Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιφιγένεια, Πηνελόπη η Λυδία;;;;


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, θα ήθελα να κάνω μια μικρή "δημοσκόπηση"

Δεν ξέρω ποιο από τα δύο ονόματα να διαλέξω για το μωράκι μου. Το Ιφιγένεια μου αρέσει πάρα πολύ σαν όνομα, αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι είναι κάπως μεγαλο. Συγκεκριμένα, για να καταλάβετε τι εννοώ, είναι δύσκολο να πεις Ιφιγένεια μου. Αυτό το "εια" στο τελος. Πρέπει να τονίσεις και το α στο τέλος. Ιφιγένειά μου. Αν το πείτε φωναχτά θα καταλάβετε τι εννοώ. Το Πηνελόπη (Πηνελόπη μου) είναι πιο εύηχο. Σε αυτό βέβαια δεν μου αρέσουν τα υποκοριστικά.. Πόπη, πίτσα, μπηλιω, Πέννυ. Το Λυδία μου αρέσει και αυτό πολυ. Εσείς τι λέτε; Ποιο είναι πιο όμορφο σαν ονομα;;; Ποιο θα επιλέγατε από τα τρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2021 at 3:27 ΜΜ, ο/η Katerinaki123 είπε:

Γεια σας κορίτσια, θα ήθελα να κάνω μια μικρή "δημοσκόπηση"

Δεν ξέρω ποιο από τα δύο ονόματα να διαλέξω για το μωράκι μου. Το Ιφιγένεια μου αρέσει πάρα πολύ σαν όνομα, αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι είναι κάπως μεγαλο. Συγκεκριμένα, για να καταλάβετε τι εννοώ, είναι δύσκολο να πεις Ιφιγένεια μου. Αυτό το "εια" στο τελος. Πρέπει να τονίσεις και το α στο τέλος. Ιφιγένειά μου. Αν το πείτε φωναχτά θα καταλάβετε τι εννοώ. Το Πηνελόπη (Πηνελόπη μου) είναι πιο εύηχο. Σε αυτό βέβαια δεν μου αρέσουν τα υποκοριστικά.. Πόπη, πίτσα, μπηλιω, Πέννυ. Το Λυδία μου αρέσει και αυτό πολυ. Εσείς τι λέτε; Ποιο είναι πιο όμορφο σαν ονομα;;; Ποιο θα επιλέγατε από τα τρία;

Το Λυδία μου αρέσει πολύ! Εκτός αν τα άλλα είναι από κάποια γιαγιά, και θέλετε να την βγάλετε 💕 Ό,τι θέλετε εσείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Το Λυδία μου αρέσει πολύ! Εκτός αν τα άλλα είναι από κάποια γιαγιά, και θέλετε να την βγάλετε 💕 Ό,τι θέλετε εσείς!!

😊 όχι δεν είναι κανένα από γιαγιά. Δώσαμε στο πρώτο μας παιδάκι του πεθερού μου και κατάφερα να πείσω τον άντρα μου να δώσουμε ένα άσχετο αυτή τη φορά, αν και ο ίδιος δεν θα χωνέψει ποτέ ότι δεν θα δώσουμε της μητέρας του, Κωνσταντίνα🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ιφιγένεια , λένε και την ανιψιά μου και μου αρέσει πολύ!! Να χαίρεσαι το κορίτσι σου 😉

Και μένα μου αρέσει πολύ. Περισσότερο είμαι ανάμεσα στο Ιφιγένεια και στο Λυδία. Αλλά ακόμη δυσκολευομαι να αποφασίσω. Σευχαριστω πολύ 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 19/5/2021 at 3:27 ΜΜ, ο/η Katerinaki123 είπε:

Γεια σας κορίτσια, θα ήθελα να κάνω μια μικρή "δημοσκόπηση"

Δεν ξέρω ποιο από τα δύο ονόματα να διαλέξω για το μωράκι μου. Το Ιφιγένεια μου αρέσει πάρα πολύ σαν όνομα, αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι είναι κάπως μεγαλο. Συγκεκριμένα, για να καταλάβετε τι εννοώ, είναι δύσκολο να πεις Ιφιγένεια μου. Αυτό το "εια" στο τελος. Πρέπει να τονίσεις και το α στο τέλος. Ιφιγένειά μου. Αν το πείτε φωναχτά θα καταλάβετε τι εννοώ. Το Πηνελόπη (Πηνελόπη μου) είναι πιο εύηχο. Σε αυτό βέβαια δεν μου αρέσουν τα υποκοριστικά.. Πόπη, πίτσα, μπηλιω, Πέννυ. Το Λυδία μου αρέσει και αυτό πολυ. Εσείς τι λέτε; Ποιο είναι πιο όμορφο σαν ονομα;;; Ποιο θα επιλέγατε από τα τρία;

Ανάμεσα στο Ιφιγένεια και στο Λυδία μάλλον θα έλεγα Λυδία! Να σας ζήσει ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το Ιφιγένεια μου αρέσει πολύ όπως μια φορά άκουσα μια μαμά να λέει την κόρη της ιφι και την ρώτησα από βγαίνει και μου είπε ιφιγενεια αλλά επειδή είναι μεγάλο κάποιες φορές λέει μας βγαίνει έτσι και μου άρεσε παρα πολύ στο άκουσμα (ιφι μου γι έλα να φύγουμε )χαχαχαχααχαχχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...