Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Οκτωβρίου

Αλήθεια? Όντως είναι πολύ... Εγώ θα του έλεγα από μόνη μου να κάναμε ένα ενδιάμεσα, δεν θα άντεχα 😅 αλλά εντάξει, αφού το νιώθεις το μωρούλι σου να κουνιέται τότε μην αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αλήθεια? Όντως είναι πολύ... Εγώ θα του έλεγα από μόνη μου να κάναμε ένα ενδιάμεσα, δεν θα άντεχα 😅 αλλά εντάξει, αφού το νιώθεις το μωρούλι σου να κουνιέται τότε μην αγχώνεσαι 

Κάθε φορά που τον παίρνω, τον ρωτάω για να πάω να δω το μωράκι . Και μου "βάζει τις φωνές" και μου λέει είπαμε την 29η βδομάδα , αφού είσαι καλά !

Κ εγώ εδώ να περιμένω την 29η... :P Όχι τιποτ'άλλο , αλλά από τη μία θέλω να περνάνε οι βδομάδες να το δω και από την άλλη δε θέλω να περνάει ο καιρόοοοος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Κάθε φορά που τον παίρνω, τον ρωτάω για να πάω να δω το μωράκι . Και μου "βάζει τις φωνές" και μου λέει είπαμε την 29η βδομάδα , αφού είσαι καλά !

Κ εγώ εδώ να περιμένω την 29η... :P Όχι τιποτ'άλλο , αλλά από τη μία θέλω να περνάνε οι βδομάδες να το δω και από την άλλη δε θέλω να περνάει ο καιρόοοοος.... 

Εντάξει τώρα τίποτα δεν έμεινε... Θα το δεις πολύ σύντομα 😊

Εγώ όπως σας είπα έχω αρχίσει λίγο να αγχώνομαι με τον χρόνο... Κάνω λίγο πιο εντατικά ψώνια τώρα κ θέλω σε 20 μέρες αν γίνεται να έχω ετοιμάσει το σπίτι 🙄

Πρέπει να βάλω στόχους αλλιώς με πιάνει πανικός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα πήρα της εξετάσεις μου στα χέρια μου ! 

Αντιχα τελικά πολύ χαμηλή (αφού παχυνα 🤐 ) αυξήσαμε τη δόση της ηπαρίνης ....

Σάκχαρο νηστείας 92!!! 😲😲😲😲 Πεθαίνω και δεν το ξέρω !? Εγώ είχα ξεκινήσει με 76 και το ανώτερο μου ήταν 86... Να ανησυχώ απ' ότι φαίνεται....

Η γλυκοζαλισμενη 😋 από την άλλη είναι 4,54  πράγμα πολύ καλό (για να είναι αληθινό!?) 

Του θυρεοειδή ξέχασα να κάνω 🤦‍♀️ 

Ε νταξ ... Ο αιματοκρίτης νου πήγε 37,2 ... Καιρός ήταν !

Αυτά τα νέα μου εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εντάξει τώρα τίποτα δεν έμεινε... Θα το δεις πολύ σύντομα 😊

Εγώ όπως σας είπα έχω αρχίσει λίγο να αγχώνομαι με τον χρόνο... Κάνω λίγο πιο εντατικά ψώνια τώρα κ θέλω σε 20 μέρες αν γίνεται να έχω ετοιμάσει το σπίτι 🙄

Πρέπει να βάλω στόχους αλλιώς με πιάνει πανικός!

Και εγώ έχω αγχωθεί αρκετά με τα πράγματα που πρέπει να ετοιμάσω και να πάρω... Είμαι και λίγο χαμένη είναι η αλήθεια γιατί δεν ξέρω αν αυτά που έχω στα χέρια μου είναι αρκετά και αν πρέπει να αρχίσω να παίρνω μεγαλύτερα μεγέθη. Όπως και με τα κοντομάνικα bodies. Να πάρω ή όχι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα πήρα της εξετάσεις μου στα χέρια μου ! 

Αντιχα τελικά πολύ χαμηλή (αφού παχυνα 🤐 ) αυξήσαμε τη δόση της ηπαρίνης ....

Σάκχαρο νηστείας 92!!! 😲😲😲😲 Πεθαίνω και δεν το ξέρω !? Εγώ είχα ξεκινήσει με 76 και το ανώτερο μου ήταν 86... Να ανησυχώ απ' ότι φαίνεται....

Η γλυκοζαλισμενη 😋 από την άλλη είναι 4,54  πράγμα πολύ καλό (για να είναι αληθινό!?) 

Του θυρεοειδή ξέχασα να κάνω 🤦‍♀️ 

Ε νταξ ... Ο αιματοκρίτης νου πήγε 37,2 ... Καιρός ήταν !

Αυτά τα νέα μου εμένα 

Εγώ δεν τα καταλαβαίνω και καλά είναι η αλήθεια ... Πάντως για το σακχαρο ήμουν και στα τρια ήμουν στα φυσιολογικά επίπεδα και μάλιστα στα κατώτερα.. 

Εχω αυξημένα λευκά αιμοσφαίρια συνέχεια και δεν ξέρω που οφείλεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα πήρα της εξετάσεις μου στα χέρια μου ! 

Αντιχα τελικά πολύ χαμηλή (αφού παχυνα 🤐 ) αυξήσαμε τη δόση της ηπαρίνης ....

Σάκχαρο νηστείας 92!!! 😲😲😲😲 Πεθαίνω και δεν το ξέρω !? Εγώ είχα ξεκινήσει με 76 και το ανώτερο μου ήταν 86... Να ανησυχώ απ' ότι φαίνεται....

Η γλυκοζαλισμενη 😋 από την άλλη είναι 4,54  πράγμα πολύ καλό (για να είναι αληθινό!?) 

Του θυρεοειδή ξέχασα να κάνω 🤦‍♀️ 

Ε νταξ ... Ο αιματοκρίτης νου πήγε 37,2 ... Καιρός ήταν !

Αυτά τα νέα μου εμένα 

Μίλησες με την γιατρό ή ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εγώ έχω αγχωθεί αρκετά με τα πράγματα που πρέπει να ετοιμάσω και να πάρω... Είμαι και λίγο χαμένη είναι η αλήθεια γιατί δεν ξέρω αν αυτά που έχω στα χέρια μου είναι αρκετά και αν πρέπει να αρχίσω να παίρνω μεγαλύτερα μεγέθη. Όπως και με τα κοντομάνικα bodies. Να πάρω ή όχι ;

Εγώ έχω πάρει ένα πακετάκι των 7 με μανίκι για νεογέννητο, τώρα θα πάρω σίγουρα άλλα 10 κοντό, 10 μακρύ, αλλά θα τα πάρω στο 3-6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ δεν τα καταλαβαίνω και καλά είναι η αλήθεια ... Πάντως για το σακχαρο ήμουν και στα τρια ήμουν στα φυσιολογικά επίπεδα και μάλιστα στα κατώτερα.. 

Εχω αυξημένα λευκά αιμοσφαίρια συνέχεια και δεν ξέρω που οφείλεται

Λευκά είχα κ εγώ τσιμπημένα στις τελευταίες εξετάσεις, μου είπε η γιατρός ότι συμβαίνει στην εγκυμοσύνη πολλές φορές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ έχω πάρει ένα πακετάκι των 7 με μανίκι για νεογέννητο, τώρα θα πάρω σίγουρα άλλα 10 κοντό, 10 μακρύ, αλλά θα τα πάρω στο 3-6

Είναι εντάξει λες ; Έχω κάπου στα 11 με μανίκι για νεογέννητο .. Εγώ φοβάμαι ότι δε θα προλαβαίνω το πλυντήριο 😂

Ψάχνω για να πάρω αφυγραντήρα, γιατί στεγνώνουν και τα ρούχα :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Είναι εντάξει λες ; Έχω κάπου στα 11 με μανίκι για νεογέννητο .. Εγώ φοβάμαι ότι δε θα προλαβαίνω το πλυντήριο 😂

Ψάχνω για να πάρω αφυγραντήρα, γιατί στεγνώνουν και τα ρούχα :P 

Κ εγώ αυτό σκέφτομαι ότι είναι χειμώνας κ υπάρχει θέμα με το πλυντήριο.... με 11 ίσως να μην το προλαβαίνεις 🤔 γι'αυτό θα πάρω άλλα 20 (κοντό κ μακρύ) απλά στο επόμενο νούμερο για να είμαι σίγουρη κ να τα βάλει παραπάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Είναι εντάξει λες ; Έχω κάπου στα 11 με μανίκι για νεογέννητο .. Εγώ φοβάμαι ότι δε θα προλαβαίνω το πλυντήριο 😂

Ψάχνω για να πάρω αφυγραντήρα, γιατί στεγνώνουν και τα ρούχα :P 

Επίσης κάνω τώρα μια παραγγελία οπότε να σας πω αν δεν το έχετε σκεφτεί... να πάρετε αρκετά πετσετάκια κορίτσια, αυτά για τα χέρια! Με τόσο κακάκι μέσα στη μέρα θα σας σώσουν!! Όλη μέρα θα πλένουμε ένα κωλαράκι μια σταλιά, δεν βολεύουν οι μεγάλες πετσέτες κ θέλεις συνέχεια ένα τέτοιο καθαρό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Μίλησες με την γιατρό ή ακόμα?

Μίλησα με τη μαία πριν λίγο ... 

Άλλη μια καμπύλη σακχάρου 😅🤢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Μίλησα με τη μαία πριν λίγο ... 

Άλλη μια καμπύλη σακχάρου 😅🤢

Ωωωωχ υπομονή βρε κορίτσι!!! Κ εγώ δυο φορές την έκανα... Θα κάνεις την μεγάλη αυτή τη φορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα λευκά αιμοσφαίρια ανεβαίνουν στην εγκυμοσύνη είναι λογικό! 

Επίσης @Kallia.Geo πήρα αφυγραντήρα όταν γεννήθηκε ο πρώτος μου . Είναι τρομερή η δουλειά που κάνει , πάρε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Ωωωωχ υπομονή βρε κορίτσι!!! Κ εγώ δυο φορές την έκανα... Θα κάνεις την μεγάλη αυτή τη φορά?

Δεν ξέρω ακόμα , περιμένω να μου στείλουν το παραπεμπτικό.. 

Εντάξει μωρέ δε πειράζει... Έχω και μια φίλη που είναι να την κάνει την άλλη εβδομάδα , θα πάμε μαζί να έχουμε και παρέα 😂😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Δεν ξέρω ακόμα , περιμένω να μου στείλουν το παραπεμπτικό.. 

Εντάξει μωρέ δε πειράζει... Έχω και μια φίλη που είναι να την κάνει την άλλη εβδομάδα , θα πάμε μαζί να έχουμε και παρέα 😂😂 

 

Α τέλεια 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Δεν ξέρω ακόμα , περιμένω να μου στείλουν το παραπεμπτικό.. 

Εντάξει μωρέ δε πειράζει... Έχω και μια φίλη που είναι να την κάνει την άλλη εβδομάδα , θα πάμε μαζί να έχουμε και παρέα 😂😂 

 

Μια χαρα τοτε ετσι!!! Καλη επιτυχια κι παλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Μια χαρα τοτε ετσι!!! Καλη επιτυχια κι παλι!! 

Σε ευχαριστώ πολύ !! 

Να άλλος ένας λόγος που αγαπώ τη γυναικολογο μου . 

Από την πρώτη στιγμή έχει φαγωθεί με το σάκχαρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! 

Να άλλος ένας λόγος που αγαπώ τη γυναικολογο μου . 

Από την πρώτη στιγμή έχει φαγωθεί με το σάκχαρο...

Πολυ καλο αυτο!! Κι εμενα ειναι προσεκτικός σε ολα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Μίλησα με τη μαία πριν λίγο ... 

Άλλη μια καμπύλη σακχάρου 😅🤢

Ωχ θα την ξανά κάνεις...πφφφ....ένταξη αφού θα έχεις και παρέα λίγο καλύτερα..... ελπιζω να έχεις καλά αποτελέσματα κορίτσι μου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Ωχ θα την ξανά κάνεις...πφφφ....ένταξη αφού θα έχεις και παρέα λίγο καλύτερα..... ελπιζω να έχεις καλά αποτελέσματα κορίτσι μου🙏

Ελπίζω να μην χρειάζεται να την ξανά κάνω μετά από αυτή τη φορά και επιτέλους να δούμε τι έχω . 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τα λευκα ειναι φυσιολογικο να ειναι αυξημενα. Κι εμενα ειναι οπως και στις προηγουμενες εγκυμοσυνες. Συμβαινει αυτο στις κυησεις γενικα. 

Αφυγραντηρα να παρετε! Κανει φοβερη δουλεια! Κι εμεις εννοειται εχουμε! Εγω εχω κολλησει με το στεγνωτηριο οπως σας εγραφα παλι και να δω ποτε θα το παρουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Μίλησα με τη μαία πριν λίγο ... 

Άλλη μια καμπύλη σακχάρου 😅🤢

Υπομονή κορίτσι μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κοριτσια τα λευκα ειναι φυσιολογικο να ειναι αυξημενα. Κι εμενα ειναι οπως και στις προηγουμενες εγκυμοσυνες. Συμβαινει αυτο στις κυησεις γενικα. 

Αφυγραντηρα να παρετε! Κανει φοβερη δουλεια! Κι εμεις εννοειται εχουμε! Εγω εχω κολλησει με το στεγνωτηριο οπως σας εγραφα παλι και να δω ποτε θα το παρουμε. 

πολλή κατανάλωση δεν έχει αυτό ; Θα το ήθελα και εγώ πολύ, αλλά δε νομίζω ΄ότι χωράει καν στο σπίτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...