Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

Βρήκα αυτή την προσφορά αν ενδιαφέρεται κάποια... ίσως ένα από τα καταστήματα να σας εξυπηρετεί κ να μην έχετε ούτε μεταφορικά 😘

https://www.panesgiaolous.gr/product/pampers-πανες-premium-care-νo1-2-5kg-52-τεμάχιων-11-δωρο/

🤔 στο Σκρουτζ τα 52 τεμάχια τα εχει 7 ευρω και κατι και αυτη η προσφορα λεει 1+1 δωρο στα 17🤷‍♀️

21445153-C76F-43AE-9FA5-0555FB18A84A.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κοριτσια 🥰 @Kallia.Geo τραπέζι δίχως τσακωμό δεν εχει νοστιμάδα 🤣 και μεις πάντα ετσι είμαστε αλλά πλέον γελάω οταν συμβαίνει 🤣 Κορίτσια μπήκα στην βδομάδα 30 και τα πατουσακια μου και τα χερια μου ειναι καθε μερα πρησμένα… Κιλά παίρνω μέχρι και με τον αέρα που αναπνέω😭 Ξεκίνησα 48 και έχω φτάσει 62.5🤣🤣🤣 Αυτή τη βδομάδα θα πάμε να πάρουμε και τα ρούχα της μπέμπας🥰🥰🥰 Αν έχει κόσμο όμως θα φυγουμε και θα παμε παλι μετα τις γιορτες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Louna είπε:

🤔 στο Σκρουτζ τα 52 τεμάχια τα εχει 7 ευρω και κατι και αυτη η προσφορα λεει 1+1 δωρο στα 17🤷‍♀️

21445153-C76F-43AE-9FA5-0555FB18A84A.jpeg

Τέλεια τότε...! Δεν την είδα αυτή την προσφορά! Ήμουν στη σελίδα κ μου φάνηκε καλή τιμή κ είπα να σας το στείλω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Barbie92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα. Και εμείς στα πεθερικά μου εχθές και θα πάμε και σήμερα για συνέχεια 😝😝, πολύ φαγητό και λόγο της ημέρας έφαγα και κάνα δυο γλυκάκια(κουραμπιέδες εννοείται). Τουλάχιστον δν ανέβηκε το ζάχαρο.... 

@Kallia.Geo ελπίζω να μην ήσουν εσύ και το μικρακι σου το επίκεντρο του τσακωμού και αν θα το βλέπουν όποτε θέλουν ή οχι... Κατά τα άλλα να είσαι καλά με τον άντρα σου και άσε όλους τους άλλους, όταν κλείνει η πόρτα είναι εκτός σπιτιού, έλεγε η γιαγιά μου. 

Ευτυχως δεν ήμουν εγώ κ ο άντρας μου το επίκεντρο 😂

Όμως ναι ! Καλά τα έλεγε η γιαγιά ... Όλα μένουν πίσω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλησπέρα σε όλες κοριτσια 🥰 @Kallia.Geo τραπέζι δίχως τσακωμό δεν εχει νοστιμάδα 🤣 και μεις πάντα ετσι είμαστε αλλά πλέον γελάω οταν συμβαίνει 🤣 Κορίτσια μπήκα στην βδομάδα 30 και τα πατουσακια μου και τα χερια μου ειναι καθε μερα πρησμένα… Κιλά παίρνω μέχρι και με τον αέρα που αναπνέω😭 Ξεκίνησα 48 και έχω φτάσει 62.5🤣🤣🤣 Αυτή τη βδομάδα θα πάμε να πάρουμε και τα ρούχα της μπέμπας🥰🥰🥰 Αν έχει κόσμο όμως θα φυγουμε και θα παμε παλι μετα τις γιορτες 

Καλά άσε δεν ανεβαίνω στη ζυγαριά αυτές τις μέρες ούτε για αστείο!!!! Εγώ μπήκα στην 35η κ νιώθω πιο στρογγυλή από ποτέ 😄😄😄 δεν ξέρω ή έχω ξεχάσει πως ήμουν στις προηγούμενες εγκυμοσύνες ή όντως έχω στρογγυλέψει διαφορετικά αυτή τη φορά 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Τέλεια τότε...! Δεν την είδα αυτή την προσφορά! Ήμουν στη σελίδα κ μου φάνηκε καλή τιμή κ είπα να σας το στείλω 😊

Σε ευχαριστουμε 🥰 Ε καλά εννοείται πως το έκανες για το καλό, δε παίρνεις ποσοστά 🤣  Έχω να κάνω τόσα ψώνια αυτή τη βδομάδα για τη Μπέμπα πω πω πω 🤣 ρουχα, πάνες, καλαθι για απλυτα, θερμόμετρο, νυχοκόπτη, χτένα, αφρόλουτρα και και και Ολα τα λεφτά τα τρώνε οι γυναίκες τελικα 🤣🤣🤣🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Καλά άσε δεν ανεβαίνω στη ζυγαριά αυτές τις μέρες ούτε για αστείο!!!! Εγώ μπήκα στην 35η κ νιώθω πιο στρογγυλή από ποτέ 😄😄😄 δεν ξέρω ή έχω ξεχάσει πως ήμουν στις προηγούμενες εγκυμοσύνες ή όντως έχω στρογγυλέψει διαφορετικά αυτή τη φορά 🤷‍♀️

Πω πω κοντεύεις!!!! Εισαι τοσο κοντα 🥰🥰🥰 Τυχερουλααααα🥰 Ζηλευω λιιιιγο🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω μπήκα χθες στην 35 εβδομάδα....δεν με ενοχλούν τα κιλά όσο το πηξιμο ειδικά το βράδυ σε συνδιασμό με τον πόνο στη μεση δεν με αφήνει να κοιμηθώ... Αχ ταλαιπωρία.... Εμείς απ' τη νέα χρονιά λέμε να πάμε να πάρουμε μια συρταριερα που είδα να αρχίσω σιγά σιγά να πλένω να τακτοποιω και να δω τι λείπει να συμπληρώσω...μπήκαμε στην τελική ευθεία κορίτσια😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Σε ευχαριστουμε 🥰 Ε καλά εννοείται πως το έκανες για το καλό, δε παίρνεις ποσοστά 🤣  Έχω να κάνω τόσα ψώνια αυτή τη βδομάδα για τη Μπέμπα πω πω πω 🤣 ρουχα, πάνες, καλαθι για απλυτα, θερμόμετρο, νυχοκόπτη, χτένα, αφρόλουτρα και και και Ολα τα λεφτά τα τρώνε οι γυναίκες τελικα 🤣🤣🤣🥰

Αχ ναι μια κ το είπες αυτό.... το θερμόμετρο δεν το έβρισκα για να σου στείλω φωτογραφία που λέγαμε! Μάλλον το πήρε ο άντρας μου μαζί του... Αλλά δεν ήταν καμία εταιρία που να το έψαξα κ ιδιαίτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Αχ ναι μια κ το είπες αυτό.... το θερμόμετρο δεν το έβρισκα για να σου στείλω φωτογραφία που λέγαμε! Μάλλον το πήρε ο άντρας μου μαζί του... Αλλά δεν ήταν καμία εταιρία που να της έψαξα κ ιδιαίτερα 

Δε πειράζει θα πάρω ένα απο τα κλασικά για αρχή και μετά θα δω… Να σε ρωτήσω κατι, κρέμα βάζεις σε καθε αλλαγή πάνας ή μονο οταν χρειαστεί; Λεω να μη της βαζω μαντηλακια, καλύτερα να την πλένω🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Δε πειράζει θα πάρω ένα απο τα κλασικά για αρχή και μετά θα δω… Να σε ρωτήσω κατι, κρέμα βάζεις σε καθε αλλαγή πάνας ή μονο οταν χρειαστεί; Λεω να μη της βαζω μαντηλακια, καλύτερα να την πλένω🤔

Εννοείται καλύτερα πλύσιμο!!!! Εγώ βάζω σε κάθε αλλαγή, έχω ακούσει άλλες κοπέλες μόνο όταν κάνουν αλλαγή από κακάκια... Αλλά εγώ βάζω πάντα κ μάλιστα πολύ! Στεναχωριέμαι στην ιδέα να συγκαεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εννοείται καλύτερα πλύσιμο!!!! Εγώ βάζω σε κάθε αλλαγή, έχω ακούσει άλλες κοπέλες μόνο όταν κάνουν αλλαγή από κακάκια... Αλλά εγώ βάζω πάντα κ μάλιστα πολύ! Στεναχωριέμαι στην ιδέα να συγκαεί 

Οκ🥰 ευχαριστω 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

Και γω μπήκα χθες στην 35 εβδομάδα....δεν με ενοχλούν τα κιλά όσο το πηξιμο ειδικά το βράδυ σε συνδιασμό με τον πόνο στη μεση δεν με αφήνει να κοιμηθώ... Αχ ταλαιπωρία.... Εμείς απ' τη νέα χρονιά λέμε να πάμε να πάρουμε μια συρταριερα που είδα να αρχίσω σιγά σιγά να πλένω να τακτοποιω και να δω τι λείπει να συμπληρώσω...μπήκαμε στην τελική ευθεία κορίτσια😍😍

Πραγματικα το χειρότερο οντως ειναι το πρήξιμο!! Κι εγω δε την παλεύω καθολου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Εννοείται καλύτερα πλύσιμο!!!! Εγώ βάζω σε κάθε αλλαγή, έχω ακούσει άλλες κοπέλες μόνο όταν κάνουν αλλαγή από κακάκια... Αλλά εγώ βάζω πάντα κ μάλιστα πολύ! Στεναχωριέμαι στην ιδέα να συγκαεί 

Γεια σου κοριτσι μου! Και οταν κανει πιπί μπανιο η υπερβολή;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Και οταν κανει πιπί μπανιο η υπερβολή;; 

Ναι ναι!!! Γενικά κάθε φορά που για οποιονδήποτε λόγο βάζουμε καινούρια πάνα, εγώ  τουλάχιστον έτσι κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι ναι!!! Γενικά κάθε φορά που για οποιονδήποτε λόγο βάζουμε καινούρια πάνα, εγώ  τουλάχιστον έτσι κάνω 

Κι εγω το ιδιο σκεφτομουν!! Ακομα και με το πιπί καλυτερα λιγο νεράκι απο τα μαντηλακια! Και μετα κρεμουλα οπως ειπες! Ευχαριστω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι ναι!!! Γενικά κάθε φορά που για οποιονδήποτε λόγο βάζουμε καινούρια πάνα, εγώ  τουλάχιστον έτσι κάνω 

Η sudocrem ειναι βαρια κρεμα; Θυμαμαι η αδερφη μου αυτην έβαζε για να της κανει σωστη δουλεια. Και να ρωτησω ρε κοριτσι αν ξερεις, στα κοριτσάκια την κρεμα μπροστα την βαζουμε και πανω στα *χειλια; (Απο το πιπί της) σορυ κοριτσια… αλλα η αδερφη μου ειχε αγορια και δεν εχω δει περιποίηση σε μπεμπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Louna είπε:

Η sudocrem ειναι βαρια κρεμα; Θυμαμαι η αδερφη μου αυτην έβαζε για να της κανει σωστη δουλεια. Και να ρωτησω ρε κοριτσι αν ξερεις, στα κοριτσάκια την κρεμα μπροστα την βαζουμε και πανω στα *χειλια; (Απο το πιπί της) σορυ κοριτσια… αλλα η αδερφη μου ειχε αγορια και δεν εχω δει περιποίηση σε μπεμπα

@Ε.Γ.Α.τα φώτα σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μετά από πολύ ψάξιμο στα διεγραμμένα emails βρήκα από που πήρα τις πάνες...... 😄😄😄 συμφέρουν κ τα μεταφορικά τους γιατί είναι δωρεάν από 39€ κ έως 9 κιλά κάτι που βολεύει για τέτοιου είδους μεγάλα πακέτα

https://www.smile-pharmacy.gr/μαμα-παιδι/φροντιδα-βρεφουσ/πανεσ/pampers-monthly-pack/pampers-premium-care-πανεσ-μεγεθοσ-2-monthly-3-6kg-240-πανεσ.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Η sudocrem ειναι βαρια κρεμα; Θυμαμαι η αδερφη μου αυτην έβαζε για να της κανει σωστη δουλεια. Και να ρωτησω ρε κοριτσι αν ξερεις, στα κοριτσάκια την κρεμα μπροστα την βαζουμε και πανω στα *χειλια; (Απο το πιπί της) σορυ κοριτσια… αλλα η αδερφη μου ειχε αγορια και δεν εχω δει περιποίηση σε μπεμπα

Έχω χρησιμοποιήσει διάφορες κ έχω καταλήξει πως σαν την bepanthol δεν υπάρχει..... Η συνηφάδα μου βάζει από την αρχή sudocrem κ έχει φάσεις που κάνουν σπυριά τα μωρά της. Αυτό το διάστημα δεν ήταν καθόλου καλά η μικρή κ της βάζει bepanthol τις τελευταίες μέρες κ μου λέει πως ήδη είναι καλύτερα

Όσο για τα κοριτσάκια θα πάρω κ εγώ τις ίδιες πληροφορίες στο μαιευτήριο! Παρ' όλο που έχω ανιψιές κ μικρότερες αδερφές δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Έχω χρησιμοποιήσει διάφορες κ έχω καταλήξει πως σαν την bepanthol δεν υπάρχει..... Η συνηφάδα μου βάζει από την αρχή sudocrem κ έχει φάσεις που κάνουν σπυριά τα μωρά της. Αυτό το διάστημα δεν ήταν καθόλου καλά η μικρή κ της βάζει bepanthol τις τελευταίες μέρες κ μου λέει πως ήδη είναι καλύτερα

Όσο για τα κοριτσάκια θα πάρω κ εγώ τις ίδιες πληροφορίες στο μαιευτήριο! Παρ' όλο που έχω ανιψιές κ μικρότερες αδερφές δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα!!!

Bebanthol baby balm?? Αυτη; Το λινκ που εστειλες εχει πολυ καλές τιμές σε ολα! Ευχαριστούμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Bebanthol baby balm?? Αυτη; Το λινκ που εστειλες εχει πολυ καλές τιμές σε ολα! Ευχαριστούμε!! 

Ναι! Για να την ξεχωρίσετε είναι αυτή που έχει πάνω ζωγραφιά ένα μωράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ναι! Για να την ξεχωρίσετε είναι αυτή που έχει πάνω ζωγραφιά ένα μωράκι 

Την βρηκα στο σαιτ που εστειλες! Εισαι σουπερ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ λέω σε κάθε αλλαγή Πάνας κρέμα και ειδικότερα το καλοκαίρι περισσότερη ποσότητα. Στην αρχή λιγότερη γιατί θα είναι πιο συχνές οι αλλαγές .. 

Εγώ στο γιό μου έβαζα της septona, και ενώ γενικά έβγαζε διάφορα δερματικά όταν ήταν μικρούλης αυτή η κρέμα δεν τον πείραξε ποτέ. Ίσα ίσα έμεινα πολύ ικανοποιημένη και με το άπλωμα της και με την τιμή της.  

Όσων αφορά τα κοριτσάκια τώρα , το σκούπισμα, όπως κι εμείς το κάνουμε από μπροστά προς τα πίσω έτσι και στα μωράκια το ίδιο . Επίσης κρέμα θα βάζετε και πάνω που λέτε στα χείλια, όπως στα αγοράκια βάζουμε πάνω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

@Ε.Γ.Α.τα φώτα σου !!! 

Γεια σας αγαπες!

Η σουντοκρεμ οντως λενε ειναι πολυ βαρια και τη χρησιμοποιουν στα γηροκομεια για τους μεγαλους ανθρωπους που εχουν ακρατεια ωστε να μην συγκαουν. Εγω στην πρωτη κορη δεν ηξερα και ειχα χρησιμοποιησει στην αρχη μεχρι που διαβασα αυτα και τη σταματησα μαχαιρι. Το μονο που βαζω στα παιδια μου πια και δεν εχουν συγκαει ποτε ειναι το σπαθολαδο ή βαλσαμο αν εχετε ακουσει. Το φτιαχνουμε και μονοι μας οποτε ξερω οτι ειναι οτι πιο αγνο υπαρχει. Επισης εχω διαβασει και για το αμυγδαλελαιο αλλα εγω δεν εχει τυχει να το χρησιμοποιησω. 

Για τις αλλαγες εγω το σπαθολαδο το βαζω σε καθε αλλαγη. Πλενω μετα απο καθε κακακια και δεν χρησιμοποιω καθολου μωρομαντιλα. Μονο αν τυχει και ειμαστε εξω αλλα και τοτε με το που γυριζουμε τα πλενω κατευθειαν γιατι τα μωρομαντιλα δεν ειναι και τοσο αθωα. 

Επισης, επειδη η ομαδα εχει πολλα κοριτσια, κοιταξτε για τη συμφηση μικρων χειλεων. Θελει προσοχη στην αρχη με λαδακι για να μην κολλησουν. Καντε μια αναζητηση στο διαδικτυο και θα δειτε. Ρωτηστε και τον παιδιατρο σας και θα σας πει!

Εγω τελικα δεν πηγα γιατρο γιατι της ετυχε χειρουργειο και μου ειπε να παω το πρωι. Οποτε αυριο θα σας γραψω τα νεα μας! Προς το παρον ξυπνησα και η μικρη κανει κολοτουμπες🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...