Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εντάξει... μια έτσι- μια αλλιώς..... Αλλά είναι κ οι συνθήκες περίεργες τελευταία, οπότε δεν μπορώ να το αποδώσω στην εγκυμοσύνη!

Ειναι οντως οι συνθήκες περίεργες!!! Προσπαθω να μη το σκεφτομαι οσο μπορω! Για παράδειγμα με στενοχωρει που δε μπορω να δω ολους μου τους φίλους ελεύθερα λόγω κοβιντ… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ εντάξει ξέρω γω .... ? Η αλήθεια είναι ότι επηρεάζομαι περισσότερο απ' ότι συνήθως.. 

Σε γενικές γραμμές έχω 1002 για να αγχωθω δεν έχω παράπονο 😂😂 

Αλλά πάλι δεν νιώθω το ίδιο με εσάς, αυτόν τον τόσο μεγάλο ενθουσιασμό κλπ . Νιώθω απλά οκ. 

Εσυ, οπως και τα αλλα κορίτσια με παιδια, αγχώνεστε φανταζομαι και πιο πολυ και ειναι και η κούραση στη μέση!! Εγω που δεν εχω αλλα παιδια, μπορω να ρίξω και έναν υπνο οποτε θελω!!! 
Θα ενθουσιαστείς οταν θα ερθει το μωρακι το καινούριο πιστευω 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Εσυ, οπως και τα αλλα κορίτσια με παιδια, αγχώνεστε φανταζομαι και πιο πολυ και ειναι και η κούραση στη μέση!! Εγω που δεν εχω αλλα παιδια, μπορω να ρίξω και έναν υπνο οποτε θελω!!! 
Θα ενθουσιαστείς οταν θα ερθει το μωρακι το καινούριο πιστευω 🙂

Άγχος υπάρχει ούτως ή άλλως στην καθημερινότητα... κούραση επίσης!

Δεν νομίζω να σου πω την αλήθεια.  Δεν ξέρω ώρες ώρες νιώθω ότι δεν είμαι φυσιολογική 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..πώς είστε; Σήμερα είχαμε γιατρό και δεν πρόλαβα να σας διαβάσω...πολύ χρήσιμα πράγματα βλέπω γράψατε..

Όσο για τα πονακια έχω και γω αρκετά και αφού ρώτησα τον γιατρό σήμερα μου είπε ότι είναι φυσιολογικό βκαι έρχονται κι άλλα 😂😂 ευτυχώς όλα καλά με τον μικρούλη μου..έχει γυρίσει κι όλας αλλά μου είπε ο γιατρός να μην χαίρομαι πολύ γιατί μπορεί να ξαναγυρίσει χαχαχαχ...για να δούμε...επισεις 3 κιλά σε έναν μήνα...καλά παμεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Άγχος υπάρχει ούτως ή άλλως στην καθημερινότητα... κούραση επίσης!

Δεν νομίζω να σου πω την αλήθεια.  Δεν ξέρω ώρες ώρες νιώθω ότι δεν είμαι φυσιολογική 😂

Σε εχει καταβάλλει η κούραση ισως… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Γεια σας κορίτσια..πώς είστε; Σήμερα είχαμε γιατρό και δεν πρόλαβα να σας διαβάσω...πολύ χρήσιμα πράγματα βλέπω γράψατε..

Όσο για τα πονακια έχω και γω αρκετά και αφού ρώτησα τον γιατρό σήμερα μου είπε ότι είναι φυσιολογικό βκαι έρχονται κι άλλα 😂😂 ευτυχώς όλα καλά με τον μικρούλη μου..έχει γυρίσει κι όλας αλλά μου είπε ο γιατρός να μην χαίρομαι πολύ γιατί μπορεί να ξαναγυρίσει χαχαχαχ...για να δούμε...επισεις 3 κιλά σε έναν μήνα...καλά παμεεεεεεε

Κι εμενα ετσι μου ειπε οτι έρχονται κι αλλα!!! 😱😱😱

Δεν πειραζει μωρε για τα κιλά!!! Θα τα χασεις μετα!! Δε θα αγχωθουμε και για τα κιλά!! 
Μπραβο ο μπεμπακος σου, να ειναι καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Τώρα κατάφερα να διαβάσω τα μνματα σας. Αρχικά κρατάω τις λίστες που αναφέρατε για το τι θα χρειαστούμε μου φαίνονται πολύ χρήσιμες 😍😍!!! πήγα στην ενδοκρινολόγο μου σήμερα και μου είπε οτι συνεχίζω με την διατροφή και την παρακολούθηση του ζαχάρου μου και προς το παρόν δεν θα χρειαστώ ινσουλίνη. Γενικά δν έχω πάρει αρκετά κιλά από 48,5 έχω φτάσει 55. Νομίζω καλά είμαι μέχρι τώρα. Επίσης, δν ξέρω για εσάς, αλλά με πονάει πολύ η μέση μου τις τελευταίες μέρες, κυρίως την νύχτα δεν μπορώ να κοιμηθώ από τους πόνους,ειδικά όταν γυρίζω πλευρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Σε εχει καταβάλλει η κούραση ισως… 

Όχι δεν είναι η κούραση! 

Τέλος πάντων. 

Καλημέρα σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα είναι του Αγίου Στυλιανού, προστάτης των παιδιών... να είναι κοντά στα παιδάκια μας κ να έρθουν γερά κ υγιή στην αγκαλίτσα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα , κορίτσια !!!! 🥰

@Christine_, είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που νιώθεις ! Εγώ αυτή τη στιγμή δεν το συμμερίζομαι, γιατί νιώθω πολύ ευτυχισμένη με την εγκυμοσύνη και ανυπομονώ όσο τίποτα. Όσο αποδεκτό είναι αυτό που νιώθω εγώ, άλλο τόσο είναι και αυτό που νιώθεις εσύ .

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με ορμόνες αυτή η περίοδος , αλλά η κάθε γυναίκα το νιώθει διαφορετικά. Εγώ νιώθω συνειδητοποιημένη με όλο αυτό και είπα στον εαυτό μου ότι θα νιώθω εντάξει με όλα όσα μου βγαίνουν στην επιφάνεια. Ακόμα και όταν γεννήσω , αν δε νιώσω ευτυχισμένη όπως τώρα και δε νιώσω τίποτα (γιατί συμβαίνει και αυτό) θα το αποδεχτώ. Είναι εντάξει να νιώθουμε όπως νιώθουμε , σε κάθε φάση της ζωής μας. 

Ένας μακρύς μονόλογος πρωί πρωί με τη βροχούλα ... 😄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , κορίτσια !!!! 🥰

@Christine_, είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που νιώθεις ! Εγώ αυτή τη στιγμή δεν το συμμερίζομαι, γιατί νιώθω πολύ ευτυχισμένη με την εγκυμοσύνη και ανυπομονώ όσο τίποτα. Όσο αποδεκτό είναι αυτό που νιώθω εγώ, άλλο τόσο είναι και αυτό που νιώθεις εσύ .

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με ορμόνες αυτή η περίοδος , αλλά η κάθε γυναίκα το νιώθει διαφορετικά. Εγώ νιώθω συνειδητοποιημένη με όλο αυτό και είπα στον εαυτό μου ότι θα νιώθω εντάξει με όλα όσα μου βγαίνουν στην επιφάνεια. Ακόμα και όταν γεννήσω , αν δε νιώσω ευτυχισμένη όπως τώρα και δε νιώσω τίποτα (γιατί συμβαίνει και αυτό) θα το αποδεχτώ. Είναι εντάξει να νιώθουμε όπως νιώθουμε , σε κάθε φάση της ζωής μας. 

Ένας μακρύς μονόλογος πρωί πρωί με τη βροχούλα ... 😄

 

Ωραία τα λες πρωί πρωί 😁 ☂️

Πάντως να ξέρετε. Πάλι είδα ότι γέννησα στον ύπνο μου ... 

Γενικά περίεργα όνειρα κάθε μέρα, φαντάζομαι κι εσείς βλέπετε κουλα όνειρα !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ωραία τα λες πρωί πρωί 😁 ☂️

Πάντως να ξέρετε. Πάλι είδα ότι γέννησα στον ύπνο μου ... 

Γενικά περίεργα όνειρα κάθε μέρα, φαντάζομαι κι εσείς βλέπετε κουλα όνειρα !

 

Κάθε μα κάθε βράδυ όμως !!!

Συνήθως βλέπω ότι είναι ημερών και το έχω αγκαλιά ... βέβαια πριν καμια βδομάδα ξεκίνησα να βλέπω ότι είναι κορίτσι , γιατί πιο πριν έβλεπα ότι είναι αγόρι και ξυπνούσα και έλεγα μα καλά τι είσαι τελοσπάντων?? 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ωραία τα λες πρωί πρωί 😁 ☂️

Πάντως να ξέρετε. Πάλι είδα ότι γέννησα στον ύπνο μου ... 

Γενικά περίεργα όνειρα κάθε μέρα, φαντάζομαι κι εσείς βλέπετε κουλα όνειρα !

 

να σου πω... γέννησες καλά τουλάχιστον ή είχες πόνους ? 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα είναι του Αγίου Στυλιανού, προστάτης των παιδιών... να είναι κοντά στα παιδάκια μας κ να έρθουν γερά κ υγιή στην αγκαλίτσα μας!!!!

Να έρθουν γερά πάνω από όλα !!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

να σου πω... γέννησες καλά τουλάχιστον ή είχες πόνους ? 😂😂😂😂

Κοίτα εγώ είμαι περίεργη περίπτωση. Στην πρώτη γέννα δεν κατάλαβα ότι γεννούσα. Γενικά δεν πονάω. Νιώθω μια ενόχληση. σκέψου ότι είχα μπει στο μαιευτήριο γιατί γεννούσα , δεν είχα πάρει χαμπάρι, μου έβαλαν και οδύνες κλπ για να με βοηθήσουν και πάλι δεν ένιωθα κάτι..  

Έκοβα βόλτες και παραγγείλαμε κρυφά σουβλάκια με τη μαία 🤫🤫

Οπότε ούτε στον ύπνο μου πονάω 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Κοίτα εγώ είμαι περίεργη περίπτωση. Στην πρώτη γέννα δεν κατάλαβα ότι γεννούσα. Γενικά δεν πονάω. Νιώθω μια ενόχληση. σκέψου ότι είχα μπει στο μαιευτήριο γιατί γεννούσα , δεν είχα πάρει χαμπάρι, μου έβαλαν και οδύνες κλπ για να με βοηθήσουν και πάλι δεν ένιωθα κάτι..  

Έκοβα βόλτες και παραγγείλαμε κρυφά σουβλάκια με τη μαία 🤫🤫

Οπότε ούτε στον ύπνο μου πονάω 😂😂😂😂

Μακάρι να είμαστε όλες έτσι !! χαχαχαχ

Εγώ η κοιλιόδουλη , θα σταθώ στο σουβλάκι ! Ήταν ωραίο ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μακάρι να είμαστε όλες έτσι !! χαχαχαχ

Εγώ η κοιλιόδουλη , θα σταθώ στο σουβλάκι ! Ήταν ωραίο ;;

Χαχααχαχχ καλαμάκια χοιρινά ήταν .... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Χαχααχαχχ καλαμάκια χοιρινά ήταν .... 😂😂😂

Αντε τσίμπησες και το σουβλάκι σου !! Τι άλλο θες?? 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Αντε τσίμπησες και το σουβλάκι σου !! Τι άλλο θες?? 😂

 

Πω πω σκέφτομαι το φαγητό του μαιευτηρίου τώρα .... Αχ .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βροχερες καλημερες σε ολες!!!!!

Πως ειστε?? Εγω οταν ειναι ετσι ο καιρος βαριεμαι να κανω δουλειες.... Ενα φαι και καλα ειναι!!!😁😅😅😅🤫🤫🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Βροχερες καλημερες σε ολες!!!!!

Πως ειστε?? Εγω οταν ειναι ετσι ο καιρος βαριεμαι να κανω δουλειες.... Ενα φαι και καλα ειναι!!!😁😅😅😅🤫🤫🤫

Συμφωνώ μαζί σου ... Είναι λες και πέφτει η ενέργεια ο καιρός και απλά δεν... Θέλεις να απολαύσεις την ξεκούραση όσο περισσότερο γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτός ο καιρός είναι για μοναξιά και χουχούλιασμα στο σπίτι και σοκολάτα ζεστή ή τσάι !!! Βέβαια , για να είναι τέλεια η απόλαυση , να υπάρχει έτοιμο φαγητό και καθαρό σπίτι !!! Πολλά ζητάω ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Αυτός ο καιρός είναι για μοναξιά και χουχούλιασμα στο σπίτι και σοκολάτα ζεστή ή τσάι !!! Βέβαια , για να είναι τέλεια η απόλαυση , να υπάρχει έτοιμο φαγητό και καθαρό σπίτι !!! Πολλά ζητάω ;;

Καλημερα κορίτσια!!! 
Ειναι για τρελο χουχουλιασμα σημερα!!! Τελεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...εμένα αυτός ο καιρός βδεν Μ αρέσει μου ρίχνει την διάθεση και δυστυχώς εμείς εδώ στη Θεσσαλονίκη το χειμώνα έτσι το βγάζουμε😬😬 όσο για το θέμα της γέννας @Christine_ πες μας το μυστικό να μην πονέσουμε και μεις😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Όχι δεν είναι η κούραση! 

Τέλος πάντων. 

Καλημέρα σας !

Συμφωνω με την Κάλλια!!! Ο καθένας νιώθει οπως θελει!!! Επειδη η μια ειναι χαρούμενη δε σημαίνει οτι πρεπει να ειναι ολες!!! Πολλες κοπέλες εχουν ανασφάλεια και φοβίες κτλ!!! 
Οπως την βρίσκεις κοριτσι μου!!!! 👍🏻🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...