Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κι εμένα τα πεθερικά party animal είναι 😂😂😂 

@Froufro και να στραβωσουν και να σχολιάσουν. Γιατί θα έπρεπε να σε επηρεάζει; Αστούς να πουν και να γίνουν μεγάλη Παρασκευή. 

Δεν καταλαβαίνω γιατί να το διαπραγματευτεις μιλάμε για την υγεία του μωρού . Που για 3 μήνες ξέρεις πόσο σοβαρό είναι το να αρρωστήσει....

Αρα με νιωθεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα πάνε ταξιδακι τώρα για ρεβεγιόν εξωτερικό 😂😂😂 

 

Χαχαχαχχα αυτά είναι !!! 

Εμένα οι γονείς μου δεν βλέπουν κανέναν για να μη με κολλήσουν τώρα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα πάνε ταξιδακι τώρα για ρεβεγιόν εξωτερικό 😂😂😂 

 

Ωωωωωωω με ξεπερνάς για φέτος νομιζω!!! Εμενα δεν ειπαν οτι θα φυγουν!! 
Δεν ξερω μήπως πανε κανα μπουζούκι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Αρα με νιωθεις!!!! 

Εμένα ακούν όμως , ούτε πάνε να κάνουν κάτι που δεν δεχόμαστε κλπ . 

Είναι και μικροί οι δικοί μας , πάνω κάτω ίδια ηλικία όλοι τους οπότε δεν έχουμε ιδιαίτερα θέματα μεταξύ μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Χαχχαχαχαχχα 

Συγνώμη που γελάω αλλά 

Γουααααατ; 

Και έχει και εκείνη παιδάκι άρα ξέρει.... Τι να πω. ...

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Με εξοργίζει γιατί έχουν και παιδί !!!!! 

Πόσο ανεύθυνοι είναι.... Απίστευτα πράγματα 

Κ όμως!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Απλά δεν έχω μαλώσει ποτέ μαζί τους γιατί κατά τα άλλα δεν έχουμε θέματα, όποτε όμως έχω νεογέννητο έχουμε τέτοιου τύπου καταστάσεις.... Έχουν συνηθίσει να μπαίνουν σε σπίτι που έχει μωρό κ να το βουτάνε μέσα από το κρεβάτι ακόμα κ αν κοιμάται μόνο κ μόνο για να χαρούν!

Τέρμα απαράδεκτο αυτό με τον ύπνο... Ούτε να το σκεφτώ δε θέλω. 

Ακούς εκεί να το ξυπνήσουν για να χαρούν λέει..... 

Άμα είναι έτσι να τους παίρνουμε μέσα στη νύχτα τηλέφωνο να τους ξυπνάμε γιατί ότι θυμόμαστε χαιρόμαστε να ουμε. 

Πω πω εκνευρίστηκα τώρα. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Τέρμα απαράδεκτο αυτό με τον ύπνο... Ούτε να το σκεφτώ δε θέλω. 

Ακούς εκεί να το ξυπνήσουν για να χαρούν λέει..... 

Άμα είναι έτσι να τους παίρνουμε μέσα στη νύχτα τηλέφωνο να τους ξυπνάμε γιατί ότι θυμόμαστε χαιρόμαστε να ουμε. 

Πω πω εκνευρίστηκα τώρα. ..

Σε εμένα δεν το έκαναν γιατί φώναζε ο άντρας μου.... γι'αυτό ήμουν κ μυγιάγγιχτη....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Σε εμένα δεν το έκαναν γιατί φώναζε ο άντρας μου.... γι'αυτό ήμουν κ μυγιάγγιχτη....!!!

Α καλά. Για τα αυτονόητα είσαι μυγιαγκιχτη; 

Τι να πω δε ξέρω , αλήθεια έχω εκνευριστει , με τέτοια μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Α καλά. Για τα αυτονόητα είσαι μυγιαγκιχτη; 

Τι να πω δε ξέρω , αλήθεια έχω εκνευριστει , με τέτοια μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι

Τα έλεγα με τη μαία μου μια φορά, εκείνη είναι τρελαμένη με τα αγγίγματα στα μωρά κ τα φτου σου μη σε ματιάσω κ μου λέει, εσύ αφού πλύνεις το μωρό από όλο αυτό το παραλήρημα, θα πηγαίνεις σε ένα δωμάτιο κ οοοοοοοοομμμμμμμμμμ 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τα έλεγα με τη μαία μου μια φορά, εκείνη είναι τρελαμένη με τα αγγίγματα στα μωρά κ τα φτου σου μη σε ματιάσω κ μου λέει, εσύ αφού πλύνεις το μωρό από όλο αυτό το παραλήρημα, θα πηγαίνεις σε ένα δωμάτιο κ οοοοοοοοομμμμμμμμμμ 😄😄😄

Αχχαχαχχα... Απίστευτα πράγματα το ξαναλέω 😂😂😂😂😂

Δεν ξέρω τι να πω για αυτούς τους χαζούς ανθρώπους που αντιδρούν έτσι ! Κ έχουν κ το ύφος "σιγά , τι θα πάθει??"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Έτσι ακριβώς!!! Συνέχεια ακούω την ατάκα "εμείς πως μεγαλώσαμε... κ τα παιδιά μας έτσι δεν τα κάναμε?" Μια φορά από τα πολλά λέω κ η γιαγιά μου γέννησε σε ένα χωράφι.... μήπως να το σκεφτώ? 😂

Αυτό το άλλο και τούτο. 

Εγώ τους λέω . 

Όταν μεγαλώσατε τα παιδιά σας ήρθα εγώ να σας κάνω κουμάντο; ΟΧΙ ! 

ΑΡΑ ? 

(κορίτσια θα επανέλθω όταν αλλάξει το θέμα γιατί νευριάζω αλήθεια πολύ με αυτά ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Αυτό το άλλο και τούτο. 

Εγώ τους λέω . 

Όταν μεγαλώσατε τα παιδιά σας ήρθα εγώ να σας κάνω κουμάντο; ΟΧΙ ! 

ΑΡΑ ? 

(κορίτσια θα επανέλθω όταν αλλάξει το θέμα γιατί νευριάζω αλήθεια πολύ με αυτά ) 

😆😆😆😆 Μη συγχύζεσαι καλέ εσύ..... Αφού δεν έχεις τέτοια θέματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😆😆😆😆 Μη συγχύζεσαι καλέ εσύ..... Αφού δεν έχεις τέτοια θέματα 

Ναι θεωρώ ότι κανείς δεν θα έπρεπε να έχει τέτοια θέματα όμως ! Αυτό με εκνευρίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ξέρω ότι κ πάλι θα στραβώσουν κ 100% θα σχολιαστώ από πίσω κ όταν έρχονται θα είναι σαν την μεγάλη Παρασκευή, αλλά η κατάσταση είναι δύσκολη αυτόν τον καιρό

Φυσικα και θα σε σχολιάσουν… Ακομα και ο αντρας σου να τους τα πει σε σενα θα ρίξουν το φταίξιμο. Κλασικές καταστάσεις πεθερικών Ελλαδαρας. Δεν φταίνε αυτοι ομως. Το προβλημα στην ουσια ειναι δικο μας, γιατι τους αφήνουμε να μας επηρεάζουν ψυχικα οι απόψεις τους. Δε φτανει που εχουμε τους γονεις μας εχουμε τωρα και των αντρών 🤣 Ω θεοί 🤣 Μη γινω τετοια μαμα μονο.. Αυτα συζητάμε με τον άντρα μου, πως ας τους αφησουμε να λενε, δε παει αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έτσι ακριβώς!!! Συνέχεια ακούω την ατάκα "εμείς πως μεγαλώσαμε... κ τα παιδιά μας έτσι δεν τα κάναμε?" Μια φορά από τα πολλά λέω κ η γιαγιά μου γέννησε σε ένα χωράφι.... μήπως να το σκεφτώ? 😂

Χαχαχαχχαχαχαχ γέλασα τόσο πολύ με το χωράφι!!!!!!! 

Να 'σαι καλά το χαρηκα ! Βέβαια η μπέμπα με τέτοιο γέλιο δεν ξέρω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έτσι ακριβώς!!! Συνέχεια ακούω την ατάκα "εμείς πως μεγαλώσαμε... κ τα παιδιά μας έτσι δεν τα κάναμε?" Μια φορά από τα πολλά λέω κ η γιαγιά μου γέννησε σε ένα χωράφι.... μήπως να το σκεφτώ? 😂

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Φυσικα και θα σε σχολιάσουν… Ακομα και ο αντρας σου να τους τα πει σε σενα θα ρίξουν το φταίξιμο. Κλασικές καταστάσεις πεθερικών Ελλαδαρας. Δεν φταίνε αυτοι ομως. Το προβλημα στην ουσια ειναι δικο μας, γιατι τους αφήνουμε να μας επηρεάζουν ψυχικα οι απόψεις τους. Δε φτανει που εχουμε τους γονεις μας εχουμε τωρα και των αντρών 🤣 Ω θεοί 🤣 Μη γινω τετοια μαμα μονο.. Αυτα συζητάμε με τον άντρα μου, πως ας τους αφησουμε να λενε, δε παει αλλο

Το καλυτερο ειναι αυτο! Να το συζητάς με τον αντρα σου και ασε τους άλλους να κουρεύονται! Εγω μολις κοιταξω στραβά το παίρνει χαμπαρι ο αντρας μου! Ευτυχως με υποστηρίζει πολυ γιατι αλλιως δε υα γινόταν, δεν παλεύονται οι δικοι του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Το καλυτερο ειναι αυτο! Να το συζητάς με τον αντρα σου και ασε τους άλλους να κουρεύονται! Εγω μολις κοιταξω στραβά το παίρνει χαμπαρι ο αντρας μου! Ευτυχως με υποστηρίζει πολυ γιατι αλλιως δε υα γινόταν, δεν παλεύονται οι δικοι του! 

Εννοείται αυτό είναι το πιο βασικό! Να υπάρχουν κοινές απόψεις στο ζευγάρι... στεναχωριέμαι όταν κάνουν ότι δεν τρέχει τίποτα μπροστά στον γιο τους, αλλά ξέρω ότι πίσω μου λένε άλλα (γιατί πετάνε κ μπηχτές να ξέρεις ότι δεν τους άρεσε...) αλλά αφού τα βρήσκω κ συμφωνώ με τον άντρα μου αυτό έχει σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ααααα κ όπως φυσικά καταλαβαίνετε η συζήτηση για την ξαδέρφη που επιβάλλει την μάσκα στο σπίτι με το μωρό, εννοείται ότι ανοίχτηκε για να εμπεδώσω πως αυτή δεν είναι αποδεκτή συμπεριφορά προς τους παππούδες!!! 😅

Χαχαχ εννοειτα !!! Αυτό το καταλάβαμε από την αρχή , ότι για σένα χτυπούσε η καμπάνα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εννοείται αυτό είναι το πιο βασικό! Να υπάρχουν κοινές απόψεις στο ζευγάρι... στεναχωριέμαι όταν κάνουν ότι δεν τρέχει τίποτα μπροστά στον γιο τους, αλλά ξέρω ότι πίσω μου λένε άλλα (γιατί πετάνε κ μπηχτές να ξέρεις ότι δεν τους άρεσε...) αλλά αφού τα βρήσκω κ συμφωνώ με τον άντρα μου αυτό έχει σημασία.

Το σημαντικότερο!!!! Ολοι λενε ας τους να κουρεύονται! Χαχαχαχαχααχ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Δεν θυμάμαι αν έχω ρωτήσει ξανά , αλλά ποιο απορρυπαντικό παίρνετε για τα μωρά ? 

Proderm κ μαλακτικό κ απορρυπαντικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Δεν θυμάμαι αν έχω ρωτήσει ξανά , αλλά ποιο απορρυπαντικό παίρνετε για τα μωρά ? 

Οποίο είναι σε προσφορά στο σούπερ 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Οποίο είναι σε προσφορά στο σούπερ 😂😂

Εγώ (επειδή πεθαίνω με αυτή τη μυρωδιά) περιμένω πάντα να είναι σε προσφορά κ αγοράζω τότε κανένα παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ (επειδή πεθαίνω με αυτή τη μυρωδιά) περιμένω πάντα να είναι σε προσφορά κ αγοράζω τότε κανένα παραπάνω 

Σωστό. 

Κι εγώ αυτό έπαιρνα συνήθως, τύχαινε και το πετύχαινα! 

Και της septona οκ μου είχε φανεί πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρασα μου λυπαμαι πολυ....😢 δν υπαρχουν λογια νομιζω γι αυτες τις δυσκολες στιγμες. Παρε το χρονο σου να ηρεμησει το σωμα κ να αδειασει το μυαλο.  Ξερω περιπτωσεις π δν ηρθε κυηση μ εξωσωματικες κ εγινε το θαυμα φυσιολογικα. Ευχομαι ολοψυχα να γινει κ για σας το θαυμα!!!🙏❤️🧿
    • Τι κρίμα @Rasa μου! Μα πόσο κρίμα!🥺 Πολύ στενοχωρηθηκα που προσπάθησες τόσο πολύ! Πόσο χαμηλή ηταν; Αν ήταν πάνω από 10 μπορεί να αυξηθεί, ίσως με πιο αργό ρυθμό. Ετσι κι εγώ περισυ, τρία έβαλα και δεν πέτυχα. Συμβαίνει, δυστυχως. Μεγάλη αγκαλιά απο μενα. Πάρε χρόνο να ηρεμήσεις και να ξεκουρασεις το σωμα σου. Το χρειαζεσαι.❤️
    • Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε εμείς η χοριακή ήταν χαμηλή! Με 4 έμβρυα καλά και παλι δεν μας θέλει! Ο θεός κάτι έχει στο μυαλό του! Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια! 
    • Σε αυτό τις φωλιές από jukki έχει. Άρα αφού την έχεις πλύνει εσυ και δεν έπαθε κάτι θα την βάλω και γώ πλυντήριο για να μην την πλένω στο χέρι.      Απλά στα κορίτσια συνήθως έχουν περισσότερες επιλογές στα μαγαζιά…. Δεν έχω πάρει κούνια γιατί είχα απ την αδερφή μου. Μην πάρεις κάτι ακριβό γιατί είναι για πολύ λίγο. Η κόρη μου δεν κοιμήθηκε ΠΟΤΕ και ο γιος κάνα χρόνο. Αλαξιερα Παρε μια απλή και βαλτην πάνω από μια συρταριερα που θα την έχεις για αρκετο καιρό. Πάντα είναι χρήσιμη μια συρταριερα. Εμένα με βόλεψε πολύ το λίκνο τους πρώτους έξι μήνες να πω την αλήθεια.  Το παθαίνει η κόρη μου συνέχεια. Μας είπε η γιατρός να μην κάθεται πολύ ώρα στον ήλιο και να μην κάθεται πολύ ώρα σκυμμένη μπροστά. Δες και την πίεση σου αυτές τις μέρες.    Ποσο πρέπει να μείνεις χωρίς βιταμίνες;;; Δεν μπορείς να πάρεις καμία πιο απλή έτσι για να σε τονώσει; 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου!! Εύχομαι σύντομα να τελειώσει ο Γολγοθάς σου και σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης!! Εδώ στο φόρουμ οι περισσότερες έχουμε έρθει αντιμέτωπες με την υπογονιμότητα και πίστεψε με ο λόγος στο 50% των περιπτώσεων είναι αντιρικος ο παράγοντας! Στο λέω για να το πεις στο σύζυγό!! Το ποσοστό αυτό είναι γενικό δηλαδή παγκόσμιος! Το "η γυναίκα είναι το προβλήματα" δεν ισχύει και  πλέον έχουμε και αποδείξεις γι'αυτό! Άρα δεν είναι ο μόνος! Εμείς προσπαθήσαμε 3 χρόνια με κακό σπέρμα! Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις πολύ καλές! Τριπλές ορμονικές αλλά είχαμε τεράστιο πρόβλημα στην κινητικότητα! Με θεραπεία βιταμίνες και καλύτερη διατροφή είδαμε στους 3 μήνες τεράστια διαφορά! Ανέβηκε και σε αριθμό εκτός από κινητικότητα! Από 2% πήγαμε στο 23% .. φυσικά έγκυος δεν έμεινα εκείνο το διάστημα άρα συνεχίσαμε την θεραπεία για ακόμα ένα τρίμηνο και με το που τελείωσε η θεραπεία κάναμε την σπερμματεγχηση με το σπέρμα να είναι ΤΕΛΕΙΟ!! 52% κινητικότητα!!! Δεν το πίστευα ούτε εγώ! Και η σπερμματεγχηση πέτυχε! Αλλά ξανά λέω ότι το δικό μας θέμα ήταν στην κινητικότητα ..Εγώ θα σου έλεγα να δώσεις ένα τρίμηνο! Πραγματικά αξίζει αν είναι να γλυτώσεις όλη την διαδικασία της εξωσωματικής!! Προσπάθησε να εξηγήσεις στον καλό σου ότι πραγματικά δεν είναι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα και όσο περνάνε τα χρόνια θα ψάχνουμε τα σπερματοζωάρια με τα κυάλια μιας και ο τόπος ζωής μας πάει από το κακό στον χειρότερο!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα!! Πάντως είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον θα τα καταφέρετε να είσαι σίγουρη!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...