Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Tvz είπε:

Έχεις δίκιο, είναι κάπως ανησυχητικό. Ενημέρωσε μας μόλις έχεις νεότερα!! 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δηλαδη για όνομα του Θεου τι άλλο θα παθω..... Εχω αρχίσει κ νευριαζω δηλαδή 

 

Άκουσε με είναι λογικό, με τόση ένταση, ταλαιπωρία είναι κ οι ορμόνες. Δεν ξέρεις κ τι συμβαίνει. Αν θες να κλάψεις να κλάψεις να φύγει η ένταση από μέσα σου. Κανένας δεν πρόκειται να σε παρεξηγήσει, δεν είναι κ λίγα αυτά που περνάς, από τη μια στιγμή στην άλλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Προς το παρον είμαι στο νοσοκομείο να κάνω υπέρηχο.... Έχει εδώ στο κατσίκο χωρι έναν γιατρό δεν με νοιάζει κ πολυ βέβαια να μου κάνει υπέρηχο να δουμε αν βλέπει κάτι.... Γυναικολόγος είναι κάτι θα δει. Έχω βγάλει αυτό εδώ... Συγνώμη για τη φωτο... 

IMG_20210724_150451_832.jpg

Τώρα το κατάλαβα το γιατί θα βάλεις τα κλάματα! Τι έγινε βρε κορίτσι μου!; Όλα καλά θα πάνε! Μην ανησυχείς...στο νοσοκομείο είσαι...τι στο καλό ...όλα θα στα λύσουν...!!!μην στεναχωριέσαι!!! Στείλε μας , στείλε μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Άκουσε με είναι λογικό, με τόση ένταση, ταλαιπωρία είναι κ οι ορμόνες. Δεν ξέρεις κ τι συμβαίνει. Αν θες να κλάψεις να κλάψεις να φύγει η ένταση από μέσα σου. Κανένας δεν πρόκειται να σε παρεξηγήσει, δεν είναι κ λίγα αυτά που περνάς, από τη μια στιγμή στην άλλη. 

Συμφωνώ απόλυτα!! Κλάψε, φώναξε...κάνε ο,τι θέλεις , έχεις περάσει πολύ τρελό μανίκι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!! Κλάψε, φώναξε...κάνε ο,τι θέλεις , έχεις περάσει πολύ τρελό μανίκι...

 

Πήγα ρε κορίτσια, 

Δεν βλέπει κάτι ο γιατρός σημαντικό όσο είναι η αριστερη ωοθήκη είναι και η δεξιά κ με ψηλαφισε... Κ εγώ είδα στον υπέρηχο.... Λίγο υγρό εχω μαζέψει πισω απο τη μητρα.... Αλλά δεν βλέπει τίποτα. Μικρά ωοθυλακια εχω. Η  μια ήταν 9,33 η άλλη ήταν 9 σε μέγεθος λίγο διογκωμένες οκ. Το κλασσικό. Τι να πω. 

Μου είπε πως ίσως είναι η ωοθήκη. 

Ο γιατρός μου που τον πηρα τηλέφωνο το μεσημέρι μου είπε έχουμε κάνει τόσους υπερήχους δεν είναι κάτι κ δεν νομίζω να ναι κάτι ίσως αδένας από την διαδικασία της βελόνας... Δεν ανησυχησε καθόλου πάντως.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Πήγα ρε κορίτσια, 

Δεν βλέπει κάτι ο γιατρός σημαντικό όσο είναι η αριστερη ωοθήκη είναι και η δεξιά κ με ψηλαφισε... Κ εγώ είδα στον υπέρηχο.... Λίγο υγρό εχω μαζέψει πισω απο τη μητρα.... Αλλά δεν βλέπει τίποτα. Μικρά ωοθυλακια εχω. Η  μια ήταν 9,33 η άλλη ήταν 9 σε μέγεθος λίγο διογκωμένες οκ. Το κλασσικό. Τι να πω. 

Μου είπε πως ίσως είναι η ωοθήκη. 

Ο γιατρός μου που τον πηρα τηλέφωνο το μεσημέρι μου είπε έχουμε κάνει τόσους υπερήχους δεν είναι κάτι κ δεν νομίζω να ναι κάτι ίσως αδένας από την διαδικασία της βελόνας... Δεν ανησυχησε καθόλου πάντως.... 

Μια κοπελα εδώ μέσα σε άλλη συνομιλία είχε γράψει πως το ειχε και εκείνη.... Το ίδιο.... Τι να πω είναι κ το έντερο μου ακόμη πρισμενο... Καλά εννοείται αν δεν φυγει θα πάω στο γιατρό. Κ το σκασμένο εμφανίζεται όταν σηκώνομαι κ μετα εξαφάνιζεται. Κ οταν πήγα νοσοκομείο δεν φαινόταν ρε παιδια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Μια κοπελα εδώ μέσα σε άλλη συνομιλία είχε γράψει πως το ειχε και εκείνη.... Το ίδιο.... Τι να πω είναι κ το έντερο μου ακόμη πρισμενο... Καλά εννοείται αν δεν φυγει θα πάω στο γιατρό. Κ το σκασμένο εμφανίζεται όταν σηκώνομαι κ μετα εξαφάνιζεται. Κ οταν πήγα νοσοκομείο δεν φαινόταν ρε παιδια.... 

Με το που κάθομαι εξαφάνιζεται. Μήπως επειδή είμαι τριπλάσια κ πιεζονται όλα... Δηλαδή αυτό ειπε κ ο γυναικολόγος εδώ μωρε που ο καημενούλης δεν έχει πολυ πειρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εμείς γυρίσαμε σήμερα το μεσημέρι!!! Είμαι στην 5 μέρα του κύκλου και έχω δεκάτα 37.3 τώρα γιατί δεν ξέρω μια χαρά νιώθω οπότε άρρωστη δεν είμαι μέχρι και self-test έκανα αρνητικό βγηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς γυρίσαμε σήμερα το μεσημέρι!!! Είμαι στην 5 μέρα του κύκλου και έχω δεκάτα 37.3 τώρα γιατί δεν ξέρω μια χαρά νιώθω οπότε άρρωστη δεν είμαι μέχρι και self-test έκανα αρνητικό βγηκε

Καλώς ήρθατε κορίτσι !!!! 

Αν σου έπεσε μπορεί να ναι κ από τον ήλιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Με το που κάθομαι εξαφάνιζεται. Μήπως επειδή είμαι τριπλάσια κ πιεζονται όλα... Δηλαδή αυτό ειπε κ ο γυναικολόγος εδώ μωρε που ο καημενούλης δεν έχει πολυ πειρα.... 

Εγώ νομίζω , ότι καλό είναι να εμπιστευτείς τον γιατρό σου , που σου είπε ότι δεν είναι τίποτα! Τι στο καλό γιατρός είναι, ξέρει καλύτερα! Λογικό να το σκέφτεσαι βέβαια αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις! Δες την θετική πλευρά , ότι πήγατε σούπερ σχετικά με τα έμβρυα!! Δεν ξέρω αλλά νομίζω πως είναι πάρα πολύ καλός ο αριθμός!! Σκέψου το αυτό και προσπάθησε όσο το δυνατόν να χαλαρώσεις!! Δύσκολο , το φαντάζομαι αλλά αφού και ο γιατρός σου είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα , προσπαθησε το!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εγώ νομίζω , ότι καλό είναι να εμπιστευτείς τον γιατρό σου , που σου είπε ότι δεν είναι τίποτα! Τι στο καλό γιατρός είναι, ξέρει καλύτερα! Λογικό να το σκέφτεσαι βέβαια αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις! Δες την θετική πλευρά , ότι πήγατε σούπερ σχετικά με τα έμβρυα!! Δεν ξέρω αλλά νομίζω πως είναι πάρα πολύ καλός ο αριθμός!! Σκέψου το αυτό και προσπάθησε όσο το δυνατόν να χαλαρώσεις!! Δύσκολο , το φαντάζομαι αλλά αφού και ο γιατρός σου είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα , προσπαθησε το!! 

Κορίτσια ψυχολογικά καλά όλα κ βόλτα ήμουν μόλις γυρισα... Από ένα τραπέζι ενός φίλου σε ένα κήπο κ περασαμε κ πολυ ωραια.... Κ με τα έμβρυα όλα καλά... Αλλά είμαι άσχημα με το σώμα μου κ αναρωτιέμαι ποσες μερες ακόμη. Χθες ενοιωθα τόσο καλά... Σήμερα γιατί;😫 ώρες ώρες κάνω πως δεν το σκέφτομαι όπως τώρα πχ πηγα εκεί περασα ωραία. Γυρισα ξαπλωσα. Τώρα όμως που ανέβαινα τη σκάλα με ενόχλησε κ το σκέφτηκα κ παλι απογοήτευση.... Γιατί λέω μέσα μου "μα ποσο καιρό θα μαι έτσι" Η κοιλιά μου είναι ειλικρινά 3 πλασια😔😔😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια ψυχολογικά καλά όλα κ βόλτα ήμουν μόλις γυρισα... Από ένα τραπέζι ενός φίλου σε ένα κήπο κ περασαμε κ πολυ ωραια.... Κ με τα έμβρυα όλα καλά... Αλλά είμαι άσχημα με το σώμα μου κ αναρωτιέμαι ποσες μερες ακόμη. Χθες ενοιωθα τόσο καλά... Σήμερα γιατί;😫 ώρες ώρες κάνω πως δεν το σκέφτομαι όπως τώρα πχ πηγα εκεί περασα ωραία. Γυρισα ξαπλωσα. Τώρα όμως που ανέβαινα τη σκάλα με ενόχλησε κ το σκέφτηκα κ παλι απογοήτευση.... Γιατί λέω μέσα μου "μα ποσο καιρό θα μαι έτσι" Η κοιλιά μου είναι ειλικρινά 3 πλασια😔😔😔😔😔

Κορίτσι μου ηρεμησε.. η διαδικασία της διέγερσης είναι λίγο δυσκολη καθώς διογκώνονται τα παντα μέσα..σίγουρα μετά επηρεάζεται κ απ την διαδικασία της ωοληψιας οπότε όλο αυτό έρχεται κ δένει... Ορμόνες παιρνουμε όχι καραμέλες. Λογικό! Εγώ δεν είχα το μπαλάκι αυτό, αλλά γι αυτό το λόγο σ αφήνει κιόλας κ δε σε παει για έτ για να ξεκουραστεί το σώμα σου . Ανταποκρίθηκες άψογα σε έμβρυα κ ολα καλα. Κ εγώ ένιωθα πρισμενη φουλ μέρα με τη μέρα θα χαλαρώνεις κ σ λίγες μέρες που θα αδιάθετησεις θα δεις θα ηρεμησεις.. Θα σου έρθει νωρίτερα περιοδος εμένα αν θυμάμαι καλά στις 9 ημέρες μετά την ωοληψια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εδώ κορίτσια! Πιστεύω να είστε καλά ! Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια πως λειτουργεί το ωοθυλάκιο...Μου βρήκε η γιατρός ένα ωοθυλάκιο στα 12 χ. και αναρωτιέμαι αν αυτό συνεπάγεται ωάριο ή όχι...Δεν ρώτησα στην βιασύνη μου λεπτομέρειες ...Βασικά μετράμε ωάριο ή ωοθυλάκιο ;; Η και τα δύο;; Και μαγαλώνει 1 χ.την ημέρα;; Οτι γνωρίζετε θα με βοηθήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Καλημέρα και από εδώ κορίτσια! Πιστεύω να είστε καλά ! Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια πως λειτουργεί το ωοθυλάκιο...Μου βρήκε η γιατρός ένα ωοθυλάκιο στα 12 χ. και αναρωτιέμαι αν αυτό συνεπάγεται ωάριο ή όχι...Δεν ρώτησα στην βιασύνη μου λεπτομέρειες ...Βασικά μετράμε ωάριο ή ωοθυλάκιο ;; Η και τα δύο;; Και μαγαλώνει 1 χ.την ημέρα;; Οτι γνωρίζετε θα με βοηθήσει...

Το ωοθηλακιο μπορεί να έχει ωαριο μέσα μπορεί κ όχι. Το ωοθηλακιο στην ουσία είναι μια μεμβράνη που περικλείει το ωάριο κ σπάει κατά τη διαδικασία της ωορρηξιας. Συνήθως ναι μεγαλώνει κατά 1 με 2 Χιλ τη μέρα. Η ωορρηξια γίνεται όταν φτάσει 19-20 Χιλ. Μπορεί κ μεγαλύτερο αν μεγαλώσει πολύ πολύ δεν ειναι λειτουργικό κ ίσως κ να μη σπάσει οπότε κ δε θα γίνει ωορρηξια. Αυτά όλα από το γιατρό μου τα έχω μάθει τόσο καιρό που παρακολουθώ την ωορρηξια μου!! Ελπίζω να βοήθησα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Το ωοθηλακιο μπορεί να έχει ωαριο μέσα μπορεί κ όχι. Το ωοθηλακιο στην ουσία είναι μια μεμβράνη που περικλείει το ωάριο κ σπάει κατά τη διαδικασία της ωορρηξιας. Συνήθως ναι μεγαλώνει κατά 1 με 2 Χιλ τη μέρα. Η ωορρηξια γίνεται όταν φτάσει 19-20 Χιλ. Μπορεί κ μεγαλύτερο αν μεγαλώσει πολύ πολύ δεν ειναι λειτουργικό κ ίσως κ να μη σπάσει οπότε κ δε θα γίνει ωορρηξια. Αυτά όλα από το γιατρό μου τα έχω μάθει τόσο καιρό που παρακολουθώ την ωορρηξια μου!! Ελπίζω να βοήθησα!! 

Σε ευχαριστώ πολυ!Δεν μου είπε γαι ωάριο και ανησυχώ τώρα...Μάλλον άδειο θα είναι... Πάντως έχω τα σχετικα υγρά και τα πονάκια ωορρηξιας...Δεν ξέρωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ!Δεν μου είπε γαι ωάριο και ανησυχώ τώρα...Μάλλον άδειο θα είναι... Πάντως έχω τα σχετικα υγρά και τα πονάκια ωορρηξιας...Δεν ξέρωω..Ααα μπορεί να φανεί εξ αρχής αν υπαρχει ωάριο μέσα στο ωοθυλάκιο;;;;

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Το ωοθηλακιο μπορεί να έχει ωαριο μέσα μπορεί κ όχι. Το ωοθηλακιο στην ουσία είναι μια μεμβράνη που περικλείει το ωάριο κ σπάει κατά τη διαδικασία της ωορρηξιας. Συνήθως ναι μεγαλώνει κατά 1 με 2 Χιλ τη μέρα. Η ωορρηξια γίνεται όταν φτάσει 19-20 Χιλ. Μπορεί κ μεγαλύτερο αν μεγαλώσει πολύ πολύ δεν ειναι λειτουργικό κ ίσως κ να μη σπάσει οπότε κ δε θα γίνει ωορρηξια. Αυτά όλα από το γιατρό μου τα έχω μάθει τόσο καιρό που παρακολουθώ την ωορρηξια μου!! Ελπίζω να βοήθησα!! 

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η αννι είπε:

 

Δε σου είπε γιατί δεν ξέρει. Δε φαίνεται από τον υπέρηχο αν ένα ωοθηλακιο είναι γεμάτο ή άδειο. Αν θέλεις υπάρχουν ειδικά τεστ ωορρηξιας, μπορείς να τα πάρεις από το φαρμακείο. Τα ξεκινάς από 10η μέρα κ όταν σου βγάλει τη φατσουλα έχεις ωορρηξια. Οπωσδήποτε μην αγχώνεσαι, ξεκινά να έχεις επαφές με τον άντρα σου αλλά χαλαρά. Το άγχος δε βοηθάει καθόλου στην προσπάθεια που κάνουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

 

Δε σου είπε γιατί δεν ξέρει. Δε φαίνεται από τον υπέρηχο αν ένα ωοθηλακιο είναι γεμάτο ή άδειο. Αν θέλεις υπάρχουν ειδικά τεστ ωορρηξιας, μπορείς να τα πάρεις από το φαρμακείο. Τα ξεκινάς από 10η μέρα κ όταν σου βγάλει τη φατσουλα έχεις ωορρηξια. Οπωσδήποτε μην αγχώνεσαι, ξεκινά να έχεις επαφές με τον άντρα σου αλλά χαλαρά. Το άγχος δε βοηθάει καθόλου στην προσπάθεια που κάνουμε!! 

Ααααχ!!!Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Ναι τα ξέρω τα τεστ ωορρηξίας... Με βοήθησες πάρα πολύ και ηρέμησα κάπως! Να βάλω μπρός σήμερα ...Εφόσον την Παρασκευή ήταν στα 12 χ.σήμερα θα είναι στα 14  περίπου... Με βάση και τα σχετικά συμπτώματα... 

Σου εύχομαι τα καλύτερα στην προσπάθεια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η αννι είπε:

Ααααχ!!!Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Ναι τα ξέρω τα τεστ ωορρηξίας... Με βοήθησες πάρα πολύ και ηρέμησα κάπως! Να βάλω μπρός σήμερα ...Εφόσον την Παρασκευή ήταν στα 12 χ.σήμερα θα είναι στα 14  περίπου... Με βάση και τα σχετικά συμπτώματα... 

Σου εύχομαι τα καλύτερα στην προσπάθεια σου!!!

Καλημερα κορίτσια! Καλη κυριακη! 

Πολυ καλυτερα σήμερα, ηρθα σκεφτείτε μόλις σε μια πισινα, και κάθομαι για κάνει κ ο συντροφος μου μπάνιο που δεν δουλευει.... Το βράδυ ήταν δυσκολο... Ξυπνησα χάλια αλλά μετά τη τουαλέτα ηρέμησα λίγο. Είναι λιγότερο συχνό το μπαλάκι αυτό έκανα κ υπέρηχο χθες στο νοσοκομείο. Εχω πολυ φουσκωμα βέβαια στη κοιλια ντρέπομαι σκεφτείτε εδώ που είμαι 😔 αλλά έπρεπε να κάνω ένα βήμα και για ψυχολογικους λόγους. Εχω μαζί εννοείται ηλεκτρολυτες. Κ από χθες τρώω καθαρά κ μόνο σκέτη πρωτεΐνη κ ασπράδι ουτε πρωινό δεν τρώω άλλο. Δεν νομίζω να πάω Αθήνα αυριο. Θα μιλήσω με το γιατρό κ αν είναι θα κάνω εδώ κάπου ένα επανηλπτικο υπέρηχο σε κάποιο γυναικολόγο... 

Κορίτσια θέλω να σας ρωτησω κατι, εχω μια απορία για κατι... Σχετικά με την εξωσωματική.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Καλη κυριακη! 

Πολυ καλυτερα σήμερα, ηρθα σκεφτείτε μόλις σε μια πισινα, και κάθομαι για κάνει κ ο συντροφος μου μπάνιο που δεν δουλευει.... Το βράδυ ήταν δυσκολο... Ξυπνησα χάλια αλλά μετά τη τουαλέτα ηρέμησα λίγο. Είναι λιγότερο συχνό το μπαλάκι αυτό έκανα κ υπέρηχο χθες στο νοσοκομείο. Εχω πολυ φουσκωμα βέβαια στη κοιλια ντρέπομαι σκεφτείτε εδώ που είμαι 😔 αλλά έπρεπε να κάνω ένα βήμα και για ψυχολογικους λόγους. Εχω μαζί εννοείται ηλεκτρολυτες. Κ από χθες τρώω καθαρά κ μόνο σκέτη πρωτεΐνη κ ασπράδι ουτε πρωινό δεν τρώω άλλο. Δεν νομίζω να πάω Αθήνα αυριο. Θα μιλήσω με το γιατρό κ αν είναι θα κάνω εδώ κάπου ένα επανηλπτικο υπέρηχο σε κάποιο γυναικολόγο... 

Κορίτσια θέλω να σας ρωτησω κατι, εχω μια απορία για κατι... Σχετικά με την εξωσωματική.... 

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα κορίτσι μου! Πάει πέρασε το δύσκολο!! Καλά κάνατε , να ξεφύγετε λίγο!! Φαντάζομαι και ο σύντροφός σου θα είχε τρελαθεί που σε έβλεπε να υποφέρεις! Εμένα ο δικός μου συνέχεια όσο συζητάμε για αυτό το θέμα μου λέει στεναχωριέμαι πιο πολύ για εσένα που θα υποφέρεις , και τον βλέπεις να βουρκωνει..Τι να κάνουν κι αυτοί...εγώ ( επειδή νιώθω την υποστήριξη του ) σκέφτομαι πάρα πολύ και το άγχος των αντρών , κορίτσια!! Τελοσπαντων , όσο για την ερώτηση που θέλεις να κάνεις , εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω , γιατί δεν τα ξέρω σωστά!! Ρώτα όμως ! Θα σου απαντήσουν σίγουρα , τα κορίτσια που ξέρουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα κορίτσι μου! Πάει πέρασε το δύσκολο!! Καλά κάνατε , να ξεφύγετε λίγο!! Φαντάζομαι και ο σύντροφός σου θα είχε τρελαθεί που σε έβλεπε να υποφέρεις! Εμένα ο δικός μου συνέχεια όσο συζητάμε για αυτό το θέμα μου λέει στεναχωριέμαι πιο πολύ για εσένα που θα υποφέρεις , και τον βλέπεις να βουρκωνει..Τι να κάνουν κι αυτοί...εγώ ( επειδή νιώθω την υποστήριξη του ) σκέφτομαι πάρα πολύ και το άγχος των αντρών , κορίτσια!! Τελοσπαντων , όσο για την ερώτηση που θέλεις να κάνεις , εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω , γιατί δεν τα ξέρω σωστά!! Ρώτα όμως ! Θα σου απαντήσουν σίγουρα , τα κορίτσια που ξέρουν!!

Ε και μένα στεναχωριέται.... Μη το δένεις πως θα υποφέρεις.... Εμένα η ξαδέρφη μου έκανε ωοληψια κ χοροπηδαγε δεν επαθε τίποτα.... Επειδή έπαθα εγώ υπερδιέγερση δεν σημαίνει πως θα παθεις κ εσυ κ μάλιστα σε τέτοιο βαθμό.... Χαλάρωσε μην το σκέφτεσαι.... Εγώ το έπαθα λόγω του Συνδρόμου κ δεν είχα κ ποτε στη ζωή μου περιοδο... 

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις για εξωσωματική. Δεν μας έχει ζητήσει Καρυοτυπο. Θα έπρεπε ; έχουμε κάνει τα πάντα ολααααααα τα υπόλοιπα όλα όλα αυτή τη βδομάδα βγαίνει κ η κυστική ίνωση κ είμαστε κομπλέ. Θα έπρεπε να κάνουμε και Καρυοτυπο; η έχει κάποια στάνταρ για να κάνεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η αννι είπε:

Ααααχ!!!Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Ναι τα ξέρω τα τεστ ωορρηξίας... Με βοήθησες πάρα πολύ και ηρέμησα κάπως! Να βάλω μπρός σήμερα ...Εφόσον την Παρασκευή ήταν στα 12 χ.σήμερα θα είναι στα 14  περίπου... Με βάση και τα σχετικά συμπτώματα... 

Σου εύχομαι τα καλύτερα στην προσπάθεια σου!!!

Βασικά πόσες μέρες κρατάει ο κύκλος σου; η ωορρηξια γίνεται περίπου 14 μερες πριν την ημερομηνία που θα σου έρθει η επόμενη περίοδος. Σε κάθε περίπτωση πάντως από την 10η μέρα του κύκλου σου καλό είναι να ξεκινήσεις προσπάθειες, μέρα παρά μέρα λένε για να μην αποδυναμώνει το σπέρμα. Εγώ έχω κάνει 3 μέρες εμβρυομεταφορα κ περίμενω να περάσει ο καιρός να κάνω χοριακή!! Με το καλό να πετύχει η προσπάθεια σου.. Κ αν δεν πετύχει αυτό το μηνα, θα γίνει τον επόμενο, μην πέσεις ψυχολογικά κ πάνω από όλα καθόλου άγχος, να ευχαριστιεσαι τη στιγμή με τον άντρα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Ε και μένα στεναχωριέται.... Μη το δένεις πως θα υποφέρεις.... Εμένα η ξαδέρφη μου έκανε ωοληψια κ χοροπηδαγε δεν επαθε τίποτα.... Επειδή έπαθα εγώ υπερδιέγερση δεν σημαίνει πως θα παθεις κ εσυ κ μάλιστα σε τέτοιο βαθμό.... Χαλάρωσε μην το σκέφτεσαι.... Εγώ το έπαθα λόγω του Συνδρόμου κ δεν είχα κ ποτε στη ζωή μου περιοδο... 

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις για εξωσωματική. Δεν μας έχει ζητήσει Καρυοτυπο. Θα έπρεπε ; έχουμε κάνει τα πάντα ολααααααα τα υπόλοιπα όλα όλα αυτή τη βδομάδα βγαίνει κ η κυστική ίνωση κ είμαστε κομπλέ. Θα έπρεπε να κάνουμε και Καρυοτυπο; η έχει κάποια στάνταρ για να κάνεις ;

Α μην ανησυχείς με τις εξετάσεις. Οι γιατροί ξέρουν τι δίνουν κ πότε πρέπει να γίνει το καθετί. Ούτε εγώ έχω κάνει ούτε κυστική ινωση ούτε καρυοτυπο. Την κυστική ινωση τη δίνουν από όσο ξέρω κ μόλις μείνεις έγκυος. Τώρα ο καρυοτυπος δεν ξέρω πότε δίνεται, μη σου πω κ καμία βλακεια. Αλλά αν τον χρειαστείς θα στον προτείνει ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Α μην ανησυχείς με τις εξετάσεις. Οι γιατροί ξέρουν τι δίνουν κ πότε πρέπει να γίνει το καθετί. Ούτε εγώ έχω κάνει ούτε κυστική ινωση ούτε καρυοτυπο. Την κυστική ινωση τη δίνουν από όσο ξέρω κ μόλις μείνεις έγκυος. Τώρα ο καρυοτυπος δεν ξέρω πότε δίνεται, μη σου πω κ καμία βλακεια. Αλλά αν τον χρειαστείς θα στον προτείνει ο γιατρός. ;

Ωραία κορίτσια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Ε και μένα στεναχωριέται.... Μη το δένεις πως θα υποφέρεις.... Εμένα η ξαδέρφη μου έκανε ωοληψια κ χοροπηδαγε δεν επαθε τίποτα.... Επειδή έπαθα εγώ υπερδιέγερση δεν σημαίνει πως θα παθεις κ εσυ κ μάλιστα σε τέτοιο βαθμό.... Χαλάρωσε μην το σκέφτεσαι.... Εγώ το έπαθα λόγω του Συνδρόμου κ δεν είχα κ ποτε στη ζωή μου περιοδο... 

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις για εξωσωματική. Δεν μας έχει ζητήσει Καρυοτυπο. Θα έπρεπε ; έχουμε κάνει τα πάντα ολααααααα τα υπόλοιπα όλα όλα αυτή τη βδομάδα βγαίνει κ η κυστική ίνωση κ είμαστε κομπλέ. Θα έπρεπε να κάνουμε και Καρυοτυπο; η έχει κάποια στάνταρ για να κάνεις ;

Εμένα καρυότυπο και κυστική είχε κάνει πρώτα ο άντρας μου όταν ψάχναμε το πρόβλημα στο σπέρμα μήπως και είναι γονιδιακό (επειδή δεν είχε καθόλου σπερματοζωάρια) και πριν την εξωσωματική έβαλαν και σε μένα..αλλά κάθε γιατρός και κάθε κέντρο ακολουθούν τη δική τους τακτική για την καθεμία μας..εξάλλου να σου πω κάτι που μου είπε ο γιατρός μου? Δεν γίνεται και δεν χρειάζεται όλες μας να κάνουμε τα πάντα από εξετάσεις ειδικά από την αρχή, υπάρχουν άπειρες στην κυριολεξία..κρίνουν οι γιατροί μας, μην αγχώνεσαι γι αυτό..περαστικά κιόλας είχα μέρες να μπω και είδα ότι ταλαιπωρήθηκες κι αλλο..εύχομαι να είσαι καλύτερα τώρα κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Βασικά πόσες μέρες κρατάει ο κύκλος σου; η ωορρηξια γίνεται περίπου 14 μερες πριν την ημερομηνία που θα σου έρθει η επόμενη περίοδος. Σε κάθε περίπτωση πάντως από την 10η μέρα του κύκλου σου καλό είναι να ξεκινήσεις προσπάθειες, μέρα παρά μέρα λένε για να μην αποδυναμώνει το σπέρμα. Εγώ έχω κάνει 3 μέρες εμβρυομεταφορα κ περίμενω να περάσει ο καιρός να κάνω χοριακή!! Με το καλό να πετύχει η προσπάθεια σου.. Κ αν δεν πετύχει αυτό το μηνα, θα γίνει τον επόμενο, μην πέσεις ψυχολογικά κ πάνω από όλα καθόλου άγχος, να ευχαριστιεσαι τη στιγμή με τον άντρα σου!! 

Αχ ρε κορίτσι έφυγα διακοπές και ψιλοεχασα τα νέα σας, έκανες έμβρυομεταφορά!! Με το καλό σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γαντζωθουν τα μωράκια σας και να μας ανακοινώσεις σε λίγες μέρες μια τέλεια χοριακη!!🙏🙏💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...