Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Διάβασα τα σχόλια σας για γονείς,, πεθερικά και συγγενείς και συμφωνώ απόλυτα. Εμείς ήδη το έχουμε πει μόνο με μάσκα στο σπίτι. Αλλά δν συνεχίζω την συζήτηση...

Και εγώ θέλω να μάθω για απορρυπαντικό και μαλακτικό. Ποια θεωρείτε πιο καλά για τα μωράκι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο απορρυπαντικο, αυτό που εκτός απο μυρωδιά, καθαριζε όντως πολύ καλά τους λεκεδες σε σχέση με τα άλλα, μας βόλεψε το εύρηκα newborn. 

Ποτε λέτε να αρχίσετε να πλένετε τα ρουχαλάκια κτλ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Απο απορρυπαντικο, αυτό που εκτός απο μυρωδιά, καθαριζε όντως πολύ καλά τους λεκεδες σε σχέση με τα άλλα, μας βόλεψε το εύρηκα newborn. 

Ποτε λέτε να αρχίσετε να πλένετε τα ρουχαλάκια κτλ; 

Εγώ δεν έχω δοκιμάσει άλλο είναι η αλήθεια εκτός από το proderm... είμαι ευχαριστημένη από την καθαριότητα κ το άρωμα του κ έτσι δεν το άλλαξα ποτέ. 

Θα τα είχα πλύνει ήδη.... Αλλά περιμένω κάτι τελευταία από μια παραγγελία εδώ και 25 μέρες (απαράδεκτοι) κ γι'αυτό δεν τα έκανα ακόμα, μην μου μείνουν 5-6 ρουχαλάκια άπλυτα, να τα ταιριάξω στις πλύσεις 🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κοριτσια οι δικοι μου (και στα ανίψια μου κτλ) τα έπλεναν με απορρυπαντικό που εχει μεσα πρασινο σαπουνι (το Αρκάδι για μωρα) και οχι μαλακτικό για να μην εχει μυρωδιές και αλλεργίες το μωρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Και λεω μονο τα σουτιέν μου και τα φανελάκια μου για αρχη, να τα πλενω με το απορρυπαντικό του μωρού αφου θα ερχεται σε επαφη με το στηθος (μπορει να λεω και χαζα δε ξερω) απλα μου ακουγεται καλη ιδεα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Εμενα κοριτσια οι δικοι μου (και στα ανίψια μου κτλ) τα έπλεναν με απορρυπαντικό που εχει μεσα πρασινο σαπουνι (το Αρκάδι για μωρα) και οχι μαλακτικό για να μην εχει μυρωδιές και αλλεργίες το μωρο 

Είναι πάρα πολύ λεπτή η μυρωδιά του... Αλλά φυσικά είναι λογική σκέψη κ αυτή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Δλδ τώρα θα σιδερωνουμε τα πάντα πάλι ε;

Κορίτσια πάντως το σιδέρωμα ειναι ενας μύθος… Την δουλεια ολη την κανει το πλυντηριο, η θερμοκρασια που θα βαλουμε δηλαδη, παιζει ρολο για τα μικρόβια ολα κτλ Το σιδέρωμα ειναι για μη τυχόν και υπαρχει καποιος μύκητας… Εγω αυτο γνωριζω… Ναι θα τα σιδερώνω 😒 αλλα οταν παρουμε με το καλο και στεγνωτήριο θα σταματησω… Και να μην παρω δηλαδη θα το κανω μονο τους πρωτους μηνες… Μας το ´χουν περασει στο μυαλο τι να πω🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Α! Και λεω μονο τα σουτιέν μου και τα φανελάκια μου για αρχη, να τα πλενω με το απορρυπαντικό του μωρού αφου θα ερχεται σε επαφη με το στηθος (μπορει να λεω και χαζα δε ξερω) απλα μου ακουγεται καλη ιδεα 

Ναι...!! Κ εγώ όλα αυτά (νυχτικά, φανελάκια, σουτιέν) με του μωρού τα πλένω, για την ακρίβεια αυτά τα έχω ήδη πλύνει κ τα έχω  βάλει στη βαλιτσούλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι...!! Κ εγώ όλα αυτά (νυχτικά, φανελάκια, σουτιέν) με του μωρού τα πλένω, για την ακρίβεια αυτά τα έχω ήδη πλύνει κ τα έχω  βάλει στη βαλιτσούλα μου

Τι θα παρεις μαζι; Θες να μας πεις τη λιστα σου να μας βοηθησεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Τι θα παρεις μαζι; Θες να μας πεις τη λιστα σου να μας βοηθησεις 

Ναι!!! Εννοείται! Μισό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάκελος με δικαιολογητικά
Ρόμπες
Νυχτικά
Παντόφλες
Σουτιέν θηλασμού
Εσώρουχα
Κάλτσες
Οδοντόβουρτσα- οδοντόκρεμα
Purelan
Σαμπουάν
Αφρόλουτρο
Κρ.μαλλιων
Σερβιέτες
Πετσέτες
Ξηρό σαμπουάν
Νεσεσέρ με καλλυντικά
Πιστολάκι
Χτένα
Λαστιχάκια-τσιμπίδια
Αποσμητικό
Φορτιστή
Power bank
Μια αλλαξιά ρούχα
Επιθέματα στήθους

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Φάκελος με δικαιολογητικά
Ρόμπες
Νυχτικά
Παντόφλες
Σουτιέν θηλασμού
Εσώρουχα
Κάλτσες
Οδοντόβουρτσα- οδοντόκρεμα
Purelan
Σαμπουάν
Αφρόλουτρο
Κρ.μαλλιων
Σερβιέτες
Πετσέτες
Ξηρό σαμπουάν
Νεσεσέρ με καλλυντικά
Πιστολάκι
Χτένα
Λαστιχάκια-τσιμπίδια
Αποσμητικό
Φορτιστή
Power bank
Μια αλλαξιά ρούχα

Σκριν σοτ 💕🌺🥰 ευχαριστω 😘🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Σκριν σοτ 💕🌺🥰 ευχαριστω 😘🌸

Θα προσθεσω μονο ενα μικρο πουγκί που θελω να βαλω 3 καραμέλες για τις μοίρες 🤣 να τις καλοπιασω να δωσουν ευχες καλες στο μωρο μου🥰 και θα το εχω μεσα στο πυρέξ που θα την εχουν και μετα στη κουνια της🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️ Αχχχ μου αρεσουν αυτα τα παραμυθένια κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Θα προσθεσω μονο ενα μικρο πουγκί που θελω να βαλω 3 καραμέλες για τις μοίρες 🤣 να τις καλοπιασω να δωσουν ευχες καλες στο μωρο μου🥰 και θα το εχω μεσα στο πυρέξ που θα την εχουν και μετα στη κουνια της🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️ Αχχχ μου αρεσουν αυτα τα παραμυθένια κοριτσια

Τέλεια  ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Φάκελος με δικαιολογητικά
Ρόμπες
Νυχτικά
Παντόφλες
Σουτιέν θηλασμού
Εσώρουχα
Κάλτσες
Οδοντόβουρτσα- οδοντόκρεμα
Purelan
Σαμπουάν
Αφρόλουτρο
Κρ.μαλλιων
Σερβιέτες
Πετσέτες
Ξηρό σαμπουάν
Νεσεσέρ με καλλυντικά
Πιστολάκι
Χτένα
Λαστιχάκια-τσιμπίδια
Αποσμητικό
Φορτιστή
Power bank
Μια αλλαξιά ρούχα
Επιθέματα στήθους

 

Ευχαριστούμε για τη λίστα!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ξέχασα τα επιθέματα στήθους, το συμπληρώνω....

Να παρω και κοχύλια λες ή να το δω στη πορεια; Εχω διαβασει πως μερικες μανούλες δε σταζουν σχεδον καθολου απο το στηθος… Μονο τις πρωτες μερες (παω να το γραψω και εγω🥰)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Να παρω και κοχύλια λες ή να το δω στη πορεια; Εχω διαβασει πως μερικες μανούλες δε σταζουν σχεδον καθολου απο το στηθος… Μονο τις πρωτες μερες (παω να το γραψω και εγω🥰)

Δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου τα κοχύλια.... Η @Ε.Γ.Α. είχε πει πως τα χρησιμοποίησε. Κ ναι, δεν είναι απαραίτητο ότι θα στάζει! Απλά για ασφάλεια θέλω να έχω μαζί επιθέματα!! Στο πρώτο δεν τα χρειάστηκα, αλλά στο δεύτερο ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου τα κοχύλια.... Η @Ε.Γ.Α. είχε πει πως τα χρησιμοποίησε. Κ ναι, δεν είναι απαραίτητο ότι θα στάζει! Απλά για ασφάλεια θέλω να έχω μαζί επιθέματα!! Στο πρώτο δεν τα χρειάστηκα, αλλά στο δεύτερο ναι

Οποτε ενα πακετάκι επιθέματα για αρχη ειναι καλα. Να σε ρωτησω, μωρομαντηλα να παρω να εχω και αντισηπτικό 🤔 για μενα λεω…Α και μαξιλάρι θηλασμού; Ή μπα.. Α! Στο μητερα θα εισαι και εσυ σωστα; Ξερεις ποσο κανουν τα τεστ κοβιντ για να μπουμε; Και το αυγό και την μια αλλαξιά του μωρού τα εχουμε μαζι🤣 εχω τοσες απορίες🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Οποτε ενα πακετάκι επιθέματα για αρχη ειναι καλα. Να σε ρωτησω, μωρομαντηλα να παρω να εχω και αντισηπτικό 🤔 για μενα λεω…Α και μαξιλάρι θηλασμού; Ή μπα.. Α! Στο μητερα θα εισαι και εσυ σωστα; Ξερεις ποσο κανουν τα τεστ κοβιντ για να μπουμε; Και το αυγό και την μια αλλαξιά του μωρού τα εχουμε μαζι🤣 εχω τοσες απορίες🤣

Και κατι ακομα: να παρω και αυτα που βαζουν στην λεκάνη τα πανακια που ειναι για μια χρηση;;;🤔 σε δίκλινο θα ειμαι… αλλα δε ξερω ειμαι λιγο σιχασιαρα και δε ξερω τι παιζει με καθαριοτητα εκει… Επισης εχω διαβασει πως τα χείλια μετα τη γεννα θελουν ενυδάτωση να παρω και ενα λιπ μπαλμ ; Και κατι ακομα🤣 να γραψω και εσώρουχα μιας χρησης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Οποτε ενα πακετάκι επιθέματα για αρχη ειναι καλα. Να σε ρωτησω, μωρομαντηλα να παρω να εχω και αντισηπτικό 🤔 για μενα λεω…Α και μαξιλάρι θηλασμού; Ή μπα.. Α! Στο μητερα θα εισαι και εσυ σωστα; Ξερεις ποσο κανουν τα τεστ κοβιντ για να μπουμε; Και το αυγό και την μια αλλαξιά του μωρού τα εχουμε μαζι🤣 εχω τοσες απορίες🤣

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Και κατι ακομα: να παρω και αυτα που βαζουν στην λεκάνη τα πανακια που ειναι για μια χρηση;;;🤔 σε δίκλινο θα ειμαι… αλλα δε ξερω ειμαι λιγο σιχασιαρα και δε ξερω τι παιζει με καθαριοτητα εκει… Επισης εχω διαβασει πως τα χείλια μετα τη γεννα θελουν ενυδάτωση να παρω και ενα λιπ μπαλμ ; Και κατι ακομα🤣 να γραψω και εσώρουχα μιας χρησης; 

Μαντηλάκια κ αντισηπτικό είναι δεδομένα στην προσωπική μου τσάντα γι'αυτό δεν τα έβαλα στη λίστα, αλλά Ναι, σωστή παρατήρηση....Τα τεστ είναι 120€ το άτομο. Τα πανάκια που λες για την λεκάνη καλό σίγουρα είναι κ όχι κακό, αλλά σε γενικές γραμμές φροντίζουν να είναι πολύ καθαρά μέσα. Για τα υπόλοιπα που ρωτάς έχω κάνει διάφορες λίστες πάνω στη βασική λίστα 😆😆😆 πχ άλλη λίστα για τα πραγματάκια του μωρού ή το μπάλμ το εχω στη λίστα του νεσεσέρ με τα καλλυντικά μου, αν κ δεν ξέρω αν θα βάζω γιατί θα φιλάω όλη την ώρα το μωρό μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Και κατι ακομα: να παρω και αυτα που βαζουν στην λεκάνη τα πανακια που ειναι για μια χρηση;;;🤔 σε δίκλινο θα ειμαι… αλλα δε ξερω ειμαι λιγο σιχασιαρα και δε ξερω τι παιζει με καθαριοτητα εκει… Επισης εχω διαβασει πως τα χείλια μετα τη γεννα θελουν ενυδάτωση να παρω και ενα λιπ μπαλμ ; Και κατι ακομα🤣 να γραψω και εσώρουχα μιας χρησης; 

Εσώρουχα μιας χρήσης σου δίνουν μέσα όσα θες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εσώρουχα μιας χρήσης σου δίνουν μέσα όσα θες 

Γιαλαντζί λιστα μας εδωσες δηλαδη 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...