Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? ❤

Εγώ έχω έρθει για καμπύλη σακχάρου 

Καλημέρα !!!

Καλά αποτελέσματα !!! Να μας πεις πώς πήγε !

Εμείς την Παρασκευή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα !!!

Καλά αποτελέσματα !!! Να μας πεις πώς πήγε !

Εμείς την Παρασκευή!!!

Άντε καλή δύναμη κ σε εσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μοναχούλα πήγες ;

Ευχαριστούμε !!!

Έχει η ξαδέρφη μου μαγαζί δύο λεπτά από το μικροβιολογικό κ την έβγαλα εκεί 😊 μόλις έκανα κ την τελευταία αιμοληψία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Εμεις αυριο παμε για καμπυλη! Πρωτη φορα μου ειπαν να τους παω εγω τη γλυκοζη. Στα αλλα τρια κοριτσια την ειχε το μικροβιολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πόσες φορές έχετε κάνει καμπύλη στην εγκυμοσύνη σας? 

Εγώ έκανα μια στην αρχή και άλλη μία τον Σεπτέμβριο και βγήκαν καλές και οι δύο. Δεν μου είπε κάτι ο γιατρός μου για το τρίτο τρίμηνο και ανησυχώ🥺!!! Έστω και προληπτικά δεν έπρεπε να μου πει να κάνω τώρα που φτάνουμε στην τελική ευθεία? 

Τι να πω.. 🙍

Καλά αποτελέσματα σε όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Poli91 είπε:

Κορίτσια πόσες φορές έχετε κάνει καμπύλη στην εγκυμοσύνη σας? 

Εγώ έκανα μια στην αρχή και άλλη μία τον Σεπτέμβριο και βγήκαν καλές και οι δύο. Δεν μου είπε κάτι ο γιατρός μου για το τρίτο τρίμηνο και ανησυχώ🥺!!! Έστω και προληπτικά δεν έπρεπε να μου πει να κάνω τώρα που φτάνουμε στην τελική ευθεία? 

Τι να πω.. 🙍

Καλά αποτελέσματα σε όλες ❤️

Εξετασεις αίματος δε σου βάζει ο γιατρος σου να κανεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα; Αν έβλεπε κατι θα σου ελεγε να κανεις παλι καμπύλη, προφανως στις εξετασεις σου ειναι ολα οκ… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εξετασεις αίματος δε σου βάζει ο γιατρος σου να κανεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα; Αν έβλεπε κατι θα σου ελεγε να κανεις παλι καμπύλη, προφανως στις εξετασεις σου ειναι ολα οκ… 

Μια γενική αίματος και ούρων με βάζει να κάνω αλλά μέχρι τώρα όντως δεν μου έχει επισημάνει κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα!Εμεις αυριο παμε για καμπυλη! Πρωτη φορα μου ειπαν να τους παω εγω τη γλυκοζη. Στα αλλα τρια κοριτσια την ειχε το μικροβιολογικο.

Καλή επιτυχία κ σε εσάς κορίτσι μου κ σε όλες όσες πάτε...! Εγώ μόλις πήρα αποτελέσματα κ είμαστε μια χαρά! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα!Εμεις αυριο παμε για καμπυλη! Πρωτη φορα μου ειπαν να τους παω εγω τη γλυκοζη. Στα αλλα τρια κοριτσια την ειχε το μικροβιολογικο.

Και εγώ ρώτησα για καλό και για κακό.. για να ξέρω αν θα την πάρω από φαρμακείο.

Είναι κάποια μικροβιολογικά που δεν έχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλή επιτυχία κ σε εσάς κορίτσι μου κ σε όλες όσες πάτε...! Εγώ μόλις πήρα αποτελέσματα κ είμαστε μια χαρά! 😊

Μπράβο !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλή επιτυχία κ σε εσάς κορίτσι μου κ σε όλες όσες πάτε...! Εγώ μόλις πήρα αποτελέσματα κ είμαστε μια χαρά! 😊

Σουπερ!!! 🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Poli91 είπε:

Κορίτσια πόσες φορές έχετε κάνει καμπύλη στην εγκυμοσύνη σας? 

Εγώ έκανα μια στην αρχή και άλλη μία τον Σεπτέμβριο και βγήκαν καλές και οι δύο. Δεν μου είπε κάτι ο γιατρός μου για το τρίτο τρίμηνο και ανησυχώ🥺!!! Έστω και προληπτικά δεν έπρεπε να μου πει να κάνω τώρα που φτάνουμε στην τελική ευθεία? 

Τι να πω.. 🙍

Καλά αποτελέσματα σε όλες ❤️

Εγώ δεν έχω κάνει ξανά.. τώρα μου είπε για πρώτη φορά.

Γενικές αίματος ναι, αλλα καμπύλη όχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Poli91 είπε:

Κορίτσια πόσες φορές έχετε κάνει καμπύλη στην εγκυμοσύνη σας? 

Εγώ έκανα μια στην αρχή και άλλη μία τον Σεπτέμβριο και βγήκαν καλές και οι δύο. Δεν μου είπε κάτι ο γιατρός μου για το τρίτο τρίμηνο και ανησυχώ🥺!!! Έστω και προληπτικά δεν έπρεπε να μου πει να κάνω τώρα που φτάνουμε στην τελική ευθεία? 

Τι να πω.. 🙍

Καλά αποτελέσματα σε όλες ❤️

Μου κάνει μόνο εντύπωση που σε έβαλε τόσο νωρίς να την κάνεις κ μάλιστα δύο φορές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Μου κάνει μόνο εντύπωση που σε έβαλε τόσο νωρίς να την κάνεις κ μάλιστα δύο φορές....

Είχα διαφορετικό γιατρό πριν μάλλον για αυτό! Θα τον ρωτήσω πάντως καλού κακού να μου φύγει και μένα η περιέργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Poli91 είπε:

Ευχαριστούμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Ειμαι μικροβιολογικο για την καμπυλη και θα ειμαι εδω μεχρι 10.30 περιπου. Τι κανετε εσεις??

Καλημέρα κορίτσι μου! Κ μόλις σε σκεφτόμουν γιατί είχες πει ότι θα πήγαινες... Καλά αποτελέσματα να έχεις!!! Εγώ σήμερα θα αφιερωθώ λίγο στο σπίτι γιατί γίνεται χαμούλης.....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κοριτσια, καλά αποτελέσματα να έχετε !!!!

Εγώ είμαι στο γραφείο κλασικά... Αύριο έχω την καμπύλη και πήρα άδεια να καθαρίσω τον δικό μου χαμό του σπιτιού 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι χωρίς παιδί , καθαρίζω το σπίτι το απόγευμα που θα γυρίσω από τη δουλειά και σε ένα 24ωρο γίνεται πάλι Ο ΧΑΜΟΣ ! Με το παιδί, τι θα κάνω ;;; Πώς τα καταφέρνετε;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια μου! Θα σας στειλω να σας πω πως πηγαμε!

@Kallia.Geo θα τα βρεις τα πατηματα σιγα σιγα! Στην αρχη θα ειναι λιγο δυσκολα αλλα μετα θα βρειτε τις συνηθειες σας και θα τα κανεις ολα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Είμαι χωρίς παιδί , καθαρίζω το σπίτι το απόγευμα που θα γυρίσω από τη δουλειά και σε ένα 24ωρο γίνεται πάλι Ο ΧΑΜΟΣ ! Με το παιδί, τι θα κάνω ;;; Πώς τα καταφέρνετε;;

 

Δεν τα καταφέρνουμε 😆😆😆 

Πλάκα κάνω.... Απλά είσαι όλη μέρα στο πόδι κ μετά βρήσκεις σιγά σιγά τους ρυθμούς σου, σίγουρα υπάρχουν κ φορές που μένουν αρκετά πράγματα πίσω κ άλλες φορές που βρήσκεις παραπάνω κουράγιο να τα φέρεις βόλτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...