Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Α ωραία με το καλό κορίτσι μου...πώς και μπήκες στο δικό μας γκρουπ; Θα πας με καισαρική πιο νωρίς;

Με το καλο και σε σενα ευχομαι 🥰🌸 Γερά και δυνατα μωράκια να εχουμε🧚🏼‍♂️🌺 Μάλλον ναι.. Ο γιατρος μου ειπε θα το δουμε στην 36 με 37 βδομαδα. Γιατί να μη μπω στο γκρουπ καλε;🤣 Ειμαι και στο Μαρτιου και εχουμε μαμαδες και Απριλιου εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Με το καλο και σε σενα ευχομαι 🥰🌸 Γερά και δυνατα μωράκια να εχουμε🧚🏼‍♂️🌺 Μάλλον ναι.. Ο γιατρος μου ειπε θα το δουμε στην 36 με 37 βδομαδα. Γιατί να μη μπω στο γκρουπ καλε;🤣 Ειμαι και στο Μαρτιου και εχουμε μαμαδες και Απριλιου εκει

Ολοι οι καλοι χωρανε!!!!🤣🤣🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα κάνω μια ερώτηση. Την λες και χαζή

Κάνετε συσπάσεις να φανταστώ. Οι συσπάσεις είναι όταν πετρώνει η κοιλιά και μουδιάζει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ θα κάνω μια ερώτηση. Την λες και χαζή

Κάνετε συσπάσεις να φανταστώ. Οι συσπάσεις είναι όταν πετρώνει η κοιλιά και μουδιάζει; 

🤔 Μια μανούλα που μας έδειξε σε φωτογραφια (στην ομαδα Μαρτιου) ηταν σαν μια μικρη μπαλίτσα εξόγκωμα 😅 Εμενα οταν πετρώνει δεν πεταει το σημείο εκεινο, ειναι λες και απο μεσα εχει μια μπαλα… Μουδιασματα δεν εχω… Μερικες φορες ομως οταν ξαπλωνω στα πλαγια, ειναι μεσα σαν χμμμ ηλεκτρισμός ;;; Δε ξερω πως να το περιγράψω δε ξερω καν τι ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Εδώ δεν ξέρω να το περιγράψω εγώ @Lounaπου έχω ξανά γεννήσει 😂😂😂

Κ εγώ δεν μπορώ να εξηγήσω ρε παιδί μου....Δεν μπορώ να πω ότι νιώθω αυτό το πέτρωμα σε συγκεκριμένο σημείο, θα έλεγα για κλάσματα το νιώθω σε όλη την κοιλιά κ αμέσως χαλαρώνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να πω τον προβληματισμό μου το νιώθω όλο το απόγευμα αυτό τώρα . Και με έπιασε και το στιγμιαίο κατούρημα που τελικά δεν θες 😂😂 

Μήπως γεννάω; 🤔🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ να πω τον προβληματισμό μου το νιώθω όλο το απόγευμα αυτό τώρα . Και με έπιασε και το στιγμιαίο κατούρημα που τελικά δεν θες 😂😂 

Μήπως γεννάω; 🤔🤷‍♀️

Αχ ρε 'συ μη μας τρελαίνεις!!!!! Τρίτη έχεις γιατρό.... μήπως να την πάρεις να πήγαινες καλύτερα τώρα? Είπες κ ότι στην πρώτη γέννα δεν ένοιωθες πόνο, είσαι λίγο επικίνδυνη 🥵

Νομίζω το λιγότερο που έχεις να κάνεις είναι ένα τηλέφωνο να της τα πεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αχ ρε 'συ μη μας τρελαίνεις!!!!! Τρίτη έχεις γιατρό.... μήπως να την πάρεις να πήγαινες καλύτερα τώρα? Είπες κ ότι στην πρώτη γέννα δεν ένοιωθες πόνο, είσαι λίγο επικίνδυνη 🥵

Νομίζω το λιγότερο που έχεις να κάνεις είναι ένα τηλέφωνο να της τα πεις 

Δεν γίνεται να πάω τώρα , εκτός ότι είναι στο ιατρείο της που είναι 35 χλμ μακριά 😂 δεν έχω και τρόπο να πάω !

Πάντως το νιώθω αρκετά χαμηλά και με κάνει να νιώθω άβολα στην ουροδόχο κύστη 😅 

Θα προσπαθήσω να μετρήσω πόσα μουδιάσματα έχω την ώρα σε ηρεμία και θα δω μήπως πάρω τηλ αν είναι πολλά. 

Δεν νομίζω να γεννάω πάντως μην αγχώνεσαι!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Δεν γίνεται να πάω τώρα , εκτός ότι είναι στο ιατρείο της που είναι 35 χλμ μακριά 😂 δεν έχω και τρόπο να πάω !

Πάντως το νιώθω αρκετά χαμηλά και με κάνει να νιώθω άβολα στην ουροδόχο κύστη 😅 

Θα προσπαθήσω να μετρήσω πόσα μουδιάσματα έχω την ώρα σε ηρεμία και θα δω μήπως πάρω τηλ αν είναι πολλά. 

Δεν νομίζω να γεννάω πάντως μην αγχώνεσαι!! 

 

Εγώ αγχώνομαι χωρίς να έχω τίποτα.... με αυτά που λες δεν θα κοιμηθώ όλη νύχτα μάλλον μέχρι να πεις το πρωί ότι είσαι εντάξει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ αγχώνομαι χωρίς να έχω τίποτα.... με αυτά που λες δεν θα κοιμηθώ όλη νύχτα μάλλον μέχρι να πεις το πρωί ότι είσαι εντάξει 😅

Όχι οχι μην το κάνεις αυτό τώρα νιώθω άσχημα ! Εντάξει θ είμαι μην φοβάσαι! Ίσως είναι αυτές η δεθυμαμαιπωςλεγονται συσπάσεις που κάνουμε στο 3ο τρίμηνο 

Σε παρακαλώ μην αγχώνεσαι για μένα αλήθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Όχι οχι μην το κάνεις αυτό τώρα νιώθω άσχημα ! Εντάξει θ είμαι μην φοβάσαι! Ίσως είναι αυτές η δεθυμαμαιπωςλεγονται συσπάσεις που κάνουμε στο 3ο τρίμηνο 

Σε παρακαλώ μην αγχώνεσαι για μένα αλήθεια

Πώς είσαι κορίτσι μου ? 

Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά ! Δλδ πως το νιώθεις ? Σαν πέτρωμα σε όλη την κοιλιά ? 

Επίσης δεν έχεις πάρει γραμμάριο από τέλος Οκτώβρη ????? Συγχαρητήρια !!!! Πώς το κάνεις αυτό ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου ? 

Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά ! Δλδ πως το νιώθεις ? Σαν πέτρωμα σε όλη την κοιλιά ? 

Επίσης δεν έχεις πάρει γραμμάριο από τέλος Οκτώβρη ????? Συγχαρητήρια !!!! Πώς το κάνεις αυτό ?? 

Βασικά από τις 15/10 δεν έχω πάρει😅  στις 25/10 το είδαμε και στη γυναικολογο. Απλά είχα πάρει στις αρχές το Οκτώβρη 4 κιλά μέσα σε λίγες μέρες και έτσι έκανα πάλι το σάκχαρο νηστείας και προκύπτει η δεύτερη καμπύλη. 

Συνολικά έχω πάρει 14 κιλά ε μην νομίζεις .... Από 61 πήγα 75 ! 

Οπότε και τίποτα να μην πάρω ακόμα καλά είναι 😁 

Πετρώνει η κοιλιά και μουδιάζει, χαμηλά κυρίως το νιώθω αυτή τη στιγμή το μούδιασμα, γενικά όλη η κοιλιά πέτρα . 

Αλλά απ' ότι βλέπω είναι η 2η σε περίπου μία ώρα οπότε δεν είναι 4 ή περισσότερες αλλά είναι οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Βασικά από τις 15/10 δεν έχω πάρει😅  στις 25/10 το είδαμε και στη γυναικολογο. Απλά είχα πάρει στις αρχές το Οκτώβρη 4 κιλά μέσα σε λίγες μέρες και έτσι έκανα πάλι το σάκχαρο νηστείας και προκύπτει η δεύτερη καμπύλη. 

Συνολικά έχω πάρει 14 κιλά ε μην νομίζεις .... Από 61 πήγα 75 ! 

Οπότε και τίποτα να μην πάρω ακόμα καλά είναι 😁 

Πετρώνει η κοιλιά και μουδιάζει, χαμηλά κυρίως το νιώθω αυτή τη στιγμή το μούδιασμα, γενικά όλη η κοιλιά πέτρα . 

Αλλά απ' ότι βλέπω είναι η 2η σε περίπου μία ώρα οπότε δεν είναι 4 ή περισσότερες αλλά είναι οκ 

Όχι δεν το έχω πάθει αυτό .. 

Εγώ έχω πάρει 12 μέχρι στιγμής αλλά ανεβαίνει μπαμ μπαμ η ζυγαριά... Ελπίζω με το περπάτημα να καταφέρω τίποτα 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Όχι δεν το έχω πάθει αυτό .. 

Εγώ έχω πάρει 12 μέχρι στιγμής αλλά ανεβαίνει μπαμ μπαμ η ζυγαριά... Ελπίζω με το περπάτημα να καταφέρω τίποτα 😭

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ανάλογα τον ΔΜΣ προ εγκυμοσύνης φαίνεται πόσα κιλά θα πάρεις. Όσο πιο αδύνατη δλδ τόσο πιο πολλά κιλά!

Σε φυσιολογικό βάρος γύρω στα 12 λέει να παίρνουμε πάντως..

Έχουμε και κατακράτηση υγρών τώρα , έχουμε και το μωράκι μας που μεγαλώνει μέρα με τη μέρα, οπότε είναι λογικό να παχαινουμε! 

Πάντως μην σε αγχώνουν τα κιλά , φεύγουν αρκετά όταν γέννας ! Στη πρώτη γέννα έχασα 10 κιλά ! (Είχα πάρει 23 όμως 😅 ε) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Όχι οχι μην το κάνεις αυτό τώρα νιώθω άσχημα ! Εντάξει θ είμαι μην φοβάσαι! Ίσως είναι αυτές η δεθυμαμαιπωςλεγονται συσπάσεις που κάνουμε στο 3ο τρίμηνο 

Σε παρακαλώ μην αγχώνεσαι για μένα αλήθεια

Εντάξει κορίτσι μου αφού λες εσύ ότι είσαι εντάξει.... Απλά έχε τον νου σου, πιο πολύ επειδή έχεις πει ότι δεν νοιώθεις να πονάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!! Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο.. έφτασε 1480γρ και 38 εκατοστά το μπεμπακι μου😍😍. Αλλά είναι πάνω ακομα κ μου είπε ο γιατρός ότι έχω  περίπου 3 εβδομάδες να γυρίσει άλλως μετά πάμε καισαρική. Εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει 7 κιλά. Από 48 έχω παει 55. Αλλά έτσι κι αλλιώς προσέχω λόγο ζαχάρου. 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Barbie92 είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!! Μόλις γύρισα από τον γυναικολόγο.. έφτασε 1480γρ και 38 εκατοστά το μπεμπακι μου😍😍. Αλλά είναι πάνω ακομα κ μου είπε ο γιατρός ότι έχω  περίπου 3 εβδομάδες να γυρίσει άλλως μετά πάμε καισαρική. Εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει 7 κιλά. Από 48 έχω παει 55. Αλλά έτσι κι αλλιώς προσέχω λόγο ζαχάρου. 😓

Αχ τι ωραια το νεραϊδακι σου🧚🏼‍♂️ μεγαλωνει 🥰🌸 Εγω ειμαι στις 27 βδομαδες και απο 48 εχω φτασει 58🤣 και με τον αερα κιλα μαζευω πω πω😅 Με το ζάχαρο καλη δυναμη! Μακαρι αυτο να ειναι το μονο θεμα σου και περαστικό! Δευτερα θα παω και γω να κανω την εξεταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Louna είπε:

Με το καλο και σε σενα ευχομαι 🥰🌸 Γερά και δυνατα μωράκια να εχουμε🧚🏼‍♂️🌺 Μάλλον ναι.. Ο γιατρος μου ειπε θα το δουμε στην 36 με 37 βδομαδα. Γιατί να μη μπω στο γκρουπ καλε;🤣 Ειμαι και στο Μαρτιου και εχουμε μαμαδες και Απριλιου εκει

Εννοείται όλες οι μανουλες χωράνε απλά μου έκανε εντύπωση γιατί έχω δει ότι έχει γκρουπε μανουλες Μαρτίου...άρα εσύ είσαι παντού😉😉😉

Εγω αυτό το πέτρωμα που λέτε το έχω από πολύ νωρίς σχετικά και τώρα που μπήκα στο τελευταίο τριμηνο καθημερινά...ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν κάνω πάνω από δύο την ώρα είμαστε καλά...δεν έχω φτάσει ακόμα εκεί😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Καλημεεεεερα σας κορίτσια ! 😁

Καλημέρα κορίτσι μου.  Μόλις μπήκα για να σου στείλω 😋 Πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.  Μόλις μπήκα για να σου στείλω 😋 Πώς είσαι?

Πες μου ότι κοιμήθηκες καλά 😁😅 

Μια χαρά είμαι μωρέ , σηκώθηκα βέβαια πολλές φορές το βράδυ, ίσως πήγε χαμηλά στη λεκάνη γι'αυτό και οι συσπάσεις. 

Εσύ καλά.εισαι ; 

Οι υπόλοιπες πως είστε σήμερα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανουλίτσες ❤❤❤

Καλημερα κορίτσια!!!! Καλο Σαββατοκύριακο να εχουμε!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Πες μου ότι κοιμήθηκες καλά 😁😅 

Μια χαρά είμαι μωρέ , σηκώθηκα βέβαια πολλές φορές το βράδυ, ίσως πήγε χαμηλά στη λεκάνη γι'αυτό και οι συσπάσεις. 

Εσύ καλά.εισαι ; 

Οι υπόλοιπες πως είστε σήμερα ;

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά!

Καλά είμαστε κ εμείς, προσπαθώ αν γίνεται να τελειώσω τις δουλίτσες μου μέχρι αύριο, αν όχι πιστεύω μεθαύριο! Αλλά μου προκύπτουν δρομολόγια εκτός σπιτιού ρε παιδίμου αυτές τις μέρες κ μου κόβουν την διάθεση 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...