Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια..τι κάνετε;

Εγώ είμαι 29+5...11 εβδομάδες μας έμειναν στη καλύτερη περίπτωση για το μπέιμπι μπουμ....αααααχ τι ανχος 😳

Ξέρετε πότε θα μας στείλουν για ντομπλερ; Εγώ έχω γιατρό την Πέμπτη λογικά θα μου το γράψει ε; @Christine_ τι έγινε τελικά με την καμπύλη; Θα την ξανακάνεις; Σου έστειλαν το παραπεμπτικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Γεια σας κορίτσια..τι κάνετε;

Εγώ είμαι 29+5...11 εβδομάδες μας έμειναν στη καλύτερη περίπτωση για το μπέιμπι μπουμ....αααααχ τι ανχος 😳

Ξέρετε πότε θα μας στείλουν για ντομπλερ; Εγώ έχω γιατρό την Πέμπτη λογικά θα μου το γράψει ε; @Christine_ τι έγινε τελικά με την καμπύλη; Θα την ξανακάνεις; Σου έστειλαν το παραπεμπτικό;

Άντε με το καλό !!!!!

Ντοπλερ εμένα ο εμβρυομητρικος μου είπε γύρω στις 5/12 το πότε θα το κρίνει η γυναικολόγος μου ! 

Ούτως ή άλλως δεν είναι σαν τα άλλα που έχουμε ήδη κάνει . 

Εγώ την καμπύλη θα την κάνω πάλι ναι . Αυτή την εβδομάδα που έρχεται. 

Την είχα κάνει νωρίτερα γιατί τότε το σάκχαρο ήταν πάρα πολύ χαμηλό , και έπεφτε συνέχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Γεια σας κορίτσια..τι κάνετε;

Εγώ είμαι 29+5...11 εβδομάδες μας έμειναν στη καλύτερη περίπτωση για το μπέιμπι μπουμ....αααααχ τι ανχος 😳

Ξέρετε πότε θα μας στείλουν για ντομπλερ; Εγώ έχω γιατρό την Πέμπτη λογικά θα μου το γράψει ε; @Christine_ τι έγινε τελικά με την καμπύλη; Θα την ξανακάνεις; Σου έστειλαν το παραπεμπτικό;

Εγω ειμαι 28 εβδομάδων σημερα! 
Την επόμενη εβδομάδα εχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου και θα με ενημερώσει και για το ντοπλερ… 

Κοντευουμε κορίτσια μου!!! 🙏🍀🙏🙂❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Άντε με το καλό !!!!!

Ντοπλερ εμένα ο εμβρυομητρικος μου είπε γύρω στις 5/12 το πότε θα το κρίνει η γυναικολόγος μου ! 

Ούτως ή άλλως δεν είναι σαν τα άλλα που έχουμε ήδη κάνει . 

Εγώ την καμπύλη θα την κάνω πάλι ναι . Αυτή την εβδομάδα που έρχεται. 

Την είχα κάνει νωρίτερα γιατί τότε το σάκχαρο ήταν πάρα πολύ χαμηλό , και έπεφτε συνέχεια..

Τι εννοείς δεν είναι σαν τα άλλα που έχουμε κάνει;🤔

Αντε καλά αποτελέσματα εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Εγω ειμαι 27+1 σημερα! Απιστευτη αισθηση!

Το ντοπλερ ενας υπερηχος ειναι. Απλα θελει να εχεις εξειδικευμενο μηχανημα. Πολλοι γυναικολογοι που εχουν καλα μηχανηματα το κανουν μονοι τους. 

Κοιταω στο διαδικτυο να παραγγειλω νυχτικιες και πιτζαμες για το μαιευτηριο. Οχι οτι δεν εχω αλλα με εχει πιασει το καταναλωτικο μου αυτες τις μερες 🤣😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλησπερα!!!

Εγω ειμαι 27+1 σημερα! Απιστευτη αισθηση!

Το ντοπλερ ενας υπερηχος ειναι. Απλα θελει να εχεις εξειδικευμενο μηχανημα. Πολλοι γυναικολογοι που εχουν καλα μηχανηματα το κανουν μονοι τους. 

Κοιταω στο διαδικτυο να παραγγειλω νυχτικιες και πιτζαμες για το μαιευτηριο. Οχι οτι δεν εχω αλλα με εχει πιασει το καταναλωτικο μου αυτες τις μερες 🤣😝

Καλά κάνεις βρε, να το νιώσεις!!! Εσύ δεν έχεις να κάνεις κ πολλές αγορές οπότε σε παίρνει να πάρεις κ το κάτι παραπάνω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλησπερα!!!

Εγω ειμαι 27+1 σημερα! Απιστευτη αισθηση!

Το ντοπλερ ενας υπερηχος ειναι. Απλα θελει να εχεις εξειδικευμενο μηχανημα. Πολλοι γυναικολογοι που εχουν καλα μηχανηματα το κανουν μονοι τους. 

Κοιταω στο διαδικτυο να παραγγειλω νυχτικιες και πιτζαμες για το μαιευτηριο. Οχι οτι δεν εχω αλλα με εχει πιασει το καταναλωτικο μου αυτες τις μερες 🤣😝

Και πολυ καλα κανεις!!! Καινούριο μωρακι καινουριες πιτζαμουλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

Τι εννοείς δεν είναι σαν τα άλλα που έχουμε κάνει;🤔

Αντε καλά αποτελέσματα εύχομαι...

Συμφωνώ με τη προλαλήσαντα @Ε.Γ.Α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό.... Όλα καλά! 1.350 το κορίτσι μου 🥰 Όλα φαίνονται μια χαρά. Μου είπε βέβαια ένα περίεργο που δεν είχα ακούσει ποτέ ξανά... Έχω παραπλακούντα 😕 είναι λέει ένα πιο μικρό κομμάτι πλακούντα που μεγαλώνει παραδίπλα κ συνδέεται σε ένα μικρό σημείο με τον κυρίως πλακούντα. Από την στιγμή που γεννάω έτσι κ αλλιώς με καισαρική μου είπε να μην με απασχολεί καθόλου.... Το έχετε ξανακούσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό.... Όλα καλά! 1.350 το κορίτσι μου 🥰 Όλα φαίνονται μια χαρά. Μου είπε βέβαια ένα περίεργο που δεν είχα ακούσει ποτέ ξανά... Έχω παραπλακούντα 😕 είναι λέει ένα πιο μικρό κομμάτι πλακούντα που μεγαλώνει παραδίπλα κ συνδέεται σε ένα μικρό σημείο με τον κυρίως πλακούντα. Από την στιγμή που γεννάω έτσι κ αλλιώς με καισαρική μου είπε να μην με απασχολεί καθόλου.... Το έχετε ξανακούσει?

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα κι εγω. Το ειχε δει σε εναν υπερηχο αλλα κι εγω τοτε ειχα κανει καισαρικη οποτε δεν υπηρχε θεμα. Ειχα ρωτησει τοτε πως δημιουργηθηκε αυτο και μου ειχε πει οτι μπορει στην αρχη να κουνηθηκε το εμβρυο καποια εκατοστα και να δημιουργηθηκε. Εκτοτε στις αλλες εγκυμοσυνες δεν υπηρχε κατι τετοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ βρε κορίτσια, συγνώμη κιόλας ... Αλλά το 90% αυτής της εγκυμοσύνης το ξεχνάω ότι είμαι έγκυος 😅😅 

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο? 😳

Εσύ δεν είσαι η κοπέλα που δουλεύει ;;

Για αυτό το ξεχνάς... Ο κυριότερος λόγος που ανυπομονώ να κάτσω από τη δουλειά , είναι για να χαρώ την εγκυμοσύνη μου , όσο έμεινε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό.... Όλα καλά! 1.350 το κορίτσι μου 🥰 Όλα φαίνονται μια χαρά.

Μεγάλωσε το ζουζουνακιιιιιιιι ❤️

Μπράβο , πολύ χαίρομαι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα κι εγω. Το ειχε δει σε εναν υπερηχο αλλα κι εγω τοτε ειχα κανει καισαρικη οποτε δεν υπηρχε θεμα. Ειχα ρωτησει τοτε πως δημιουργηθηκε αυτο και μου ειχε πει οτι μπορει στην αρχη να κουνηθηκε το εμβρυο καποια εκατοστα και να δημιουργηθηκε. Εκτοτε στις αλλες εγκυμοσυνες δεν υπηρχε κατι τετοιο.

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!!! ❤

Εκτός από το κομμάτι της γέννας κ ότι ο μόνος φόβος στη φυσιολογική είναι αν θα καθαρίσει σωστά η μήτρα κ θα φύγει όλο, ο συγκεκριμένος δεν μου είπε να είναι ανησυχητικό ως προς οτιδήποτε άλλο... αυτό σου είχαν πει κ εσένα? 

Θα πάρω κ την γιατρό μου βέβαια σε κανένα δίωρο να την ενημερώσω να δω τι θα μου πει κ εκείνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εσύ δεν είσαι η κοπέλα που δουλεύει ;;

Για αυτό το ξεχνάς... Ο κυριότερος λόγος που ανυπομονώ να κάτσω από τη δουλειά , είναι για να χαρώ την εγκυμοσύνη μου , όσο έμεινε !!!

Εγώ είμαι ναι 😁 

Και θα δουλεύω μέχρι να γεννήσω !! Ελπίζω λίγο λιγότερο.. και να αντέξω! 

Εγώ να πω την αλήθεια μου δεν θέλω να μην δουλεύω, παθαίνω κατάθλιψη...😅 

Καλημεεεεερα κορίτσια κι όλας !! 

Πως είστε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!!! ❤

Εκτός από το κομμάτι της γέννας κ ότι ο μόνος φόβος στη φυσιολογική είναι αν θα καθαρίσει σωστά η μήτρα κ θα φύγει όλο, ο συγκεκριμένος δεν μου είπε να είναι ανησυχητικό ως προς οτιδήποτε άλλο... αυτό σου είχαν πει κ εσένα? 

Θα πάρω κ την γιατρό μου βέβαια σε κανένα δίωρο να την ενημερώσω να δω τι θα μου πει κ εκείνη 

Δεν το έχω κάνα ακούσει αυτό ! Αφού σου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα όλα καλά τότε ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ είμαι ναι 😁 

Και θα δουλεύω μέχρι να γεννήσω !! Ελπίζω λίγο λιγότερο.. και να αντέξω! 

Εγώ να πω την αλήθεια μου δεν θέλω να μην δουλεύω, παθαίνω κατάθλιψη...😅 

Καλημεεεεερα κορίτσια κι όλας !! 

Πως είστε ?

Τόσο πολύ?? Δικό σου είναι να φανταστώ ?

Καλημέρα !!!!

Εγώ λίγο αγχωμένη σήμερα γιατί δεν την νιώθω καλά από εχθές... έχει να μου δώσει γερή κλωτσιά από εχθές - προχθές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τόσο πολύ?? Δικό σου είναι να φανταστώ ?

Καλημέρα !!!!

Εγώ λίγο αγχωμένη σήμερα γιατί δεν την νιώθω καλά από εχθές... έχει να μου δώσει γερή κλωτσιά από εχθές - προχθές

Ναι δικό μου !! 

Και όπως καταλαβαίνετε δεν βγαίνει αν δεν τρέχεις εσύ ... 

Έχει μεγαλώσει πάντως και ο χώρος έχει μικρύνει οπότε είναι λογικό να μην κουνιέται το ίδιο. 

Δοκίμασε να ξαπλώσεις στο πλάι αφού φας κάτι γλυκό ή πιεις παγωμένο νερό . Κατά 99% θα την νιώσεις !

Αν κάτι σε ανησυχεί όμως μίλα με τον γιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις μίλησα με την γιατρό μου για τον πλακούντα.... Μου είπε το ίδιο ακριβώς, θα το βλέπει μέχρι το τέλος για να το έχουμε στον νου μας (γιατί αυτό είναι κάτι που προκύπτει κ στην πορεία δεν σημαίνει ότι ήταν έτσι από την αρχή) κ μας ενδιαφέρει μόνο για την γέννα, για να καθαριστεί όλο, δεν επηρεάζει σε κάτι... Όλα καλά λοιπόν 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!!! ❤

Εκτός από το κομμάτι της γέννας κ ότι ο μόνος φόβος στη φυσιολογική είναι αν θα καθαρίσει σωστά η μήτρα κ θα φύγει όλο, ο συγκεκριμένος δεν μου είπε να είναι ανησυχητικό ως προς οτιδήποτε άλλο... αυτό σου είχαν πει κ εσένα? 

Θα πάρω κ την γιατρό μου βέβαια σε κανένα δίωρο να την ενημερώσω να δω τι θα μου πει κ εκείνη 

Καλημερα! Τιποτα δεν μου ειχαν πει. Οτι δεν υπηρχε καποιο θεμα δηλαδη που θα επρεπε να προσεχω. Απλα μου το ειχε αναφερει οτι υπηρχε ενας παραπλακουντας. Εγω οταν γεννησα τον ρωτησα τι εγινε με αυτο και μου λεει ολα οκ! Μην το σκεφτεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τόσο πολύ?? Δικό σου είναι να φανταστώ ?

Καλημέρα !!!!

Εγώ λίγο αγχωμένη σήμερα γιατί δεν την νιώθω καλά από εχθές... έχει να μου δώσει γερή κλωτσιά από εχθές - προχθές

Θα συμβαινει κι αυτο. Καποιες φορες γυριζουν πλατη και κλοτσανε προς τα μεσα οποτε δεν το πολυ καταλαβαινουμε. Γενικα ομως θα πρεπει να νιωθουμε καθημερινα κινησεις και οτι μας ανησυχει μιλαμε με το γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μόλις μίλησα με την γιατρό μου για τον πλακούντα.... Μου είπε το ίδιο ακριβώς, θα το βλέπει μέχρι το τέλος για να το έχουμε στον νου μας (γιατί αυτό είναι κάτι που προκύπτει κ στην πορεία δεν σημαίνει ότι ήταν έτσι από την αρχή) κ μας ενδιαφέρει μόνο για την γέννα, για να καθαριστεί όλο, δεν επηρεάζει σε κάτι... Όλα καλά λοιπόν 🥰🥰

Μπραβο ρε κοριτσι μου!!! Οποτε σε παρακολουθεί και συνεχιζεις χωρις να επηρεάζει την εγκυμοσύνη και το νινακι!! Τελεια!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι μου!!! Οποτε σε παρακολουθεί και συνεχιζεις χωρις να επηρεάζει την εγκυμοσύνη και το νινακι!! Τελεια!! ❤️❤️

Ναι!!! Μόνο αυτό φοβήθηκα, αν τρέφεται σωστά το μωρό... αφού δεν υπάρχει τέτοιο θέμα όλα καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Θα συμβαινει κι αυτο. Καποιες φορες γυριζουν πλατη και κλοτσανε προς τα μεσα οποτε δεν το πολυ καταλαβαινουμε. Γενικα ομως θα πρεπει να νιωθουμε καθημερινα κινησεις και οτι μας ανησυχει μιλαμε με το γιατρο!

Τη νιώθω αλλά όχι πολύ έντονα... Παντως μιλησα και εγώ με τον γιατρό και θα πάω σήμερα να με δει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κορίτσια πόσα κιλά έχετε πάρει εσείς μέχρι στιγμής ;

Εγώ πριν είκοσι μέρες που ζυγίστηκα ήμουν +9 Πάλι καλά να λέω με τόσα γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...