Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τι κάνεις όμως αν δεν το σέβονται???? ☹ 

Φαντάσου τα μωρά που πήγα χθες, ο μικρούλης είναι 4 μηνών... είμαι Η ΜΌΝΗ που μπαίνοντας στο σπίτι βάζω αντισηπτικό ή οινόπνευμα! Δεν σηκώνω ποτέ το μωρό από μόνη μου, κ από φόβο να μην μεταφέρω κάτι, αλλά πάντα έτσι ήμουν από σεβασμό γιατί οι γονείς μπορεί να μην πολυθέλουν.... μου τον δίνει πάντα αγκαλιά η συνηφάδα μου γιατί βλέπει ότι από μόνη μου δεν το κάνω. Δέχεται επισκέψεις χωρίς περιορισμούς κ δεν την απασχολεί καθόλου ποιος σηκώνει το μωρό. Αυτά τα μωρά μεγαλώνουν με την πεθερά μου... Οπότε καταλαβαίνεις ότι οτιδήποτε πάνω στο θέμα το σχολιάζουν ως υπερβολή κ σαν να το κάνω εναντίον τους 😐

Εσύ τα μεγαλώνεις μόνη όμως , χωρίς την πεθερά σου , οπότε δεν έχεις να δώσεις εξηγήσεις. 

Είναι καλύτερα όμως να παρεξηγήθουν από το να γίνει τίποτα με το μωρό .. ο ανιψιός μου 10 ημερών κόλλησε Η1Ν1 από κάποιον συγγενή προφανώς. Ήταν τόσο κακό να βλέπεις ένα μικρό πλάσμα να κλαίει και να του παίρνουν αίμα συνέχεια ... Μετά από ποιον ζητάς ευθύνες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως τα λέει η @Kallia.Geo είναι κορίτσι μου . 

Το ξέρω ότι αυτό που σου λέω σου φαίνονται απόλυτα και κάπως αλλά έτσι είναι τα πράγματα.. 

εμένα πάντως οποίος ερχόταν χωρίς να έχει ενημερώσει έβρισκε την πόρτα κλειστή. Δεν άνοιγα απλά . Μια δύο. Εντάξει από τότε δεν το ξανά έκανε κανένας. 

και όταν μου είπαν ότι ήρθαν και χτύπησαν τους είπα α μάλλον θα λείπαμε, δεν πήρατε ένα τηλέφωνο πρώτα να ρωτήσετε..

το έπιασαν το νόημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Έτσι όπως τα λέει η @Kallia.Geo είναι κορίτσι μου . 

Το ξέρω ότι αυτό που σου λέω σου φαίνονται απόλυτα και κάπως αλλά έτσι είναι τα πράγματα.. 

εμένα πάντως οποίος ερχόταν χωρίς να έχει ενημερώσει έβρισκε την πόρτα κλειστή. Δεν άνοιγα απλά . Μια δύο. Εντάξει από τότε δεν το ξανά έκανε κανένας. 

και όταν μου είπαν ότι ήρθαν και χτύπησαν τους είπα α μάλλον θα λείπαμε, δεν πήρατε ένα τηλέφωνο πρώτα να ρωτήσετε..

το έπιασαν το νόημα 

Συμφωνώ απόλυτα ... Και εγώ αν είμαι μόνη με το μωρό δε θα ανοίγω. Αλλά θα έρχονται όταν θα είναι ο άντρας μου και θα ανοίγει... Οπότε και εγώ θα θηλάζω κάθε φορά , εντελώς τυχαία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Συμφωνώ απόλυτα ... Και εγώ αν είμαι μόνη με το μωρό δε θα ανοίγω. Αλλά θα έρχονται όταν θα είναι ο άντρας μου και θα ανοίγει... Οπότε και εγώ θα θηλάζω κάθε φορά , εντελώς τυχαία ! 

Σωστά σωστά σωστά . 

Αν δεν πιάνουν το νόημα με τα λόγια το πιάνουν με τις πράξεις 😉 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Έτσι όπως τα λέει η @Kallia.Geo είναι κορίτσι μου . 

Το ξέρω ότι αυτό που σου λέω σου φαίνονται απόλυτα και κάπως αλλά έτσι είναι τα πράγματα.. 

εμένα πάντως οποίος ερχόταν χωρίς να έχει ενημερώσει έβρισκε την πόρτα κλειστή. Δεν άνοιγα απλά . Μια δύο. Εντάξει από τότε δεν το ξανά έκανε κανένας. 

και όταν μου είπαν ότι ήρθαν και χτύπησαν τους είπα α μάλλον θα λείπαμε, δεν πήρατε ένα τηλέφωνο πρώτα να ρωτήσετε..

το έπιασαν το νόημα 

😄😄 αυτό είναι το καλύτερο.... Αλλά εγώ δεν μπορώ να κρυφτώ! Είμαι σε μονοκατοικία, είναι το αμάξι στην αυλή κ φαίνονται τα φώτα αν είμαι μέσα!!! Άσε η φασαρία των παιδιών....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμένω κ τον άντρα μου να γυρίσει από το καράβι, να πάρει αρκετό βάρος στο να τους τα λέει εκείνος.... Γιατί είμαι σίγουρη ότι τα βλέπουμε ίδια τα πράγματα! Άμα τα λέει ο γιος τους είναι αλλιώς!!!! Σίγουρα εγώ είμαι αυτή που του έχω βάλει λόγια πάντα αλλά όταν μιλάει εκείνος δεν μπορούν να του πουν κ πολλά 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😄😄 αυτό είναι το καλύτερο.... Αλλά εγώ δεν μπορώ να κρυφτώ! Είμαι σε μονοκατοικία, είναι το αμάξι στην αυλή κ φαίνονται τα φώτα αν είμαι μέσα!!! Άσε η φασαρία των παιδιών....

Ουπς ,σε αυτό έχεις ένα δίκιο. Εγώ στον 2ο δεν φαίνομαι... 

Και σίγουρα είναι πιο δύσκολο για σένα να βάλεις όρια τώρα γιατί δεν τα έχεις βάλει από την αρχή. 

Απλά πρέπει να επιβληθείς. Πες και στο σύζυγό να μιλήσει στους δικούς του, αυτό είναι το ιδανικό..  όχι εσύ , να μην φανείς περίεργη και κακία στο σόι του. 

Συζητηστε μαζί να έχετε κοινή γραμμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Περιμένω κ τον άντρα μου να γυρίσει από το καράβι, να πάρει αρκετό βάρος στο να τους τα λέει εκείνος.... Γιατί είμαι σίγουρη ότι τα βλέπουμε ίδια τα πράγματα! Άμα τα λέει ο γιος τους είναι αλλιώς!!!! Σίγουρα εγώ είμαι αυτή που του έχω βάλει λόγια πάντα αλλά όταν μιλάει εκείνος δεν μπορούν να του πουν κ πολλά 😋

Ωραία μαζί τα γράφαμε αυτά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Περιμένω κ τον άντρα μου να γυρίσει από το καράβι, να πάρει αρκετό βάρος στο να τους τα λέει εκείνος.... Γιατί είμαι σίγουρη ότι τα βλέπουμε ίδια τα πράγματα! Άμα τα λέει ο γιος τους είναι αλλιώς!!!! Σίγουρα εγώ είμαι αυτή που του έχω βάλει λόγια πάντα αλλά όταν μιλάει εκείνος δεν μπορούν να του πουν κ πολλά 😋

Ναι ναι ! Κλασικά πράγματα ! 

Αυτο είναι καλό γιατι συμφωνείτε  και θα βάλει κ αυτός τα όρια του ! Εμένα δεν θέλει να παρεξηγηθεί με το σόι και δεν τους τα λέει στα ίσα , δυστυχώς. Οπότε το τραβάω μόνη μου , αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. Ας ειμαι η κακια ... Θα ξέρω ότι είναι καλά το κοριτσάκι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ναι ναι ! Κλασικά πράγματα ! 

Αυτο είναι καλό γιατι συμφωνείτε  και θα βάλει κ αυτός τα όρια του ! Εμένα δεν θέλει να παρεξηγηθεί με το σόι και δεν τους τα λέει στα ίσα , δυστυχώς. Οπότε το τραβάω μόνη μου , αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. Ας ειμαι η κακια ... Θα ξέρω ότι είναι καλά το κοριτσάκι μου 🥰

Εμένα ευτυχώς μιλάει, όχι πάντα, αλλά σε τόσο σοβαρά θέματα δεν μένει αμέτοχος. Βλέπει ότι τους δικούς μου τους βάζω στη θέση τους εκεί που πρέπει, οπότε ξέρει πως είναι υποχρεωμένος να κάνει το ίδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι 😄😄😄😄

Καταλαβαίνω τι λες… Κοριτσια ειναι δυσκολο οταν τα πεθερικά στραβώνουν… Δεν μπορεις απλα να πεις δε με νοιαζει, οφείλεις να κρατησεις ισορροπίες και για τον άντρα σου… Το καλυτερο απ ολα ειναι να το συζητήσεις με τον αντρα σου, να του πεις φοβίες λογω της καταστασης με τον ιο, να ρωτήσετε γιατρο και να το διαχειριστή εξ ολοκλήρου αυτος  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καταλαβαίνω τι λες… Κοριτσια ειναι δυσκολο οταν τα πεθερικά στραβώνουν… Δεν μπορεις απλα να πεις δε με νοιαζει, οφείλεις να κρατησεις ισορροπίες και για τον άντρα σου… Το καλυτερο απ ολα ειναι να το συζητήσεις με τον αντρα σου, να του πεις φοβίες λογω της καταστασης με τον ιο, να ρωτήσετε γιατρο και να το διαχειριστή εξ ολοκλήρου αυτος  

Μα αυτό λέω . Ο κάθε ένας στο σόι του βάζει τα όρια. 

Δεν γίνεται διαφορετικά. 

Και πραγματικά δεν παίζαμε άλλες χρονιές με αυτά που δεν είχαμε πανδημία. Θα παίξουμε τώρα ; 

Κανονικά από μόνοι τους έπρεπε να πουν ότι δεν θα έρθουν κλπ και αν χρειαστεί κάτι να βοηθήσουν όπως μπορούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καταλαβαίνω τι λες… Κοριτσια ειναι δυσκολο οταν τα πεθερικά στραβώνουν… Δεν μπορεις απλα να πεις δε με νοιαζει, οφείλεις να κρατησεις ισορροπίες και για τον άντρα σου… Το καλυτερο απ ολα ειναι να το συζητήσεις με τον αντρα σου, να του πεις φοβίες λογω της καταστασης με τον ιο, να ρωτήσετε γιατρο και να το διαχειριστή εξ ολοκλήρου αυτος  

Γεια σας κορίτσια!!! Διαβαζω τα σχόλια σας για τις επισκέψεις και εχετε δικιο!! Κι εγω ανησυχω με τα παρε δωσε!!! 
Και κυρίως απο τα πεθερικά που ειναι και Party animals!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καταλαβαίνω τι λες… Κοριτσια ειναι δυσκολο οταν τα πεθερικά στραβώνουν… Δεν μπορεις απλα να πεις δε με νοιαζει, οφείλεις να κρατησεις ισορροπίες και για τον άντρα σου… Το καλυτερο απ ολα ειναι να το συζητήσεις με τον αντρα σου, να του πεις φοβίες λογω της καταστασης με τον ιο, να ρωτήσετε γιατρο και να το διαχειριστή εξ ολοκλήρου αυτος  

Ξέρω ότι κ πάλι θα στραβώσουν κ 100% θα σχολιαστώ από πίσω κ όταν έρχονται θα είναι σαν την μεγάλη Παρασκευή, αλλά η κατάσταση είναι δύσκολη αυτόν τον καιρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Διαβαζω τα σχόλια σας για τις επισκέψεις και εχετε δικιο!! Κι εγω ανησυχω με τα παρε δωσε!!! 
Και κυρίως απο τα πεθερικά που ειναι και Party animals!!! 

Πεθερικά party Animals ?? Όντως ? 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Διαβαζω τα σχόλια σας για τις επισκέψεις και εχετε δικιο!! Κι εγω ανησυχω με τα παρε δωσε!!! 
Και κυρίως απο τα πεθερικά που ειναι και Party animals!!! 

Η πεθερά μου δουλεύει κ έρχεται σε καθημερινή επαφή με πολύ κόσμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Ξέρω ότι κ πάλι θα στραβώσουν κ 100% θα σχολιαστώ από πίσω κ όταν έρχονται θα είναι σαν την μεγάλη Παρασκευή, αλλά η κατάσταση είναι δύσκολη αυτόν τον καιρό

Εγώ να πω ότι έχω μόνο την πεθερά μου , η οποία μένει χωριό και είπε ότι δε θα έρθει για το μωρό , για να μη μας ενοχλήσει !! 

Εγώ τα λέω όλα για τα αδέρφια του που δεν καταλαβαίνουν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ να πω ότι έχω μόνο την πεθερά μου , η οποία μένει χωριό και είπε ότι δε θα έρθει για το μωρό , για να μη μας ενοχλήσει !! 

Εγώ τα λέω όλα για τα αδέρφια του που δεν καταλαβαίνουν ! 

Καλά φυσικά δεν είναι μόνο τα πεθερικά!!! Εγώ όταν είχα μωρό μου ήρθε η ξαδέρφη μου με το παιδί της άρρωστο κ λέει αααα μην ανησυχείς που βήχει απλά έκατσε κάτω από το air condition κ την άρπαξε, δεν κολλάει! 😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα τα πεθερικά party animal είναι 😂😂😂 

@Froufro και να στραβωσουν και να σχολιάσουν. Γιατί θα έπρεπε να σε επηρεάζει; Αστούς να πουν και να γίνουν μεγάλη Παρασκευή. 

Δεν καταλαβαίνω γιατί να το διαπραγματευτεις μιλάμε για την υγεία του μωρού . Που για 3 μήνες ξέρεις πόσο σοβαρό είναι το να αρρωστήσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Καλά φυσικά δεν είναι μόνο τα πεθερικά!!! Εγώ όταν είχα μωρό μου ήρθε η ξαδέρφη μου με το παιδί της άρρωστο κ λέει αααα μην ανησυχείς που βήχει απλά έκατσε κάτω από το air condition κ την άρπαξε, δεν κολλάει! 😵

Χαχχαχαχαχχα 

Συγνώμη που γελάω αλλά 

Γουααααατ; 

Και έχει και εκείνη παιδάκι άρα ξέρει.... Τι να πω. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πεθερικά party Animals ?? Όντως ? 🤣

Οντως ναι!!! Τωρα λενε οτι δεν βγαίνουν λόγω κοβιντ αλλα δε τους πολυ πιστευω! 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ξέρω ότι κ πάλι θα στραβώσουν κ 100% θα σχολιαστώ από πίσω κ όταν έρχονται θα είναι σαν την μεγάλη Παρασκευή, αλλά η κατάσταση είναι δύσκολη αυτόν τον καιρό

Καλα κι εμενα ηδη λενε Αρα το τι θα πουν μου ειναι αδιάφορο! Εγω τσακώνομαι κι ολας, δεν μασάω!  Κι εσυ μην σκας κοριτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Οντως ναι!!! Τωρα λενε οτι δεν βγαίνουν λόγω κοβιντ αλλα δε τους πολυ πιστευω!

Εμένα πάνε ταξιδακι τώρα για ρεβεγιόν εξωτερικό 😂😂😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Καλά φυσικά δεν είναι μόνο τα πεθερικά!!! Εγώ όταν είχα μωρό μου ήρθε η ξαδέρφη μου με το παιδί της άρρωστο κ λέει αααα μην ανησυχείς που βήχει απλά έκατσε κάτω από το air condition κ την άρπαξε, δεν κολλάει! 😵

Με εξοργίζει γιατί έχουν και παιδί !!!!! 

Πόσο ανεύθυνοι είναι.... Απίστευτα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...