Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ναι αλλά τα υπόλοιπα χρώματα ?? Έχω και κίτρινα , μπλε , γκρι σκούρο .. αλλά είναι λίγα για να τα βάλω μόνα τους 

Είχα κ εγώ κάτι κίτρινα κ κάτι μπλε... είναι τα μόνα που έπλυνα στο χέρι κ τελικά καλά έκανα, το νερό που πέταξα από τα μπλε βγήκε όλο μαύρο! Δεν θέλω να φανταστώ πως θα τα έκλαιγα αν έβαφε τα υπόλοιπα!!!! Τώρα μου έχει μείνει ένα πλυντήριο μόνο με λευκά κ τέλος, αλλά αυτό θα το βάλω αύριο μάλλον γιατί μαζεύω τον χθεσινό χαμό από το άπλωμα μέσα στο σπίτι 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι ένα κουβερτάκι ροζ-λευκό κ ένα σετ σκουφάκι- κασκόλ τα έπλυνα στο χέρι γιατί τα έπλεξα εγώ κ φοβήθηκα μην πάει χαμένος ο κόπος μου 😄😄😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είχα κ εγώ κάτι κίτρινα κ κάτι μπλε... είναι τα μόνα που έπλυνα στο χέρι κ τελικά καλά έκανα, το νερό που πέταξα από τα μπλε βγήκε όλο μαύρο! Δεν θέλω να φανταστώ πως θα τα έκλαιγα αν έβαφε τα υπόλοιπα!!!! Τώρα μου έχει μείνει ένα πλυντήριο μόνο με λευκά κ τέλος, αλλά αυτό θα το βάλω αύριο μάλλον γιατί μαζεύω τον χθεσινό χαμό από το άπλωμα μέσα στο σπίτι 😄😄😄

Έχεις δίκιο είναι η αλήθεια ... Έστω για πρώτη φορά θα τα πλύνω στο χέρι ... Κρίμα να χαλάσουν όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρωμοπαγιδες for the win κορίτσια ! 

Χρωμοπαγιδες! 

Δεν μου έχει ξεβαψει τίποτα ούτε μισή φορά. Και έχω πλύνει πολλά μπλε  στη ζωή μου 😂😂 

Μαζί με οτιδήποτε χρώμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Χρωμοπαγιδες for the win κορίτσια ! 

Χρωμοπαγιδες! 

Δεν μου έχει ξεβαψει τίποτα ούτε μισή φορά. Και έχω πλύνει πολλά μπλε  στη ζωή μου 😂😂 

Μαζί με οτιδήποτε χρώμα 

Εγώ βάζω χρωμοπαγιδες στα δικά μου , όταν βάζω χρωματιστά. Τώρα για αυτά της μικρής τα τρέμω αλήθεια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Χρωμοπαγιδες for the win κορίτσια ! 

Χρωμοπαγιδες! 

Δεν μου έχει ξεβαψει τίποτα ούτε μισή φορά. Και έχω πλύνει πολλά μπλε  στη ζωή μου 😂😂 

Μαζί με οτιδήποτε χρώμα 

Ξέρεις τι γίνεται μια φορά πέρασε κ μου βούλωσε το φίλτρο του πλυντηρίου κ πλημμύρισε το μπάνιο..... 🥺 από τότε τις έχω φοβηθεί κ δεν βάζω, ενώ παλιά τις χρησιμοποιούσα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Ξέρεις τι γίνεται μια φορά πέρασε κ μου βούλωσε το φίλτρο του πλυντηρίου κ πλημμύρισε το μπάνιο..... 🥺 από τότε τις έχω φοβηθεί κ δεν βάζω, ενώ παλιά τις χρησιμοποιούσα πολύ 

Χριστέ μου !!!! Ο,τι χειρότερο... Και εμένα δύο φορές το προηγούμενο πλυντήριο είχε βγάλει όλο το νερό 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Πως ειστε; 

Βλέπω πλένετε ρουχαλάκια; κ εγω τα έπλυνα την περασμενη βδομάδα, αλλά έχω κ άλλα λίγα να βάλω. Μου έφεραν δώρα από laredoute. Δεν  είχα ξαναπάρει ρουχα απο εκει πολύ καλή ποιότητα κ ιδιαίτερα σαν σχέδιο. Χρωμοπαγιδες κ εγω χρησιμοποιώ εδώ κ πολλά χρόνια βασικά. Όλα καλά, κ στεγνωτηριο επίσης σωτήριο έχω γλιτώσει άπειρο σίδερο. Είμαστε και ήδη 4 εδώ μέσα. 

Άσχετο, βαλίτσα πότε λέτε να φτιάξετε σιγά σιγά; να σας δώσω μια ιδέα; φορτιστή με μακρυ καλώδιο κορίτσια. Ή power bank. Ειναι πολυ ψηλα οι πρίζες πάνω απο τα κρεβάτια κ επειδή είναι αρκετές οι ώρες με το κινητό στο χέρι, εμένα με εκνευρίζε γτ δεν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω όταν ήθελα. Σκεφτείτε το. Επίσης ακουστικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Πως ειστε; 

Βλέπω πλένετε ρουχαλάκια; κ εγω τα έπλυνα την περασμενη βδομάδα, αλλά έχω κ άλλα λίγα να βάλω. Μου έφεραν δώρα από laredoute. Δεν  είχα ξαναπάρει ρουχα απο εκει πολύ καλή ποιότητα κ ιδιαίτερα σαν σχέδιο. Χρωμοπαγιδες κ εγω χρησιμοποιώ εδώ κ πολλά χρόνια βασικά. Όλα καλά, κ στεγνωτηριο επίσης σωτήριο έχω γλιτώσει άπειρο σίδερο. Είμαστε και ήδη 4 εδώ μέσα. 

Άσχετο, βαλίτσα πότε λέτε να φτιάξετε σιγά σιγά; να σας δώσω μια ιδέα; φορτιστή με μακρυ καλώδιο κορίτσια. Ή power bank. Ειναι πολυ ψηλα οι πρίζες πάνω απο τα κρεβάτια κ επειδή είναι αρκετές οι ώρες με το κινητό στο χέρι, εμένα με εκνευρίζε γτ δεν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω όταν ήθελα. Σκεφτείτε το. Επίσης ακουστικά. 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ έχω έτοιμα τα βασικά της βαλίτσας.... σήμερα θα την τελειώσω 🥰

Για το power bank έχεις πολύ δίκιο.... το χρησιμοποιώ έτσι κ αλλιώς πολύ στην καθημερινότητα κ εκεί θα είναι μαζί μου για να μας υποστηρίξει στις άπειρες ώρες που θα μιλάω με τα μεγαλύτερα παιδάκια μου 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufroμεσα σε θήκη οι χρωμοπαγιδες!! Δεν τις βάζουμε σκέτες !!! 

Επίσης τι πλυντήριο έχεις και έβαλες μόνο ροζ 😳😳😳 

 

@Mariam08καλή ιδέα ο φορτιστής! Αν και εμένα το κινητό μου κάνει μια μισή ώρα να κάνει πλήρη φόρτιση ! 

Πάντως το power bank βολεύει γενικά απλά όσο φορτίζει το τηλέφωνο δεν πρέπει να χρησιμοποιείται γιατί καταναλώνεται πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

@Froufroμεσα σε θήκη οι χρωμοπαγιδες!! Δεν τις βάζουμε σκέτες !!! 

Επίσης τι πλυντήριο έχεις και έβαλες μόνο ροζ 😳😳😳 

 

@Mariam08καλή ιδέα ο φορτιστής! Αν και εμένα το κινητό μου κάνει μια μισή ώρα να κάνει πλήρη φόρτιση ! 

Πάντως το power bank βολεύει γενικά απλά όσο φορτίζει το τηλέφωνο δεν πρέπει να χρησιμοποιείται γιατί καταναλώνεται πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία... 

Είναι 13kg το πλυντήριο κ έβαλα 2 πλύσεις φουλ γεμάτες ροζ 😄😄😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

@Froufroμεσα σε θήκη οι χρωμοπαγιδες!! Δεν τις βάζουμε σκέτες !!! 

Επίσης τι πλυντήριο έχεις και έβαλες μόνο ροζ 😳😳😳 

 

@Mariam08καλή ιδέα ο φορτιστής! Αν και εμένα το κινητό μου κάνει μια μισή ώρα να κάνει πλήρη φόρτιση ! 

Πάντως το power bank βολεύει γενικά απλά όσο φορτίζει το τηλέφωνο δεν πρέπει να χρησιμοποιείται γιατί καταναλώνεται πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία... 

Όταν λες θήκη????? Σαν αυτές που βάζουμε τα εσώρουχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Όταν λες θήκη????? Σαν αυτές που βάζουμε τα εσώρουχα?

Ω ναι !

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είναι 13kg το πλυντήριο κ έβαλα 2 πλύσεις φουλ γεμάτες ροζ 😄😄😄😄😄

Τι λεεεεεεεεες 🤯🤯🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ω ναι !

Τι λεεεεεεεεες 🤯🤯🤯

Ναι ναι.... μετά από δύο αγόρια οι γιαγιάδες δεν φέρνουν κάτι άλλο εκτός από ροζ!! 😄 Φυσικά συμπεριλαμβάνονται κουβερτάκια, πετσέτες σε αυτά, δεν είναι όλα ρούχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Ναι ναι.... μετά από δύο αγόρια οι γιαγιάδες δεν φέρνουν κάτι άλλο εκτός από ροζ!! 😄 Φυσικά συμπεριλαμβάνονται κουβερτάκια, πετσέτες σε αυτά, δεν είναι όλα ρούχα!

Και πάλι 2*13 είναι πολλά για μόνο ροζ 🤯🤯🤯 

Αμ ιν σοκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Και πάλι 2*13 είναι πολλά για μόνο ροζ 🤯🤯🤯 

Αμ ιν σοκ 

Εγώ να δεις σοκ.... Που πρέπει να τα σιδερώσω τώρα 😄😄😄😄 εκείνες μόνο ψωνίζουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Εγώ να δεις σοκ.... Που πρέπει να τα σιδερώσω τώρα 😄😄😄😄 εκείνες μόνο ψωνίζουν!!!

Ωχ ωχ ωχ ... Αυτό δεν το σκέφτηκα.... 

Έχω πρέσα πάντως ! 

Υπέροχη εφεύρεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ωχ ωχ ωχ ... Αυτό δεν το σκέφτηκα.... 

Έχω πρέσα πάντως ! 

Υπέροχη εφεύρεση

Όντως είναι τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έτοιμη η βαλίτσα μου!!!! 🤗🤗🤗🤗 έλεγα να κάνω διαφορετική τσάντα για τον άντρα μου αλλά τελικά τα έβαλα μέσα όλα, μην κουβαλάμε πολλά. Τώρα μόνο θα φτιάξω του μωρού ένα βαλιτσάκι για να έχουμε στην επιστροφή κ να τακτοποιήσω σεντονάκια κουβερτάκια για την έξοδο ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια έτοιμη η βαλίτσα μου!!!! 🤗🤗🤗🤗 έλεγα να κάνω διαφορετική τσάντα για τον άντρα μου αλλά τελικά τα έβαλα μέσα όλα, μην κουβαλάμε πολλά. Τώρα μόνο θα φτιάξω του μωρού ένα βαλιτσάκι για να έχουμε στην επιστροφή κ να τακτοποιήσω σεντονάκια κουβερτάκια για την έξοδο ❤

Με το καλό κορίτσι μου!!! Μπράβο σου που τα έχεις όλα έτοιμα. Με το καλό τώρα να υποδεχθείτε τον μπαμπά σας🤗. Πότε έρχεται? Θα φύγετε κατ ευθείαν για Αθήνα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Μπράβο σου που τα έχεις όλα έτοιμα. Με το καλό τώρα να υποδεχθείτε τον μπαμπά σας🤗. Πότε έρχεται? Θα φύγετε κατ ευθείαν για Αθήνα ?

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Θα έρθει περίπου 7 του μήνα κ θα ανέβουμε σχεδόν μετά από μια βδομάδα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Froufro είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Θα έρθει περίπου 7 του μήνα κ θα ανέβουμε σχεδόν μετά από μια βδομάδα ❤

Τέλεια !!! Να τον δουν και τα αγοράκια σας λίγο πριν φύγετε 🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...