Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Αν βοήθησες λέει!!!!!!! Απάντησες ακριβώς όπως ήθελα. Γενικά έχω προσπαθήσει να μην κάνω καθόλου υπερβολές στις αγορές μου. Όχι από τσιγκουνιά αλλά δεν θέλω να πάρω περιττά πράγματα ή πράγματα που πλασάρουν ως αναγκαία ενώ δεν είναι. Αν και η λαχτάρα μου για αυτό το μωρό ήταν μεγάλη είμαι γενικά πολύ προσεκτική στο τι αγοράζω. Και πράγματα πήρα από μια πολύ καλή μου φίλη που είναι σε άριστη κατάσταση(κούνια, λίκνο, πάρκο κ.α). Αυτά που σίγουρα θα αγοράσω είναι τα στρωματακιά τους.  ΑΑΑ μια και το ανάφερα. Θέλω αυτές τις μέρες να ξεκινήσω να πλένω τα κομμάτια που αφαιρούνται από αυτά που γράφω πιο πάνω. Ότι δεν βγαίνει με τι προτείνεις να το κάνω? ναι φόρμα εξόδου αυτό εννοώ 

Καλημερα 🥰 και εγω κουνια, παρκο, ριλαξ, αυγό κτλ τα εχω παρει απο την αδερφη μου. Ολα βγαινουν αν το ψαξεις και πλένονται (σε μενα τουλαχιστον βγηκαν ολα). Αν οχι νερο με ξύδι βαλε και ασε τα να αεριστούν καλα🙃 Κοριτσια να ρωτησω κατι.  Υπάρχει σαμπουαν με αφρόλουτρο που δεν θελει ξέβγαλμα για νεογέννητα σωστα; Εσεις πιο έχετε πάρει και κατι ακομα, σε μπανιερο το βάζετε το μωρο μετα τον αφαλό που θα πεσει ή αργοτερα ; Το λεω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω τωρα ή δεν επείγει να το παρω μετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fairydream Νομιζω ειναι τσάμπα χρηματα να παρεις φορμα εξοδου… Για αρχη θα το βαλει μονο 2 με 3 φορες (εξοδο απο το μαιευτήριο και στο γιατρο που θα το πας μετα) χειμωνα γεννάμε που θα τα παμε τα μωρα🤷‍♀️ Μετα απο λιγο ειναι ανοιξη και εκει σιγουρα δε θα το χρειαστει.. Επισης τα μπεμπέ θα ειναι τοσο μικρα που θα ναι ταλαιπωρια να μπουν εκει μεσα τα καημένα … Μετα δε θα τους κανουν κι ολας. Εγω θα βαλω ενα σεντονάκι αδιαβροχο πανω στο πορτ μπεμπέ και απο πανω θα το σκεπάζω με κουβερτακι.  Ειναι το πρωτο μας παιδακι και εχω δει ενα σωρο πραγματα που με εχουν ξελογιάσει αλλα μετα που το σκεφτομαι ειναι για 2 μηνες μονο και δεν αξιζουν. Βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα 🙃🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , εξηγειστε μου κ εμένα για το μπάνιο του μωρού μόλις το γυρνάμε σπίτι ... Το πλένουμε μόνο τοπικά ? Και αν ναι , πότε το κάνουμε μπάνιο κανονικά ? 

Επισης υπάρχουν κουβερτακια για το αυγό μόνο ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Αν βοήθησες λέει!!!!!!! Απάντησες ακριβώς όπως ήθελα. Γενικά έχω προσπαθήσει να μην κάνω καθόλου υπερβολές στις αγορές μου. Όχι από τσιγκουνιά αλλά δεν θέλω να πάρω περιττά πράγματα ή πράγματα που πλασάρουν ως αναγκαία ενώ δεν είναι. Αν και η λαχτάρα μου για αυτό το μωρό ήταν μεγάλη είμαι γενικά πολύ προσεκτική στο τι αγοράζω. Και πράγματα πήρα από μια πολύ καλή μου φίλη που είναι σε άριστη κατάσταση(κούνια, λίκνο, πάρκο κ.α). Αυτά που σίγουρα θα αγοράσω είναι τα στρωματακιά τους.  ΑΑΑ μια και το ανάφερα. Θέλω αυτές τις μέρες να ξεκινήσω να πλένω τα κομμάτια που αφαιρούνται από αυτά που γράφω πιο πάνω. Ότι δεν βγαίνει με τι προτείνεις να το κάνω? ναι φόρμα εξόδου αυτό εννοώ 

Εννοείται καλά κάνεις, ότι μπορούμε να βρούμε από αλλού είναι σωτήριο!!! Όπως είπε κ η @Louna συνήθως όλα βγαίνουν, αν δεν βγαίνουν μια λύση είναι το καθαριστήριο... Εγώ θα πάω όλα τα υφάσματα από πορτ μπεμπέ, καρότσι κτλ γιατί τα έχω από τα προηγούμενα μου παιδάκια μου κ όσο να 'ναι κάποιοι λεκέδες δεν φεύγουν με το απλό πλύσιμο... όσο για το ολόσωμο μπουφανάκι αν θες να πάρεις τουλάχιστον μην πάρεις το 0, πάρε λίγο μεγαλύτερο να το βάλετε όλο το διάστημα που θα έχει κρύο, βολεύει πολύ αλλά πολύ σύντομα δεν χωράνε μέσα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κορίτσια , εξηγειστε μου κ εμένα για το μπάνιο του μωρού μόλις το γυρνάμε σπίτι ... Το πλένουμε μόνο τοπικά ? Και αν ναι , πότε το κάνουμε μπάνιο κανονικά ? 

Επισης υπάρχουν κουβερτακια για το αυγό μόνο ? 

Καλημέρα . 

Όταν είσαι άστο μαιευτήριο θα σου δείξουν πως να πλένεις το μωράκι. Στην ουσία πρώτα κάνεις λούσιμο αφού το τυλίξεις με έναν συγκεκριμένο τρόπο με πετσετουλα. 

Μετά γυρνάς , βγάζεις πάνα και πλένεις το υπόλοιπο σώμα . 

Στο χέρι σου το κρατάς και με το άλλο πλένεις. Γι'αυτό βολεύει το σαπούνι να είναι με αντλία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλημερα 🥰 και εγω κουνια, παρκο, ριλαξ, αυγό κτλ τα εχω παρει απο την αδερφη μου. Ολα βγαινουν αν το ψαξεις και πλένονται (σε μενα τουλαχιστον βγηκαν ολα). Αν οχι νερο με ξύδι βαλε και ασε τα να αεριστούν καλα🙃 Κοριτσια να ρωτησω κατι.  Υπάρχει σαμπουαν με αφρόλουτρο που δεν θελει ξέβγαλμα για νεογέννητα σωστα; Εσεις πιο έχετε πάρει και κατι ακομα, σε μπανιερο το βάζετε το μωρο μετα τον αφαλό που θα πεσει ή αργοτερα ; Το λεω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω τωρα ή δεν επείγει να το παρω μετα 

Μόλις πέσει ο αφαλός τα κάνω στο μπανάκι.... Αλλά αυτό είναι όπως σε βολεύει εσένα, δεν είναι απαραίτητο. Σαμπουάν-αφρόλουτρο χρησιμοποιώ proderm αλλά πάντα ρίχνω ένα τελευταίο καθαρό νερό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα . 

Όταν είσαι άστο μαιευτήριο θα σου δείξουν πως να πλένεις το μωράκι. Στην ουσία πρώτα κάνεις λούσιμο αφού το τυλίξεις με έναν συγκεκριμένο τρόπο με πετσετουλα. 

Μετά γυρνάς , βγάζεις πάνα και πλένεις το υπόλοιπο σώμα . 

Στο χέρι σου το κρατάς και με το άλλο πλένεις. Γι'αυτό βολεύει το σαπούνι να είναι με αντλία

Πολυ σωστό με την αντλία!! Να το προτιμήσετε!!!! Πάντα τέτοιο μπουκάλι έχω ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κορίτσια , εξηγειστε μου κ εμένα για το μπάνιο του μωρού μόλις το γυρνάμε σπίτι ... Το πλένουμε μόνο τοπικά ? Και αν ναι , πότε το κάνουμε μπάνιο κανονικά ? 

Επισης υπάρχουν κουβερτακια για το αυγό μόνο ? 

Για το μπανάκι όπως είπε κ η @Christine_

Αν θυμάσαι πριν μέρες που έστειλα φωτογραφία ένα κουβερτάκι... νομίζω εσύ με ρώτησες από που το πήρα, αυτό εννοώ ότι εφαρμόζει στο κάθισμα γιατί αν το πρόσεξες περνάνε μέσα οι ζώνες του. Αλλά το χρησιμοποιείς κ σαν απλό κουβερτάκι φυσικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα . 

Όταν είσαι άστο μαιευτήριο θα σου δείξουν πως να πλένεις το μωράκι. Στην ουσία πρώτα κάνεις λούσιμο αφού το τυλίξεις με έναν συγκεκριμένο τρόπο με πετσετουλα. 

Μετά γυρνάς , βγάζεις πάνα και πλένεις το υπόλοιπο σώμα . 

Στο χέρι σου το κρατάς και με το άλλο πλένεις. Γι'αυτό βολεύει το σαπούνι να είναι με αντλία

Τελεια!!! Να μας δείξουν γιατι δεν εχω ιδεα απο τοσο μωρουλι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Louna είπε:

@fairydream Νομιζω ειναι τσάμπα χρηματα να παρεις φορμα εξοδου… Για αρχη θα το βαλει μονο 2 με 3 φορες (εξοδο απο το μαιευτήριο και στο γιατρο που θα το πας μετα) χειμωνα γεννάμε που θα τα παμε τα μωρα🤷‍♀️ Μετα απο λιγο ειναι ανοιξη και εκει σιγουρα δε θα το χρειαστει.. Επισης τα μπεμπέ θα ειναι τοσο μικρα που θα ναι ταλαιπωρια να μπουν εκει μεσα τα καημένα … Μετα δε θα τους κανουν κι ολας. Εγω θα βαλω ενα σεντονάκι αδιαβροχο πανω στο πορτ μπεμπέ και απο πανω θα το σκεπάζω με κουβερτακι.  Ειναι το πρωτο μας παιδακι και εχω δει ενα σωρο πραγματα που με εχουν ξελογιάσει αλλα μετα που το σκεφτομαι ειναι για 2 μηνες μονο και δεν αξιζουν. Βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα 🙃🥰

Και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν . Είναι από τις αγορές που έλεγα πιο πάνω ότι μας πλασάρουν ως απαραίτητες. Το σίγουρο είναι ότι θα το βάλει ελάχιστα το μωρό και είναι τσάμπα λεφτά. Όποτε  βολεύει το φορμακι με μια χοντρή κουβερτουλα αν χρειαστεί να το βγάλουμε έξω. Το σκεφτόμουν σε περίπτωση που κάνει τίποτα τέλειες μέρες και πούμε να το βγάλουμε καμία βολτουλα 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλημερα 🥰 και εγω κουνια, παρκο, ριλαξ, αυγό κτλ τα εχω παρει απο την αδερφη μου. Ολα βγαινουν αν το ψαξεις και πλένονται (σε μενα τουλαχιστον βγηκαν ολα). Αν οχι νερο με ξύδι βαλε και ασε τα να αεριστούν καλα🙃 Κοριτσια να ρωτησω κατι.  Υπάρχει σαμπουαν με αφρόλουτρο που δεν θελει ξέβγαλμα για νεογέννητα σωστα; Εσεις πιο έχετε πάρει και κατι ακομα, σε μπανιερο το βάζετε το μωρο μετα τον αφαλό που θα πεσει ή αργοτερα ; Το λεω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω τωρα ή δεν επείγει να το παρω μετα 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει ακόμα αν βγαίνουν . Θα το δω τις επόμενες μέρες. Στρώματακι θα αγοράσεις και αν ναι από που λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Τελεια!!! Να μας δείξουν γιατι δεν εχω ιδεα απο τοσο μωρουλι!!! 

Αυτό ξανά πες το. Εγώ μόνο στην ιδέα να το κάνω μπάνιο όταν γυρίσουμε σπίτι με πιάνει ταχυπαλμια 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε!!

Θα σας τα δείξουν οι μαίες! 

Επίσης καμμία μαμά δεν έβγαλε και οδηγίες χρήσης μαζί με το μωρό . Όλες σιγά σιγά μαθαίνουμε κάθε μέρα κάτι διαφορετικό! 

Οπότε ναι , είναι άγνωστο όλο αυτό αλλά όλα στη πορεία θα τα βρούμε ! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει ακόμα αν βγαίνουν . Θα το δω τις επόμενες μέρες. Στρώματακι θα αγοράσεις και αν ναι από που λες?

Στρωματακι θα παρω μονο γιατι εκει θα κοιμαται αρκετα μεχρι να παει στο κρεβατι.. ειναι μια καλη επένδυση δηλαδη.. κοιταζω παντα απο το σκρουτζ γιατι εχει και καλες τιμες και κριτικές στα προιοντα. Μπες στο σκρουτζ και γραψε στρωμα κούνιας. Εχει και με 50 ευρω μερικα παρα πολυ καλα και στη τελικη αν κατι δε παει καλα μετα απο ενα χρονο το αλλαζω αν και νομιζω ειναι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε!!

Θα σας τα δείξουν οι μαίες! 

Επίσης καμμία μαμά δεν έβγαλε και οδηγίες χρήσης μαζί με το μωρό . Όλες σιγά σιγά μαθαίνουμε κάθε μέρα κάτι διαφορετικό! 

Οπότε ναι , είναι άγνωστο όλο αυτό αλλά όλα στη πορεία θα τα βρούμε ! 😁

Δεν αντεχω μονο ολο αυτο με τον αφαλό και το καθαρισμα του πω πω πω το θυμαμαι και απο τα ανήψια μου και μου σηκώνεται η τρίχα… Εδω εχω θεμα με το δικο μου αφαλό 😫 με ανατριχιάζει 🤷‍♀️ Στα 18 μου πηγα και εβαλα σκουλαρίκι εκει και καλυψα την τρυπα να μη το βλεπω 🤣 βλεπω παιδακια να παιζουν και να βαζουν δαχτυλα εκει μεσα και μου ερχεται λιποθυμία 😫 πως θα το καθαριζω του παιδιου μου θεε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κορίτσια , εξηγειστε μου κ εμένα για το μπάνιο του μωρού μόλις το γυρνάμε σπίτι ... Το πλένουμε μόνο τοπικά ? Και αν ναι , πότε το κάνουμε μπάνιο κανονικά ? 

Επισης υπάρχουν κουβερτακια για το αυγό μόνο ? 

Εγω θα βαζω απλο κουβερτακι, θελω να πω δε θα αγορασω ειδικο για το αυγο… Εχω αρκετα που θα τα βαζω και στο καρότσι μετα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Δεν αντεχω μονο ολο αυτο με τον αφαλό και το καθαρισμα του πω πω πω το θυμαμαι και απο τα ανήψια μου και μου σηκώνεται η τρίχα… Εδω εχω θεμα με το δικο μου αφαλό 😫 με ανατριχιάζει 🤷‍♀️ Στα 18 μου πηγα και εβαλα σκουλαρίκι εκει και καλυψα την τρυπα να μη το βλεπω 🤣 βλεπω παιδακια να παιζουν και να βαζουν δαχτυλα εκει μεσα και μου ερχεται λιποθυμία 😫 πως θα το καθαριζω του παιδιου μου θεε μου

Κι εγω φοβαμαι να μην ποναει το καημενουλι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε!!

Θα σας τα δείξουν οι μαίες! 

Επίσης καμμία μαμά δεν έβγαλε και οδηγίες χρήσης μαζί με το μωρό . Όλες σιγά σιγά μαθαίνουμε κάθε μέρα κάτι διαφορετικό! 

Οπότε ναι , είναι άγνωστο όλο αυτό αλλά όλα στη πορεία θα τα βρούμε ! 😁

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!! Θα έρθουν ολα στην πορεία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν . Είναι από τις αγορές που έλεγα πιο πάνω ότι μας πλασάρουν ως απαραίτητες. Το σίγουρο είναι ότι θα το βάλει ελάχιστα το μωρό και είναι τσάμπα λεφτά. Όποτε  βολεύει το φορμακι με μια χοντρή κουβερτουλα αν χρειαστεί να το βγάλουμε έξω. Το σκεφτόμουν σε περίπτωση που κάνει τίποτα τέλειες μέρες και πούμε να το βγάλουμε καμία βολτουλα 🤗

Ρε κορίτσια το σκεφτομουν αυτο με την βολτα… όσες γεννήσατε χειμώνα μετα απο ποσο καιρο βγήκατε μια βολτουλα με το καρότσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω φοβαμαι να μην ποναει το καημενουλι!!!! 

Δεν ποναει καθολου… Ειναι νεκρα κύτταρα ας πουμε στο σημειο εκεινο απλα εγω δε το μπορω καθολου 😫 και μενα το πρωτο μου παιδακι ειναι 🥰 Δεν εχω σκοπό να το βγαλω το πρωτο μηνα… Μεχρι να αναρρωσω και γω απο τη γεννα, να προσαρμοστεί και το μωρο σπιτι, να βρουμε τη ρουτίνα μας και τη σειρα μας, να σταθεροποιήσουμε καπως το θηλασμό και και Νομιζω με το που περασει ο πρωτος μηνας… Εγω γεννάω και τελος Φεβρουαρίου μαλλον το αργοτερο αρχες Μαρτιου.. Οποτε ο Απρίλιος θα ναι και καλος καιρος καπως 🙃🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Δεν αντεχω μονο ολο αυτο με τον αφαλό και το καθαρισμα του πω πω πω το θυμαμαι και απο τα ανήψια μου και μου σηκώνεται η τρίχα… Εδω εχω θεμα με το δικο μου αφαλό 😫 με ανατριχιάζει 🤷‍♀️ Στα 18 μου πηγα και εβαλα σκουλαρίκι εκει και καλυψα την τρυπα να μη το βλεπω 🤣 βλεπω παιδακια να παιζουν και να βαζουν δαχτυλα εκει μεσα και μου ερχεται λιποθυμία 😫 πως θα το καθαριζω του παιδιου μου θεε μου

Εν τάξη κλαίω με την περιγραφή σου!!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αυτό με τον αφαλό @Lounaτο έχω κι εγώ. Δεν μπορώ ανατριχιαστικό μου φαίνεται!! Δε θέλω ούτε η μπλούζα να ακουμπάει... 😬😬 

Αλλά μην σε αγχώνει το καθάρισμα. Δεν είναι κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεστε για τον αφαλό δεν πονάει! Όσο για το μπανάκι ακόμα κ εμείς οι "παλιές" τις πρώτες μέρες ξαναβρίσκουμε τα πατήματα μας.... Για βολτούλα (κ το προηγούμενο μωρό που ήταν Φεβρουάριο) δεν μπορώ να πω ότι πάμε τον πρώτο καιρό με καρότσι, αλλά μάρσιπο κ αυτοκίνητο πάμε μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μην αγχώνεστε για τον αφαλό δεν πονάει! Όσο για το μπανάκι ακόμα κ εμείς οι "παλιές" τις πρώτες μέρες ξαναβρίσκουμε τα πατήματα μας.... Για βολτούλα (κ το προηγούμενο μωρό που ήταν Φεβρουάριο) δεν μπορώ να πω ότι πάμε τον πρώτο καιρό με καρότσι, αλλά μάρσιπο κ αυτοκίνητο πάμε μια χαρά!

Καταλαβα… 
Μαρσιπο πηρα κι εγω!!! Στο μαρσιπο δε θα βολευει καλυτερα η φόρμα εξόδου; αφου κουβερτούλα δε θα μπορουμε να βάλουμε απο πανω… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...