Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

 

Πήγα σε 1 ωρίτσα θα έχω αποτέλεσμα! όμως είναι αρνητικό δυστυχώς 😕 δεν πειράζει, πάμε άλλη μια!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες πάντως! Ευτυχώς έχω κ εσας!! ❤️❤️

Έκανες τεστ και σήμερα? Εγώ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να διαψευστουν τα τεστς.

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Για τσέκαρε  Ελενη χανδρινου

Η κα χανδρινου είναι εξαιρετική.την έχω μια δεκαετία σχεδόν γιατί έχω σιδεροπενικγ αναιμία.απο τότε που αδυνατισα δεν απορροφάει ο οργανισμός μου το σίδηρο.κ με πολύ κόπο καταφέραμε να το πάμε 40 κ την φεροτινη 50 ενώ ξεκίνησα από 23 κ 1.5.αν την πάρεις πες της από μένα.η στείλε μου μήνυμα να σου δώσω κ το κινητό της κ ότι άλλο θέλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μου όμορφα εσείς που τα έχετε ψάξει κανένα καλό αιματολόγο ξέρετε; Αθήνα με ενδιαφέρει επίσης αν θέλετε πείτε μου σε πμ

Αν πας στο Έλενα, η επικεφαλής είναι αιματολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλά υστεροσκοπιση παντού δίνουν. Τώρα έχω κλείσει στο Έλενα αλλά θέλω να πάω ξαι σε κάποιο ιδιώτη για να συγκρίνω και να μπορω να έχω και κάποιον να με παρακουλουθει αν χρειαστεί 

Η Οικονομοπούλου μια χαρά σε παρακολουθεί και μετά και επικοινωνεί και με mail και από το τηλέφωνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλά υστεροσκοπιση παντού δίνουν. Τώρα έχω κλείσει στο Έλενα αλλά θέλω να πάω ξαι σε κάποιο ιδιώτη για να συγκρίνω και να μπορω να έχω και κάποιον να με παρακουλουθει αν χρειαστεί 

Ιδιώτες εξειδικευμένοι είναι ο Αναγνώστου και ο Χατζηαντωνίου. Αλλά δεν κάνουν τον ίδιο έλεγχο όπως στο Έλενα. Καλοί, αλλά πιο περιορισμένου εύρους από το Έλενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Οχι περνεις τηλ για την Σπαθη

@Sophie80παίρνεις στο τηλ. για τα απογευματινά ραντεβού και κλείνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρνητικό κορίτσια μου!! Κ επιβεβαιωμένα πλέον!! @TRigirl καλή επιτυχία!! Το νούμερο το δικό σου να είναι τεράστιο σαν να ήταν και των δυο μας μαζί! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikol88 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου!! Κ επιβεβαιωμένα πλέον!! @TRigirl καλή επιτυχία!! Το νούμερο το δικό σου να είναι τεράστιο σαν να ήταν και των δυο μας μαζί! ❣️

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου... ειλικρινά... Έχεις τις 2 βλαστοκυστες που σε περιμένουν τουλάχιστον και αυτό είναι πολύ σημαντικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

@nikol88 ελπίζω να κάνει σήμερα τη διαφορά η χοριακή! 

Καλή επιτυχία σήμερα κορίτσια @TRigirl

 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου, αλλά έκανα ένα τεστ χθες το απόγευμα και ήταν αρνητικό. Οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mολις τελείωσα και εγώ:-( 6 ωαρια μόνο 15 τρυπηματα και 6 ώαρια. 😕 δεν ξέρω τι να πω :-( δεν είμαι ευχαριστημένη ούτε με το σπερμοδιαγραμμα θα σας το στείλω μετά να μου πειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου!! Κ επιβεβαιωμένα πλέον!! @TRigirl καλή επιτυχία!! Το νούμερο το δικό σου να είναι τεράστιο σαν να ήταν και των δυο μας μαζί! ❣️

Λυπάμαι κοριτσάκι μου.να μαζέψεις όσες δυνάμεις έχεις κ πάμε για το επόμενο.εχεις ελπίδα κ στόχο να κρατήσεις.φρν τα παραταμε γιατί είμαστε μαθήτριες κ ο τελικός σκοπός έχει τη μεγαλύτερη αξία.ολες είμαστε μαζί σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου!! Κ επιβεβαιωμένα πλέον!! @TRigirl καλή επιτυχία!! Το νούμερο το δικό σου να είναι τεράστιο σαν να ήταν και των δυο μας μαζί! ❣️

Μεγάλη αγκαλίτσα..........

Ξε΄ρω πως νιώθεις..

Πάρε χρόνο , απόσταση, να αναρρώσεις ψυχικά και σωματικά και κοιτάμε μπροστά.❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου!! Κ επιβεβαιωμένα πλέον!! @TRigirl καλή επιτυχία!! Το νούμερο το δικό σου να είναι τεράστιο σαν να ήταν και των δυο μας μαζί! ❣️

Λυπάμαι πολύ. Είσαι όμως μικρή και έχεις περιθώριο. Θα τα καταφέρεις θα δεις!!!  Εμένα μάλλον είναι η τελευταία μου προσπάθεια. Σ’ ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση.. Έκανα όμως τεστ χθες το απόγευμα γιατί δεν κρατήθηκα και ήταν αρνητικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου, αλλά έκανα ένα τεστ χθες το απόγευμα και ήταν αρνητικό. Οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες… 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Mολις τελείωσα και εγώ:-( 6 ωαρια μόνο 15 τυπωμένα και 6 ώαρια. 😕 δεν ξέρω τι να πω :-( δεν είμαι ευχαριστημένος ούτε με το σπερμοδιαγραμμα θα σας το στείλω μετά να μου πειτε

Παρασκευαίδου τι εννοείς 15 τυπωμένα?

6 ώριμα από τα 15 που βλέπανε?

 

Έλα παιδιά και δεν μας τα λέει καλά ο Απρίλιος..

ας μας ξεματιάσει κάποιος..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου!! Κ επιβεβαιωμένα πλέον!! @TRigirl καλή επιτυχία!! Το νούμερο το δικό σου να είναι τεράστιο σαν να ήταν και των δυο μας μαζί! ❣️

Λυπάμαι κορίτσι μου. Πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι και κοίτα μπροστά! Έχεις και άλλες δυο βλαστοκύστες να σε περιμένουν. Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου!! Κ επιβεβαιωμένα πλέον!! @TRigirl καλή επιτυχία!! Το νούμερο το δικό σου να είναι τεράστιο σαν να ήταν και των δυο μας μαζί! ❣️

Κοριτσάκι μου λυπάμαι παρα πολύ. Μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω 💗 Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι και εμείς ειμαστε εδώ για σένα. Ελπίζω τα παγωτινάκια σου να κάνουν την μεγάλη έκπληξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Παρασκευαίδου τι εννοείς 15 τυπωμένα?

6 ώριμα από τα 15 που βλέπανε?

 

Έλα παιδιά και δεν μας τα λέει καλά ο Απρίλιος..

ας μας ξεματιάσει κάποιος..

 

15 τρυπηματα έφαγα:-/ πονάω και μόνο τα 6 είναι κατάλληλα.

Ποια ξέρει από σπερμοδιαγραμμα να με βοηθήσει. 

20220401_111619.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αρνητικό κορίτσια μου!! Κ επιβεβαιωμένα πλέον!! @TRigirl καλή επιτυχία!! Το νούμερο το δικό σου να είναι τεράστιο σαν να ήταν και των δυο μας μαζί! ❣️

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ!!!

Μια μεγάλη αγκαλιά!!!

Και εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να ναι κ η τυχερή σου!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Mολις τελείωσα και εγώ:-( 6 ωαρια μόνο 15 τυπωμένα και 6 ώαρια. 😕 δεν ξέρω τι να πω :-( δεν είμαι ευχαριστημένος ούτε με το σπερμοδιαγραμμα θα σας το στείλω μετά να μου πειτε

Κοριτσάκι μου καλημέρα! Έλα μην μου πέφτεις !! Δεν είναι και λίγα ! Και μπορεί να είναι δυνατά !! Κατσεεεεε να δουμεεεεε.... ♥️

Στέλνω μπεμπεδοσκονη αγάπη 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

15 τρυπηματα έφαγα:-/ πονάω και μόνο τα 6 είναι κατάλληλα.

Ποια ξέρει από σπερμοδιαγραμμα να με βοηθήσει. 

20220401_111619.jpg

Γερμανικά δεν ξέρουμε!!!!τουλάχιστον εγώ.....να ήταν άλλη γλώσσα, υη συγκεκριμένη δεν τη ξέρω χαχαχαχαχααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

15 τρυπηματα έφαγα:-/ πονάω και μόνο τα 6 είναι κατάλληλα.

Ποια ξέρει από σπερμοδιαγραμμα να με βοηθήσει. 

20220401_111619.jpg

Γερμανικά δεν ξέρω αλλά καταλαβαίνω κινητικοτητα <32 που θεωρείται το οκ αλλά δεν μας ενδιαφέρει στην μικρογονιμοποιήση, την προσπερνάει.

Φυσιολογικές μορφές 2% - 98% ανώμαλα.

Τώρα ποσότητα αφού δεν ζήτησαν δεύτερο δείγμα είναι οκ το δείγμα.

Τα υπόλοιπα δεν τα πιάνω

όσο για τα ωάρια ένα θέλουμε Ελπιδάκι. Και θα έχεις παραπάνω από ενα γονιμοποιημένα.

Και εσύ εμφυτεύεις και 2 ημερών έμβρυα οπως ξέρουμε πολυ καλά.

Όλα θα πάνε καλά θα δεις, πήγαινε τώρα κάνε αγκαλιτσες με τον γιόκα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

15 τρυπηματα έφαγα:-/ πονάω και μόνο τα 6 είναι κατάλληλα.

Ποια ξέρει από σπερμοδιαγραμμα να με βοηθήσει. 

20220401_111619.jpg

Ολιγοασθενοσπερμία νομίζω έχει. Έχει χαμηλή κινητικότητα και μικρό αριθμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

15 τρυπηματα έφαγα:-/ πονάω και μόνο τα 6 είναι κατάλληλα.

Ποια ξέρει από σπερμοδιαγραμμα να με βοηθήσει. 

20220401_111619.jpg

Και τα 6 είναι μια χαρά! Το έχω πει πάρα πολλές φορές, δεν μας ενδιαφέρει η ποσότητα, μας ενδιαφέρει η ποιότητα. Και από ο, τι έχω καταλάβει,  τουλάχιστον από την περίπτωση μου, όσο πιο λίγα είναι,  τόσο πιο καλά είναι. 

Στην προηγούμενη εξωσωματικη έβγαλα 21, 15 ώριμα,  γονιμοποιηθηκαν τα 10 και στην 3η μέρα είχαν φτάσει περίπου τα μισά με αγκομαχητα. Μηδενική χοριακη. 

Τωρα έβγαλα 13 ωάρια, 7 ώριμα, 6 γονιμοποιηθηκαν και 6 έφτασαν σε 3ης μερας που από ο, τι μου είπαν είναι πολύ καλά! Και τώρα είμαι έγκυος. Οπότε δεν μου λέει απολύτως τίποτα ο αριθμός 6 που έμεινε, μα απολύτως τίποτα.

Για ανέβα σε παρακαλώ πολύ. Τα αυριανά νέα μας ενδιαφέρουν και όχι τα σημερινά, που είμαι σίγουρη ότι θα είναι υπέροχα! 

Έλα τώρα μη σου στείλω τσοκαρα που με τόσο αέρα που έχει με βλέπω να πετάω και εγω μαζί τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Γερμανικά δεν ξέρω αλλά καταλαβαίνω κινητικοτητα <32 που θεωρείται το οκ αλλά δεν μας ενδιαφέρει στην μικρογονιμοποιήση, την προσπερνάει.

Φυσιολογικές μορφές 2% - 98% ανώμαλα.

Τώρα ποσότητα αφού δεν ζήτησαν δεύτερο δείγμα είναι οκ το δείγμα.

Τα υπόλοιπα δεν τα πιάνω

όσο για τα ωάρια ένα θέλουμε Ελπιδάκι. Και θα έχεις παραπάνω από ενα γονιμοποιημένα.

Και εσύ εμφυτεύεις και 2 ημερών έμβρυα οπως ξέρουμε πολυ καλά.

Όλα θα πάνε καλά θα δεις, πήγαινε τώρα κάνε αγκαλιτσες με τον γιόκα σου

Οπως τα λεει η @BlackCat δεν το λες ικανοποιητικο αλλα να σου πω την αληθεια αυτο το σπερμοδιαγραμμα σχεδον ιδιο ειναι με το δικο μας που ειχαμε πριν 2 χρονια.. οταν πηγαμε στον γιατρο επειδη δεν ειχαμε κανει σπερμοδιαγραμμα νεο που καναμε τωρα για την επιτροπη ... Ειχε δει αυτο ... Και ειπε για μικρογονιμοποιηση μη το φοβασαι. Θα κανουν γονιμοποιησεις... Οπως επισης για ωαρια και εγω μια χαρα τα θεωρω ...εγω ας πουμε που εχω χαμηλη αμη λεω αν κανω 6 θα χαιρομαι... 1καλο θελουμε ρε ! Αν εκανες σπερματεγχυση θα ελεγα ενταξει δεν ειναι τεραστιες οι πιθανοτητες.. αλλα για μικρογονιμοποιηση καλα εισαι.. και στα λεω οχι γιατι το κατεχω αλλα πραγματικα τα ακουσα οπως στα λεω πριν λιγο καιρο .. απο δυο διαφορετικους γιατρους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα παρεούλαααα🧡 Εμένα με έχει χτυπήσει πολύ στο στομάχι κυρίως την τελευταία εβδομάδα. Έχω πρηξίματα και νιώθω συνεχώς χορτασμένη ενώ δεν έχω φάει. Βέβαια όλη αυτή τη κατάσταση μπορεί να την επιβαρύνει και η ζέστη.  Από συμπληρώματα παίρνω μόνο felicine
    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...