Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Με χαιρετάει το άτιμο και το πρωί που ξυπνάω και το βράδυ μόλις ξαπλώσω !!!

Απίστευτα ευτυχισμένη , με ένα μικρό καθημερινό άγχος μέχρι να το νιώσω :D

Εχθές με έπιασαν κάτι πονάκια στην κοιλιά σαν περίοδο και ξάπλωσα αμέσως και μου πέρασε. 

Τι κάνεις εσύ ; Δουλεύεις;

Κι εγω το ιδιο, περιμενω να την ακουσω για να ηρεμήσω!!! 
Εγω εχω κάθε βραδυ πονακια στην κοιλια το έντερο μου!! Απο την αρχη της εγκυμοσύνης ετσι ημουν, με τρομερό πρήξιμο κυρίως το βραδυ… 

Δε δουλεύω, ειμαι καθηγήτρια, οποτε δεν πηγα για δυο μήνες μονο… ξεκουραση φέτος!! 
Εσυ; Δουλευεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω το ιδιο, περιμενω να την ακουσω για να ηρεμήσω!!! 
Εγω εχω κάθε βραδυ πονακια στην κοιλια το έντερο μου!! Απο την αρχη της εγκυμοσύνης ετσι ημουν, με τρομερό πρήξιμο κυρίως το βραδυ… 

Δε δουλεύω, ειμαι καθηγήτρια, οποτε δεν πηγα για δυο μήνες μονο… ξεκουραση φέτος!! 
Εσυ; Δουλευεις; 

Πρήξιμο έχω κ εγώ το βράδυ είναι η αλήθεια ...

Καλά έκανες που δεν πήγες , αφού είχες την επιλογή !!

Εγώ δουλεύω και τώρα αρχίζω να κουράζομαι πιο πολύ που βαραίνω. Αφήνω και όλες τις δουλείες για ΣΚ πλέον και θα βγω ελάχιστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πρήξιμο έχω κ εγώ το βράδυ είναι η αλήθεια ...

Καλά έκανες που δεν πήγες , αφού είχες την επιλογή !!

Εγώ δουλεύω και τώρα αρχίζω να κουράζομαι πιο πολύ που βαραίνω. Αφήνω και όλες τις δουλείες για ΣΚ πλέον και θα βγω ελάχιστα. 

Ναι τρομερό πρήξιμο ασε!!! 
Εγω σκεφτηκα και τον κοβιντ λόγω παιδιών, οποτε αλλος ενας λογος για να αράξω!!! 
Να προσεχεις κι εσυ να μην κουράζεσαι πολυ! Και για το σπιτι μην αγχωνεσαι, ολα γίνονται!! Σιγα σιγα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες😊...με το καλό να έρθουν τα μωράκια σε όλες μας💕...με αυτές τις καούρες μήπως έχει βρει καμία σας λύση; Με ταλαιπωρούν πάρα πολύ ειδικά το βράδυ 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

Καλησπέρα μανουλες😊...με το καλό να έρθουν τα μωράκια σε όλες μας💕...με αυτές τις καούρες μήπως έχει βρει καμία σας λύση; Με ταλαιπωρούν πάρα πολύ ειδικά το βράδυ 😟

Καλημερα κοριτσι μου!!! Δυστυχως κι εγω με τις καούρες εχω θεμα και κυρίως τους προηγούμενους μήνες!!! 
Καποιες φορες με ανακούφιζε ενα χαμομήλι η ενα τσάι με τζίντζερ απο τον Γρήγορη… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Δυστυχως κι εγω με τις καούρες εχω θεμα και κυρίως τους προηγούμενους μήνες!!! 
Καποιες φορες με ανακούφιζε ενα χαμομήλι η ενα τσάι με τζίντζερ απο τον Γρήγορη… 

Καλημέρα💕💕 έχω δοκιμάσει με το τσάι αλλά δεν με ανακουφίζει ιδιαίτερα ευχάριστω❤️❤️ αχ τι να κάνουμε..υπομονή λόγους μήνες ακόμα😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi1 είπε:

Καλημέρα💕💕 έχω δοκιμάσει με το τσάι αλλά δεν με ανακουφίζει ιδιαίτερα ευχάριστω❤️❤️ αχ τι να κάνουμε..υπομονή λόγους μήνες ακόμα😉

Οντως αυτο!!! Λιγο εμεινε ακομα και αξιζει η ταλαιπωρία!!! 🥰🥰🥰🥰

Ποσο εισαι τωρα;; Ξερεις τι περιμενεις με το καλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

Καλησπέρα μανουλες😊...με το καλό να έρθουν τα μωράκια σε όλες μας💕...με αυτές τις καούρες μήπως έχει βρει καμία σας λύση; Με ταλαιπωρούν πάρα πολύ ειδικά το βράδυ 😟

Εμένα με βοηθάει ένα ποτηράκι γάλα , γιατί τσάι / χαμομήλι με κάνουν χειρότερα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Οντως αυτο!!! Λιγο εμεινε ακομα και αξιζει η ταλαιπωρία!!! 🥰🥰🥰🥰

Ποσο εισαι τωρα;; Ξερεις τι περιμενεις με το καλο; 

Είμαι στον 6ο τον Φεβρουάριο τον περιμένω τον μπέμπακο μου και γω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εμένα με βοηθάει ένα ποτηράκι γάλα , γιατί τσάι / χαμομήλι με κάνουν χειρότερα !! 

Α για το γάλα δεν είχα ακούσει...θα το δοκιμάσω οπουδήποτε σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofi1 είπε:

Είμαι στον 6ο τον Φεβρουάριο τον περιμένω τον μπέμπακο μου και γω❤️

Ωωωω κι αλλος μπεμπακος στην παρεα!!!! Θα εχουμε πολλούς γαμπρούς! Με το καλο!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ωωωω κι αλλος μπεμπακος στην παρεα!!!! Θα εχουμε πολλούς γαμπρούς! Με το καλο!!! ❤️❤️❤️

😂😂😂 Ευχαριστώ ❤️❤️ και συ αγοράκι περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εγω κοριτσακι περιμενω!!! 🎀🎀

Αχού με το καλό κορίτσι μου 💕💕 και μεις για κορίτσι πηγαίναμε αλλά στη πορεία άλλαξε γνώμη😂😂 και συ τον Φεβρουάριο θα γεννήσεις; Έχεις αποφασίσει που θα γεννήσεις σε δημόσιο ή ιδιωτικη κλινική; Εμένα είναι το πρώτο και έχω πολύ ανχος για το που είναι καλύτερα 😧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi1 είπε:

Αχού με το καλό κορίτσι μου 💕💕 και μεις για κορίτσι πηγαίναμε αλλά στη πορεία άλλαξε γνώμη😂😂 και συ τον Φεβρουάριο θα γεννήσεις; Έχεις αποφασίσει που θα γεννήσεις σε δημόσιο ή ιδιωτικη κλινική; Εμένα είναι το πρώτο και έχω πολύ ανχος για το που είναι καλύτερα 😧

Σε ευχαριστω!!! Κι εγω τον Φεβρουάριο με το καλο, αρχές!! Κι εμενα το πρώτο μου ειναι!!! Εγω θα γεννήσω σε ιδιωτικό νοσοκομειο, εκει ειναι ο γυναικολόγος μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Σε ευχαριστω!!! Κι εγω τον Φεβρουάριο με το καλο, αρχές!! Κι εμενα το πρώτο μου ειναι!!! Εγω θα γεννήσω σε ιδιωτικό νοσοκομειο, εκει ειναι ο γυναικολόγος μου! 

Μμμμ κατάλαβα...❤️ Άντε με το καλό να μας έρθουν λοιπόν💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, μανούλες !!!!!

Όλες οι προγνώσεις τις κοιλιάς μου (από τον κόσμο) , λάθος !! Μας έκανε την έκπληξη η μπεμπούλα μας 🥰

 

@Sofi1, βοήθησε καθόλου το γάλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα, μανούλες !!!!!

Όλες οι προγνώσεις τις κοιλιάς μου (από τον κόσμο) , λάθος !! Μας έκανε την έκπληξη η μπεμπούλα μας 🥰

 

@Sofi1, βοήθησε καθόλου το γάλα;

Καλημερα κοριτσι μου!!! Με το καλο η μπεμπουλα σας!!!!! 🎉🎊🎀🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!! Με το καλο η μπεμπουλα σας!!!!! 🎉🎊🎀🎀

Ευχαριστούμε παρα πολύ !!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες! Αυριο παμε επιτελους κι εμεις για β επιπεδου!!! Την Παρασκευη στον υπερηχο ολα ηταν μια χαρα! Κινητικο μωρακι! 

@Sofi1 καλως ηρθες στην ομαδα μας! Με το καλο τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα, μανούλες !!!!!

Όλες οι προγνώσεις τις κοιλιάς μου (από τον κόσμο) , λάθος !! Μας έκανε την έκπληξη η μπεμπούλα μας 🥰

 

@Sofi1, βοήθησε καθόλου το γάλα;

Αντε με το καλό το κοριτσάκι σας...💕💕💕

Όχι δυστυχώς δεν βοήθησε ιδιαίτερα 😧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας μανουλες! Αυριο παμε επιτελους κι εμεις για β επιπεδου!!! Την Παρασκευη στον υπερηχο ολα ηταν μια χαρα! Κινητικο μωρακι! 

@Sofi1 καλως ηρθες στην ομαδα μας! Με το καλο τα μωρακια μας!

Με το καλο μανουλα για αυριο!!!! Καλη επιτυχια να εχετε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας μανουλες! Αυριο παμε επιτελους κι εμεις για β επιπεδου!!! Την Παρασκευη στον υπερηχο ολα ηταν μια χαρα! Κινητικο μωρακι! 

@Sofi1 καλως ηρθες στην ομαδα μας! Με το καλο τα μωρακια μας!

Καλώς σας βρήκα μανουλες😍😍 

Τι καλά θα το δεις καθαρά το μωράκι σου αύριο λοιπόν❤️με το καλό💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Γεια σας μανουλες! Αυριο παμε επιτελους κι εμεις για β επιπεδου!!! Την Παρασκευη στον υπερηχο ολα ηταν μια χαρα! Κινητικο μωρακι! 

@Sofi1 καλως ηρθες στην ομαδα μας! Με το καλο τα μωρακια μας!

Καλή επιτυχία για αύριο !!  Θα αναμένουμε νέα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την καναμε κι εμεις τη Β επιπεδου λοιπον! Ολα καλα δοξα τω Θεω! Περιμενουμε την τεταρτη κουκλα μας και ειμαστε πολυ πολυ χαρουμενοι! Με το καλο σε ολες μας! Παραγγειλαμε και τα κομφετι για να κανουμε την εκπληξη στις αδεφουλες! Ποτε ξεκινησαμε εδω να μιλαμε, ποτε καναμε Β επιπεδου... Απιστευτο!!!!! Παμε για καμπυλη ζαχαρου τωρα. Εγω την εκλεισα ηδη για 12/11. Εχω ταξιδι γι αυτο τα κλεινω νωριτερα για να μπορω να προγραμματιζω λογω επαρχιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...