Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰❤️

Πώς είμαστε σήμερα ?? Οι κοιλιτσες μας ?? 

Εμείς ξυπνήσαμε με κλωτσιές! Πιάστηκε μάλλον το κορίτσι μου... από την κούραση δεν άλλαξα πλευρό όλη νύχτα κ δεν της άρεσε!!! 😋

Εσείς πως είστε? ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δίνουμε ρεσιτάλ κάθε βράδυ 😂

Κοιμόμαστε και ξυπνάμε με κλωτσιές πλέον .. τώρα που θα σηκωθεί η μανούλα , θα ηρεμήσουμε 😋

Ποια κοπέλα είναι πρώτη σε ημερομηνία ? Να φτιάξουμε λίστα ? Θέλετε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εμείς δίνουμε ρεσιτάλ κάθε βράδυ 😂

Κοιμόμαστε και ξυπνάμε με κλωτσιές πλέον .. τώρα που θα σηκωθεί η μανούλα , θα ηρεμήσουμε 😋

Ποια κοπέλα είναι πρώτη σε ημερομηνία ? Να φτιάξουμε λίστα ? Θέλετε ? 

Έχει προσωπικότητα το παιδί 😄

Έχω την εντύπωση πως είμαι πρώτη κ μετά από εμένα είναι η @Christine_ με την καισαρική θα είμαι 18 Ιανουαρίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εμείς δίνουμε ρεσιτάλ κάθε βράδυ 😂

Κοιμόμαστε και ξυπνάμε με κλωτσιές πλέον .. τώρα που θα σηκωθεί η μανούλα , θα ηρεμήσουμε 😋

Ποια κοπέλα είναι πρώτη σε ημερομηνία ? Να φτιάξουμε λίστα ? Θέλετε ? 

Εμενα πριν και μετα το βραδινό δίνει ρεσιτάλ!! Μιλαμε τρελα βουναλάκια!!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Kallia.Geo . Εάν πας από κοντά σε ένα εμβολιαστικο κέντρο και τους ζητήσεις να σε βάλουν πιο νωρίς θα το κάνουν . Πες ότι φοβάσαι που είναι κοντά στην γέννα. 

Εγώ έχω την Παρασκευή την δεύτερη δόση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά🤗. Το δικό μου νινι το βραδάκι λυσσαει. Και γενικά όταν είναι ήρεμη εγώ αυτό κάνει πάρτυ!!!

Εγώ ΠΗΤ 26/02 αλλά γεννάμε 2 εβδομάδες πριν.......❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εδώ και εγω σε αναμμένα κάρβουνα έχω doppler σήμερα το απόγευμα. Ελπίζω να είναι όλα καλά,εχω αγωνία. 

Πινακάκι αν φτιάξετε, εγω εχω πητ 16 Φεβρουαρίου, είναι κάποια κοντά στην ίδια ημερομηνία; 

Τρίτη δόση έχω αύριο το πρωί για το εμβόλιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα με κλωτσάει από την ώρα που θα φάω το βραδινό και όταν ξαπλώνω, αλλά μέχρι να με πάρει ο ύπνος έχει σταματήσει. Το γλυκό μου με αφήνει να κοιμηθώ, αλλά γενικά δν κοιμάμαι πολύ καλά. Εγώ για 06/02 έχω ημερομηνία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Froufroείδα στον ύπνο μου ότι είχε πάει 19/1 και είχες γεννήσει και είχα ξεχάσει να σε ρωτήσω πώς είσαι 😂😂 

Εγώ @Kallia.Geo γεννάω τέλη Ιανουαρίου , το πότε ακριβώς θα το δούμε λογικά την Τρίτη γιατί εκεί που είχαμε πει για 25/1 τώρα μου είπε ίσως και 30 . 

Γενικά εμένα η ΠΗΤ 6/2 απλά είχε βγει λίγο πιο μεγάλο το μωρό στην αρχή , μάλλον το ζάχαρο έφταιγε (?!) 

εν τέλει θα με βάλει προγραμματισμένη καισαρική στις 39 εβδομάδες νταν . 

εγώ όμως θα προσπαθήσω να προκαλέσω τον τοκετό πιο νωρίς μπας και πάμε για vback ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα με κλωτσάει από την ώρα που θα φάω το βραδινό και όταν ξαπλώνω, αλλά μέχρι να με πάρει ο ύπνος έχει σταματήσει. Το γλυκό μου με αφήνει να κοιμηθώ, αλλά γενικά δν κοιμάμαι πολύ καλά. Εγώ για 06/02 έχω ημερομηνία. 

Ωωωω είμαστε ακριβώς ίδια εμείς , 2/5 ΤΕΡ κι εσύ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εδώ και εγω σε αναμμένα κάρβουνα έχω doppler σήμερα το απόγευμα. Ελπίζω να είναι όλα καλά,εχω αγωνία. 

Πινακάκι αν φτιάξετε, εγω εχω πητ 16 Φεβρουαρίου, είναι κάποια κοντά στην ίδια ημερομηνία; 

Τρίτη δόση έχω αύριο το πρωί για το εμβόλιο 

Τέλεια! Καλά αποτελέσματα! Να μας γράψεις τα νέα σας όταν τελειώσεις ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι θα σας γράψω εννοείται. Έχω 5 βδομάδες να κανω υπέρηχο, τελευταία φορά ήταν περίπου 940 γραμμάρια. Για να δουμε. 

Κ μενα συνήθως όταν ξαπλωνω ή καθομαι είναι ζωηρός. Αλλα εχω και άλλα δυο ζιζανια σπίτι οπότε σπάνια είμαι σε ηρεμία, μονο το βράδυ. Επίσης περνάει κ κατι φάσεις που είναι πολύ ήσυχος και άλλες μέρες πιο ζωηρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εδώ και εγω σε αναμμένα κάρβουνα έχω doppler σήμερα το απόγευμα. Ελπίζω να είναι όλα καλά,εχω αγωνία. 

Πινακάκι αν φτιάξετε, εγω εχω πητ 16 Φεβρουαρίου, είναι κάποια κοντά στην ίδια ημερομηνία; 

Τρίτη δόση έχω αύριο το πρωί για το εμβόλιο 

Καλημερα και καλά αποτελέσματα να έχεις! Εμείς θα είμαστε κοντά επειδή θα γεννήσω γύρω στην 38 εβδομάδα. Άντε ωραία και νόμιζα ότι θα είμαι μόνη μου.😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Καλημερα και καλά αποτελέσματα να έχεις! Εμείς θα είμαστε κοντά επειδή θα γεννήσω γύρω στην 38 εβδομάδα. Άντε ωραία και νόμιζα ότι θα είμαι μόνη μου.😊

Ααα ωραια. Αθήνα είσαι; 

Αλήθεια σε ποιο μαιευτήριο είναι να γέννησε τε κορίτσια; εγώ πάλι ιασω, κ τις άλλες δύο φορές πάλι ιασω ήμουν. Ο γιατρός μου δεν είναι σε δημόσιο.. 

Τελευταία φορά το 2018 που γεννησα ήταν όλα μια χαρά, τωρα δεν ξέρω ακούω διάφορα σχόλια κ όχι τόσο θετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Ναι ναι θα σας γράψω εννοείται. Έχω 5 βδομάδες να κανω υπέρηχο, τελευταία φορά ήταν περίπου 940 γραμμάρια. Για να δουμε. 

Κ μενα συνήθως όταν ξαπλωνω ή καθομαι είναι ζωηρός. Αλλα εχω και άλλα δυο ζιζανια σπίτι οπότε σπάνια είμαι σε ηρεμία, μονο το βράδυ. Επίσης περνάει κ κατι φάσεις που είναι πολύ ήσυχος και άλλες μέρες πιο ζωηρός. 

Καλα αποτελέσματα κοριτσι μου!! Με το καλο να δεις το μπεμπακι σου!!! 
Εγω εχω Πητ 6/02 αλλα με βλεπω για νωριτερα λόγω ζαχαρου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τη φτιάξω σήμερα λοιπόν να τα έχουμε !!! @Ε.Γ.Α.κ εσύ να μας πεις .

Πήρα καλτσακια νούμερο 19-21 ! Γιατί το έκανα αυτό ? Είναι μεγάλα 😂

16396508400181568389232139277419.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Θα τη φτιάξω σήμερα λοιπόν να τα έχουμε !!! @Ε.Γ.Α.κ εσύ να μας πεις .

Πήρα καλτσακια νούμερο 19-21 ! Γιατί το έκανα αυτό ? Είναι μεγάλα 😂

16396508400181568389232139277419.jpg

Καλημέρα!!! Μην σκάς και εγώ το έκανα. Θα τα έχουμε για αργότερα . Εγώ πήρα και παπουτσάκια πιο μεγάλα🤣🤣🤣

Μου ήρθαν και τα πράγματα από το patpat εχθές. Πολύ σύντομα μπορώ να πω. Παραγγελία 19/11 και παραλαβή 15/12 και είναι και γιορτές. Από ποιότητα μια χαρά. Έμεινα ευχαριστημένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Καλημέρα!!! Μην σκάς και εγώ το έκανα. Θα τα έχουμε για αργότερα . Εγώ πήρα και παπουτσάκια πιο μεγάλα🤣🤣🤣

Μου ήρθαν και τα πράγματα από το patpat εχθές. Πολύ σύντομα μπορώ να πω. Παραγγελία 19/11 και παραλαβή 15/12 και είναι και γιορτές. Από ποιότητα μια χαρά. Έμεινα ευχαριστημένη 

Τι πήρες ? Για στείλε μας ! Εγώ έχω μια παραγγελία στην αναμονή από το shein με κορδέλες αλλά δεν την έχω κάνει ακόμα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλα αποτελέσματα κοριτσι μου!! Με το καλο να δεις το μπεμπακι σου!!! 
Εγω εχω Πητ 6/02 αλλα με βλεπω για νωριτερα λόγω ζαχαρου! 

Κι εσύ ΤΕΡ 2/5?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες 🥰 Σήμερα το βράδυ έχουμε ραντεβού με το γιατρό🙃 οπότε θα ξέρω και που θα γεννήσω αφού το Γαία κλείνει. Εγώ είμαι τελευταια απο ολες… Εχω ΠΗΤ 10/3 αλλά υποθετω αν το παμε καισαρικη θα μαι τελος Φεβρουαρίου… Θα το αποφασίσουμε στην 37 βδομαδα μου ειχε πει… Η νεράιδα μου καθε βραδυ δινει παράσταση🤣 μου σηκωνει τον αφαλό πανω και εγω τρομάζω και το παταω κατω 🤣 και της κανω νοημα να ερθει πιο εκει… βαζω το χερι μου και ερχεται 😍 τα βραδυα κοιμαμαι σκατα 😅 δε μπορω να ειμαι ανετη με τιποτα και καθε μια ωρα ξυπναω… Ποναει η μεση μου ο γοφός πανω…😕 καούρες κτλ δεν εχω Δοξα Τω Θεω… πρησμένα ποδια κατω στις πατούσες και χερια στα δαχτυλα (με πονανε οι κλειδώσεις)😅 περα απο εκει ολα καλα, τρωω τρωω και τρωω 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εμείς δίνουμε ρεσιτάλ κάθε βράδυ 😂

Κοιμόμαστε και ξυπνάμε με κλωτσιές πλέον .. τώρα που θα σηκωθεί η μανούλα , θα ηρεμήσουμε 😋

Ποια κοπέλα είναι πρώτη σε ημερομηνία ? Να φτιάξουμε λίστα ? Θέλετε ? 

Να γραψου δίπλα από τις ημερομηνίες και τα μαιευτήρια να δούμε μήπως είμαστε παρέα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Θα τη φτιάξω σήμερα λοιπόν να τα έχουμε !!! @Ε.Γ.Α.κ εσύ να μας πεις .

Πήρα καλτσακια νούμερο 19-21 ! Γιατί το έκανα αυτό ? Είναι μεγάλα 😂

16396508400181568389232139277419.jpg

Κ εγώ τα πήρα αυτά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τι πήρες ? Για στείλε μας ! Εγώ έχω μια παραγγελία στην αναμονή από το shein με κορδέλες αλλά δεν την έχω κάνει ακόμα 😂

Θα φύγω τώρα γιατί έχω ενδοκρινολόγο και μια γρήγορη βόλτα σύνταγμα να δούμε την στολισμένη Αθήνα και θα σας τα στείλω το βραδάκι οπωσδήποτε😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλέ τι ωραία ρούχαλακια, ζηλεψα τώρα με βλέπω να ξεκινάω τα ψώνια😝😝😂😂😂. Εγώ όπως σας είχα πει στο Γένεσις θα γεννήσω. Αλλά ο γιατρός ήδη μου κάνει συζήτηση για καισαρική αν δν γυρίσει αύριο έχω πάλι ραντεβού, κάθε 15 μέρες πάω και μας βλέπει. Κορίτσια εσείς το μωρό θα το έχετε δίπλα σας; Θα ζητήσετε και μοναδικό θηλασμό; Νωρίς είναι που το ρωτάω αλλά εγώ για μοναδικό θηλασμό θα το ζητήσω αλλά δν ξέρω αν θα το έχω μόνη μόνιμα δίπλα μου. Rooming-in αν το λέω σωστά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...