Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μα μια από εμάς είσαι χαχαχ προσοχή μη γίνεις Παρασκευαιδου.  

Να σου χαϊδεύουν την κοιλιά η έγκυες έτσι κάνουν στην Ινδονησία και έτσι μου έκανε μια κοπέλα και ήμουν λέω πιάνει χαχαψαψ. 

Φοραω δυο ζωνες, βαζω λαδι απ την σκητη της αγ αννης( αγιο ορος) , θα με την χαιδευουν και οι εγκυες , εεε θα πιασω και με τον κρινο ετσι ρε.... Χαχα μη με λες τετοια και με ξεσηκωνεις γιατι θα παω και θα  τις πριζω τις δολιες.... @hope501 πηρα εικονοστασι και μια αγιογραφια της παναγιας... Σε στελνω π.μ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ κι εσένα @Tokyoμου! Μακάρι όλα τα κορίτσια εδώ μέσα να έχουν την τύχη σου και να πετυχαίνουν με την πρώτη. 
Στην 1η πας πιστεύω με μεγάλη  αισιοδοξία και χαλαρότητα, εγώ ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα πετύχει! Τόση άγνοια είχα. Δεν είχα καμία απολυτως ιδέα, ούτε για ποιότητες- που ποτέ δεν μου είπαν. Ούτε τι μου έδιναν για αγωγή.  Αν τρως όμως συνεχόμενα χαστούκια αλλάζεις… αγχώνεσαι με το παραμικρό και θέλεις να είσαι καλυμμένη όσο γίνεται. 
Να χαίρεσαι την κοράκλα σου! ❤️

Κοίτα εδώ μου περιγράφεις κάτι άλλο... Εμείς είχαμε πλήρη ενημέρωση για τα έμβρυα κ την αγωγή κ για ποιο λόγο παίρνω τι κλπ. Από εκεί κ πέρα θεωρώ ότι πέτυχα εύκολα επειδή καταρχήν ήμασταν στην ανεξήγητη οπότε δεν είχαμε ουσιαστικά κάτι (που να έχουμε βρει τουλάχιστον) κ επίσης κ κυρίως, επειδή κάναμε έλεγχο κ βάλαμε υγιές χρωμόσωμικα έμβρυο. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η προοπτική να ξαναδοκιμάσω με δικά μου δεν έχει απορριφθεί απλά δεν ξέρω αν αντέχω να χάμω άλλο χρήμα κ χρόνο ....κ να μεγαλώνει κ το ψυχολογικό κόστος. Ασ πάω σήμερα να τελειώσουμε με τσ τυπικά της κυησης κενού σάκου κ από αύριο θα αρχίσω να ψάχνω τις επιλογές μου ,να κάνω εξετάσεις μου,κ να μιλάω με γιατρους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Παρασκευαιδου ελπίζω να αντέξεις μέχρι τις 19. Το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει για την  υπομονή σου. Τέλεια τα νέα σου! Καλή χαλάρωση τώρα!

@Salvation78 ελπίζω και θέλω να πιστεύω ότι αύριο θα έχεις υπέροχα νέα και ότι θα ανατραπεί αυτή η κατάσταση. 

@TRigirl πήρες τα αποτελέσματα?

@Κατεριναπαπ Κατερινάκι μου γλυκό είδες που όλα είναι καλά? Ένα τυχαίο γεγονός ήταν την προηγούμενη φορά και την επόμενη θα πάνε όλα τέλεια! Τώρα μπορείς να ψάξεις το νυφικο σου χωρίς αγχος!

Τα πήρα ναι, μόλις ! Η χοριακή μου είναι 230! Η προγεστερόνη λέει 11,5 και έχει δίπλα φυσιολογικές τιμές Ά τριμήνου 150-3000. Μήπως είναι πολύ χαμηλή; Η οιστραδιόλη 165, πόσο πρέπει να έχω κανονικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν μιλησα με γυναικολογο ακομα λογω του χαλι που ειμαι με το δοντι.. μιλησα με τον θειο μου λιγο ειναι παθολογος και να σου πω την αληθεια μου ειπε παρε δεν πειραζει... Αλλα εγω χεζομαι μην πεθανω ..  αρχισαμ τα οργανα με τους φοβους και τους παραλογισμους μου τωρα που βαδιζω προς το ιατρικο κομματι της διαδικασιες .. θα κλαψουν μανουλες οταν κανω διεγερση εγω απ τους φοβους ... Μακαρι να ναι τυχερο αυτο γιατι στενευει ο κλοιος... Ευτυχως η αλλη στον πρωτο γεννησε και δεν θα βλεπω και αλλη κοιλια... Σου λεω ολη η πολυκατοικια χαμος! Ειναι η χρονια μαλλον  .. 😜

Να μην κόψεις τίποτα. Ειδικά στην εξωσωματική τα χρειαζόμαστε όλα με το παραπάνω. Και να μην χεζεσαι. 😂😂😂 💩💩 Δεν θα παθεις τίποτα από βιταμίνες. Και γενικά πτι και να κανεις, θα το συζητάς με τον γυναικολόγο σου. 
Το θέμα με την πολυκατοικία είναι πως θα κλαίνε τα βράδια όλα μαζί. Κρίμα που δεν είσαι και εσυ τώρα, θα στήνατε χορωδία 😂😂😂  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Να μην κόψεις τίποτα. Ειδικά στην εξωσωματική τα χρειαζόμαστε όλα με το παραπάνω. Και να μην χεζεσαι. 😂😂😂 💩💩 Δεν θα παθεις τίποτα από βιταμίνες. Και γενικά πτι και να κανεις, θα το συζητάς με τον γυναικολόγο σου. 
Το θέμα με την πολυκατοικία είναι πως θα κλαίνε τα βράδια όλα μαζί. Κρίμα που δεν είσαι και εσυ τώρα, θα στήνατε χορωδία 😂😂😂  

Λες να συνεχισω μωρε να παιρνω? Θα μιλησω και με αυτους ...αλλα και ο θειος ειπε παρε δεν πειραζει.. τετοια ειμαι ρε... Υπεφερα προχτες με το δοντι και επειδη πηρα ενα νιφλαμολ το πρωι μεχρι την επομενη μερα περιμενα γιατι ελεγα αν παρω και αλλο θα παθω τιποτα.. ο αντρας μου ελεγε , καλε πως θα πας να παρεις ολα αυτα που δινουν στην εξωσωματικη αν φοβασαι τωρα για ενα δευτερο χαπι..? Αναρωτηθηκα και εγω για λιγο... Αλλα μετα το αφησα στην ακρη , εχω ακομα καιρο λεω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Επειδή είμαι σίγουρη πως είσαι και το τι κάνεις. Ξέρω πολύ καλά το συναίσθημα αυτό. Κουλουριασμένη και να μην κουνιέμαι. Αλλά πίστεψε με, δεν βγάζει πουθενά. Ότι και να σου πω ομως δε θα το ακούσεις. Αυτή τη στιγμη είναι σαν να μιλάω στον εαυτό μου. Ο σύζυξ τι λέει; 

Τίποτα μιλάμε μόνο στο τηλέφωνο και επί της ουσίας με ακούει να κλαίω και να ξεσπάω πάνω του χωρίς να μπορει έρθει να με παρεις εσρω μια αγκαλιά να ηρεμήσω έστω 2 λεπτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Λες να συνεχισω μωρε να παιρνω? Θα μιλησω και με αυτους ...αλλα και ο θειος ειπε παρε δεν πειραζει.. τετοια ειμαι ρε... Υπεφερα προχτες με το δοντι και επειδη πηρα ενα νιφλαμολ το πρωι μεχρι την επομενη μερα περιμενα γιατι ελεγα αν παρω και αλλο θα παθω τιποτα.. ο αντρας μου ελεγε , καλε πως θα πας να παρεις ολα αυτα που δινουν στην εξωσωματικη αν φοβασαι τωρα για ενα δευτερο χαπι..? Αναρωτηθηκα και εγω για λιγο... Αλλα μετα το αφησα στην ακρη , εχω ακομα καιρο λεω... 

 

Να πάρεις!!!!! Απολύτως τίποτα δεν παθαίνεις!! Δίκαιο έχει λαι το αγόρι. Δεν μιλάμε για 10 χρόνια ασταμάτητη χρήση. Οκ. Έχω καταλάβει πως για κάποιο λόγο έχεις φοβίες. Αλλά έχει να κάνει με ψυχολογία αυτό. Παιδί θέλεις να κανεις. Θα πάρεις τα πάντα όλα και πριν και κατά τη διάρκεια. Και μετά αν θέλεις τα κόβεις όλα. Στείλε πμ περιμένω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Τίποτα μιλάμε μόνο στο τηλέφωνο και επί της ουσίας με ακούει να κλαίω και να ξεσπάω πάνω του χωρίς να μπορει έρθει να με παρεις εσρω μια αγκαλιά να ηρεμήσω έστω 2 λεπτα

Να κάνετε βιντεοκληση. Όχι τηλ. Να τον βλεπεις και ασκλαισ  Ποιος άλλος ξέρει για την εξωσωματική; Παντωσ Εγώ είμαι εδώ…!! Μίλησε μου. Πες τα μου όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Τα πήρα ναι, μόλις ! Η χοριακή μου είναι 230! Η προγεστερόνη λέει 11,5 και έχει δίπλα φυσιολογικές τιμές Ά τριμήνου 150-3000. Μήπως είναι πολύ χαμηλή; Η οιστραδιόλη 165, πόσο πρέπει να έχω κανονικά; 

Ουαου σούπερ η χοριακη σου! Μπράβο κοριτσι μου! Συγχαρητήρια! Κοίτα εγώ δεν γνωρίζω από ορμόνες. Η διδυμομανουλα @Nefeliap μπορει να βοηθήσει. Οι φυσιολογικές τιμές που γράφεις αφορούν την οιστραδιολη λογικά και όχι την προγεστερονη. 

Εγω το μόνο που μπορώ να σου πω χωρίς να θέλω να σε αγχωσω είναι για μένα. 

Με τη θετική χοριακη είχα 120 προγεστερονη και μου μείωσε την αγωγή γιατί ήταν πολύ ψηλή. Τωρα έχω γύρω στα 50 με 60.

Η οιστραδιολη μου ήταν στα 1200 και έπαιρνα 9 σικλακουρ.  Μετά μου τα αύξησε στα 12 και πήγε γύρω στα 1500 και μετά έπεσε γεγονός που μας ανησύχησε. Παίρνω τώρα 15 σικλακουρ και ντερμεστιλ των 100 και είμαι εδώ και 10 μέρες περίπου σταθερά γύρω στα 900. Υπήρχε μια περίοδος 2 εβδομάδων που κάθε φορά έπεφτε γύρω στις 100 μονάδες και είχα φτάσει γύρω στα 700. Και ανησυχούσα πολύ τι θα γίνει (και ακόμα ανησυχω) γιατι αντί να αυξανόταν, έπεφτε. 

Την προηγούμενη φορά που είχα πάει στον γιατρό μου μου είπε ότι ξέρει ότι με έχει τρελάνει στα φαρμακα και τις εξετάσεις αλλά επειδή είναι υπερπολυτιμη η κύηση δεν μπορούμε να το αφήσουμε στην τύχη του και ότι την επόμενη εβδομάδα που θα αρχίσει να δημιουργείται ο πλακούντας,  θα τα κόψω. Ο γιατρός μου όμως είναι συνεργάτης με τον Πάντο και ακολουθούν ακριβώς την ίδια γραμμή. 

Η @troia σου έδωσε μια εντελώς διαφορετική οπτική για αυτό και είχα πει εξ αρχής ότι είναι θέμα γιατρού. Τι είναι σωστό και τι λάθος, δεν το γνωρίζω. Το μόνο που γνωριζω είναι ότι αισθάνομαι ασφαλής στα χέρια του γιατρού μου και ότι όσο περισσότερα ελέγχω τόσο καλύτερα αισθάνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Να πάρεις!!!!! Απολύτως τίποτα δεν παθαίνεις!! Δίκαιο έχει λαι το αγόρι. Δεν μιλάμε για 10 χρόνια ασταμάτητη χρήση. Οκ. Έχω καταλάβει πως για κάποιο λόγο έχεις φοβίες. Αλλά έχει να κάνει με ψυχολογία αυτό. Παιδί θέλεις να κανεις. Θα πάρεις τα πάντα όλα και πριν και κατά τη διάρκεια. Και μετά αν θέλεις τα κόβεις όλα. Στείλε πμ περιμένω…

Love you!!! Να να βλεπετε???  Τετοια μηνυματα μου χρειαζονται εμενα!!! @hope501 μην με αφησεις μονη τοτε... Να με λες τετοια να νιωθω ασφαλεια!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Αν βασιζομαι καπου μετα γκαζωνω γερα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Η προοπτική να ξαναδοκιμάσω με δικά μου δεν έχει απορριφθεί απλά δεν ξέρω αν αντέχω να χάμω άλλο χρήμα κ χρόνο ....κ να μεγαλώνει κ το ψυχολογικό κόστος. Ασ πάω σήμερα να τελειώσουμε με τσ τυπικά της κυησης κενού σάκου κ από αύριο θα αρχίσω να ψάχνω τις επιλογές μου ,να κάνω εξετάσεις μου,κ να μιλάω με γιατρους

Για μένα μην τα παρατάς με δικά σου…, ο επιμένων νικά! Εκτός κι αν είσαι άνω των 45 ή έχεις κάποιο θέμα που δεν επιτρέπει να πας με δικά σου. Μέχρι 45 πιστεύω ότι μια γυναίκα χωρίς ουσιαστικό πρόβλημα μπορεί να τα καταφέρει, αλλά σίγουρα όχι τόσο εύκολα όπως οι μικρούλες που κι αυτές κάποιες φορές δυσκολεύονται. Αλλά και με δανεικά να πας, εγώ προσωπικά σου βγάζω το καπέλο και σε θαυμάζω, όπως όλες τις κοπέλες. Εγώ είμαι 44 έχω κάνει 6 ΕΤ σύνολο, τώρα έχω θετική χοριακή και ελπίζω Χριστέ μου ότι θα πάει καλά. 
Δεν ξέρω σε ποια προσπάθεια είσαι αλλά να ξέρεις ότι σε νιώθω. Το ψυχολογικό κόστος σίγουρα δεν συγκρίνεται με τίποτα άλλο. Αλλά δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη! Και όπως μου είπε μια φίλη μου, μετά τα ξεχνάς όλα όσα πέρασες! 
Σε φιλώ και ότι κι αν αποφασίσεις σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Να κάνετε βιντεοκληση. Όχι τηλ. Να τον βλεπεις και ασκλαισ  Ποιος άλλος ξέρει για την εξωσωματική; Παντωσ Εγώ είμαι εδώ…!! Μίλησε μου. Πες τα μου όλα. 

Η μητέρα μου αλλά είναι μακρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Love you!!! Να να βλεπετε???  Τετοια μηνυματα μου χρειαζονται εμενα!!! @hope501 μην με αφησεις μονη τοτε... Να με λες τετοια να νιωθω ασφαλεια!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ Αν βασιζομαι καπου μετα γκαζωνω γερα!!!! 

❤️❤️ Δεν θα σε αφήσω μόνη!!! (Καμία δεν θα αφήσω)Do not worry. Θα σου τα λέω συνέχεια. Θα γίνομαι γραφική. Αλλιως αντί παντοφλες που πετιούνται πέρα δοθε, θα αρχίσω να πετάω βιταμίνες😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Salvation78 είπε:

Η μητέρα μου αλλά είναι μακρυα

Ωραία. Εγώ είμαι κοντα. Που είναι η μαμά σου; Σου στέλνω πμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ουαου σούπερ η χοριακη σου! Μπράβο κοριτσι μου! Συγχαρητήρια! Κοίτα εγώ δεν γνωρίζω από ορμόνες. Η διδυμομανουλα @Nefeliap μπορει να βοηθήσει. Οι φυσιολογικές τιμές που γράφεις αφορούν την οιστραδιολη λογικά και όχι την προγεστερονη. 

Εγω το μόνο που μπορώ να σου πω χωρίς να θέλω να σε αγχωσω είναι για μένα. 

Με τη θετική χοριακη είχα 120 προγεστερονη και μου μείωσε την αγωγή γιατί ήταν πολύ ψηλή. Τωρα έχω γύρω στα 50 με 60.

Η οιστραδιολη μου ήταν στα 1200 και έπαιρνα 9 σικλακουρ.  Μετά μου τα αύξησε στα 12 και πήγε γύρω στα 1500 και μετά έπεσε γεγονός που μας ανησύχησε. Παίρνω τώρα 15 σικλακουρ και ντερμεστιλ των 100 και είμαι εδώ και 10 μέρες περίπου σταθερά γύρω στα 900. Υπήρχε μια περίοδος 2 εβδομάδων που κάθε φορά έπεφτε γύρω στις 100 μονάδες και είχα φτάσει γύρω στα 700. Και ανησυχούσα πολύ τι θα γίνει (και ακόμα ανησυχω) γιατι αντί να αυξανόταν, έπεφτε. 

Την προηγούμενη φορά που είχα πάει στον γιατρό μου μου είπε ότι ξέρει ότι με έχει τρελάνει στα φαρμακα και τις εξετάσεις αλλά επειδή είναι υπερπολυτιμη η κύηση δεν μπορούμε να το αφήσουμε στην τύχη του και ότι την επόμενη εβδομάδα που θα αρχίσει να δημιουργείται ο πλακούντας,  θα τα κόψω. Ο γιατρός μου όμως είναι συνεργάτης με τον Πάντο και ακολουθούν ακριβώς την ίδια γραμμή. 

Η @troia σου έδωσε μια εντελώς διαφορετική οπτική για αυτό και είχα πει εξ αρχής ότι είναι θέμα γιατρού. Τι είναι σωστό και τι λάθος, δεν το γνωρίζω. Το μόνο που γνωριζω είναι ότι αισθάνομαι ασφαλής στα χέρια του γιατρού μου και ότι όσο περισσότερα ελέγχω τόσο καλύτερα αισθάνομαι.

Αχ, έχω μπερδευτεί, 11.10 είναι η προγεστερόνη το ξανά κοίταξα, με φυσιολογικές τιμές Ά τριμήνου 150-3000 και οιστραδιόλη 165 όπως τα έγραψα. Εσένα είναι πολύ παραπάνω από τις δικές μου μετρήσεις. Παίρνω μόνο 2 utrogestan από το στόμα/ 1 prolutex και 2 cyclacur. 
Δεν ξέρω τι είναι σωστό να κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Γιατί δεν μπορείς να λαμβάνεις μηνύματα;

Μπορεί να έχει πολλά. Προσωπικά έχω γνωρίσει εδώ πέρα και κοπέλες που κάνουμε παρέα.  Για αυτό μη διστάσετε να έρθετε σε επαφή και από άλλο μέσω;-) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπορεί να έχει πολλά. Προσωπικά έχω γνωρίσει εδώ πέρα και κοπέλες που κάνουμε παρέα.  Για αυτό μη διστάσετε να έρθετε σε επαφή και από άλλο μέσω;-) 

 

Για να ερθει αγαπημένη μου φροιντιν θα πρέπει να λάβει μηνύματα για να μπορούν να δοθούν προσωπικά στοιχεία. Πως αλλιώς; Δεν νομίζω να γραψει καμία τηλέφωνο κτλ κτλ δημόσια . 🤷🏾‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η hope501 είπε:

Από κινητό είσαι; 

Για να σε κάνω να κινηθείς… σήκω να πας σε λαπτοπ η υπολογιστή και στείλε μου ένα μήνυμα. Γράψε μου ένα γεια. Να δούμε μήπως ενεργοποιηθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Για να ερθει αγαπημένη μου φροιντιν θα πρέπει να λάβει μηνύματα για να μπορούν να δοθούν προσωπικά στοιχεία. Πως αλλιώς; Δεν νομίζω να γραψει καμία τηλέφωνο κτλ κτλ δημόσια . 🤷🏾‍♀️

Και εγώ δεν μπορώ να της στείλω μήνυμα.  Είτε έχει πολλά μηνύματα. 

Απ το κινητό μπήκε κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Για να σε κάνω να κινηθείς… σήκω να πας σε λαπτοπ η υπολογιστή και στείλε μου ένα μήνυμα. Γράψε μου ένα γεια. Να δούμε μήπως ενεργοποιηθεί. 

Είναι της δουλειάς θα ανοίξω πιο μετά γιατί δε με βάζει το vpn

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...