Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Θα βγούμε κοντοχωριανες😃. Την εξέταση αυτήν την έκανα στο 100% γιατί με ενημέρωσαν ότι ισχύει για παντα, δηλαδή δεν την κάνεις κάθε φορα που μένεις έγκυος. Οπότε πήρα την απόφαση να κάνω το πλήρες πακέτο. Δεν είναι βέβαια φτηνή εξέταση ( για μενα κανονικά έπρεπε να καλύπτεται 100% από τον ΕΟΠΥΥ). Αφού την έχεις κάνει για το 50% ξέρεις σίγουρα ότι δεν έχεις την βασική και επικίνδυνη μετάλλαξη και αυτό είναι το πιο σημαντικό! Ρώτα και τον γιατρό σου αν χρειάζεται να ξανακάνεις για τα υπόλοιπα.

Υποθέτω δν χρειάζεται αλλά ίσως κάνουμε για το υπόλοιπο ποσοστό θα δούμε 

μετα το 15αυγουστο θα πάω κ θα τα πούμε είπαμε! 
 

κοντοχωριανες σίγουρα χαχαχα 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσιαααα είδαμε το μωράκι μας ακούσαμε και καρδούλα!!! Όλα καλά Δόξα Τω Θεώ!!!!! Τώρα ξανά σε 2 εβδομάδες ραντεβού 😁❤️💕🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ορίσατε νέες εγκυουλες! Με το καλό eva80 και evaki!

Χρυσά γουρλιδικο το θέμα που άνοιξες! Όσο πάμε και μεγαλώνουμε την παρέα😍.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσιαααα είδαμε το μωράκι μας ακούσαμε και καρδούλα!!! Όλα καλά Δόξα Τω Θεώ!!!!! Τώρα ξανά σε 2 εβδομάδες ραντεβού 😁❤️💕🙏

Μπράβο κορίτσι μου! Αφού ακούσατε την καρδούλα του όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσιαααα είδαμε το μωράκι μας ακούσαμε και καρδούλα!!! Όλα καλά Δόξα Τω Θεώ!!!!! Τώρα ξανά σε 2 εβδομάδες ραντεβού 😁❤️💕🙏

Μπράβο μπράβο μπράβο πολύ ευχάριστα νέα ❤️❤️❤️
με το καλό να κυλήσουν όλα άψογα 

γλυκια αναμονή λοιπόν..σε 2 εβδ να το ξανά δείτε το μικρακι ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είπα να μπω και εγώ στην παρέα σας! Με λένε Κωνσταντίνα, μένω Θεσσαλονίκη, είμαι 27 χρονών και αν πάνε όλα καλά έχω ΠΗΤ 30/03/22. Πήγαμε την προηγούμενη Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο με χοριακή 3600 είδαμε τον σάκο και το σποράκι και τώρα με το καλό την Πέμπτη ίσως ακούσουμε και καρδούλα. Είναι το πρώτο μου οπότε είμαι λίγο αγχωμένη ακόμα μέχρι να αρχίσω να καταλαβαίνω τι είναι όλο αυτό που έρχεται 😝

Από συμπτώματα είχα απίστευτες ζαλάδες και μουδιάσματα στα χέρια από την πρώτη εβδομάδα της σύλληψης μέχρι και την στιγμή που πήγα στην γιατρό και το επιβεβαίωσα. Τώρα έχω μόνο κάτι καούρες και αρκετή κούραση χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα!!! Με το καλο για ολες μας!!! Εγω ειμαι πρωτα ο Θεός για Φεβρουάριο!! Αλλα απο οτι εχω δει δεν υπαρχει θεμα για τοτε… 

Μηπως υπαρχει κι αλλη κοπελα τον Φεβρουάριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα!!! Με το καλο για ολες μας!!! Εγω ειμαι πρωτα ο Θεός για Φεβρουάριο!! Αλλα απο οτι εχω δει δεν υπαρχει θεμα για τοτε… 

Μηπως υπαρχει κι αλλη κοπελα τον Φεβρουάριο; 

Καλώς μας βρήκες! Δεν πειράζει μπορούμε να τα λέμε εδώ έτσι και αλλιώς δεν είναι και μεγάλη διαφορά! Εγώ είμαι αρχές Μάρτη, 2/3 για την ακρίβεια! 

Εσύ στις πόσες εβδομάδες είσαι, πότε και έχεις ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια καλησπερα!!! Με το καλο για ολες μας!!! Εγω ειμαι πρωτα ο Θεός για Φεβρουάριο!! Αλλα απο οτι εχω δει δεν υπαρχει θεμα για τοτε… 

Μηπως υπαρχει κι αλλη κοπελα τον Φεβρουάριο; 

Γεια σου καλώς μας ήρθες με το καλό να ολοκληρωθεί η εγκυμοσύνη σου κ να αποκτήσεις το παιδάκι σου ❤️
πιστεύω κάποια κοπέλα θα βρεθεί κ για Φεβρουάριο αργά η γρήγορα 

πρωτο παιδάκι περιμένεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@mia2020  01/03 Κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ🎉🤱

@I want a baby 06/03 αγόρι 👶💙

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     10/03 κορίτσι 👶💜

@Maria mariaa 16/03 αγόρι 👶💙 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Maira29  19/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι👶💜

@Euaggelia98 22/03 κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Διόνη 27/03 κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Evaki! 29/03 κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Αναστασία31 30/03 αγόρι 👶💙 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

 

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@iovnn 31/03 αγόρι 👶💙 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Princess28 01/04 κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

 

@Vasiliki14 03/04 κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Theodora12 05/04 αγόρι 👶💙 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Riaa   06/04 κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04 κορίτσι 👶💜, κορίτσι 💜👶, κορίτσι 👶💜 ΓΕΝΝΗΣΕ 🎉🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evaki! πες μας κ εσυ την πητ σου αν θέλεις να την βάλω στο πινακακι ❤️ 
 

καλημερα καλό μήνα σε όλες ❤️❤️❤️
Δείτε το πινακακι αν το έκανα καλά κορίτσια 🤓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

@Evaki! πες μας κ εσυ την πητ σου αν θέλεις να την βάλω στο πινακακι ❤️ 
 

καλημερα καλό μήνα σε όλες ❤️❤️❤️
Δείτε το πινακακι αν το έκανα καλά κορίτσια 🤓

Και γω!!! 15/3 🥰 κοριτσια να σας ρωτησω κατι… τη γεννα θα τη κανετε σε δημοσιο ή ιδιωτικο; (Ακουσα πως αν βρεθεις θετικη στο κόβιντ οταν πας για γεννα σε στελνουν σε δημοσιο, εχετε ιδεα τι συμβαινει;) πλας κοριτσια με το εμβολιο.. το εχετε κανει; Ειναι θεματα αυτα που στις μερες μας ειναι 🔥 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου καλώς μας ήρθες με το καλό να ολοκληρωθεί η εγκυμοσύνη σου κ να αποκτήσεις το παιδάκι σου ❤️
πιστεύω κάποια κοπέλα θα βρεθεί κ για Φεβρουάριο αργά η γρήγορα 

πρωτο παιδάκι περιμένεις ; 

Σε ευχαριστω! Πρώτο παιδακι ναι!!! Και σε σενα κοριτσι μου ο,τι καλυτερο και η ωρα η καλη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Μαρτίου 2022 ❤️

@Nantinaki 08/03 

@Eva80      20/03

@marinamanoulitsa 22/03 

@Xrisa95     25/03 

@Evaki! ??

 

Εγώ είμαι 2/3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2021 at 8:14 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Καλώς μας βρήκες! Δεν πειράζει μπορούμε να τα λέμε εδώ έτσι και αλλιώς δεν είναι και μεγάλη διαφορά! Εγώ είμαι αρχές Μάρτη, 2/3 για την ακρίβεια! 

Εσύ στις πόσες εβδομάδες είσαι, πότε και έχεις ΠΗΤ;

Καλως σας βρηκα!!! Εγω ειμαι αρχές Φεβρουαρίου! 5/2 με το καλο! Τωρα ειμαι στις 12 εβδομάδες και 4 μερες.
Με το καλο και για σενα κοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!τι κάνετε; να σας ρωτήσω;;; σας πονάει καθόλου το στήθος και να είναι πρησμένο πολύ;;; εγώ το νιώθω 100 κιλά και πονάει πολύ και στο άγγιγμα... Από όταν εμαθα για την εγκυμοσύνη είμαι έτσι... Εντωμεταξύ λέω μήπως είναι επειδή θήλαζα το προηγούμενο παιδάκι μου αρκετά χρόνια και δεν πήρα χάπι διακοπής θηλασμού και πρηστηκε λόγω αυτού; αλλά πέρασαν 4 χρόνια από όταν έκοψα τον θηλασμό.. Από θήλασα φυσιολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Louna είπε:

Και γω!!! 15/3 🥰 κοριτσια να σας ρωτησω κατι… τη γεννα θα τη κανετε σε δημοσιο ή ιδιωτικο; (Ακουσα πως αν βρεθεις θετικη στο κόβιντ οταν πας για γεννα σε στελνουν σε δημοσιο, εχετε ιδεα τι συμβαινει;) πλας κοριτσια με το εμβολιο.. το εχετε κανει; Ειναι θεματα αυτα που στις μερες μας ειναι 🔥 

Καλημέρα το εμβόλιο μου είπε ο δικός μου Μετα το πρώτο τρίμηνο μπορώ να το κάνω.. Αλλά εγώ φοβάμαι πολύ!!! Εσένα; τι σε είπε α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα το εμβόλιο μου είπε ο δικός μου Μετα το πρώτο τρίμηνο μπορώ να το κάνω.. Αλλά εγώ φοβάμαι πολύ!!! Εσένα; τι σε είπε α

Δε μου εχει ανοίξει κανενα θεμα για αυτο… αλλα δεν αισθάνομαι η αληθεια ειναι ασφαλεια για να το κανω 😕 δε ξερω τι να πω κοριτσια… αν καποια γνωρίζει κατι παραπανω ας δωσει τα φωτα της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

τελικά αργούν πάρα πολύ να δημοσιευτούν οι απαντήσεις στα δοκιμαστικά μέλη. Είχα ποστάρει το πρώτο μου μην την Παρασκευή και εμφανίστηκε σήμερα Δευτέρα στην προηγούμενη σελίδα μάλιστα!! Τεσπα.. Ήθελα να ρωτήσω τις μέλλουσες μανούλες αν ο γιατρός σας σας έδωσε οδηγίες σχετικά με την μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας.  πότε να κλείσετε το ραντεβού, στις πόσες εβδομάδες κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!τι κάνετε; να σας ρωτήσω;;; σας πονάει καθόλου το στήθος και να είναι πρησμένο πολύ;;; εγώ το νιώθω 100 κιλά και πονάει πολύ και στο άγγιγμα... Από όταν εμαθα για την εγκυμοσύνη είμαι έτσι... Εντωμεταξύ λέω μήπως είναι επειδή θήλαζα το προηγούμενο παιδάκι μου αρκετά χρόνια και δεν πήρα χάπι διακοπής θηλασμού και πρηστηκε λόγω αυτού; αλλά πέρασαν 4 χρόνια από όταν έκοψα τον θηλασμό.. Από θήλασα φυσιολογικά 

Γεια μαρίνα εγώ θηλάζω ακόμα την κόρη μου σχεδόν 2 ετών κ θα κάνω κ ταντεμ λογικά κ δν έχω σε τέτοιο βαθμό ενόχληση 

μέχρι πρηστεί κ μένα κ είναι λίγο πιο ευαίσθητες κ σκούρες οι θηλές αλλά δν είχα τρομερό θέμα ούτε στην πρώτη Εγκυμοσύνη μου ούτε τώρα στην δεύτερη 

 

αρχικά πολύ καλά έκανες κ δν πήρες χάπι διακοπής γαλουχίας διότι είναι πολύ επικίνδυνο κ με πολλές παρενέργειες κ ανήκει σε απαρχαιωμένες μεθόδους διακοπής όπως κ το δέσιμο των μαστών άλλο που προτείνονται  ακόμη δυστυχώς :( 

 

τωρα πιστεύω είναι φυσιολογικό διότι τα συμπτώματα κ ο βαθμός αυτών διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα 

Θα σε βοηθούσε ένα κατάλληλο σουτιέν να μην σε πιέζει αλλά κ να σε στηρίζει κατάλληλα ίσως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 1:52 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Και γω!!! 15/3 🥰 κοριτσια να σας ρωτησω κατι… τη γεννα θα τη κανετε σε δημοσιο ή ιδιωτικο; (Ακουσα πως αν βρεθεις θετικη στο κόβιντ οταν πας για γεννα σε στελνουν σε δημοσιο, εχετε ιδεα τι συμβαινει;) πλας κοριτσια με το εμβολιο.. το εχετε κανει; Ειναι θεματα αυτα που στις μερες μας ειναι 🔥 

Με το καλό το μωράκι σου κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

εγω θα γεννήσω σε ιδιωτικό όπως κ την πρώτη μου κόρη 

Εγω έχω περάσει τον κορωνοιο πριν 3 μηνεσ κ εγώ κ το μωρό μου  (όχι αυτό στην κοιλιά το ήδη υπάρχων 😄

ειχαμε την μετάλλαξη βέβαια μόνο έλλειψη γεύσης όσφρησης για 2 μέρες ειχαμε σαν οικογένεια 

οποτε δεν θα το κάνω το εμβόλιο με αυτά τα δεδομένα 

Είπαμε με το γιατρό θα το ξανά συζητήσουμε ξανά εάν πχ  μου απαγορέψουν την είσοδο στα μαιευτήρια χωρισ Εμβόλιο κ δν μπορώ να γεννήσω αλλά πιστεύω αυτό θα το μάθω έγκαιρα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 1:25 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2022❤️

@JNtina 05/02

@Nantinaki 02/03 

@Louna     15/03

@Eva80      20/03

@marinamanoulitsa 22/03 

@Xrisa95     25/03 

@Evaki! 29/03

 

Καλησπέρα Χρύσα,

με το καλό το δεύτερο μωράκι σου! Αν θες πρόσθεσε και μένα... προς το παρόν ΠΗΤ 15-03 και γω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Εγώ αν εξαιρέσουμε την κλεισούρα λόγω καύσωνα είμαι μια χαρά. Έχω ακόμα τις καούρες μου αλλά αντέχω. Τό στήθος είναι πρησμένο αλλά δεν πονάει ευτυχώς. 

Εγώ κορίτσια θα γεννήσω σε ιδιωτικό, εκεί συνεργάζεται ο γιατρός που με παρακολουθεί.

Για το θέμα του εμβολίου εγώ δεν πρόλαβα να το κάνω στο τσακ ( είχα ραντεβού 2 μέρες μετά αφού έμαθα την εγκυμοσύνη μου!) Ο γιατρός μου είναι της άποψης να το κάνω αλλά αφού περάσει το πρώτο τρίμηνο. Εγώ θέλω να το κάνω προσωπικά φοβάμαι για τον χειμώνα. Ακόμα και αν εγώ δεν δουλεύω κανονικά ( μπορεί να πάρω πχ αναρρωτική) ο άνδρας μου αν και εμβολισμενος μπορεί να μου το μεταφέρει αφού αναγκαστικά θα έχει επαφές με κόσμο απ' την δουλειά του.

Διάβασα την γενική σύσταση και προτείνεται για όλες τις εγκύους, διάβασα και την μελέτη που έγινε σε εγκυμονούσες και θηλάζουσες και κλείνω στο συμπέρασμα ότι είναι πολύ πιο ασφαλές το εμβόλιο απ' τον κίνδυνο να κολλήσουμε κορονοιο ουσες έγκυες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...