Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Barbie92 είπε:

Αχ καλέ τι ωραία ρούχαλακια, ζηλεψα τώρα με βλέπω να ξεκινάω τα ψώνια😝😝😂😂😂. Εγώ όπως σας είχα πει στο Γένεσις θα γεννήσω. Αλλά ο γιατρός ήδη μου κάνει συζήτηση για καισαρική αν δν γυρίσει αύριο έχω πάλι ραντεβού, κάθε 15 μέρες πάω και μας βλέπει. Κορίτσια εσείς το μωρό θα το έχετε δίπλα σας; Θα ζητήσετε και μοναδικό θηλασμό; Νωρίς είναι που το ρωτάω αλλά εγώ για μοναδικό θηλασμό θα το ζητήσω αλλά δν ξέρω αν θα το έχω μόνη μόνιμα δίπλα μου. Rooming-in αν το λέω σωστά

Δεν θα κάνει την προσπάθεια δηλ αν δεν γυρίσει? Εμένα μου είχε πει στο πρώτο ότι κ να μην γυρίσει θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ ότι έχει κάνει τέτοιες γέννες... 

Εγώ ναι θα το έχω μαζί μου κ θα θηλάσουμε αποκλειστικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufro μπα δν μου ανέφερε κάτι μόνο ότι αν δν γυρίσει μέχρι την 34 αν θυμάμαι καλά μου είπε εβδομάδα θα πάμε λογικά για καισαρική. Κανονικά πρέπει να περπατάω πολυ αυτό έχω ακούσει ότι βοηθάει αλλά δυστυχώς δν το κάνω επειδή με πονάει η μέση μου και δν αντέχω πολύ περπάτημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

@Froufro μπα δν μου ανέφερε κάτι μόνο ότι αν δν γυρίσει μέχρι την 34 αν θυμάμαι καλά μου είπε εβδομάδα θα πάμε λογικά για καισαρική. Κανονικά πρέπει να περπατάω πολυ αυτό έχω ακούσει ότι βοηθάει αλλά δυστυχώς δν το κάνω επειδή με πονάει η μέση μου και δν αντέχω πολύ περπάτημα.

Ααααχ περαστικά! Εύχομαι μόλις γεννήσεις να περάσει εντελώς! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

Αχ καλέ τι ωραία ρούχαλακια, ζηλεψα τώρα με βλέπω να ξεκινάω τα ψώνια😝😝😂😂😂. Εγώ όπως σας είχα πει στο Γένεσις θα γεννήσω. Αλλά ο γιατρός ήδη μου κάνει συζήτηση για καισαρική αν δν γυρίσει αύριο έχω πάλι ραντεβού, κάθε 15 μέρες πάω και μας βλέπει. Κορίτσια εσείς το μωρό θα το έχετε δίπλα σας; Θα ζητήσετε και μοναδικό θηλασμό; Νωρίς είναι που το ρωτάω αλλά εγώ για μοναδικό θηλασμό θα το ζητήσω αλλά δν ξέρω αν θα το έχω μόνη μόνιμα δίπλα μου. Rooming-in αν το λέω σωστά

Κι εγώ δίπλα μου θα τον έχω τον κύριο. 

Στον αποκλειστικό θηλασμό έχεις το μωρό μαζί σου , το παίρνουν βέβαια για να του κάνουν εξετάσεις ή λίγο πχ αν θέλεις να σηκωθείς να κάνεις μια βόλτα κάτι..

Αυτό που λες πάντως για την καισαρική πολύ με προβλημάτισε. 

Επειδή δεν έχει γυρίσει καισαρική; Πρώτη φορά το ακούω αυτό σαν δικαιολογία για καισαρική.... 

Περπάτα και κάνε και ασκήσεις . Υπάρχουν λύσεις και είναι πολύ νωρίς να συζητάτε για κάτι τέτοιο χωρίς λόγο... 

Οι αναίτιες καισαρικές είναι πάρα πολλές ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariam08 είπε:

Ααα ωραια. Αθήνα είσαι; 

Αλήθεια σε ποιο μαιευτήριο είναι να γέννησε τε κορίτσια; εγώ πάλι ιασω, κ τις άλλες δύο φορές πάλι ιασω ήμουν. Ο γιατρός μου δεν είναι σε δημόσιο.. 

Τελευταία φορά το 2018 που γεννησα ήταν όλα μια χαρά, τωρα δεν ξέρω ακούω διάφορα σχόλια κ όχι τόσο θετικά. 

Εμείς είμαστε στο Μητέρα λόγω της γιατρού μου.... Κ εμένα το προηγούμενο μου παιδάκι του 2018 είναι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εμείς είμαστε στο Μητέρα λόγω της γιατρού μου.... Κ εμένα το προηγούμενο μου παιδάκι του 2018 είναι 😊

Έλα, πότε ποιο μηνα; στο μητερα είχες γεννήσει κ τότε; για πες αν θες πως είναι εκεί τα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κι εγώ δίπλα μου θα τον έχω τον κύριο. 

Στον αποκλειστικό θηλασμό έχεις το μωρό μαζί σου , το παίρνουν βέβαια για να του κάνουν εξετάσεις ή λίγο πχ αν θέλεις να σηκωθείς να κάνεις μια βόλτα κάτι..

Αυτό που λες πάντως για την καισαρική πολύ με προβλημάτισε. 

Επειδή δεν έχει γυρίσει καισαρική; Πρώτη φορά το ακούω αυτό σαν δικαιολογία για καισαρική.... 

Περπάτα και κάνε και ασκήσεις . Υπάρχουν λύσεις και είναι πολύ νωρίς να συζητάτε για κάτι τέτοιο χωρίς λόγο... 

Οι αναίτιες καισαρικές είναι πάρα πολλές ....

Συμφωνώ απόλυτα για τις καιρικές.... 

Για τον αποκλειστικό θηλασμό όμως δεν είναι απαραίτητο ότι το έχεις μαζί, γιατί στο πρώτο που πέρασα πολύ δύσκολη γέννα, η γιατρός δεν με άφησε το πρώτο βράδυ να το έχω κοντά για να ξεκουραστώ οπωσδήποτε κ μου το έφερναν όποτε χρειαζόταν κ το έπαιρναν πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

Αχ καλέ τι ωραία ρούχαλακια, ζηλεψα τώρα με βλέπω να ξεκινάω τα ψώνια😝😝😂😂😂. Εγώ όπως σας είχα πει στο Γένεσις θα γεννήσω. Αλλά ο γιατρός ήδη μου κάνει συζήτηση για καισαρική αν δν γυρίσει αύριο έχω πάλι ραντεβού, κάθε 15 μέρες πάω και μας βλέπει. Κορίτσια εσείς το μωρό θα το έχετε δίπλα σας; Θα ζητήσετε και μοναδικό θηλασμό; Νωρίς είναι που το ρωτάω αλλά εγώ για μοναδικό θηλασμό θα το ζητήσω αλλά δν ξέρω αν θα το έχω μόνη μόνιμα δίπλα μου. Rooming-in αν το λέω σωστά

Ειναι ισχιακο; το πρωτο σου παιδάκι είναι; αν θες μπορείς είτε να βρεις μια μαία να σου δείξει ασκήσεις για να το βοηθήσεις, είτε να ψάξεις κ εσυ στο YouTube διάφορες ασκήσεις που βοηθάνε. Μπορώ να σου στείλω κ εγω αν θες. Πάντως έχεις σίγουρα περιθώριο, μέχρι κ τελευταία στιγμή γυρίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

@Froufro μπα δν μου ανέφερε κάτι μόνο ότι αν δν γυρίσει μέχρι την 34 αν θυμάμαι καλά μου είπε εβδομάδα θα πάμε λογικά για καισαρική. Κανονικά πρέπει να περπατάω πολυ αυτό έχω ακούσει ότι βοηθάει αλλά δυστυχώς δν το κάνω επειδή με πονάει η μέση μου και δν αντέχω πολύ περπάτημα.

🙋‍♀️ Εδώ συνάδελφος με πόνους στη μέση!! 

Έχεις μαία ; Αν ναι πες της να σου δείξει ασκήσεις που βοηθούν στο να μην πονάς!! Αν όχι πες μου να σου στείλω ! 

Εμένα με βοηθάει το μαγνήσιο που πίνω στο πόνο πάντως ... Αν το ξεχάσω πονάω 😅 

Επίσης όσο περπατάς θα σταματήσεις να πονάς μετά από λίγο . Το καλύτερο για τους πόνους είναι η άσκηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Christine_ @Ε.Γ.Α. πως είναι τα παιδάκια σας?

Εμένα με ενημέρωσαν ότι δεν έχει πυρετό σήμερα ! Οπότε ελπίζω ότι θα είναι εντάξει πλέον !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Έλα, πότε ποιο μηνα; στο μητερα είχες γεννήσει κ τότε; για πες αν θες πως είναι εκεί τα πράγματα. 

Φεβρουάριο είναι κ αυτό!!! Χειμωνιάτικα τα παιδάκια μου.... 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το Μητέρα, οι κοπέλες πολύ εξυπηρετικές, βοηθάνε πάρα πολύ στο θέμα του θηλασμού, ότι ζητήσεις οποιαδήποτε ώρα, είναι αμέσως εκεί να βοηθήσουν. Όσο για το φαγητό...... κορίτσια απίστευτο!!!! Τώρα μάλιστα που το επιμελείται κ ο Πετρετζίκης θα φάμε καλά!!! 😋😋😋

Μόνο τα λεφτά ρε παιδί μου είναι πολλά.... Κατά τα άλλα όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εμένα με ενημέρωσαν ότι δεν έχει πυρετό σήμερα ! Οπότε ελπίζω ότι θα είναι εντάξει πλέον !

Μπράβο άντε να περάσει κ αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Όσο για το φαγητό...... κορίτσια απίστευτο!!!! Τώρα μάλιστα που το επιμελείται κ ο Πετρετζίκης θα φάμε καλά!!! 

Διάβασα καλά ?? 😲😲😲😲😲😲 

Άντε να γεννησουμε 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Διάβασα καλά ?? 😲😲😲😲😲😲 

Άντε να γεννησουμε 😁😁😁

ΝΑΙ !!!!!!!!!! Δεν το ήξερες? Η αδερφή μου λέει μήπως να έρθω εγώ σαν συνοδός να φάω τίποτα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Φεβρουάριο είναι κ αυτό!!! Χειμωνιάτικα τα παιδάκια μου.... 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το Μητέρα, οι κοπέλες πολύ εξυπηρετικές, βοηθάνε πάρα πολύ στο θέμα του θηλασμού, ότι ζητήσεις οποιαδήποτε ώρα, είναι αμέσως εκεί να βοηθήσουν. Όσο για το φαγητό...... κορίτσια απίστευτο!!!! Τώρα μάλιστα που το επιμελείται κ ο Πετρετζίκης θα φάμε καλά!!! 😋😋😋

Μόνο τα λεφτά ρε παιδί μου είναι πολλά.... Κατά τα άλλα όλα τέλεια!

Καλα ναι τα λεφτά είναι πολλά στα ιδιωτικά. Ε αμα ειναι καλό το φαι, ολα τα άλλα τα παλεύω. Χαχαχα 

Σε ρωτάω γτ εμένα είναι κ στο Μητερα. Κ λεω έχω κάνει 2 γέννες στο ιασω κ 1 χειρουργειο. Μήπως να κανω κ ενα πέρασμα απο το μητερα για αλλαγή 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

ΝΑΙ !!!!!!!!!! Δεν το ήξερες? Η αδερφή μου λέει μήπως να έρθω εγώ σαν συνοδός να φάω τίποτα 🤣🤣🤣

Όχι δεν το ήξερα ! Μου έφτιαξες την μέρα να σαι καλά !! 

Ανυπομονώ να γεννήσω!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Όχι δεν το ήξερα ! Μου έφτιαξες την μέρα να σαι καλά !! 

Ανυπομονώ να γεννήσω!! 😂😂

😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Φεβρουάριο είναι κ αυτό!!! Χειμωνιάτικα τα παιδάκια μου.... 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το Μητέρα, οι κοπέλες πολύ εξυπηρετικές, βοηθάνε πάρα πολύ στο θέμα του θηλασμού, ότι ζητήσεις οποιαδήποτε ώρα, είναι αμέσως εκεί να βοηθήσουν. Όσο για το φαγητό...... κορίτσια απίστευτο!!!! Τώρα μάλιστα που το επιμελείται κ ο Πετρετζίκης θα φάμε καλά!!! 😋😋😋

Μόνο τα λεφτά ρε παιδί μου είναι πολλά.... Κατά τα άλλα όλα τέλεια!

Κορίτσια το εχω δει κι εγω το μενού του Ακη!!!! Πολυ καλο!!! Εγω δε θα ειμαι εκει να το απολαύσω… θα γεννήσω με το καλο στο Ρεα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariam08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εδώ και εγω σε αναμμένα κάρβουνα έχω doppler σήμερα το απόγευμα. Ελπίζω να είναι όλα καλά,εχω αγωνία. 

Πινακάκι αν φτιάξετε, εγω εχω πητ 16 Φεβρουαρίου, είναι κάποια κοντά στην ίδια ημερομηνία; 

Τρίτη δόση έχω αύριο το πρωί για το εμβόλιο 

16/2 ειμαι κι εγω!!!! Τελεια!!!!Με το καλο!!!!!!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Θα τη φτιάξω σήμερα λοιπόν να τα έχουμε !!! @Ε.Γ.Α.κ εσύ να μας πεις .

Πήρα καλτσακια νούμερο 19-21 ! Γιατί το έκανα αυτό ? Είναι μεγάλα 😂

16396508400181568389232139277419.jpg

Πολυ ωραια ειναι τα καλτσακια! Οι καλτσουλες ειναι μια αγορα που κανω καινουρια σε καθε παιδι γιατι χαλανε τα λαστιχα ευκολα και χρειαζονται συνεχεια ανανεωση... 

Θα κανετε πινακακι??? Αν εχετε ηδη φτιαξει βαλτε με κι εμενα 16/2. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Christine_ @Ε.Γ.Α. πως είναι τα παιδάκια σας?

Καλα ειναι σημερα. Αυριο καλως εχοντων των πραγματων θα πανε κανονικα σχολειο!

Καπου ειδα για τα μαιευτηρια που γραφετε. Εγω το 2019 στο ΙΑΣΩ γεννησα και καλα ηταν. Ειχα τη μικρη μαζι και την επαιρναν μονο για εξετασεις.

Τωρα εχετε γραψει πολλα αλλα θα επανελθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν έχω μαία, γτ επίσης ρώτησα τον γιατρό μου αν χρειάζεται να έχω και για μαθήματα θηλασμού κτλ και μου είπε ότι δν χρειάζομαι γτ θα με βοηθήσουν μέσα στο Γένεσις. Ελπίζω να ισχύει βέβαια γτ οι ορμόνες μου δν θα είναι στα καλό τους και θα με ακούσει όλο το νοσοκομείο 😝😝😝😝😝😂😂😂😂! Αν θέλετε πείτε μου κορίτσια εσεις μπας και ξεκινάω που έχω πιο ελεύθερο χρόνο τα σκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariam08 είπε:

Καλα ναι τα λεφτά είναι πολλά στα ιδιωτικά. Ε αμα ειναι καλό το φαι, ολα τα άλλα τα παλεύω. Χαχαχα 

Σε ρωτάω γτ εμένα είναι κ στο Μητερα. Κ λεω έχω κάνει 2 γέννες στο ιασω κ 1 χειρουργειο. Μήπως να κανω κ ενα πέρασμα απο το μητερα για αλλαγή 😂

Δεν έχω καμία ιδέα από το Ιασώ για να σου πω συγκριτικά ποιο είναι καλύτερο.... Αλλά στο Μητέρα είμαι πολύ ευχαριστημένη κ στις δύο γέννες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανούλες 🥰 Γυρισαμε απο το γιατρο 🙃 Παλι δεν ειδαμε τη μπέμπα 🤪 μας παιζει κρυφτό 🤣 θελει να κανει πρεμιέρα στη γεννα μαλλον 🤣🤣🤣 Το Γαία τέλος τελικα έκλεισε. Ο γιατρος μου θα παει στο μητερα. Η μπεμπουλα ηταν μια χαρα 🥰🥰🥰 τα ποδια στο κεφαλι και το χερι μπροστα 🤣🤣🤣 Περιπου 1200gr και μπηκαμε στη βδομαδα 29

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλησπερα μανούλες 🥰 Γυρισαμε απο το γιατρο 🙃 Παλι δεν ειδαμε τη μπέμπα 🤪 μας παιζει κρυφτό 🤣 θελει να κανει πρεμιέρα στη γεννα μαλλον 🤣🤣🤣 Το Γαία τέλος τελικα έκλεισε. Ο γιατρος μου θα παει στο μητερα. Η μπεμπουλα ηταν μια χαρα 🥰🥰🥰 τα ποδια στο κεφαλι και το χερι μπροστα 🤣🤣🤣 Περιπου 1200gr και μπηκαμε στη βδομαδα 29

Σουπερ!!!! Η μπεμπουλα σας κρύβεται και κανει νάζια!!!! 
Μπραβο κοριτσι μου, ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...