Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε ?? 

Πώς περάσατε αυτές τις ημέρες ?? 

Τα κιλά μπαίνουν πολύ εύκολα τώρα δυστυχώς ... Το μπεμπακι μου πήγε 2.100 ! Πήρε 320γραμμαρια σε μια βδομάδα!!!! 🥰

Όσο για τα πονάκια , έχω κ εγώ και ανησύχησα, αλλά μάλλον έχουμε όλες 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε ?? 

Πώς περάσατε αυτές τις ημέρες ?? 

Τα κιλά μπαίνουν πολύ εύκολα τώρα δυστυχώς ... Το μπεμπακι μου πήγε 2.100 ! Πήρε 320γραμμαρια σε μια βδομάδα!!!! 🥰

Όσο για τα πονάκια , έχω κ εγώ και ανησύχησα, αλλά μάλλον έχουμε όλες 🤷

Τέλειο ειναι το μπεμπακι σου! Ειδες τσάμπα ανησυχουσες οτι ειναι πολυ μικρή! 
Τα πονάκια πλέον ειναι ρουτίνα και οσο προχωράμε θα έρχονται και πιο πολλα πιστευω! Εγω με το ζορι κανω βολτα και περπατάω, γίνομαι ερείπιο μετα τη βολτα 😱🥲😪😮💨🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Τέλειο ειναι το μπεμπακι σου! Ειδες τσάμπα ανησυχουσες οτι ειναι πολυ μικρή! 
Τα πονάκια πλέον ειναι ρουτίνα και οσο προχωράμε θα έρχονται και πιο πολλα πιστευω! Εγω με το ζορι κανω βολτα και περπατάω, γίνομαι ερείπιο μετα τη βολτα 😱🥲😪😮💨🥴

Εγώ μετά το μισάωρο αρχίζω να πονάω χαμηλά και να κουράζομαι.... Τι είναι αυτό το πράγμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ το τέλος πάντα είναι το πιο δύσκολο. Νιώθω δεν μπορω να κανω τίποτα. Έχω κ τα κορίτσια είμαι σήκω κατσε σήκω, εκπληκτικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ μετά το μισάωρο αρχίζω να πονάω χαμηλά και να κουράζομαι.... Τι είναι αυτό το πράγμα... 

Ασε!!!! Οντως τι ειναι αυτο το πραγμα… Και κανονικα περπατάω χιλιόμετρα δεν εχω προβλημα!! 
Τωρα κουράζομαι με το παραμικρό!!! Το πρωι που μαγειρεύω εχω δύσπνοια και γίνομαι παλι κουρελι! Κουραδα εχω γινει λεω στον αντρα μου χαχαχαχαχαχαχαχα!!! 
Ελπιζω να ανακτήσουμε γρηγορα τις δυνάμεις μας για να μπορουμε να φροντίζουμε και τα μικρουλακια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariam08 είπε:

Αχ το τέλος πάντα είναι το πιο δύσκολο. Νιώθω δεν μπορω να κανω τίποτα. Έχω κ τα κορίτσια είμαι σήκω κατσε σήκω, εκπληκτικά. 

Πω πω για όσες εχετε κι αλλα παιδακια η κούραση θα ειναι χειρότερη! Υποκλίνομαι ΑΠΛΑ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ χάθηκα γιατί είμαι λίγο περίεργα ψυχολογικά.... πρωτοχρονιά έφυγαν δύο νέοι άνθρωποι γνωστοί μου από κορωνοϊό κ με έχει ρίξει πολύ το θέμα. Το πρωί που έμαθα το δεύτερο περιστατικό δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω... ένας από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω γνωρίσει στην ζωή μου, χωρίς υπερβολές!!! Προσοχή κορίτσια! Η κατάσταση έχει ξεφύγει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε ?? 

Πώς περάσατε αυτές τις ημέρες ?? 

Τα κιλά μπαίνουν πολύ εύκολα τώρα δυστυχώς ... Το μπεμπακι μου πήγε 2.100 ! Πήρε 320γραμμαρια σε μια βδομάδα!!!! 🥰

Όσο για τα πονάκια , έχω κ εγώ και ανησύχησα, αλλά μάλλον έχουμε όλες 🤷

Μεγααααααααλωσε ΝΑΙΙΙΙΙΙ!! 

Εμένα με προβλημάτισε αυτή η αύξηση βάρους η απότομη, είναι πολλά. Πρέπει να πάω ενδοκρινολόγο, κατά προτίμηση πριν γεννήσω ! 😂😂 

 

Μπήκα 35η εβδομάδα! 

Δύσπνοια έχω ανάλογα τις ώρες. Κάποιες φορές έχω και μόνο που κάθομαι και κάποιες ανεβαίνω ανηφόρα και προσπερναω κόσμο ο οποίος με κοιτάει περίεργα 😂😂😂 

Έχει να κάνει με την θέση του μωρού φαντάζομαι αυτό. 

 

@Froufro λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που συνέβη. Συλλυπητήρια....

Η αλήθεια είναι ότι θέλει προσοχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ χάθηκα γιατί είμαι λίγο περίεργα ψυχολογικά.... πρωτοχρονιά έφυγαν δύο νέοι άνθρωποι γνωστοί μου από κορωνοϊό κ με έχει ρίξει πολύ το θέμα. Το πρωί που έμαθα το δεύτερο περιστατικό δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω... ένας από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω γνωρίσει στην ζωή μου, χωρίς υπερβολές!!! Προσοχή κορίτσια! Η κατάσταση έχει ξεφύγει!!!!

Λυπάμαι κοριτσι μου πολυ!!!

Οντως θελει μεγαλη προσοχή!!! Εχουμε αγχωθει με αυτη την κατάσταση που εχει ξεφύγει πια… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Πω πω για όσες εχετε κι αλλα παιδακια η κούραση θα ειναι χειρότερη! Υποκλίνομαι ΑΠΛΑ! 

Καταλαβαίνω τι λες και πως το βλέπεις . Αλλά για εμάς νομίζω πλέον είναι διαφορετικά τα όρια μας . .

Θυμάμαι στη πρώτη εγκυμοσύνη ένιωθα πολύ χειρότερα και κουραζομουν πολύ περισσότερο απ' ότι τώρα. Είναι ίσως το ότι έχουμε μάθει σε έναν άλλο ρυθμο και έτσι αισθανόμαστε το ίδιο με την πρώτη φορά αλλά καταφέρνουμε να ανταπεξέλθουμε σε περισσότερα μέτωπα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ χάθηκα γιατί είμαι λίγο περίεργα ψυχολογικά.... πρωτοχρονιά έφυγαν δύο νέοι άνθρωποι γνωστοί μου από κορωνοϊό κ με έχει ρίξει πολύ το θέμα. Το πρωί που έμαθα το δεύτερο περιστατικό δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω... ένας από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω γνωρίσει στην ζωή μου, χωρίς υπερβολές!!! Προσοχή κορίτσια! Η κατάσταση έχει ξεφύγει!!!!

Συλληπητηρια  :(

Έχεις δίκιο, θέλει πολύ προσοχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Ωρες προσπαθω να μπω και δεν μου ανοιγε η σελιδα με τιποτα....

στις πριν 5 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ χάθηκα γιατί είμαι λίγο περίεργα ψυχολογικά.... πρωτοχρονιά έφυγαν δύο νέοι άνθρωποι γνωστοί μου από κορωνοϊό κ με έχει ρίξει πολύ το θέμα. Το πρωί που έμαθα το δεύτερο περιστατικό δεν μπορούσα να σταματήσω να κλαίω... ένας από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω γνωρίσει στην ζωή μου, χωρίς υπερβολές!!! Προσοχή κορίτσια! Η κατάσταση έχει ξεφύγει!!!!

Κριμα να φευγουν νεοι ανθρωποι.... Παρα πολλη προσοχη θελει.... Ειναι δυσκολα τα πραγματα....

Κατα τα αλλα κι εγω νιωθω οτι εχω βαρυνει αρκετα.... Κουραζομαι ευκολα αλλα δεν ξεκουραζομαι🤣🤣🤣 Κατι ζουζουνες φροντιζουν γι αυτο😂😂😂😂

Επλυνα σημερα κατι σελτεδακια και τις πυτζαμες που θα παρω στο μαιευτηριο... Αλλα εχω ακομα πολλες δουλειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!!! 

Γίνεται χαμός με τον ιό και οι γύρω μου έχουν σχεδόν όλοι ... Εγώ δεν βλέπω να τη γλιτώνω πάντως! Έχω σχεδόν πειστεί. 

@Froufroμου λυπαμαι πάρα πολύ ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Τι κάνετε; 

Έχει τέλεια μέρα, βγήκα για περπάτημα καμία ώρα... Τα έφτυσα μιλάμε. 

Πυτζαμες για το μαιευτήριο κ εγω έπλυνα χθες, κ αρχισα να την ετοιμάζω κιόλας γτ φοβηθηκα με τα πονακια που ειχα. Λεω ας την εχω έτοιμη δεν πειράζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!! 

Γίνεται χαμός με τον ιό και οι γύρω μου έχουν σχεδόν όλοι ... Εγώ δεν βλέπω να τη γλιτώνω πάντως! Έχω σχεδόν πειστεί. 

@Froufroμου λυπαμαι πάρα πολύ ... 

Καλημερα μανουλιτσες γλυκές!!!

Απαπαπα να μην το λες καν κοριτσι μου!!! Να προσέχουμε να την γλιτώσουμε τωρα στο τελος!!!! Και μετα θελει προσοχή μεγαλη που τα μωρουλακια θα ειναι πολυ μικρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!!! 

Γίνεται χαμός με τον ιό και οι γύρω μου έχουν σχεδόν όλοι ... Εγώ δεν βλέπω να τη γλιτώνω πάντως! Έχω σχεδόν πειστεί. 

@Froufroμου λυπαμαι πάρα πολύ ... 

Κ εγω αυτο λεω δεν θα την γλιτώσω. Το θέμα είναι οτι αμα πάω μαιευτήριο και είμαι θετική δεν θα με αναλαβουν. Θα με στείλουν σε δημόσιο. Κ οκ δεν έχω κάτι με τα δημόσια αλλα χωρίς τον γιατρο μου και αναγκαστικά καισαρική δεν θελω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα μανουλιτσες γλυκές!!!

Απαπαπα να μην το λες καν κοριτσι μου!!! Να προσέχουμε να την γλιτώσουμε τωρα στο τελος!!!! Και μετα θελει προσοχή μεγαλη που τα μωρουλακια θα ειναι πολυ μικρά!!! 

Εγώ σκέψου ότι είδα μόνο τους γονείς μου ,αφού έκαναν τεστ και στους υπόλοιπους είπα ότι δε θα βρεθούμε καθόλου. Δυστυχώς ο άντρας μου δεν έχει τις ίδιες απόψεις με εμένα και εχθές έκατσε στο ίδιο τραπέζι με τον αδερφό του που η γυναίκα και η κόρη του έχουν κορονοιο. Οπότε... Καταλάβατε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια μήπως ξέρετε ποια είναι η διαδικασία στην εισαγωγή, τι γίνεται με το τεστ; ποσες ωρες κάνει να βγει; είναι αλήθεια οτι δεν σου κάνουν επισκληριδιο μεχρι να βγουν τα αποτελέσματα του μοριακου; 

Μάλλον πρέπει να πάρω στο ιασω να ρωτησω. Είναι κ Τρίτη γεννα, την προηγούμενη φορά γεννησα σε 4 ώρες. Άμα είναι να περιμένω τα αποτελέσματα σωθήκαμε 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ σκέψου ότι είδα μόνο τους γονείς μου ,αφού έκαναν τεστ και στους υπόλοιπους είπα ότι δε θα βρεθούμε καθόλου. Δυστυχώς ο άντρας μου δεν έχει τις ίδιες απόψεις με εμένα και εχθές έκατσε στο ίδιο τραπέζι με τον αδερφό του που η γυναίκα και η κόρη του έχουν κορονοιο. Οπότε... Καταλάβατε ! 

Ωωωωχ πλακα κανεις!!! 😱😱😱😱

Να ειναι κι αυτος προσεκτικός να του πεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ σκέψου ότι είδα μόνο τους γονείς μου ,αφού έκαναν τεστ και στους υπόλοιπους είπα ότι δε θα βρεθούμε καθόλου. Δυστυχώς ο άντρας μου δεν έχει τις ίδιες απόψεις με εμένα και εχθές έκατσε στο ίδιο τραπέζι με τον αδερφό του που η γυναίκα και η κόρη του έχουν κορονοιο. Οπότε... Καταλάβατε ! 

Έλα ρε συ, πρέπει να προσέχουν διπλά τώρα και εκείνοι να μη μας μεταφέρουν κάτι. Είναι δύσκολο για όλους αλλά και τι να κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Mariam08 δεν ξέρω καθόλου να σου πω την αλήθεια αλλά έτσι όπως τα λες πρώτα θα γεννήσεις και μετά θα βγει το μοριακό 😂😂😂

Μίλησε με τον γιατρό σου καλύτερα, αν και απ' ότι έχω δει όταν πλησιάζει η ώρα θα σου πει ο γιατρός να πα πρώτα για το μοριακό και μετά την επόμενη θα κάνεις εισαγωγή. 

Δεν είναι όπως το πρώτο που δεν ξέρεις πότε και πώς θα έρθει, σε εσένα η διαδικασία και κρατάει λιγότερο και φαίνεται νωρίτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kallia.Geo προσοχή καλέ πες του ! Εντάξει ούτως ή άλλως εσύ είσαι εμβολιασμενη και προστατεύεσαι σε ένα βαθμό, όχι ότι αυτό δικαιολογεί απλά μας παρηγορεί λίγο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Mariam08 δεν ξέρω καθόλου να σου πω την αλήθεια αλλά έτσι όπως τα λες πρώτα θα γεννήσεις και μετά θα βγει το μοριακό 😂😂😂

Μίλησε με τον γιατρό σου καλύτερα, αν και απ' ότι έχω δει όταν πλησιάζει η ώρα θα σου πει ο γιατρός να πα πρώτα για το μοριακό και μετά την επόμενη θα κάνεις εισαγωγή. 

Δεν είναι όπως το πρώτο που δεν ξέρεις πότε και πώς θα έρθει, σε εσένα η διαδικασία και κρατάει λιγότερο και φαίνεται νωρίτερα

Ω ρε Μανα μου 😬 χωρις επισκληριδιο δεν πάω. Προτιμώ να το χωνέψω αν γίνεται. 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Ω ρε Μανα μου 😬 χωρις επισκληριδιο δεν πάω. Προτιμώ να το χωνέψω αν γίνεται. 😆😆😆

Χαχαχαχαχα δε νομίζω να τίθεται τέτοιο θέμα 😂😂 

Ρώτα αν είναι τον γιατρό για σιγουριά, λογικά σου λέω θα κάνεις μοριακό από την προηγούμενη 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...