Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Είναι ολικής και τα έχει ζητήσει ο μικρός από την προηγούμενη εβδομάδα 😑 

Συγνώμη 🙏🙏 

Καταλαβαίνω πως αισθάνεστε πάντως με την στέρηση. Είχα να φάω τυρί και γενικά γαλακτοκομικά πάντως από ένα χρόνο. Είχε αλλεργία στην πρωτεϊνη του αγελαδινού γάλακτος ο μικρός μου οπότε δεν μπορούσα να φάω τίποτα τέτοιο.. 

Και για να καταλάβετε, μέχρι και η γαλοπούλα του τοστ έχει ... Οπότε δεν έτρωγα τίποτα.... 

Σας συμπονω

Καλησπέρα. Καλά πολύ δράμα και αυτό. Είναι φορές που το έχω σκεφτεί και λέω ας με λυπηθεί ο Θεούλης μην βγάλει καμία αλλεργία το μπεμπάκι μου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Καλησπέρα. Καλά πολύ δράμα και αυτό. Είναι φορές που το έχω σκεφτεί και λέω ας με λυπηθεί ο Θεούλης μην βγάλει καμία αλλεργία το μπεμπάκι μου😊

Κοίτα η αλλεργία στη πρωτεινη του αγελαδινού γάλακτος είναι πολύ κοινή αλλεργία , στο τοπ 3 δλδ μαζί με αυγό και ψάρι. Τον πρώτο χρόνο συνήθως θέλει αποχή και μετά όλα καλά το ξεπερνάει ! Εκτός από βαριές περιπτώσεις που θέλει 2-3 χρόνια ... 

@Barbie92κορίτσι μου καταλαβαίνω ότι αγχώνεσαι αρκετά και είναι λογικό! Είναι όλα πρωτόγνωρα! 

Να ξέρεις πάντως ότι και μπρούμυτα να κάτσεις το μωρό δε το πλακώνεις, μόνο αφού γεννηθεί θέλει προσοχή,  μέσα στη μήτρα δεν παθαίνει τίποτα! Μέχρι πριν λίγο καιρό κοιμόμουν μπρούμυτα, τώρα νταξ δεν μπορώ 😂😂 

Ότι θέλεις μπορείς να το μοιράζεσαι και να μας ρωτάς ! Έχω πει πολλές φορές καμμία δεν έχει οδηγίες χρήσης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Άρα προφανώς από την τριβή γίνεται χειρότερο ε? 🥺

Οχι με την τριβή δε με πειραζει γιατι φοραω μεχρι ψηλά τα κολάν εγκυμοσύνης οποτε δεν τρίβεται! 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μα τι έπαθες όμως και πονάει ? 

Ελα μου ντε! Οταν ειμαι όρθια πιο πολυ με ποναει/τραβάει!! Εχω φαει και το ξυλο σημερα απο το μικρουλακι! Χτες ηταν πιο ήσυχη και σημερα τα εχει δωσει ολα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Οχι με την τριβή δε με πειραζει γιατι φοραω μεχρι ψηλά τα κολάν εγκυμοσύνης οποτε δεν τρίβεται! 

Ελα μου ντε! Οταν ειμαι όρθια πιο πολυ με ποναει/τραβάει!! Εχω φαει και το ξυλο σημερα απο το μικρουλακι! Χτες ηταν πιο ήσυχη και σημερα τα εχει δωσει ολα!!! 

Μήπως τραβάει ;

Στη πρώτη εγκυμοσύνη ένιωθα ένα τράβηγμα από μέσα στον αφαλό και κάτω και μου είχε πει η γυναικολόγος ότι είναι ένα εμβρυακό κατάλοιπο που έχουμε και είναι λογικό αυτό να τραβάει . Και αν με πονάει πολύ να πιω ντεπον. Αυτά θυμάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Μήπως τραβάει ;

Στη πρώτη εγκυμοσύνη ένιωθα ένα τράβηγμα από μέσα στον αφαλό και κάτω και μου είχε πει η γυναικολόγος ότι είναι ένα εμβρυακό κατάλοιπο που έχουμε και είναι λογικό αυτό να τραβάει . Και αν με πονάει πολύ να πιω ντεπον. Αυτά θυμάμαι

Και τραβούσε ναι!!! Ευχαριστω κοριτσι μου!! 
Ευτυχως απο την ωρα που πηρα το μαγνήσιο ειμαι καλα!! 
Εσυ ολα καλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Louna είπε:

Και σε μένα θα γίνει αυτό;;;;;;;;;;;;;; Ρε κορίτσια 🥺 δε μπορώ καθόλου με τον αφαλό, έχω θέμα 😫

Φαντάσου οταν η μπεμπα πάει απο εκεί πίσω και σπρώχνει, με το χέρι μου ελαφριά την πατάω την κοιλιά προς τα κάτω για να σταματήσει (γιατι θα λιποθυμήσω) και της κανω νοημα να ερθει πιο διπλα και το νεραιδακι μου ερχεται 😭 

Δεν είναι απαραίτητο ότι θα γίνει καλέ μην αγχώνεσαι! Εμένα είναι εντελώς μέσα, τρυπούλα... Δεν έγινε σε καμία από τις εγκυμοσύνες, είναι ανάλογα πως είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Barbie92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; χάθηκα λίγο γτ δν προλαβαίνω να καθήσω να γράψω μόνο διαβάζω τι γράφεται. Κ εγώ έχω λίγες καούρες αλλά πολύ λίγο προς το παρόν. Επίσης τρώω κ εγώ πιο πολύ ολικής αλλά πρίν μείνω έγκυος με έμαθε ο άντρας μου σε αυτά και τα συνήθισα και εγώ. Επίσης πάλι καλά δν καπνίζω ούτε έπινα καφέ οπότε δν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα. Τώρα για τον αφαλό εμένα ακόμα είναι πλέον επίπεδος και όλοι με κοροϊδεύουν ότι δν έχω αφαλό 😝😝😝... Επίσης όλες οι συμβουλές σας είναι τοπ και ευχαριστούμε πολύ. Γτ νοιώθω άσχετη για όλα. Να σας πω κ την εμπειρία μου εδώ και κάποιες μέρες δν κοιμάμαι καλά γτ φοβάμαι ότι θα γυρίσω από το πλάι που κοιμάμαι και θα πλάκωσω το μωρό. Κ όλη νύχτα ξυπναω με αυτό το φόβο και το πρωί περιμένω να κλωτσήσει να δω ότι είναι καλά. Νοιώθω λίγο τρελή....

Αυτόν τον φόβο τον έχω κ εγώ πάντα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Και τραβούσε ναι!!! Ευχαριστω κοριτσι μου!! 
Ευτυχως απο την ωρα που πηρα το μαγνήσιο ειμαι καλα!! 
Εσυ ολα καλα; 

εγώ επιτέλους σπίτι μαγειρεύω αυτό που είπα πριν και δεν το ξανά λέω για να μην πληγωθεί κανείς! 😂😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Αυτόν τον φόβο τον έχω κ εγώ πάντα 🙄

Και τώρα αν μπορούσα θα κοιμόμουν μπρούμυτα 😂😂😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είσαι τρελήηηηηηηηηηη!!!!!

Είμαι αλλά αυτό που κολλάει; 😳 

 

😂😂😂😂😂 Έλα μωρέ γιατί ; Τι θα πάθει το μωράκι ; Αφού είναι προστατευμένο εκεί μέσα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Είμαι αλλά αυτό που κολλάει; 😳 

 

😂😂😂😂😂 Έλα μωρέ γιατί ; Τι θα πάθει το μωράκι ; Αφού είναι προστατευμένο εκεί μέσα 🥰🥰

Δεν μπορώ!!! Το μωρό μου! Θα βγει κ θα με κοπανάει... ρε μαμά πας καλά κ έπεφτες πάνω μου??? 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Δεν μπορώ!!! Το μωρό μου! Θα βγει κ θα με κοπανάει... ρε μαμά πας καλά κ έπεφτες πάνω μου??? 😄

Χαχαχχαχα δεν νομίζω πάντως ότι θα υπάρξει πρόβλημα αν κάποια στιγμή γυρίσεις μπρούμυτα στον ύπνο. 

Αλλά για να λέμε και την αλήθεια, δεν μπορείς να γυρίσεις μπρούμυτα λόγω του όγκου που λέγεται κοιλίτσα 8 μηνών 😂😂 

Οπότε όλα καλά ! 

Εγώ κάνω ενέσεις στην κοιλιά πάντως κάθε πρωί 😳😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Χαχαχχαχα δεν νομίζω πάντως ότι θα υπάρξει πρόβλημα αν κάποια στιγμή γυρίσεις μπρούμυτα στον ύπνο. 

Αλλά για να λέμε και την αλήθεια, δεν μπορείς να γυρίσεις μπρούμυτα λόγω του όγκου που λέγεται κοιλίτσα 8 μηνών 😂😂 

Οπότε όλα καλά ! 

Εγώ κάνω ενέσεις στην κοιλιά πάντως κάθε πρωί 😳😅

Καλά εντελώς δεν γίνεται με τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ περιμένω για το γιατρό κορίτσια... Να δω επιτέλους το κοριτσάκι μου !!! 

Αχ τέλεια!!!!! ❤❤❤ εγώ θα πάω αύριο.... Να μας στείλεις νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ περιμένω για το γιατρό κορίτσια... Να δω επιτέλους το κοριτσάκι μου !!! 

Περιμένουμε κι εμείς μαζί σου ! 😁😁😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσων αφορά τον αφαλό που λέγατε πάνω και ξέχασα να σχολιάσω, κι εμένα τρυπουλα είναι όπως έχω ξανά πει, και όταν λέμε τρυπουλα εννοούμε και μαύρη τρύπα στο διάστημα γιατί αν θυμάστε είχα ανακαλύψει στην εγκυμοσύνη ότι έχω ελιές μέσα 😂😂😂 

Ακόμα λοιπόν είναι τρυπουλα, δεν έχει πεταχτεί τελείως έξω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντα κοιμομουν μπρούμυτα και τώρα νοιώθω την κοιλιά μου να γυρίζει ελαφρώς και προσπαθώ να βάζω τα πάπλωματα και μαξιλάρια ανάμεσα στα πόδια για αντίσταση 😂😂😂... @Christine_ και εγώ ήθελα να κάνω μακαρόνια με κιμά σήμερα γτ ζήλεψα που το ανέφερες αλλά ο άντρας μου ζήτησε μπιφτέκια οπότε δν μπορούσα να χαλάσω χατίρι 😝😝😝

@Kallia.Geoτέλεια, περιμένουμε νέα.. 🥰🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Όσων αφορά τον αφαλό που λέγατε πάνω και ξέχασα να σχολιάσω, κι εμένα τρυπουλα είναι όπως έχω ξανά πει, και όταν λέμε τρυπουλα εννοούμε και μαύρη τρύπα στο διάστημα γιατί αν θυμάστε είχα ανακαλύψει στην εγκυμοσύνη ότι έχω ελιές μέσα 😂😂😂 

Ακόμα λοιπόν είναι τρυπουλα, δεν έχει πεταχτεί τελείως έξω !

Κ εγώ έχω ελίτσες κ δεν το ήξερα... είχα πάθει σοκ νόμιζα ότι κάτι έπαθα 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

εγώ επιτέλους σπίτι μαγειρεύω αυτό που είπα πριν και δεν το ξανά λέω για να μην πληγωθεί κανείς! 😂😂 

 

Πωωωωωω τελεια!!!! Καλη απολαυση!!! Καλη ορεξη να εχετε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ περιμένω για το γιατρό κορίτσια... Να δω επιτέλους το κοριτσάκι μου !!! 

Με το καλο!!!!!! Πες μας τα νεα απο το κοριτσακι σου!!! 😍😍😍🎀🎀🎀🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Barbie92να κοιμάσαι από την αριστερή πλευρά! 

Ωραία είναι και τα μπιφτεκακια 💕 

@Froufroδεν μπορώ να αντιδράσω άλλο στα μνμτ! Ναιιιι είναι σοοοοκ!! 🤯🤯

@JNtinaευχαριστούμε πολύ αλλά είναι για αύριο! 

Λόγω μαγαζιού ειδικά τώρα που έχουμε συνεχόμενο ωράριο μαγειρεύω το βράδυ έτσι ώστε να παίρνει και ο μικρός στο σχολείο μαζί του ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

@Barbie92να κοιμάσαι από την αριστερή πλευρά! 

Ωραία είναι και τα μπιφτεκακια 💕 

@Froufroδεν μπορώ να αντιδράσω άλλο στα μνμτ! Ναιιιι είναι σοοοοκ!! 🤯🤯

@JNtinaευχαριστούμε πολύ αλλά είναι για αύριο! 

Λόγω μαγαζιού ειδικά τώρα που έχουμε συνεχόμενο ωράριο μαγειρεύω το βράδυ έτσι ώστε να παίρνει και ο μικρός στο σχολείο μαζί του ! 

Και πολυ καλα κανεις!!!! 👍🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...