Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Εγώ @Sofi1έχω στολίσει μόνο στο μαγαζί μιας και πουλάμε και χριστουγεννιάτικα! Στο σπίτι σκέφτομαι από την άλλη εβδομάδα να το βάλω στο πρόγραμμα! 

Με το καλό να στολίσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ @Sofi1έχω στολίσει μόνο στο μαγαζί μιας και πουλάμε και χριστουγεννιάτικα! Στο σπίτι σκέφτομαι από την άλλη εβδομάδα να το βάλω στο πρόγραμμα! 

Με το καλό να στολίσεις! 

😍😍 Ευχαριστώ 😘😘

Ακόμα δουλεύεις ε; Δεν δυσκολεύεσαι με την κοιλιά; 

Άντε και σεις κορίτσια με το καλό όσες δεν στολίσατε ακόμα...καλά Χριστούγεννα να έχουμε🎄🎄🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Να έχετε υπόψη ότι μπορεί κάποια άλλη μαμά να κάνει παράπονα αν είναι άντρας συνοδός , γιατί θα θέλει να θηλάζει και να είναι πιο άνετη..

Ο γιατρός μου είπε ότι θα βάζει τον άντρα μου για να βλέπει το μωρό ίσα ίσα και θα προτιμήσω τη μαμά να με βοηθήσει στα υπόλοιπα. Τώρα θα δείξει πώς θα πάει μέχρι εκείνη τη στιγμή !

Καλημέεεεερα ❤️ ❤️ ❤️

Κ εγώ  κάπως έτσι όπως λέει η @Christine_ το σκέφτομαι με παραβάν, γιατί είμαι από αυτές που έχουν θέμα 😅 ντρέπομαι πολύ..... αλλά με το παραβάν που μας είχαν κ στις προηγούμενες γέννες δεν είχα κανένα θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Συνήθως υπάρχει παραβαν για αυτές τις περιπτώσεις,!

στη πρώτη γέννα δε ξέρω πόσοι άνθρωποι με είδαν να θηλάζω! Τότε δεν είχαμε κορόνα κι όλας οπότε έρχονταν κατά δεκάδες οι επισκέπτες. 

Και εμένα δεν με απασχολεί είναι η αλήθεια...

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

Καλημέραααααα 😍😍😍 

Εγώ έχω σκοπό να στολίσω σήμερα για να δούμε θα τα καταφέρω....

Εσείς κορίτσια στολίσατε;

Αντε να στολίσεις !!! Είναι τόσο όμορφα τα Χριστούγεννα !!!

Εγώ περιμένω να πάρω άδεια από τη δουλειά και μετά θα τα κάνω όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi1ακόμα δουλεύω ναι , δεν έχω πρόβλημα καθόλου ! 

Και να είχα δλδ δεν γίνεται διαφορετικά...

Λογικά θα δουλεύω μέχρι το τέλος!

@Froufroεγώ ήμουν τι πρώτο κρεβάτι σκέψου στη πόρτα, ότι ερχόταν έβλεπε 😂😂

Αλλά δεν το είχα ξεπεράσει δεν έδινα σημασία και ούτε εκείνοι ιδιαίτερα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Εγω κοριτσια δεν εχω θεμα με το θηλασμο. Θηλαζω οπου και οποτε θελει το μωρο. Οι υπολοιποι να κανουν τη δουλεια τους!

Εμεις εχουμε ηδη στολισει! 

@Froufro ειναι λιγοι οι γιατροι που αναλαμβανουν vbac. Εγω ειχα ψαξει τοτε και ειχα αλλαξει τρεις ομαδες μεχρι να καταληξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικιά μου αναλαμβάνει υπό προϋποθέσεις πάντως vbac. Το συζητήσαμε αρκετά, από όλες τις πλευρές και καταλήξαμε ότι όλα θα κριθούν εκείνη την ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Η δικιά μου αναλαμβάνει υπό προϋποθέσεις πάντως vbac. Το συζητήσαμε αρκετά, από όλες τις πλευρές και καταλήξαμε ότι όλα θα κριθούν εκείνη την ώρα 

Με το καλο οπως και να ερθουν τα μωρακια μας! Σημασια εχει να ειναι καλα τα μωρακια και οι μαμαδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Με το καλο οπως και να ερθουν τα μωρακια μας! Σημασια εχει να ειναι καλα τα μωρακια και οι μαμαδες!!

Οντως, αυτο ειναι το πιο σημαντικό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Με το καλο οπως και να ερθουν τα μωρακια μας! Σημασια εχει να ειναι καλα τα μωρακια και οι μαμαδες!!

Ακριβώς αυτό ! Και επειδή ακριβώς αυτό πιστεύει και η γιατρός μου είπε ότι δεν θα το βάλουμε στόχο αλλά αν μας κάτσει θα το συνεχίσουμε με προσοχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

@Sofi1ακόμα δουλεύω ναι , δεν έχω πρόβλημα καθόλου ! 

Και να είχα δλδ δεν γίνεται διαφορετικά...

Λογικά θα δουλεύω μέχρι το τέλος!

@Froufroεγώ ήμουν τι πρώτο κρεβάτι σκέψου στη πόρτα, ότι ερχόταν έβλεπε 😂😂

Αλλά δεν το είχα ξεπεράσει δεν έδινα σημασία και ούτε εκείνοι ιδιαίτερα...

 

Ρε 'συ εχω χοντρό θέμα... ακόμα κ μπροστά σε μαμά πεθερά, βάζω σεντονάκι 🙄 χαίρομαι τις κοπέλες που δεν το σκέφτονται γιατί είναι υπέροχο, δεν υπάρχει ωραιότερο θέαμα από ένα μωράκι να τρέφεται από τη μαμά του!!! Αλλά εγώ γενικά έχω θέμα ντροπής.... ούτε κοιλιά δεν δείχνω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας!!!

Εγω κοριτσια δεν εχω θεμα με το θηλασμο. Θηλαζω οπου και οποτε θελει το μωρο. Οι υπολοιποι να κανουν τη δουλεια τους!

Εμεις εχουμε ηδη στολισει! 

@Froufro ειναι λιγοι οι γιατροι που αναλαμβανουν vbac. Εγω ειχα ψαξει τοτε και ειχα αλλαξει τρεις ομαδες μεχρι να καταληξω. 

Είχαμε κάνει με την @Christine_ πριν καιρό αυτή τη συζήτηση... Είναι κάθετη η γιατρός μου, μου είχε πει ότι 1 στις 1.000 μπορεί να πάει στραβά κ όπως είπε χαρακτηριστικά "δεν διακυνδινεύω να χάσω μια ζωή στα χέρια μου" οπότε αφού δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξω γιατρό έχω συμβιβαστεί εντελώς με την ιδέα. Όπως το λες σημασία έχει να βγαίνουμε γεροί από το μαιευτήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να κάνω μια άσχετη ερώτηση.... Δύο μέρες έχω λευκά υγρά σε κάποιες φάσεις μέσα στη μέρα (συγγνώμη κ για την περιγραφή...) Δεν μου έχει τύχει ξανά στις άλλες εγκυμοσύνες κ αγχώθηκα λίγο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να είναι μύκητες γιατί πάθαινα συχνά πιο παλιά κ δεν είναι το ίδιο, αλλά ούτε νιώθω κάτι, φαγούρα ή κάτι τέτοιο... υπάρχει περίπτωση να είναι ανησυχητικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια να κάνω μια άσχετη ερώτηση.... Δύο μέρες έχω λευκά υγρά σε κάποιες φάσεις μέσα στη μέρα (συγγνώμη κ για την περιγραφή...) Δεν μου έχει τύχει ξανά στις άλλες εγκυμοσύνες κ αγχώθηκα λίγο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να είναι μύκητες γιατί πάθαινα συχνά πιο παλιά κ δεν είναι το ίδιο, αλλά ούτε νιώθω κάτι, φαγούρα ή κάτι τέτοιο... υπάρχει περίπτωση να είναι ανησυχητικό? 

Άμα δεν έχουν διαφορά στην οσμή , στη ποσότητα και στο χρώμα δεν υπάρχει θέμα . Αφού λες ότι δεν έχεις φαγούρα είναι φυσιολογικό. 

Στην ουσία όπως είχες στην ωορρηξία απλά λίγο περισσότερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Άμα δεν έχουν διαφορά στην οσμή , στη ποσότητα και στο χρώμα δεν υπάρχει θέμα . Αφού λες ότι δεν έχεις φαγούρα είναι φυσιολογικό. 

Στην ουσία όπως είχες στην ωορρηξία απλά λίγο περισσότερο ?

Ναι κάπως έτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι κάπως έτσι....

Όλα καλά τότε! 

Αν όμως κάτι σε προβληματίζει να μιλήσεις με τη γιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Όλα καλά τότε! 

Αν όμως κάτι σε προβληματίζει να μιλήσεις με τη γιατρό σου 

Ναι εννοείται... ήθελα να δω λίγο κ από εσάς, μην με πιάνει άδικα πανικός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια να κάνω μια άσχετη ερώτηση.... Δύο μέρες έχω λευκά υγρά σε κάποιες φάσεις μέσα στη μέρα (συγγνώμη κ για την περιγραφή...) Δεν μου έχει τύχει ξανά στις άλλες εγκυμοσύνες κ αγχώθηκα λίγο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να είναι μύκητες γιατί πάθαινα συχνά πιο παλιά κ δεν είναι το ίδιο, αλλά ούτε νιώθω κάτι, φαγούρα ή κάτι τέτοιο... υπάρχει περίπτωση να είναι ανησυχητικό? 

Λευκη βλεννη εχω κι εγω. Δεν ειναι κατι γιατι κανω εξετασεις και καλλιεργεια ουρων καθε μηνα και ειμαι οκ. Αλλα εγω εχω απο την αρχη υγρα αυξημενα. Αν σε προβληματιζει καλο ειναι να μιλησεις με το γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Λευκη βλεννη εχω κι εγω. Δεν ειναι κατι γιατι κανω εξετασεις και καλλιεργεια ουρων καθε μηνα και ειμαι οκ. Αλλα εγω εχω απο την αρχη υγρα αυξημενα. Αν σε προβληματιζει καλο ειναι να μιλησεις με το γιατρο σου.

Εγώ δεν μπορούσα να έχω εικόνα γιατί έπαιρνα προγεστερόνη κ ήταν λίγο περίεργη η κατάσταση έτσι κ αλλιώς, αλλά από τότε που την σταμάτησα πρώτη φορά είχα κάτι τέτοιο... Κ εμένα η τελευταία καλλιέργεια καθαρή ήταν 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια να κάνω μια άσχετη ερώτηση.... Δύο μέρες έχω λευκά υγρά σε κάποιες φάσεις μέσα στη μέρα (συγγνώμη κ για την περιγραφή...) Δεν μου έχει τύχει ξανά στις άλλες εγκυμοσύνες κ αγχώθηκα λίγο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να είναι μύκητες γιατί πάθαινα συχνά πιο παλιά κ δεν είναι το ίδιο, αλλά ούτε νιώθω κάτι, φαγούρα ή κάτι τέτοιο... υπάρχει περίπτωση να είναι ανησυχητικό? 

Καλέ εγώ εχθές ήταν σα να τα κάνω πάνω μου 😅

Εντάξει όχι κάτι υπερβολικό, αλλά περισσότερο από ότι συνήθως. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι όλα καλά .

Πήραμε και τις εξετάσεις εχθές και είναι όλα τέλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλέ εγώ εχθές ήταν σα να τα κάνω πάνω μου 😅

Εντάξει όχι κάτι υπερβολικό, αλλά περισσότερο από ότι συνήθως. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι όλα καλά .

Πήραμε και τις εξετάσεις εχθές και είναι όλα τέλεια

Τα αποτελέσματα της καμπύλης πήρες ε? Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά να πηγαίνουν 😊 

Ρώτησα κ εγώ τη γιατρό χθες κ με καθησύχασε 

Αύριο βράδυ πάω για έναν τυπικό υπέρηχο να δω τη μικρούλα μου κ γύρω στις 10 του μήνα θα κάνουμε doppler 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τα αποτελέσματα της καμπύλης πήρες ε? Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά να πηγαίνουν 😊 

Ρώτησα κ εγώ τη γιατρό χθες κ με καθησύχασε 

Αύριο βράδυ πάω για έναν τυπικό υπέρηχο να δω τη μικρούλα μου κ γύρω στις 10 του μήνα θα κάνουμε doppler 🤗

Εγώ είμαι αρκετά προβληματισμένη γιατί έχω να δω το μωράκι μου από αρχές του μήνα που έκανα β' επιπέδου... και τώρα με περιμένει την άλλη βδομάδα .. την 29η δλδ.

Δεν είναι πολύ αργα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ είμαι αρκετά προβληματισμένη γιατί έχω να δω το μωράκι μου από αρχές του μήνα που έκανα β' επιπέδου... και τώρα με περιμένει την άλλη βδομάδα .. την 29η δλδ.

Δεν είναι πολύ αργα;

Αρχές Νοεμβρίου εννοείς ή Οκτωβρίου?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...