Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Εύχομαι να σου περάσει ρε συ😕 Το έντερό μας είναι από αριστερά 🤷‍♀️ Εκτός και αν σε έχει πειράξει κάτι που έφαγες και σε πονάει

Απο το πρωι-μεσημερακι με πειραζει! Και εφαγα κοτόπουλο ψητο! Οποτε δε νομιζω οτι ειναι το φαγητο… 

Ευτυχως κινητικότητα το μωρακι εχει κανονικα οποτε δεν εχω αγχωθει στα τέρματα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Απο το πρωι-μεσημερακι με πειραζει! Και εφαγα κοτόπουλο ψητο! Οποτε δε νομιζω οτι ειναι το φαγητο… 

Ευτυχως κινητικότητα το μωρακι εχει κανονικα οποτε δεν εχω αγχωθει στα τέρματα… 

Ολα θα πανε καλα, ειναι το μονο σιγουρο 🥰 αχ τι μας κανουν τα σκατιαρικα 🤣🤣🤣 πριν καλα καλα γεννήσουμε μας εχουν σε εγρήγορση 🤪 μας προπονούν για μετα 🤣 περαστικό θα ειναι κοριτσάρα μου, αφου μιλας με το γιατρο σου δεν εχεις τιποτα να σε απασχολει 🥰🌺🍫🍓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

Ολα θα πανε καλα, ειναι το μονο σιγουρο 🥰 αχ τι μας κανουν τα σκατιαρικα 🤣🤣🤣 πριν καλα καλα γεννήσουμε μας εχουν σε εγρήγορση 🤪 μας προπονούν για μετα 🤣 περαστικό θα ειναι κοριτσάρα μου, αφου μιλας με το γιατρο σου δεν εχεις τιποτα να σε απασχολει 🥰🌺🍫🍓

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Να εισαι καλα!! 
Αχ τι μας κάνουν δε λες τιποτα!!! 
Καλη συνεχεια να εχουμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Με λοξυγγα ξυπνησαμε εμεις!!! Εχουν πολυ πλακα οταν τα πιανει λοξυγγας😆😆😆 Το ειδε και ο αντρας μου και γελαγαμε! Θα το πω παλι! Τι θαυμα ειναι αυτο που ζουμε βρε κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Με λοξυγγα ξυπνησαμε εμεις!!! Εχουν πολυ πλακα οταν τα πιανει λοξυγγας😆😆😆 Το ειδε και ο αντρας μου και γελαγαμε! Θα το πω παλι! Τι θαυμα ειναι αυτο που ζουμε βρε κοριτσια!!!

Καλημέρα  σε όλα τα κορίτσια! ❤

Έχει πολύ πλάκα όταν τα πιάνει 😊🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Με λοξυγγα ξυπνησαμε εμεις!!! Εχουν πολυ πλακα οταν τα πιανει λοξυγγας😆😆😆 Το ειδε και ο αντρας μου και γελαγαμε! Θα το πω παλι! Τι θαυμα ειναι αυτο που ζουμε βρε κοριτσια!!!

Καλημέρα και από εμάς !!!

Πώς το καταλαβαίνετε αυτό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα και από εμάς !!!

Πώς το καταλαβαίνετε αυτό??

Κάνει ρυθμικές κινήσεις όπως όταν μας πιάνει εμάς... Είναι διαφορετικό από τις μπουνίτσες. Αν το πιάσει θα το καταλάβεις σίγουρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κάνει ρυθμικές κινήσεις όπως όταν μας πιάνει εμάς... Είναι διαφορετικό από τις μπουνίτσες. Αν το πιάσει θα το καταλάβεις σίγουρα 😊

αααα... τώρα από τη μία θέλω να το πιάσει να το νιώσω και από την άλλη δε θέλω να το βασανίσω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν , θέλω να μοιραστώ τον προβληματισμό μου και να ακούσω τις γνώμες σας ..

Κάνοντας εχθές το σεμινάριο για το θηλασμό , έλεγε η μαία ότι το καλύτερο για το μωράκι και τη μανούλα είναι να βρίσκονται στο ίδιο δωμάτιο. Επίσης, ότι είναι πολύ βασικό το πρώτο γάλα του θηλασμού και αφού το στομαχάκι του χωράει 25ml , θέλει περίπου κάθε δύο ώρες. Το ερώτημα μου λοιπόν , αφορά τα νοσοκομεία, δημόσια και ιδιωτικά. Έχω ενημερωθεί πως στα δημόσια το μωράκι ειναι δίπλα στη μανούλα, ενώ στο ιδιωτικό στο φέρνουν κάθε 4 με 5 ώρες , όπως και ότι του δίνουν ΄ζαχαρόνερο για να μην είναι άδειο το στομαχάκι του. Μπορεί να με ενημερώσει κάποια κοπέλα πάνω σε αυτό; Ή να μας πει τις δικές της εμπειρίες σε δημόσιο ή ιδιωτικό ; Είμαι αρκετά προβληματισμένη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Λοιπόν , θέλω να μοιραστώ τον προβληματισμό μου και να ακούσω τις γνώμες σας ..

Κάνοντας εχθές το σεμινάριο για το θηλασμό , έλεγε η μαία ότι το καλύτερο για το μωράκι και τη μανούλα είναι να βρίσκονται στο ίδιο δωμάτιο. Επίσης, ότι είναι πολύ βασικό το πρώτο γάλα του θηλασμού και αφού το στομαχάκι του χωράει 25ml , θέλει περίπου κάθε δύο ώρες. Το ερώτημα μου λοιπόν , αφορά τα νοσοκομεία, δημόσια και ιδιωτικά. Έχω ενημερωθεί πως στα δημόσια το μωράκι ειναι δίπλα στη μανούλα, ενώ στο ιδιωτικό στο φέρνουν κάθε 4 με 5 ώρες , όπως και ότι του δίνουν ΄ζαχαρόνερο για να μην είναι άδειο το στομαχάκι του. Μπορεί να με ενημερώσει κάποια κοπέλα πάνω σε αυτό; Ή να μας πει τις δικές της εμπειρίες σε δημόσιο ή ιδιωτικό ; Είμαι αρκετά προβληματισμένη ...

Κορίτσι μου εγώ μπορώ να σου πω την εμπειρία μου στο Μητέρα.... Αν θες να έχεις το μωράκι σου κοντά σου φυσικά κ μπορείς! Εγώ τα είχα μαζί μου συνέχεια. Αν πάλι θες να το πάρουν για να ξεκουραστείς ή να κάνεις μπάνιο ή κ για όλη τη νύχτα κ αυτό γίνεται, αλλά θα στο φέρουν οπωσδήποτε το αργότερο στις 2.30-3 ώρες για να φάει, εκτός αν κλαίει πιο πριν.... Επίσης αυτό με το ζαχαρόνερο το ΑΠΟΚΛΕΙΩ να το το κάνουν (τουλάχιστον εκει!) Προωθούν απίστευτα τον θηλασμό κ οι μαίες είναι πολύ βοηθητικές πάνω σε αυτό το κομμάτι! Ακόμα κ μέσα στα μεσάνυχτα αν τις χρειαστείς έρχονται να σε βοηθήσουν μέχρι να καταφέρεις να θηλάσεις!!! Ακόμα κ γάλα σκόνη που χρειάστηκε να δώσω κάποια στιγμή όσο ήμουν μέσα, φαντάσου ότι με έβαλαν να υπογράψω ότι το κάνω με δική μου θέληση πάρα τις υποδείξεις κ τις συμβουλές του μαιευτηρίου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα και από εμάς !!!

Πώς το καταλαβαίνετε αυτό??

Θα το καταλαβεις! Εχει πολλη πλακα πραγματικα!🤣🤣🤣

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Λοιπόν , θέλω να μοιραστώ τον προβληματισμό μου και να ακούσω τις γνώμες σας ..

Κάνοντας εχθές το σεμινάριο για το θηλασμό , έλεγε η μαία ότι το καλύτερο για το μωράκι και τη μανούλα είναι να βρίσκονται στο ίδιο δωμάτιο. Επίσης, ότι είναι πολύ βασικό το πρώτο γάλα του θηλασμού και αφού το στομαχάκι του χωράει 25ml , θέλει περίπου κάθε δύο ώρες. Το ερώτημα μου λοιπόν , αφορά τα νοσοκομεία, δημόσια και ιδιωτικά. Έχω ενημερωθεί πως στα δημόσια το μωράκι ειναι δίπλα στη μανούλα, ενώ στο ιδιωτικό στο φέρνουν κάθε 4 με 5 ώρες , όπως και ότι του δίνουν ΄ζαχαρόνερο για να μην είναι άδειο το στομαχάκι του. Μπορεί να με ενημερώσει κάποια κοπέλα πάνω σε αυτό; Ή να μας πει τις δικές της εμπειρίες σε δημόσιο ή ιδιωτικό ; Είμαι αρκετά προβληματισμένη ...

Μπορεις να ζητησεις room in και να εχεις το μωρακι σου διπλα σου. Επισης, ζητας αποκλειστικο θηλασμο και οι μαιες βαζουν ενα καρτελακι πανω που το λεει οποτε το θηλαζεις καθε φορα που θελει. Στην αρχη θα θελει ισως και καθε μιση ωρα. Δε σημαινει οτι δεν χορταινει απλα θελει και την επαφη με τη μανουλα που ηταν μεσα της εννια μηνες!! Θελει την αγκαλιτσα της και τη μυρωδια της. Εγω στο Ιασω που γεννησα την τριτη κορη διπλα μου την ειχα και την επαιρναν μονο για εξετασεις ή τις φωναζα εγω για να την αλλαξουν. Μια φορα την αλλαξα μονη μου και μου την ειπαν οτι δεν επιτρεπεται να τα αλλαζουμε πανες εμεις. Στα δημοσια το αλλαζουμε κανονικα μονοι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να επιλέξω δίκλινο ή μονόκλινο ; Αναφέρομαι στο room in.

Όπως τα λέει η @Ε.Γ.Α. εκτός από το καρτελάκι (Πάντα στο Μητέρα βέβαια αναφέρομαι), εκεί είναι το ανάποδο.... θεωρούν δεδομένο τον θηλασμό εκτός αν υπογράψεις για κάτι άλλο. Κ για την αλλαγή το ίδιο, γιατί θέλουν να βλέπουν κατά πόσο γεμίζει πάνες το μωρό 

Δεν έχει σημασία για το room in.... Σε τρίκλινο ήμουν κ θα είμαι κ αυτή τη φορά 

Που θα γεννήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Όπως τα λέει η @Ε.Γ.Α. εκτός από το καρτελάκι (Πάντα στο Μητέρα βέβαια αναφέρομαι), εκεί είναι το ανάποδο.... θεωρούν δεδομένο τον θηλασμό εκτός αν υπογράψεις για κάτι άλλο. Κ για την αλλαγή το ίδιο, γιατί θέλουν να βλέπουν κατά πόσο γεμίζει πάνες το μωρό 

Δεν έχει σημασία για το room in.... Σε τρίκλινο ήμουν κ θα είμαι κ αυτή τη φορά 

Που θα γεννήσεις? 

Καλημερα μανούλες 🥰 @Kallia.Geo κοριτσάρα μου νομίζω καπου μπερδεύτηκες 🤔 στο σεμιναριο χτες, ηταν δυο μανούλες που δεν τους αφηνουν να δουν τα μωρα τους… Και ειπαν μαλιστα πως ειναι στο Αλεξανδρας. Οι μαίες ειπαν πως αυτο συμβαινει λογο του κοβιντ και πως το καθε νοσοκομειο εχει τα δικη του τακτική.. Για το πρωτογαλα ειπαν πως το στομαχάκι του μωρού ειναι μικρο ναι.. και τρωει πιο συχνα… αλλα καλο ειναι να μη κοιταμε το ρολοι καθε ποτε θα φαει… Αλλα να παρακολουθούμε το ιδιο το μωρο για τα σημαδια που μας δινει (οπως να κανει πιπίλα το δαχτυλο ή να ψαχνει δεξια αριστερα το στηθος με το κεφαλάκι του κτλ κτλ). Το καθε μωρακι αντιδρά διαφορετικα.. να μη περιμενουμε το σημειο να κλάψουν δηλαδη γιατι μετα ειναι εκνευρισμένα… Ειπαν ομως να μην υπάρχει ανχος… Γιατι καποια μανούλα μπορει να εχει δυσκολη καισαρικη ή γεννα και τις πρωτες δυο μερες να μην θηλάσει πολυ! Δε χαθηκε ο θηλασμός ειπαν… υπαρχει χρονος! Και ετσι καθησύχασαν τις μανούλες στο Αλεξανδρας… Κοριτσάρα μου συγγνώμη για ολο αυτο το κατεβατό… Δε το παιζω ξερόλας! Ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω ιδεα!!! Λεω απλα τι ειπαν οι μαίες χτες (που μου ακουγονται λογικα) και στα λεω για να μην μου αν χώνεσαι 🥰🥰🥰 Συγγνώμη κοριτσια για την εκθεση που εγραψα 🤪😅 Οσο για το λοξυγγα🤣🤣🤣🤣 ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΑ Αχαχαχαχαχ θελω και γω τωρα ζήλεψα 🤣🤣🤣 καλημερα μανούλες 🥰❤️🌺💖🍫🍓🧚🏼‍♂️💕🧚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Όπως τα λέει η @Ε.Γ.Α. εκτός από το καρτελάκι (Πάντα στο Μητέρα βέβαια αναφέρομαι), εκεί είναι το ανάποδο.... θεωρούν δεδομένο τον θηλασμό εκτός αν υπογράψεις για κάτι άλλο. Κ για την αλλαγή το ίδιο, γιατί θέλουν να βλέπουν κατά πόσο γεμίζει πάνες το μωρό 

Δεν έχει σημασία για το room in.... Σε τρίκλινο ήμουν κ θα είμαι κ αυτή τη φορά 

Που θα γεννήσεις? 

Στο Γαια είναι ο γιατρός μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Καλημερα μανούλες 🥰 @Kallia.Geo κοριτσάρα μου νομίζω καπου μπερδεύτηκες 🤔 στο σεμιναριο χτες, ηταν δυο μανούλες που δεν τους αφηνουν να δουν τα μωρα τους… Και ειπαν μαλιστα πως ειναι στο Αλεξανδρας. Οι μαίες ειπαν πως αυτο συμβαινει λογο του κοβιντ και πως το καθε νοσοκομειο εχει τα δικη του τακτική.. Για το πρωτογαλα ειπαν πως το στομαχάκι του μωρού ειναι μικρο ναι.. και τρωει πιο συχνα… αλλα καλο ειναι να μη κοιταμε το ρολοι καθε ποτε θα φαει… Αλλα να παρακολουθούμε το ιδιο το μωρο για τα σημαδια που μας δινει (οπως να κανει πιπίλα το δαχτυλο ή να ψαχνει δεξια αριστερα το στηθος με το κεφαλάκι του κτλ κτλ). Το καθε μωρακι αντιδρά διαφορετικα.. να μη περιμενουμε το σημειο να κλάψουν δηλαδη γιατι μετα ειναι εκνευρισμένα… Ειπαν ομως να μην υπάρχει ανχος… Γιατι καποια μανούλα μπορει να εχει δυσκολη καισαρικη ή γεννα και τις πρωτες δυο μερες να μην θηλάσει πολυ! Δε χαθηκε ο θηλασμός ειπαν… υπαρχει χρονος! Και ετσι καθησύχασαν τις μανούλες στο Αλεξανδρας… Κοριτσάρα μου συγγνώμη για ολο αυτο το κατεβατό… Δε το παιζω ξερόλας! Ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω ιδεα!!! Λεω απλα τι ειπαν οι μαίες χτες (που μου ακουγονται λογικα) και στα λεω για να μην μου αν χώνεσαι 🥰🥰🥰 Συγγνώμη κοριτσια για την εκθεση που εγραψα 🤪😅 Οσο για το λοξυγγα🤣🤣🤣🤣 ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΑ Αχαχαχαχαχ θελω και γω τωρα ζήλεψα 🤣🤣🤣 καλημερα μανούλες 🥰❤️🌺💖🍫🍓🧚🏼‍♂️💕🧚

Καλά έκανες και έγραψες το σεντονάκι σου !!! Και εγώ για αυτό έστειλα για να ακούσω την καθεμία σας !!

Δυστυχώς δεν μπορεσα να ακούσω όλο το σεμινάριο και ίσως για αυτό αγχώθηκα πιο πολύ. Πιο πολύ με έπιασε , γιατί έχω μόνο την αδερφή μου που έκανε ένα μωράκι στο ΓΑΙΑ και της το πήγαιναν κάθε 5 ώρες , με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να το θηλάσει και να βλέπει πιο πολύ τι χρειάζεται...

Με πιάνει κ λίγο το κομμάτι που δεν θέλω το μωράκι μου μακριά μόλις γεννήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλά έκανες και έγραψες το σεντονάκι σου !!! Και εγώ για αυτό έστειλα για να ακούσω την καθεμία σας !!

Δυστυχώς δεν μπορεσα να ακούσω όλο το σεμινάριο και ίσως για αυτό αγχώθηκα πιο πολύ. Πιο πολύ με έπιασε , γιατί έχω μόνο την αδερφή μου που έκανε ένα μωράκι στο ΓΑΙΑ και της το πήγαιναν κάθε 5 ώρες , με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να το θηλάσει και να βλέπει πιο πολύ τι χρειάζεται...

Με πιάνει κ λίγο το κομμάτι που δεν θέλω το μωράκι μου μακριά μόλις γεννήσω..

Και μενα η αδερφη μου στο γαία γέννησε πριν 5 χρονια… και μενα ο γιατρος μου εκει ειναι και εκει θα παω.  Θα του ζητησω να εχω το μωρακι μου μαζι. Κοριτσάρα μου να σου πω κατι; 3 με 4 μερες θα μαστε εκει… Οι γιατροι μας ξερουν τι κανουν. Σημασια εχει τα παιδακια μας να γεννηθούν υγιέστατα και Πίστεψέ με! Εχουμε άπειρο χρονο μπροστα μας για να θηλάσουμε (μια διαδικασια που απο οσο καταλαβα δεν ειναι και τοσο ευκολο, οχι και ακατόρθωτο). Θα φαμε ξενύχτια και σκατο με το κουτάλι στην αρχη 🤣🤣🤣 τωρα ας μη τρελαθούμε για τις 3 μερες ρε συ… και εγω το θελω διπλα μου κτλ κτλ αλλα γνωριζω πως θα κανουν το καλυτερο εκει μεσα🥰 Στα λεω μπας και ηρεμήσω και γω γιατι τα ιδια με σενα σκεφτομαι μη νομιζεις 🤣🤣🤣 πως το μωρο μου θα κλαιει, θα ειναι μακρυά μου και θα νιώθει μοναξιά και εγω θα κλαιω και και και 🤣🤣🤣 ολα θα πανε καλα ρε συ!!! Υγεια να εχουνε και να εχουμε… Αυτο εχει σημασια νομιζω 🥰🌺💖🌸 Αντε δωσε μου και συ κουραγιο γιατι θα με πιασει η κατηφόρα και μενα 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Και μενα η αδερφη μου στο γαία γέννησε πριν 5 χρονια… και μενα ο γιατρος μου εκει ειναι και εκει θα παω.  Θα του ζητησω να εχω το μωρακι μου μαζι. Κοριτσάρα μου να σου πω κατι; 3 με 4 μερες θα μαστε εκει… Οι γιατροι μας ξερουν τι κανουν. Σημασια εχει τα παιδακια μας να γεννηθούν υγιέστατα και Πίστεψέ με! Εχουμε άπειρο χρονο μπροστα μας για να θηλάσουμε (μια διαδικασια που απο οσο καταλαβα δεν ειναι και τοσο ευκολο, οχι και ακατόρθωτο). Θα φαμε ξενύχτια και σκατο με το κουτάλι στην αρχη 🤣🤣🤣 τωρα ας μη τρελαθούμε για τις 3 μερες ρε συ… και εγω το θελω διπλα μου κτλ κτλ αλλα γνωριζω πως θα κανουν το καλυτερο εκει μεσα🥰 Στα λεω μπας και ηρεμήσω και γω γιατι τα ιδια με σενα σκεφτομαι μη νομιζεις 🤣🤣🤣 πως το μωρο μου θα κλαιει, θα ειναι μακρυά μου και θα νιώθει μοναξιά και εγω θα κλαιω και και και 🤣🤣🤣 ολα θα πανε καλα ρε συ!!! Υγεια να εχουνε και να εχουμε… Αυτο εχει σημασια νομιζω 🥰🌺💖🌸 Αντε δωσε μου και συ κουραγιο γιατι θα με πιασει η κατηφόρα και μενα 💖

Με ποιο γιατρό είσαι ; Μηπως έχουμε τον ίδιο ! χαχαχα

Ως προς την υγεία του μωρού μου είμαι σίγουρη ότι θα το φροντίσουν , αλλά σκεπτόμενη ότι θα έχουν τόσα μωράκια εκεί , για να μην υπάρχει η φασαρία και να τα κρατάνε σχετικά ήρεμα, θα τους δίνουν και το γαλατάκι τους. Ίσως δεν είναι κάτι τρομερό , αλλά εγώ δεν είμαι σύμφωνη.. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου για το room in και θα πράξω αναλόγως. Ελπίζω μόνο να το δέχονται στο 3κλινο , όπως και στα άλλα κορίτσια !!

Μη σε πιάσει η κατηφόρα σε παρακαλώωωωω αχααχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Με ποιο γιατρό είσαι ; Μηπως έχουμε τον ίδιο ! χαχαχα

Ως προς την υγεία του μωρού μου είμαι σίγουρη ότι θα το φροντίσουν , αλλά σκεπτόμενη ότι θα έχουν τόσα μωράκια εκεί , για να μην υπάρχει η φασαρία και να τα κρατάνε σχετικά ήρεμα, θα τους δίνουν και το γαλατάκι τους. Ίσως δεν είναι κάτι τρομερό , αλλά εγώ δεν είμαι σύμφωνη.. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου για το room in και θα πράξω αναλόγως. Ελπίζω μόνο να το δέχονται στο 3κλινο , όπως και στα άλλα κορίτσια !!

Μη σε πιάσει η κατηφόρα σε παρακαλώωωωω αχααχχαχαχ

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι 😊

Δεν ξέρω περισσότερα γιατί δεν είμαστε στο ίδιο μαιευτήριο... μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω, αλλά μπορεί να έχουν διαφορετική πολιτική. Στη θέση σου θα έγραφα τις απορίες μου για να μην ξεχάσω κάτι κ θα έκανα ένα τηλέφωνο να ενημερωθώ! Όπως λέει κ η @Louna τρεις μέρες είναι θα περάσουν.... για να μην σε αγχώνει τόσο πολύ αυτό το θέμα φυσικά να προτιμήσεις το room in που έχεις περισσότερο τον έλεγχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Με ποιο γιατρό είσαι ; Μηπως έχουμε τον ίδιο ! χαχαχα

Ως προς την υγεία του μωρού μου είμαι σίγουρη ότι θα το φροντίσουν , αλλά σκεπτόμενη ότι θα έχουν τόσα μωράκια εκεί , για να μην υπάρχει η φασαρία και να τα κρατάνε σχετικά ήρεμα, θα τους δίνουν και το γαλατάκι τους. Ίσως δεν είναι κάτι τρομερό , αλλά εγώ δεν είμαι σύμφωνη.. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου για το room in και θα πράξω αναλόγως. Ελπίζω μόνο να το δέχονται στο 3κλινο , όπως και στα άλλα κορίτσια !!

Μη σε πιάσει η κατηφόρα σε παρακαλώωωωω αχααχχαχαχ

Σε ολα τα δωματια (2κλινο 3κλινο κτλ) μπορεις να εχεις το μωρακι σου 🥰 Δε θελω να γραψω το ονομα του γιατρού δημοσια… Ολα θα πανε καλα 🌺🌺🌺 υγεια και αγαπη πανω απο ολα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι 😊

Δεν ξέρω περισσότερα γιατί δεν είμαστε στο ίδιο μαιευτήριο... μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω, αλλά μπορεί να έχουν διαφορετική πολιτική. Στη θέση σου θα έγραφα τις απορίες μου για να μην ξεχάσω κάτι κ θα έκανα ένα τηλέφωνο να ενημερωθώ! Όπως λέει κ η @Louna τρεις μέρες είναι θα περάσουν.... για να μην σε αγχώνει τόσο πολύ αυτό το θέμα φυσικά να προτιμήσεις το room in που έχεις περισσότερο τον έλεγχο 

Ναι 🥰🌺 και γω θα το ζητήσω να το εχω μαζι 🧚🌸 αχ κοριτσια ειναι το πρωτο μου παιδακι και στην ιδεα πως θα το παρω αγκαλιά καθομαι και κλαιω 🤣 και χαϊδεύω τη κοιλιτσα και λεω: η μαμα ειναι συγκινημένη απο ευτυχια και αγαπη 🤣 τι να κανω κλαιω με το καθε τι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Ναι 🥰🌺 και γω θα το ζητήσω να το εχω μαζι 🧚🌸 αχ κοριτσια ειναι το πρωτο μου παιδακι και στην ιδεα πως θα το παρω αγκαλιά καθομαι και κλαιω 🤣 και χαϊδεύω τη κοιλιτσα και λεω: η μαμα ειναι συγκινημένη απο ευτυχια και αγαπη 🤣 τι να κανω κλαιω με το καθε τι

Είναι απίστευτο πραγματικά ! Πολύ όμορφο συναίσθημα 🥰🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε κάθε φορά έτσι θα νιώθετε!!! ❤

Κ εγώ νόμιζα ότι στο πρώτο μόνο θα ήμουν έτσι αλλά κ στο δεύτερο τα ίδια τελικά.... μόλις μου το έδωσα στα χέρια ήταν σαν να μου πάτησαν κουμπί κ έτρεχαν τα δάκρυα σαν να μην το είχα ξαναζήσει.... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Ναι 🥰🌺 και γω θα το ζητήσω να το εχω μαζι 🧚🌸 αχ κοριτσια ειναι το πρωτο μου παιδακι και στην ιδεα πως θα το παρω αγκαλιά καθομαι και κλαιω 🤣 και χαϊδεύω τη κοιλιτσα και λεω: η μαμα ειναι συγκινημένη απο ευτυχια και αγαπη 🤣 τι να κανω κλαιω με το καθε τι

Με το καλο για ολες μας κορίτσια!!! Κι εγω για αυτη τη στιγμη ζω που θα την δω απο κοντα και θα την παρω αγκαλιτσα!!! Βλεπω στο ιντερνετ μωράκια που τα φέρνουν στις μανούλες και κλαίνε απο συγκίνηση και κλαιω κι εγω… 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...