Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Πώς είστε κορίτσια? Μόλις έκανα μια μπαμπάτσικη παραγγελία με ρουχαλάκια... ξαφνικά από χθες άρχισε να με πιάνει άγχος ότι κοντεύει ο καιρός κ εγώ δεν είμαι καθόλου έτοιμη!!! Ακόμα κ το βαλιτσάκι για το μαιευτήριο θέλω να φτιάξω από το άγχος που με κατέβαλε 😄

Καλοφόρετα να ειναι κοριτσι μου!!! 
Μην ανησυχεις κι εγω δεν εχω κανει τιποτα ακομα… εχω βάψει μονο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Τι νουμερο τα πηρες; Αυτο με εχει μπερδέψει λιγο

Πήρα κάποια μικρούλια 0-3 Αλλά τα περισσότερα τα πήρα 3-6. Αν κρίνω από τον μεγάλο μου που ήταν μεγάλο μωράκι τα πρώτα τα βάλαμε ελάχιστα, είναι πολύ καλύτερα αυτό το νούμερο... μεγαλώνουν πολύ γρήγορα κ αν είναι λίγο μεγαλύτερα στην αρχή  δεν χάθηκε κ ο κόσμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλοφόρετα να ειναι κοριτσι μου!!! 
Μην ανησυχεις κι εγω δεν εχω κανει τιποτα ακομα… εχω βάψει μονο!! 

Ο άντρας μου λέει χαλάρωσε, λες να έρθει η ώρα κ να μην έχουμε τίποτα να το ντύσουμε? 😄 τώρα που παρήγγειλα αυτά μπορώ να πω πως ηρέμησα λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ο άντρας μου λέει χαλάρωσε, λες να έρθει η ώρα κ να μην έχουμε τίποτα να το ντύσουμε? 😄 τώρα που παρήγγειλα αυτά μπορώ να πω πως ηρέμησα λίγο 

Μην αγχωνεσαι, καλα σου λεει ο αντρας σου! Αφου εχεις και στοκ απο τον μεγάλο σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πήρα κάποια μικρούλια 0-3 Αλλά τα περισσότερα τα πήρα 3-6. Αν κρίνω από τον μεγάλο μου που ήταν μεγάλο μωράκι τα πρώτα τα βάλαμε ελάχιστα, είναι πολύ καλύτερα αυτό το νούμερο... μεγαλώνουν πολύ γρήγορα κ αν είναι λίγο μεγαλύτερα στην αρχή  δεν χάθηκε κ ο κόσμος

Καλοφορετα κορίτσι μου!! Κ εγώ έκανα κάποιες αγορές από ρουχαλακια και σεντονακια κουβερτουλες για το λίκνο του!! 

Κορίτσια να προτιμάτε φορμακια με φερμουάρ πιστεύω θα μας βολέψουν περισσότερο!!! Και εσωρουχακια πήραμε χιαστί για μεγαλύτερη ευκολία!!

Ωραία όλα αυτά του λέω του δικού μου αλλά τώρα μας λείπει και ένα μωρό!!!!

Αχ τι να κάνω μου φαίνονται πολύ άδεια όλα αυτά και ανυπομονώωωωω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως εχουμε καιρο! Εγω δεν εχω κανει κατι ακομα... Τα χριστουγεννα θα βγαλω και θα αρχισω να πλενω τα ρουχαλακια που εχουμε και να φτιαξω βαλιτσουλα. Κοριτσια, εχει καμια στεγνωτηριο? Εμεις θελουμε να παρουμε... Ειναι πολυ χρησιμη συσκευη νομιζω....

Παντως μετα απο καθε εγκυμοσυνη παντα μου λειπει η κοιλιτσα μου.... 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μην αγχωνεσαι, καλα σου λεει ο αντρας σου! Αφου εχεις και στοκ απο τον μεγάλο σου! 

Ναι αλλά τώρα θέλουμε ροζουλιά 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Poli91 είπε:

Καλοφορετα κορίτσι μου!! Κ εγώ έκανα κάποιες αγορές από ρουχαλακια και σεντονακια κουβερτουλες για το λίκνο του!! 

Κορίτσια να προτιμάτε φορμακια με φερμουάρ πιστεύω θα μας βολέψουν περισσότερο!!! Και εσωρουχακια πήραμε χιαστί για μεγαλύτερη ευκολία!!

Ωραία όλα αυτά του λέω του δικού μου αλλά τώρα μας λείπει και ένα μωρό!!!!

Αχ τι να κάνω μου φαίνονται πολύ άδεια όλα αυτά και ανυπομονώωωωω ❤️

Εμένα μου αρέσει πολύ το πλέξιμο κ έχω φτιάξει ένα κουβερτάκι για το κρεβάτι κ φτιάχνω άλλο ένα αγκαλιάς.... Μας έχουν πάρει κ οι γιαγιάδες μας σεντονάκια κ τέτοια οπότε με αυτά δεν θα ασχοληθώ περισσότερο, πιο πολύ θέλω να είμαι εντάξει από ρούχα. Όσο τα βλέπω ρε κορίτσια σκέφτομαι το κορμάκι που θα τα γεμίσει κ τρελαίνομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Οντως εχουμε καιρο! Εγω δεν εχω κανει κατι ακομα... Τα χριστουγεννα θα βγαλω και θα αρχισω να πλενω τα ρουχαλακια που εχουμε και να φτιαξω βαλιτσουλα. Κοριτσια, εχει καμια στεγνωτηριο? Εμεις θελουμε να παρουμε... Ειναι πολυ χρησιμη συσκευη νομιζω....

Παντως μετα απο καθε εγκυμοσυνη παντα μου λειπει η κοιλιτσα μου.... 🥰🥰🥰

Συμβουλή μου, αν έχεις χώρο να πάρεις άλλη συσκευή ξεχωριστά... μην είναι δηλ πλυντήριο-στεγνωτήριο να είναι ανεξάρτητο στεγνωτήριο. Εγώ πήρα 2 σε ένα κ το μετάνιωσα!!! Δεν τα στεγνώνει καλά κ μετά μου είπαν ότι έτσι είναι πάντα αν είναι μια συσκευή 

Κ εμένα μου λείπει η κοιλίτσα μετά.... 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι αλλά τώρα θέλουμε ροζουλιά 😄😄😄

Ναι σιγουρα!!! 🎀🎀🎀 Τα φορμάκια ομως θα σε καλύψουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Σίγουρα!! 😊

Κι εγω ανυπομονω να ξεκινήσω να της φτιαχνω το δωματιο και τα πραγματάκια της!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω ανυπομονω να ξεκινήσω να της φτιαχνω το δωματιο και τα πραγματάκια της!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Με το καλό να τα φτιάξεις κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Με το καλό να τα φτιάξεις κορίτσι μου!!!

Σε ευχαριστω!!!! Κι εσυ να τα ετοιμάσεις ολα οπως θες και να τα χαρούμε με τα μωράκια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε κοριτσια νουμερο να παρω 0-3 μονο; Δέκα εσωτερικα κοντομανικα σκεφτομουν (να μη το κουραζω το μικρουλι μου να του βαζω και απο μεσα με μακρυ μανικι στην αρχη) και άλλα τοσα φορμάκια μακρυμάνικα; Σκεφτομουν και το ζιπουνακι και το φορμάκι να κλεινουν απο μπροστα… Τους πρωτους 3 μηνες τουλαχιστον να μη το κουραζω να το γυρναω σαν αρνάκι 🤣 Ασε που εχει και το μανταλάκι στον αφαλό τις πρωτες μερες και θελω να μη το καταπιέζω πολυ μεχρι να το γυριζω και μπρούμυτα… Δε ξερω μηπως λεω χαζα;;; Γι’αυτό τα γραφω εσεις που εχετε μωράκια να δωσετε τα φωτα σας!!! Σεντονάκια πετσέτες παπλώματα κουβέρτες ολα αυτα τα εχω και εχω ξεκινήσει και τα πλενω 🥰🌺🧚🌸💕🍓🍫🥳🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Οποτε κοριτσια νουμερο να παρω 0-3 μονο; Δέκα εσωτερικα κοντομανικα σκεφτομουν (να μη το κουραζω το μικρουλι μου να του βαζω και απο μεσα με μακρυ μανικι στην αρχη) και άλλα τοσα φορμάκια μακρυμάνικα; Σκεφτομουν και το ζιπουνακι και το φορμάκι να κλεινουν απο μπροστα… Τους πρωτους 3 μηνες τουλαχιστον να μη το κουραζω να το γυρναω σαν αρνάκι 🤣 Ασε που εχει και το μανταλάκι στον αφαλό τις πρωτες μερες και θελω να μη το καταπιέζω πολυ μεχρι να το γυριζω και μπρούμυτα… Δε ξερω μηπως λεω χαζα;;; Γι’αυτό τα γραφω εσεις που εχετε μωράκια να δωσετε τα φωτα σας!!! Σεντονάκια πετσέτες παπλώματα κουβέρτες ολα αυτα τα εχω και εχω ξεκινήσει και τα πλενω 🥰🌺🧚🌸💕🍓🍫🥳🎈

Εγώ προτείνω λίγα 0-3 κ περισσότερα 3-6... Όπως κ έκανα, αλλά πάλι ότι νομίζεις φυσικά εσύ καλύτερα! Το λέω από την άποψη ότι κ μικρούλι να είναι το μεγαλύτερο θα το βάλει, ενώ αν σου βγει αφρατούλι θα ψάχνεις πολύ σύντομα για καινούρια ρουχαλάκια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ προτείνω λίγα 0-3 κ περισσότερα 3-6... Όπως κ έκανα, αλλά πάλι ότι νομίζεις φυσικά εσύ καλύτερα! Το λέω από την άποψη ότι κ μικρούλι να είναι το μεγαλύτερο θα το βάλει, ενώ αν σου βγει αφρατούλι θα ψάχνεις πολύ σύντομα για καινούρια ρουχαλάκια 😊

Τα κοντομάνικα να τα προτιμήσουμε για τον υπνο;; Η επειδη θα ειναι καταχείμωνο και στον υπνο μακρυμάνικα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Τα κοντομάνικα να τα προτιμήσουμε για τον υπνο;; Η επειδη θα ειναι καταχείμωνο και στον υπνο μακρυμάνικα; 

Για μέσα θα πάρω κ μακρυά κ κοντά, τις πιο ζεστές μέρες να είναι πιο δροσερό το μωράκι, παρ' όλο που είναι χειμώνας χρειάζονται.... κ το άλλο μου μωρό αρχές Φεβρουαρίου ήταν κ το ίδιο έκανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Για μέσα θα πάρω κ μακρυά κ κοντά, τις πιο ζεστές μέρες να είναι πιο δροσερό το μωράκι, παρ' όλο που είναι χειμώνας χρειάζονται.... κ το άλλο μου μωρό αρχές Φεβρουαρίου ήταν κ το ίδιο έκανα 

 Να παρω και μακρυμανικα για απο μεσα λες δηλαδη ε; 🤔 Το 3-6 μετα απο ποσο καιρο το εβαλε το ζουζουνι σου; Και ποσα κιλα γεννηθηκε; Αχχ ειμαι τοσο αναποφάσιστη και δεν εχω ιδεα τι να παρω 🤪🤣 Δε θελω να τα παρω και να μη τα χρησιμοποιήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Για μέσα θα πάρω κ μακρυά κ κοντά, τις πιο ζεστές μέρες να είναι πιο δροσερό το μωράκι, παρ' όλο που είναι χειμώνας χρειάζονται.... κ το άλλο μου μωρό αρχές Φεβρουαρίου ήταν κ το ίδιο έκανα 

Αααααα σουπερ!!! Ευχαριστω πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Louna είπε:

 Να παρω και μακρυμανικα για απο μεσα λες δηλαδη ε; 🤔 Το 3-6 μετα απο ποσο καιρο το εβαλε το ζουζουνι σου; Και ποσα κιλα γεννηθηκε; Αχχ ειμαι τοσο αναποφάσιστη και δεν εχω ιδεα τι να παρω 🤪🤣 Δε θελω να τα παρω και να μη τα χρησιμοποιήσω

Εγω εχω και απο τα δυο παντως και αναλογα τον καιρο τους τα φοραω. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Συμβουλή μου, αν έχεις χώρο να πάρεις άλλη συσκευή ξεχωριστά... μην είναι δηλ πλυντήριο-στεγνωτήριο να είναι ανεξάρτητο στεγνωτήριο. Εγώ πήρα 2 σε ένα κ το μετάνιωσα!!! Δεν τα στεγνώνει καλά κ μετά μου είπαν ότι έτσι είναι πάντα αν είναι μια συσκευή 

Κ εμένα μου λείπει η κοιλίτσα μετά.... 😊

Ναι ξεχωριστο εννοειται! Το εχουμε ψαξει πολυ! Νομιζω οτι χρειαζεται...  Ειδικα τωρα το χειμωνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Louna είπε:

 Να παρω και μακρυμανικα για απο μεσα λες δηλαδη ε; 🤔 Το 3-6 μετα απο ποσο καιρο το εβαλε το ζουζουνι σου; Και ποσα κιλα γεννηθηκε; Αχχ ειμαι τοσο αναποφάσιστη και δεν εχω ιδεα τι να παρω 🤪🤣 Δε θελω να τα παρω και να μη τα χρησιμοποιήσω

Ο ένας 3.600 το πρώτο νούμερο το βάλαμε στην κυριολεξία για μέρες.... πριν κλείσει μήνα δεν του έκαναν! Ο δεύτερος 3.350 κ αλλάξαμε νούμερο στους δύο μήνες, γι'αυτό προτιμώ το 3-6 είναι πιο σίγουρο ότι δεν θα πάνε χαμένα... Αλλά εντάξει φυσικά παίρνω κ κάποια στο 0-3 για τις πρώτες μέρες, μπορεί να είναι τσιλιβηθράκι, μην είναι σαν σακιά όλα πάνω του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ο ένας 3.600 το πρώτο νούμερο το βάλαμε στην κυριολεξία για μέρες.... πριν κλείσει μήνα δεν του έκαναν! Ο δεύτερος 3.350 κ αλλάξαμε νούμερο στους δύο μήνες, γι'αυτό προτιμώ το 3-6 είναι πιο σίγουρο ότι δεν θα πάνε χαμένα... Αλλά εντάξει φυσικά παίρνω κ κάποια στο 0-3 για τις πρώτες μέρες, μπορεί να είναι τσιλιβηθράκι, μην είναι σαν σακιά όλα πάνω του

Σε ευχαριστω 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεερα !

Επιτέλους διάβασα όλο το θέμα από την αρχή!! 

Οπότε πλέον μπορώ να συμμετέχω κι εγώ αν με θέλετε 😅😋

Λέω από τον άλλο μήνα κι εγώ σιγά σιγά να κατεβάσω τα ρούχα που ήδη έχω και να αρχίσω να πλένω - σιδερωνω ότι είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...