Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Έχετε δίκιο κορίτσια το πιο σημαντικό να έχουν υγεία και ούτε τα κιλά ούτε η κοιλιά παίζουν ρόλο😊 αν και μου έχει τύχει ήδη δύο φορές να περνάνε κοπέλες μπροστά από μένα σε ουρές λόγο εγκυμοσύνης😌 αλλά οκ δεν με πειράζει να περιμένω γενικά έχω πολυυυυ υπομονή😂 

Γενικα τα μωράκια πότε θα πάρουν θέση; Ή μέχρι τελευταία στιγμη παίζεται; 

Θα το κοιτάξω να πάρω και γω...σας ζήλεψα αν βοηθάει και στα μπεμπέ μας ❤️❤️

Κανονικά από εδώ κ πέρα αρχίζουν κ παίρνουν θέση.... αλλά δεν είναι στάνταρ, ακόμα κ μέχρι την τελευταία μέρα μπορεί να γυρίσουν... εμένα χθες που με είδε ο γιατρός είπε ότι ακόμα είναι πάνω, αλλά δεν μας ενδιαφέρει κ πολύ γιατί έτσι κ αλλιώς είμαστε για καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κανονικά από εδώ κ πέρα αρχίζουν κ παίρνουν θέση.... αλλά δεν είναι στάνταρ, ακόμα κ μέχρι την τελευταία μέρα μπορεί να γυρίσουν... εμένα χθες που με είδε ο γιατρός είπε ότι ακόμα είναι πάνω, αλλά δεν μας ενδιαφέρει κ πολύ γιατί έτσι κ αλλιώς είμαστε για καισαρική 

Εγώ τώρα ήρθα στο γιατρό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλά αυτό με την ουρά να μην το θίξουμε... Εμένα με περνάνε χωρίς κοιλιά , μόνο με την αγένεια τους ! Μου την έχουν πει κιόλας άμα δεν περιμένω στις μεγάλες ουρές... Γενικά ο κόσμος απαράδεκτος 

Πλάκα κάνεις....ένταξη οι άνθρωποι στις μέρες μας πραγματικά έχουν χαζεψει 🤷 @Froufroεσύ πας με καισαρική επειδή έχεις κάνει ήδη ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Πλάκα κάνεις....ένταξη οι άνθρωποι στις μέρες μας πραγματικά έχουν χαζεψει 🤷 @Froufroεσύ πας με καισαρική επειδή έχεις κάνει ήδη ε;

Ναι έχω άλλες δύο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Να ρωτήσω κάτι άσχετο... 

Τα μαλλιά σας τα βάφετε? 

Δε τα βαφω 😕 Στις αρχες δε με άφηνε ο γιατρος… Νομιζω πως τωρα επιτρέπεται που εχουν περασει οι μηνες αλλα για να μαι ειλικρινης δε θελω να αναπνέω ολο αυτο το πραμα… ειχα και μακρυά μαλλια μεχρι τη μεση και τα εκοψα μεχρι τους ώμους ☹️ με βαρια καρδια… αλλα με κούρασαν στη φαση που ειμαι… και σκεφτηκα θα τα μεγαλωσω ξανα μαζι με τη κορη μου 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Να ρωτήσω κάτι άσχετο... 

Τα μαλλιά σας τα βάφετε? 

Και γω δεν τα βάφω το πρώτο τρίμηνο δεν μου επέτρεπε ο γιατρός και μετά μου είπε ότι καλό είναι να το αποφύγω...ευτυχώς τα έβαφα λόγο λίγων λευκών στο φυσικό μου και δεν έχω ρίζα που φαίνεται τώρα... επίσης εγώ δεν τα κόβω κιόλας κορίτσια δεν με αφήνει η γιαγιά μου λόγο προκαταλήψεων😂 και η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ ταλαιπωρημενες οι άκρες μου σκέφτομαι να πάρω καμιά θεραπεία έχετε τίποτα καλό να προτείνετε; Προς το παρόν βάζω αμυγδαλελαιο το οποίο κάνει δουλίτσα👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ καλά η μπέμπα μου !!! 1180 γραμμάρια είναι 😁😁 είμαι πολύ ευτυχισμένη μανούλα !!!!! 

 

Όσο για τα μαλλιά και εγώ δεν τα βάφω .. κουρεύτηκα για να είναι λίγο πιο υγιή μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Είναι πολύ καλά η μπέμπα μου !!! 1180 γραμμάρια είναι 😁😁 είμαι πολύ ευτυχισμένη μανούλα !!!!! 

 

Όσο για τα μαλλιά και εγώ δεν τα βάφω .. κουρεύτηκα για να είναι λίγο πιο υγιή μόνο 

Μπραβο κοριτσι μου!!! Μια χαρουλα η μπεμπουλα μεγαλώνει!! 🙂🙂🙂

Εγω κορίτσια τα βάφω τα μαλλια μου λόγω λευκών… εχω πολλα λευκά!! το πρώτο τρίμηνο δε τα έβαφα και μετα ολα οκ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είδαμε φατσούλα, γιατί έκανε μόνο μετρήσεις ο γιατρός και δεν είχαμε πολύ καθαρή εικόνα  !! Ακούσαμε την καρδούλα της όμως  !!! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Δεν είδαμε φατσούλα, γιατί έκανε μόνο μετρήσεις ο γιατρός και δεν είχαμε πολύ καθαρή εικόνα  !! Ακούσαμε την καρδούλα της όμως  !!! 💗💗💗

Δεν πειράζει... φτάνει που είναι όλα καλά!!! Έτσι κ αλλιώς κοντεύει ο καιρός να την βλέπεις όλη μέρα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Ουτε εγω βαφω μαλλια. Αλλα γενικα δεν τα βαφω. Ευτυχως ακομα δεν εχει χρειαστει!

Εμεις γιατρο εχουμε παλι κοντα στα Χριστουγεννα. Ποιες εχετε πιο κοντα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Ουτε εγω βαφω μαλλια. Αλλα γενικα δεν τα βαφω. Ευτυχως ακομα δεν εχει χρειαστει!

Εμεις γιατρο εχουμε παλι κοντα στα Χριστουγεννα. Ποιες εχετε πιο κοντα??

Καλημερα!!!! 
Εγω εχω την αλλη βδομαδα γιατρο!! Και μετα λογικα καποια στιγμη το ντοπλερ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Ουτε εγω βαφω μαλλια. Αλλα γενικα δεν τα βαφω. Ευτυχως ακομα δεν εχει χρειαστει!

Εμεις γιατρο εχουμε παλι κοντα στα Χριστουγεννα. Ποιες εχετε πιο κοντα??

Εγώ πήγα προχθές κ έχω περίπου στις 10 Δεκεμβρίου το doppler... την Δευτέρα θα ξέρω ακριβώς το ραντεβού μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Ουτε εγω βαφω μαλλια. Αλλα γενικα δεν τα βαφω. Ευτυχως ακομα δεν εχει χρειαστει!

Εμεις γιατρο εχουμε παλι κοντα στα Χριστουγεννα. Ποιες εχετε πιο κοντα??

Εγώ θα κάνω ντοπλερ σε δύο βδομάδες !! 

Και μετά στις 36 βδομάδες 

Καλημερααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Ουτε εγω βαφω μαλλια. Αλλα γενικα δεν τα βαφω. Ευτυχως ακομα δεν εχει χρειαστει!

Εμεις γιατρο εχουμε παλι κοντα στα Χριστουγεννα. Ποιες εχετε πιο κοντα??

Καλημέρα !εγώ την άλλη βδομάδα θα κλείσω που θα έχω κάνει και την καμπύλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτησα για τα μαλλιά γιατί έκανα μια απόπειρα να τα βάψω πριν 2 μήνες με φυτική βαφή αλλά δεν . Ούτε έπιασε καλά , βγήκε 3-4 τόνους πιο σκούρο , ούτε έμεινε το χρώμα μετά από 2-3 λουσιματα. Και ήθελα να δω αν έχετε υπόψιν καμμία βάφη που να κρατάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Ρώτησα για τα μαλλιά γιατί έκανα μια απόπειρα να τα βάψω πριν 2 μήνες με φυτική βαφή αλλά δεν . Ούτε έπιασε καλά , βγήκε 3-4 τόνους πιο σκούρο , ούτε έμεινε το χρώμα μετά από 2-3 λουσιματα. Και ήθελα να δω αν έχετε υπόψιν καμμία βάφη που να κρατάει

 @Christine_ μου την είχαμε ξανακάνει αυτή την συζήτηση εμείς 😊 

Εγώ όπως σου είπα πήρα το ΟΚ από τη γιατρό κ τα έβαψα... μου είπε ότι σε αυτές τις βδομάδες δεν πειράζει γιατί το μωράκι έχει διαμορφωθεί πλήρως οπότε δεν το βάζουμε καθόλου σε κίνδυνο. Το ίδιο μου είπε κ ο άλλος γιατρός που πάω περιστασιακά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 @Christine_ μου την είχαμε ξανακάνει αυτή την συζήτηση εμείς 😊 

Εγώ όπως σου είπα πήρα το ΟΚ από τη γιατρό κ τα έβαψα... μου είπε ότι σε αυτές τις βδομάδες δεν πειράζει γιατί το μωράκι έχει διαμορφωθεί πλήρως οπότε δεν το βάζουμε καθόλου σε κίνδυνο. Το ίδιο μου είπε κ ο άλλος γιατρός που πάω περιστασιακά 

Ναι το θυμάμαι! Κι εμένα οκ μου είχε πει για φυτική.. αλλά δεν κρατάει ούτε βάφει σωστά το μαλλί μου , γι'αυτό ρώτησα μήπως κάποια κοπέλα έχει υπόψιν κάποια βαφή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ναι το θυμάμαι! Κι εμένα οκ μου είχε πει για φυτική.. αλλά δεν κρατάει ούτε βάφει σωστά το μαλλί μου , γι'αυτό ρώτησα μήπως κάποια κοπέλα έχει υπόψιν κάποια βαφή

Την Olia της Garnier που δεν εχει αμμωνία την εχεις δοκιμάσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ναι το θυμάμαι! Κι εμένα οκ μου είχε πει για φυτική.. αλλά δεν κρατάει ούτε βάφει σωστά το μαλλί μου , γι'αυτό ρώτησα μήπως κάποια κοπέλα έχει υπόψιν κάποια βαφή

Εγώ λέω για κανονική βαφή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...