχ μωρέ κοριτσάκι μου! Διάβασα τωρα την περίπτωση η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ξανακουσει ! Όμως διάβασα και τι σου είπε η πρινσενς και τι σου είπε και η παιδίατρος οπότε πιστεύω είναι κάτι που αντιμετωπίζεται βρε κορίτσι μου! Δε θα ταλαιπωρηθεί το μωράκι σου....εδώ θυμάμαι στο σχολείο είχα ένα συμμαθητή που ειχε θέμα με το πόδι του και δεν περπάταγε καλα και μετά δεν ξέρω τι έκανε και στη σχολή ήταν μια χαρά το είχε αντιμετωπίσει...θέλω να πω φαντάσου αυτό αντιμετωπίστηκε πριν μια δεκαετία φαντάσου τώρα!!! 

💗💗💗Είσαι δυνατή! Οι δυσκολίες είναι για να ξεπερνιουνται!! 💗🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη με το που κανείς την αίτηση στην αρχή σου λέει είναι σε επεξεργασία και μετά από μια βδομάδα περίπου μου έβγαζε δίπλα στην αίτηση εγκριτικη οπότε κατάλαβα ότι θα έχει εγκριθεί. Αν κατάλαβα καλά και το επίδομα πληρώνεται είτε 5 του μήνα είτε 20 του μήνα. Εγώ δεν πρόλαβα να πληρωθώ 20/1 οπότε λογικά είναι να πληρωθεί σε μένα 5/2 οπότε είτε σήμερα είτε Δευτέρα ευελπιστώ!

έχουν αρχίσει τα στοιχήματα από φίλους και συγγενείς για το πότε θα γεννήσω 😂

Εγω πίστευα 14/2 να είναι άγιο βελαντινικος θα είμαι 38η εβδομάδα αλλά ποιος ξέρει;; Πάντως είμαστε σε ετοιμότητα! Μόνο να πάω το σκυλάκι μου για κούρεμα και περιποίηση μου έμεινε😄, να είναι έτοιμη να υποδεχθεί τον αδερφούλη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...