Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι εγώ έκανα την ίδια μέρα με το doppler 

Απ' ότι θυμάμαι αυτή η εξέταση κατά κανόνα κάτι βρίσκει που υπάρχει , μια αύξηση έστω σε κάποιο βακτήριο.  

Εσένα ήταν οκ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στο νοσοκομείο που θα γεννήσω εγώ, μόνο στα μονοκλινα και στην σουίτα επιτρέπεται να μείνει κάποιος μαζί σου. Και ακόμα δν ξέρω αν θα πάω σε μονοκλινο για να είναι μαζί μου ο άντρας μου ή θα κάνει υπομονή να δει το μωρό του στην αρχή και μετά όταν θα έρθει να φύγουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Απ' ότι θυμάμαι αυτή η εξέταση κατά κανόνα κάτι βρίσκει που υπάρχει , μια αύξηση έστω σε κάποιο βακτήριο.  

Εσένα ήταν οκ ; 

Εμένα ήταν μια χαρά η καλλιέργεια μου. Δν έδειξε κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Δεν έχω άλλες καρδούλες και με έχετε κάνει να γελάσω και να συγκινηθώ πολύ σήμερα........Απίστευτο μου φαίνεται που είμαι σε μια παρέα και  λέμε για τις γέννες μας και για οοοολα αυτά που λέμε αυτές τις μέρες. Δεν πιστευτά  και μην σας πω πως ακόμα δεν το πιστεύω ότι θα έφτανε κάποτε και για εμένα αυτή η στιγμή. Με το καλό σε όλες σας πραγματικά μέσα από την καρδιά μου❤❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; είναι καμιά άλλη με περίεργη ψυχολογια; σαν να με παίρνει λίγο απο κάτω κάποιες στιγμές. Κ επισης πολλά νεύρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; είναι καμιά άλλη με περίεργη ψυχολογια; σαν να με παίρνει λίγο απο κάτω κάποιες στιγμές. Κ επισης πολλά νεύρα. 

Περίεργη ψυχολογία 🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️ 

Γενικά αρκετά σκαμπανεβάσματα, είμαι και καχύποπτη 🧐🤷‍♀️ 

Σε γενικές γραμμές όμως πάρα πολύ καλύτερα από τη πρώτη εγκυμοσύνη... 

(Στη πρώτη ήμουν άστο ....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; είναι καμιά άλλη με περίεργη ψυχολογια; σαν να με παίρνει λίγο απο κάτω κάποιες στιγμές. Κ επισης πολλά νεύρα. 

Και εγώ δεν είμαι στα καλύτερα μου αυτές τις ημέρες.. είναι που έχω σταματήσει από τη δουλειά, που δεν μπορώ να κουνηθω και νιώθω σαν μια γιγαντιαία μπάλα, που δεν μπορώ να κοιμηθώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Απ' ότι θυμάμαι αυτή η εξέταση κατά κανόνα κάτι βρίσκει που υπάρχει , μια αύξηση έστω σε κάποιο βακτήριο.  

Εσένα ήταν οκ ; 

Ναι μια χαρά, συγκεκριμένα το μεσημέρι με πήρε η γιατρός κ μου είπε ότι βγήκε το αποτέλεσμα κ είναι καθαρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

Κορίτσια στο νοσοκομείο που θα γεννήσω εγώ, μόνο στα μονοκλινα και στην σουίτα επιτρέπεται να μείνει κάποιος μαζί σου. Και ακόμα δν ξέρω αν θα πάω σε μονοκλινο για να είναι μαζί μου ο άντρας μου ή θα κάνει υπομονή να δει το μωρό του στην αρχή και μετά όταν θα έρθει να φύγουμε. 

Έχεις μάθει τιμές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Δεν έχω άλλες καρδούλες και με έχετε κάνει να γελάσω και να συγκινηθώ πολύ σήμερα........Απίστευτο μου φαίνεται που είμαι σε μια παρέα και  λέμε για τις γέννες μας και για οοοολα αυτά που λέμε αυτές τις μέρες. Δεν πιστευτά  και μην σας πω πως ακόμα δεν το πιστεύω ότι θα έφτανε κάποτε και για εμένα αυτή η στιγμή. Με το καλό σε όλες σας πραγματικά μέσα από την καρδιά μου❤❤❤❤❤❤❤

Όταν θα αντικρύζεις το μωράκι σου..... εκεί να δεις συναισθήματα!!!!!! Δεν θα πιστεύεις ότι αυτό το πλασματάκι ήταν μέσα σου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι μια χαρά, συγκεκριμένα το μεσημέρι με πήρε η γιατρός κ μου είπε ότι βγήκε το αποτέλεσμα κ είναι καθαρή 

Ω τέλεια ! 

Εγώ θα την κάνω την Τρίτη που θα πάω ! 

Άντε να δούμε τι θα δούμε και την Τρίτη. Απ' ότι είπαμε λογικά ξεκινάει το NST !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fairydream είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Δεν έχω άλλες καρδούλες και με έχετε κάνει να γελάσω και να συγκινηθώ πολύ σήμερα........Απίστευτο μου φαίνεται που είμαι σε μια παρέα και  λέμε για τις γέννες μας και για οοοολα αυτά που λέμε αυτές τις μέρες. Δεν πιστευτά  και μην σας πω πως ακόμα δεν το πιστεύω ότι θα έφτανε κάποτε και για εμένα αυτή η στιγμή. Με το καλό σε όλες σας πραγματικά μέσα από την καρδιά μου❤❤❤❤❤❤❤

Γεια σας κορίτσια!!!! 
Κι εγω δε το πιστευω οοοοολο αυτο, που να την δω απο κοντα κι ολας!!!! 
Σημερα πηγα για ντοπλερ, το κοριτσι μου ειναι μια χαρα!!! 2080γραμμαρια! Μεγάλωσε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! 
Κι εγω δε το πιστευω οοοοολο αυτο, που να την δω απο κοντα κι ολας!!!! 
Σημερα πηγα για ντοπλερ, το κοριτσι μου ειναι μια χαρα!!! 2080γραμμαρια! Μεγάλωσε!!! 

Μπράβο Ντίνα μου !!!! Χαίρομαι πολύ 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Louna είπε:

Εχεις κάποιο κολπο και μενεις μονο δυο μερες;🤣 τι φαση

Όχι κανένα κόλπο .. ο γιατρός μου μου είπε ότι με φυσιολογικό τοκετό θα κάτσω δυο μέρες με καισαρική  3-4....ίσως εχουν διαφορετικό σύστημα στην Αθήνα δεν ξέρω 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Έχεις μάθει τιμές?

Αχ ναι ζήτησα και μου έστειλαν τις τιμές κ η αλήθεια είναι πως με έπιασε λίγο η καρδιά μου.... Μήπως να σκεφτούμε να γεννήσουμε στο σπίτι 😂😂😂😝😝😝😝(πλάκα κάνω) 

Επίσης τώρα γύρισα από τον γιατρό, όλα μια χαρά πήραμε επιτέλους θέση, είμαστε 1800 και 42 εκατοστά. Doppler μου έκανε ο γιατρός κ μου λέει δν χρειάζεται να κάνεις στο νοσοκομείο αφού στο κάνω εγώ εδώ. Τώρα θα ξανά πάω σε 20 μέρες που μπαίνω κ στον μήνα μου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariam08 είπε:

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; είναι καμιά άλλη με περίεργη ψυχολογια; σαν να με παίρνει λίγο απο κάτω κάποιες στιγμές. Κ επισης πολλά νεύρα. 

Ήμουν κ εγώ κάπως έτσι τις προηγούμενες μέρες και με πολύ άγχος χωρίς να ξέρω γιατί. Αλλά σήμερα το πρωί πήγα σε μια φίλη μου που γέννησε πριν 4 μήνες 2 πανέμορφα αγοράκια και εγώ προσωπικά πήρα λιγο θάρρος και σκέφτηκα πως μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα είτε έχουμε ένα είτε δύο είτε τέσσερα. Τα μωράκια μας θέλουν να μας βλέπουν ήρεμες έτσι θα είναι κ αυτά ήρεμα. Όπως μου είπε κ αυτή η μανούλα και το ξέρετε κ όσες έχετε παιδάκια έχουμε απίστευτη δύναμη μέσα μας. Και νομίζω πως αν δν είμαστε καλά δν το απολαμβάνουμε κ όπως πρέπει. Οπότε ας ηρεμήσουμε και να απολαύσουμε τις γιορτές με τα μωράκια μας στις κοιλιτσες μας, γτ αυτό το ζεις μια φορά, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική.❤️❤️❤️❤️σόρρυ για το κατεβατο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Όντως πολύ κρύο. Τι κάνετε εσείς; εγώ εδώ με τα κορίτσια μου σπίτι, νυστάζω δεν έχω κοιμηθεί πάλι κλασικά, κ σερνομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για να μου πείτε λίγο τις γνώμες σας..... πως θα διαχειριστείτε τις επισκέψεις μετά την γέννα?

Πήγα χθες να δω τα ανηψάκια μας κ μου έλεγαν για μια ξαδέρφη που γέννησε κ έλεγε η πεθερά μου ποοοοοοσο υπερβολική είναι η ξαδέρφη που λέει στα πεθερικά της κ τους γονείς να πηγαίνουν στο σπίτι με μάσκα.... εν τω μεταξύ να σημειώσω πως υπάρχει μια έξαρση κρουσμάτων το τελευταίο διάστημα στην περιοχή μας! Όπως καταλαβαίνετε αν τους πω κάτι παρόμοιο θα έχω μούτρα.... Αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο υπερβολική η κοπέλα, δεν τους είπε κ μην έρθετε καθόλου. Εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια για να μου πείτε λίγο τις γνώμες σας..... πως θα διαχειριστείτε τις επισκέψεις μετά την γέννα?

Πήγα χθες να δω τα ανηψάκια μας κ μου έλεγαν για μια ξαδέρφη που γέννησε κ έλεγε η πεθερά μου ποοοοοοσο υπερβολική είναι η ξαδέρφη που λέει στα πεθερικά της κ τους γονείς να πηγαίνουν στο σπίτι με μάσκα.... εν τω μεταξύ να σημειώσω πως υπάρχει μια έξαρση κρουσμάτων το τελευταίο διάστημα στην περιοχή μας! Όπως καταλαβαίνετε αν τους πω κάτι παρόμοιο θα έχω μούτρα.... Αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο υπερβολική η κοπέλα, δεν τους είπε κ μην έρθετε καθόλου. Εσείς τι λέτε?

Καλημέρα κορίτσια !!!! 🥰❤️

Εγώ έχω πει από τώρα σε φίλους και συγγενείς ότι δέχομαι επισκέψεις μετά τον πρώτο μήνα ! Δεν με νοιάζει αν παρεξηγήθουν ... 

Ως προς τα αδέρφια μας και γονείς , μόνο με μασκουλα και χωρίς αγκαλιές. Πρέπει να το σεβαστούν όλοι δεδομένης της κατάστασης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με @Kallia.Geo.

Είναι μέσα στο κατά χειμωνο. Δεν θα κάτσουμε να παίζουμε. Όχι για τον κορονοιο μόνο , τόσες ιώσεις κυκλοφορούν δεν παίζεις με αυτά. 

ευτυχώς και στο πρώτο ήταν όλοι οκ δεν είχε κανείς να πει κάτι. Οπότε νομίζω ότι δεν θα έχω θέμα στο 2ο 

Μην το σκέφτεσαι, να βάλεις τα όρια σου , ποιος θα πει τι ; 

και να πει δλδ μας νοιάζει ; Δε μας νοιάζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!! 🥰❤️

Εγώ έχω πει από τώρα σε φίλους και συγγενείς ότι δέχομαι επισκέψεις μετά τον πρώτο μήνα ! Δεν με νοιάζει αν παρεξηγήθουν ... 

Ως προς τα αδέρφια μας και γονείς , μόνο με μασκουλα και χωρίς αγκαλιές. Πρέπει να το σεβαστούν όλοι δεδομένης της κατάστασης... 

Τι κάνεις όμως αν δεν το σέβονται???? ☹ 

Φαντάσου τα μωρά που πήγα χθες, ο μικρούλης είναι 4 μηνών... είμαι Η ΜΌΝΗ που μπαίνοντας στο σπίτι βάζω αντισηπτικό ή οινόπνευμα! Δεν σηκώνω ποτέ το μωρό από μόνη μου, κ από φόβο να μην μεταφέρω κάτι, αλλά πάντα έτσι ήμουν από σεβασμό γιατί οι γονείς μπορεί να μην πολυθέλουν.... μου τον δίνει πάντα αγκαλιά η συνηφάδα μου γιατί βλέπει ότι από μόνη μου δεν το κάνω. Δέχεται επισκέψεις χωρίς περιορισμούς κ δεν την απασχολεί καθόλου ποιος σηκώνει το μωρό. Αυτά τα μωρά μεγαλώνουν με την πεθερά μου... Οπότε καταλαβαίνεις ότι οτιδήποτε πάνω στο θέμα το σχολιάζουν ως υπερβολή κ σαν να το κάνω εναντίον τους 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τι κάνεις όμως αν δεν το σέβονται???? ☹ 

Φαντάσου τα μωρά που πήγα χθες, ο μικρούλης είναι 4 μηνών... είμαι Η ΜΌΝΗ που μπαίνοντας στο σπίτι βάζω αντισηπτικό ή οινόπνευμα! Δεν σηκώνω ποτέ το μωρό από μόνη μου, κ από φόβο να μην μεταφέρω κάτι, αλλά πάντα έτσι ήμουν από σεβασμό γιατί οι γονείς μπορεί να μην πολυθέλουν.... μου τον δίνει πάντα αγκαλιά η συνηφάδα μου γιατί βλέπει ότι από μόνη μου δεν το κάνω. Δέχεται επισκέψεις χωρίς περιορισμούς κ δεν την απασχολεί καθόλου ποιος σηκώνει το μωρό. Αυτά τα μωρά μεγαλώνουν με την πεθερά μου... Οπότε καταλαβαίνεις ότι οτιδήποτε πάνω στο θέμα το σχολιάζουν ως υπερβολή κ σαν να το κάνω εναντίον τους 😐

Είμαι της άποψης ότι όποιος δε σέβεται. Απλά απομονώνεται. 

Τους κανόνες στο σπίτι σου τους βάζεις εσύ , πόσο μάλλον σε τόσο λεπτά θέματα. 

Άμα δεν ακούν δεν έρχονται. Αν έρθουν θα κάνουν αυτά που θέλεις εσύ . End of story. 

Έτσι απλά κι απόλυτα. Έτσι δεν αμφισβητεί κανείς αυτό που λες , πώς θα μπορούσε άλλωστε. Γενικά αυτό είναι κανόνας που ισχύει σε οποιαδήποτε περίπτωση. 

Και θα μου πεις ότι θα τσακωθείς, θα έχεις μούτρα κλπ ... Προτιμάς να έχεις άγχος ανασφάλεια, νεύρα και να γίνει και τίποτα ? Όχι βέβαια...

Άρα αυτό που λες και τέλος . Δεν έχει μα μου σου του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω επίσης πως κ στα προηγούμενα μωρά δεν ήθελα πολλές αγκαλιές γιατί μου είχε πει η μαία μου ότι κανονικά τις πρώτες 40 μέρες το μωρό πρέπει να μυρίζει μόνο τη μαμά κ τον μπαμπά για να αποκτήσουν δέσιμο μεταξύ τους, αλλά κ για να πάρει όλα τα αντισώματα από τους γονείς πρώτα, αλλά όταν έρχονταν έλεγα εντάξει άντε.... παππούδες είναι θέλουν να χαρούν... έκανα την καρδιά μου πέτρα κ τα έδινα λίγο. Για επισκέψεις δεν το συζητώ!!!!! Δεν με ρωτούσε ποτέ κανείς, απλά έρχονταν.... ακόμα λοιπόν κ έτσι με θεωρούσαν μυγιάγγιχτη, επειδή δεν άφηνα να τα έχουν όλη την ώρα στα χέρια οι επισκέπτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...