Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιοχημική χωρίς αίμα ακόμα!!😨


Ιόλη4

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες και τις μέλλουσες...θα ήθελα τα φώτα σας επειδή ανυσηχω,για να μην μακρυγορησω, τελευταία περίοδος ήταν 26 Μαίου,με τον σύντροφό μου δεν προσπαθούσανε για παιδάκι αλλά προφύλακτικο δεν βάζαμε είχαμε και μια ελεύθερη επαφή κατά την οποία όμως μου είχε έρθει η περίοδος (στις 26 δηλαδή αλλά αποτι ξέρω με περίοδο δεν γίνεται σύλληψη),είχα καθυστερηση με παρότρυνση φίλης πήγα πήρα το σελφ κλιαρ το οποίο με πρωινά μου έδειξε θετικό αχνό (φαινόταν καθαρά όμως),σοκ αλλά ευχαριστω...έκανα άλλο ένα μετά δύο μέρες δεν θυμάμαι ονομασία,άγνωστη μάρκα δεν την έχω ξανακουσει και βγήκε αχνό θετικό,μετά 3 μέρες κλιαρμπλου ευδιάκριτο αχνό,κλεινω ραντεβού γιατί κάτι μετρωγε ότι δεν πήγαινε καλά,δεν είμαι και στην Αθήνα και έπρεπε να κάνω ταξίδι για γιατρό...χθες που πήγα δεν υπήρχε τίποτα,μου έκανε απλό υπέρηχο και ενδοκολπικο και τεστ ούρων που βγήκε αρνητικό και μου είπε λογικά ήταν βιοχημική,ξεκίνησε αλλά δεν ολοκληρώθηκε...αλλά αίμα δεν έχω ακόμα,μου είπε σε μια εβδομάδα αν δεν δω αίμα να τον πάρω να μου δώσει φαρμακα αλλά θα προτιμούσα να μην πάρω...έχει τύχει σε καμμιά;;να αργήσει το αίμα να έρθει;;είναι φυσιολογικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ιόλη4 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες και τις μέλλουσες...θα ήθελα τα φώτα σας επειδή ανυσηχω,για να μην μακρυγορησω, τελευταία περίοδος ήταν 26 Μαίου,με τον σύντροφό μου δεν προσπαθούσανε για παιδάκι αλλά προφύλακτικο δεν βάζαμε είχαμε και μια ελεύθερη επαφή κατά την οποία όμως μου είχε έρθει η περίοδος (στις 26 δηλαδή αλλά αποτι ξέρω με περίοδο δεν γίνεται σύλληψη),είχα καθυστερηση με παρότρυνση φίλης πήγα πήρα το σελφ κλιαρ το οποίο με πρωινά μου έδειξε θετικό αχνό (φαινόταν καθαρά όμως),σοκ αλλά ευχαριστω...έκανα άλλο ένα μετά δύο μέρες δεν θυμάμαι ονομασία,άγνωστη μάρκα δεν την έχω ξανακουσει και βγήκε αχνό θετικό,μετά 3 μέρες κλιαρμπλου ευδιάκριτο αχνό,κλεινω ραντεβού γιατί κάτι μετρωγε ότι δεν πήγαινε καλά,δεν είμαι και στην Αθήνα και έπρεπε να κάνω ταξίδι για γιατρό...χθες που πήγα δεν υπήρχε τίποτα,μου έκανε απλό υπέρηχο και ενδοκολπικο και τεστ ούρων που βγήκε αρνητικό και μου είπε λογικά ήταν βιοχημική,ξεκίνησε αλλά δεν ολοκληρώθηκε...αλλά αίμα δεν έχω ακόμα,μου είπε σε μια εβδομάδα αν δεν δω αίμα να τον πάρω να μου δώσει φαρμακα αλλά θα προτιμούσα να μην πάρω...έχει τύχει σε καμμιά;;να αργήσει το αίμα να έρθει;;είναι φυσιολογικό;;

Καλησπέρα κορίτσι μου. Γιατί δεν πας να κάνεις μία β χοριακή μα δεις τις τιμές? Ο γυναικολόγος θα έπρεπε να στο είχε ήδη προτείνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Γιατί δεν πας να κάνεις μία β χοριακή μα δεις τις τιμές? Ο γυναικολόγος θα έπρεπε να στο είχε ήδη προτείνει. 

Σευχαριστω πάρα πολύ για την απάντηση σου,πάνω στο σοκ μου η αλήθεια είναι ότι δεν το σκέφτηκα και εγώ και τώρα εδώ που μένω δεν έχω για να κάνω β-χοριακή θα πρέπει να ξανακάνω ταξίδι,με κόλλησες τώρα όντως γιατί δεν μου το ζήτησε...αλλά ανυσηχω γιατί δεν έχω δει ακόμα αίμα,οι θηλές μου είναι υπερευαίσθητες και η κοιλιά πρισμένη φυσικά είναι και συμπτώματα περιόδου αυτά αλλά δεν ξέρω,δύσκολο πράγμα αν δεν έχεις γιατρούς εκεί που μένεις😕!!!Θα σας έβαζα φωτό και τα τεστ αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...