Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ωχ την άλλαξα την μπουμπού μας !!!!! ❤️

Υπομονή κοριτσάκι μου ... Είναι δύσκολη η κατάσταση , αλλά είσαι δύναμη ,όπως σε νιώθω εσένα !!!

Άντε καλέ κ μπήκε ροζ στο σπίτι μετά από τόσα χρόνια!! 😄😄😄

Ναι υπομονή! Δεν γίνεται κ αλλιώς ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Άντε καλέ κ μπήκε ροζ στο σπίτι μετά από τόσα χρόνια!! 😄😄😄

Ναι υπομονή! Δεν γίνεται κ αλλιώς ❤

χαχαχα καλά λες !!!!

Εσεις το είχατε αυτό το ενστικτο που λένε για τις μανούλες , που νιώθει τι θα έχει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

χαχαχα καλά λες !!!!

Εσεις το είχατε αυτό το ενστικτο που λένε για τις μανούλες , που νιώθει τι θα έχει ;

Να πω την αλήθεια δεν έπεσα έξω σε κανένα από τα παιδάκια μου 😊 εσύ το ένοιωθες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Να πω την αλήθεια δεν έπεσα έξω σε κανένα από τα παιδάκια μου 😊 εσύ το ένοιωθες?

Εγώ πίστευα αγόρι είναι η αλήθεια. Ισως γιατι ήμουν επηρεασμένη από την αυχενική που ο γιατρός είπε ότι είναι αγόρι , ο άντρας μου ήθελε γιο τόσο πολύ και όλοι που μου έλεγαν έχεις αγόρι 😅

Επίσης έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου αγοράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ πίστευα αγόρι είναι η αλήθεια. Ισως γιατι ήμουν επηρεασμένη από την αυχενική που ο γιατρός είπε ότι είναι αγόρι , ο άντρας μου ήθελε γιο τόσο πολύ και όλοι που μου έλεγαν έχεις αγόρι 😅

Επίσης έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου αγοράκι

Μια ξαδέρφη μου ήταν τόσο σίγουρη ότι θα κάνει αγόρι που δεν ήθελε να το δει μέχρι την γέννα!!! Τελικά της έσκασε ο κορίτσαρος... 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μια ξαδέρφη μου ήταν τόσο σίγουρη ότι θα κάνει αγόρι που δεν ήθελε να το δει μέχρι την γέννα!!! Τελικά της έσκασε ο κορίτσαρος... 😄😄😄

Έτσι θα την πατούσα και εγώ αν δεν έβλεπα χαχαχχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ καλησπέρα, 

Μετά τη β επιπεδου και πριν τη καμπύλη ζαχάρου έχω να κάνω στις 4/11 το υπερηχο καρδιάς εμβρύου. Είναι κάποια άλλη κοπέλα που την έχει κάνει? Δε βλέπω κάποια αναφορά κ γιαυτό ρωτάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2021 at 12:26 ΠΜ, ο/η Poli91 είπε:

@JNtina νομίζω η εξέταση ντοπλερ γίνεται μεταξύ 30ης και 34ης εβδομάδας! Ας μας πει όποια μανούλα το έχει κάνει να το σιγουρέψουμε!! Εμένα που είπε ο γιατρός αρχές Δεκέμβρη πρέπει να την κάνουμε δηλ. θα είμαι περίπου 32 εβδομάδων...

Ναι οντως αυτο!!! Εχουμε αλλο λιγο ακομα μεχρι να κανουμε κι αυτήν… 

Οσο για την ερώτηση σου, νομιζω οτι οντως θα σε δει λιγο μακρια ο γιατρος σου παλι… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Demie23 είπε:

Κορίτσια μ καλησπέρα, 

Μετά τη β επιπεδου και πριν τη καμπύλη ζαχάρου έχω να κάνω στις 4/11 το υπερηχο καρδιάς εμβρύου. Είναι κάποια άλλη κοπέλα που την έχει κάνει? Δε βλέπω κάποια αναφορά κ γιαυτό ρωτάω. 

Καλησπέρα κορίτσι μου

Μετά την Β επιπέδου είχα πάει κ εγώ σε εμβρυοκαρδιολόγο για να εξετάσουμε την καρδούλα στο δεύτερο μου παιδάκι, αλλά αυτό επειδή στην Β επιπέδου τους φάνηκε πως είδαν μια τρυπούλα στην καρδιά.... κάτι που τελικά αποκλείσαμε! Πολύ κοντινή μου κοπέλα την έστειλε ο γιατρός χωρίς να έχει δει κάποιο πρόβλημα, απλά της είπε ότι πάντα το κάνει αυτό προληπτικά όταν κάποια έχει παραπάνω κιλά για να είναι σίγουρος κ να μην υπάρχει καμία αμφιβολία κ υπάρχει κάτι που δεν έχει δει λόγω λίπους..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2021 at 12:05 ΠΜ, ο/η Poli91 είπε:

Καλησπερα σε όλες τις μανουλες!! 

Είχαμε και εμείς γιατρό σήμερα είμαι 25+6 το αγοράκι μας είναι μια χαρά ! Κλείσαμε ραντεβού σε ενδοκρινολόγο γιατί ο θυρεοειδής μου είναι λίγο τσιμπιμενος. Ίσως χρειαστεί να πάρω κάποιο χάπι για να το ρυθμίσουμε. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι θα μας ξαναδεί γύρω στις 10 Δεκεμβρίου μαζί με την εξέταση Doppler που θα κάνουμε! Θεωρώ πως είναι πολύ το χρονικό διάστημα και δεν ξέρω αν θα το αντέξω. Δεν σας φαίνεται και σας λίγο υπερβολικό ότι μου έκλεισε ραντεβού τόσο αργά ή εγώ το βλέπω έτσι???Βέβαια μου έγραψε μια γενική αίματος και ούρων αλλά τίποτε παραπάνω.

Επίσης ένα τιπ που μου είπε για τις θηλές είναι να τις βρέχω με οινόπνευμα  σε βαμβάκι και να το αφήνω πάνω για να σκληρύνουν. Το έχει ξανακουσει κάποια αυτό ή το έχει δοκιμάσει να μας πει αν έχει λειτουργήσει? 

Για τον θυρεοειδή μην σε αγχώνει καθόλου, μπορεί κ να εξαφανιστεί μετά την γέννα, ακόμα κ αν συνεχίσει να υπάρχει ένα χαπάκι είναι κ τίποτα άλλο 😊

Για το ραντεβού.... όντως κ εγώ δεν θα άντεχα τόσο πολύ!!!!!!! Κ για το τιπ με το οινόπνευμα θα το ρωτήσω κ εγώ αν ισχύει, αν είναι θα το εφαρμόσω ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες 🥰 Εχω καιρό να γραψω εδω, τωρα διαβασα τα νεα σας🥰 Την Τεταρτη παω για την β επιπέδου. Διαβασα για τα πονάκια που λετε… Τους πρωτους 4 μηνες την εβγαλα καθισμένη απο τους πονους. Εχω μια κλίση απο κατω (μεσα στη μήτρα)και αυτο δημιουργούσε πονους… Τωρα που ανεβηκε η μήτρα ειμαι αρκετα καλα. Έπαιρνα 6 μαγνήσια τη μερα. Τωρα που ειμαι καλα παιρνω 3 και ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω ετσι… Πραγματικα με βοήθησαν, οπως και το ξαπλωμα στα πλαγια οταν πονούσα αρκετα. Εννοείται πως το καθε σωμα ειναι διαφορετικο και η καθε μια για ασφαλεια πρεπει να ρωταει το γιατρο της. Οσο για σεξ 🤪 δε κανουμε καθολου κοριτσια🤪 πριν ενα μηνα το εβλεπα και στον υπνο μου🤣 τωρα η αληθεια ειναι δεν εχω επιθυμία 🤷‍♀️ Απο ψυχολογια κλαιω σα μικρο παιδι με το παραμικρό 🤣 για παραδειγμα βλεπω μωράκια σε βιντεο που δινουν το πρωτο τους χαμογελο στη μανούλα τους και εγω… 🤣🤣🤣 κλαμααα🤣🤣🤣 Συγνωμη για την εκθεση που εγραψα κοριτσια 🤣🥰🌺🍫🧚🏼‍♂️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλησπέρα μανούλες 🥰 Εχω καιρό να γραψω εδω, τωρα διαβασα τα νεα σας🥰 Την Τεταρτη παω για την β επιπέδου. Διαβασα για τα πονάκια που λετε… Τους πρωτους 4 μηνες την εβγαλα καθισμένη απο τους πονους. Εχω μια κλίση απο κατω (μεσα στη μήτρα)και αυτο δημιουργούσε πονους… Τωρα που ανεβηκε η μήτρα ειμαι αρκετα καλα. Έπαιρνα 6 μαγνήσια τη μερα. Τωρα που ειμαι καλα παιρνω 3 και ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω ετσι… Πραγματικα με βοήθησαν, οπως και το ξαπλωμα στα πλαγια οταν πονούσα αρκετα. Εννοείται πως το καθε σωμα ειναι διαφορετικο και η καθε μια για ασφαλεια πρεπει να ρωταει το γιατρο της. Οσο για σεξ 🤪 δε κανουμε καθολου κοριτσια🤪 πριν ενα μηνα το εβλεπα και στον υπνο μου🤣 τωρα η αληθεια ειναι δεν εχω επιθυμία 🤷‍♀️ Απο ψυχολογια κλαιω σα μικρο παιδι με το παραμικρό 🤣 για παραδειγμα βλεπω μωράκια σε βιντεο που δινουν το πρωτο τους χαμογελο στη μανούλα τους και εγω… 🤣🤣🤣 κλαμααα🤣🤣🤣 Συγνωμη για την εκθεση που εγραψα κοριτσια 🤣🥰🌺🍫🧚🏼‍♂️ 

Καλησπέρα κορίτσι μου !! Λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες , αλλά χαίρομαι που τώρα όλα είναι καλύτερα !!! Υπομονή και θα περάσει !! 

Εγώ φοβήθηκα λίγο με το σεξ , γιατί μάλλον και από αυτό με έπιασε , γιατί τώρα είμαι μια χαρά ! Μου είπε υπομονή μέχρι την 35η βδομάδα που θα θέλουμε να βγει 😂

Με το κλάμα και την ευαισθησία και εγώ δεν είμαι καθόλου καλά. Και μετά με πιάνουν τύψεις και γίνομαι χειρότερα. Δεν με ελέγχω 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !! Λυπάμαι πολύ για αυτό που πέρασες , αλλά χαίρομαι που τώρα όλα είναι καλύτερα !!! Υπομονή και θα περάσει !! 

Εγώ φοβήθηκα λίγο με το σεξ , γιατί μάλλον και από αυτό με έπιασε , γιατί τώρα είμαι μια χαρά ! Μου είπε υπομονή μέχρι την 35η βδομάδα που θα θέλουμε να βγει 😂

Με το κλάμα και την ευαισθησία και εγώ δεν είμαι καθόλου καλά. Και μετά με πιάνουν τύψεις και γίνομαι χειρότερα. Δεν με ελέγχω 😋

Πιάνω τη κοιλιτσα μου και λεω στη μπεμπα: τωρα η μαμα κλαίει αλλα να ξερεις ειμαι καλα 🤣 την περασμένη βδομαδα εβαλα τα κλάμματα που για λιγες μερες δεν εκανε να φαω αυγό (απο μια αλλεργια που εβγαλα) 🤣🤣🤣 ο αντρας μου έκλαιγε απο τα γέλια🤣 καλα να μαστε να κλαιμε, να γελαμε !!! Υγεια να εχουμε πανω απ ολα κοριτσια και να παρουμε τα μικρα θαύματά μας αγκαλίτσα 🥰🌺❤️🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Πιάνω τη κοιλιτσα μου και λεω στη μπεμπα: τωρα η μαμα κλαίει αλλα να ξερεις ειμαι καλα 🤣 την περασμένη βδομαδα εβαλα τα κλάμματα που για λιγες μερες δεν εκανε να φαω αυγό (απο μια αλλεργια που εβγαλα) 🤣🤣🤣 ο αντρας μου έκλαιγε απο τα γέλια🤣 καλα να μαστε να κλαιμε, να γελαμε !!! Υγεια να εχουμε πανω απ ολα κοριτσια και να παρουμε τα μικρα θαύματά μας αγκαλίτσα 🥰🌺❤️🌸

Κοριτσι μου καλο χαιρομαι τωρα που εισαι καλυτερα και να συνεχίσεις ετσι!!! 
Αυτη την περίοδο ολες ειμαι φουλ στην ευαισθησία!!! Κι εγω έκλαιγα τις προαλλες λόγω ζαχαρου που δε μπορω να φαω μακαρόνια μεχρι να σκασω!!!! 
Να πανε ολα καλα και θα τα κανουμε οοοοολα αφου έρθουν τα μικρουλακια μας - αν εχουμε χρονο!!! 😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Πιάνω τη κοιλιτσα μου και λεω στη μπεμπα: τωρα η μαμα κλαίει αλλα να ξερεις ειμαι καλα 🤣 την περασμένη βδομαδα εβαλα τα κλάμματα που για λιγες μερες δεν εκανε να φαω αυγό (απο μια αλλεργια που εβγαλα) 🤣🤣🤣 ο αντρας μου έκλαιγε απο τα γέλια🤣 καλα να μαστε να κλαιμε, να γελαμε !!! Υγεια να εχουμε πανω απ ολα κοριτσια και να παρουμε τα μικρα θαύματά μας αγκαλίτσα 🥰🌺❤️🌸

Υπομονή καλή μου!!! Σε λίγο καιρό θα κλαίς μόνο από ευτυχία... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου καλο χαιρομαι τωρα που εισαι καλυτερα και να συνεχίσεις ετσι!!! 
Αυτη την περίοδο ολες ειμαι φουλ στην ευαισθησία!!! Κι εγω έκλαιγα τις προαλλες λόγω ζαχαρου που δε μπορω να φαω μακαρόνια μεχρι να σκασω!!!! 
Να πανε ολα καλα και θα τα κανουμε οοοοολα αφου έρθουν τα μικρουλακια μας - αν εχουμε χρονο!!! 😱😱😱

Η αδερφή μου κάθε φορά μου λέει μην αγχώνεσαι , θα κοιμάται συνέχεια !! Οπότε από αυτό σκέφτομαι ότι θα έχουμε λίγο χρόνο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Η αδερφή μου κάθε φορά μου λέει μην αγχώνεσαι , θα κοιμάται συνέχεια !! Οπότε από αυτό σκέφτομαι ότι θα έχουμε λίγο χρόνο 😂

Θα τα κανουμε ολα την ωρα που θα κοιμουνται!!! 🙂🙂🙂🥱🥱🥱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Θα τα κανουμε ολα την ωρα που θα κοιμουνται!!! 🙂🙂🙂🥱🥱🥱

Πιστεύω πως θα είμαστε κολλημενες πάνω τους και θα τα βλέπουμε να κοιμούνται 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πιστεύω πως θα είμαστε κολλημενες πάνω τους και θα τα βλέπουμε να κοιμούνται 😋

Γεγονος!!! Κι εγω ετσι πιστευω!!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γεγονος!!! Κι εγω ετσι πιστευω!!! 🥰🥰

Κοριτσια κοιταω για ρουχαλάκια για τη μπεμπα και για υπνόσακο. Εχει γινει καμια σας μανούλα ξανα να δωσει πληροφοριες για: μεγεθος ρουχων, ποσοτητα και για τον υπνόσακο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Κοριτσια κοιταω για ρουχαλάκια για τη μπεμπα και για υπνόσακο. Εχει γινει καμια σας μανούλα ξανα να δωσει πληροφοριες για: μεγεθος ρουχων, ποσοτητα και για τον υπνόσακο;

Μέγεθος εγώ κοιτάω το 50 .. τώρα στα αλλά δεν έχω ιδέα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μέγεθος εγώ κοιτάω το 50 .. τώρα στα αλλά δεν έχω ιδέα... 

Εκει κοιταω και γω… Σκεφτομουν να παρω 8 εσωτερικα με κοντο μανικι και αλλα τοσα εξωτερικα με μανικι🤔 Νομιζω μετα τον αλλον μηνα θα αλλάξει νουμερο;;; Θα φτασουν αν παρω τοσα ;;🤔 κανω ερευνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Louna είπε:

Εκει κοιταω και γω… Σκεφτομουν να παρω 8 εσωτερικα με κοντο μανικι και αλλα τοσα εξωτερικα με μανικι🤔 Νομιζω μετα τον αλλον μηνα θα αλλάξει νουμερο;;; Θα φτασουν αν παρω τοσα ;;🤔 κανω ερευνα 

Σκέψου ότι μπορεί να βγεί πιο μικρό και από 50 :P

Δεν είμαι σίγουρη ότι φτάνουν .. Αν υποθέσουμε ότι λερώνονται και γρήγορα τα 8, μπορεί να μη φτάσουν ούτε βδομάδα. Μετά σκέφτομαι, τι όρεξη θα έχω για πλυντήριο ;; + ότι είναι και χειμώνας να στεγνώσουν γρήγορα + ότι θέλουν όλα σίδερο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κιόλας !!!

Έχω κάνει απαίσιο ύπνο με το ολονύχτιο χθεσινό κλάμα... Και η διάθεση σήμερα είναι στα πατώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...