Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χμμμ  για πες τιμή έτσι απο περιέργεια,  μου μυρίζει χρυσός! Αν και δεν είμαι Αθήνα απέχω 500χμλ 

Να σας πω την αλήθεια κορίτσι μου, προτιμώ τα χρήματα του νυφικου να τα εξαργύρωσω σε μονοπουρ ή γκοναλ (δεν θα τα χαλασω στη μάρκα) 😅 το χαβα μου εγώ 

Καλέ, σου είπα, αν το σώμα σου δεν έχει ιδιαιτερότητες αγοράζεις το δείγμα. Αυτό που έχουν για να το δοκιμάζουν οι γυναίκες. Δεν πουλάνε δείγματα όλοι οι σχεδιαστές και δεν είναι όλα τα δείγματα προς πώληση. Το δικό μου το είχα πάρει 750eur το 2015, ήταν λίγο πιο παλιό μοντέλο και ο σχεδιαστής θα το καταργούσε. Και μη νομίζεις ότι το πήρα έτσι, μου το μεταποίησε πάνω στο σώμα μου, είχα κάνει δηλαδή όλες τις πρόβες κανονικά σαν να το έραβε πάνω μου. Θυμάμαι είχα βρει και ένα πιο extravagant, το δείγμα πάλι, με 1500eur. Διάλεξα όμως ένα πιο απλό, γιατί ο γάμος έγινε σε νησίδα και πήγαμε στην εκκλησία με καίκια. 

Όπως σου είπε και μια άλλη κοπέλα, έρχεσαι Αθήνα, κλείνεις ραντεβού με σχεδιαστές και αν βρεις κάτι που σου αρέσει το παίρνεις και το μεταποιείς στην πόλη σου, αν χρειάζεται μεταποίηση. Και ίσως έτσι πέσει κι άλλο η τιμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα!

Διδυμάκια!!! Ακούσαμε και καρδούλες! Νιώθω τόσο ευτυχισμένη! Ο γιατρός όμως αυστηρός! Πανεπιστημιακός καθηγητής όμως και είναι πολύ καλός κ προτιμώ να γεννήσω στο νοσοκομείο! Μου πε για το αίμα οτι ειναι ανησυχητικό κ οτι θα το δούμε βήμα βήμα! Αυστηρά κατάκλιση κ σήκωμα μόνο για τουαλέττα! Θα κάνω ότι μου είπε και θέλω να ειμαι αισιόδοξη! Ας στεριώσουν με το καλό! Και τα 2; Το ενα;Θα δείξει…(χτυπάνε 3 καρδιές στο σώμα μου!!! Θα τρελαθώ!!!)🥰🥰🥰

Κοριτσια μου όσα εμπόδια κι αν βρούμε στο τέλος όλες θα γίνουμε μανούλες! Ελπίδα, πίστη και υπομονή! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πολλά συγχαρητήρια!!! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και καλή λευτεριά!!!

Ο γιατρός σου είναι ο Βλάχος, ο Δρακάκης ή ο Λουτράδης μήπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω πιον λες θες να μου στείλεις μνμ με το όνομα γιατί με το κουρ δεν βγάζω πέρα 😂

Κούρτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλέ, σου είπα, αν το σώμα σου δεν έχει ιδιαιτερότητες αγοράζεις το δείγμα. Αυτό που έχουν για να το δοκιμάζουν οι γυναίκες. Δεν πουλάνε δείγματα όλοι οι σχεδιαστές και δεν είναι όλα τα δείγματα προς πώληση. Το δικό μου το είχα πάρει 750eur το 2015, ήταν λίγο πιο παλιό μοντέλο και ο σχεδιαστής θα το καταργούσε. Και μη νομίζεις ότι το πήρα έτσι, μου το μεταποίησε πάνω στο σώμα μου, είχα κάνει δηλαδή όλες τις πρόβες κανονικά σαν να το έραβε πάνω μου. Θυμάμαι είχα βρει και ένα πιο extravagant, το δείγμα πάλι, με 1500eur. Διάλεξα όμως ένα πιο απλό, γιατί ο γάμος έγινε σε νησίδα και πήγαμε στην εκκλησία με καίκια. 

Όπως σου είπε και μια άλλη κοπέλα, έρχεσαι Αθήνα, κλείνεις ραντεβού με σχεδιαστές και αν βρεις κάτι που σου αρέσει το παίρνεις και το μεταποιείς στην πόλη σου, αν χρειάζεται μεταποίηση. Και ίσως έτσι πέσει κι άλλο η τιμή. 

Ααα μάλιστα,  κατάλαβα!! Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα το έχω Στα υπόψιν μου!  Αυτό δεν το ήξερε για το δείγμα, να σου πω την αλήθεια δεν με απασχολεί αν είναι καινούργιο του τύπου "το φόρεσα πρώτη "  αρκεί να μου αρέσει και να μού πάει... πολύ καλή η τιμή πάντως και εγώ δεν θέλω να ξεφυγω πάνω απο 1000ρικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

https://mw.uowm.gr/diadiktyaki-epistimoniki-imerida-me-thema-gynaikeia-ypogonimotita/?fbclid=IwAR1BIkc7HBPwQd5ZjBkUFRmm0n2DU9SM5HZpqxyb2LKBwqojNl0lgpGFbrs

 

 Κορίτσια η @Κατεριναπαπ  μου έστειλε αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον.  Άμα θέλετε να το δείτε . 

Ναι, τι να σου πω...Βρήκε πάλι βήμα ο Πάντος για διαφήμιση...Πιο διακριτικά αυτή τη φορά μετά το περσινό κράξιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ το νυφικό μου το αγόρασα από ένα μαγαζί στη Νέα Ιωνία που έκανε μπαζαρ και το πήρα 120 ευρουλακια παρακαλώ τώρα το έχω σε ένα κουτί στην αποθήκη ναι δεν πρόκειται να μου ξανά χρειαστεί αλλά προτίμησα να το αγοράσω και να το χαρίσω μετά αν το θέλει κάποια κοπέλα πάρα να σκάσω 500 ευρώ για ενοικίαση και να έχω και το άγχος μην πάθει τίποτα αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις πολλές προσφορές και για νυφικά και για στολισμό και για τα παντα

Σούπερ η τιμή του,  αρκεί να σου αρέσει και να  ταιριάζει στην εκάστοτε κοπέλα.. Ευχαριστώ για την πληροφορία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η troia είπε:

Πολλά συγχαρητήρια!!! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και καλή λευτεριά!!!

Ο γιατρός σου είναι ο Βλάχος, ο Δρακάκης ή ο Λουτράδης μήπως;

Είμαι απο Πάτρα κ είναι ο Αντωνάκης Γεώργιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ααα μάλιστα,  κατάλαβα!! Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα το έχω Στα υπόψιν μου!  Αυτό δεν το ήξερε για το δείγμα, να σου πω την αλήθεια δεν με απασχολεί αν είναι καινούργιο του τύπου "το φόρεσα πρώτη "  αρκεί να μου αρέσει και να μού πάει... πολύ καλή η τιμή πάντως και εγώ δεν θέλω να ξεφυγω πάνω απο 1000ρικο! 

Πρώτη θα το φορέσεις και θα το πάρεις δικό σου, οι άλλες απλά το δοκιμάζουν. Είναι σχεδιαστές και όχι οίκοι που νοικιάζουν νυφικά. Και σκέψου ότι το δικό μου ήταν ολομέταξο και πανάλαφρο σε σχέση με κάτι άλλα που είχα δοκιμάσει στου Pronovia π.χ. που ένιωθα ότι φόραγα πανοπλία. Και ο γάμος μου έγινε καλοκαίρι, ούτε να ιδρώνω, ούτε τίποτα! Strong recommendation, κοίταξέ το. Και πρωτότυπα σχέδια επίσης. Η Αθήνα έχει πάαααρα πολλούς σχεδιαστές, αν κάνεις πολλά ραντεβού θα βρεις το νυφικό των ονείρων σου, είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Είμαι απο Πάτρα κ είναι ο Αντωνάκης Γεώργιος!

Α, ΟΚ. Έχεις δίκιο, το είχα ξεχάσει ότι ερχόσουν από Πάτρα εδώ για εξωσωματική. Νόμιζα ότι έκανες εδώ σε Αθηναίο καθηγητή και συνεχίζεις και στην εγκυμοσύνη. Όλα καλά να πάνε μέχρι τέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια, το άγχος δεν τελειώνει ποτέ! @BlackCat πως τα πήγες αγαπημένη μας; Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις άλλο ένα για μεταφορά! 
Να ρωτήσω βρε κορίτσια, έχω από χθες που δεν έχω ενοχλήσεις καθόλου, ούτε στην κοιλιά χαμηλά όπως είχα. Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια, το άγχος δεν τελειώνει ποτέ! @BlackCat πως τα πήγες αγαπημένη μας; Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις άλλο ένα για μεταφορά! 
Να ρωτήσω βρε κορίτσια, έχω από χθες που δεν έχω ενοχλήσεις καθόλου, ούτε στην κοιλιά χαμηλά όπως είχα. Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό; 

Είναι φυσιολογικοτατο μην ανησυχείς. Και εγώ μια από τα ίδια. Τη μία πονακια και μάλιστα πολλές φορές έντονα, την άλλη τίποτα. Τη μία ζαλάδες και ανακατωσουρες την άλλη τίποτα. Και εγώ επειδή είμαι και ανάποδο πλάσμα θα σου πω ότι τα πιο έντονα συμπτώματα (ζαλάδες και ανακατωσουρες τα έχω τώρα μετα την 10η εβδομάδα, που υποτίθεται ότι είμαι κοντά στο τέλος του Α τριμήνου.  Στις αρχές είχα μόνο πονακια αλλά και αυτά όχι καθημερινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η troia είπε:

Α, ΟΚ. Έχεις δίκιο, το είχα ξεχάσει ότι ερχόσουν από Πάτρα εδώ για εξωσωματική. Νόμιζα ότι έκανες εδώ σε Αθηναίο καθηγητή και συνεχίζεις και στην εγκυμοσύνη. Όλα καλά να πάνε μέχρι τέλους!

Τον Λουτράδη τον ξέρω λίγο εγώ, είχα πάει πριν χρόνια για μια απλή γυναικολογική εξέταση. Ήμουν τότε 37χρ  με 2,8 AMH, μου είχε συστήσει να κάνω μια μέτρηση και ορμονικές εξετάσεις που ήταν μια χαρά. Μου είχε πει το σοφό τότε, χθες θα πρέπει να έχεις κάνει παιδί. Δηλ να βιαστώ. Αλλά εγώ ήμουν χαλαρή τελείως δεν ειχα και σύντροφο και δεν έδωσα σημασία. Ξεκίνησα στα 42, η άμυαλη! 
Τι γνώμη έχεις για τον συγκεκριμένο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι, τι να σου πω...Βρήκε πάλι βήμα ο Πάντος για διαφήμιση...Πιο διακριτικά αυτή τη φορά μετά το περσινό κράξιμο...

Αα.. μη με μαλωνεις 🤣🤣 δεν τα ξέρω τα γκοσιπ.  

Τι έγινε πέρσι και έφαγε κράξιμο. 

Δεν τον ξέρω σαν γιατρό τον έχω διαβάσει στα φόρουμ αλλά αν είναι καλό κτλ δεν ρχω καμια εμπειρία. 

Γενικά μόνο στον σφακ ξέρω από πολύ δικό μου άτομο αλλιώς δεν ξέρω κάποιον άλλον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια, το άγχος δεν τελειώνει ποτέ! @BlackCat πως τα πήγες αγαπημένη μας; Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις άλλο ένα για μεταφορά! 
Να ρωτήσω βρε κορίτσια, έχω από χθες που δεν έχω ενοχλήσεις καθόλου, ούτε στην κοιλιά χαμηλά όπως είχα. Να ανησυχήσω ή είναι φυσιολογικό; 

Ότι πιο φυσιολογικό.  Έτσι είναι:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είναι φυσιολογικοτατο μην ανησυχείς. Και εγώ μια από τα ίδια. Τη μία πονακια και μάλιστα πολλές φορές έντονα, την άλλη τίποτα. Τη μία ζαλάδες και ανακατωσουρες την άλλη τίποτα. Και εγώ επειδή είμαι και ανάποδο πλάσμα θα σου πω ότι τα πιο έντονα συμπτώματα (ζαλάδες και ανακατωσουρες τα έχω τώρα μετα την 10η εβδομάδα, που υποτίθεται ότι είμαι κοντά στο τέλος του Α τριμήνου.  Στις αρχές είχα μόνο πονακια αλλά και αυτά όχι καθημερινά.

Ουφ, σ’ ευχαριστώ γιατί δεν έχω τίποτα κι αγχώνομαι… δεν αισθάνομαι δηλ κάτι διαφορετικό εκτός από το πρησμένο στήθος που αυτό το έχω πάντα από την αγωγή οπότε δεν δίνω σημασία. Τις προηγούμενες μέρες είχα κάτι πονάκια σήμερα και χθες δεν έχω κάτι. 
Πως είμαστε όμως ε; Η άλλη κοπέλα πονάει πολύ κι ανησυχεί, εγώ δεν νιώθω τίποτα κι ανησυχώ. Πουθενά δεν μας πιάνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα!

Διδυμάκια!!! Ακούσαμε και καρδούλες! Νιώθω τόσο ευτυχισμένη! Ο γιατρός όμως αυστηρός! Πανεπιστημιακός καθηγητής όμως και είναι πολύ καλός κ προτιμώ να γεννήσω στο νοσοκομείο! Μου πε για το αίμα οτι ειναι ανησυχητικό κ οτι θα το δούμε βήμα βήμα! Αυστηρά κατάκλιση κ σήκωμα μόνο για τουαλέττα! Θα κάνω ότι μου είπε και θέλω να ειμαι αισιόδοξη! Ας στεριώσουν με το καλό! Και τα 2; Το ενα;Θα δείξει…(χτυπάνε 3 καρδιές στο σώμα μου!!! Θα τρελαθώ!!!)🥰🥰🥰

Κοριτσια μου όσα εμπόδια κι αν βρούμε στο τέλος όλες θα γίνουμε μανούλες! Ελπίδα, πίστη και υπομονή! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ωωωωωωωω τι υπέροχα νεα είναι αυτα!!!!!🤩🤩

Ότι σου λέει θα κάνεις....ξάπλα!!! Θα βάλεις άλλους να μαγειρεύουν και να κάνουν δουλειές. Μόνο τουαλέτα όπως σου είπε. Εμένα μου είπε η μαμα μου, πως ήταν ξάπλα για πολύ μέχρι που με "ενιωσε" . Προσοχή και ότι σου λέει ο doc θα κάνεις.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι, τι να σου πω...Βρήκε πάλι βήμα ο Πάντος για διαφήμιση...Πιο διακριτικά αυτή τη φορά μετά το περσινό κράξιμο...

Τουλάχιστον δεν έχουν καλέσει παπάδες να μας ενημερώσουν πως γίνεται το σεξ και να διαμαρτυρηθούν γιατί οι γυναίκες αντί να μένουν κλεισμένες σπίτι με μόνο σκοπό να γεννοβολανε, αποφασίζουν να σπουδάσουν, να δουλέψουν και να ζήσουν σαν άνθρωποι…το λες και πρόοδο από πέρυσι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Τουλάχιστον δεν έχουν καλέσει παπάδες να μας ενημερώσουν πως γίνεται το σεξ και να διαμαρτυρηθούν γιατί οι γυναίκες αντί να μένουν κλεισμένες σπίτι με μόνο σκοπό να γεννοβολανε, αποφασίζουν να σπουδάσουν, να δουλέψουν και να ζήσουν σαν άνθρωποι…το λες και πρόοδο από πέρυσι…

Γιατί έβαλε η διαφήμιση και παπά να ενημερώσει για την υπογονιμότητα?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ουφ, σ’ ευχαριστώ γιατί δεν έχω τίποτα κι αγχώνομαι… δεν αισθάνομαι δηλ κάτι διαφορετικό εκτός από το πρησμένο στήθος που αυτό το έχω πάντα από την αγωγή οπότε δεν δίνω σημασία. Τις προηγούμενες μέρες είχα κάτι πονάκια σήμερα και χθες δεν έχω κάτι. 
Πως είμαστε όμως ε; Η άλλη κοπέλα πονάει πολύ κι ανησυχεί, εγώ δεν νιώθω τίποτα κι ανησυχώ. Πουθενά δεν μας πιάνεις!!

Δεν κατηγορώ καθόλου τον εαυτό μου ή τα κορίτσια που ανησυχούν. Έχουμε περάσει τα πάνδεινα οι περισσότερες τουλάχιστον για να φτάσουμε εδώ.  Είναι απόλυτα λογικό να ανησυχούμε.  Εγω όπως λέει και η @Παρασκευαιδου έχω γίνει ηδονοβλεψιας και κοιτάω το στήθος μου καθημερινά.  Ασε...ο, τι να ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αα.. μη με μαλωνεις 🤣🤣 δεν τα ξέρω τα γκοσιπ.  

Τι έγινε πέρσι και έφαγε κράξιμο. 

Δεν τον ξέρω σαν γιατρό τον έχω διαβάσει στα φόρουμ αλλά αν είναι καλό κτλ δεν ρχω καμια εμπειρία. 

Γενικά μόνο στον σφακ ξέρω από πολύ δικό μου άτομο αλλιώς δεν ξέρω κάποιον άλλον 

Έκανε μια αποτυχημένη διαφήμιση για το συνέδριο υπογονιμοτητας που διοργανωνε που θεωρώ ότι παρερμηνευτηκε.  Ότι ήταν άστοχη ήταν, αλλά δεν νομίζω ότι ήταν αυτός ο στόχος, το να κατηγορήσουν δηλαδή τις γυναίκες για τις επιλογές τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έκανε μια αποτυχημένη διαφήμιση για το συνέδριο υπογονιμοτητας που διοργανωνε που θεωρώ ότι παρερμηνευτηκε.  Ότι ήταν άστοχη ήταν, αλλά δεν νομίζω ότι ήταν αυτός ο στόχος, το να κατηγορήσουν δηλαδή τις γυναίκες για τις επιλογές τους. 

Μάλιστα.. . Καλα ζω εγώ στον δικό μου κόσμο και δεν βλέπω τηλεόραση;-) γλυτώνω πολλά..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου αν γράψεις στο youtube "διαφήμιση για συνέδριο Παντου " θα σου το βγάλει 

Καλά δε με λυπασαι; τα νεύρα μου ; τόσες ορμόνες να κάνω και νευράκια τοξινα; άπαπα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Γιατί έβαλε η διαφήμιση και παπά να ενημερώσει για την υπογονιμότητα?  

Η διαφήμιση δεν είχε παπά, είχε μια σαραντάρα που έσβηνε κεράκια γενεθλίων και έκανε απολογισμό ζωής σε απελπισία και με δακρύβρεχτη μουσική. Στο ίδιο το συνέδριο όμως ήταν καλεσμένοι παπάδες για ομιλητές. Σε «επιστημονικό» συνέδριο…αν γκουγκλαρεις το προγραμμα καπου θα υπάρχει ακόμα αναρτημένο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...