Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Τον αγαπω!!!! Μηπως ειναι αδερφος μου????? Τελικα ειμαστε πολλοι!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️Ανθη σε βαζω στο τιμ με την @hope501 να μου κρατατε το χερι ....

Ναι καλε εννοείται!έχω παντρευτεί εγώ το 5 χρόνο κ έχω συνηθίσει!μια βδομάδα στον ευαγγελισμο σε καρέκλα.ουτε τουαλέτα δεν πήγαινα.εμπαιναν μέσα οι γιατροι για νοσηλεία κ μας διώχναμε κ μου λεγε που πας.κατσε εδώ.καλε του λεω δεν μαφηνουν.καλα να κάτσεις έξω από την πόρτα ν σε βλέπω!χαχαχχα.κ είναι κ μικρότερος από μένα πανάθεμα τον.....5 χρόνια χαχαχαχαχχαα.θα στο γνωρίσω  να κάνετε όση παρέα θέλεις.εχει κ ωραίο χιούμορ θα σε ξεαγχωσει σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ναι καλε εννοείται!έχω παντρευτεί εγώ το 5 χρόνο κ έχω συνηθίσει!μια βδομάδα στον ευαγγελισμο σε καρέκλα.ουτε τουαλέτα δεν πήγαινα.εμπαιναν μέσα οι γιατροι για νοσηλεία κ μας διώχναμε κ μου λεγε που πας.κατσε εδώ.καλε του λεω δεν μαφηνουν.καλα να κάτσεις έξω από την πόρτα ν σε βλέπω!χαχαχχα.κ είναι κ μικρότερος από μένα πανάθεμα τον.....5 χρόνια χαχαχαχαχχαα.θα στο γνωρίσω  να κάνετε όση παρέα θέλεις.εχει κ ωραίο χιούμορ θα σε ξεαγχωσει σιγουρα!

Συγνώμη που γελάω πραγματικά σας κάνω εικόνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Ναι καλε εννοείται!έχω παντρευτεί εγώ το 5 χρόνο κ έχω συνηθίσει!μια βδομάδα στον ευαγγελισμο σε καρέκλα.πυρε τουαλέτα δεν πήγαινα.εμπαιναν μέσα οι γιατροι για νοσηλεία κ μας διώχναμε κ μπυ λεγε που πας.κατσε εδώ.καλε του λεω δεν μαφηνουν.καλα να κάτσεις έξω από την πόρτα ν σε βλέπω!χαχαχχα.κ είναι κ μικρότερος από μένα πανάθεμα τον.....5 χρόνια χαχαχαχαχχαα.θα στο γνωρίσω  να κάνετε όση παρέα θέλεις.εχει κ ωραίο χιούμορ θα σε ξεαγχωσει σιγουρα!

Νομιζω οταν παω για ωοληψια θα με καταλαβει πως νιωθω!!!στην εξαγωγη για να σου περιγραψω ημουν στη καρεκλα του πονου ειχα γραπωσει τον θειο απ το γιακα τον κρατουσα σφιχτα και η αλλη γιατρος μου κρατουσε το χερι...ηταν σαν να με ξεγεννησαν η εικονα..και εννοειται ο αντρας μου με τον αδερφο μου ηταν με ανοιχτη πορτα να τους βλεπω στην υποδοχη.  Τις προαλλες σας ειχα πει για τον γιατρο τον παπαρα που βρηκε οπισθια κληση μητρας ενω ηξερα οτι εχω προσθια... Φευγω σε αναμμενα καρβουνα ουτε το βρακι δν ξερω αν το φορεσα αναποδα. Και παιρνω το γυναικολογο μου τηλ. Τον λεω κατι επαθε η μητρα μου και γυρισε μερια πηρε αλλη κλιση. Πεθανε να γελαει και εγω ημουν σε κατασταση τωρα τι θα κανω πως θα την ξαναγυρισουμε στη θεση της???? Εννοειται ομως μετα απο ωρα που περναει αυτο το αισθημα πανικ μετα σκεφτομαι τελειως λογικα , και μαλιστα αντεχω σε πονο πολυ και γενικα σε κακουχια.. αλλα ειναι αυτα τα λεπτα τα πρωτα σε καθε αγνωστο που το μυαλο μου το φουσκωνει σαν αεροστατο.. γι αυτο τον νιωθω τον αντρουλη σου!!! Παρτον μια αγκαλια απο μενα τον αγαπημενο μου χεστουλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Νομιζω οταν παω για ωοληψια θα με καταλαβει πως νιωθω!!!στην εξαγωγη για να σου περιγραψω ημουν στη καρεκλα του πονου ειχα γραπωσει τον θειο απ το γιακα τον κρατουσα σφιχτα και η αλλη γιατρος μου κρατουσε το χερι...ηταν σαν να με ξεγεννησαν η εικονα..και εννοειται ο αντρας μου με τον αδερφο μου ηταν με ανοιχτη πορτα να τους βλεπω στην υποδοχη.  Τις προαλλες σας ειχα πει για τον γιατρο τον παπαρα που βρηκε οπισθια κληση μητρας ενω ηξερα οτι εχω προσθια... Φευγω σε αναμμενα καρβουνα ουτε το βρακι δν ξερω αν το φορεσα αναποδα. Και παιρνω το γυναικολογο μου τηλ. Τον λεω κατι επαθε η μητρα μου και γυρισε μερια πηρε αλλη κλιση. Πεθανε να γελαει και εγω ημουν σε κατασταση τωρα τι θα κανω πως θα την ξαναγυρισουμε στη θεση της???? Εννοειται ομως μετα απο ωρα που περναει αυτο το αισθημα πανικ μετα σκεφτομαι τελειως λογικα , και μαλιστα αντεχω σε πονο πολυ και γενικα σε κακουχια.. αλλα ειναι αυτα τα λεπτα τα πρωτα σε καθε αγνωστο που το μυαλο μου το φουσκωνει σαν αεροστατο.. γι αυτο τον νιωθω τον αντρουλη σου!!! Παρτον μια αγκαλια απο μενα τον αγαπημενο μου χεστουλη! 

Ναι καλε είναι πολύ καλουλης πέρα από αυτά....κ μου στέκεται όσο δεν πάει δεν έχω παράπονο.καλα να δείτε με τον ουρολόγο.δεν πάω θα μου πιάσει το πουλί.σιγα ρε παναγιωτη ,του λέω,το δικό σου περιμένε.κ αφού του γράφει τρίπλεξ οσχεος ν δει γισ την κιρσοκιλη πάμε στον ακτινολόγο κ βγαίνει κ μου λέει καλε αυτός μου κατέβασε τα παντελόνια δεν μου την έκανε στην κοιλιά.του λέω ρε πας καλα ποια κοιλιά?κ με ρώτησε γιατί την κάνω κ εγω η καημένη εντελώς απονηρευτα του λέω κ συ τι είπες αγάπη μου......ε ότι το θέλει η γυναίκα μου!πάει με ξεφτιλίσε.χαχαχαχαχχχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαα.......θα σας τον στείλω να γελάτε να παίρνετε κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααααα βοήθειααααα! Τρέμω ολόκληρη... Σύμφωνα με τον γιατρό και τον υπέροχο οωρηξιας είχα πριν 16 μέρες,  Σάββατο έπρεπε να μου έρθει περίοδος,  Παρασκευή είχα λίγο ροζ και σήμερα λίγο ροζ ε λέω θα μου έρθει.. μέτα τπτ.. μόνο άσπρη βλενη σορρυ κιόλας.. κάνω ρέστα οωρηξιας ( τα γνωστά μου ) 

Και δείτε... τι γίνεται???? 

20220404_220522.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Ναι καλε είναι πολύ καλουλης πέρα από αυτά....κ μου στέκεται όσο δεν πάει δεν έχω παράπονο.καλα να δείτε με τον ουρολόγο.δεν πάω θα μου πιάσει το πουλί.σιγα ρε παναγιωτη ,του λέω,το δικό σου περιμένε.κ αφού του γράφει τρίπλεξ οσχεος ν δει γισ την κιρσοκιλη πάμε στον ακτινολόγο κ βγαίνει κ μου λέει καλε αυτός μου κατέβασε τα παντελόνια δεν μου την έκανε στην κοιλιά.του λέω ρε πας καλα ποια κοιλιά?κ με ρώτησε γιατί την κάνω κ εγω η καημένη εντελώς απονηρευτα του λέω κ συ τι είπες αγάπη μου......ε ότι το θέλει η γυναίκα μου!πάει με ξεφτιλίσε.χαχαχαχαχχχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαα.......θα σας τον στείλω να γελάτε να παίρνετε κουράγιο!

Χαχαχαχα υπερτατος!!! Εμπλεξε ο καημενος με την εξωσωματικη και τα παλιο τριπλεξ... Και εμεις καναμε! Βγηκαν καλα τα αποτελεσματα? Αντε ρε συ να σας δωσει ο Θεος ενα μωρακι να ησυχασετε! Και σε ολες μας να δωσει να τελειωσει αυτο το μαρτυριο της υπογονιμοτητας... Η ζωη μας θα ηταν αλλιως ... Πιο ησυχη . Θα ειχαμε αλλα αγχη βεβαια αλλα τουλαχιστον δεν θα τρεχαμε τοσο για το πιο φυσικο πραγμα στο κοσμο... Αυτο ειναι που με νευριαζει μερικες φορες . Αλλες φτυνουν και κανουν παιδια και εμεις τραβαμε κουπι και παλι στο ιδιο σημειο ειμαστε.... Μετα απο τοσα χρονια αρνητικων τεστ νομιζω αν δω θετικο θα λαλησω... Ο αντρας μου σημερα πρωτη φορα μου λεει με κουρασε η διαδικασια... Τοσες εξετασεις ...τοσες βιταμινες ( τον εχω ψωφησει ) αλλα εμενα ειναι το ακρος αντιθετο ο δικος μου... Κανει εμβολιο π.χ αναβει τσιγαρο στο πρωτο 5 λεπτο της αναμονης στο εσυ. Μετα καβαλαει μηχανη και ειμαστε σε μια φαση μεσα στο δρομο εγω σαν την θεια να φωναζω βαλε μπουφαν βρε θα παθεις πνευμονια...αγχος μηδεν και ποτε... Γενικα σε μια φαση ολα πανε καλα και ολα γινονται.. αυτο βεβαια μας δινει και ισορροπια στο σπιτι... Οταν εχω εγω κανα μινι επεισοδιο με τη διπολικη εκεινος βραχος εδω ουτε ενοχλει ουτε τιποτα ! Γενικα με βοηθαει πολυ ο χαρακτηρας του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσιαααααααα βοήθειααααα! Τρέμω ολόκληρη... Σύμφωνα με τον γιατρό και τον υπέροχο οωρηξιας είχα πριν 16 μέρες,  Σάββατο έπρεπε να μου έρθει περίοδος,  Παρασκευή είχα λίγο ροζ και σήμερα λίγο ροζ ε λέω θα μου έρθει.. μέτα τπτ.. μόνο άσπρη βλενη σορρυ κιόλας.. κάνω ρέστα οωρηξιας ( τα γνωστά μου ) 

Και δείτε... τι γίνεται???? 

20220404_220522.jpg

Ωπα!!! Τι έχουμε εδώ? @Παρασκευαιδου ειδική στα τεστ για κάνε ανάλυση. Εσύ εν τω μεταξύ Κατερινάκι στείλε τον ήρωα άντρα σου σε εφημερευον φαρμακείο να σου πάρει αυτά που ανιχνεύουν νωρίς, τα early γιατί είναι και βράδυ. Αχ, αχ αχ λες? Πολύ πιθανόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου @Κατεριναπαπ πολύ χάρηκα τώρα! Είδες που κοιτούσες τα βαφτιστικά? Γαμοβαφτιση μου μυρίζει! Αχ αχ μακάρι!!! Εγω στέλνω φουλ θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσιαααααααα βοήθειααααα! Τρέμω ολόκληρη... Σύμφωνα με τον γιατρό και τον υπέροχο οωρηξιας είχα πριν 16 μέρες,  Σάββατο έπρεπε να μου έρθει περίοδος,  Παρασκευή είχα λίγο ροζ και σήμερα λίγο ροζ ε λέω θα μου έρθει.. μέτα τπτ.. μόνο άσπρη βλενη σορρυ κιόλας.. κάνω ρέστα οωρηξιας ( τα γνωστά μου ) 

Και δείτε... τι γίνεται???? 

20220404_220522.jpg

ωορηξιασ δεν είναι? αν ναι κανείς τώρα λογικά αν είναι εγκυμοσύνης τότε είναι θετικό εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχου @Κατεριναπαπ πολύ χάρηκα τώρα! Είδες που κοιτούσες τα βαφτιστικά? Γαμοβαφτιση μου μυρίζει! Αχ αχ μακάρι!!! Εγω στέλνω φουλ θετική ενέργεια!

Λεω αύριο πρωι να πάω για ΧΟΡΙΑΚΗ.. να πω την αλήθεια φοβάμαι παρα πολυ... 

Εντωμεταξύ την προηγούμενη εβδομάδα ένιωθα όπως ήμουν και μετά την εξωσωματική.. και έλεγα η ιδέα μου..  

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου,  λες όντως να είμαι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

ωορηξιασ δεν είναι? αν ναι κανείς τώρα λογικά αν είναι εγκυμοσύνης τότε είναι θετικό εύχομαι τα καλύτερα 

Ναι κοριτσι μου οωρηξιας είναι,  αλλα μπέρδευει την ορμόνη με την γοναδοτροπινη.. Ωορρηξία έκανα πριν 16 μέρες,  επιβεβαιωμένα με υπέροχο και έτσι υπολογίσαμε την οωρηξια,  είδε ωοθηλακιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσιαααααααα βοήθειααααα! Τρέμω ολόκληρη... Σύμφωνα με τον γιατρό και τον υπέροχο οωρηξιας είχα πριν 16 μέρες,  Σάββατο έπρεπε να μου έρθει περίοδος,  Παρασκευή είχα λίγο ροζ και σήμερα λίγο ροζ ε λέω θα μου έρθει.. μέτα τπτ.. μόνο άσπρη βλενη σορρυ κιόλας.. κάνω ρέστα οωρηξιας ( τα γνωστά μου ) 

Και δείτε... τι γίνεται???? 

20220404_220522.jpg

Αχαχαχα που είναι η @Παρασκευαιδου να το αναλύσει 😂😂😂 βρε λες?!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η hope501 είπε:

Αχαχαχα που είναι η @Παρασκευαιδου να το αναλύσει 😂😂😂 βρε λες?!?!?

Την εχω στείλει μνμ, αλλα ακόμα να νιώσει.. έχει πάρει αγκαλιά τα εμβρυακια της και θα ρίχνει ύπνο.. κουρασμένο ηταν το κορίτσι μας.. στο τέλος θα πάρω βιντεοκλήση 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Λεω αύριο πρωι να πάω για ΧΟΡΙΑΚΗ.. να πω την αλήθεια φοβάμαι παρα πολυ... 

Εντωμεταξύ την προηγούμενη εβδομάδα ένιωθα όπως ήμουν και μετά την εξωσωματική.. και έλεγα η ιδέα μου..  

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου,  λες όντως να είμαι??? 

Η @Παρασκευαιδου είναι ειδική σε αυτά, εγώ δεν έχω ιδέα από τεστς. Αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα, έχω καταλάβει ότι αν το τεστ ωορηξιας είναι θετικο τότε που περιμένεις περίοδο,  είσαι λογικά έγκυος.  Καλά ναι εννοείται ότι θα πας αύριο για χοριακη.  Αλλά μέχρι αύριο δεν στέλνεις τον ήρωα να πάρει τεστ? Θα σκάσω από την αγωνία μέχρι αύριο. Φαντάζομαι εσύ! 

Πάντως κοριτσάκι μου είναι πάρα πάρα πολύ πιθανόν να είσαι έγκυος! Αφού, αν θυμάμαι καλά, το μόνο θέμα ήταν οι πολυκυστικες και το αγχος. Ε είδατε την ωορηξια,  κάνατε και χαλαρά σεξ χωρίς άγχος οπότε ναι πολύ λογικό φαίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Την εχω στείλει μνμ, αλλα ακόμα να νιώσει.. έχει πάρει αγκαλιά τα εμβρυακια της και θα ρίχνει ύπνο.. κουρασμένο ηταν το κορίτσι μας.. στο τέλος θα πάρω βιντεοκλήση 🤣🤣🤣

Αχαχαχα να πας αυριο το πρωι για χοριακη ή να κανεις τεστ εγκυμοσύνης. Εγώ ψηφίζω χοριακη. Ποτε δεν ξέρεις 😀😀😀 αχ στο εύχομαι. Για γαμοβαφτιση όπως λέει το κορίτσι μας @twinkletwinlkleδεν ξέρω αν βγαίνει, αλλά για γάμο με κοιλιά τούρλα κατι γίνεται 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Χαχαχαχα υπερτατος!!! Εμπλεξε ο καημενος με την εξωσωματικη και τα παλιο τριπλεξ... Και εμεις καναμε! Βγηκαν καλα τα αποτελεσματα? Αντε ρε συ να σας δωσει ο Θεος ενα μωρακι να ησυχασετε! Και σε ολες μας να δωσει να τελειωσει αυτο το μαρτυριο της υπογονιμοτητας... Η ζωη μας θα ηταν αλλιως ... Πιο ησυχη . Θα ειχαμε αλλα αγχη βεβαια αλλα τουλαχιστον δεν θα τρεχαμε τοσο για το πιο φυσικο πραγμα στο κοσμο... Αυτο ειναι που με νευριαζει μερικες φορες . Αλλες φτυνουν και κανουν παιδια και εμεις τραβαμε κουπι και παλι στο ιδιο σημειο ειμαστε.... Μετα απο τοσα χρονια αρνητικων τεστ νομιζω αν δω θετικο θα λαλησω... Ο αντρας μου σημερα πρωτη φορα μου λεει με κουρασε η διαδικασια... Τοσες εξετασεις ...τοσες βιταμινες ( τον εχω ψωφησει ) αλλα εμενα ειναι το ακρος αντιθετο ο δικος μου... Κανει εμβολιο π.χ αναβει τσιγαρο στο πρωτο 5 λεπτο της αναμονης στο εσυ. Μετα καβαλαει μηχανη και ειμαστε σε μια φαση μεσα στο δρομο εγω σαν την θεια να φωναζω βαλε μπουφαν βρε θα παθεις πνευμονια...αγχος μηδεν και ποτε... Γενικα σε μια φαση ολα πανε καλα και ολα γινονται.. αυτο βεβαια μας δινει και ισορροπια στο σπιτι... Οταν εχω εγω κανα μινι επεισοδιο με τη διπολικη εκεινος βραχος εδω ουτε ενοχλει ουτε τιποτα ! Γενικα με βοηθαει πολυ ο χαρακτηρας του. 

Πλάκα έχεις πραγματικά με τος φοβίες 😂😂😂 εγώ πρεπει να σε είχα μαζί μου σε όλα και τον άντρα της @Ανθη7 στρατιωτάκια κανονικότατα θα σας έκανα. Εγώ που είμαι φαν των γιατρών 😂😂😂 στον οδοντίατρο πάω κάθε 3 μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ

Κατερινάκι μου σου έχω πει ότι η πρώτη φορά που έμεινα έγκυος ήταν 3 μήνες μετά τη βιοχημικη από εξωσωματικη. Και να τονίσω ότι μας είχαν αποκλεισει φυσική σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι κοριτσι μου οωρηξιας είναι,  αλλα μπέρδευει την ορμόνη με την γοναδοτροπινη.. Ωορρηξία έκανα πριν 16 μέρες,  επιβεβαιωμένα με υπέροχο και έτσι υπολογίσαμε την οωρηξια,  είδε ωοθηλακιο 

αα οκ δεν τα ξέρω αυτά με την ωορηξια και πολύ ποτέ δεν ασχολήθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Η @Παρασκευαιδου είναι ειδική σε αυτά, εγώ δεν έχω ιδέα από τεστς. Αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα, έχω καταλάβει ότι αν το τεστ ωορηξιας είναι θετικο τότε που περιμένεις περίοδο,  είσαι λογικά έγκυος.  Καλά ναι εννοείται ότι θα πας αύριο για χοριακη.  Αλλά μέχρι αύριο δεν στέλνεις τον ήρωα να πάρει τεστ? Θα σκάσω από την αγωνία μέχρι αύριο. Φαντάζομαι εσύ! 

Πάντως κοριτσάκι μου είναι πάρα πάρα πολύ πιθανόν να είσαι έγκυος! Αφού, αν θυμάμαι καλά, το μόνο θέμα ήταν οι πολυκυστικες και το αγχος. Ε είδατε την ωορηξια,  κάνατε και χαλαρά σεξ χωρίς άγχος οπότε ναι πολύ λογικό φαίνεται. 

ΑχχαχαΧ λένε οτ€ τ τεστ ωορηξιας όταν είναι κοντά στν αναμενόμενη περίοδο και είναι έτσι θετικά τότε έχουμε εγκυμοσύνη.  Στην Κατερίνα είδαμε ότι είχε ωορηξιας, είτε κάνει διπλή ωορηξιας είτε πάμε για μπεμπέ. Γνώμη μου πρέπει μέχρι αύριο να κάνει είτε τεστ είτε χοριακη γτ αν είναι ωορηξιας μην πάει χαμένη;-) 

στις πριν 28 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ωπα!!! Τι έχουμε εδώ? @Παρασκευαιδου ειδική στα τεστ για κάνε ανάλυση. Εσύ εν τω μεταξύ Κατερινάκι στείλε τον ήρωα άντρα σου σε εφημερευον φαρμακείο να σου πάρει αυτά που ανιχνεύουν νωρίς, τα early γιατί είναι και βράδυ. Αχ, αχ αχ λες? Πολύ πιθανόν!

@Κατεριναπαπ έτσι να με ξυπνήσεις και αύριο το πρωί ποΥ δεν θα μπορώ να πάρω τα πόδια μου από το δεύτερο συνεχόμενο ξενύχτι 😜🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αχαχαχα που είναι η @Παρασκευαιδου να το αναλύσει 😂😂😂 βρε λες?!?!?

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Την εχω στείλει μνμ, αλλα ακόμα να νιώσει.. έχει πάρει αγκαλιά τα εμβρυακια της και θα ρίχνει ύπνο.. κουρασμένο ηταν το κορίτσι μας.. στο τέλος θα πάρω βιντεοκλήση 🤣🤣🤣

Κορίτσια έλιωσα στον ύπνο.  .. από τώρα με έπιασε η εγκυμοσύνη  😂😂😂🤣🤣 μεσημέρι, απόγευμα και βράδυ..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

ΑχχαχαΧ λένε οτ€ τ τεστ ωορηξιας όταν είναι κοντά στν αναμενόμενη περίοδο και είναι έτσι θετικά τότε έχουμε εγκυμοσύνη.  Στην Κατερίνα είδαμε ότι είχε ωορηξιας, είτε κάνει διπλή ωορηξιας είτε πάμε για μπεμπέ. Γνώμη μου πρέπει μέχρι αύριο να κάνει είτε τεστ είτε χοριακη γτ αν είναι ωορηξιας μην πάει χαμένη;-) 

@Κατεριναπαπ έτσι να με ξυπνήσεις και αύριο το πρωί ποΥ δεν θα μπορώ να πάρω τα πόδια μου από το δεύτερο συνεχόμενο ξενύχτι 😜🤣

Μαρηηη υπάρχει περίπτωση να κάνω 2πλη οωρηξια? Αλήθεια τώρα? Παίζει κατι τέτοιο?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Κατεριναπαπ

Κατερινάκι μου σου έχω πει ότι η πρώτη φορά που έμεινα έγκυος ήταν 3 μήνες μετά τη βιοχημικη από εξωσωματικη. Και να τονίσω ότι μας είχαν αποκλεισει φυσική σύλληψη.

Κοριτσάκι μου το θυμάμαι και να ξέρεις ότι πάντα έρχονται τα λόγια σου στο μυαλό μου.. 

Αχ ρε κορίτσια λετε να πέτυχα? 

20220404_224507.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσιαααααααα βοήθειααααα! Τρέμω ολόκληρη... Σύμφωνα με τον γιατρό και τον υπέροχο οωρηξιας είχα πριν 16 μέρες,  Σάββατο έπρεπε να μου έρθει περίοδος,  Παρασκευή είχα λίγο ροζ και σήμερα λίγο ροζ ε λέω θα μου έρθει.. μέτα τπτ.. μόνο άσπρη βλενη σορρυ κιόλας.. κάνω ρέστα οωρηξιας ( τα γνωστά μου ) 

Και δείτε... τι γίνεται???? 

20220404_220522.jpg

Κορίτσι δεν γνωρίζω για τα τεστ, αλλά η βλέννη είναι σημάδι εγκυμοσύνης, καθώς τώρα θα έπρεπε να είσαι «στεγνή» αφού περιμένεις περίοδο. Βασικά έχεις καθυστέρηση…. Η Wolt πάντως έτσι ενημερωτικά συνεργάζεται κ με φαρμακεία…😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μαρηηη υπάρχει περίπτωση να κάνω 2πλη οωρηξια? Αλήθεια τώρα? Παίζει κατι τέτοιο?  

Όχι μετά από 16 μέρες. Διπλή ωορρηξία γίνεται 2-3 μέρες μετά την πρώτη. Έτσι τουλάχιστον μου είχε πει ο γιατρός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ουαου σούπερ η χοριακη σου! Μπράβο κοριτσι μου! Συγχαρητήρια! Κοίτα εγώ δεν γνωρίζω από ορμόνες. Η διδυμομανουλα @Nefeliap μπορει να βοηθήσει. Οι φυσιολογικές τιμές που γράφεις αφορούν την οιστραδιολη λογικά και όχι την προγεστερονη. 

Εγω το μόνο που μπορώ να σου πω χωρίς να θέλω να σε αγχωσω είναι για μένα. 

Με τη θετική χοριακη είχα 120 προγεστερονη και μου μείωσε την αγωγή γιατί ήταν πολύ ψηλή. Τωρα έχω γύρω στα 50 με 60.

Η οιστραδιολη μου ήταν στα 1200 και έπαιρνα 9 σικλακουρ.  Μετά μου τα αύξησε στα 12 και πήγε γύρω στα 1500 και μετά έπεσε γεγονός που μας ανησύχησε. Παίρνω τώρα 15 σικλακουρ και ντερμεστιλ των 100 και είμαι εδώ και 10 μέρες περίπου σταθερά γύρω στα 900. Υπήρχε μια περίοδος 2 εβδομάδων που κάθε φορά έπεφτε γύρω στις 100 μονάδες και είχα φτάσει γύρω στα 700. Και ανησυχούσα πολύ τι θα γίνει (και ακόμα ανησυχω) γιατι αντί να αυξανόταν, έπεφτε. 

Την προηγούμενη φορά που είχα πάει στον γιατρό μου μου είπε ότι ξέρει ότι με έχει τρελάνει στα φαρμακα και τις εξετάσεις αλλά επειδή είναι υπερπολυτιμη η κύηση δεν μπορούμε να το αφήσουμε στην τύχη του και ότι την επόμενη εβδομάδα που θα αρχίσει να δημιουργείται ο πλακούντας,  θα τα κόψω. Ο γιατρός μου όμως είναι συνεργάτης με τον Πάντο και ακολουθούν ακριβώς την ίδια γραμμή. 

Η @troia σου έδωσε μια εντελώς διαφορετική οπτική για αυτό και είχα πει εξ αρχής ότι είναι θέμα γιατρού. Τι είναι σωστό και τι λάθος, δεν το γνωρίζω. Το μόνο που γνωριζω είναι ότι αισθάνομαι ασφαλής στα χέρια του γιατρού μου και ότι όσο περισσότερα ελέγχω τόσο καλύτερα αισθάνομαι.

@TRigirlσυγχαρητηρια κοπελα μου!επειδη ειναι πολύτιμη η κυηση αυριο θα του πεις του γιατρου χωρις καθολου να ντραπείς οτι εκανες ορμονες διοτι μια φιλη σου ειχε θεμα κ την ειχανε για αποβολη λογω χαμηλης ε2 κ μαλιστα αυτο συμβαινει και σε φυσικη συλληψη και σε προγεστεονη αντιστοιχα και επειδη εισαι 44 δεν ειναι για να αφηνεις τιποτα στη τυχη!!εγω 15η μερα απο ετ ειχα prg 29 k e2:460 μου ειχε πει αψογα αλλα μου προσθεσε κ εξτρα σικλακουρ..(επαιρνα 1 στόμα πμβ κ μου ειχε πει να παιρνω 2 στομα και 2 κολπο π-Μ-βραδυ)ουτρο επαιρνα σταθερα απο την αρχη 1 κολπο 1 στομα Π-Μ-βραδυ 
18η μερα απο ετ ειχα prg:34 ε2:487  
θελανε την prg >25 και την ε2>500. Οσο αυξανονται οι εβδομαδες θελπυμε να αυξανεται οχι τοσο η prg (μεχρι 50 είναι οκ στο 1ο τριμηνο οσο η ε2 πρεπει να ανεβαινει εως 2500 μεχρι την 10η βδομαδα ειναι οκ) διοτι ειναι στηριξη για τη κυηση.προς την 10η μειώνονται σταδιακα ολα τα χαπια οπου την 11η κοβονται γιατι αναλαμβανει ο πλακούντας κ εχει φύγει ο κινδυνος για αποβολη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...