Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

@Demie23σήμερα δεν είχες εξέταση ? Πώς πήγε ? 

@Christine_εσύ με τον γυναικολόγο?? 

@Ε.Γ.Α.μπήκες 8ο ?? 😁😁 Με το καλό !!!!! 🥰🥰🥰

@fairydreamμάλλον από την ακινησία θα είναι και την κατακράτηση! Υπομονή να έχεις και θα φας γλυκάκια μετά 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fairydream είπε:

Α καλά μην το λες. Έχω πάρει ήδη 12 κιλά και στερούμε τα πάντα από την αρχή. Είχα διαβήτη κυησης από την πρώτη στιγμή και κάνω ινσουλίνη. Τωρα πως πήρα τόσα κιλά??? Μάλλον ο μεταβολισμός σου τρελάθηκε γιατί δουλευα αμετρητες  ώρες και ξαφνικά ρίζωσα σε έναν καναπέ 3 μήνες. 

Χαλάλι ομως να είναι καλά το παιδάκι μου και μου υποσχέθηκε η μαμά μου κουραμπιέδες και μελομακάρονα τον Φεβρουάριο.χαχαχαχα. Εχθές έλεγα του άντρα μου να είχαμε μια γλώσσα της πεθεράς ( το γλυκό που έχω να φάω από παιδί). 

 

Χαλάλι κοριτσι μου για τα μωρουλακια μας! Κι εγω εκανα διαβήτη κύησης και κανω κι εγω ινσουλίνη απο τον Σεπτέμβριο τωρα!! 
Πιο πολυ απο ολα μου εχει κοστίσει που δε μπορω να φαω μακαρόνια δίχως αυριο!!! 😭😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας κοριτσια! 

Απο καουρες κι εγω εχω παρα πολλες.... Εχω καταλαβει οτι εμενα με ενοχλουν πολυ τα τηγανιτα. Οταν φαω οτιδηποτε αλλο δεν με πειραζει τοσο, αλλα οταν εχω τηγανι με ταραζει στην καουρα....

Στη γιατρο θα παω την Κυριακη εγω και ανυπομονω γιατι εχω καιρο να παω για υπερηχο! Αυριο μπαινω στον 8ο και δεν το πιαστευω!!!!

Σημερα ειναι κι εμενα καπως ησυχουλα η δικια μου αλλα δεν εχω κατσει και καθολου... Τωρα ηρεμω λιγακι....

Οντως τα τηγανητά και μενα με καίνε κυρίως αν τα φαω βραδυ! 
Κι εμενα ησυχουλα ηταν κάπως σημερα γιατι κι εγω δεν εχω κατσει ολη μερα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ @Kallia.Geo πήγα στη γυναικολογο, 

2104 είμαστε σε βάρος 33+2 εβδομάδες 

Απ' ότι φαίνεται θα το αφήσουμε μέχρι και 40 εβδομάδες , τουλάχιστον με τα δεδομένα τα τώρα ! 

Άρα θα γίνω μαμά κι εγώ το Φεβρουάριο απ' ότι φαίνεται!! 

Έκανα και NST βγήκε καλό (ήμουν με μαγνήσιο βέβαια 😂

Αυτά πάνω κάτω , φάτσα πάλι δεν είδαμε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ @Kallia.Geo πήγα στη γυναικολογο, 

2104 είμαστε σε βάρος 33+2 εβδομάδες 

Απ' ότι φαίνεται θα το αφήσουμε μέχρι και 40 εβδομάδες , τουλάχιστον με τα δεδομένα τα τώρα ! 

Άρα θα γίνω μαμά κι εγώ το Φεβρουάριο απ' ότι φαίνεται!! 

Έκανα και NST βγήκε καλό (ήμουν με μαγνήσιο βέβαια 😂

Αυτά πάνω κάτω , φάτσα πάλι δεν είδαμε 😂😂😂

Μπράβο , μπράβο , μπράβο !!!!!!! 

Ένας αγοραρος έγινε !!!!! Ποια ημερομηνία για Φεβρουάριο ? Γιατί είμαστε πολύ κοντά μάλλον ! Εγώ μπήκα σήμερα στην 33η ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μπράβο , μπράβο , μπράβο !!!!!!! 

Ένας αγοραρος έγινε !!!!! Ποια ημερομηνία για Φεβρουάριο ? Γιατί είμαστε πολύ κοντά μάλλον ! Εγώ μπήκα σήμερα στην 33η ! 

Πητ έχω 2 μέρες πριν από εσένα 😂😂 

Τερ είχα 2/5 σκέψου! 

Εσύ πότε είχες ? 4? 

Πάντως όλα ρευστά είναι ακόμα για τον τοκετό, θα δούμε πως θα κυλήσουν! Έχουμε και στα κατώτερα φυσιολογικά το αμνιακό υγρό που με προβλημάτισε λίγο η αλήθεια είναι! 

Έχουμε και τις συσπάσεις και μια μικρή περιτύλιξη θα δούμε ! 

Πάντως μέχρι στιγμής παρόλα αυτά και ικανοποιητικά παίρνει βάρος και μεγαλώνει και το αίμα που λαμβάνει είναι μια χαρά ! Γι'αυτό είπαμε ότι ίσως τελικά περιμένουμε μέχρι 40 εβδομάδες αν ξεκινήσει νωρίτερα ο τοκετός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Πητ έχω 2 μέρες πριν από εσένα 😂😂 

Τερ είχα 2/5 σκέψου! 

Εσύ πότε είχες ? 4? 

Πάντως όλα ρευστά είναι ακόμα για τον τοκετό, θα δούμε πως θα κυλήσουν! Έχουμε και στα κατώτερα φυσιολογικά το αμνιακό υγρό που με προβλημάτισε λίγο η αλήθεια είναι! 

Έχουμε και τις συσπάσεις και μια μικρή περιτύλιξη θα δούμε ! 

Πάντως μέχρι στιγμής παρόλα αυτά και ικανοποιητικά παίρνει βάρος και μεγαλώνει και το αίμα που λαμβάνει είναι μια χαρά ! Γι'αυτό είπαμε ότι ίσως τελικά περιμένουμε μέχρι 40 εβδομάδες αν ξεκινήσει νωρίτερα ο τοκετός! 

Καλημερα μανούλες. 

Κ μενα μου βρήκε το αμνιακό στα κατώτερα φυσιολογικα την περασμενη βδομάδα στο ντοπλερ. Όλες οι άλλες μετρήσεις, αρτηρίες βάρος κτλ μια χαρά. Μου είπε να πίνω πιο πολλά νερά. Ελπίζω να βοηθήσει. Αλλα το θέμα είναι έχω κατασκηνωσει στη τουαλέτα με τόσο νερό πλέον. Εσένα σου είπε κάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariam08 είπε:

Καλημερα μανούλες. 

Κ μενα μου βρήκε το αμνιακό στα κατώτερα φυσιολογικα την περασμενη βδομάδα στο ντοπλερ. Όλες οι άλλες μετρήσεις, αρτηρίες βάρος κτλ μια χαρά. Μου είπε να πίνω πιο πολλά νερά. Ελπίζω να βοηθήσει. Αλλα το θέμα είναι έχω κατασκηνωσει στη τουαλέτα με τόσο νερό πλέον. Εσένα σου είπε κάτι; 

Καλημεεεεερα καλημεεεεερα!! 

Όχι δεν μου είπε κάτι εμένα για τα νερά ή γενικά , μόνο ότι πρέπει να πάω σε ενδοκρινολόγο που δε πήγα που λέγαμε .. 😅 

Απλά με τρομοκρατεί η ιδέα του ολιγαμνιου γιατί είχα στη πρώτη εγκυμοσύνη και τα πράγματα ενώ πλέον είναι καλά τότε δεν πήγαν. Εχω μια ανησυχία απλά . 

Εμένα πριν 2 εβδομάδες ήταν οκ . Θα κοιτάξω πόσο ήταν τότε και πόσο τώρα , αν βγάλω άκρη δλδ 😅😅 

Λογικά πάντως όλα καλά θα είναι και για τις 2 μας ! 

Υ.Γ. πίνω υπερβολική ποσότητα νερού ήδη 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Χαλάλι κοριτσι μου για τα μωρουλακια μας! Κι εγω εκανα διαβήτη κύησης και κανω κι εγω ινσουλίνη απο τον Σεπτέμβριο τωρα!! 
Πιο πολυ απο ολα μου εχει κοστίσει που δε μπορω να φαω μακαρόνια δίχως αυριο!!! 😭😭😭😭

Καλημέρα!!! Ας είναι καλά τα μωράκια μας και εμείς θα χλαπακιασουμε μετά δεν πειράζει χαχαχαχα. Μακαρόνια?????? Πλέον με πειράζουν και τα ολικής . Όποτε μόνο πιρουνιες τρώω 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ @Kallia.Geo πήγα στη γυναικολογο, 

2104 είμαστε σε βάρος 33+2 εβδομάδες 

Απ' ότι φαίνεται θα το αφήσουμε μέχρι και 40 εβδομάδες , τουλάχιστον με τα δεδομένα τα τώρα ! 

Άρα θα γίνω μαμά κι εγώ το Φεβρουάριο απ' ότι φαίνεται!! 

Έκανα και NST βγήκε καλό (ήμουν με μαγνήσιο βέβαια 😂

Αυτά πάνω κάτω , φάτσα πάλι δεν είδαμε 😂😂😂

Καλημέρα !!! Τέλεια τα κιλακια του κούκλου σας!!! Με το καλό και είδες??? Καλά έκανες και έγραφες σε αυτή την ομάδα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Πητ έχω 2 μέρες πριν από εσένα 😂😂 

Τερ είχα 2/5 σκέψου! 

Εσύ πότε είχες ? 4? 

Πάντως όλα ρευστά είναι ακόμα για τον τοκετό, θα δούμε πως θα κυλήσουν! Έχουμε και στα κατώτερα φυσιολογικά το αμνιακό υγρό που με προβλημάτισε λίγο η αλήθεια είναι! 

Έχουμε και τις συσπάσεις και μια μικρή περιτύλιξη θα δούμε ! 

Πάντως μέχρι στιγμής παρόλα αυτά και ικανοποιητικά παίρνει βάρος και μεγαλώνει και το αίμα που λαμβάνει είναι μια χαρά ! Γι'αυτό είπαμε ότι ίσως τελικά περιμένουμε μέχρι 40 εβδομάδες αν ξεκινήσει νωρίτερα ο τοκετός! 

Μπράβο ο ζουζουνακος σας !!!!!

Εγώ Τερ είχα στις 11/4 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια παρόλο που είναι το τρίτο  μου, έχω πολύ άγχος γτ ακόμα δεν έχει γυρίσει, τουλάχιστον μέχρι την περασμενη βδομάδα στο ντοπλερ. Σε κάθε υπέρηχο είναι ανάποδα. :( δεν έχω κάτι με την καισαρική κ εννοείται πως ότι είναι καλύτερο να γίνει. Αλλα μετα απο 2 φυσιολογικους τοκετους μου κάθεται κάπως. Προσπαθώ να καταλάβω απο τις κινήσεις του αν γύρισε. Τώρα νιωθω ψηλά κινήσεις κ λεω μπας και; σόρυ για το σεντόνι απλά έχω πάθει πανικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Ρε κορίτσια παρόλο που είναι το τρίτο  μου, έχω πολύ άγχος γτ ακόμα δεν έχει γυρίσει, τουλάχιστον μέχρι την περασμενη βδομάδα στο ντοπλερ. Σε κάθε υπέρηχο είναι ανάποδα. :( δεν έχω κάτι με την καισαρική κ εννοείται πως ότι είναι καλύτερο να γίνει. Αλλα μετα απο 2 φυσιολογικους τοκετους μου κάθεται κάπως. Προσπαθώ να καταλάβω απο τις κινήσεις του αν γύρισε. Τώρα νιωθω ψηλά κινήσεις κ λεω μπας και; σόρυ για το σεντόνι απλά έχω πάθει πανικό. 

Βρε κορίτσι μου μην αγχώνεσαι!! Ίσα ίσα με το 3ο εσύ θα έπρεπε να είσαι σίγουρη ότι θα αργήσει να γυρίσει ! 

Όσο πιο πολλούς τοκετούς λέει η γιατρός μου τόσο πιο πιθανό είναι να αργήσει να πάρει θέση το μωράκι ! 

Να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά . Θα γυρίσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Βρε κορίτσι μου μην αγχώνεσαι!! Ίσα ίσα με το 3ο εσύ θα έπρεπε να είσαι σίγουρη ότι θα αργήσει να γυρίσει ! 

Όσο πιο πολλούς τοκετούς λέει η γιατρός μου τόσο πιο πιθανό είναι να αργήσει να πάρει θέση το μωράκι ! 

Να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά . Θα γυρίσει!!

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου. Μακάρι το εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Καλημέρα!!! Ας είναι καλά τα μωράκια μας και εμείς θα χλαπακιασουμε μετά δεν πειράζει χαχαχαχα. Μακαρόνια?????? Πλέον με πειράζουν και τα ολικής . Όποτε μόνο πιρουνιες τρώω 😔

Καλημερα!!!! Ναι ισχύει αυτο!!! Οταν γεννήσω με το καλο μετα θα φαω μια πιαταρα μακαρόνια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα!!!! Ναι ισχύει αυτο!!! Οταν γεννήσω με το καλο μετα θα φαω μια πιαταρα μακαρόνια!!! 

Καλά θα κάνετε κορίτσια !!! Απόλαυση τα μακαρόνια 🍝🍝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλά θα κάνετε κορίτσια !!! Απόλαυση τα μακαρόνια 🍝🍝

Σήμερα θα κάνω μακαρόνια με κιμά ε ! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Σήμερα θα κάνω μακαρόνια με κιμά ε ! 😂😂

Αυτο ηταν μαχαιρια Χριστινακι!!!! 😱😭😭😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Αυτο ηταν μαχαιρια Χριστινακι!!!! 😱😭😭😭😭😭

Είναι ολικής και τα έχει ζητήσει ο μικρός από την προηγούμενη εβδομάδα 😑 

Συγνώμη 🙏🙏 

Καταλαβαίνω πως αισθάνεστε πάντως με την στέρηση. Είχα να φάω τυρί και γενικά γαλακτοκομικά πάντως από ένα χρόνο. Είχε αλλεργία στην πρωτεϊνη του αγελαδινού γάλακτος ο μικρός μου οπότε δεν μπορούσα να φάω τίποτα τέτοιο.. 

Και για να καταλάβετε, μέχρι και η γαλοπούλα του τοστ έχει ... Οπότε δεν έτρωγα τίποτα.... 

Σας συμπονω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Demie23σήμερα δεν είχες εξέταση ? Πώς πήγε ? 

@Christine_εσύ με τον γυναικολόγο?? 

@Ε.Γ.Α.μπήκες 8ο ?? 😁😁 Με το καλό !!!!! 🥰🥰🥰

@fairydreamμάλλον από την ακινησία θα είναι και την κατακράτηση! Υπομονή να έχεις και θα φας γλυκάκια μετά 🥰

 

Όλα πήγαν καλά!!! Αλλά δεν το είδα πολύ το αντράκι μ. Ήταν πάντως με το κεφαλάκι κάτω κ τα χεράκια μπροστά στο πρόσωπο. Όσο μεγαλώνει ζορίζεται κ αυτό. Τώρα κάθε 2 βδομάδες θα έχω not κ στον 9ο 2 φορές τη βδομάδα μου είπε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Είναι ολικής και τα έχει ζητήσει ο μικρός από την προηγούμενη εβδομάδα 😑 

Συγνώμη 🙏🙏 

Καταλαβαίνω πως αισθάνεστε πάντως με την στέρηση. Είχα να φάω τυρί και γενικά γαλακτοκομικά πάντως από ένα χρόνο. Είχε αλλεργία στην πρωτεϊνη του αγελαδινού γάλακτος ο μικρός μου οπότε δεν μπορούσα να φάω τίποτα τέτοιο.. 

Και για να καταλάβετε, μέχρι και η γαλοπούλα του τοστ έχει ... Οπότε δεν έτρωγα τίποτα.... 

Σας συμπονω

Ολικής κάνεις κ εσύ ? 

Εγώ κάνω τα κανονικά ρε κορίτσια... Και γενικά ψωμιά και τέτοια , τρώω αρκετά ! 

Να σας ρωτήσω? Είναι η βδομάδα της καουρας ? Έχω τρελαθει από το πρωί ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Demie23 είπε:

Όλα πήγαν καλά!!! Αλλά δεν το είδα πολύ το αντράκι μ. Ήταν πάντως με το κεφαλάκι κάτω κ τα χεράκια μπροστά στο πρόσωπο. Όσο μεγαλώνει ζορίζεται κ αυτό. Τώρα κάθε 2 βδομάδες θα έχω not κ στον 9ο 2 φορές τη βδομάδα μου είπε ο γιατρός.

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Μια χαρα το αντράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Είναι ολικής και τα έχει ζητήσει ο μικρός από την προηγούμενη εβδομάδα 😑 

Συγνώμη 🙏🙏 

Καταλαβαίνω πως αισθάνεστε πάντως με την στέρηση. Είχα να φάω τυρί και γενικά γαλακτοκομικά πάντως από ένα χρόνο. Είχε αλλεργία στην πρωτεϊνη του αγελαδινού γάλακτος ο μικρός μου οπότε δεν μπορούσα να φάω τίποτα τέτοιο.. 

Και για να καταλάβετε, μέχρι και η γαλοπούλα του τοστ έχει ... Οπότε δεν έτρωγα τίποτα.... 

Σας συμπονω

Φαε κοριτσι μου να τα ευχαριστηθείς κι εσυ και ο μικρούλης σου και το μπεμπακι στην κοιλιτσα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ολικής κάνεις κ εσύ ? 

Εγώ κάνω τα κανονικά ρε κορίτσια... Και γενικά ψωμιά και τέτοια , τρώω αρκετά ! 

Να σας ρωτήσω? Είναι η βδομάδα της καουρας ? Έχω τρελαθει από το πρωί ...

Εγώ γενικά έκανα ολικής, προσπαθούσα στα υγιεινά όσο γίνεται, όχι ότι ήμουν και καμμία της διατροφής ε! 

Καούρα ναι ! Είναι οι εβδομάδες τώρα όχι η εβδομάδα. Πρόσεχε λίγο διατροφή γιατί θα έχεις κι εσύ θεματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ γενικά έκανα ολικής, προσπαθούσα στα υγιεινά όσο γίνεται, όχι ότι ήμουν και καμμία της διατροφής ε! 

Καούρα ναι ! Είναι οι εβδομάδες τώρα όχι η εβδομάδα. Πρόσεχε λίγο διατροφή γιατί θα έχεις κι εσύ θεματακι

Και τι μπορούμε να τρώμε ? Τηγανητά δεν τρώω έτσι κ αλλιώς. Τι είναι καλύτερο όμως ? Σαλάτες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όντως. Κάνω που κάνω διαλλειματικό ύπνο... άμα κι αυτός είναι χάλια... ασ' τα να πάνε!!!
    • Ναι ρώτησε μπορεί να υπάρχει κάτι που μπορείς να πάρεις είναι δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ 
    • Θα ρωτήσω την επόμενη εβδομάδα και τους 2. Ίσως ξεκινησω τίποτα τύπου maalox μόνο το βράδυ πριν τον ύπνο. Τι να πω! Θα δούμε. 
    • Θα περιμένουμε και τα δικά σου νέα από την εξέταση κορίτσι μου μακάρι να να έχει ανεβει εγω εχτές ειδα στην Doppler της κόρης μου έγραψε οπίσθιος πλακούντας χαμηλός αλλά δεν μου είπαν ότι υπήρχε θέμα για να γεννήσω φυσιολογικά ήταν άλλοι οι λόγοι που έκανα καισαρική  σε αυτην ενώ ξεκίνησε χαμηλά τώρα γραφει οπίσθιος υψηλός 
    • Κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ... Καμία γυναίκα δεν αξίζει και δεν θα έπρεπε να βιώνει τέτοια απώλεια... Τουλάχιστον θα τελειώσει όλο αυτό το ψυχοφθόρο που ζούσες μέχρι σήμερα και θα μπορέσεις να απολαύσεις τα μπανάκια στη θάλασσα με τα παιδάκια σου...!  Η ηλικία είναι μόνο ένα νούμερο.. υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες και μεγαλύτερης ηλικίας που ξέρω προσωπικά αλλά και μέσα από τα φόρουμ τόσα χρόνια που είμαι, που συλλαμβάνουν απολύτως φυσιολογικά χωρίς ταλαιπωρία.. η παλινδρομη κύηση μπορεί να συμβεί ανεξαρτήτου ηλικίας και σε 20αρες..!! Είναι δυστυχώς πολύ συνηθισμένο παρά τη σκληρότητα του.... Εφόσον δεν υποβόσκει κάποιος συγκεκριμένος λόγος υπογονιμότητας δεν έχεις και λόγο ανησυχίας..! Αν τυχόν ξανασυμβεί (χτύπα ξύλο) θα κάνεις κάποιες εξετάσεις να να το διερευνήσεις.. Το μόνο που θα σου πω απαραιτήτως να ζητήσεις είναι να στείλουν το έμβρυο για εξέταση καρυότυπου να δείτε αν υπήρχε κάποια παθολογική κατάσταση του εμβρύου που οδήγησε στην παλινδρομη για να μην βασανιζεσαι.. άλλο πράγμα είναι η ιστολογική, δεν σου λέει τίποτα άλλο πέρα από το αν το δείγμα που συλλέχθηκε άνηκε σε έμβρυο.. μη τη φοβάσαι την αποξεση, σε 10-20' θα έχει τελειώσει και σε μερικές ώρες εφόσον συνέλθεις από τη μέθη θα μπορείς να επιστρέψεις σπίτι σου.. ο πόνος της αποξεσης είναι σα το πόνο της περιόδου και ίσως να έχεις μερικά ήπια ποναλακια τις επόμενες μέρες που θα περνάνε όμως με depon.. το ψυχολογικό κομμάτι πονάει περισσότερο και πάντα θα το έχεις στην καρδιά και την ψυχή σου...  Οτιδήποτε μπορεί να χρειαστείς στο μέλλον, μη διστάσεις να μου στείλεις!! Και στο κομμάτι της γονιμότητας.. σχεδόν 7 χρόνων εμπειρία κουβαλάω.. για την ώρα όμως πάρε το χρόνο σου να ανασυγκροτηθεις ψυχολογικά και σωματικά και δεν αμφιβάλλω στιγμή ότι θα κάνεις και άλλο παιδάκι!! ❤️❤️❤️❤️ Βρε άστο μήνυμα μου.. έχεις τα παιδάκια σου αγκαλίτσα, υγιέστατα πλασματακια να σου δίνουν δύναμη!!! Τι πιο ισχυρό από αυτό;! Και πάλι να τα χαίρεστε γεμάτα υγεία μια ολόκληρη ζωή!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...