Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πιστεύω ότι θα έχω και σήμερα και αύριο το πρωί γιατί από Δευτέρα ξεκινάμε υπερωρίες και θα φεύγω από το σπίτι 7 πάρα το πρωί και θα γυρνάω στις 6 το απόγευμα οπότε δεν νομίζω να έχουμε άλλη επαφή πριν το επόμενο σκ 

Σούπερ τότε!!! Μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κοριτσια ειναι δυνατον να βγαινει 2 μερες το τεστ ωορρηξιας θετικο?

Ναι γιατί βρίσκει τις 2 πιο γόνιμες μέρες του κύκλου. Για δύο μέρες βγαίνει η χαμογελαστή φατσούλα( μια μέρα πριν και τη μέρα της ωορρηξιας) και μετά τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Αν βγει βέβαια...μια χαρά επαφή είχες χθες στο πρώτο θετικό , να έχεις άλλη μια ...νομίζω η καλύτερη είναι αύριο πρωί , για να πιάσεις όλα τα ενδεχόμενα...υπόθετω....το καλοκαίρι είναι λίγο πρόβλημα οι ωορρηξίες λόγω θάλασσας , τουλάχιστον σ έμενα βλέπω διαφορες

 

 

@Heart ακόμα εξαφανισμένη η περίοδος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Ναι γιατί βρίσκει τις 2 πιο γόνιμες μέρες του κύκλου. Για δύο μέρες βγαίνει η χαμογελαστή φατσούλα( μια μέρα πριν και τη μέρα της ωορρηξιας) και μετά τέλος.

Υπάρχουν δύο είδη ηλεκτρονικών , ένα που δείχνει μόνο την γόνιμη χωρίς παλλόμενη φάτσα αυτό κάνω εγώ, και άλλο ένα που σου δείχνει με παλλόμενη 2 μέρες πριν την ωορρηξία και μια σταθερή την ημέρα της ωορρηξίας...!! Απλά μια φορά μου έδειξε 2 φορές σταθερή φάτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Ναι γιατί βρίσκει τις 2 πιο γόνιμες μέρες του κύκλου. Για δύο μέρες βγαίνει η χαμογελαστή φατσούλα( μια μέρα πριν και τη μέρα της ωορρηξιας) και μετά τέλος.

Δεν κάνω τα ηλεκτρονικά με τη φατσουλα τις ταινίες κάνω και πάντα μου έβγαινε μόνο τη μια μέρα πολύ έντονη η δεύτερη γραμμή βέβαια μου έβγαινε και την δεύτερη μέρα αρκετά έντονη αλλά πρώτη φορά βγήκε και τις 2 μέρες ακριβώς ίδια η δεύτερη γραμμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

@Heart ακόμα εξαφανισμένη η περίοδος σου;

Ναι αλλά νιώθω μια υγρασία από κάτω!!! Περιμένω να έρθει...απλά η μόνη μου ερώτηση είναι πως γίνεται το θετικό να ήταν 14η μέρα και σήμερα 31η να μην έχει έρθει;Δηλαδή αν έρθει θα με προβληματίσει πάρα πολύ!! Μήπως έγινε κάτι με την ωορρηξία μου!! Εκεί που ήταν σταθερά αυτά και λέγαμε σούπερ τώρα μου κάνει νερά!!!ίσως να φταίει η θάλασσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Ναι γιατί βρίσκει τις 2 πιο γόνιμες μέρες του κύκλου. Για δύο μέρες βγαίνει η χαμογελαστή φατσούλα( μια μέρα πριν και τη μέρα της ωορρηξιας) και μετά τέλος.

Δείχνει μια φορά θετικό φάτσα και ξέρεις ότι αυτή η μέρα και η επόμενη είναι οι γόνιμες....!!! Screenshot_2021-07-31-14-16-51-641_com.android.chrome.thumb.jpg.6283a5ccb85a0911c00caa90e957cc6d.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Ναι αλλά νιώθω μια υγρασία από κάτω!!! Περιμένω να έρθει...απλά η μόνη μου ερώτηση είναι πως γίνεται το θετικό να ήταν 14η μέρα και σήμερα 31η να μην έχει έρθει;Δηλαδή αν έρθει θα με προβληματίσει πάρα πολύ!! Μήπως έγινε κάτι με την ωορρηξία μου!! Εκεί που ήταν σταθερά αυτά και λέγαμε σούπερ τώρα μου κάνει νερά!!!ίσως να φταίει η θάλασσα!!

Κορίτσια σήμερα ξυπνησα με νευρα, πονοκεφαλο, αδιαθεσία πονο στο στομάχι κατάλαβα πως θα μου έρθει περιοδος... Μου ήρθε μόλις. Κ είμαι ψυχολογικά περίεργα, ίσως οι ορμόνες. Έχω νευρα γιατί: είναι Σάββατο κ είναι κλειστά ο γιατρός, ανοίγει Δευτέρα κ θα είναι η τρίτη μέρα περιοδου που εκεί συνήθως αρχίζω τα χάπια ωορηξιας.αρα εγώ ααααααααν πρεπει να πάρω φεμαρα τότε Δευτέρα πρωι θα πρεπει να τα ξεκινήσω. Θα τον καλέσω Δευτέρα πρωι αλλά συνήθως με καλεί πισω μεσημέρι η απόγευμα λόγω δουλειας. Δευτερον δεν ξέρω τι θα μου πει κ έχω νευρα γιατί κλείνει κιόλας 10-20/9.εχω νευρα με την περιοδο μου γιατί αν δεν μου πει να παρω χάπι ωορηξιας φοβάμαι πως παλι θα έχω ψευτικη περιοδο. Κ φοβάμαι μη παει στραβά η εξωσωματική το Σεπτέμβριο. Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ κ αν θυμάστε τι προβλημα έχω.. Με τη περιοδο.... Κ επίσης έχω νευρα γιατί θα έχω περιοδο στις Διακοπεςςςςςςς 😩😩😩😩😩😩😩 κορίτσια κλαίω από τα νευρα μου, οι ορμόνες είναι ; δεν ξέρω..................... 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια σήμερα ξυπνησα με νευρα, πονοκεφαλο, αδιαθεσία πονο στο στομάχι κατάλαβα πως θα μου έρθει περιοδος... Μου ήρθε μόλις. Κ είμαι ψυχολογικά περίεργα, ίσως οι ορμόνες. Έχω νευρα γιατί: είναι Σάββατο κ είναι κλειστά ο γιατρός, ανοίγει Δευτέρα κ θα είναι η τρίτη μέρα περιοδου που εκεί συνήθως αρχίζω τα χάπια ωορηξιας.αρα εγώ ααααααααν πρεπει να πάρω φεμαρα τότε Δευτέρα πρωι θα πρεπει να τα ξεκινήσω. Θα τον καλέσω Δευτέρα πρωι αλλά συνήθως με καλεί πισω μεσημέρι η απόγευμα λόγω δουλειας. Δευτερον δεν ξέρω τι θα μου πει κ έχω νευρα γιατί κλείνει κιόλας 10-20/9.εχω νευρα με την περιοδο μου γιατί αν δεν μου πει να παρω χάπι ωορηξιας φοβάμαι πως παλι θα έχω ψευτικη περιοδο. Κ φοβάμαι μη παει στραβά η εξωσωματική το Σεπτέμβριο. Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ κ αν θυμάστε τι προβλημα έχω.. Με τη περιοδο.... Κ επίσης έχω νευρα γιατί θα έχω περιοδο στις Διακοπεςςςςςςς 😩😩😩😩😩😩😩 κορίτσια κλαίω από τα νευρα μου, οι ορμόνες είναι ; δεν ξέρω..................... 😔

Εγώ αυτό το μήνα θέλω να κάνω μια προσπαθεια για μωράκι. Κ ας μην πιασω δεν με νοιάζει αλλά θέλω να κάνω μια προσπαθεια. Άλλωστε αν είχα κανονική περιοδο θα είχα οωρηξια. Επειδή δεν έχω όμως πρεπει να παρω χάπι ωορηξιας. Η ελπίδα πεθαινει τελευταία. Θα θελα να εκμεταλλευτω κ αυτόν τον μήνα φυσικά...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ αυτό το μήνα θέλω να κάνω μια προσπαθεια για μωράκι. Κ ας μην πιασω δεν με νοιάζει αλλά θέλω να κάνω μια προσπαθεια. Άλλωστε αν είχα κανονική περιοδο θα είχα οωρηξια. Επειδή δεν έχω όμως πρεπει να παρω χάπι ωορηξιας. Η ελπίδα πεθαινει τελευταία. Θα θελα να εκμεταλλευτω κ αυτόν τον μήνα φυσικά...... 

Κοριτσάκι μου , νομίζω πως πρέπει λίγο να βάλεις σε μια σειρά την σκέψη σου!!! Αρχικά δεν χρειάζεται να κλαίμε γιατί θα έχουμε περίοδο στις διακοπές....ειδικά εσύ αυτόν τον μήνα πέρασες πάρα πολλά και καταλαβαίνεις πόση αξία έχουν άλλα πράγματα όχι το μπάνιο στις διακοπές....Έπειτα , έχεις κάνει το πιο σημαντικό βήμα στη ζωή σου , πονέσες , έτρεξες , νομίζω ότι οφείλεις στο σώμα σου να ξεκουραστεί αν το επισημάνει και ο γιατρός σου!! Ας μην είμαστε τόσο ανυπομονες...Τέλος για τον γιατρό κι αν προλάβεις να πάρεις χάπια κτλ...μην προτρέχεις, ηρέμησε αγάπη μου...με πολύ καλή διάθεση στα λέω ....περίμενε την Δευτέρα να σε κατευθύνει ο γιατρός σου...μην κλαίς, μην στεναχωριέσαι, ηρέμησε , τελειώνει ο αγώνας σου είτε αυτόν είτε τον επόμενο μήνα , έγινε η αρχή...και να σκέφτεσαι και το σώμα σου!!! Πιστεύω καλύτερα να περιμένεις να είναι όλα καλά , παρά να κάνεις προσπάθεια βιαστικά και να απογοητευτείς !! Όλα καλά θα πάνε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια σήμερα ξυπνησα με νευρα, πονοκεφαλο, αδιαθεσία πονο στο στομάχι κατάλαβα πως θα μου έρθει περιοδος... Μου ήρθε μόλις. Κ είμαι ψυχολογικά περίεργα, ίσως οι ορμόνες. Έχω νευρα γιατί: είναι Σάββατο κ είναι κλειστά ο γιατρός, ανοίγει Δευτέρα κ θα είναι η τρίτη μέρα περιοδου που εκεί συνήθως αρχίζω τα χάπια ωορηξιας.αρα εγώ ααααααααν πρεπει να πάρω φεμαρα τότε Δευτέρα πρωι θα πρεπει να τα ξεκινήσω. Θα τον καλέσω Δευτέρα πρωι αλλά συνήθως με καλεί πισω μεσημέρι η απόγευμα λόγω δουλειας. Δευτερον δεν ξέρω τι θα μου πει κ έχω νευρα γιατί κλείνει κιόλας 10-20/9.εχω νευρα με την περιοδο μου γιατί αν δεν μου πει να παρω χάπι ωορηξιας φοβάμαι πως παλι θα έχω ψευτικη περιοδο. Κ φοβάμαι μη παει στραβά η εξωσωματική το Σεπτέμβριο. Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ κ αν θυμάστε τι προβλημα έχω.. Με τη περιοδο.... Κ επίσης έχω νευρα γιατί θα έχω περιοδο στις Διακοπεςςςςςςς 😩😩😩😩😩😩😩 κορίτσια κλαίω από τα νευρα μου, οι ορμόνες είναι ; δεν ξέρω..................... 😔

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ αυτό το μήνα θέλω να κάνω μια προσπαθεια για μωράκι. Κ ας μην πιασω δεν με νοιάζει αλλά θέλω να κάνω μια προσπαθεια. Άλλωστε αν είχα κανονική περιοδο θα είχα οωρηξια. Επειδή δεν έχω όμως πρεπει να παρω χάπι ωορηξιας. Η ελπίδα πεθαινει τελευταία. Θα θελα να εκμεταλλευτω κ αυτόν τον μήνα φυσικά...... 

Καποιο προσωπικο τηλεφωνο του γιατρου σου δεν εχεις να τον παρεις να τον ρωτησεις? ποιος ο λογος να περιμενεις μεχρι Δευτερα? και φυσικα να προσπαθησεις αυτο το μηνα ποτε δεν ξερεις τι γινεται αν βεβαια στο επιτρεπει ο γιατρος σου

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κοριτσάκι μου , νομίζω πως πρέπει λίγο να βάλεις σε μια σειρά την σκέψη σου!!! Αρχικά δεν χρειάζεται να κλαίμε γιατί θα έχουμε περίοδο στις διακοπές....ειδικά εσύ αυτόν τον μήνα πέρασες πάρα πολλά και καταλαβαίνεις πόση αξία έχουν άλλα πράγματα όχι το μπάνιο στις διακοπές....Έπειτα , έχεις κάνει το πιο σημαντικό βήμα στη ζωή σου , πονέσες , έτρεξες , νομίζω ότι οφείλεις στο σώμα σου να ξεκουραστεί αν το επισημάνει και ο γιατρός σου!! Ας μην είμαστε τόσο ανυπομονες...Τέλος για τον γιατρό κι αν προλάβεις να πάρεις χάπια κτλ...μην προτρέχεις, ηρέμησε αγάπη μου...με πολύ καλή διάθεση στα λέω ....περίμενε την Δευτέρα να σε κατευθύνει ο γιατρός σου...μην κλαίς, μην στεναχωριέσαι, ηρέμησε , τελειώνει ο αγώνας σου είτε αυτόν είτε τον επόμενο μήνα , έγινε η αρχή...και να σκέφτεσαι και το σώμα σου!!! Πιστεύω καλύτερα να περιμένεις να είναι όλα καλά , παρά να κάνεις προσπάθεια βιαστικά και να απογοητευτείς !! Όλα καλά θα πάνε!! 

Ξέρεις ότι δεν τα λέω με κακια!! Στεναχωριέμαι και στηρίζω όλες τις προσπάθειες!!! Στα λέω για να δεις τα πράγματα λίγο πιο λογικά!! Που και που χρειάζεται κι αυτό στη ζωή μας , για να προχωρήσουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια σήμερα ξυπνησα με νευρα, πονοκεφαλο, αδιαθεσία πονο στο στομάχι κατάλαβα πως θα μου έρθει περιοδος... Μου ήρθε μόλις. Κ είμαι ψυχολογικά περίεργα, ίσως οι ορμόνες. Έχω νευρα γιατί: είναι Σάββατο κ είναι κλειστά ο γιατρός, ανοίγει Δευτέρα κ θα είναι η τρίτη μέρα περιοδου που εκεί συνήθως αρχίζω τα χάπια ωορηξιας.αρα εγώ ααααααααν πρεπει να πάρω φεμαρα τότε Δευτέρα πρωι θα πρεπει να τα ξεκινήσω. Θα τον καλέσω Δευτέρα πρωι αλλά συνήθως με καλεί πισω μεσημέρι η απόγευμα λόγω δουλειας. Δευτερον δεν ξέρω τι θα μου πει κ έχω νευρα γιατί κλείνει κιόλας 10-20/9.εχω νευρα με την περιοδο μου γιατί αν δεν μου πει να παρω χάπι ωορηξιας φοβάμαι πως παλι θα έχω ψευτικη περιοδο. Κ φοβάμαι μη παει στραβά η εξωσωματική το Σεπτέμβριο. Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ κ αν θυμάστε τι προβλημα έχω.. Με τη περιοδο.... Κ επίσης έχω νευρα γιατί θα έχω περιοδο στις Διακοπεςςςςςςς 😩😩😩😩😩😩😩 κορίτσια κλαίω από τα νευρα μου, οι ορμόνες είναι ; δεν ξέρω..................... 😔

Ο γιατρός σου είναι εξωτερικός συνεργάτης του κέντρου?γιατί τα κέντρα είναι ανοιχτά Σάββατα..όπως και να έχει τον γιατρό σου και τη μαία σου πρέπει να τους βρίσκεις οποτεδήποτε ειδικά όταν έχετε κανονίσει να κάνετε κάτι στον κύκλο που έρχεται..παρτους στα κινητα τους..δεν γίνεται να σε αφήνουν αγχωμενη χωρίς οδηγίες..νομίζω δεν είναι καλή ψυχολογία σου και είναι κρίμα να νιώθεις έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κοριτσια ειναι δυνατον να βγαινει 2 μερες το τεστ ωορρηξιας θετικο?

Ναι βγαίνει περίπου 17 ώρες πριν την ωορρηξια και έτσι είναι θετικό και την επόμενη. Δεν ακολουθεί την ημέρα ή τη νύχτα τη δική μας, αυτό κάνει τον κύκλο του εντός 24 ωρών με 48 λένε κάποιοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Ναι αλλά νιώθω μια υγρασία από κάτω!!! Περιμένω να έρθει...απλά η μόνη μου ερώτηση είναι πως γίνεται το θετικό να ήταν 14η μέρα και σήμερα 31η να μην έχει έρθει;Δηλαδή αν έρθει θα με προβληματίσει πάρα πολύ!! Μήπως έγινε κάτι με την ωορρηξία μου!! Εκεί που ήταν σταθερά αυτά και λέγαμε σούπερ τώρα μου κάνει νερά!!!ίσως να φταίει η θάλασσα!!

Κορίτσι μου εγώ πιστευω πως κανονικά θα έπρεπε να είχες αδιαθετησει 😊 Δευτέρα εάν ακόμα δεν έχεις αδιαθετησει δε πας να το δεις λέω εγώ καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια σήμερα ξυπνησα με νευρα, πονοκεφαλο, αδιαθεσία πονο στο στομάχι κατάλαβα πως θα μου έρθει περιοδος... Μου ήρθε μόλις. Κ είμαι ψυχολογικά περίεργα, ίσως οι ορμόνες. Έχω νευρα γιατί: είναι Σάββατο κ είναι κλειστά ο γιατρός, ανοίγει Δευτέρα κ θα είναι η τρίτη μέρα περιοδου που εκεί συνήθως αρχίζω τα χάπια ωορηξιας.αρα εγώ ααααααααν πρεπει να πάρω φεμαρα τότε Δευτέρα πρωι θα πρεπει να τα ξεκινήσω. Θα τον καλέσω Δευτέρα πρωι αλλά συνήθως με καλεί πισω μεσημέρι η απόγευμα λόγω δουλειας. Δευτερον δεν ξέρω τι θα μου πει κ έχω νευρα γιατί κλείνει κιόλας 10-20/9.εχω νευρα με την περιοδο μου γιατί αν δεν μου πει να παρω χάπι ωορηξιας φοβάμαι πως παλι θα έχω ψευτικη περιοδο. Κ φοβάμαι μη παει στραβά η εξωσωματική το Σεπτέμβριο. Αν καταλαβαίνετε τι εννοώ κ αν θυμάστε τι προβλημα έχω.. Με τη περιοδο.... Κ επίσης έχω νευρα γιατί θα έχω περιοδο στις Διακοπεςςςςςςς 😩😩😩😩😩😩😩 κορίτσια κλαίω από τα νευρα μου, οι ορμόνες είναι ; δεν ξέρω..................... 😔

Πιστεύω ότι παίζουν ρόλο και οι ορμόνες που είσαι στρεσαρισμενη και στενοχωρημένη. Εγώ πολλές φορές πριν αδιαθετησω το πάθαινα. οπως λένε και τα κορίτσια παρακάτω ,δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου και τον εαυτό σου.μιλα με τον γιατρό σου και θα σε καθοδηγήσει. Όλα στη σειρά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω κάτι να μου πείτε τη γνώμη σας;

Λοιπόν είχα κλείσει με τον γυναικολόγο μου ραντεβού για Δευτέρα.( Σε αυτόν έκανα μια φορά το χρόνο τεστ Παπ) Επειδή ενδιάμεσα άκουσα αρνητικές κριτικές για τον συγκεκριμένο γιατρό και αρνητικές εμπειρίες είπα να πάω σε άλλον.

Παίρνω σήμερα τον άλλον γιατρό του λέω πως παίρνω ήδη φολικό και έχω ρυθμίσει θυροειδή με την ενδοκρινολόγο.μου λέει τέλεια. Δευτέρα και Τετάρτη πας πάλι για χοριακη και σε βλέπω μετά τις 22 Αυγούστου.

Παίρνω να ακυρώσω το ραντεβού με τον πρώτο γυναικολόγο, και η γραμματέας λυσσαξε. Γιατί να ακυρωσω λέει και πρέπει οπωσδήποτε να κάνω αιματολογικές, κολπική καλλιέργεια και να μου χορηγηθεί και προγεστερόνη.

Ξανά παίρνω τον νέο γυναικολόγο, μου λέει όχι δε χρειάζεται τίποτα από αυτά σε αυτή τη φάση. 

Εσάς πως σας ακούγονται αυτά; Έχει ή είχε κάποια , κάποια ανάλογη εμπειρία;

Εγώ την άλλη Παρασκευή κλείνω το γραφείο μου( είμαι Ελ επαγγελματίας) και πάω σε κοντινό νησί που αυτή τη στιγμή ο σύντροφός μου είναι λιμενικός εκεί.θα μείνω εκεί ως τις 22 Αυγούστου. για αυτό και ο νέος γιατρός μου πε να μου βάλει ραντεβού να με δει μετά τις 22 Αυγούστου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Πιστεύω ότι παίζουν ρόλο και οι ορμόνες που είσαι στρεσαρισμενη και στενοχωρημένη. Εγώ πολλές φορές πριν αδιαθετησω το πάθαινα. οπως λένε και τα κορίτσια παρακάτω ,δώσε λίγο χρόνο στο σώμα σου και τον εαυτό σου.μιλα με τον γιατρό σου και θα σε καθοδηγήσει. Όλα στη σειρά τους.

Έχετε δίκιο σε όλα αλλά δεν είμαι καλά. Έχει πεταχτει παλι αυτό το στρογγυλό καρουμπαλο αριστερά από χθες. Ενώ τη πέμπτη σας έγραψα πως είμαι τέλεια. Χθες άρχισε παλι να με ποναει. Όταν περπαταω. Συν όλα τα αλλά. Μου είπε θα μιλήσουμε μόλις ερθει περιοδος. Εντάξει πηρα αλλά μου ήρθε στις 3 κ είχαν κλείσει προφανως. Έχουν τηλεφωνήτρια. Μπορώ να καλέσω κ να με συνδέσουν αλλά δεν επείγει τόσο πολυ. Δεν έχω και κάτι κ δεν είμαι καλά. Θα παρω Δευτέρα πρωι να ειδοποιήσω πως αδιαθετησα. Και θα μου πει εκείνος ότι είναι... Κ θα του πω κ εγώ.. Δεν βιάζομαι κορίτσια για την εξωσωματική. Φοβάμαι να μείνω χωρίς χάπι ωορηξιας. Μήπως η επόμενη περιοδος που θα έρθει τέλη Αυγούστου αν κ οπότε έρθει είναι ψευτικη. Όπως γίνεται πάντα χωρίς χάπια... Τεσπα τι να σας γράφω long story  για να καταλάβετε τι γίνεται όταν δεν σου έρχεται καν περιοδος η ψευτικη περιοδος.... Ξέρω εγώ που το ζω κ ξέρω γιατί αγχώνομαι.... Αγχώνομαι για το Σεπτέμβριο. Οχι για τώρα. Εγώ δεν έχω περιοδο! Εμενα δεν μεγαλώνει κανένα ωάριο χωρίς χαπι. Εμένα δεν μου έρχεται κανονική περιοδος ποτε χωρίς χαπι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Έχετε δίκιο σε όλα αλλά δεν είμαι καλά. Έχει πεταχτει παλι αυτό το στρογγυλό καρουμπαλο αριστερά από χθες. Ενώ τη πέμπτη σας έγραψα πως είμαι τέλεια. Χθες άρχισε παλι να με ποναει. Όταν περπαταω. Συν όλα τα αλλά. Μου είπε θα μιλήσουμε μόλις ερθει περιοδος. Εντάξει πηρα αλλά μου ήρθε στις 3 κ είχαν κλείσει προφανως. Έχουν τηλεφωνήτρια. Μπορώ να καλέσω κ να με συνδέσουν αλλά δεν επείγει τόσο πολυ. Δεν έχω και κάτι κ δεν είμαι καλά. Θα παρω Δευτέρα πρωι να ειδοποιήσω πως αδιαθετησα. Και θα μου πει εκείνος ότι είναι... Κ θα του πω κ εγώ.. Δεν βιάζομαι κορίτσια για την εξωσωματική. Φοβάμαι να μείνω χωρίς χάπι ωορηξιας. Μήπως η επόμενη περιοδος που θα έρθει τέλη Αυγούστου αν κ οπότε έρθει είναι ψευτικη. Όπως γίνεται πάντα χωρίς χάπια... Τεσπα τι να σας γράφω long story  για να καταλάβετε τι γίνεται όταν δεν σου έρχεται καν περιοδος η ψευτικη περιοδος.... Ξέρω εγώ που το ζω κ ξέρω γιατί αγχώνομαι.... Αγχώνομαι για το Σεπτέμβριο. Οχι για τώρα. Εγώ δεν έχω περιοδο! Εμενα δεν μεγαλώνει κανένα ωάριο χωρίς χαπι. Εμένα δεν μου έρχεται κανονική περιοδος ποτε χωρίς χαπι. 

 

Κ ανθρώπινα δεν θέλω να παρω Σάββατο απόγευμα να πω ναι γεια σας μου ήρθε περιοδος !!!! Θα παιρνα για ανάγκη μόνο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κ ανθρώπινα δεν θέλω να παρω Σάββατο απόγευμα να πω ναι γεια σας μου ήρθε περιοδος !!!! Θα παιρνα για ανάγκη μόνο.... 

Ότι σου έχει πει ηδη να κάνεις mimi μου για να μην αγχώνεσαι, αυτός ξέρει..εγώ ας πούμε είχα σαφής οδηγίες τι να κάνω αν μου έρθει περίοδος σαβκο και για το ποια μέρα θεωρούμε πρώτη μέρα περιόδου..ας πούμε εμένα αν μου έρθει στις 3 το μεσημέρι μετράω την επόμενη μέρα ως πρώτη..εσύ τι οδηγίες έχεις? Το σου είπαν να κάνεις? Καταλαβαίνω ότι η περίπτωση σου είναι πάρα πολύ δυσκολη (δεν ήξερα καν ότι υπάρχει γυναίκα χωρίς περίοδο σκέψου) αλλά αφου δεν θέλεις να τον πάρεις τηλ το μόνο που μπορούμε να σου πούμε είναι υπομονή και ψυχραιμία όσο μπορείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Κορίτσια να σας πω κάτι να μου πείτε τη γνώμη σας;

Λοιπόν είχα κλείσει με τον γυναικολόγο μου ραντεβού για Δευτέρα.( Σε αυτόν έκανα μια φορά το χρόνο τεστ Παπ) Επειδή ενδιάμεσα άκουσα αρνητικές κριτικές για τον συγκεκριμένο γιατρό και αρνητικές εμπειρίες είπα να πάω σε άλλον.

Παίρνω σήμερα τον άλλον γιατρό του λέω πως παίρνω ήδη φολικό και έχω ρυθμίσει θυροειδή με την ενδοκρινολόγο.μου λέει τέλεια. Δευτέρα και Τετάρτη πας πάλι για χοριακη και σε βλέπω μετά τις 22 Αυγούστου.

Παίρνω να ακυρώσω το ραντεβού με τον πρώτο γυναικολόγο, και η γραμματέας λυσσαξε. Γιατί να ακυρωσω λέει και πρέπει οπωσδήποτε να κάνω αιματολογικές, κολπική καλλιέργεια και να μου χορηγηθεί και προγεστερόνη.

Ξανά παίρνω τον νέο γυναικολόγο, μου λέει όχι δε χρειάζεται τίποτα από αυτά σε αυτή τη φάση. 

Εσάς πως σας ακούγονται αυτά; Έχει ή είχε κάποια , κάποια ανάλογη εμπειρία;

Εγώ την άλλη Παρασκευή κλείνω το γραφείο μου( είμαι Ελ επαγγελματίας) και πάω σε κοντινό νησί που αυτή τη στιγμή ο σύντροφός μου είναι λιμενικός εκεί.θα μείνω εκεί ως τις 22 Αυγούστου. για αυτό και ο νέος γιατρός μου πε να μου βάλει ραντεβού να με δει μετά τις 22 Αυγούστου. 

 

Μου ακούγονται βλακειες, ξεκάθαρα! Άκου προγεστερονη... Κ τι είναι καραμέλα; αυτό το δίνουν σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις (πχ αιμορραγια, εξωσωματική κλπ). Αιματολογικες θα κάνεις αργότερα, αφού ακούσετε καρδιά κ δείτε πως πάει υπέρηχογραφικά η εγκυμοσύνη. Όσο για την καλλιέργεια όχι μόνο δεν τη χρειάζεσαι αλλά ίσως έχεις κ θέμα αν κάνεις... Γίνεται όντως μια αλλά στον 9ο για να δει ο γιατρός μην τυχόν υπάρχει μικρόβιο για να το ξέρει για τη γέννα!!! Αν έχεις ενόχληση οκ αλλάζει αλλά καλλιέργεια χωρίς λόγο όχι... Νομίζω κατάλαβε ότι θα φύγεις κ αφρισε! Τελικά μάλλον οι φήμες που άκουσες είχαν δίκιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ αυτό το μήνα θέλω να κάνω μια προσπαθεια για μωράκι. Κ ας μην πιασω δεν με νοιάζει αλλά θέλω να κάνω μια προσπαθεια. Άλλωστε αν είχα κανονική περιοδο θα είχα οωρηξια. Επειδή δεν έχω όμως πρεπει να παρω χάπι ωορηξιας. Η ελπίδα πεθαινει τελευταία. Θα θελα να εκμεταλλευτω κ αυτόν τον μήνα φυσικά...... 

Κορίτσι μου ειλικρινά σε νιώθω, αλλά... Πέρασες πολύ δύσκολα κ χρειάζεται μια παύση. Φαντάσου εμένα στην ωοληψια πήγαν όλα πολύ ήρεμα κ όμως στον ενδιάμεσο κύκλο (ανάμεσα σε ωοληψια κ ετ) αντί για 26 είχα κύκλο 35 ημερών. Ο οργανισμός κλατάρει κ από μόνος του είτε δεν κάνει ωορρηξια είτε την καθυστερεί. Φαντάσου έγινε σε μένα που κάνω σταθερή ωορρηξια πάντα κ έχω κύκλο ρολόι. Μην πιέσεις τον οργανισμό σου τόσο πολύ, είναι σημαντικό να ηρεμισει για να έχει καλό ενδομητριο στον επόμενο κύκλο κ να μπορέσεις να κάνεις ετ με επιτυχία. Στο λέω εντελώς φιλικά επειδή έχω περάσει από τα στάδια αυτά. 

Να σε ρωτήσω, το φεμαρα είναι κλομιφαινη; δλδ σε κάθε κύκλο παίρνεις αυτό; ρωτάω καθαρά από περιέργεια επειδή δεν το έχω ξανακούσει... 

Ηρεμία κ ξεκούραση είναι ό,τι καλύτερο για σένα αυτή τη στιγμή! 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaa είπε:

Κορίτσι μου εγώ πιστευω πως κανονικά θα έπρεπε να είχες αδιαθετησει 😊 Δευτέρα εάν ακόμα δεν έχεις αδιαθετησει δε πας να το δεις λέω εγώ καλύτερα;

εννοείται μέχρι Δευτέρα έχω δώσει διορία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έχετε δίκιο σε όλα αλλά δεν είμαι καλά. Έχει πεταχτει παλι αυτό το στρογγυλό καρουμπαλο αριστερά από χθες. Ενώ τη πέμπτη σας έγραψα πως είμαι τέλεια. Χθες άρχισε παλι να με ποναει. Όταν περπαταω. Συν όλα τα αλλά. Μου είπε θα μιλήσουμε μόλις ερθει περιοδος. Εντάξει πηρα αλλά μου ήρθε στις 3 κ είχαν κλείσει προφανως. Έχουν τηλεφωνήτρια. Μπορώ να καλέσω κ να με συνδέσουν αλλά δεν επείγει τόσο πολυ. Δεν έχω και κάτι κ δεν είμαι καλά. Θα παρω Δευτέρα πρωι να ειδοποιήσω πως αδιαθετησα. Και θα μου πει εκείνος ότι είναι... Κ θα του πω κ εγώ.. Δεν βιάζομαι κορίτσια για την εξωσωματική. Φοβάμαι να μείνω χωρίς χάπι ωορηξιας. Μήπως η επόμενη περιοδος που θα έρθει τέλη Αυγούστου αν κ οπότε έρθει είναι ψευτικη. Όπως γίνεται πάντα χωρίς χάπια... Τεσπα τι να σας γράφω long story  για να καταλάβετε τι γίνεται όταν δεν σου έρχεται καν περιοδος η ψευτικη περιοδος.... Ξέρω εγώ που το ζω κ ξέρω γιατί αγχώνομαι.... Αγχώνομαι για το Σεπτέμβριο. Οχι για τώρα. Εγώ δεν έχω περιοδο! Εμενα δεν μεγαλώνει κανένα ωάριο χωρίς χαπι. Εμένα δεν μου έρχεται κανονική περιοδος ποτε χωρίς χαπι. 

 

Εντάξει κοριτσάκι μου...όλα καλά θα πάνε...συγνώμη αν σε στεναχώρησα..όλα καλά θα πάνε !!! είμαι σίγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου ειλικρινά σε νιώθω, αλλά... Πέρασες πολύ δύσκολα κ χρειάζεται μια παύση. Φαντάσου εμένα στην ωοληψια πήγαν όλα πολύ ήρεμα κ όμως στον ενδιάμεσο κύκλο (ανάμεσα σε ωοληψια κ ετ) αντί για 26 είχα κύκλο 35 ημερών. Ο οργανισμός κλατάρει κ από μόνος του είτε δεν κάνει ωορρηξια είτε την καθυστερεί. Φαντάσου έγινε σε μένα που κάνω σταθερή ωορρηξια πάντα κ έχω κύκλο ρολόι. Μην πιέσεις τον οργανισμό σου τόσο πολύ, είναι σημαντικό να ηρεμισει για να έχει καλό ενδομητριο στον επόμενο κύκλο κ να μπορέσεις να κάνεις ετ με επιτυχία. Στο λέω εντελώς φιλικά επειδή έχω περάσει από τα στάδια αυτά. 

Να σε ρωτήσω, το φεμαρα είναι κλομιφαινη; δλδ σε κάθε κύκλο παίρνεις αυτό; ρωτάω καθαρά από περιέργεια επειδή δεν το έχω ξανακούσει... 

Ηρεμία κ ξεκούραση είναι ό,τι καλύτερο για σένα αυτή τη στιγμή! 1

Κάτι παρομοιο με κλομοφαινη είναι.... Εγώ δεν το θέλω να το παρω για να κάνω μόνο προσπαθεια αλλά και για να έχω περιοδο παλι τον άλλο μηνα βρε κορίτσια 😔😔😔😔😔😔😔😔 δεν μπορώ χωρίς περιοδο..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...