Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

@Christine_χαχαχ θα μου λείψει ο ήρεμος ύπνος είναι σίγουρη 

Και εγώ σκέφτομαι να τον έχω μαζί τον μπέμπη μου αν και εφόσον γεννήσω φυσιολογικό τώρα σε περίπτωση καισαρικής θα το ξανασκεφτώ😬

@Kallia.Geo αυτό με τον συνοδό μανούλα δεν το είχα σκεφτεί...πολύ καλή ιδέα και σίγουρα με περισσότερη βοήθεια 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

@Christine_χαχαχ θα μου λείψει ο ήρεμος ύπνος είναι σίγουρη 

Και εγώ σκέφτομαι να τον έχω μαζί τον μπέμπη μου αν και εφόσον γεννήσω φυσιολογικό τώρα σε περίπτωση καισαρικής θα το ξανασκεφτώ😬

@Kallia.Geo αυτό με τον συνοδό μανούλα δεν το είχα σκεφτεί...πολύ καλή ιδέα και σίγουρα με περισσότερη βοήθεια 😊

 

Εννοείται όσες μπορείτε να έχετε τη μαμά μαζί θα είναι μεγάλη βοήθεια!!! Το μόνο που πρέπει να λάβεις υπόψιν σου είναι ότι ο άντρας σου θα δει το μωρό όταν βγεις από το μαιευτήριο ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάει ο ύπνος πάει ! 😅

Εγώ δε θέλω τη μαμά...

Δε ξέρω , σκέφτομαι ότι είναι απλά 3 μέρες , υπομονή .. αυτό λέω στον εαυτό μου . 

Κοίτα @Sofi1με καισαρική που γέννησα τον πρώτο το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν μπορούσα να σηκωθώ εύκολα από το κρεβάτι , βέβαια στο ιδιωτικό μαιευτήριο στο αλλάζουν και στο πλένουν το μωρό , δεν κάνεις και πολλά. Με room in ήμουν κι εγώ , όλη την ώρα παρεούλα με τον μικρό! 

όλα καλά θα πάνε πάντως , να μην αγχώνεστε κορίτσια ! Σε λίγο καιρό θα δίνουμε συμβουλές η μία στην άλλη για το θηλασμό και θα αναλύουμε τους προβληματισμούς μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Πάει ο ύπνος πάει ! 😅

Εγώ δε θέλω τη μαμά...

Δε ξέρω , σκέφτομαι ότι είναι απλά 3 μέρες , υπομονή .. αυτό λέω στον εαυτό μου . 

Κοίτα @Sofi1με καισαρική που γέννησα τον πρώτο το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν μπορούσα να σηκωθώ εύκολα από το κρεβάτι , βέβαια στο ιδιωτικό μαιευτήριο στο αλλάζουν και στο πλένουν το μωρό , δεν κάνεις και πολλά. Με room in ήμουν κι εγώ , όλη την ώρα παρεούλα με τον μικρό! 

όλα καλά θα πάνε πάντως , να μην αγχώνεστε κορίτσια ! Σε λίγο καιρό θα δίνουμε συμβουλές η μία στην άλλη για το θηλασμό και θα αναλύουμε τους προβληματισμούς μας !

@Christine_ μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω.... απλά για να σε προετοιμάσω 😔 να ξέρεις ότι σε κάθε επόμενη καισαρική πονάς περισσότερο ☹ Όταν έκανα τον δεύτερο έλεγα στη γιατρό μα γιατί? Αφού δεν ήμουν έτσι την προηγούμενη φορά κ μου εξήγησε ότι έτσι συμβαίνει... Τώρα τουλάχιστον το ξέρω κ θα είμαι προετοιμασμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Christine_ μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω.... απλά για να σε προετοιμάσω 😔 να ξέρεις ότι σε κάθε επόμενη καισαρική πονάς περισσότερο ☹ Όταν έκανα τον δεύτερο έλεγα στη γιατρό μα γιατί? Αφού δεν ήμουν έτσι την προηγούμενη φορά κ μου εξήγησε ότι έτσι συμβαίνει... Τώρα τουλάχιστον το ξέρω κ θα είμαι προετοιμασμένη 

Το έχω ακούσει αυτό αγάπη . Και δεν θέλω να ξανά κάνω καισαρική να σου πω την αλήθεια 😁

Πονάει περισσότερο μετά ? Παίρνει περισσότερο να αναρρώσεις? Μίλησε μου ! 

Εγώ να πω την αλήθεια μου και στο χειρουργείο μέσα πόνεσα λίγο 😅😅 μου βάλανε κι άλλη δόση κατά τη διάρκεια και μετά ήμουν με καθετήρα και κοκτέιλ παυσίπονων. 

Μην σας αγχωνω όμως, ακούγονται τρομακτικά γιατί δεν έχετε ακόμα βιώματα , εσύ @Froufroκαταλαβαίνεις τι εννοώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christine_ είπε:

Το έχω ακούσει αυτό αγάπη . Και δεν θέλω να ξανά κάνω καισαρική να σου πω την αλήθεια 😁

Πονάει περισσότερο μετά ? Παίρνει περισσότερο να αναρρώσεις? Μίλησε μου ! 

Εγώ να πω την αλήθεια μου και στο χειρουργείο μέσα πόνεσα λίγο 😅😅 μου βάλανε κι άλλη δόση κατά τη διάρκεια και μετά ήμουν με καθετήρα και κοκτέιλ παυσίπονων. 

Μην σας αγχωνω όμως, ακούγονται τρομακτικά γιατί δεν έχετε ακόμα βιώματα , εσύ @Froufroκαταλαβαίνεις τι εννοώ 

Ναι μωρέ δυστυχώς παίρνει περισσότερο.... στην πρώτη έκανα μια βδομάδα να πω ότι στέκομαι χωρίς θέμα, στην δεύτερη περίπου δύο βδομάδες. Αλλά τι να κάνουμε θυσία για τα αγγελούδια μας. Δεν έχω γεννήσει φυσιολογικά αλλά αν ήταν επιλογή μου δεν το συζητώ ότι αυτό θα επέλεγα!!!! Αλλά κορίτσια όπως λέει κ η @Christine_ μην σας τρομάξουμε κιόλας.... είτε έτσι είτε αλλιώς το αποτέλεσμα έχει σημασία κ μετά από μέρες δεν θυμάσαι τίποτα! @Ε.Γ.Α. εσύ κορίτσι μου όλα τα παιδάκια σου φυσιολογικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν γεννησουμε όλες με το καλό να κάνουμε ένα θέμα να μιλήσουμε για τους τοκετούς μας , και όσες έχουμε πάνω από έναν να κάνουμε και μια σύγκριση. 

Να σου πω @Froufro εγώ θυμάμαι οτι στις 10 μέρες έκανα βαθύ κάθισμα , αλλά θυμάμαι και τις πρώτες μέρες στο σπίτι ότι μου έπεσε το σφουγγάρι στο μπάνιο και δεν μπορούσα να σκύψω να το πιάσω 🤔

Τελικά όντως τα ξεχνάς μετά , τα έχω ξεχάσει ήδη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Όταν γεννησουμε όλες με το καλό να κάνουμε ένα θέμα να μιλήσουμε για τους τοκετούς μας , και όσες έχουμε πάνω από έναν να κάνουμε και μια σύγκριση. 

Να σου πω @Froufro εγώ θυμάμαι οτι στις 10 μέρες έκανα βαθύ κάθισμα , αλλά θυμάμαι και τις πρώτες μέρες στο σπίτι ότι μου έπεσε το σφουγγάρι στο μπάνιο και δεν μπορούσα να σκύψω να το πιάσω 🤔

Τελικά όντως τα ξεχνάς μετά , τα έχω ξεχάσει ήδη 😂

Εμενα ειναι το πρωτο μου και δεν εχω εμπειρία… Αλλα ξερω δυσκολες καταστασεις και απο Φ.Τ και απο καισαρική… Να βγουμε καλα εμεις και να ´χουν υγεια τα μωράκια μας, αυτο μετραει στο τελος… Υ.γ στις 6 σημερα κοριτσια ειναι το δευτερο σεμιναριο για θηλασμό να μη ξεχασετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Εμενα ειναι το πρωτο μου και δεν εχω εμπειρία… Αλλα ξερω δυσκολες καταστασεις και απο Φ.Τ και απο καισαρική… Να βγουμε καλα εμεις και να ´χουν υγεια τα μωράκια μας, αυτο μετραει στο τελος… Υ.γ στις 6 σημερα κοριτσια ειναι το δευτερο σεμιναριο για θηλασμό να μη ξεχασετε 

Αυτό το πράγμα που κάνουν πολλοί , μου το κάνουν και στο μαγαζί . Με βλέπουν έγκυο και μου λένε τις "δύσκολες καταστάσεις" που έχουν ακούσει/ ζήσει. Μιλάμε για επιστημονική φαντασία, πολλά θα γινόταν σίριαλ... 

Να είμαστε καλά κι εμείς και τα μωράκια μας και όλα τέλεια! 

Μπράβο να παρακολουθήσετε το σεμινάριο για το θηλασμό! Όσο καλύτερα γνωρίζετε για το θηλασμό τόσο αυξάνεται το ποσοστό επιτυχίας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Αυτό το πράγμα που κάνουν πολλοί , μου το κάνουν και στο μαγαζί . Με βλέπουν έγκυο και μου λένε τις "δύσκολες καταστάσεις" που έχουν ακούσει/ ζήσει. Μιλάμε για επιστημονική φαντασία, πολλά θα γινόταν σίριαλ... 

Να είμαστε καλά κι εμείς και τα μωράκια μας και όλα τέλεια! 

Μπράβο να παρακολουθήσετε το σεμινάριο για το θηλασμό! Όσο καλύτερα γνωρίζετε για το θηλασμό τόσο αυξάνεται το ποσοστό επιτυχίας! 

Ε μα ναι… Ολα τα κακα υπαρχουν δε θελω να τα ακουω γιατι μετα τα σκεφτομαι… Χαίρω πολυ πως τα παντα μπορουν να συμβούν… Προσπαθω να σκεφτομαι πως ολα θα πανε καλα, να εχουμε υγεια και αγαπη! Ζουμε σκληρές εποχες, μα φερνουμε νεες ψυχούλες να το κανουμε το κοσμο πιο ομορφο… Γιατι ενας κοσμος ειναι όμορφος, οταν ακούγονται γελια παιδιων ❤️ Με βοηθανε τα σεμιναρια σαν *ψαρι που ειμαι στο θεμα μαμας 🤪🤪🤪 καλη συνεχεια μανούλες 🥰🌺🧚🏼‍♂️🥰❤️🍓🍫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Ε μα ναι… Ολα τα κακα υπαρχουν δε θελω να τα ακουω γιατι μετα τα σκεφτομαι… Χαίρω πολυ πως τα παντα μπορουν να συμβούν… Προσπαθω να σκεφτομαι πως ολα θα πανε καλα, να εχουμε υγεια και αγαπη! Ζουμε σκληρές εποχες, μα φερνουμε νεες ψυχούλες να το κανουμε το κοσμο πιο ομορφο… Γιατι ενας κοσμος ειναι όμορφος, οταν ακούγονται γελια παιδιων ❤️ Με βοηθανε τα σεμιναρια σαν *ψαρι που ειμαι στο θεμα μαμας 🤪🤪🤪 καλη συνεχεια μανούλες 🥰🌺🧚🏼‍♂️🥰❤️🍓🍫

Πάντως κορίτσι μου καμμία μας δεν γέννησε και οδηγίες χρήσης μαζί με το μωράκι! Όλες στην πορεία τα μαθαίνουμε, όλες ψάρια λοιπόν!! 

Δείτε το σεμινάριο και ελάτε να το συζητήσουμε μετά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

@Christine_χαχαχ θα μου λείψει ο ήρεμος ύπνος είναι σίγουρη 

Και εγώ σκέφτομαι να τον έχω μαζί τον μπέμπη μου αν και εφόσον γεννήσω φυσιολογικό τώρα σε περίπτωση καισαρικής θα το ξανασκεφτώ😬

@Kallia.Geo αυτό με τον συνοδό μανούλα δεν το είχα σκεφτεί...πολύ καλή ιδέα και σίγουρα με περισσότερη βοήθεια 😊

 

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Εμενα ειναι το πρωτο μου και δεν εχω εμπειρία… Αλλα ξερω δυσκολες καταστασεις και απο Φ.Τ και απο καισαρική… Να βγουμε καλα εμεις και να ´χουν υγεια τα μωράκια μας, αυτο μετραει στο τελος… Υ.γ στις 6 σημερα κοριτσια ειναι το δευτερο σεμιναριο για θηλασμό να μη ξεχασετε 

Δεν μου ήρθε κωδικός . Μπορείς να μου στείλεις ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

 

Δεν μου ήρθε κωδικός . Μπορείς να μου στείλεις ? 

Το ιδιο που σου εστειλαν και τη προηγουμενη φορα βαζεις, δες το μειλ σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Το ιδιο που σου εστειλαν και τη προηγουμενη φορα βαζεις, δες το μειλ σου

Το βρήκα κορίτσι μου ! Το σκέφτηκα μόλις το έστειλα !! Ευχαριστώ που το θύμησες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Το βρήκα κορίτσι μου ! Το σκέφτηκα μόλις το έστειλα !! Ευχαριστώ που το θύμησες 

❤️ Και αγχώθηκα τωρα που δα το μήνυμά σου 🤪 Δε μου ρχεται ειδοποίηση οταν καποιος μου γραφει κατι αν δε μπω να κοιταξω  τη σελιδα 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

❤️ Και αγχώθηκα τωρα που δα το μήνυμά σου 🤪 Δε μου ρχεται ειδοποίηση οταν καποιος μου γραφει κατι αν δε μπω να κοιταξω  τη σελιδα 🌸

Αχαχαχ όλα καλά !!! 💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Εννοείται όσες μπορείτε να έχετε τη μαμά μαζί θα είναι μεγάλη βοήθεια!!! Το μόνο που πρέπει να λάβεις υπόψιν σου είναι ότι ο άντρας σου θα δει το μωρό όταν βγεις από το μαιευτήριο ☹

Αχ ναι σωστό κι αυτό...οπότε δεν βολεύει με την μαμά τελικά....δεν πειράζει μωρέ όπως λέει και η @Christine_ τρεις μερουλες είναι😊

Θέλω να πιστεύω ότι οι μαίες θα μας βοηθήσουν σε όλα οπότε όλα καλά πάμε δυναμικά😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα στα γρηγορα τι εχετε γραψει! 

Στο ιδιωτικο χρειαζεστε πολυ λιγα πραγματα σε σχεση με το δημοσιο. Αν μπειτε στις σελιδες των ιδιωτικων λεει τι χρειαζεστε. Αν ειναι καμια κοπελα για δημοσιο πειτε μου να σας στειλω τη λιστα απο εκει που θα γεννησω αυτη τη φορα. 

Εγω κοριτσια, εχω κανει δυο καισαρικες και την τριτη τη γεννησα φυσιολογικα. Εκανα vbac δηλαδη αν εχετε ακουσει. Οι καισαρικες μου ομως ηταν τελειως αναιτιες εμενα.... Γενικα ειχα καλη αναρρωση ομως και απο τις καισαρικες και απο το φυσιολογικο εννοειται!

Σε αλλα νεα εκανα παλι εξετασεις αιματος και αυτη τη φορα ηταν ολα οκ με τον θυροειδη... Τι να πω... Σιγουρα θα το κοιταω μια φορα το μηνα οπως και τα υπολοιπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Διαβασα στα γρηγορα τι εχετε γραψει! 

Στο ιδιωτικο χρειαζεστε πολυ λιγα πραγματα σε σχεση με το δημοσιο. Αν μπειτε στις σελιδες των ιδιωτικων λεει τι χρειαζεστε. Αν ειναι καμια κοπελα για δημοσιο πειτε μου να σας στειλω τη λιστα απο εκει που θα γεννησω αυτη τη φορα. 

Εγω κοριτσια, εχω κανει δυο καισαρικες και την τριτη τη γεννησα φυσιολογικα. Εκανα vbac δηλαδη αν εχετε ακουσει. Οι καισαρικες μου ομως ηταν τελειως αναιτιες εμενα.... Γενικα ειχα καλη αναρρωση ομως και απο τις καισαρικες και απο το φυσιολογικο εννοειται!

Σε αλλα νεα εκανα παλι εξετασεις αιματος και αυτη τη φορα ηταν ολα οκ με τον θυροειδη... Τι να πω... Σιγουρα θα το κοιταω μια φορα το μηνα οπως και τα υπολοιπα!

Να τα χαίρεσαι ολα τα ζουζούνια σου🧚🏼‍♂️🥰🌸💕 Ολα θα πανε καλα κοριτσια είμαστε κοντα !!! Βαζω διαφορες κακες σκεψεις στο νου μου και με γεμίζω άγχος χωρίς αιτία. Μετα κοιταω τη φωτογραφια του υπερήχου και χαμογελάνε μεχρι και τα αυτια μου🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

Αχ ναι σωστό κι αυτό...οπότε δεν βολεύει με την μαμά τελικά....δεν πειράζει μωρέ όπως λέει και η @Christine_ τρεις μερουλες είναι😊

Θέλω να πιστεύω ότι οι μαίες θα μας βοηθήσουν σε όλα οπότε όλα καλά πάμε δυναμικά😍

Να έχετε υπόψη ότι μπορεί κάποια άλλη μαμά να κάνει παράπονα αν είναι άντρας συνοδός , γιατί θα θέλει να θηλάζει και να είναι πιο άνετη..

Ο γιατρός μου είπε ότι θα βάζει τον άντρα μου για να βλέπει το μωρό ίσα ίσα και θα προτιμήσω τη μαμά να με βοηθήσει στα υπόλοιπα. Τώρα θα δείξει πώς θα πάει μέχρι εκείνη τη στιγμή !

Καλημέεεεερα ❤️ ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Διαβασα στα γρηγορα τι εχετε γραψει! 

Στο ιδιωτικο χρειαζεστε πολυ λιγα πραγματα σε σχεση με το δημοσιο. Αν μπειτε στις σελιδες των ιδιωτικων λεει τι χρειαζεστε. Αν ειναι καμια κοπελα για δημοσιο πειτε μου να σας στειλω τη λιστα απο εκει που θα γεννησω αυτη τη φορα. 

Εγω κοριτσια, εχω κανει δυο καισαρικες και την τριτη τη γεννησα φυσιολογικα. Εκανα vbac δηλαδη αν εχετε ακουσει. Οι καισαρικες μου ομως ηταν τελειως αναιτιες εμενα.... Γενικα ειχα καλη αναρρωση ομως και απο τις καισαρικες και απο το φυσιολογικο εννοειται!

Σε αλλα νεα εκανα παλι εξετασεις αιματος και αυτη τη φορα ηταν ολα οκ με τον θυροειδη... Τι να πω... Σιγουρα θα το κοιταω μια φορα το μηνα οπως και τα υπολοιπα!

Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν ότι θα κάνω, αλλά η γιατρός μου σε αυτό το θέμα είναι ανένδοτη! Υποστηρίζει 100% τον φυσιολογικό, αλλά για εκείνη όταν κάνεις μια καισαρική είσαι για πάντα καισαρική... Δεν πειράζει καλά να είμαστε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Να έχετε υπόψη ότι μπορεί κάποια άλλη μαμά να κάνει παράπονα αν είναι άντρας συνοδός , γιατί θα θέλει να θηλάζει και να είναι πιο άνετη..

Ο γιατρός μου είπε ότι θα βάζει τον άντρα μου για να βλέπει το μωρό ίσα ίσα και θα προτιμήσω τη μαμά να με βοηθήσει στα υπόλοιπα. Τώρα θα δείξει πώς θα πάει μέχρι εκείνη τη στιγμή !

Καλημέεεεερα ❤️ ❤️ ❤️

Συνήθως υπάρχει παραβαν για αυτές τις περιπτώσεις,!

στη πρώτη γέννα δε ξέρω πόσοι άνθρωποι με είδαν να θηλάζω! Τότε δεν είχαμε κορόνα κι όλας οπότε έρχονταν κατά δεκάδες οι επισκέπτες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!  που λετε για το βάρος εγώ θα ήθελα πάλι ένα μωρό Μέχρι 3κιλα το πολύ για να το βγάλω πάλι εύκολα 😜! Είχα πάει εγώ υπέρηχο κ το έβγαλε 2700 κ γέννησα την επόμενη ήμερα 2500! Ήταν μια σταλιά αλλά πραγματικά βγήκε μονος του 🤪🤪 αλλά οπως λέει κ το @ditakiκανενα δεν έμεινε μέσα στην κοιλια! Κ εννοείται εμένα η γιατρος μ είπε δεν είναι μόνο το βάρος είναι όλα π πρέπει να βλέπονται αναλογικά δλδ το μηριαίο οστό η κεφάλι του όλα να αναπτύσσονται φυσιολογικά να συμβαδίζουν μεταξύ τους… @Apostolia88κοριτσι μου καλά έκανες να παρεις μια δεύτερη γνώμη! Αν δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου είναι το καλυτερο π μπορείς να κανεις!!  
    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...