Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Καλημερα μανουλες! Σημερα μπηκα στην 25η εβδομαδα! Πως περναει ο καιρος! Σε λιγο καιρο μπαινουμε στο τριτο τριμηνο! Απιστευτο! Χτες το βραδυ ειχα αρκετο αγχος με διαφορα θεματα που προκυπτουν καθημερινα και λεω κατσε να με ηρεμησει η μικρουλα μου! Εκανα τις ανασες που εχουμε μαθει στα μαθηματα πιλατες και αρχισε να κουνιεται και με ηρεμησε φουλ! Αν μπορεσετε παρακολουθηστε μαθηματα ανωδυνου τοκετου! Θα σας ηρεμησει φουλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα , μανούλες , και από εμένα !!!

Εγώ εχθές μπήκα στην 26η εβδομάδα και θέλω τόσο πολύ να δω την μικρούλα μου ... Μου έχει κλείσει ραντεβού στις 29 εβδομάδες ο γιατρός, ενώ πήγα πριν ένα μήνα για τη β' επιπέδου. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

 Εκανα τις ανασες που εχουμε μαθει στα μαθηματα πιλατες και αρχισε να κουνιεται και με ηρεμησε φουλ! Αν μπορεσετε παρακολουθηστε μαθηματα ανωδυνου τοκετου! Θα σας ηρεμησει φουλ!

Το πιο όμορφο συναίσθημα είναι αυτό το κούνημα στην κοιλίτσα !

Ήθελα να παρακολουθήσω κάποιο δωρεάν , αλλά δεν έχω βρει κάποιο απογευματινό τμήμα. Μόνο από το youtube ο,τι βρήκα , που με την πεθερά σπίτι δυσκολάκι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , μανούλες , και από εμένα !!!

Εγώ εχθές μπήκα στην 26η εβδομάδα και θέλω τόσο πολύ να δω την μικρούλα μου ... Μου έχει κλείσει ραντεβού στις 29 εβδομάδες ο γιατρός, ενώ πήγα πριν ένα μήνα για τη β' επιπέδου. 

Το πιο όμορφο συναίσθημα είναι αυτό το κούνημα στην κοιλίτσα !

Ήθελα να παρακολουθήσω κάποιο δωρεάν , αλλά δεν έχω βρει κάποιο απογευματινό τμήμα. Μόνο από το youtube ο,τι βρήκα , που με την πεθερά σπίτι δυσκολάκι...

 

Εχει αρκετα για απογευμα μεσω facebook. Οτι βρω θα σας στειλω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα , μανούλες , και από εμένα !!!

Εγώ εχθές μπήκα στην 26η εβδομάδα και θέλω τόσο πολύ να δω την μικρούλα μου ... Μου έχει κλείσει ραντεβού στις 29 εβδομάδες ο γιατρός, ενώ πήγα πριν ένα μήνα για τη β' επιπέδου. 

Το πιο όμορφο συναίσθημα είναι αυτό το κούνημα στην κοιλίτσα !

Ήθελα να παρακολουθήσω κάποιο δωρεάν , αλλά δεν έχω βρει κάποιο απογευματινό τμήμα. Μόνο από το youtube ο,τι βρήκα , που με την πεθερά σπίτι δυσκολάκι...

 

Καλημερα κορίτσια και απο μενα!!! Εγω αυριο μπαινω στην 26 εβδομάδα!!! Κι εγω δε το πιστευω οτι περασε ο καιρός. Ετσι να ειμαστε ολες καλα και φτάνουμε ολο και πιο κοντα να συναντήσουμε τα μπεμπεδακια μας απο κοντα!!! Πωωωω το λεω και δε το πιστευω…..

Οσο για τις κλωτσιές οντως ειναι το καλυτερο συναίσθημα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικιά μου ανταποκρίνεται κατευθείαν στη μουσική !!! Τώρα ή της αρέσουν οι επιλογές της μαμάς ή που τις μισεί ! 😂😂

Έχετε δωμάτιο για τα μικρά σας ; Έχετε φτιάξει τίποτα ;

Βέβαια εσύ @Ε.Γ.Α., τα έχεις όλα έτοιμα σίγουρα !! Δύο δεν είναι το μικρούλι σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Η δικιά μου ανταποκρίνεται κατευθείαν στη μουσική !!! Τώρα ή της αρέσουν οι επιλογές της μαμάς ή που τις μισεί ! 😂😂

Έχετε δωμάτιο για τα μικρά σας ; Έχετε φτιάξει τίποτα ;

Βέβαια εσύ @Ε.Γ.Α., τα έχεις όλα έτοιμα σίγουρα !! Δύο δεν είναι το μικρούλι σου ;

Ναι δυο ειναι η μικρη. Σιγα σιγα θελω να βγαλω τα ρουχαλακια τα μωρουδιακα να αρχισω να τα πλενω και να τα σιδερωνω. Στην αρχη στην καλαθουνα διπλα μας θα την εχουμε τη μικρουλα και σιγα σιγα περιμενουμε να βγει η αδεια για να μεγαλωσουμε λιγο το σπιτι μας. Τωρα ειμαστε ο ενας πανω στον αλλο🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι δυο ειναι η μικρη. Σιγα σιγα θελω να βγαλω τα ρουχαλακια τα μωρουδιακα να αρχισω να τα πλενω και να τα σιδερωνω. Στην αρχη στην καλαθουνα διπλα μας θα την εχουμε τη μικρουλα και σιγα σιγα περιμενουμε να βγει η αδεια για να μεγαλωσουμε λιγο το σπιτι μας. Τωρα ειμαστε ο ενας πανω στον αλλο🤣🤣🤣

Υπομονή λοιπόν !!!! Έτσι κ αλλιώς νομίζω οι περισσότερες θα τα έχουμε δίπλα μας !!

Να σε ρωτήσω , τα μωρουδιακά ρουχαλάκια με τι τα πλένεις ;

Εγώ θα τα ξεκινήσω μόλις πάρω άδεια από τη δουλειά επιτέλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Τι κάνετε? Εγώ είχα κάτι τρεξίματα από το πρωί, αλλά όλα καλά!!!

Εμείς έχουμε δύο παιδικά δωμάτια στο σπίτι, στο ένα έχω τα αγόρια κ το άλλο το έχω με τις ντουλάπες μας.... οπότε θα φτιαχτεί "κανονικό δωμάτιο" όταν θα θέλω να πάω τη μικρούλα εκεί, για την ώρα θα έχω στο δωμάτιο μου κ το κρεβατάκι κ την συρταριέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Υπομονή λοιπόν !!!! Έτσι κ αλλιώς νομίζω οι περισσότερες θα τα έχουμε δίπλα μας !!

Να σε ρωτήσω , τα μωρουδιακά ρουχαλάκια με τι τα πλένεις ;

Εγώ θα τα ξεκινήσω μόλις πάρω άδεια από τη δουλειά επιτέλους

Εγώ για τα ρουχαλάκια παίρνω proderm απορρυπαντικό κ μαλακτικό. Τρελαίνομαι με αυτή τη μυρωδιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Υπομονή λοιπόν !!!! Έτσι κ αλλιώς νομίζω οι περισσότερες θα τα έχουμε δίπλα μας !!

Να σε ρωτήσω , τα μωρουδιακά ρουχαλάκια με τι τα πλένεις ;

Εγώ θα τα ξεκινήσω μόλις πάρω άδεια από τη δουλειά επιτέλους

Με βρεφικα απορρυπαντικα. Συνηθως παιρνω το proderm ή το baby planet. Ειναι και τα δυο εξισου καλα! Αν τα παραγγειλεις διαδικτυακα σε ποσοτητες θα σου ερθουν φτηνοτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 4:13 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Αχ τι ωραια 🥰🥰🥰 και μενα η ζουζου ειχε το χερι μπροστα οταν πηγα και ολο το βραδυ δεν της μιλουσα, της κρατούσα μουτρα 🤣 και μετα της ελεγα: Οχι αγαααααπη μου, οχι κοριτσάαααρα μου, η μανούλα που σε περιμενει πως και πως 🤣🤣🤣 ευελπιστω να την δω Τετάρτη που εχω την β επιπέδου🥰🥰🥰

Να κανετε και εσείς ενα πουγκί για τα νεραϊδακια σας μανούλες!!! Ερχονται οι 3 μοίρες λενε οταν γεννιέται ενα μωρο και το φτιαχνουν το πεπρωμένο του🥰 βαλτε 3 καραμέλες να τις καλο πιάσετε οπως κανανε και οι γιαγιάδες 🍫🍫🌸

Κοριτσι μου με το καλό το μωράκι σου!πες μας και εμάς τι λέει το έθιμο που δεν ξέρουμε!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ κάνω αυτό που λέει η @Ε.Γ.Α. τέτοια πράγματα που ξέρω ότι θα χρειαστούν σε ποσότητα κ έχει μεγάλη διαφορά αν τα παραγγείλεις διαδικτυακά, τα αγοράζω με αυτόν το τρόπο. πχ απορρυπαντικά του μωρού, pumpers, ή ένα άλλο παράδειγμα είναι η bepanthol για το σύγκαμα που χρησιμοποιώ... στο φαρμακείο την βρήσκω 11+ κ στο διαδίκτυο την έχω βρει ακόμα κ 5.5€ στις 20 που θα παραγγείλω είναι τρελή η διαφορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κοριτσι μου με το καλό το μωράκι σου!πες μας και εμάς τι λέει το έθιμο που δεν ξέρουμε!😀

Οι γιαγιάδες παλιά λέγανε πως κάθε φορά που γεννιέται ένας μωρό, το επισκέπτονται οι 3 μοίρες. Υφαίνουν όλη την πορεία της ζωής τους 🧚🏼‍♂️ Γράψε το στο google και θα βρεις πληροφοριες 🥰 Για να πάρουν με το καλο τις μοίρες λοιπον τους άφηναν ενα κέρασμα *γλυκο! Γι αυτο ειπα καραμέλες 🌺🍫 ψαξε το θα βρεις και αλλα 🌸 ελπιζω να βοηθησα 🥰

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κοριτσι μου με το καλό το μωράκι σου!πες μας και εμάς τι λέει το έθιμο που δεν ξέρουμε!😀

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Οι γιαγιάδες παλιά λέγανε πως κάθε φορά που γεννιέται ένας μωρό, το επισκέπτονται οι 3 μοίρες. Υφαίνουν όλη την πορεία της ζωής τους 🧚🏼‍♂️ Γράψε το στο google και θα βρεις πληροφοριες 🥰 Για να πάρουν με το καλο τις μοίρες λοιπον τους άφηναν ενα κέρασμα *γλυκο! Γι αυτο ειπα καραμέλες 🌺🍫 ψαξε το θα βρεις και αλλα 🌸 ελπιζω να βοηθησα 🥰

 

 

Ναι θα το ψάξω σ ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε? Τα μωράκια σας κάνουν χαδάκια? ❤ Εμενα σήμερα μου έδωσε μια κλωτσιά την κατάλαβα για τα καλά.... συνήθως είναι πιο απαλές οι κινήσεις της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια πως είστε? Τα μωράκια σας κάνουν χαδάκια? ❤ Εμενα σήμερα μου έδωσε μια κλωτσιά την κατάλαβα για τα καλά.... συνήθως είναι πιο απαλές οι κινήσεις της 

Και εμένα μου ρίχνει κάτι δυνατές και μάλιστα τη νιωθω πανω - κατω !!!!

τα νιώθετε κ εσεις πιο συχνά πλεον ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εμένα μου ρίχνει κάτι δυνατές και μάλιστα τη νιωθω πανω - κατω !!!!

τα νιώθετε κ εσεις πιο συχνά πλεον ;;

Εγω ναι καθημερινα σε φαση ηρεμιας συνηθως! Αλλα και μετα το φαγητο! Απο δω και περα καλο ειναι να το νιωθουμε καθημερινα. Αν οχι θα πρεπει να μιλησουμε με το γιατρο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εμένα μου ρίχνει κάτι δυνατές και μάλιστα τη νιωθω πανω - κατω !!!!

τα νιώθετε κ εσεις πιο συχνά πλεον ;;

Το έχω τρελάνει το καημένο αυτές τις μέρες!!!! Μάλλον γι'αυτό μου έδωσε μια δυνατή... σαν να λέει κάτσε επιτέλους κ λίγο να ηρεμήσουμε εδώ μέσα 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Το έχω τρελάνει το καημένο αυτές τις μέρες!!!! Μάλλον γι'αυτό μου έδωσε μια δυνατή... σαν να λέει κάτσε επιτέλους κ λίγο να ηρεμήσουμε εδώ μέσα 😄😄

Αχχαχαχααχαχαχαχ!!! Λες; 
Κι εγω καθημερινά την νιωθω εδω και καιρο και πλέον και σε στανταρ ωρες… 

Κι εμενα μου δίνει πιο δυνατές κλωτσιές και κανει και συχνά κωλοτούμπες!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω κοριτσια, με τα νεα μετρα για να μπουμε σε νοσοκομειο θελουμε ραπιντ? Οσοι δεν εχουμε κανει ακομα το εμβολιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Να σας ρωτησω κοριτσια, με τα νεα μετρα για να μπουμε σε νοσοκομειο θελουμε ραπιντ? Οσοι δεν εχουμε κανει ακομα το εμβολιο. 

Εννοείς για νοσηλεία? Πχ για την γέννα? Ή για να περάσεις μέσα πχ για εξετάσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω ναι καθημερινα σε φαση ηρεμιας συνηθως! Αλλα και μετα το φαγητο! Απο δω και περα καλο ειναι να το νιωθουμε καθημερινα. Αν οχι θα πρεπει να μιλησουμε με το γιατρο μας.

Μόλις αγχώθηκα ξανα ! χαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Αχχαχαχααχαχαχαχ!!! Λες; 
Κι εγω καθημερινά την νιωθω εδω και καιρο και πλέον και σε στανταρ ωρες… 

Κι εμενα μου δίνει πιο δυνατές κλωτσιές και κανει και συχνά κωλοτούμπες!!!!! 

Είχαμε και εμείς συγκεκριμένες ώρες , αλλά μου τις άλλαξε τω΄΄ρα !

Και ενώ στο γραφείο δεν την ένιωθα καθόλου όλη μέρα , τώρα μου κρατάει συντροφιά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...