Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούλιος θα έρθει και μαζί του θα μας φέρει χαμόγελα , θαύματα , ζωές....Με αγάπη , αγκαλιές , μπάνια στις ακρογιαλιές θα γεμίσουν οι κοιλιες...


Heart

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου διάβασα ένα άρθρο το μεσημέρι για την σαλπιγγογραφια. Έλεγε ότι η ακτινοβολία είναι τόσο μεγάλη σαν να κάνεις 40 ακτινογραφίες θώρακος. Επίσης υπονοούσε λίγο πολύ ότι μπορεί να βλάψει και τα αποθέματα ωαρίων που έχουμε. Το έψαξα λίγο και είδα ότι άλλου λένε άλλα κι κι αλλού άλλα! Δεν σαν κρύβω ότι στεναχωρέθηκα λίγο και αγχώθηκα. Εσάς σας είπε κάτι ο γιατρός σας σχετικά με αυτό;💗

Δεν νομίζω να ισχύει κορίτσι μου, ίσα ίσα βοηθάει θα έλεγα... εγώ 2 μήνες μετά την σαλπιγγογραφια που έκανα έμεινα έγκυος και δόξα τω θεώ όλα καλά! Είναι σημαντική εξέταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Τι εννοείς δεν είναι ότι καλύτερο για τον οργανισμό μας? Τι προκαλεί? Όμως είναι μια από τις βασικότερες εξετάσεις και νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρη ότι δεν μπορούμε να δούμε με άλλον τρόπο αν είναι φραγμένες..έτσι μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι είναι η πρώτη εξέταση που πρέπει να γίνει.

Αν προκαλεί κάτι μόνιμο δεν το ξέρω αλλά το ότι προκαλεί σοβαρές αλλεργικές αντιδράσεις σε πολλούς ανθρώπους είναι γεγονός... Και μόνο το ότι ο οργανισμός μας κάνει μήνες να το αποβάλλει για εμένα λέει πολλά... Δυστυχώς κι εγώ ξέρω ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να δουμε τις σάλπιγγες γιαυτό έχω πει ότι μετά το καλοκαίρι θα πάω να κάνω την εξέταση μαζί με δύο αξονικες που πρέπει να κάνω ώστε να χάσω μόνο έναν κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, 

Μόλις πηραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα. Λοιπόν δείτε το και εσείς να δείτε τα θετικά. Είμαστε ακριβώς 3 μήνες μετά το χειρουργείο. 

Υπάρχει όμως Ολιγοσπερμια. Έχει μόνο 18 εκ σπερμ και 28 εκ ολικό σπέρμα. Βέβαια αυτό δεν είναι δουλειά του ουρολογου. Ο ουρολογος μας είπε πως θα φτιαξει την κινητικότητα κλπ αλλά η ποσοτητα είναι ορμονικης φυσεως. Ήδη μας παρακολουθεί ενδοκρινολογος μαζί με το συντρόφο μου κ το Σεπτέμβριο θα κάνει εξετάσεις που είναι να τον ξανά δει. Αλλα τουλαχιστον βλέπω τα θετικά 😘

16258123020796350759787897480350.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, 

Μόλις πηραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα. Λοιπόν δείτε το και εσείς να δείτε τα θετικά. Είμαστε ακριβώς 3 μήνες μετά το χειρουργείο. 

Υπάρχει όμως Ολιγοσπερμια. Έχει μόνο 18 εκ σπερμ και 28 εκ ολικό σπέρμα. Βέβαια αυτό δεν είναι δουλειά του ουρολογου. Ο ουρολογος μας είπε πως θα φτιαξει την κινητικότητα κλπ αλλά η ποσοτητα είναι ορμονικης φυσεως. Ήδη μας παρακολουθεί ενδοκρινολογος μαζί με το συντρόφο μου κ το Σεπτέμβριο θα κάνει εξετάσεις που είναι να τον ξανά δει. Αλλα τουλαχιστον βλέπω τα θετικά 😘

16258123020796350759787897480350.jpg

Η κινητικότητα πρέπει να ρυθμιστεί μόνο.. 

Εμάς το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου έχει 15.600. 000 ανά ml και κανεις δεν μας μίλησε για ολιγοσπερμια(στα 40 σου λέει είσαι τούρμπο μια χαρά), το ολικο του σπερμα είναι 63.800.000 μήπως γι αυτό δεν. Του είπαν ολιγοσπεεμια; αλλά η κινητικότητα μας είναι 43% και μας είπαν μια χαρά γόνιμο είναι! Αρα μόνο κινητικότητα, τίποτα άλλο! Βιταμίνες παίρνετε; εμάς τις pregnacare μας σύστησε τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, 

Μόλις πηραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα. Λοιπόν δείτε το και εσείς να δείτε τα θετικά. Είμαστε ακριβώς 3 μήνες μετά το χειρουργείο. 

Υπάρχει όμως Ολιγοσπερμια. Έχει μόνο 18 εκ σπερμ και 28 εκ ολικό σπέρμα. Βέβαια αυτό δεν είναι δουλειά του ουρολογου. Ο ουρολογος μας είπε πως θα φτιαξει την κινητικότητα κλπ αλλά η ποσοτητα είναι ορμονικης φυσεως. Ήδη μας παρακολουθεί ενδοκρινολογος μαζί με το συντρόφο μου κ το Σεπτέμβριο θα κάνει εξετάσεις που είναι να τον ξανά δει. Αλλα τουλαχιστον βλέπω τα θετικά 😘

16258123020796350759787897480350.jpg

Εγώ δεν ξέρω να τα διαβάζω , να σας πω! Κάναμε σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο και μας είπαν ότι τα αποτελέσματα είναι τέλεια , μας το είπε και ο γυναικολόγος οπότε δεν έδωσα άλλη σημασία!!! Μπορεί να έκανα και λάθος , αλλά τι στο καλό από το κέντρο μας είπαν δεν υπάρχει τίποτα , καλή σας επιτυχία , ο γιατρός μου είπε ειναι τούρμπο τι να κάνω άλλο;;;; Έχω αγχωθει λίγο τώρα που λέτε όλα αυτά. Και θα πάω να το συγκρίνω με αυτά που λέτε εδώ.... Παρ όλα αυτά mimi μου εγώ βλέπω μεγάλη βελτίωση ως προς τους αριθμούς πριν και μετά!!!! Όλα θα γίνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Αν προκαλεί κάτι μόνιμο δεν το ξέρω αλλά το ότι προκαλεί σοβαρές αλλεργικές αντιδράσεις σε πολλούς ανθρώπους είναι γεγονός... Και μόνο το ότι ο οργανισμός μας κάνει μήνες να το αποβάλλει για εμένα λέει πολλά... Δυστυχώς κι εγώ ξέρω ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να δουμε τις σάλπιγγες γιαυτό έχω πει ότι μετά το καλοκαίρι θα πάω να κάνω την εξέταση μαζί με δύο αξονικες που πρέπει να κάνω ώστε να χάσω μόνο έναν κυκλο

Ναι για αλλεργικές αντιδράσεις δεν ξέρω κάποιο περιστατικό και δεν το είχα σκεφτεί, είναι αστάθμητος παραγοντας και μπορεί να εμφανίσουμε σε οτιδήποτε. Και εγω με όλα αυτά που έχω κάνει αν φοβόμουν και αυτό θα ήμουν σε μόνιμη κρίση πανικου πιστεύω οπότε δεν το σκέφτομαι καν..καλά το σκεφτηκες να το κάνεις έτσι αφού σε βολεύει καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Εννοείτε πως η σαλπιγγογραφία είναι η φουλ βασική εξέταση κ δεν είναι δυνατόν να προσπαθεί κάποια για μωρό κ να μην την κάνει εφόσον βλέπει φυσικά ότι δεν πιάνει άμεσα. Έχοντας ειδικό γιατρό γονιμότητας δίνουν συνήθως περιθώρια ενός χρόνου προσπαθειών σε γυναίκες μέχρι 35 κ 6 μήνες για άνω… Εγώ μετά τη βιοχημική κ την αρνητική χοριακή από την εξωσωματική θα έκανα κ υστεροσκόπηση για να είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά, αλλά ευτυχώς έμεινα φυσιολογικά στον μικρό μου κ με γλύτωσε από το χειρουργείο… Ψαχτείτε γενικά όσο μπορείτε, θα ξέρετε τουλάχιστον οτι λειτουργικά είστε καλά για να προχωρήσετε στο επόμενο βήμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Εννοείτε πως η σαλπιγγογραφία είναι η φουλ βασική εξέταση κ δεν είναι δυνατόν να προσπαθεί κάποια για μωρό κ να μην την κάνει εφόσον βλέπει φυσικά ότι δεν πιάνει άμεσα. Έχοντας ειδικό γιατρό γονιμότητας δίνουν συνήθως περιθώρια ενός χρόνου προσπαθειών σε γυναίκες μέχρι 35 κ 6 μήνες για άνω… Εγώ μετά τη βιοχημική κ την αρνητική χοριακή από την εξωσωματική θα έκανα κ υστεροσκόπηση για να είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά, αλλά ευτυχώς έμεινα φυσιολογικά στον μικρό μου κ με γλύτωσε από το χειρουργείο… Ψαχτείτε γενικά όσο μπορείτε, θα ξέρετε τουλάχιστον οτι λειτουργικά είστε καλά για να προχωρήσετε στο επόμενο βήμα. 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!! Τα ίδια μου έχουν πει και μένα οι γιατροί.. Εγώ έχω κάνει και υστεροσκοπηση, είχα πολύποδες στο ενδομήτριο και ο ένας ήταν στο στόμιο της σάλπιγγας και δεν φαινόταν φυσικα σε υπέρηχο..πολλά μπορεί να συμβαίνουν όταν αργεί η σύλληψη δυστυχώς και αφού αρκετά διορθώνονται γιατί να μην κερδίσουμε χρονο? συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, με το καλό το μικρουλι σου να ναι γερό και καλότυχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Η κινητικότητα πρέπει να ρυθμιστεί μόνο.. 

Εμάς το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου έχει 15.600. 000 ανά ml και κανεις δεν μας μίλησε για ολιγοσπερμια(στα 40 σου λέει είσαι τούρμπο μια χαρά), το ολικο του σπερμα είναι 63.800.000 μήπως γι αυτό δεν. Του είπαν ολιγοσπεεμια; αλλά η κινητικότητα μας είναι 43% και μας είπαν μια χαρά γόνιμο είναι! Αρα μόνο κινητικότητα, τίποτα άλλο! Βιταμίνες παίρνετε; εμάς τις pregnacare μας σύστησε τώρα 

@marinamanoulitsa

 Μήπως κάτι δεν είδες καλά;

Είχε 5% κινητικότητα πριν 3 μήνες που είχε κιρσοκηλη κ τωρα έχει 70%

Είμαστε πολυ καλα με κινητικότητα μορφολογία κλπ 

Απλά έχει Ολιγοσπερμια βρε κορίτσια. 

Αλλά αυτό είναι ορμονικο. 

Σας είπαν εσας πως είναι καλό το σπέρμα ; με αυτά νουμερα;;;

Μικρά μου φαίνονται πολυ. 

Είχε 18 εκατομμύρια κ 28 εκατομυρια ολικό σπέρμα σε 1.5 ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Εγώ δεν ξέρω να τα διαβάζω , να σας πω! Κάναμε σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο κέντρο και μας είπαν ότι τα αποτελέσματα είναι τέλεια , μας το είπε και ο γυναικολόγος οπότε δεν έδωσα άλλη σημασία!!! Μπορεί να έκανα και λάθος , αλλά τι στο καλό από το κέντρο μας είπαν δεν υπάρχει τίποτα , καλή σας επιτυχία , ο γιατρός μου είπε ειναι τούρμπο τι να κάνω άλλο;;;; Έχω αγχωθει λίγο τώρα που λέτε όλα αυτά. Και θα πάω να το συγκρίνω με αυτά που λέτε εδώ.... Παρ όλα αυτά mimi μου εγώ βλέπω μεγάλη βελτίωση ως προς τους αριθμούς πριν και μετά!!!! Όλα θα γίνουν!!!

@Heart μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι δεν το συζητάμε για να σε αγχωσω ειλικρινά συγνώμη. Εγώ απλά το έγραψα για να δει κάποια κοπέλα αν έχει πχ ο συντροφος της κιρσοκηλη ότι δεν είναι κάτι κ ότι αμέσως μετά το χειρουργείο επανέρχεται η κινητικότητα κ η μορφολογία 

Μειναμε ευχαριστημενοι από τον ουρολογο. 

Απλα μας φαίνεται λίγο το σπέρμα. Είχε γράψει παλι η μικροβιολόγος Ολιγοσπερμια.

Από βιταμίνες @marinamanoulitsa παίρνουμε profertil κ επειδή είναι ακριβές τώρα θα ξανά πάρουμε pregnanare κ εμεις. Πήραμε 3 μήνες profertil παρά πολυ ακριβές κ τωρα θα συνεχίσουμε αυτές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@marinamanoulitsa

 Μήπως κάτι δεν είδες καλά;

Είχε 5% κινητικότητα πριν 3 μήνες που είχε κιρσοκηλη κ τωρα έχει 70%

Είμαστε πολυ καλα με κινητικότητα μορφολογία κλπ 

Απλά έχει Ολιγοσπερμια βρε κορίτσια. 

Αλλά αυτό είναι ορμονικο. 

Σας είπαν εσας πως είναι καλό το σπέρμα ; με αυτά νουμερα;;;

Μικρά μου φαίνονται πολυ. 

Είχε 18 εκατομμύρια κ 28 εκατομυρια ολικό σπέρμα σε 1.5 ml

Πάνω από 15 εκ ανά ml είναι οκ..για τον όγκο που είναι 1,5ml μήπως σας το είπαν αυτο?οπότε και κατεβάζει τον συνολικό αριθμό..πάντως η κινητικότητα σούπερ και οι φυσιολογικές μορφές νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@marinamanoulitsa

 Μήπως κάτι δεν είδες καλά;

Είχε 5% κινητικότητα πριν 3 μήνες που είχε κιρσοκηλη κ τωρα έχει 70%

Είμαστε πολυ καλα με κινητικότητα μορφολογία κλπ 

Απλά έχει Ολιγοσπερμια βρε κορίτσια. 

Αλλά αυτό είναι ορμονικο. 

Σας είπαν εσας πως είναι καλό το σπέρμα ; με αυτά νουμερα;;;

Μικρά μου φαίνονται πολυ. 

Είχε 18 εκατομμύρια κ 28 εκατομυρια ολικό σπέρμα σε 1.5 ml

Ναι δεν κατάλαβα καλά!! 70% σούπερ είστε!!!! Μια χαρά!!!! Σε εμένα έχει συνολικό σπερμα μεγαλύτερη ποσότητα 63. 800.000 γι αυτό δεν θα μας  είπαν για ολιγοσπερμια!!! Ναι αλλά με τόση κινητικότητα πλέον και αυτά τα νούμερα δεν αρκούν για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη;;;;; τι σας είπαν; εγώ πιστεύω ότι δεν είναι αποθαρρυντικα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι δεν το συζητάμε για να σε αγχωσω ειλικρινά συγνώμη. Εγώ απλά το έγραψα για να δει κάποια κοπέλα αν έχει πχ ο συντροφος της κιρσοκηλη ότι δεν είναι κάτι κ ότι αμέσως μετά το χειρουργείο επανέρχεται η κινητικότητα κ η μορφολογία 

Μειναμε ευχαριστημενοι από τον ουρολογο. 

Απλα μας φαίνεται λίγο το σπέρμα. Είχε γράψει παλι η μικροβιολόγος Ολιγοσπερμια.

Από βιταμίνες @marinamanoulitsa παίρνουμε profertil κ επειδή είναι ακριβές τώρα θα ξανά πάρουμε pregnanare κ εμεις. Πήραμε 3 μήνες profertil παρά πολυ ακριβές κ τωρα θα συνεχίσουμε αυτές. 

Όχι κορίτσι μου μη ζητάς συγνώμη , αγχωθηκα για καλό , να το κοιτάξω λίγο ξανά , γιατί από την κούραση και την απογοήτευση , αφέθηκα λίγο σε ότι μου είπαν οι γιατροί και δεν το έψαξα μόνη καθόλου...Εσεις καλά κάνετε και τα συζητάτε!!!όλα καλά θα πάνε και για αυτό είμαστε εδώ να τα συζητάμε όλα!! Αν ήταν να λέμε μόνο καλά δε θα βοηθιομασταν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι δεν κατάλαβα καλά!! 70% σούπερ είστε!!!! Μια χαρά!!!! Σε εμένα έχει συνολικό σπερμα μεγαλύτερη ποσότητα 63. 800.000 γι αυτό δεν θα μας  είπαν για ολιγοσπερμια!!! Ναι αλλά με τόση κινητικότητα πλέον και αυτά τα νούμερα δεν αρκούν για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη;;;;; τι σας είπαν; εγώ πιστεύω ότι δεν είναι αποθαρρυντικα!!! 

@Sandyb @marinamanoulitsa κορίτσια υπάρχει Ολιγοσπερμια εδώ. Κ υπήρχε εξ αρχής. Ο ουρολογος μας είχε ενημερώσει πως δεν θα αλλάξει κάτι στην "ποσοτητα" Σπέρματος με το χειρουργείο. Αλλά μας είχε εγγυηθεί το αποτέλεσμα για την κινητικότητα το οποίο και άψογα ήρθε κορίτσια ☺ κ ειναι χαρούμενη προφανως γι αυτό. Δυστυχώς ο συντροφος μου είχε κάνει χρήση αναβολικών όταν ήταν 20 χρονών κ κατέβαινε αγώνες βέβαια για 5 μήνες αλλά τότε χαλασε τις ορμόνες. Αυτό ίσως φταίει. Ο ενδοκρινολογος μας είπε πωε ήταν μικρή η χρήση κ δεν επηρέαζε. Ωστόσο το Σεπτέμβριο μας είπε που θα κάνουμε επαναληπτικές αν δεν έχει αλλάξει κάτι θα μας βοηθήσει και ορμονικά για να βελτιωθεί λόγω μικρής ηλικίας καθώς είναι 27 χρονών. 

Με το γυναικολόγο θα μιλήσω τη Δευτέρα από κοντά που έχω υπέρηχο. Αρχισα την ένεση χθες για ωρίμανση  κ Δευτέρα έχω υπέρηχο

@Heart συγνώμη αν τα γράφω όλα και αγχωνω κόσμο αλλά θέλω να τα μοιραστω!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Sandyb @marinamanoulitsa κορίτσια υπάρχει Ολιγοσπερμια εδώ. Κ υπήρχε εξ αρχής. Ο ουρολογος μας είχε ενημερώσει πως δεν θα αλλάξει κάτι στην "ποσοτητα" Σπέρματος με το χειρουργείο. Αλλά μας είχε εγγυηθεί το αποτέλεσμα για την κινητικότητα το οποίο και άψογα ήρθε κορίτσια ☺ κ ειναι χαρούμενη προφανως γι αυτό. Δυστυχώς ο συντροφος μου είχε κάνει χρήση αναβολικών όταν ήταν 20 χρονών κ κατέβαινε αγώνες βέβαια για 5 μήνες αλλά τότε χαλασε τις ορμόνες. Αυτό ίσως φταίει. Ο ενδοκρινολογος μας είπε πωε ήταν μικρή η χρήση κ δεν επηρέαζε. Ωστόσο το Σεπτέμβριο μας είπε που θα κάνουμε επαναληπτικές αν δεν έχει αλλάξει κάτι θα μας βοηθήσει και ορμονικά για να βελτιωθεί λόγω μικρής ηλικίας καθώς είναι 27 χρονών. 

Με το γυναικολόγο θα μιλήσω τη Δευτέρα από κοντά που έχω υπέρηχο. Αρχισα την ένεση χθες για ωρίμανση  κ Δευτέρα έχω υπέρηχο

@Heart συγνώμη αν τα γράφω όλα και αγχωνω κόσμο αλλά θέλω να τα μοιραστω!!!!!! 

Τι να σου πω αν σας είπαν οι γιατροί ολιγοσπερμια έτσι θα είναι. Πάντως δεν νομίζω ότι είστε και τόσο κάτω από τα φυσιολογικά όρια ώστε να ανησυχείτε ιδιαιτερα και δεν το λέω από μονη μου αλλά έχοντας επισκεφτεί πολλούς γιατρούς γιατι έχουμε σοβαρότατο θέμα στο σπερμα..οπως και να έχει είστε μικροί και έχετε το χρόνο να διορθώσετε ότι χρειάζεται και ότι σας πούνε οι γιατροι οπότε όλα θα πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

@Sandyb @marinamanoulitsa κορίτσια υπάρχει Ολιγοσπερμια εδώ. Κ υπήρχε εξ αρχής. Ο ουρολογος μας είχε ενημερώσει πως δεν θα αλλάξει κάτι στην "ποσοτητα" Σπέρματος με το χειρουργείο. Αλλά μας είχε εγγυηθεί το αποτέλεσμα για την κινητικότητα το οποίο και άψογα ήρθε κορίτσια ☺ κ ειναι χαρούμενη προφανως γι αυτό. Δυστυχώς ο συντροφος μου είχε κάνει χρήση αναβολικών όταν ήταν 20 χρονών κ κατέβαινε αγώνες βέβαια για 5 μήνες αλλά τότε χαλασε τις ορμόνες. Αυτό ίσως φταίει. Ο ενδοκρινολογος μας είπε πωε ήταν μικρή η χρήση κ δεν επηρέαζε. Ωστόσο το Σεπτέμβριο μας είπε που θα κάνουμε επαναληπτικές αν δεν έχει αλλάξει κάτι θα μας βοηθήσει και ορμονικά για να βελτιωθεί λόγω μικρής ηλικίας καθώς είναι 27 χρονών. 

Με το γυναικολόγο θα μιλήσω τη Δευτέρα από κοντά που έχω υπέρηχο. Αρχισα την ένεση χθες για ωρίμανση  κ Δευτέρα έχω υπέρηχο

@Heart συγνώμη αν τα γράφω όλα και αγχωνω κόσμο αλλά θέλω να τα μοιραστω!!!!!! 

Ναι βρε να τα γράφεις!!! Εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το σπέρμα...( Ωραία το έθεσα..)😃Αλλά μαθαίνω από εσας!! Πάντως όπως είπα και εχθές οι αριθμοί δείχνουν μεγάλη βελτίωση!! Μπράβο στον σύντροφό σου που προσπαθεί με βιταμίνες , χειρουργεια, συχνά σπερμοδιαγραμματα ... Πραγματικά μπράβο του, βλέπουμε άντρες που δεν συνεργάζονται εύκολα , και είναι και μικρός!!! Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου  , έχετε μεγάλη βελτίωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2021 at 5:54 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/10/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Αγάπη τώρα πρόσεξα ότι μου αλλάξατε την ημ/νια γέννησης και το φύλο...γέννησα 03/09/20 αγοράκι 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Ναι βρε να τα γράφεις!!! Εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το σπέρμα...( Ωραία το έθεσα..)😃Αλλά μαθαίνω από εσας!! Πάντως όπως είπα και εχθές οι αριθμοί δείχνουν μεγάλη βελτίωση!! Μπράβο στον σύντροφό σου που προσπαθεί με βιταμίνες , χειρουργεια, συχνά σπερμοδιαγραμματα ... Πραγματικά μπράβο του, βλέπουμε άντρες που δεν συνεργάζονται εύκολα , και είναι και μικρός!!! Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου  , έχετε μεγάλη βελτίωση!!

@Heart να σου πω την αλήθεια και εγώ δεν περιμενα τέτοια συνέπεια με όλα! Σκέψου είχαμε παει στον ουρολογο παρασκευη απόγευμα κ Δευτέρα μπήκε για χειρουργείο. Παίρνει κάθε πρωι μετά το φαγητό τις βιταμίνες ουτε μέρα δεν έχει ξεχάσει... Τον έχω κ εγώ από κοντά βέβαια... Με ακουει γενικά κ με εμπιστευεται απόλυτα.... Αρνείται βέβαια την Ολιγοσπερμια... Εκεί βγάζει άρνηση αλλά εντάξει... Του λέω συχνά πως όλα θα τα φτιαξουμε... Θέλει κ εκείνος πολυ το μωρό! Τα μωρά βασικά γιατί θέλουμε κ πολλα τρομάρα; μας 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart να σου πω την αλήθεια και εγώ δεν περιμενα τέτοια συνέπεια με όλα! Σκέψου είχαμε παει στον ουρολογο παρασκευη απόγευμα κ Δευτέρα μπήκε για χειρουργείο. Παίρνει κάθε πρωι μετά το φαγητό τις βιταμίνες ουτε μέρα δεν έχει ξεχάσει... Τον έχω κ εγώ από κοντά βέβαια... Με ακουει γενικά κ με εμπιστευεται απόλυτα.... Αρνείται βέβαια την Ολιγοσπερμια... Εκεί βγάζει άρνηση αλλά εντάξει... Του λέω συχνά πως όλα θα τα φτιαξουμε... Θέλει κ εκείνος πολυ το μωρό! Τα μωρά βασικά γιατί θέλουμε κ πολλα τρομάρα; μας 🤣🤣🤣🤣🤣

Μπράβο του , πραγματικά!! Είναι δύσκολο και για τον άντρα , να τα λέμε κι αυτά κορίτσια!! Σε πολλούς θίγεται και ο αντρισμος τους!! Λάθος , αλλά γίνεται!! Περνούν κι αυτοί τα ζόρια τους , μην τους ξεχνάμε!! Να τους δίνουμε θάρρος!!!Εύχομαι να κάνετε όσα θέλετε κορίτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marinamanoulitsa :ΘΕΤΙΚΟ 👶

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:26/07

diana8:?

Lacostaki:20/07

 

Ntinaki83:03/07

Mimi26:28/07

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:17/07 

evaioan:27/07                                                

Heart:27/07

Sillia:?

Αννια27:?

 

 

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

Evaki:? 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:?  

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς φεύγουμε σε λίγο για διακοπές!!! Να περνάτε όλες υπέροχα!!! 

Καλά να περάσετε lacostaki μου!

Άφησε πίσω οτιδήποτε σε απασχολεί, ξεκουράσου και απόλαυσε τις διακοπές σου με τον αντρουλη σου! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμείς φεύγουμε σε λίγο για διακοπές!!! Να περνάτε όλες υπέροχα!!! 

Καλημέρα!!! ⛱

Να περάσετε τέλεια!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...