Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια χρόνια πολλά! Θα ηθελα τη γνώμη σας. Έχω ένα μωράκι 4 μηνων, κ ενω ξερουν οτι φοβάμαι πολύ τον κορονοιο τα πεθερικα μου κανόνισαν τα Χριστούγεννα κ φάγαμε όλοι μαζί, αδέρφια ξαδέρφια με μικρά παιδιά, ενώ μου είχαν πει ότι θα είμαστε μόνοι. Όταν εξέφρασα το φόβο μου κ ρώτησα γιατί μου το είπαν τη μέρα των Χριστουγέννων μου απάντησε η πεθερά μου ότι έχουν κάνει όλοι σελφ τεστ κ είμαι υπερβολική. Ο άντρας μου αμέτοχος εν τω μεταξύ. Έχω άδικο εγώ που έχω θυμώσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας αγαπες!

Η σουντοκρεμ οντως λενε ειναι πολυ βαρια και τη χρησιμοποιουν στα γηροκομεια για τους μεγαλους ανθρωπους που εχουν ακρατεια ωστε να μην συγκαουν. Εγω στην πρωτη κορη δεν ηξερα και ειχα χρησιμοποιησει στην αρχη μεχρι που διαβασα αυτα και τη σταματησα μαχαιρι. Το μονο που βαζω στα παιδια μου πια και δεν εχουν συγκαει ποτε ειναι το σπαθολαδο ή βαλσαμο αν εχετε ακουσει. Το φτιαχνουμε και μονοι μας οποτε ξερω οτι ειναι οτι πιο αγνο υπαρχει. Επισης εχω διαβασει και για το αμυγδαλελαιο αλλα εγω δεν εχει τυχει να το χρησιμοποιησω. 

Για τις αλλαγες εγω το σπαθολαδο το βαζω σε καθε αλλαγη. Πλενω μετα απο καθε κακακια και δεν χρησιμοποιω καθολου μωρομαντιλα. Μονο αν τυχει και ειμαστε εξω αλλα και τοτε με το που γυριζουμε τα πλενω κατευθειαν γιατι τα μωρομαντιλα δεν ειναι και τοσο αθωα. 

Επισης, επειδη η ομαδα εχει πολλα κοριτσια, κοιταξτε για τη συμφηση μικρων χειλεων. Θελει προσοχη στην αρχη με λαδακι για να μην κολλησουν. Καντε μια αναζητηση στο διαδικτυο και θα δειτε. Ρωτηστε και τον παιδιατρο σας και θα σας πει!

Εγω τελικα δεν πηγα γιατρο γιατι της ετυχε χειρουργειο και μου ειπε να παω το πρωι. Οποτε αυριο θα σας γραψω τα νεα μας! Προς το παρον ξυπνησα και η μικρη κανει κολοτουμπες🤣🤣🤣

Σπαθολαδο πιο αγοραζεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilaki15 είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά! Θα ηθελα τη γνώμη σας. Έχω ένα μωράκι 4 μηνων, κ ενω ξερουν οτι φοβάμαι πολύ τον κορονοιο τα πεθερικα μου κανόνισαν τα Χριστούγεννα κ φάγαμε όλοι μαζί, αδέρφια ξαδέρφια με μικρά παιδιά, ενώ μου είχαν πει ότι θα είμαστε μόνοι. Όταν εξέφρασα το φόβο μου κ ρώτησα γιατί μου το είπαν τη μέρα των Χριστουγέννων μου απάντησε η πεθερά μου ότι έχουν κάνει όλοι σελφ τεστ κ είμαι υπερβολική. Ο άντρας μου αμέτοχος εν τω μεταξύ. Έχω άδικο εγώ που έχω θυμώσει? 

Καλημέρα και χρόνια πολλα🥰 Προσωπικά δεν θα ανακατευόμουν. Στην οικογένεια του άντρα μου αναλαμβάνει αυτος σε αυτα που συμβαίνουν και στη δική μου εγώ (σε τέτοιες καταστάσεις εννοω και για μένα αυτό είναι το σωστό). Προσωπικά δε θα καθόμουν στο τραπέζι, θα έβρισκα δικαιολογία και θα έφευγα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Louna και η κεραλοιφη είναι καλή γιατί κάνει κρούστα και είναι αδιάβροχη, είχα μια φίλη που έφτιαχναν και έβαζε μόνο τέτοια! Απλά ήταν μακριά. Έχω σκεφτεί να πάρω για αυτό το μωράκι αλλά δεν έχω κανέναν εδώ που μένω πλέον. 

Καλημέρα κορίτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά! Θα ηθελα τη γνώμη σας. Έχω ένα μωράκι 4 μηνων, κ ενω ξερουν οτι φοβάμαι πολύ τον κορονοιο τα πεθερικα μου κανόνισαν τα Χριστούγεννα κ φάγαμε όλοι μαζί, αδέρφια ξαδέρφια με μικρά παιδιά, ενώ μου είχαν πει ότι θα είμαστε μόνοι. Όταν εξέφρασα το φόβο μου κ ρώτησα γιατί μου το είπαν τη μέρα των Χριστουγέννων μου απάντησε η πεθερά μου ότι έχουν κάνει όλοι σελφ τεστ κ είμαι υπερβολική. Ο άντρας μου αμέτοχος εν τω μεταξύ. Έχω άδικο εγώ που έχω θυμώσει? 

Καλημέρα κορίτσι μου ! Άδικο δεν έχεις εννοείται και δικαίως είσαι νευριασμένη. Ξέχασε το όσο μπορείς και πολύ απλά μην ξαναπάς όταν σε καλέσουν. Δεν σε σεβάστηκαν καθόλου , οπότε κ εσύ αγνόησε τους . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Υ.Γ. 

Έχετε κι εσείς την ίδια υπνηλία με εμένα ή έχω πάθει υπερκόπωση; 

Εγώ νυστάζω μονίμως ,αλλά δεν είναι κ ύπνος αυτός... Ξυπνάω δέκα φορές για τουαλέτα 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ νυστάζω μονίμως ,αλλά δεν είναι κ ύπνος αυτός... Ξυπνάω δέκα φορές για τουαλέτα 😭

Καλά δεν είπα εγώ ότι δεν ξυπνάω για τουαλέτα 😂😂😂 

Απλά κοιμάμαι μέχρι αργά το πρωί , μετά από λίγες ώρες ξανά κοιμάμαι και το απόγευμα επίσης και το βράδυ από νωρίς. 

Σαν να είμαι νεογέννητο ένα πράγμα που μπαίνει σε πρόγραμμα ύπνου. Και αναρωτιέμαι , επειδή δεν κάθομαι όλο αυτό το καιρό αν είναι οκ το να νυστάζω συνέχεια και να θέλω να κοιμάμαι ή έχω κουραστεί τόσο πολύ όλες αυτές τις προηγούμενες ημέρες και τώρα που κάθησα λίγο βγαίνει όλη η κούραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλά δεν είπα εγώ ότι δεν ξυπνάω για τουαλέτα 😂😂😂 

Απλά κοιμάμαι μέχρι αργά το πρωί , μετά από λίγες ώρες ξανά κοιμάμαι και το απόγευμα επίσης και το βράδυ από νωρίς. 

Σαν να είμαι νεογέννητο ένα πράγμα που μπαίνει σε πρόγραμμα ύπνου. Και αναρωτιέμαι , επειδή δεν κάθομαι όλο αυτό το καιρό αν είναι οκ το να νυστάζω συνέχεια και να θέλω να κοιμάμαι ή έχω κουραστεί τόσο πολύ όλες αυτές τις προηγούμενες ημέρες και τώρα που κάθησα λίγο βγαίνει όλη η κούραση...

Εγώ τόσο πολύ όχι , αλλά έχω ξεκουραστεί κ αρκετά !! Οπότε ίσως είναι κ η κούραση σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

@Louna και η κεραλοιφη είναι καλή γιατί κάνει κρούστα και είναι αδιάβροχη, είχα μια φίλη που έφτιαχναν και έβαζε μόνο τέτοια! Απλά ήταν μακριά. Έχω σκεφτεί να πάρω για αυτό το μωράκι αλλά δεν έχω κανέναν εδώ που μένω πλέον. 

Καλημέρα κορίτσια μου

Καλημέρα 🥰 και εγω νυστάζω συνέχεια, είναι ο καιρός περίεργος νομίζω.. Τη μέρα περισσότερο, το βράδυ δυσκολεύομαι να κοιμηθώ🤷‍♀️
Είναι τόσες οι επιλογες, που εχω μπερδευτεί και δε ξερω τι να παρω😒  κρεμα; λαδακι; Κεραλοιφη; Και τι να παρω 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

Καλημέρα 🥰 και εγω νυστάζω συνέχεια, είναι ο καιρός περίεργος νομίζω.. Τη μέρα περισσότερο, το βράδυ δυσκολεύομαι να κοιμηθώ🤷‍♀️
Είναι τόσες οι επιλογες, που εχω μπερδευτεί και δε ξερω τι να παρω😒  κρεμα; λαδακι; Κεραλοιφη; Και τι να παρω 😭

Κορίτσι μου το καταλαβαίνω ότι θέλεις το καλύτερο όπως όλες μας για το μωράκι σου ! Και θέλεις να είσαι προετοιμασμένη! 

Καλύτερα να πάρεις μετά να δεις τι σου χρειάζεται, τι σου κάνει , γιατί μπορεί να πάρεις κάτι απ' όλα αυτά και να βγάλει αλλεργία πχ ή να μην σου είναι οκ για άλλους λόγους. Αυτό το βλέπεις έμπρακτα λοιπόν. Όπως κάνουμε εμείς με τα προϊόντα που χρησιμοποιούμαι , το ίδιο πράγμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Υ.Γ. 

Έχετε κι εσείς την ίδια υπνηλία με εμένα ή έχω πάθει υπερκόπωση; 

Καλημερα κοριτσάκια!! 
Κι εγω νυστάζω συνεχεια!!! Και κυρίως το μεσημέρι και το βραδυ μετα τα γεύματα! Μου κλείνουν τα ματια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κορίτσι μου το καταλαβαίνω ότι θέλεις το καλύτερο όπως όλες μας για το μωράκι σου ! Και θέλεις να είσαι προετοιμασμένη! 

Καλύτερα να πάρεις μετά να δεις τι σου χρειάζεται, τι σου κάνει , γιατί μπορεί να πάρεις κάτι απ' όλα αυτά και να βγάλει αλλεργία πχ ή να μην σου είναι οκ για άλλους λόγους. Αυτό το βλέπεις έμπρακτα λοιπόν. Όπως κάνουμε εμείς με τα προϊόντα που χρησιμοποιούμαι , το ίδιο πράγμα!

Εχω άγχος με αυτο😕 και δε γίνεται να μη παρω και τιποτα😫 οταν επιστρεψω απο τη γεννα τι θα βαλω στη μπεμπα; Δε ξερω βεβαια αν στα νοσοκομεία δινουν κανενα δειγμα οταν φευγεις.. @Froufroγνωριζεις;  @Kallia.Geoπου θα γεννήσεις τελικα; Χριστίνα εχεις δικιο ετσι ειναι… Σε ευχαριστω για την εμψύχωση 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Κορίτσι μου το καταλαβαίνω ότι θέλεις το καλύτερο όπως όλες μας για το μωράκι σου ! Και θέλεις να είσαι προετοιμασμένη! 

Καλύτερα να πάρεις μετά να δεις τι σου χρειάζεται, τι σου κάνει , γιατί μπορεί να πάρεις κάτι απ' όλα αυτά και να βγάλει αλλεργία πχ ή να μην σου είναι οκ για άλλους λόγους. Αυτό το βλέπεις έμπρακτα λοιπόν. Όπως κάνουμε εμείς με τα προϊόντα που χρησιμοποιούμαι , το ίδιο πράγμα!

Εγώ ήθελα να ρωτήσω για το μασαζάκι της... Τι προϊόν να πάρω ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ ήθελα να ρωτήσω για το μασαζάκι της... Τι προϊόν να πάρω ? 

Το ίδιο στρες εχουμε εμεις 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Louna είπε:

Εχω άγχος με αυτο😕 και δε γίνεται να μη παρω και τιποτα😫 οταν επιστρεψω απο τη γεννα τι θα βαλω στη μπεμπα; Δε ξερω βεβαια αν στα νοσοκομεία δινουν κανενα δειγμα οταν φευγεις.. @Froufroγνωριζεις;  @Kallia.Geoπου θα γεννήσεις τελικα; Χριστίνα εχεις δικιο ετσι ειναι… Σε ευχαριστω για την εμψύχωση 🥰

Εγώ θα πάρω την bepanthol που είπατε εχθές ! 

Όσο για το νοσοκομείο , μου είπε να διαλέξω ποιο ιδιωτικό θέλω 🤣

Και πιο οικονομικό είναι το Λητώ. Θα πάει καμία εκεί ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Εχω άγχος με αυτο😕 και δε γίνεται να μη παρω και τιποτα😫 οταν επιστρεψω απο τη γεννα τι θα βαλω στη μπεμπα; Δε ξερω βεβαια αν στα νοσοκομεία δινουν κανενα δειγμα οταν φευγεις.. @Froufroγνωριζεις;  @Kallia.Geoπου θα γεννήσεις τελικα; Χριστίνα εχεις δικιο ετσι ειναι… Σε ευχαριστω για την εμψύχωση 🥰

Εμένα μου έδωσαν ένα κουτί με δείγματα και πολλά ήρθαν με το ταχυδρομείο! 

Πάρε ένα απ' όλα αυτά να έχεις και βλέπεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ θα πάρω την bepanthol που είπατε εχθές ! 

Όσο για το νοσοκομείο , μου είπε να διαλέξω ποιο ιδιωτικό θέλω 🤣

Και πιο οικονομικό είναι το Λητώ. Θα πάει καμία εκεί ? 

Έλα στο μητέρα να είμαστε παρέα 😂😂😂 

Να κανονίσουμε να μπούμε στο ίδιο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!! Εγώ με τον ύπνο δεν τα πάμε πολύ καλά. Όλη μέρα δεν κοιμάμαι καθόλου, με παίρνει ο ύπνος στον καναπέ κατά τις 22:00-23:00 και ξυπνάω μετά τις 04:00 και από εκεί και πέρα δίνω μάχη να ξανά κοιμηθώ και δεν κερδίζω πάντα... Χαχαχαχαχα

Για τα σουτιέν θηλασμού τι προτείνετε? Εγώ έλεγα να πάρω 2 μπουστακια για αρχή και μετά να δω πως θα με πάει και πόσο θα μεγαλώσει το στήθος γιατί μου είπαν πως αλλάζει πολύ και μπορεί να γίνει και πολύ μεγάλο και να πάνε άχρηστα.  Επίσης για το μαιευτήριο νυχτικακια λέω να πάρω 2 και ένα ζευγάρι πιτζάμες. Αλλά τι νούμερο τα παίρνουμε ρε κορίτσια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! ❤

@Louna δίνουν δειγματάκια κ έτσι μπορείς να βγάλεις κ τα δικά σου συμπεράσματα για το τι σας ταιριάζει! Αλλά όπως λες πρέπει να έχεις πάρει μια για σιγουριά, οπότε πάρε μια που έχεις βγάλει καλύτερο συμπέρασμα από αυτά που ακούς κ το βλέπεις στην πορεία.... όπως είπε κ η @Christine_ όπως κάνουμε γενικά κ με τα δικά μας προϊόντα. Ο πρώτος καιρός είναι δοκιμαστικό στα πάντα 🤷‍♀️

@Kallia.Geo όπως έχω ξαναπεί παίρνω την κρέμα σώματος της frezyderm... αν θες ρώτα κ στο φαρμακείο να σου προτείνουν κάτι ή την μαία που θα είναι στη γέννα. Εμένα μου την είχε συστήσει η μαία μου αυτή από το πρώτο μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Έλα στο μητέρα να είμαστε παρέα 😂😂😂 

Να κανονίσουμε να μπούμε στο ίδιο 😁

Και να τρώμε για μεσημεριανό Πετρετζίκη, σα να είμαστε στη Γλυφάδα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και να τρώμε για μεσημεριανό Πετρετζίκη, σα να είμαστε στη Γλυφάδα 😂😂

Θα ήθελα και τα μπέργκερ της Αγίας Παρασκευής δεν έχω θέμα πάντως ! 

Εγώ σε εστίαση δεν μπορώ να μπω ούτως ή άλλως 😂😂😂 

Δλδ τι άλλο να πω για να σε πείσω; Τα λες όλα μόνη σου ! Αφού απ' ότι φαίνεται παρέα θα γεννησουμε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η fairydream είπε:

Καλημέρα κούκλες!!! Εγώ με τον ύπνο δεν τα πάμε πολύ καλά. Όλη μέρα δεν κοιμάμαι καθόλου, με παίρνει ο ύπνος στον καναπέ κατά τις 22:00-23:00 και ξυπνάω μετά τις 04:00 και από εκεί και πέρα δίνω μάχη να ξανά κοιμηθώ και δεν κερδίζω πάντα... Χαχαχαχαχα

Για τα σουτιέν θηλασμού τι προτείνετε? Εγώ έλεγα να πάρω 2 μπουστακια για αρχή και μετά να δω πως θα με πάει και πόσο θα μεγαλώσει το στήθος γιατί μου είπαν πως αλλάζει πολύ και μπορεί να γίνει και πολύ μεγάλο και να πάνε άχρηστα.  Επίσης για το μαιευτήριο νυχτικακια λέω να πάρω 2 και ένα ζευγάρι πιτζάμες. Αλλά τι νούμερο τα παίρνουμε ρε κορίτσια? 

Αυτό είναι λίγο υποκειμενικό.... όπως λέγαμε πριν μέρες εγώ δεν τα αντέχω στην καθημερινότητα αυτά τα σουτιέν, τα φοράω όσο είμαι στο μαιευτήριο κ μετά μόνο στον ύπνο, ίσως γιατί έχω βαρύ στήθος, οπότε προτιμώ τα κανονικά μου με μπανέλα. Για το μαιευτήριο (άποψη μου) είναι καλύτερα μόνο νυχτικά. Είχα πάρει κ πιτζάμα κ δεν με βόλεψε καθόλου, θέλει να σε εξετάζει ο γιατρός κάθε τρεις κ λίγο, να σε καθαρίσουν, να κάνεις άθλο για να πας τουαλέτα (ειδικά στην καισαρική)... οπότε νυχτικάκι κ τσουπ όλα πάνω!!! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντομεταξυ έχω μια υποψία ότι κάτι δεν πάει καλά , ή καλύτερα κάτι προβληματίζει τη γυναικολόγο μου και σε αυτή την εγκυμοσύνη και θέλει να πηγαίνω τόσο συχνά . Θα σας πω όταν το παραδεχτεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Θα ήθελα και τα μπέργκερ της Αγίας Παρασκευής δεν έχω θέμα πάντως ! 

Εγώ σε εστίαση δεν μπορώ να μπω ούτως ή άλλως 😂😂😂 

Δλδ τι άλλο να πω για να σε πείσω; Τα λες όλα μόνη σου ! Αφού απ' ότι φαίνεται παρέα θα γεννησουμε 😂

Χαχαχχαχχαχαχα με έπεισες !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...