Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Όχι δεν είναι μεγάλη, 38 είναι. Πιστεύω θα είναι ηπια τα συμπτώματα της. Έχω αρχίσει κ αγχωνομαι, διάβασα κιόλας οτι αν βγεις θετική στο τεστ που κάνουν στην εισαγωγή στο μαιευτηριο, σε στέλνουν υποχρεωτικά σε μαιευτήριο αναφοράς και γέννας υποχρεωτικά με καισαρική κ με άλλο γιατρο εννοείται. Φρίκαρα λεω από μακριά και αγαπημένοι μέχρι να γεννησω 🙄 

Ωωω ναι δε θελουμε τετοια τωρα! Μεγαλη προσοχή! Απο μακρια τωρα!! 
Περαστικα!! 🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Όχι δεν είναι μεγάλη, 38 είναι. Πιστεύω θα είναι ηπια τα συμπτώματα της. Έχω αρχίσει κ αγχωνομαι, διάβασα κιόλας οτι αν βγεις θετική στο τεστ που κάνουν στην εισαγωγή στο μαιευτηριο, σε στέλνουν υποχρεωτικά σε μαιευτήριο αναφοράς και γέννας υποχρεωτικά με καισαρική κ με άλλο γιατρο εννοείται. Φρίκαρα λεω από μακριά και αγαπημένοι μέχρι να γεννησω 🙄 

Αλήθεια λες τώρα ??? Παναγία μου κορίτσια μη μας βγει κάτι τέτοιο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Όχι δεν είναι μεγάλη, 38 είναι. Πιστεύω θα είναι ηπια τα συμπτώματα της. Έχω αρχίσει κ αγχωνομαι, διάβασα κιόλας οτι αν βγεις θετική στο τεστ που κάνουν στην εισαγωγή στο μαιευτηριο, σε στέλνουν υποχρεωτικά σε μαιευτήριο αναφοράς και γέννας υποχρεωτικά με καισαρική κ με άλλο γιατρο εννοείται. Φρίκαρα λεω από μακριά και αγαπημένοι μέχρι να γεννησω 🙄 

Ωχ Παναγία μου κ εγώ αυτά φοβάμαι!!! Δεν είμαστε για τέτοια τώρα! Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ακριβώς, δεν σε αναλαμβάνουν σε ιδιωτικό μαιευτήριο. Τώρα γτ καισαρική υποχρεωτικά δε ξερω.. 

Αλλά πραγματικά δεν θ ήθελα να συμβεί γι'αυτό πολύ προσοχή απο εδω κ πέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Και εμένα ο γιατρός μου με έβλεπε κάθε 2 εβδομάδες το τελευταίο διάστημα και θα ξανά πάω στις 07/01 και μετα κάθε βδομάδα μέχρι να γεννήσω. 6 εβδομάδες ακόμα.. απίστευτο μου φαίνεται!!!!Επίσης εδώ έχει πολύ χάλια καιρό με βροχες οπότε πλένω με μέτρο γτ τα απλώνω μέσα στο σπίτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το εχω συζητησει κι εγω αυτο με τη γιατρο.... Να τη ρωτησω να δω τι θα μου πει σε περιπτωση θετικου τεστ στον κορονοιο. Πω πω εχω αρχισει κι αγχωνομαι με ολα αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ αυτό δν το είχα σκεφτεί και εγώ... Όντως πρέπει σιγά σιγά να προσέχουμε δίπλα....δν είμαστε για τέτοια τώρα.... Λοιπόν ξέχασα να σας πω πως εχθές μου ήρθαν τα πρώτα δωράκια για το μπέμπακο και πραγματικά συγκινήθηκα πάρα πολύ....!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

Ωχ αυτό δν το είχα σκεφτεί και εγώ... Όντως πρέπει σιγά σιγά να προσέχουμε δίπλα....δν είμαστε για τέτοια τώρα.... Λοιπόν ξέχασα να σας πω πως εχθές μου ήρθαν τα πρώτα δωράκια για το μπέμπακο και πραγματικά συγκινήθηκα πάρα πολύ....!!! 

Τέλειαααααα!!!! 

Τι πήρες ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τέλειαααααα!!!! 

Τι πήρες ?? 

Μου έστειλαν κάποιες φίλες μου από Αθήνα ρουχαλακια για το μωρό μου. (Εγώ δν έχω πάρει ακόμα τίποτα πέρα από λίκνο καρότσι αυγό και καλαθουνα) 😝😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Barbie92 είπε:

Ωχ αυτό δν το είχα σκεφτεί και εγώ... Όντως πρέπει σιγά σιγά να προσέχουμε δίπλα....δν είμαστε για τέτοια τώρα.... Λοιπόν ξέχασα να σας πω πως εχθές μου ήρθαν τα πρώτα δωράκια για το μπέμπακο και πραγματικά συγκινήθηκα πάρα πολύ....!!! 

Μπραβο κοριτσι μου!!! Με το καλο να ερθει και ο μπεμπακος σου να τα χαρεί!! 
Κι εμεις σιγα σιγα φτιάχνουμε το δωματιο! Λιγο λιγο κάθε μερα!! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!! Με το καλο να ερθει και ο μπεμπακος σου να τα χαρεί!! 
Κι εμεις σιγα σιγα φτιάχνουμε το δωματιο! Λιγο λιγο κάθε μερα!! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Αχ τι ωραία, νόμιζω οι ετοιμάσεις από δω κ πέρα θα είναι οι καλύτερες στιγμές μέχρι να έρθουν τα μπεμπακια μας🥰🥰🥰...!!!εμείς θα πάρουμε μόνο μια συρτάρια προς το παρόν.. και σίγα σιγα θα το φτιάξουμε γτ θέλει και βάψιμο και τώρα το χειμώνα είναι δύσκολο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Barbie92 είπε:

Αχ τι ωραία, νόμιζω οι ετοιμάσεις από δω κ πέρα θα είναι οι καλύτερες στιγμές μέχρι να έρθουν τα μπεμπακια μας🥰🥰🥰...!!!εμείς θα πάρουμε μόνο μια συρτάρια προς το παρόν.. και σίγα σιγα θα το φτιάξουμε γτ θέλει και βάψιμο και τώρα το χειμώνα είναι δύσκολο. 

Καλα θα κανεις!!! Εγω Ευτυχως ειχα προλαβει και ειχα βάψει! Και πριν καμι δεκαριά μερες βάψαμε το σαλόνι και τελος! Εγω ημουν στη μαμα μου και ηταν σπιτι ο μπαμπάς μου και ο αντρας μου! Εγω κιουρια!!

Οντως αυτα τωρα, ολες οι ετοιμασίες ειναι το αγαπημένο μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά όπως και τα μπεμπακια σας❤️❤️ @Froufro ευχαριστούμε για το λινλ όντως πολύ καλές οι τιμές @Christine_αυτό που τα παρουσιάζεις όλα απλά νταξη με ξεπερνάει χαχαχα πολύ ζαμανφου ρε κορίτσι μου χαχαχ πέρα απ' τη πλάκα ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό αυτό που προβληματίζει την γυναικολόγο σου..Έχω λίγες μέρες που με πονάνε πάρα πόλυ τα πόδια στον ύπνο μου μάλλον απ' τη μέση έχει καμία σας το ίδιο θέμα;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά όπως και τα μπεμπακια σας❤️❤️ @Froufro ευχαριστούμε για το λινλ όντως πολύ καλές οι τιμές @Christine_αυτό που τα παρουσιάζεις όλα απλά νταξη με ξεπερνάει χαχαχα πολύ ζαμανφου ρε κορίτσι μου χαχαχ πέρα απ' τη πλάκα ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό αυτό που προβληματίζει την γυναικολόγο σου..Έχω λίγες μέρες που με πονάνε πάρα πόλυ τα πόδια στον ύπνο μου μάλλον απ' τη μέση έχει καμία σας το ίδιο θέμα;  

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ και άνθρωποι που με ξέρουν χρόνια παραξενευονται ακόμα με αυτό αλλά ναι ... Τα αντιμετωπίζω όλα όσο πιο ψύχραιμα μπορεί να αντιμετωπιστεί η κάθε κατάσταση.  Μόλις μάθω θα σας πω!! 

Κι εμένα με πονάνε όχι μόνο στον ύπνο , και στον ξύπνιο 😂😂😂 

Είναι φυσιολογικό να πονάμε πάντως , πόσο μαγνήσιο παίρνεις την μέρα ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧ και άνθρωποι που με ξέρουν χρόνια παραξενευονται ακόμα με αυτό αλλά ναι ... Τα αντιμετωπίζω όλα όσο πιο ψύχραιμα μπορεί να αντιμετωπιστεί η κάθε κατάσταση.  Μόλις μάθω θα σας πω!! 

Κι εμένα με πονάνε όχι μόνο στον ύπνο , και στον ξύπνιο 😂😂😂 

Είναι φυσιολογικό να πονάμε πάντως , πόσο μαγνήσιο παίρνεις την μέρα ; 

 

Κι εμενα με πονάνε στον υπνο τα ποδια και η λεκάνη!! 
Και στον ξύπνιο πονάω γυρω απο την κοιλια και κυρίως το βραδυ!! 
Αυτοι οι πόνοι ποτε φεύγουν, αφου γεννήσουμε εννοω;;; Πειτε μου αμεσως πλιιιιιζ!!! 😭😱🙏🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή διαβάζω συνέχεια για μαγνήσιο ότι παίρνετε. εμένα κ γιατρός δν μου έχει δώσει. Μόνο τις βιταμίνες που είναι για εγκύους που λογικά έχει μέσα κ μαγνήσιο αλλά δν έχω δει να σας πω την αλήθεια. Λέτε να τον ρωτήσω;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κι εμενα με πονάνε στον υπνο τα ποδια και η λεκάνη!! 
Και στον ξύπνιο πονάω γυρω απο την κοιλια και κυρίως το βραδυ!! 
Αυτοι οι πόνοι ποτε φεύγουν, αφου γεννήσουμε εννοω;;; Πειτε μου αμεσως πλιιιιιζ!!! 😭😱🙏🤪

Εμ..... Ναι πάνω κάτω ... Αφού γεννησουμε θα περάσουν ... 

@Barbie92 αν παίρνεις κάποιο πολυβιταμινουχο συμπλήρωμα τότε λογικά θα έχει μέσα. Αν και απ' ότι ξέρω αυτά τα πληρώνεις κανονικά και δεν συνταγογραφουνται . 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη άργησα αρκετά να πάρω, δεν χρειαζόταν!

Το μαγνήσιο βοηθάει στο να χαλαρώνουν οι μύες και να μην κάνεις συσπάσεις. 

Το ασβέστιο από την άλλη ενεργοποιεί τους μύες. 

Εγώ πχ δεν παίρνω ασβέστιο σε αυτή την εγκυμοσύνη. 

Επίσης το μαγνήσιο θα το κόψουμε και σε λίγο καιρό !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!! 

Εχθές παρέλαβα μια βαλίτσα γεμάτη ρούχα από τις κουνιάδες μου και είμαι πολύ ενθουσιασμένη 🥰🥰

Με το δωμάτιο δεν έχω κάνει τίποτα πάντως και δεν εχω φτιάξει ούτε βαλίτσα !!! Σήμερα μπήκαμε στην 34η βδομαδουλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημεεεεερα σας κορίτσια μου

Καλημερα κορίτσια!!!! 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!! 

Εχθές παρέλαβα μια βαλίτσα γεμάτη ρούχα από τις κουνιάδες μου και είμαι πολύ ενθουσιασμένη 🥰🥰

Με το δωμάτιο δεν έχω κάνει τίποτα πάντως και δεν εχω φτιάξει ούτε βαλίτσα !!! Σήμερα μπήκαμε στην 34η βδομαδουλα ! 

Καλημερα!!! Τελεια, μαζεύεις σιγα σιγα ρουχαλάκια!!! Εγω μπαινω 34η σε δυο μερες!! 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε πάρει αυτά τα βρεφικά σετάκια με βούρτσα , ψαλιδακι κλπ ? 

Ειναι καλύτερα να τα πάρω χωριστά ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Έχετε πάρει αυτά τα βρεφικά σετάκια με βούρτσα , ψαλιδακι κλπ ? 

Ειναι καλύτερα να τα πάρω χωριστά ? 

Εγώ είχα στο μαγαζί τότε ψαλιδακι κλπ, σκέψου τα πουλούσα 1€ 😂😂 και τα έχω ακόμα  

Βούρτσα μαλλιών είχα πάρει από ένα φαρμακείο της Chico 

Γενικά απλά θέλει να είναι μαλακή η τρίχα γιατί είναι ευαίσθητο το δέρμα . 

Για τις πάνες δεν έχω ιδέα 😅 

Εγώ τα απλά παμπερς έπαιρνα , ούτε πριμιουμ Κερ και πράσινα άλογα 😅😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ είχα στο μαγαζί τότε ψαλιδακι κλπ, σκέψου τα πουλούσα 1€ 😂😂 και τα έχω ακόμα  

Βούρτσα μαλλιών είχα πάρει από ένα φαρμακείο της Chico 

Γενικά απλά θέλει να είναι μαλακή η τρίχα γιατί είναι ευαίσθητο το δέρμα . 

Για τις πάνες δεν έχω ιδέα 😅 

Εγώ τα απλά παμπερς έπαιρνα , ούτε πριμιουμ Κερ και πράσινα άλογα 😅😂 

 

Και τώρα γιατί δεν φέρνετε πάλι ψαλιδακια να πάρουμε κ εμείς ??? 😂

Αυτά τα παμπερς τα βρήκα οικονομικά και είναι σε φαρμακείο δίπλα από το σπίτι μου και έλεγα μήπως είναι οκ για να τα πάρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...