Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αυτό είναι λίγο υποκειμενικό.... όπως λέγαμε πριν μέρες εγώ δεν τα αντέχω στην καθημερινότητα αυτά τα σουτιέν, τα φοράω όσο είμαι στο μαιευτήριο κ μετά μόνο στον ύπνο, ίσως γιατί έχω βαρύ στήθος, οπότε προτιμώ τα κανονικά μου με μπανέλα. Για το μαιευτήριο (άποψη μου) είναι καλύτερα μόνο νυχτικά. Είχα πάρει κ πιτζάμα κ δεν με βόλεψε καθόλου, θέλει να σε εξετάζει ο γιατρός κάθε τρεις κ λίγο, να σε καθαρίσουν, να κάνεις άθλο για να πας τουαλέτα (ειδικά στην καισαρική)... οπότε νυχτικάκι κ τσουπ όλα πάνω!!! 😄

Νομίζω δίκιο έχεις. Καλύτερα νυχτικακι για πιο άνετα. Στήθος εγώ δεν έχω μεγάλο για αυτό το σκεφτόμουν μήπως μεγαλώσει απότομα. Από έγγραφα θυμάσαι τι πρέπει να έχουμε μαζί μας? Να τα έχω έτοιμα και αυτά γιατί αν αφήσω τον αντρουλη να τα βρει τελευταία στιγμή καηκαμε🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Χαχαχχαχχαχαχα με έπεισες !!!! 

Αχ βρε κορίτσια ζηλεύω . Και εγώ στο Μητέρα ήθελα αλλά ο γιατρός μου πήγε Ιασώ μετά από το Γαία. Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα τον τελευταίο καιρό για το Ιασώ . Το μητέρα όμως είναι σούπερ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εντομεταξυ έχω μια υποψία ότι κάτι δεν πάει καλά , ή καλύτερα κάτι προβληματίζει τη γυναικολόγο μου και σε αυτή την εγκυμοσύνη και θέλει να πηγαίνω τόσο συχνά . Θα σας πω όταν το παραδεχτεί

Γιατί το λες αυτό Χριστίνα μου? Προαίσθημα ή κάτι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Νομίζω δίκιο έχεις. Καλύτερα νυχτικακι για πιο άνετα. Στήθος εγώ δεν έχω μεγάλο για αυτό το σκεφτόμουν μήπως μεγαλώσει απότομα. Από έγγραφα θυμάσαι τι πρέπει να έχουμε μαζί μας? Να τα έχω έτοιμα και αυτά γιατί αν αφήσω τον αντρουλη να τα βρει τελευταία στιγμή καηκαμε🤗

Έχω κρατήσει αυτό το screen shot από τη σελίδα του Μητέρα για να τα ετοιμάσω κ εγώ......

20211227_123544.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Γιατί το λες αυτό Χριστίνα μου? Προαίσθημα ή κάτι άλλο?

Στην πρώτη με πήγαινε μια φορά τη βδομάδα και μετά 2 φορές πολύ νωρίς. 

Την ώρα που γεννούσα είπε ότι το έκανε γιατί είχε διπλή περιτύλιξη ο μικρός στο λαιμό , βέβαια εγώ το ήξερα 😂😂😂 

Τώρα είχα ρωτήσει τη μαία αν όταν μπω στο γ τρίμηνο θα πηγαίνω 2 φορές το μήνα και μου είχε πει όχι , μια φορά το μήνα και μετά τη 36 μια φορά την εβδομάδα. 

Ε από τότε πάω μια φορά στις 2 βδομάδες 😂😂 

Οπότε κάτι συμβαίνει ! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έχω κρατήσει αυτό το screen shot από τη σελίδα του Μητέρα για να τα ετοιμάσω κ εγώ......

20211227_123544.jpg

Που μπορεί να έχω την κάρτα υγεία ? 🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Στην πρώτη με πήγαινε μια φορά τη βδομάδα και μετά 2 φορές πολύ νωρίς. 

Την ώρα που γεννούσα είπε ότι το έκανε γιατί είχε διπλή περιτύλιξη ο μικρός στο λαιμό , βέβαια εγώ το ήξερα 😂😂😂 

Τώρα είχα ρωτήσει τη μαία αν όταν μπω στο γ τρίμηνο θα πηγαίνω 2 φορές το μήνα και μου είχε πει όχι , μια φορά το μήνα και μετά τη 36 μια φορά την εβδομάδα. 

Ε από τότε πάω μια φορά στις 2 βδομάδες 😂😂 

Οπότε κάτι συμβαίνει ! 😁

Έλα ρε μην αγχώνεσαι! Η μαία είπε μία  φορά τον μήνα όχι η γιατρός..... Εμένα στις τελευταίες βδομάδες το έχει στάνταρ το κάθε βδομάδα! Απλά είμαι περίπτωση επειδή δεν με έχει κοντά....! Στα προηγούμενα που έμενα Αθήνα έτσι κάναμε χωρίς να υπάρχει κάποιο θέμα. Αλλά μου έχει πει παρ' όλα αυτά να πηγαίνω εδώ κ να την ενημερώνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Που μπορεί να έχω την κάρτα υγεία ? 🤔🤔🤔

Νομίζω δεν τρέχει τίποτα κ να μην την έχεις, την βρήσκουν στο σύστημα από τα στοιχεία σου, έχουν χρόνια να μου τη ζητήσουν κ πάω για διάφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έχω κρατήσει αυτό το screen shot από τη σελίδα του Μητέρα για να τα ετοιμάσω κ εγώ......

20211227_123544.jpg

Τέλεια ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Στην πρώτη με πήγαινε μια φορά τη βδομάδα και μετά 2 φορές πολύ νωρίς. 

Την ώρα που γεννούσα είπε ότι το έκανε γιατί είχε διπλή περιτύλιξη ο μικρός στο λαιμό , βέβαια εγώ το ήξερα 😂😂😂 

Τώρα είχα ρωτήσει τη μαία αν όταν μπω στο γ τρίμηνο θα πηγαίνω 2 φορές το μήνα και μου είχε πει όχι , μια φορά το μήνα και μετά τη 36 μια φορά την εβδομάδα. 

Ε από τότε πάω μια φορά στις 2 βδομάδες 😂😂 

Οπότε κάτι συμβαίνει ! 😁

Εύχομαι να είναι όλα καλά και να το κάνει για ασφάλεια ο γιατρός σου. Αυτό με την περιτυλιξη το έχω πολύ άγχος και εγώ πάντως. Δεν ήξερα ότι το βλέπει από πριν ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Louna είπε:

Σπαθολαδο πιο αγοραζεις; 

Καλημερα! Δεν αγοραζω γιατι το φτιαχνουμε μονοι μας. Πριν ξεκινησουμε να φτιαχνουμε επαιρνα απο μαγαζι με βιολογικα. 

Κεραλοιφη εβαζα κι εγω στα κοριτσια μου. Μια φορα πηρα μια με προπολη και γεμισαν σπυρακια οποτε δεν ξαναεβαλα. Μονο σπαθολαδο πια. 

Εμεις ολα καλα με τον υπερηχο. 2200 η κουκλα μας και ολα ενταξει. Για τα αυξημενα υγρα ειπα στη γιατρο και μου πηρε κολπικο να δουμε αν χρειαστει κατι ή οχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Εύχομαι να είναι όλα καλά και να το κάνει για ασφάλεια ο γιατρός σου. Αυτό με την περιτυλιξη το έχω πολύ άγχος και εγώ πάντως. Δεν ήξερα ότι το βλέπει από πριν ο γιατρός 

Κι αυτό έχει περιτύλιξη αλλά μια φορά. Δε ξέρω αν είναι αυτό που την προβλημάτισε. 

@Froufroτην ξέρω , κάτι την προβληματίζει σίγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κι αυτό έχει περιτύλιξη αλλά μια φορά. Δε ξέρω αν είναι αυτό που την προβλημάτισε. 

@Froufroτην ξέρω , κάτι την προβληματίζει σίγουρα

Ελπιζω κοριτσι μου να ειναι ολα καλα που ειναι οοοολα καλα! Γιατι δε την ρωτας για να σου φυγουν οι σκέψεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Δεν αγοραζω γιατι το φτιαχνουμε μονοι μας. Πριν ξεκινησουμε να φτιαχνουμε επαιρνα απο μαγαζι με βιολογικα. 

Κεραλοιφη εβαζα κι εγω στα κοριτσια μου. Μια φορα πηρα μια με προπολη και γεμισαν σπυρακια οποτε δεν ξαναεβαλα. Μονο σπαθολαδο πια. 

Εμεις ολα καλα με τον υπερηχο. 2200 η κουκλα μας και ολα ενταξει. Για τα αυξημενα υγρα ειπα στη γιατρο και μου πηρε κολπικο να δουμε αν χρειαστει κατι ή οχι. 

Μπραβο η κοριτσαρα σας!!!! Τελεια κοριτσι μου!! 🎀🎀🎀🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα! Δεν αγοραζω γιατι το φτιαχνουμε μονοι μας. Πριν ξεκινησουμε να φτιαχνουμε επαιρνα απο μαγαζι με βιολογικα. 

Κεραλοιφη εβαζα κι εγω στα κοριτσια μου. Μια φορα πηρα μια με προπολη και γεμισαν σπυρακια οποτε δεν ξαναεβαλα. Μονο σπαθολαδο πια. 

Εμεις ολα καλα με τον υπερηχο. 2200 η κουκλα μας και ολα ενταξει. Για τα αυξημενα υγρα ειπα στη γιατρο και μου πηρε κολπικο να δουμε αν χρειαστει κατι ή οχι. 

Τέλεια!!! Μια χαρά η μπουμπού σας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κι αυτό έχει περιτύλιξη αλλά μια φορά. Δε ξέρω αν είναι αυτό που την προβλημάτισε. 

@Froufroτην ξέρω , κάτι την προβληματίζει σίγουρα

Κορίτσι μου εσύ ξέρεις καλύτερα! Όπως λέει κ η @JNtina ρωτά την να δεις τι θα σου πει. Εύχομαι να είναι η ιδέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου εσύ ξέρεις καλύτερα! Όπως λέει κ η @JNtina ρωτά την να δεις τι θα σου πει. Εύχομαι να είναι η ιδέα σου

Μωρέ η ιδέα μου δεν είναι και ούτε με αγχώνει, την εμπιστεύομαι ! Θα την ρωτήσω άμα είναι και θα σας πω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είναι ο καιρός σε εσάς? Εδώ έχει ΑΠΊΘΑΝΗ μέρα! Έχω βγάλει όλα τα ρούχα του άντρα μου από τις ντουλάπες κ τα φρεσκάρω.... Επίσης πλένω σεντόνια, μαξιλάρια κτλ, ήδη είμαι στο τέταρτο πλυντήριο κ έχω συνέχεια!!!! Τελειώνω με αυτά κ σειρά έχουν τα ρούχα της μπεμπίτσας μου 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια πως είναι ο καιρός σε εσάς? Εδώ έχει ΑΠΊΘΑΝΗ μέρα! Έχω βγάλει όλα τα ρούχα του άντρα μου από τις ντουλάπες κ τα φρεσκάρω.... Επίσης πλένω σεντόνια, μαξιλάρια κτλ, ήδη είμαι στο τέταρτο πλυντήριο κ έχω συνέχεια!!!! Τελειώνω με αυτά κ σειρά έχουν τα ρούχα της μπεμπίτσας μου 🥰🥰🥰🥰

Κι εδώ καλά είναι. Βέβαια εγώ πλυντήρια δεν έβαλα, δε ξέρω δεν αισθάνομαι ο εαυτός μου αυτές τις μέρες... Σαν να κλαταρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, χρόνια πολλά σε όλες. Με υγεία και αγάπη, και με το καλο τα μωρακια μας. Δεν μπήκα αυτές τις μέρες, κρυολογησαμε όλοι οικογενειακως κ εγω μαζί κ τα παιδιά και κλείστηκαμε μέσα. Ευτυχώς είμαστε καλύτερα τώρα. Τεστ κτλ αρνητικά. Η κουνιαδα μου διάγνωστηκε σήμερα θετική, κ εχει αγχωθει επειδή δεν έχει εμβολιαστει. Λεω κοιτα να δεις ευτυχώς που δεν είχαμε βρεθεί δεν είμαι για τέτοια τώρα. 

Κατά τα άλλα ελπίζω να περάσατε όμορφα. Δεν έχω δει όλα όσα είπατε τώρα θα πάω να σας διαβάσω, αλλά για νυχτικια κτλ που λέγατε.. Εγω προσωπικά κ τις δύο φορές είχα πάρει και τα δύο. Βασικά μια νυχτικια και 2 παντελόνια πυτζαμας και απο πάνω φανελάκια θηλασμού. Τελικά πάντα τα παντελόνια φόραγα, νυχτικια δεν έβαλα ποτέ. Αλλά έχει να κάνει κ αν θα είναι φυσιολογικός τοκετός ή καισαρικη.. Πάντως οτι πάρετε, να είναι καλοκαιρινό γτ κανει ζέστη στα μαιευτήρια πάντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Κορίτσια, χρόνια πολλά σε όλες. Με υγεία και αγάπη, και με το καλο τα μωρακια μας. Δεν μπήκα αυτές τις μέρες, κρυολογησαμε όλοι οικογενειακως κ εγω μαζί κ τα παιδιά και κλείστηκαμε μέσα. Ευτυχώς είμαστε καλύτερα τώρα. Τεστ κτλ αρνητικά. Η κουνιαδα μου διάγνωστηκε σήμερα θετική, κ εχει αγχωθει επειδή δεν έχει εμβολιαστει. Λεω κοιτα να δεις ευτυχώς που δεν είχαμε βρεθεί δεν είμαι για τέτοια τώρα. 

Κατά τα άλλα ελπίζω να περάσατε όμορφα. Δεν έχω δει όλα όσα είπατε τώρα θα πάω να σας διαβάσω, αλλά για νυχτικια κτλ που λέγατε.. Εγω προσωπικά κ τις δύο φορές είχα πάρει και τα δύο. Βασικά μια νυχτικια και 2 παντελόνια πυτζαμας και απο πάνω φανελάκια θηλασμού. Τελικά πάντα τα παντελόνια φόραγα, νυχτικια δεν έβαλα ποτέ. Αλλά έχει να κάνει κ αν θα είναι φυσιολογικός τοκετός ή καισαρικη.. Πάντως οτι πάρετε, να είναι καλοκαιρινό γτ κανει ζέστη στα μαιευτήρια πάντα. 

Περαστικά κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως @Christine_μου , κ εμένα κάθε βδομάδα μου είπε τώρα, ενώ μου έλεγε κάθε δύο βδομάδες ! Μπορεί να το κάνει κ για το βάρος μας βέβαια ... Εσένα μια χαρά δεν ήταν ο μικρός ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πάντως @Christine_μου , κ εμένα κάθε βδομάδα μου είπε τώρα, ενώ μου έλεγε κάθε δύο βδομάδες ! Μπορεί να το κάνει κ για το βάρος μας βέβαια ... Εσένα μια χαρά δεν ήταν ο μικρός ?

Μόνο το αμνιακό ήταν στα κατώτερα μεν αλλά φυσιολογικά όρια. 

Γενικά δεν είπε κάτι . Κοίταξε για την περιτύλιξη βέβαια . 

Γενικά δε τα λέει τα θέματα για να μην δημιουργεί άγχος , την ξέρω . 

Κοίταξε και πάλι τον τράχηλο (στην πρώτη παίζει να μην το είχε κοιτάξει ούτε μια φορά 😅

Θα δούμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mariam08 είπε:

Κορίτσια, χρόνια πολλά σε όλες. Με υγεία και αγάπη, και με το καλο τα μωρακια μας. Δεν μπήκα αυτές τις μέρες, κρυολογησαμε όλοι οικογενειακως κ εγω μαζί κ τα παιδιά και κλείστηκαμε μέσα. Ευτυχώς είμαστε καλύτερα τώρα. Τεστ κτλ αρνητικά. Η κουνιαδα μου διάγνωστηκε σήμερα θετική, κ εχει αγχωθει επειδή δεν έχει εμβολιαστει. Λεω κοιτα να δεις ευτυχώς που δεν είχαμε βρεθεί δεν είμαι για τέτοια τώρα. 

Κατά τα άλλα ελπίζω να περάσατε όμορφα. Δεν έχω δει όλα όσα είπατε τώρα θα πάω να σας διαβάσω, αλλά για νυχτικια κτλ που λέγατε.. Εγω προσωπικά κ τις δύο φορές είχα πάρει και τα δύο. Βασικά μια νυχτικια και 2 παντελόνια πυτζαμας και απο πάνω φανελάκια θηλασμού. Τελικά πάντα τα παντελόνια φόραγα, νυχτικια δεν έβαλα ποτέ. Αλλά έχει να κάνει κ αν θα είναι φυσιολογικός τοκετός ή καισαρικη.. Πάντως οτι πάρετε, να είναι καλοκαιρινό γτ κανει ζέστη στα μαιευτήρια πάντα. 

Περαστικά στην κουνιάδα σου , εύχομαι να το περάσει τελείως ανώδυνα ! 

Είναι μεγάλη σε ηλικία; 

Κι εγώ κορίτσια είχα πάει με νυχτικό αλλά λέω να μην πάω πάλι έτσι , να βάλω καμμία φόρμα κάτι τέτοιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Περαστικά στην κουνιάδα σου , εύχομαι να το περάσει τελείως ανώδυνα ! 

Είναι μεγάλη σε ηλικία; 

Κι εγώ κορίτσια είχα πάει με νυχτικό αλλά λέω να μην πάω πάλι έτσι , να βάλω καμμία φόρμα κάτι τέτοιο 

Όχι δεν είναι μεγάλη, 38 είναι. Πιστεύω θα είναι ηπια τα συμπτώματα της. Έχω αρχίσει κ αγχωνομαι, διάβασα κιόλας οτι αν βγεις θετική στο τεστ που κάνουν στην εισαγωγή στο μαιευτηριο, σε στέλνουν υποχρεωτικά σε μαιευτήριο αναφοράς και γέννας υποχρεωτικά με καισαρική κ με άλλο γιατρο εννοείται. Φρίκαρα λεω από μακριά και αγαπημένοι μέχρι να γεννησω 🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...