Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Δεν έχω πουθενα τελειες 🤷‍♀️ Απο κινητο μπαινω ναι 

D70CFDD6-1246-40CD-B7EC-E251EE079FFC.png

Μπαίνεις από άλλο browser . Ίσως είναι κάτω κάτω δε ξέρω 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Είμαι πολύ συγκινημένη... 😭😭😭😭

IMG_20211220_161325.jpg

Αχ τι όμορφο... Με το καλό να βάλεις το μωράκι σου. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Barbie92 είπε:

Αχ τι όμορφο... Με το καλό να βάλεις το μωράκι σου. ❤️❤️

Ευχαριστωωω!! 

Τι κάνετε κορίτσια ? Πώς είστε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ευχαριστωωω!! 

Τι κάνετε κορίτσια ? Πώς είστε ? 

Πειναω και πειναω και πειναω και τρωω και τρωω και τρωω και ΠΑΧΑΙΝΩ 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Πειναω και πειναω και πειναω και τρωω και τρωω και τρωω και ΠΑΧΑΙΝΩ 🤣🤣🤣

Φαε και για μενα φιλη μου που δε μπορω να φαω ο,τι θελω λόγω ζαχαρου και λόγω εντέρου που πρήζομαι το βραδυ και εχω πόνους!!! 
Φαε να το ευχαριστηθείς! 👍🏻🙂🙂😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Φαε και για μενα φιλη μου που δε μπορω να φαω ο,τι θελω λόγω ζαχαρου και λόγω εντέρου που πρήζομαι το βραδυ και εχω πόνους!!! 
Φαε να το ευχαριστηθείς! 👍🏻🙂🙂😜

😫 εμενα μου πε πως η καμπύλη ειναι στα ορια και να προσεχω 🤷‍♀️ ελα ομως που δε μπορω… Σε καταλαβαινω να ξερεις… Ειχα ενα προβλημα υγειας πριν την εγκυμοσύνη και ειχα φτασει 40 κιλα και απαγορευόταν να φαω παρα πολλα πραγματα… Υπομονη και καλη δυναμη θα πω! Θα περασει, ειναι το μονο σιγουρο 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έκανα 10000 βήματα ... 

Νιώθω πιο φιτ από ποτέ 😂😂 

Εγώ κορίτσια εκτός από το πρόβλημα με το έντερο που είπες κι εσύ @JNtina το οποίο εδώ που τα λέμε το είχα και προ εγκυμοσύνης, έχω παρατηρήσει ότι έχω αρχίσει και πρηζομαι! 

Ενώ δεν έχω πάρει παραπάνω κιλά . 

κατακράτηση υγρών 🙋‍♀️🙋‍♀️ 

στη πρώτη εγκυμοσύνη το είχα από τον 5 μήνα αυτό , τώρα ευτυχώς άργησε! 

κατά τα άλλα καλά , αύριο πάω γυναικολόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

😫 εμενα μου πε πως η καμπύλη ειναι στα ορια και να προσεχω 🤷‍♀️ ελα ομως που δε μπορω… Σε καταλαβαινω να ξερεις… Ειχα ενα προβλημα υγειας πριν την εγκυμοσύνη και ειχα φτασει 40 κιλα και απαγορευόταν να φαω παρα πολλα πραγματα… Υπομονη και καλη δυναμη θα πω! Θα περασει, ειναι το μονο σιγουρο 😘

Εννοειται οτι θα περασει!!!! Ας ειναι το μωρουλι μου καλα κι εγω κανω υπομονη!!! 
Για αυτο σου λεω φαε και για μενα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Σήμερα έκανα 10000 βήματα ... 

Νιώθω πιο φιτ από ποτέ 😂😂 

Εγώ κορίτσια εκτός από το πρόβλημα με το έντερο που είπες κι εσύ @JNtina το οποίο εδώ που τα λέμε το είχα και προ εγκυμοσύνης, έχω παρατηρήσει ότι έχω αρχίσει και πρηζομαι! 

Ενώ δεν έχω πάρει παραπάνω κιλά . 

κατακράτηση υγρών 🙋‍♀️🙋‍♀️ 

στη πρώτη εγκυμοσύνη το είχα από τον 5 μήνα αυτό , τώρα ευτυχώς άργησε! 

κατά τα άλλα καλά , αύριο πάω γυναικολόγο!

Ασε τρελο ΒΑΣΑΝΟ το έντερο!!! 
Με το καλο για αυριο στον γυναικολόγο!!!! Να μας πεις τα νεα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !! Κ εγώ δεν μπορώ να κόψω το φαγητό , αλλά έκοψα το βραδινό και περπατάω όσο μπορώ τα πρωινά . Πήρα ένα κιλό ακόμα και ανέβηκα στα 61 😱

Συνολο 13κιλα μέχρι τώρα 😋

@Christine_περιμένουμε νέα σου !!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Άλλη μια αυπνη νύχτα, βρυκολακιαζω κάθε βράδυ. Τώρα άφησα τα παιδιά σχολείο, πήγα κ πήρα ένα απορρυπαντικο για τα ρουχα του μπέμπη μου για να ξεκινήσω σιγά σιγά να πλενω κ να τα τοποθετώ. Γτ με 2 παιδιά σπίτι δεν έχω τόσο χρόνο όποτε θέλω... 

To planet πηρα αρχικά, καλά μυρίζει φοβερά. Μωρουδιλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ άυπνη.. από καούρα.. 

Γενικά ας το πάρουμε απόφαση από τώρα ότι τέλος ο ύπνος και πάμε παρακάτω... 

Θα σας στείλω νέα από γυναικολόγο βέβαια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είπα να μετρήσω πόσες φορές ξύπνησα για τουαλέτα. Από τις 11 έως τις 7 που ήμουν κρεβάτι πήγα 8 φορές. Ευτυχώς που είμαι εύκολη στον ύπνο και κοιμάμαι εύκολα ! 

Οσο για τις καούρες , το γάλα δε σε βοηθάει ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καούρες φοβερές είχα κ εγω. Σε κάθε εγκυμοσύνη μου. Σε αυτήν ομως είχα ακόμα κ με το νερό. Ότι κ να ετρωγα ή έπινα, καιγομουν. Ο γιατρός μου ειχε πει να παίρνω αντιοξινα σαν το γκαβισκον. Δεν περνάει στη κυκλοφορία του αίματος είναι ακίνδυνο. Όμως ούτε αυτό βοηθούσε. Τελικά μου έδωσε losec, για το στομαχι. Σώθηκα μιλάμε, απο τοτε ούτε μια φορά δεν έχω καουρα. Παίρνω ένα την μέρα, κ όχι κάθε μέρα το ξεχναω κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σήμερα είπα να μετρήσω πόσες φορές ξύπνησα για τουαλέτα. Από τις 11 έως τις 7 που ήμουν κρεβάτι πήγα 8 φορές. Ευτυχώς που είμαι εύκολη στον ύπνο και κοιμάμαι εύκολα ! 

Οσο για τις καούρες , το γάλα δε σε βοηθάει ? 

Πω πω ναι, κ εγώ έτσι έχω κατασκηνωσει τουαλέτα. Τώρα μου είπε ο γιατρός να πίνω κ 3.5 με 4 λίτρα νερό τη μέρα γτ εχω χαμηλο αμνιακό.. Οπότε όλη μέρα κ νύχτα τουαλέτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σήμερα είπα να μετρήσω πόσες φορές ξύπνησα για τουαλέτα. Από τις 11 έως τις 7 που ήμουν κρεβάτι πήγα 8 φορές. Ευτυχώς που είμαι εύκολη στον ύπνο και κοιμάμαι εύκολα ! 

Οσο για τις καούρες , το γάλα δε σε βοηθάει ? 

Δε θυμάμαι πόσες φορές σηκώνομαι για τουαλέτα . Αν το πάμε και από τις 23.00 το βράδυ δλδ και μετά άστο! 

Το γάλα δε μου αρέσει γενικά 😑😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Καούρες φοβερές είχα κ εγω. Σε κάθε εγκυμοσύνη μου. Σε αυτήν ομως είχα ακόμα κ με το νερό. Ότι κ να ετρωγα ή έπινα, καιγομουν. Ο γιατρός μου ειχε πει να παίρνω αντιοξινα σαν το γκαβισκον. Δεν περνάει στη κυκλοφορία του αίματος είναι ακίνδυνο. Όμως ούτε αυτό βοηθούσε. Τελικά μου έδωσε losec, για το στομαχι. Σώθηκα μιλάμε, απο τοτε ούτε μια φορά δεν έχω καουρα. Παίρνω ένα την μέρα, κ όχι κάθε μέρα το ξεχναω κιόλας. 

Θα την ρωτήσω σήμερα για αυτό που λες 

Πάντως κι εμένα αυτά τα αντιόξινα δεν με βοήθησαν στη πρώτη εγκυμοσύνη που είχα εδώ που τα λέμε πολύ σοβαρά θέμα παλινδρόμησης και καούρας. 

Τώρα από χθες όλο το βράδυ δεν έχει σταματήσει ακόμα ο πόνος και το κάψιμο. Δεν ξέρω τι να κάνω , φοβάμαι να φάω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Θα την ρωτήσω σήμερα για αυτό που λες 

Πάντως κι εμένα αυτά τα αντιόξινα δεν με βοήθησαν στη πρώτη εγκυμοσύνη που είχα εδώ που τα λέμε πολύ σοβαρά θέμα παλινδρόμησης και καούρας. 

Τώρα από χθες όλο το βράδυ δεν έχει σταματήσει ακόμα ο πόνος και το κάψιμο. Δεν ξέρω τι να κάνω , φοβάμαι να φάω ! 

Αχ σε νιωθω αλήθεια. Τι μαξιλάρια έβαζα κ κοιμόμουν σχεδόν όρθια, πάλι τα ίδια. Μου έκανε εντύπωση γτ πραγματικά ακόμα κ λιγο νερό μου έφερνε καουρα, απίστευτο. Ρώτα τον ναι, εγώ αλήθεια ηρεμησα με αυτά. Κ ξερω κ αλλες κοπελες που παίρνουν. Είναι κ θέμα γιατρου βέβαια, γτ κάποιοι δεν δίνουν φάρμακα εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Αχ σε νιωθω αλήθεια. Τι μαξιλάρια έβαζα κ κοιμόμουν σχεδόν όρθια, πάλι τα ίδια. Μου έκανε εντύπωση γτ πραγματικά ακόμα κ λιγο νερό μου έφερνε καουρα, απίστευτο. Ρώτα τον ναι, εγώ αλήθεια ηρεμησα με αυτά. Κ ξερω κ αλλες κοπελες που παίρνουν. Είναι κ θέμα γιατρου βέβαια, γτ κάποιοι δεν δίνουν φάρμακα εύκολα. 

Αυτό ακριβώς!!; 

Έτρωγα τελευταίο γεύμα της ημέρας 18.00 και 00.00 που ξάπλωνα πάλι το ίδιο !! Άσχημο πολύ !! 

Θα ρωτήσω εννοείται!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Αυτό ακριβώς!!; 

Έτρωγα τελευταίο γεύμα της ημέρας 18.00 και 00.00 που ξάπλωνα πάλι το ίδιο !! Άσχημο πολύ !! 

Θα ρωτήσω εννοείται!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Λες να βγάλουμε κανα μωρο με μαλλί κοτσίδα; 😆😆😆

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Λες να βγάλουμε κανα μωρο με μαλλί κοτσίδα; 😆😆😆

 

Ο πρώτος έτσι βγήκε! Και δεν του έπεσε και το μαλλί 😂😂 

Έχω κι εγώ μπόλικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγω σήμερα έχω γιατρό για doppler, νομίζω είμαι η τελευταία πρέπει να έχετε κάνει όλες. Από καούρες εγώ δεν έχω τόσο αλλά χθες ήμουν για κλάματα από τον πόνο στους γοφούς. Δε μπορούσα ούτε να κάτσω ουτε να ξαπλώσω ούτε τπτ. Πήρα τη μαία κ μου είπε ότι μωρό μάλλον πατάει το ισχιακο νεύρο κ να ξαπλώνω πλάι από την αντίθετη πλευρά που είναι το μωρό για να μετακινηθεί. Πολύ πόνος κορίτσια, σήμερα είμαι λίγο καλύτερα, η πλάτη πονάει πολύ αλλά δε το βάζω κάτω περπατάω κ με πι άμα λάχει 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?  Εγώ μόλις μπήκα σπίτι, πολύ τρέξιμο σήμερα κ δεν τα έκανα όλα, πρέπει να ξαναπάω αύριο για κάποιες δουλειές που έμειναν. Άρχισε να βρέχει κ δεν είχα άλλο κουράγιο

Πώς είστε εσείς? Από τουμπίτσες πως πάτε? Εμένα κουνιέται αλλά από χθες είναι πιο ήρεμη, πολύ απαλές οι κινήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?  Εγώ μόλις μπήκα σπίτι, πολύ τρέξιμο σήμερα κ δεν τα έκανα όλα, πρέπει να ξαναπάω αύριο για κάποιες δουλειές που έμειναν. Άρχισε να βρέχει κ δεν είχα άλλο κουράγιο

Πώς είστε εσείς? Από τουμπίτσες πως πάτε? Εμένα κουνιέται αλλά από χθες είναι πιο ήρεμη, πολύ απαλές οι κινήσεις 

Κ εμένα πολυ απαλές κινήσεις η μπουμπού μου ! 

Έχει και κρύο σήμερα !!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...